Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν είμαι υπέρ της υπερπροστασίας γενικά. Αλλά οκ. Η κάθε μία όπως πιστεύει κάνει!

Καλά σίγουρα!! Δεν υπάρχει κανόνας σ' αυτά, είναι κ θέμα οπτικής του καθενός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

6 μόνο;; Υπέροχα είσαι!!! Εγώ 27+5 σήμερα και είμαι ήδη +9!!! Εμένα είναι πιο δραστήρια όταν πεινάω!😂

Χαχχαχα ναι για την ώρα τα πάω καλά με το βάρος 🫣🥰😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στο πρώτο μου παιδάκι είχα πάρει 9 κιλά...τώρα είμαι 28+ κι έχω ήδη πάρει 10...δράμα λεμεεεε...ελπίζω να πάρω αλλά 5-6 μέχρι το τέλος..μην φτάσω τα 20..

Κατά τ αλλά κι εγώ τον μπέμπη δεν τον ακούω τόσο συχνά μέσα στη μερα αλλά σίγουρα θα τον ακούσω όταν ξαπλωσω αλλά διάβασα ότι παίζει ρολο και ο πλακουντας..εμένα είναι πρόσθιος υψηλός..τώρα δεν ξέρω αν ισχύει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Τελικά κορίτσια κι εμένα τα 100ml γλυκόζης μου έγραψε ο γιατρός και 4 μετρήσεις... +γενικές αίματος και ούρων!!! Ρώτησα για το εμβόλιο και μου είπε ότι δεν το κάνει γενικά. Θα ρωτήσω και την καινούρια γιατρό να δω τι θα μου πει και θ' αποφασίσω. Αν και γενικά είμαι υπέρ των εμβολίων και διάβασα ότι το συγκεκριμένο είναι καλό να το κάνεις 28η με 30η εβδομάδα. Είδωμεν!!!

Ααα την ίδια με εμένα σου έβαλε και εσενα δηλαδή όποτε 3 ώρες θα σε πάρει όλη διαδικασία αλλά εσενα είπες ότι είναι δίπλα το μικροβιολογικό όποτε θα είσαι άνετα αφού θα πηγαίνεις και σπίτι σου άντε με το καλό να την κανείς και καλά αποτελέσματα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Update εμβολίου κορίτσια 😁

Όλα καλά δεν μου εμφάνισε κανένα σύμπτωμα!!!Εγώ να σας πω την αλήθεια επειδή κάνω και αντιπηκτικές δεν πολυήθελα να το κάνω αλλά εντάξει αφού έπρεπε τι να κάνουμε!!!Και εμένα ο μικρούλης είναι πολύ πολύ δραστήριος ειδικά μόλις αντιληφθεί ότι ξαπλώνω 😂🧿..Σε αλλά νέα είμαστε πια στην 30η εβδομάδα,οι ορμόνες είναι σχεδόν οκ,σε κιλάκια έχουμε αρπάξει σχεδόν 6 και συνεχίζουμε δυναμικά 🥳🥳🫣🫣.. Αρχές του μήνα έχω Doppler και μέσα του μήνα ξανά ραντεβού με τον γιατρούλη μου 🩵🩵👣👣🧿🧿

Έλα μόνο 6 κιλά τίποτα καλε μια χαρά είσαι 😊

εγω έφτασα τα 8 κιλα μέχρις στιγμής να δω τώρα σε 2 βδομαδες που έχω ραντεβού ποσο θα έχω πάει 🤷‍♀️

αντε πλησιάζουν οι μερες για το Doppler είσαι νωρίς εσυ έχουμε περίπου  3 βδομαδες διαφορά εγω 27&5 σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Εγώ στο πρώτο μου παιδάκι είχα πάρει 9 κιλά...τώρα είμαι 28+ κι έχω ήδη πάρει 10...δράμα λεμεεεε...ελπίζω να πάρω αλλά 5-6 μέχρι το τέλος..μην φτάσω τα 20..

Κατά τ αλλά κι εγώ τον μπέμπη δεν τον ακούω τόσο συχνά μέσα στη μερα αλλά σίγουρα θα τον ακούσω όταν ξαπλωσω αλλά διάβασα ότι παίζει ρολο και ο πλακουντας..εμένα είναι πρόσθιος υψηλός..τώρα δεν ξέρω αν ισχύει

 

Παίζει ρόλο μόνο στην αρχή που αρχίζει να κάνει την εμφάνιση του νομίζω. Κι εμένα πρόσθιος υψηλός είναι και την αισθάνθηκα 1η φορά 17+2. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα την ίδια με εμένα σου έβαλε και εσενα δηλαδή όποτε 3 ώρες θα σε πάρει όλη διαδικασία αλλά εσενα είπες ότι είναι δίπλα το μικροβιολογικό όποτε θα είσαι άνετα αφού θα πηγαίνεις και σπίτι σου άντε με το καλό να την κανείς και καλά αποτελέσματα 😊

Ναι πάλι καλά... Την ίδια μέρα θα τα έχω κιόλας. Άντε να τελειώνουμε και με αυτό και να κανονίσω και το Doppler... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι πάλι καλά... Την ίδια μέρα θα τα έχω κιόλας. Άντε να τελειώνουμε και με αυτό και να κανονίσω και το Doppler... 

και εμένα την ίδια μέρα μου τα έβγαλε τα αποτελέσματα μπαμ μπαμ δεν το περίμενα τόσο γρήγορα 

Την Doppler θα στην κάνει ο γιατρός ο ιδιώτης ; Ή την κάνουμε μέσα στο Έλενα  ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

και εμένα την ίδια μέρα μου τα έβγαλε τα αποτελέσματα μπαμ μπαμ δεν το περίμενα τόσο γρήγορα 

Την Doppler θα στην κάνει ο γιατρός ο ιδιώτης ; Ή την κάνουμε μέσα στο Έλενα  ; 

Δεν ξέρω ακόμα αλλά θα προτιμούσα να μου την κάνει ο ιδιώτης εδώ που τα λέμε. Θα δούμε όμως τι θα μου πει η γιατρός τη Δευτέρα και ο ιδιώτης την Τρίτη που θα του στείλω τα αποτελέσματα των εξετάσεων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν ξέρω ακόμα αλλά θα προτιμούσα να μου την κάνει ο ιδιώτης εδώ που τα λέμε. Θα δούμε όμως τι θα μου πει η γιατρός τη Δευτέρα και ο ιδιώτης την Τρίτη που θα του στείλω τα αποτελέσματα των εξετάσεων.

Να πας εκεί που νιώθεις καλύτερα δεν είναι υποχρεωτικό φαντάζομαι να γίνει μέσα στο νοσοκομείο θα δεις τι θα σου πει και η γιατρος που θα πας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Να πας εκεί που νιώθεις καλύτερα δεν είναι υποχρεωτικό φαντάζομαι να γίνει μέσα στο νοσοκομείο θα δεις τι θα σου πει και η γιατρος που θα πας 

Ξέρω πως είναι ο τελευταίος υπέρηχος πρωτοκόλλου και θα ήθελα να τον έχει και αυτόν ο γιατρός μου. Αλλά αν μου κλείσει η γιατρός τη Δευτέρα, θα δούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είδαμε κι εμείς τον μπεμπούλη μας σήμερα! Όλα πολύ καλά!🤗 Να ρωτήσω το μωρό ήτανε με το κεφάλι πάνω! Ο γιατρός είπε είναι νωρίς ακόμη για να πάρει θέση! 29 εβδομάδων είμαστε! Εσείς που έχετε ξαναγεννήσει πότε πήρε θέση το μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια είδαμε κι εμείς τον μπεμπούλη μας σήμερα! Όλα πολύ καλά!🤗 Να ρωτήσω το μωρό ήτανε με το κεφάλι πάνω! Ο γιατρός είπε είναι νωρίς ακόμη για να πάρει θέση! 29 εβδομάδων είμαστε! Εσείς που έχετε ξαναγεννήσει πότε πήρε θέση το μωρό; 

Δεν θυμάμαι ακριβώς ποτε αλλά νομίζω πιο μετα έχεις περιθώριο ακόμα αλλά να ξέρεις δεν αρκεί μόνο να είναι με το κεφάλι κάτω γιατί και εμένα ήταν με το κεφάλι κάτω αλλα αποτελέσματα δεν είχα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια είδαμε κι εμείς τον μπεμπούλη μας σήμερα! Όλα πολύ καλά!🤗 Να ρωτήσω το μωρό ήτανε με το κεφάλι πάνω! Ο γιατρός είπε είναι νωρίς ακόμη για να πάρει θέση! 29 εβδομάδων είμαστε! Εσείς που έχετε ξαναγεννήσει πότε πήρε θέση το μωρό; 

Νομίζω ότι προς το τέλος του 8ου παίρνει θέση το μωρό. Αλλά όπως είπε και η @Elk πρέπει και να εμπεδωθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... πως είστε;

μόλις πήρα τις εξετάσεις μου... όλα τέλεια!

ο αιματοκρίτης ανέβηκε μια μονάδα και η καμπύλη φυσιολογικοτατη... οπότε συνεχίζω όπως τώρα 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... πως είστε;

μόλις πήρα τις εξετάσεις μου... όλα τέλεια!

ο αιματοκρίτης ανέβηκε μια μονάδα και η καμπύλη φυσιολογικοτατη... οπότε συνεχίζω όπως τώρα 😃

Τέλεια νέα!! Μπράβο! Εγώ έχω ραντεβού μετά με τον αιματολογο να δούμε τον αιματοκρίτη! Πόσο σου πήγε εσένα; Εγώ 29 έχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... πως είστε;

μόλις πήρα τις εξετάσεις μου... όλα τέλεια!

ο αιματοκρίτης ανέβηκε μια μονάδα και η καμπύλη φυσιολογικοτατη... οπότε συνεχίζω όπως τώρα 😃

Μπράβο κορίτσι μου. Πως τα κατάφερες και ανέβασες τον αιματοκρίτη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Τέλεια νέα!! Μπράβο! Εγώ έχω ραντεβού μετά με τον αιματολογο να δούμε τον αιματοκρίτη! Πόσο σου πήγε εσένα; Εγώ 29 έχω..

απο 29 ανέβηκε στο 30.5 δεν ανεβηκε πολύ αλλά είναι κάτι και αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Πως τα κατάφερες και ανέβασες τον αιματοκρίτη;;;

παίρνω δυο φορές τη μέρα το omalin plus και ενα χαπι( κατι σε βιταμινη είναι) που ειναι για την απορρόφηση του σιδήρου!

σε ενα μήνα ομως είδα διάφορα..οχι τεράστια αλλα ειναι η αρχή...αν ανεβαίνει καθε μηνα απο 1.5 μονάδα θα φτάσω εκει λου ξεκίνησα...στο 33..θα ειμαι πολύ ευχαριστημένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

παίρνω δυο φορές τη μέρα το omalin plus και ενα χαπι( κατι σε βιταμινη είναι) που ειναι για την απορρόφηση του σιδήρου!

σε ενα μήνα ομως είδα διάφορα..οχι τεράστια αλλα ειναι η αρχή...αν ανεβαίνει καθε μηνα απο 1.5 μονάδα θα φτάσω εκει λου ξεκίνησα...στο 33..θα ειμαι πολύ ευχαριστημένη!

Εγώ παίρνω 2 gynotardyferon τη μέρα απο εκεί που έπαιρνα 1 αλλά τζίφος. Να δούμε την Τρίτη πόσο θα έχει πάει. Τελευταία φορά είχα 33,7 στις 5/4. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ παίρνω 2 gynotardyferon τη μέρα απο εκεί που έπαιρνα 1 αλλά τζίφος. Να δούμε την Τρίτη πόσο θα έχει πάει. Τελευταία φορά είχα 33,7 στις 5/4. 

εμένα μου είπε η γιατρός μου οτι οι αμπούλες ειναι πιο αποτελεσματικές απο τα χάπια...δεν ξέρω... ίσως παίζει και αυτο ρόλο...γιατι στην αρχή έπινα αλλο σκευασμα που μ ερχόταν κατευθείαν για εμετό και της ειπα να μου δώσει χάπι και ήταν κάθετη οτι δεν κάνουν τίποτα τα χάπια 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... πως είστε;

μόλις πήρα τις εξετάσεις μου... όλα τέλεια!

ο αιματοκρίτης ανέβηκε μια μονάδα και η καμπύλη φυσιολογικοτατη... οπότε συνεχίζω όπως τώρα 😃

Άντε ωραία κορίτσι μπράβο !! 
αφού κατάφερες να ανεβάσεις τον αιματοκρίτη μια χαρά είσαι 

εγω τελευταία φορά που έκανα εξετάσεις ο αιματοκρίτης ήταν 35,6 αλλά είχα μια βδομάδα που δεν έπαιρνα καθόλου χάπια πριν κάνω την εξέταση..δεν ξέρω αν επηρεάστηκε το αποτελέσματα επειδή δεν τα ήπια  🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία κορίτσι μπράβο !! 
αφού κατάφερες να ανεβάσεις τον αιματοκρίτη μια χαρά είσαι 

εγω τελευταία φορά που έκανα εξετάσεις ο αιματοκρίτης ήταν 35,6 αλλά είχα μια βδομάδα που δεν έπαιρνα καθόλου χάπια πριν κάνω την εξέταση..δεν ξέρω αν επηρεάστηκε το αποτελέσματα επειδή δεν τα ήπια  🤷‍♀️

Εγώ άμα δεν τα πάρω δε νομίζω να καταφέρω να σηκωθώ απο το κρεβάτι. Όποτε έχω σταματήσει το σίδηρο, (πάντα με οδηγία γιατρού) πέφτει πολύ και η φεριτίνη μου. Έχω ζαλάδες έντονες και τάσεις λιποθυμίας, όσο δεν παίρνω. Ασχέτως εγκυμμοσύνης δηλαδή. Άρα τώρα ούτε που το σκέφτομαι να πειραματιστώ. Δεν ξέρω μη μου πουν να πάρω και 3 χάπια την ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία κορίτσι μπράβο !! 
αφού κατάφερες να ανεβάσεις τον αιματοκρίτη μια χαρά είσαι 

εγω τελευταία φορά που έκανα εξετάσεις ο αιματοκρίτης ήταν 35,6 αλλά είχα μια βδομάδα που δεν έπαιρνα καθόλου χάπια πριν κάνω την εξέταση..δεν ξέρω αν επηρεάστηκε το αποτελέσματα επειδή δεν τα ήπια  🤷‍♀️

35.6 είσαι πολύ καλά... εγώ ούτε πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα τοσο φαντάσου! οπότε μην σε αγχώνει και που δεν πήρες τα χάπια 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ άμα δεν τα πάρω δε νομίζω να καταφέρω να σηκωθώ απο το κρεβάτι. Όποτε έχω σταματήσει το σίδηρο, (πάντα με οδηγία γιατρού) πέφτει πολύ και η φεριτίνη μου. Έχω ζαλάδες έντονες και τάσεις λιποθυμίας, όσο δεν παίρνω. Ασχέτως εγκυμμοσύνης δηλαδή. Άρα τώρα ούτε που το σκέφτομαι να πειραματιστώ. Δεν ξέρω μη μου πουν να πάρω και 3 χάπια την ημέρα.

ισως σου αυξήσει το χάπι ναι🤷

και εμένα ετσι είναι...με πιάνουν συχνά ζαλάδες η αλήθεια είναι 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...