Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι μου έδωσε 100γρ γλυκόζης όποτε πρέπει να κάνω πιο πολλές λήψεις 

1 ώρα μετά την γλυκόζη μετράω μόνη μου ζαχαρο 248 🫣 

στα 75 γρ ξέρω θέλει να είναι μέχρι 180 στα 100 που έκανα εγω δεν έχω ιδέα αλλά εχω ξεφύγει 

Οκ πηγές τελικα🤣🤣 Μην αγχώνεσαι ακόμα, περίμενε τα αποτελέσματα του γιατρού κ μετά το βλέπεις. Ακόμα κ υψηλό να είναι, θα το παρακολουθείς κ θα είναι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου φουσκωμένες!!! Καλή Κυριακή να έχουμε! Πως είμαστε;;;

Εγώ γύρισα επιτέλους σπίτι μου την Παρασκευή αλλά κουράστηκα πολύ στο ταξίδι γιατί ήταν γεμάτο το λεωφορείο και είχα κι άλλον δίπλα μου (που συνήθως ζητάω και με βάζουν μόνη μου στο διπλό κάθισμα) οπότε δεν μπορούσα ούτε να απλωθώ ούτε ν' αλλάξω στάση. Πιάστηκε η μέση μου και πρήστηκαν τα πόδια μου λόγω πολύωρης ακινησίας και πέρασα δύσκολο βράδυ στον ύπνο!

Πάνω σε αυτό που συζητάτε, εγώ ρώτησα για μπάνιο στη θάλασσα και μου είπε όχι!!! Εδώ έχει πολύ ζέστη και αυτήν τη σκόνη που σε πνίγει! Γενικά όμως είμαι καλύτερα απο την αλλεργία μου στη Λευκάδα απ' ότι στην Αθήνα! 

Ωχ ταλαιπωρία, αλλά δεν πειράζει πέρασε, κοίτα να ξεκουραστείς τώρα.

Ναι για τη θάλασσα γενικά οι απόψεις διίστανται, αλλά εμένα μου έδωσε το οκ, απλά εννοείται σε καθαρά νερά κ γενικά με προσοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Με καλή διάθεση απ' όλους σας μια χαρά θα είναι και στην πράξη... Τώρα πως είναι; Ασχολείται με την κοιλίτσα σου που φουσκώνει; Μιλάει για το αδερφάκι που έρχεται;

Γενικά λέει σε όποιον συναντάμε ότι η μαμά μου είναι έγκυος, παρόλο που είναι ξεκάθαρο πια🤣🤣 κ δείχνει γενικά να το περιμένει. Δεν θα έλεγα ότι μιλάει κ συνέχεια γι'αυτο, ίσως το αναφέρει 1 φορά τη μέρα, αλλά γενικά έχει κατανοήσει την κατάσταση κ με βοηθάει σε διάφορα. Εντάξει είναι κ 7 χρόνων πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Από Πειραιά είναι γύρω στις 9,30 ώρες αλλά έχουμε πάει κι άλλες φορές. Εντάξει έχουμε κ καμπίνα οπότε μια χαρά περνάει το ταξίδι. Βέβαια είναι κ κάνα 5ωρο μέχρι τον Πειραιά αλλά η μικρή είναι οκ στο αυτοκίνητο,δεν είχε ποτέ πρόβλημα.

Κοίτα, στην θεωρία είναι πολύ χαρούμενη  ζητούσε αδερφάκι τα τελευταία χρόνια. Τώρα στην πράξη θα δειξει🤣🤣

Άντε ωραία αφού το ζητούσε το αδερφάκι σίγουρα θα το θέλει εντάξει στην αρχή μπορεί να ειναι λίγο απότομο μέχρι να βρούμε τα πατήματα μας αλλα είναι λογικό και για εμάς θα είναι απότομο με δυο παιδεία ξαφνικά 

ααα είσαι τυχερη που κάθετε στο αμαξι εμείς δίνουμε μάχη 😅 Ελπίζω σιγά σιγά που θα μεγαλώσει να στρώσει αυτό 

Δεν είναι μικρό το ταξίδι με το αμαξι + καράβι αλλα τουλάχιστον αφού έχετε και καμπίνα θα περναει καλύτερα η ώρα 

Ναι πήγα για την εξέταση να τελειώνει έτσι και αλλιώς το παραπεμπτικό ήταν μέχρι και την άλλη βδομαδα όποτε βόλεψε τον αντρα μου να με φέρει σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Γενικά λέει σε όποιον συναντάμε ότι η μαμά μου είναι έγκυος, παρόλο που είναι ξεκάθαρο πια🤣🤣 κ δείχνει γενικά να το περιμένει. Δεν θα έλεγα ότι μιλάει κ συνέχεια γι'αυτο, ίσως το αναφέρει 1 φορά τη μέρα, αλλά γενικά έχει κατανοήσει την κατάσταση κ με βοηθάει σε διάφορα. Εντάξει είναι κ 7 χρόνων πια!

Είναι μεγάλο παιδάκι πλέον μια χαρά σε βοηθάει τώρα θα βοηθάει και με το μωρο μετά σίγουρα θα θέλει να το φροντίζει.. αφού το λέει και στον κόσμο από μόνη του το παιδί είναι περιμενει αδερφάκι θα πάει καλά το θέμα 🥰

εμενα την λέω που είναι το νινί έρχεται σηκωνει την μπλούζα λέει τατο (να το 😂) δίνει φιλάκια στην κοιλιά μου τέτοια πολλές φορές έρχεται και από μόνη της και δείχνει την κοιλιά λέει νινί αλλά ακόμα δεν έχει καταλαβει τι έρχεται 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Γενικά λέει σε όποιον συναντάμε ότι η μαμά μου είναι έγκυος, παρόλο που είναι ξεκάθαρο πια🤣🤣 κ δείχνει γενικά να το περιμένει. Δεν θα έλεγα ότι μιλάει κ συνέχεια γι'αυτο, ίσως το αναφέρει 1 φορά τη μέρα, αλλά γενικά έχει κατανοήσει την κατάσταση κ με βοηθάει σε διάφορα. Εντάξει είναι κ 7 χρόνων πια!

Ε τότε μια χαρά κοπέλα μου. Είναι και μεγάλο παιδάκι και καταλαβαίνει τι συμβαίνει. Όλα θα πάνε καλά!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι μεγάλο παιδάκι πλέον μια χαρά σε βοηθάει τώρα θα βοηθάει και με το μωρο μετά σίγουρα θα θέλει να το φροντίζει.. αφού το λέει και στον κόσμο από μόνη του το παιδί είναι περιμενει αδερφάκι θα πάει καλά το θέμα 🥰

εμενα την λέω που είναι το νινί έρχεται σηκωνει την μπλούζα λέει τατο (να το 😂) δίνει φιλάκια στην κοιλιά μου τέτοια πολλές φορές έρχεται και από μόνη της και δείχνει την κοιλιά λέει νινί αλλά ακόμα δεν έχει καταλαβει τι έρχεται 😂

Κι εσένα μια χαρά θα είναι οι μικρές σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εγω ηρθα στο μικροβιολογικό για τη καμπύλη μου 

και η έκπληξη της ημέρας..

3 ωρη παρακαλώ η εξέταση μου θα είμαι 3 ώρες λέει εδώ 😕

Καλά αποτελέσματα με θετικές σκέψεις 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εγω ηρθα στο μικροβιολογικό για τη καμπύλη μου 

και η έκπληξη της ημέρας..

3 ωρη παρακαλώ η εξέταση μου θα είμαι 3 ώρες λέει εδώ 😕

Καλημέρα! Ωχ 3 ώρες... υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου τι κανετε; 
 

σημερα πηγα στην γυναικολόγο μου ολα καλα! Η Μπέμπα μου εγινε 1300! 😝 26+4 σημερα! έκλεισα και για Doppler μετά απο 6 βδομαδες. 

προσπαθώ να κοιμάμαι στην αριστερή πλευρά αλλά ξυπνάω συνέχεια! Δεν βολεύομαι! Εγω θελω να ξαπλώνω ανάσκελα για να νιώσω οτι ξεκουράζομαι.

πηρατε μαξιλάρι εγκυμοσύνης; Βοηθάει όντως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου τι κανετε; 
 

σημερα πηγα στην γυναικολόγο μου ολα καλα! Η Μπέμπα μου εγινε 1300! 😝 26+4 σημερα! έκλεισα και για Doppler μετά απο 6 βδομαδες. 

προσπαθώ να κοιμάμαι στην αριστερή πλευρά αλλά ξυπνάω συνέχεια! Δεν βολεύομαι! Εγω θελω να ξαπλώνω ανάσκελα για να νιώσω οτι ξεκουράζομαι.

πηρατε μαξιλάρι εγκυμοσύνης; Βοηθάει όντως; 

Μια χαρά! Μεγάλωσε η μπέμπα σου πολύ!!! Εγώ δεν έχω πάρει γιατί προς το παρόν παλεύεται η κατάσταση αλλά το σκέφτομαι να πάρω ένα εγκυμοσύνης- θηλασμού για να το χρησιμοποιώ και μετά αν καταφέρω να θηλάσω..Έχω ακούσει ότι βολεύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου τι κανετε; 
 

σημερα πηγα στην γυναικολόγο μου ολα καλα! Η Μπέμπα μου εγινε 1300! 😝 26+4 σημερα! έκλεισα και για Doppler μετά απο 6 βδομαδες. 

προσπαθώ να κοιμάμαι στην αριστερή πλευρά αλλά ξυπνάω συνέχεια! Δεν βολεύομαι! Εγω θελω να ξαπλώνω ανάσκελα για να νιώσω οτι ξεκουράζομαι.

πηρατε μαξιλάρι εγκυμοσύνης; Βοηθάει όντως; 

26+3 εγώ σήμερα... 1300γρ;;; Πολύ δεν είναι για τόσο νωρίς;;; Πότε είχες κάνει Β' επιπέδου και πόσο ήταν τότε;

Εγώ θα πάρω μόνο θηλασμού μάλλον. Τώρα βολεύομαι με τα υπόλοιπα μαξιλάρια, τα απλά! Δυστυχώς έχω ΓΟΠ και δυσκολεύομαι πολύ στον ύπνο τελευταία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου τι κανετε; 
 

σημερα πηγα στην γυναικολόγο μου ολα καλα! Η Μπέμπα μου εγινε 1300! 😝 26+4 σημερα! έκλεισα και για Doppler μετά απο 6 βδομαδες. 

προσπαθώ να κοιμάμαι στην αριστερή πλευρά αλλά ξυπνάω συνέχεια! Δεν βολεύομαι! Εγω θελω να ξαπλώνω ανάσκελα για να νιώσω οτι ξεκουράζομαι.

πηρατε μαξιλάρι εγκυμοσύνης; Βοηθάει όντως; 

τελεια κορίτσι μου...μια χαρά 😍😍

ολα καλα να ειναι πάντα!

εγω το σκεφτόμουν να πάρω...αλλα όσο περνάει ο καιρός συνέχεια το αναβάλλω και ίσως πάρω μόνο θηλασμού οταν με το καλο ερθει ο μπέμπης και αν θηλάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

26+3 εγώ σήμερα... 1300γρ;;; Πολύ δεν είναι για τόσο νωρίς;;; Πότε είχες κάνει Β' επιπέδου και πόσο ήταν τότε;

Εγώ θα πάρω μόνο θηλασμού μάλλον. Τώρα βολεύομαι με τα υπόλοιπα μαξιλάρια, τα απλά! Δυστυχώς έχω ΓΟΠ και δυσκολεύομαι πολύ στον ύπνο τελευταία!

Ξερω; Μ ειπε ειναι φυσιολογικό για τις μερες μου! Ηταν Απρίλη η β επιπέδου δεν θυμάμαι ποσο ηταν. Πάντως πριν 1 μήνα και κατι π πηγα γυναικολόγο ηταν 500 Γρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Μια χαρά! Μεγάλωσε η μπέμπα σου πολύ!!! Εγώ δεν έχω πάρει γιατί προς το παρόν παλεύεται η κατάσταση αλλά το σκέφτομαι να πάρω ένα εγκυμοσύνης- θηλασμού για να το χρησιμοποιώ και μετά αν καταφέρω να θηλάσω..Έχω ακούσει ότι βολεύει 

Κ εγω σκέφτομαι να παρω θα δω ακμ λίγες μερες να δω πως παει ο ύπνος :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου τι κανετε; 
 

σημερα πηγα στην γυναικολόγο μου ολα καλα! Η Μπέμπα μου εγινε 1300! 😝 26+4 σημερα! έκλεισα και για Doppler μετά απο 6 βδομαδες. 

προσπαθώ να κοιμάμαι στην αριστερή πλευρά αλλά ξυπνάω συνέχεια! Δεν βολεύομαι! Εγω θελω να ξαπλώνω ανάσκελα για να νιώσω οτι ξεκουράζομαι.

πηρατε μαξιλάρι εγκυμοσύνης; Βοηθάει όντως; 

Άντε με το καλό κορίτσι μου μεγάλωσε η Μπέμπα σου 🩷 να κάνετε και την Doppler εγω δεν ξέρω ποτε θα πάω να την κάνω αυτήν εξέταση 

εγω πήρα μόνο μαξιλάρι θηλασμού το οποίο με βοήθησε πολύ.. για τον ύπνο δεν πηρα μαξιλάρι χρησιμοποίησα ένα από αυτά που έχω στο καναπε βολεύτηκα μια χαρά 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

@Elkτι 3 ώρες;

θα πεθάνω εκεί εγώ 😂😂

γενικα με τη γλυκόζη όλα καλά;

ασε και δεν το ήξερα ότι είναι 3 ώρες όταν πήγα εκεί μου το είπε και ειδα ότι έγραφε το χαρτι 3 ώρες 😳 ευτυχώς είχα παρεα τον αντρα μου και πέρασε κάπως η ώρα 

εφυγα από το σπίτι μου 06:30 η ώρα και γύρισα 12:30 τραγικό όλη μέρα εφαγα 

Αυτήν την φορά δεν με πείραξε η γλυκόζη δεν είχα τίποτα ούτε ζάλη ούτε τάση για εμετό όπως την πρώτη εγκυμοσύνη 

Αποτελέσματα μου είπε αύριο άντε να δούμε.. γινόταν και ένας χαμός στο μικροβιολογικό 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Ξερω; Μ ειπε ειναι φυσιολογικό για τις μερες μου! Ηταν Απρίλη η β επιπέδου δεν θυμάμαι ποσο ηταν. Πάντως πριν 1 μήνα και κατι π πηγα γυναικολόγο ηταν 500 Γρ

Εμένα 23/4 που κάναμε τη Β' επιπέδου ήταν 487γρ. Να αγχωθώ; Μήπως δεν παίρνει σωστά βάρος; Εσύ έχεις πάρει κανά κιλό;

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι μου μεγάλωσε η Μπέμπα σου 🩷 να κάνετε και την Doppler εγω δεν ξέρω ποτε θα πάω να την κάνω αυτήν εξέταση 

εγω πήρα μόνο μαξιλάρι θηλασμού το οποίο με βοήθησε πολύ.. για τον ύπνο δεν πηρα μαξιλάρι χρησιμοποίησα ένα από αυτά που έχω στο καναπε βολεύτηκα μια χαρά 

ασε και δεν το ήξερα ότι είναι 3 ώρες όταν πήγα εκεί μου το είπε και ειδα ότι έγραφε το χαρτι 3 ώρες 😳 ευτυχώς είχα παρεα τον αντρα μου και πέρασε κάπως η ώρα 

εφυγα από το σπίτι μου 06:30 η ώρα και γύρισα 12:30 τραγικό όλη μέρα εφαγα 

Αυτήν την φορά δεν με πείραξε η γλυκόζη δεν είχα τίποτα ούτε ζάλη ούτε τάση για εμετό όπως την πρώτη εγκυμοσύνη 

Αποτελέσματα μου είπε αύριο άντε να δούμε.. γινόταν και ένας χαμός στο μικροβιολογικό 

 

Άντε μπράβο κορίτσι μου... Πάει κι αυτό! Διάβασα ότι βγαίνουν την ίδια μέρα τ' αποτελέσματα! Αλλά μάλλον καθυστερούν λόγω υπόλοιπων εξετάσεων ή 3ώρου κι 100ml γλυκόζης;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα 23/4 που κάναμε τη Β' επιπέδου ήταν 487γρ. Να αγχωθώ; Μήπως δεν παίρνει σωστά βάρος; Εσύ έχεις πάρει κανά κιλό;

Άντε μπράβο κορίτσι μου... Πάει κι αυτό! Διάβασα ότι βγαίνουν την ίδια μέρα τ' αποτελέσματα! Αλλά μάλλον καθυστερούν λόγω υπόλοιπων εξετάσεων ή 3ώρου κι 100ml γλυκόζης;;;

Κ εμένα στην Β επιπέδου στις 22 εβδομάδες ήταν τόσο και στις 27 πήγε κιλό. Μην αγχώνεσαι κάθε μωράκι είναι διαφορετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα 23/4 που κάναμε τη Β' επιπέδου ήταν 487γρ. Να αγχωθώ; Μήπως δεν παίρνει σωστά βάρος; Εσύ έχεις πάρει κανά κιλό;

Άντε μπράβο κορίτσι μου... Πάει κι αυτό! Διάβασα ότι βγαίνουν την ίδια μέρα τ' αποτελέσματα! Αλλά μάλλον καθυστερούν λόγω υπόλοιπων εξετάσεων ή 3ώρου κι 100ml γλυκόζης;;;

Οχι μην αγχωθείς Αφου κ εμενα κοντα στην β επιπέδου ηταν 500γρ. Εγω πήρα 5 κιλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Οχι μην αγχωθείς Αφου κ εμενα κοντα στην β επιπέδου ηταν 500γρ. Εγω πήρα 5 κιλά. 

Ελπίζω να έχει πάρει κι η μικρούλα μου βάρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Ποτε θα πας; 

Δεν έχω κλείσει ακόμα. Αλλά μετά τις 3/6 σίγουρα. 4/6 έχω την καμπύλη και πρέπει να κανονίσω και ραντεβού με την καινούρια γιατρό αν όλα πάνε καλά και με αναλάβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια εδω στην περιοχή μου ειναι ολα τα μικροβιολογικά κλειστά λόγω απεργίας...εσεις πως κάνετε εξετάσεις;

ουτε αυτή τη βδομάδα θα καταφέρω να κάνω εξετάσεις πάλι 🤦

ειναι καποια απο Θεσσαλία να μ πει αν εχουν σε όλη τη Θεσσαλία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...