Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου 

αχ η πείνα και εγω πεινουσα πολύ ειδικά όταν τελείως 

υπομονη που θα πάει θα περάσει η ώρα 

Ευχαριστώ!! Σε ένα τεταρτακι θα μπω για την τελευταία λήψη..Επιτέλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Ευχαριστώ!! Σε ένα τεταρτακι θα μπω για την τελευταία λήψη..Επιτέλους!

Άντε τελείωσες πάει και αυτό 

πήγαινε να φας μετά 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Ναι, κανονικά ανοιχτά είναι..από Λαμία είμαι..Μακάρι να ανοίξουν πριν λήξει το παραπεμπτικό σου να ξεμπερδευεις ,αν και στη χειρότερη θα μπορεί να στην γράψει ξανά φαντάζομαι..

Όταν δεν έχει εκτελεστεί το παραπεμπτικό ή η συνταγή μπορούν να τα ξανά γράψουν οι γιατροί κανονικά. @katerinayiaακόμα βρε κορίτσι μου; Που είσαι; Δεν υπάρχει η δυνατότητα για διπλανή πόλη ή χωριό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθα σήμερα για τις εξετάσεις και την καμπύλη..Δεν περνάει η ώρα με τίποτα..Ήπια τη γλυκόζη εύκολα σχετικά ,το περίμενα χειρότερο..Τώρα αναμονή κ μια κάποια πείνα 😋

Καλά αποτελέσματα!

εγώ ακόμα περιμένω να ανοίξουν τα μικροβιολογικά 🤦

αναμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Ευχαριστώ!! Σε ένα τεταρτακι θα μπω για την τελευταία λήψη..Επιτέλους!

Καλημέρα! Καλά αποτελέσματα να έχεις!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Όλα καλά με την καμπύλη κορίτσια!! ο αιματοκρίτης πάλι δεν ήταν καλός αλλά ανέβηκε ελάχιστα από την τελευταία φορά..

Μπράβο κορίτσι μου. Πάει και για σένα αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Όταν δεν έχει εκτελεστεί το παραπεμπτικό ή η συνταγή μπορούν να τα ξανά γράψουν οι γιατροί κανονικά. @katerinayiaακόμα βρε κορίτσι μου; Που είσαι; Δεν υπάρχει η δυνατότητα για διπλανή πόλη ή χωριό;

Ναι ακόμα είναι κλειστά. Είμαι στη Νάουσα αλλά έχουν απεργία σε όλη την Ημαθία οι μικροβιολογοι. Θα περιμένω κ την άλλη εβδομάδα μήπως ανοίξουν κ αν όχι θα πάρω τηλ.τον γιατρό να συνεννοηθούμε. Γιατί κ με το νοσοκομείο που μίλησα μου είπαν πως δεν κάνουν καμπύλη ζαχάρου, όλες τις υπόλοιπες οκ αλλά την καμπύλη όχι. Θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Ναι ακόμα είναι κλειστά. Είμαι στη Νάουσα αλλά έχουν απεργία σε όλη την Ημαθία οι μικροβιολογοι. Θα περιμένω κ την άλλη εβδομάδα μήπως ανοίξουν κ αν όχι θα πάρω τηλ.τον γιατρό να συνεννοηθούμε. Γιατί κ με το νοσοκομείο που μίλησα μου είπαν πως δεν κάνουν καμπύλη ζαχάρου, όλες τις υπόλοιπες οκ αλλά την καμπύλη όχι. Θα δούμε!

Α και στην Ημαθία κάνουν απεργία;;; Ποιός είναι ο λόγος ξέρουμε καλέ;;; Εύχομαι να βρεις άκρη σύντομα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Α και στην Ημαθία κάνουν απεργία;;; Ποιός είναι ο λόγος ξέρουμε καλέ;;; Εύχομαι να βρεις άκρη σύντομα κορίτσι μου!

Κορίτσια κάνουν και στην Αττική απεργία; Δεν έχω καταλάβει! Εγώ θέλω αύριο να πάω για τη γενική ούρων

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κάνουν και στην Αττική απεργία; Δεν έχω καταλάβει! Εγώ θέλω αύριο να πάω για τη γενική ούρων

Καλημέρα!

εδω στη Λάρισα κάνουν πάντως...εμενα μ είπε η γιατρός να πάω στο Ιασώ αν δεν ανοίξουν απο Δευτέρα... φαντάζομαι και στην Αττική θα κανουν στο Ιασώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

εδω στη Λάρισα κάνουν πάντως...εμενα μ είπε η γιατρός να πάω στο Ιασώ αν δεν ανοίξουν απο Δευτέρα... φαντάζομαι και στην Αττική θα κανουν στο Ιασώ...

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κάνουν και στην Αττική απεργία; Δεν έχω καταλάβει! Εγώ θέλω αύριο να πάω για τη γενική ούρων

Καλημέρα!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Ναι ακόμα είναι κλειστά. Είμαι στη Νάουσα αλλά έχουν απεργία σε όλη την Ημαθία οι μικροβιολογοι. Θα περιμένω κ την άλλη εβδομάδα μήπως ανοίξουν κ αν όχι θα πάρω τηλ.τον γιατρό να συνεννοηθούμε. Γιατί κ με το νοσοκομείο που μίλησα μου είπαν πως δεν κάνουν καμπύλη ζαχάρου, όλες τις υπόλοιπες οκ αλλά την καμπύλη όχι. Θα δούμε!

Απ' ότι κατάλαβα δεν είναι Πανελλαδική απεργία. Ούτε εδώ στη Λευκάδα έχουν απεργία αλλά και ούτε στην Αθήνα. Ενώ θεωρητικά θα έπρεπε να είναι σε όλη την Ελλάδα με αυτό που γινέται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

@Elk μου!!! Μπήκαμε στο 3ο τρίμηνο σήμερα!!! Πως είσαι εσύ; 

Εγω μπερδεύτηκα αλλου βρίσκω ότι είμαστε στην τελευταία βδομαδα του δεύτερου τριμήνου και αλλου βλέπω είμαστε στην πρώτη βδομαδα του τρίτου τριμήνου 😂🤷‍♀️

Εγω καλά είμαι η μικρή κλωτσάει αρκετά αλλά κουράζομαι κορίτσια είμαι όλη μέρα στο πόδι και κάπως στεναχωριέμαι λίγο γιατί νιώθω πως δεν προσέχω όσο πρέπει 😕

εσυ πως είσαι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω μπερδεύτηκα αλλου βρίσκω ότι είμαστε στην τελευταία βδομαδα του δεύτερου τριμήνου και αλλου βλέπω είμαστε στην πρώτη βδομαδα του τρίτου τριμήνου 😂🤷‍♀️

Εγω καλά είμαι η μικρή κλωτσάει αρκετά αλλά κουράζομαι κορίτσια είμαι όλη μέρα στο πόδι και κάπως στεναχωριέμαι λίγο γιατί νιώθω πως δεν προσέχω όσο πρέπει 😕

εσυ πως είσαι ; 

27+0 είμαστε σήμερα κορίτσι μου! Μπήκαμε στον 7ο. Εγώ κουράζομαι με το παραμικρό. Για να κάνω μια δουλειά μισής ώρας, μου παίρνει 5! Αν αισθάνεσαι καλά να μην ανησυχείς για τίποτα. Κι εμένα κλωτσάει πολύ η μικρή μου και κάνει και κάτι κωλοτούμπες ώρες ώρες... Γελάω μόνη μου. Γενικά καλά είμαι αν εξαιρέσεις τη ΓΟΠ. Θα πάθω αυχενικό μέχρι να γεννήσω! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

27+0 είμαστε σήμερα κορίτσι μου! Μπήκαμε στον 7ο. Εγώ κουράζομαι με το παραμικρό. Για να κάνω μια δουλειά μισής ώρας, μου παίρνει 5! Αν αισθάνεσαι καλά να μην ανησυχείς για τίποτα. Κι εμένα κλωτσάει πολύ η μικρή μου και κάνει και κάτι κωλοτούμπες ώρες ώρες... Γελάω μόνη μου. Γενικά καλά είμαι αν εξαιρέσεις τη ΓΟΠ. Θα πάθω αυχενικό μέχρι να γεννήσω! 😂

Απλα με μπέρδεψε γιατί στο Ιασώ που κοιτάω εβδομάδες κύησης την 27 εβδ την έχει στο δεύτερο τρίμηνο ως τελευταία αλλά ο πίνακας που κοιτάω δείχνει 7ο μηνών.. όποτε το υπολογίζω και εγω πως μπήκαμε επίσημα στο τρίτο  τρίμηνο.. άντε φάγαμε το γάιδαρο η ουρά έμεινε 😂

 Καλά μωρέ νιωθω δεν μπορω να πω εντάξει ηθελα να ξεκουράζομαι λίγο παρά πάνω αλλά δεν πειράζει 

Και εγω μην νομίζεις οι δουλειές του σπιτιού γίνονται με ρυθμούς χελώνας δεν μπορω να κάνω γρήγορα.. 

ωχ υπομονή βρε κορίτσι μου θα είναι ζόρι τωρα.. 

άρχισα και εγω να ζορίζομαι λίγο στον ύπνο στο να γυρίσω πλευρό αλλά για την ώρα ακόμα κοιμάμαι 

σηκώνομαι και κανα δυο φορές για τουαλέτα την νύχτα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Απλα με μπέρδεψε γιατί στο Ιασώ που κοιτάω εβδομάδες κύησης την 27 εβδ την έχει στο δεύτερο τρίμηνο ως τελευταία αλλά ο πίνακας που κοιτάω δείχνει 7ο μηνών.. όποτε το υπολογίζω και εγω πως μπήκαμε επίσημα στο τρίτο  τρίμηνο.. άντε φάγαμε το γάιδαρο η ουρά έμεινε 😂

 Καλά μωρέ νιωθω δεν μπορω να πω εντάξει ηθελα να ξεκουράζομαι λίγο παρά πάνω αλλά δεν πειράζει 

Και εγω μην νομίζεις οι δουλειές του σπιτιού γίνονται με ρυθμούς χελώνας δεν μπορω να κάνω γρήγορα.. 

ωχ υπομονή βρε κορίτσι μου θα είναι ζόρι τωρα.. 

άρχισα και εγω να ζορίζομαι λίγο στον ύπνο στο να γυρίσω πλευρό αλλά για την ώρα ακόμα κοιμάμαι 

σηκώνομαι και κανα δυο φορές για τουαλέτα την νύχτα 😅

Εγώ ακόμα δε σηκώνομαι τη νύχτα για τουαλέτα αλλά ξυπνάω γιατί πιάνομαι! Κι έχει πλάκα γιατί μόλις η μικρή καταλάβει ότι ξύπνησα ξεκινάει τις βόλτες! Ακόμα έχει χώρο βλέπεις...  Σιγά σιγά κι όλα θα γίνουν. Αρκεί εμείς να είμαστε χαλαρές και υγιείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ ακόμα δε σηκώνομαι τη νύχτα για τουαλέτα αλλά ξυπνάω γιατί πιάνομαι! Κι έχει πλάκα γιατί μόλις η μικρή καταλάβει ότι ξύπνησα ξεκινάει τις βόλτες! Ακόμα έχει χώρο βλέπεις...  Σιγά σιγά κι όλα θα γίνουν. Αρκεί εμείς να είμαστε χαλαρές και υγιείς!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; Καλό σκ να έχουμε 

καλα ναι ακόμα έχουν χώρο μπα εγω βράδυ που ξυπναω δεν την πολύ καταλαβαίνω 😂

εεε ναι σιγά σιγά τα κάνω και εγω τώρα άρχισα ντουλάπες να κατεβαζω καλοκαιρινά 

Ραντεβού ποτε έχεις να πας στην καινούργια την γιατρό ;

εγω από βδομαδα θα παρω τηλ να κανονίσω ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; Καλό σκ να έχουμε 

καλα ναι ακόμα έχουν χώρο μπα εγω βράδυ που ξυπναω δεν την πολύ καταλαβαίνω 😂

εεε ναι σιγά σιγά τα κάνω και εγω τώρα άρχισα ντουλάπες να κατεβαζω καλοκαιρινά 

Ραντεβού ποτε έχεις να πας στην καινούργια την γιατρό ;

εγω από βδομαδα θα παρω τηλ να κανονίσω ραντεβού 

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου. Κι εγώ ντουλάπες "καθαρίζω". Λογικά θα έχω ραντεβού μαζί της όταν κατέβω για την καμπύλη. Αλλά θέλει κυνηγητό  μάλλον αυτή γιατί δεν τη βρίσκω πολύ εύκολα στο τηλέφωνο.  Αλλά αποφάσισα ότι αν δε με αναλάβει ούτε αυτή, θα πάω μέχρι τέλους με το γιατρό μου κι όταν έρθει η ώρα θα πάω στο εφημερεύον. Δε θα σκάσω για τίποτα. Αφού όλα πάνε καλά, δεν ανησυχώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🤗

Επίσημα πλέον στην 30η εβδομάδα και το μπεμπινι φαίνεται να το διασκεδάζει πάρα πολύ καθώς ελάχιστες ώρες με αφήνει χωρίς παιχνίδια 🥰🥰🧿🧿..7 του Ιούνη έχουμε Doppler και νομίζω πια κοιτάμε προς την τελική ευθεία!!! 💙👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου. Κι εγώ ντουλάπες "καθαρίζω". Λογικά θα έχω ραντεβού μαζί της όταν κατέβω για την καμπύλη. Αλλά θέλει κυνηγητό  μάλλον αυτή γιατί δεν τη βρίσκω πολύ εύκολα στο τηλέφωνο.  Αλλά αποφάσισα ότι αν δε με αναλάβει ούτε αυτή, θα πάω μέχρι τέλους με το γιατρό μου κι όταν έρθει η ώρα θα πάω στο εφημερεύον. Δε θα σκάσω για τίποτα. Αφού όλα πάνε καλά, δεν ανησυχώ!

Έτσι είναι μωρέ στο δημόσιο η επικοινωνία δύσκολη έως ανύπαρκτη αυτό βλέπω και εγω από εμένα 

η γνωμη μου πως να ψάξεις λίγο ακόμα κορίτσι μου μην το αφήνεις στην τύχη του της τελευταίας στιγμής.. έχεις περιθώριο ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🤗

Επίσημα πλέον στην 30η εβδομάδα και το μπεμπινι φαίνεται να το διασκεδάζει πάρα πολύ καθώς ελάχιστες ώρες με αφήνει χωρίς παιχνίδια 🥰🥰🧿🧿..7 του Ιούνη έχουμε Doppler και νομίζω πια κοιτάμε προς την τελική ευθεία!!! 💙👣

30 εβδ ε; Πωπω πέρασε ο καιρός σε λιγότερο από δυο μήνες μπαίνεις στο μήνα σου φοβερό.. 

εγω δεν έχω κανονίσει ακόμα περιμένω από τον γιατρό να δω ποτε θα μου πει να πάω 

Αθήνα γεννάς ή επαρχία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🤗

Επίσημα πλέον στην 30η εβδομάδα και το μπεμπινι φαίνεται να το διασκεδάζει πάρα πολύ καθώς ελάχιστες ώρες με αφήνει χωρίς παιχνίδια 🥰🥰🧿🧿..7 του Ιούνη έχουμε Doppler και νομίζω πια κοιτάμε προς την τελική ευθεία!!! 💙👣

Καλημέρα!! 🌺🍒🍧

Εγώ είμαι 29η! Πω πω πώς πέρασε ο καιρός! Νομίζω ναι το 30 ακούγεται ως τελική ευθεία!!! 🤗😊 Χεχε ναι κι εμένα όλο στριφογυρνάει!! Εμάς δε μας έχει πει ακόμη για το doppler, θα τον ρωτήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Εγώ γενικά συμφωνώ με το να πας σε ενδοκρινολόγο αλλά για να μην αγχώνεσαι και πάρα πολύ και εγώ έχω πάθει το ίδιο. Δηλαδή συνέπεια στους κύκλους μέχρι και στην ώρα κάθε μήνα και τους τελευταίους 4 που προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι έχω συνέχεια περίπου 5 μέρες καθυστέρησης σε κάθε κύκλο. Άσε
    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...