Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Στο Doppler χοντρικά κοιτάνε όπως είπε την αρτηριακή πίεση την ωρίμανση που πλακούντα αν τρέφεται σωστά το μωρο τέτοια 

υπάρχουν γιατροί που δεν την ζητάνε και άλλοι την ζητάνε 

εμένα πχ επειδή του έβγαινε μικρό το μωρο με έστειλε για Doppler μια γνωστή μου που είχαμε τον ίδιο γιατρό επειδή εκείνη είχε πιο μεγάλο παιδάκι δεν το ζήτησε 🤷‍♀️ μου είχε πει μπορεί να κάνω και δεύτερη αλλά τελικά δεν χρειάστηκε 

κρατάει κανένα 20 λεπτό και αυτήν η εξέταση   

Α τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή! Εγώ νομίζω είναι στο πρωτόκολλο! Θα δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Α τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή! Εγώ νομίζω είναι στο πρωτόκολλο! Θα δούμε...

Ναι δεν είναι κάτι αμάν και τι είναι η αλήθεια σαν εξέταση για αυτό κάποιοι δεν την ζητάνε γιατί λίγο πολύ το ελέγχουν και από τον απλό υπέρηχο 

ακομα δεν μου έχουν πει κάτι και εμένα αλλά λογικά θα μου την ζητήσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

εγω χθες είχα γιατρό..ολα καλα μου είπε...25+6 χθες ο μπεμπάκος 828 γρ. .. μεγαλώνει!

ο τράχηλος εμένα έγραφε νομίζω 40... αλλά εμένα δεν με αγχωνει αυτό καθόλου!

αυτο το μήνα δεν πήρα ουτε 2 κιλα...1.900 πήρα για την ακρίβεια! πολύ χαρηκα... όσο για τις εξετάσεις μου ειπε να περιμένω μέχρι την επόμενη εβδομάδα και αν δεν ανοίξουν τα μικροβιολογικά να πάω στο Ιασώ να τις κάνω!

τον προηγούμενο μήνα ειχα αιματοκρίτη 29... τώρα έχω πολύ περιέργεια να δω τι έγινε 🤷

επισης εκλεισα για ντοπλερ 19/06..

Άντε ωραία μπράβο μεγαλώνει ο μπέμπης σου 🩵

Μια χαρά ούτε 2 κιλά ; Τίποτα δεν πήρες 😊 οχι σαν εμένα που πήρα 4 😅

ναι αν δεν ανοίξουν  πηγαινε στο Ιασώ λογικά θα τα κάνουν και εκεί ίσως θέλουν κάποιο ραντεβού αυτοί ; Δεν ξέρω καθόλου 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι δεν είναι κάτι αμάν και τι είναι η αλήθεια σαν εξέταση για αυτό κάποιοι δεν την ζητάνε γιατί λίγο πολύ το ελέγχουν και από τον απλό υπέρηχο 

ακομα δεν μου έχουν πει κάτι και εμένα αλλά λογικά θα μου την ζητήσουν 

Εγω Νομιζα δεν θα την κανω γιατι  νομιζω είναι προαιρετική. Εμενα η γιατρός μ π πηγα χτες μ ειπε οτι στέλνει όλες τις εγκυούλες της για σιγουριά κ αναγκαστικά θα παω! Είναι 100 ευρώ. Εγω την απόσταση σκέφτομαι γιατι θελω 2 ωρες να παω και 2 να επιστρέψω. 
 

έκλεισα στις 28 Ιουνίου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Τι καλα, τελεια τα πηγαινει το μωράκι σου!

Εγώ βολεύομαι με τα μαξιλάρια τα κλασσικά που έχω ήδη, τα βρίσκω λίγο κ τζάμπα λεφτά όλα αυτά να σου πω την αλήθεια. 

Βέβαια έχω ένα μαξιλάρι θηλασμού από την πρώτη εγκυμοσύνη αλλά ποιος ξέρει που το έχω καταχωνιασμενο κ αυτό??🤣🤣

Νομίζει υπάρχει μαξιλάρι θηλασμού που κάνει κ για ύπνο. Αν θα παρω θα παρω αυτο. 
άρχισα κ δεν μπορω να κοιμηθώ παλι. Δεν με βολεύει η αριστερή πλευρά. Χτες καθώς κοιμόμουν με έπιασα κ μια κράμπα… άσε! Νόμισα θα παραλύσει το πόδι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Εγω Νομιζα δεν θα την κανω γιατι  νομιζω είναι προαιρετική. Εμενα η γιατρός μ π πηγα χτες μ ειπε οτι στέλνει όλες τις εγκυούλες της για σιγουριά κ αναγκαστικά θα παω! Είναι 100 ευρώ. Εγω την απόσταση σκέφτομαι γιατι θελω 2 ωρες να παω και 2 να επιστρέψω. 
 

έκλεισα στις 28 Ιουνίου! 

Εμένα με χρεώνει 120 ευρώ τώρα δεν ξέρω αν το ανέβασε στα 140 γιατί β επιπέδου έκανε αύξηση και εγω μια από τα ίδια 1,5 ώρα να πάω 1,5 να γυρίσω ζόρικο σε καταλαβαίνω να κανείς ολόκληρο ταξίδι για έναν υπέρηχο 

ναι κάποιοι το έχουν υποχρεωτικό και εγω έτσι ήξερα πως είναι δηλαδή μετά μου είπε ο ιδιώτης γιατρός που είχα ότι αυτός κρίνει πια κοπέλα θα πάει και πια όχι και ότι δεν τις στέλνει όλες για Doppler 

Εεε μετά από αυτήν την εξέταση δεν μένει κάτι άλλο να κάνουμε είναι η τελευταία.. 

μετα καρδιοτοκογραφημα που ελέγχουν συσπάσεις   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!! 

Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό!

Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊

Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3 

Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 

Ναι, δε θα ανησυχώ για αυτό! Εξ άλλου έχουμε καιρό ακόμη μέχρι τον 15αυγουστο! Εξάλλου υπάρχουν ασκήσεις κτλ που βοηθούν απ' ότι ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα την κάνει η γιατρός μου...εκει εκανα και αυχενική και β επιπέδου..δε χρειάστηκε να πάω αλλου...και μ είπε 50 ευρώ θα κοστίσει... όσο δίνω στην επίσκεψη δηλαδή! μόνο αυχενική και β εδωσα απο 100.. Ιασώ θέλει ραντεβού για εξετάσεις ναι γιατί γίνεται χαμός τώρα που είναι κλειστά τα μικροβιολογικά..

και εγώ απόρησα πως και πήρα τόσο λίγο @Elk..αν σκεφτείς οτι σχεδόν 450 γρ πήρε ο μπέμπης απο την προηγούμενη φορά

βεβαια νομίζω με την εγκυμοσύνη έχει αλλάξει ο μεταβολισμός μου πολύ..προς το καλύτερο!

θα δείξει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κι εγώ έχω 31-32 και μου άλλαξε το σκεύασμα και τη δοσολογία..Παίρνω 3 χαπακια τη μέρα αντί για δύο..Από εξάντληση κ εγώ κάποιες φορές έχω έντονη, χωρίς να κάνω κάτι αμάν και τι...

Εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης έχει κολλήσει εκεί στο 29! Πάλι τόσο ήτανε.. τουλάχιστον δεν έπεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εμένα με χρεώνει 120 ευρώ τώρα δεν ξέρω αν το ανέβασε στα 140 γιατί β επιπέδου έκανε αύξηση και εγω μια από τα ίδια 1,5 ώρα να πάω 1,5 να γυρίσω ζόρικο σε καταλαβαίνω να κανείς ολόκληρο ταξίδι για έναν υπέρηχο 

ναι κάποιοι το έχουν υποχρεωτικό και εγω έτσι ήξερα πως είναι δηλαδή μετά μου είπε ο ιδιώτης γιατρός που είχα ότι αυτός κρίνει πια κοπέλα θα πάει και πια όχι και ότι δεν τις στέλνει όλες για Doppler 

Εεε μετά από αυτήν την εξέταση δεν μένει κάτι άλλο να κάνουμε είναι η τελευταία.. 

μετα καρδιοτοκογραφημα που ελέγχουν συσπάσεις   

Απο τις βασικές του πρωτοκόλλου εννοείς ε;;; Και πότε αρχίζει ο γιατρός να σε βλέπει πιο συχνά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Απο τις βασικές του πρωτοκόλλου εννοείς ε;;; Και πότε αρχίζει ο γιατρός να σε βλέπει πιο συχνά;;;

Το doppler νόμιζα ότι ήταν υποχρεωτικό εν τω μεταξύ όπως οι άλλες δυο..Μου φαίνεται απ' τις 34 και μετά πας πιο συχνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου εχω αύριο γιατρό ..27+3 σήμερα....ξεκίνησα απ το πρωί να βρίσκω τα βρεφικά ..γιατί τα έχω όλα στην αποθήκη ρούχα κούνιες ριλαξ τα πάντα και γινόταν μάχη..και άντε τώρα να βρεις τα βρεφικά..τελοσπαντων έβγαλα άκρη..τα έφτιαξα λίγο και σε κάνα μήνα θα ξεκινήσω να τα πλένω ..όσο σκέφτομαι μέσα στη ζέστη με την κοιλιά τούρλα να κάθομαι να πλένω να σιδερωνω τα βρεφικά να πλένω καρότσι κούνια και τέτοια τρελαίνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!

εε περιπου τοσο θα ειναι μην ανησυχεις 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Απο τις βασικές του πρωτοκόλλου εννοείς ε;;; Και πότε αρχίζει ο γιατρός να σε βλέπει πιο συχνά;;;

Ναι κάποιοι την έχουν βασική εξέταση κάποιοι όχι έτσι έχω καταλαβει δηλαδή εγω από τον ιδιώτη γιατρό  🤷‍♀️

όταν μπήκα στον 8ο μήνα είχε αυξήσει τις επισκέψεις εμένα εκεί που με έβλεπε 3 φορές την εβδομάδα που το έκανε 2 φορές στο 8ο και όταν μπήκα στο μήνα μου πήγαινα 1 φορά την βδομαδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Εγώ κορίτσια μου εχω αύριο γιατρό ..27+3 σήμερα....ξεκίνησα απ το πρωί να βρίσκω τα βρεφικά ..γιατί τα έχω όλα στην αποθήκη ρούχα κούνιες ριλαξ τα πάντα και γινόταν μάχη..και άντε τώρα να βρεις τα βρεφικά..τελοσπαντων έβγαλα άκρη..τα έφτιαξα λίγο και σε κάνα μήνα θα ξεκινήσω να τα πλένω ..όσο σκέφτομαι μέσα στη ζέστη με την κοιλιά τούρλα να κάθομαι να πλένω να σιδερωνω τα βρεφικά να πλένω καρότσι κούνια και τέτοια τρελαίνομαι 

Θα περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό αύριο 😊

Και εγω πρέπει να τα βγάλω να τα ξεδιαλέξω σιγά σιγά τα βρεφικά γιατί τα έχω λίγο μπερδεμένα με βάση το μέγεθος 

αλλα εδώ ακόμα δεν έχω κατεβάσει τα καλοκαιρινά τα δικά μας να δω ποτε θα κάτσω να ασχοληθώ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

εμενα την κάνει η γιατρός μου...εκει εκανα και αυχενική και β επιπέδου..δε χρειάστηκε να πάω αλλου...και μ είπε 50 ευρώ θα κοστίσει... όσο δίνω στην επίσκεψη δηλαδή! μόνο αυχενική και β εδωσα απο 100.. Ιασώ θέλει ραντεβού για εξετάσεις ναι γιατί γίνεται χαμός τώρα που είναι κλειστά τα μικροβιολογικά..

και εγώ απόρησα πως και πήρα τόσο λίγο @Elk..αν σκεφτείς οτι σχεδόν 450 γρ πήρε ο μπέμπης απο την προηγούμενη φορά

βεβαια νομίζω με την εγκυμοσύνη έχει αλλάξει ο μεταβολισμός μου πολύ..προς το καλύτερο!

θα δείξει 😂😂

Ωωω πήρε καλό βαρος το μωρακι σου από την τελευταία φορά πολύ καλα

Εεε ναι λογικά θα έχει κίνηση το Ιασώ μέχρι στο τέλος να έρθει η μέρα του ραντεβού μπορεί να ανοίξουν και τα μικροβιολογικά 

μακαρι να έχει αλλάξει προς το καλύτερο να τρως και να μην μπαίνουν κιλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Εγώ κορίτσια μου εχω αύριο γιατρό ..27+3 σήμερα....ξεκίνησα απ το πρωί να βρίσκω τα βρεφικά ..γιατί τα έχω όλα στην αποθήκη ρούχα κούνιες ριλαξ τα πάντα και γινόταν μάχη..και άντε τώρα να βρεις τα βρεφικά..τελοσπαντων έβγαλα άκρη..τα έφτιαξα λίγο και σε κάνα μήνα θα ξεκινήσω να τα πλένω ..όσο σκέφτομαι μέσα στη ζέστη με την κοιλιά τούρλα να κάθομαι να πλένω να σιδερωνω τα βρεφικά να πλένω καρότσι κούνια και τέτοια τρελαίνομαι 

Αφού τα έχεις stand by, αυτό έχει σημασία! Εγώ αγχώνομαι γτ δεν τα χω βρει ακόμη όλα! Αλλά εντάξει, τα βασικά ρουχαλακάκια, λευκά είδη και κούνια τα πήρα..καρότσι μόνο θα πάρω την άλλη βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι κάποιοι την έχουν βασική εξέταση κάποιοι όχι έτσι έχω καταλαβει δηλαδή εγω από τον ιδιώτη γιατρό  🤷‍♀️

όταν μπήκα στον 8ο μήνα είχε αυξήσει τις επισκέψεις εμένα εκεί που με έβλεπε 3 φορές την εβδομάδα που το έκανε 2 φορές στο 8ο και όταν μπήκα στο μήνα μου πήγαινα 1 φορά την βδομαδα 

Να ρωτήσω στον μήνα μου θα μπω όταν είμαι 35+1 που ουσιαστικά μπαίνω στην 36η εβδομάδα ή όταν είμαι ακριβώς 36? 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Το doppler νόμιζα ότι ήταν υποχρεωτικό εν τω μεταξύ όπως οι άλλες δυο..Μου φαίνεται απ' τις 34 και μετά πας πιο συχνα.. 

Αργά μου φαίνεται το 34. Θα δείξει.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι κάποιοι την έχουν βασική εξέταση κάποιοι όχι έτσι έχω καταλαβει δηλαδή εγω από τον ιδιώτη γιατρό  🤷‍♀️

όταν μπήκα στον 8ο μήνα είχε αυξήσει τις επισκέψεις εμένα εκεί που με έβλεπε 3 φορές την εβδομάδα που το έκανε 2 φορές στο 8ο και όταν μπήκα στο μήνα μου πήγαινα 1 φορά την βδομαδα 

Μπερδεύτηκα όπως μου τα έγραψες. χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Να ρωτήσω στον μήνα μου θα μπω όταν είμαι 35+1 που ουσιαστικά μπαίνω στην 36η εβδομάδα ή όταν είμαι ακριβώς 36? 😀

Στις 36+0 μπαίνουμε στο μήνα μας αλλά και πάλι μέχρι την 37+6 θεωρείται τελειόμηνο πρόωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommyel είπε:

εε περιπου τοσο θα ειναι μην ανησυχεις 🥰

Α όχι καλά είμαι. Απλά μου φάνηκε περίεργη η αύξηση που διάβασα στα άλλα κορίτσια. Μετά μπήκα και το έψαξα και όντως στις εβδομάδες που είμαστε κάπου τόσο είναι το βάρος του μωρού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Αργά μου φαίνεται το 34. Θα δείξει.

Μπερδεύτηκα όπως μου τα έγραψες. χιχι

Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅

Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές 

μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Στις 36+0 μπαίνουμε στο μήνα μας αλλά και πάλι μέχρι την 37+6 θεωρείται τελειόμηνο πρόωρο.

Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο 

Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο 

Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 

Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 

Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...