Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα 23/4 που κάναμε τη Β' επιπέδου ήταν 487γρ. Να αγχωθώ; Μήπως δεν παίρνει σωστά βάρος; Εσύ έχεις πάρει κανά κιλό;

Άντε μπράβο κορίτσι μου... Πάει κι αυτό! Διάβασα ότι βγαίνουν την ίδια μέρα τ' αποτελέσματα! Αλλά μάλλον καθυστερούν λόγω υπόλοιπων εξετάσεων ή 3ώρου κι 100ml γλυκόζης;;;

μην αγχώνεσαι για το βάρος... εγώ 17/4 στη β επιπέδου ηταν 380 γρ. ο μπέμπης μου...ολα καλα είναι...και εγώ στην αρχή αγχωνομουν που εβλεπα πολυ παραπάνω τιμές... αλλά παίζει ρόλο η βδομάδα που είσαι..και πολλα πολλά άλλα 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

ρε κορίτσια εδω στην περιοχή μου ειναι ολα τα μικροβιολογικά κλειστά λόγω απεργίας...εσεις πως κάνετε εξετάσεις;

ουτε αυτή τη βδομάδα θα καταφέρω να κάνω εξετάσεις πάλι 🤦

ειναι καποια απο Θεσσαλία να μ πει αν εχουν σε όλη τη Θεσσαλία;

Εμάς Πελοπόννησο είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά 

τωρα γιατί κάνουν απεργία δεν ξέρω 🤷‍♀️

Θα πας την άλλη βδομάδα δεν πειράζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας κι από μένα! Γτ να αγχωθούμε για τα κιλά; Πρώτον δεν παίρνουν όλα τα μωράκια βάρος με τον ίδιο ρυθμό, δηλαδή ένα μπορεί να πάρει πιο πολύ τη μια εβδομάδα κι ένα άλλο πιο πολύ την άλλη, αυτό έχω διαβάσει! Μετά κι εμείς άλλοι είμαστε αδύνατοι, άλλοι πιο παχουλοί..😀 Για μένα πιο πολύ ρόλο παίζουν οι μετρήσεις που γράφουν, το κεφάλι, τα οστά κτλ να βγαίνουν φυσιολογικά στην εβδομάδα που είμαι! Επίσης επειδή είμαι οριακά στο σάκχαρο κοιτάζω να μην είναι μεγάλη η κοιλίτσα του γτ έχω καταλάβει ότι ο διαβήτης επηρεάζει την κοιλιά των εμβρύων και αυξάνεται η διάμετρος! Επίσης όλες οι μετρήσεις μπορεί να έχουν κάποια απόκλιση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

μην αγχώνεσαι για το βάρος... εγώ 17/4 στη β επιπέδου ηταν 380 γρ. ο μπέμπης μου...ολα καλα είναι...και εγώ στην αρχή αγχωνομουν που εβλεπα πολυ παραπάνω τιμές... αλλά παίζει ρόλο η βδομάδα που είσαι..και πολλα πολλά άλλα 😍😍

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κορίτσι μου. Μέχρι στιγμής όλα καλά και φυσιολογικά είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμένα μου είπαν ότι είναι αρκετά χαμηλός ο αιματοκρίτης, μάλλον για αυτό νιώθω τόση εξάντληση τις τελευταίες μέρες.. ακόμη και στο ντους που κάνω νιώθω κούραση..περιμένω να μου στείλουν να δω και την τιμή και θα με πάρει και ο γιατρός να μου πει τι θα κάνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Elk καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο! Αναμένουμε! 🌺

Μόλις τα παρω θα σας πω 😊 άντε να δούμε ευχαριστώ 

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια μου εμένα μου είπαν ότι είναι αρκετά χαμηλός ο αιματοκρίτης, μάλλον για αυτό νιώθω τόση εξάντληση τις τελευταίες μέρες.. ακόμη και στο ντους που κάνω νιώθω κούραση..περιμένω να μου στείλουν να δω και την τιμή και θα με πάρει και ο γιατρός να μου πει τι θα κάνουμε!

Ίσως παίζει ρόλο λόγο ζαχαρου επειδη προσεχείς να είναι χαμηλό; 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μόλις τα παρω θα σας πω 😊 άντε να δούμε ευχαριστώ 

 

Ίσως παίζει ρόλο λόγο ζαχαρου επειδη προσεχείς να είναι χαμηλό; 🤷‍♀️

Μπορεί! Τι να πω ..πάντα είχα χαμηλή αιμοσφαιρίνη.. για να δούμε και την τιμή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

Μπορεί! Τι να πω ..πάντα είχα χαμηλή αιμοσφαιρίνη.. για να δούμε και την τιμή..

Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο 

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω.

Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο 

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω.

Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 

Ναι μάλλον αυτό, ή θα μου αλλάξει σκευάσμα..την προηγούμενη φορά νομίζω είχα 29..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Βγήκε η καμπύλη κορίτσια IMG_7402.thumb.jpeg.9cac793536c0afec0e3e7c8ae8b52db1.jpeg

 

Έλα εντάξει... Δεν έχεις ξεφύγει υπερβολικά. Έχεις την καμπύλη της 1ης εγκυμοσύνης να συγκρίνεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Έλα εντάξει... Δεν έχεις ξεφύγει υπερβολικά. Έχεις την καμπύλη της 1ης εγκυμοσύνης να συγκρίνεις;;;

Έχω μωρέ εκείνη είναι όμως σε αλλο Μικροβιολογικό και με 75γρ γλυκόζης όποτε δεν μπορω να καταλάβω 

σε ενα μήνα έχω ραντεβού με τον γιατρό να τα δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έχω μωρέ εκείνη είναι όμως σε αλλο Μικροβιολογικό και με 75γρ γλυκόζης όποτε δεν μπορω να καταλάβω 

σε ενα μήνα έχω ραντεβού με τον γιατρό να τα δει 

Κορίτσι μου 1ον μπορείς να βγάλεις μια άκρη πάνω κάτω και 2ον δε θα πεις νωρίτερα τα αποτελέσματα στο γιατρό;;; Θα περιμένεις ένα μήνα να τα δει και να σου πει ΑΝ πρέπει να προσέξεις κάτι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Ναι μάλλον αυτό, ή θα μου αλλάξει σκευάσμα..την προηγούμενη φορά νομίζω είχα 29..

29;;; Είσαι σίγουρη; Πόσο σίδηρο παίρνεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου 1ον μπορείς να βγάλεις μια άκρη πάνω κάτω και 2ον δε θα πεις νωρίτερα τα αποτελέσματα στο γιατρό;;; Θα περιμένεις ένα μήνα να τα δει και να σου πει ΑΝ πρέπει να προσέξεις κάτι;;;

Η παλιά που έκανα στην κόρη μου ήταν αυτήν με 75γρ γλυκόζης… δεν έχει τιμές φυσιολογικές δίπλα αυτήν όπως η άλλη που πήγα τώρα.. ότι ναναι για αυτό δεν ξανά πήγα κιολας 

οχι δεν τα στέλνω σε αυτόν όταν πάω στο ραντεβού θα τα δει.. μου είπε μόνο αν είναι κάτι επείγων θα παρω τηλ στο νοσοκομείο θα μιλήσω με τον γιατρό που εφημερεύει και αν είναι κάτι σοβαρό θα τον ειδοποιούσουν αυτοί τον γιατρό από το νοσοκομείο όχι εγω 🤷‍♀️

IMG_7404.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Η παλιά που έκανα στην κόρη μου ήταν αυτήν με 75γρ γλυκόζης… δεν έχει τιμές φυσιολογικές δίπλα αυτήν όπως η άλλη που πήγα τώρα.. ότι ναναι για αυτό δεν ξανά πήγα κιολας 

οχι δεν τα στέλνω σε αυτόν όταν πάω στο ραντεβού θα τα δει.. μου είπε μόνο αν είναι κάτι επείγων θα παρω τηλ στο νοσοκομείο θα μιλήσω με τον γιατρό που εφημερεύει και αν είναι κάτι σοβαρό θα τον ειδοποιούσουν αυτοί τον γιατρό από το νοσοκομείο όχι εγω 🤷‍♀️

IMG_7404.jpeg

Εγώ θα τον έπαιρνα ένα τηλέφωνο. Αλλά εσύ ξέρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Βγήκε η καμπύλη κορίτσια IMG_7402.thumb.jpeg.9cac793536c0afec0e3e7c8ae8b52db1.jpeg

 

Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ θα σου πρότεινα σαν διαιτολόγος που είμαι επειδή έχεις 2 παθολογικές τιμές στην μέτρηση σου να επικοινωνήσεις πιο άμεσα με τον γιατρό σου...Ο ένας μήνας είναι μεγάλο χρονικό διάστημα και σίγουρα πρέπει να έχεις από τώρα καθοδήγηση για κάποια πράγματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Βγήκε η καμπύλη κορίτσια IMG_7402.thumb.jpeg.9cac793536c0afec0e3e7c8ae8b52db1.jpeg

 

Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή 

Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 

Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;

Λένε να μην ψάχνουμε στο google, αλλά εγώ τα είχα κοιτάξει να πω την αλήθεια 😶

Μόνο στο μικροβιολογικό αν ρωτήσεις ίσως σου διευκρινίσουν.. φαντάζομαι να λάβανε υπόψη και ότι είναι κύησης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

Ναι ναι τόσο ήτανε..παίρνω πρωί και βράδυ από ένα χάπι! 

Εγω παίρνω χάπι σίδηρο πρωι βράδυ αλλά έχω μια βδομαδα τελείωσαν τα χαπια μου 

ολα τα φαρμακεία μου έλεγαν είναι σε έλλειψη δεν μπορούσα να τα βρω

σήμερα κατάφερα να τα παρω ξανά χάπι 

Στις εξετάσεις ο αιματοκρίτης ήταν 35,5 το όριο ήταν 36 ειμαι λιγο κάτω τώρα δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο που δεν πήρα χάπια για 1 βδομαδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή 

Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️

Δεν είπα ποτέ να πανικοβληθείς αλλά ο θυρεοειδής ήταν εντός φυσιολογικών ορίων! Οι τιμές της καμπύλης δεν είναι! Οι γιατροί είναι συνηθισμένοι σε αυτά. Και δεν τον καλείς για ψίλου πήδημα... Το μήνυμα μπορεί να μην το είχε δει καν τότε κι επίσης αφού δε χρειαζόταν να κάνεις τίποτα δε θεώρησε σημαντικό να απαντήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ συγνώμη δεν ήθελα να σε τρομάξω.. ήθελα να ξέρω αν υπήρχε συγκεκριμένος λόγος που στο έδωσαν πχ κάτι από τις εξετάσεις σου που θεώρησαν ανάγκη να πάρεις ή αν σου είπαν κάτι διαφορετικό.. ναι ρώτησε τους να δούμε τι θα σου πουν.. με ενδιαφέρει και εμένα γιατί η ενέργεια μου είναι στο πάτωμα.. εχθές ήμουν να πέσω.. αν και στον προγεννητικό που έκανα γενική είχα 37.. κάνω υπομονή για την ώρα.. όπως και να έχει εσύ θα εμπιστεύεσαι και θα ακολουθείς τις οδηγίες των γιατρών που σε παρακολουθούν και ξέρουν το ιστορικό σου και τον οργανισμό σου!  Παρεπιπτόντως ρώτησε και για το ιώδιο.. θυμάμαι είχες γράψει ότι το αποφεύγεις εξαιτίας του θυρεοειδή.. δεν ξέρω τι ακριβώς θέμα αντιμετωπίζεις με το θυρεοειδή αν δηλαδή έχεις όζους ή κάτι άλλο σοβαρό.. εμένα μου είπε ο γιατρός ότι χρειάζεται στην εγκυμοσύνη για το έμβρυο και το φοβήθηκα να σου πω γιατί έχω θυροειδιτιδα hashimoto αλλά μίλησα με την ενδοκρινολόγο και μου είπε να πάρω εφόσον μου δίνει γιατί είναι σημαντικό στην εγκυμοσύνη και πως το θυρεοειδή θα τον παρακολουθούμε απλά πιο στενά και αν πάει να ξεφύγει θα το ρυθμίσουμε.. οπότε φρόντισα η πολυβιταμινη να έχει μέσα.. εσένα σου είπε κάποιος γιατρός να μην πάρεις;  @Elli13 Σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε καταλαβαίνω κορίτσια ότι καμία σας δεν παίρνει γενικότερα βιταμίνες πέρα από μένα και την @Θέτις Κ. στο πρώτο τρίμηνο, πέρα δηλαδή από τα άκρως βασικά.. να είναι όντως περιττά άραγε..; Καλά εγώ θα ακολουθήσω τις οδηγίες των γιατρών μου αλλά απορώ.. νόμιζα ότι όλες λίγο πολύ τις "φορτώνουν" και ήθελα να κάνουμε μια σύγκριση οδηγιών για να δω και τις απόψεις των δικών σας γιατρών.. Και ήθελα να σε ρωτήσω αν είσαι vegan και σου έδωσαν σίδηρο αλλά μετά διάβασα αυτό!! 🤣🤣🤣  Και εγώ από βορρά είμαι κοριτσάκι μου αλλά την αγάπη αυτή για το καρπούζι φέτα ή σταφύλι φέτα δεν μπόρεσε ποτέ να τη δεχτεί ο ουρανίσκος μου!!! 😝😂😂😂 Ο άντρας μου πάλι δεν μπορεί να τα τρώει διαφορετικά..🤢 Από πού είσαι αν επιτρέπεται;  Αλλά έχει αλλάξει και εμένα η γεύση μου σε πολλά.. ξεκίνησε μετά την ξηροστομια (ρώτησα το γιατρό είναι μέσα στα συνήθη συμπτώματα).. στην αρχή ξεκίνησε με τα γλυκά.. που ούτε τρώω γλυκά γλυκά αλλά φάση το πρωί που έτρωγα δημητριακά ολικής με μαύρη σοκολάτα και γάλα.. πλέον δεν κατεβαίνει με τίποτα.. κάτι μπισκότα βρώμης χωρίς ζάχαρη με μαύρη σοκολάτα της βιολαντα που παίρνω το ίδιο.. δυσκολεύομαι πολύ.. φρυγανιές ολικής με ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι που έτρωγα.. το ίδιο... Τώρα έχει 3-4 μέρες που δεν κατεβαίνει με τίποτα η σαλάτα.. και όχι τίποτα άλλο, άντε τα γλυκά δεν με απασχολούν καθόλου, ποτέ δεν τα είχα σε αγάπη... Αλλά τη σαλάτα μου πάντα την είχα σε μεγάλη εκτίμηση!!! Την κάνω και περιποιημένη περιποιημένη με πάνω από 10 διαφορετικά λαχανικά και αβοκάντο μέσα , πολύ θρεπτική.. αλλά προχθές έφαγα μια πιρουνια και πήγα να κάνω εμετό..😱😱 δεν κατέβαινε!!! Πιέζω τον εαυτό μου να φάει όσο περισσότερο γίνεται πλέον γιατί ξέρω πόσες πολύτιμες θρεπτικές ουσίες περιέχει απαραίτητες για το μωράκι.. δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ διαφορετικά.. Καλημέρα κιόλας κορίτσια μου, καλή εβδομάδα να έχουμε..!
    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...