Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις On 6/2/2024 at 12:54 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πως είστε ; 
έκλεισα ραντεβού για αυχενική 16/2 

απο την μια ανυπομονώ να πάω και από την άλλη με πιάνει άγχος 🫣 

εγω σήμερα είχα ραντεβού και έκλεισα αυχενική για την Δευτέρα!

εγω ανυπομονώ πάντως!

εμας μας είπε οτι μεγάλωσε πολύ απο την προηγούμενη φορά!

μακαρι όλα να πάνε καλαααα 🙏😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγινε και η αυχενική μας. Σαν πρώτη εικόνα όλα φαίνονται πολύ καλα. Και ανάλογα την ηλικία μου (43) είχε πολύ καλή εικόνα. Τώρα θα περιμένουμε την papp a για να έχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα και βλέπουμε μετά με τον γιατρό πως θα προχωρήσουμε.

Το είχα πολύ άγχος. Μόλις είδα στον υπέρηχο ότι το μικρούλι ήταν εκεί και άκουσα και την καρδούλα του ηρέμησα πολύ. 

Άντε και οι επόμενες αυχενικές❣️🤞🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2024 at 10:28 ΜΜ, ο/η Barbiee είπε:

εγω σήμερα είχα ραντεβού και έκλεισα αυχενική για την Δευτέρα!

εγω ανυπομονώ πάντως!

εμας μας είπε οτι μεγάλωσε πολύ απο την προηγούμενη φορά!

μακαρι όλα να πάνε καλαααα 🙏😍

Άντε με το καλό να έχουμε καλα αποτελέσματα 🥰 🙏

εγω συμπτώματα αστα να πάνε πολύ εμετό βρε κορίτσια και στην κόρη μου είχα αλλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη έχω παρά πολλούς 

Μου είπε ο γιατρός να κόψω και το χάπι για τους εμετούς να δουμε πως θα πάει, αποτέλεσμα εκεί που έκανα 3 φορές την μέρα (με το χάπι) έφτασα να κάνω πάνω από 10 φορές(χωρίς υπερβολές) όποτε αναγκαστικά το πήρα απλά μείωσα την δώσει από 2 το έκανα 1

εχω παραγγείλει και καποια φυτικά φάρμακα να τα δοκιμάσω και αυτά μηπως βοηθήσουν και κόψω αυτά που παίρνω  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2024 at 10:59 ΜΜ, ο/η Christine Pilates είπε:

Έγινε και η αυχενική μας. Σαν πρώτη εικόνα όλα φαίνονται πολύ καλα. Και ανάλογα την ηλικία μου (43) είχε πολύ καλή εικόνα. Τώρα θα περιμένουμε την papp a για να έχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα και βλέπουμε μετά με τον γιατρό πως θα προχωρήσουμε.

Το είχα πολύ άγχος. Μόλις είδα στον υπέρηχο ότι το μικρούλι ήταν εκεί και άκουσα και την καρδούλα του ηρέμησα πολύ. 

Άντε και οι επόμενες αυχενικές❣️🤞🍀

Ωωω μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν μεγαλώνει το μωρακι σας 😊

σας είπε φύλο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2024 at 10:59 ΜΜ, ο/η Christine Pilates είπε:

Έγινε και η αυχενική μας. Σαν πρώτη εικόνα όλα φαίνονται πολύ καλα. Και ανάλογα την ηλικία μου (43) είχε πολύ καλή εικόνα. Τώρα θα περιμένουμε την papp a για να έχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα και βλέπουμε μετά με τον γιατρό πως θα προχωρήσουμε.

Το είχα πολύ άγχος. Μόλις είδα στον υπέρηχο ότι το μικρούλι ήταν εκεί και άκουσα και την καρδούλα του ηρέμησα πολύ. 

Άντε και οι επόμενες αυχενικές❣️🤞🍀

τελειαα!

περιμένουμε νεα σου μολις βγει και η papp a!

ολα καλα να πάνε εύχομαι!

σε ποια εβδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε με το καλό να έχουμε καλα αποτελέσματα 🥰 🙏

εγω συμπτώματα αστα να πάνε πολύ εμετό βρε κορίτσια και στην κόρη μου είχα αλλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη έχω παρά πολλούς 

Μου είπε ο γιατρός να κόψω και το χάπι για τους εμετούς να δουμε πως θα πάει, αποτέλεσμα εκεί που έκανα 3 φορές την μέρα (με το χάπι) έφτασα να κάνω πάνω από 10 φορές(χωρίς υπερβολές) όποτε αναγκαστικά το πήρα απλά μείωσα την δώσει από 2 το έκανα 1

εχω παραγγείλει και καποια φυτικά φάρμακα να τα δοκιμάσω και αυτά μηπως βοηθήσουν και κόψω αυτά που παίρνω  

ευτυχώς εγώ δεν είχα εμετους μέχρι τώρα... μόνο ναυτία!

και δεν χρειάστηκε να πάρω χάπι!

βέβαια ξεκίνησα σιδηρο χθες και αυτο το συγκεκριμένο φακελακι που μ έδωσε μολις το πίνω μ έρχεται κατευθείαν 🤮🤮

αλλα υπομονή για τα μπεμπακια μας!

εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και λέω οτι ειμαι χαλια απο συμπτώματα,αλλα αν ειχα και εμετούς δεν θα άντεχα με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωωω μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν μεγαλώνει το μωρακι σας 😊

σας είπε φύλο ; 

Το φύλο δε φάνηκε ακόμα. Δεν μας έκανε την τιμή το μπεμπιτσόνι να το δούμε. Μας το φιλάει για έκπληξη 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε με το καλό να έχουμε καλα αποτελέσματα 🥰 🙏

εγω συμπτώματα αστα να πάνε πολύ εμετό βρε κορίτσια και στην κόρη μου είχα αλλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη έχω παρά πολλούς 

Μου είπε ο γιατρός να κόψω και το χάπι για τους εμετούς να δουμε πως θα πάει, αποτέλεσμα εκεί που έκανα 3 φορές την μέρα (με το χάπι) έφτασα να κάνω πάνω από 10 φορές(χωρίς υπερβολές) όποτε αναγκαστικά το πήρα απλά μείωσα την δώσει από 2 το έκανα 1

εχω παραγγείλει και καποια φυτικά φάρμακα να τα δοκιμάσω και αυτά μηπως βοηθήσουν και κόψω αυτά που παίρνω  

Πολύ δύσκολο αυτό με τον εμετό . Κουράγιο☹️🙏

Και σε μένα δεν έχει σταματήσει αλλά δεν έχω τόσο πολυ. Τελευταία έχει μειωθεί αρκετά αλλά υπάρχουν μέρες που δεν παλεύεται καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2024 at 3:12 ΜΜ, ο/η Barbiee είπε:

ευτυχώς εγώ δεν είχα εμετους μέχρι τώρα... μόνο ναυτία!

και δεν χρειάστηκε να πάρω χάπι!

βέβαια ξεκίνησα σιδηρο χθες και αυτο το συγκεκριμένο φακελακι που μ έδωσε μολις το πίνω μ έρχεται κατευθείαν 🤮🤮

αλλα υπομονή για τα μπεμπακια μας!

εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και λέω οτι ειμαι χαλια απο συμπτώματα,αλλα αν ειχα και εμετούς δεν θα άντεχα με τίποτα!

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη το σίδηρο μου το έδωσε σε χάπι και δεν είχα κάποιο θέμα.. αν δεις ότι σε δυσκολεύει πολύ πες του να στο δώσει σε χάπι για πιο εύκολα 

Ευτυχώς δεν είχες εμετούς είναι πολύ δύσκολο εμένα ξεκίνησαν από την 7εδβ, κάνω κάθε μέρα μέχρι και σήμερα και ας παίρνω το χάπι αστα να πανε.. από την πρώτη εγκυμοσύνη σε αυτην ήμουν χειρότερα 

Άντε με το καλό το πρώτο σας μωρακι 🤰

Αύριο έχεις και την αυχενική καλα αποτελέσματα να έχεις είναι μεγάλη εξέταση θα ευχαριστηθείς να βλέπεις το μωρακι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2024 at 5:23 ΜΜ, ο/η Christine Pilates είπε:

Πολύ δύσκολο αυτό με τον εμετό . Κουράγιο☹️🙏

Και σε μένα δεν έχει σταματήσει αλλά δεν έχω τόσο πολυ. Τελευταία έχει μειωθεί αρκετά αλλά υπάρχουν μέρες που δεν παλεύεται καθόλου. 

Ευχαριστώ μακάρι σιγά σιγά να σταματήσουν και εμένα έχω μειώσει το χάπι θα προσπαθήσω να το κόψω άντε να δούμε

αφου σου έχουν μειωθεί σε λιγο καιρό θα σταματήσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2024 at 4:27 ΜΜ, ο/η Christine Pilates είπε:

Το φύλο δε φάνηκε ακόμα. Δεν μας έκανε την τιμή το μπεμπιτσόνι να το δούμε. Μας το φιλάει για έκπληξη 😆

Δεν πειράζει λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε 😊

εμένα μου είπε μάλλον αγόρι για να δούμε 🩵 τι θα μας πει και ο εμβρυολογος 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη το σίδηρο μου το έδωσε σε χάπι και δεν είχα κάποιο θέμα.. αν δεις ότι σε δυσκολεύει πολύ πες του να στο δώσει σε χάπι για πιο εύκολα 

Ευτυχώς δεν είχες εμετούς είναι πολύ δύσκολο εμένα ξεκίνησαν από την 7εδβ, κάνω κάθε μέρα μέχρι και σήμερα και ας παίρνω το χάπι αστα να πανε.. από την πρώτη εγκυμοσύνη σε αυτην ήμουν χειρότερα 

Άντε με το καλό το πρώτο σας μωρακι 🤰

Αύριο έχεις και την αυχενική καλα αποτελέσματα να έχεις είναι μεγάλη εξέταση θα ευχαριστηθείς να βλέπεις το μωρακι 😊

ευχαριστώ πολυυυ❤️

ανυπομονώ για την εξέταση!

οσο για το χάπι μάλλον κατι τέτοιο θα γίνει..δεν παλεύεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2024 at 3:08 ΜΜ, ο/η Barbiee είπε:

τελειαα!

περιμένουμε νεα σου μολις βγει και η papp a!

ολα καλα να πάνε εύχομαι!

σε ποια εβδομάδα είσαι;

Αύριο κλείνω 13 εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ μακάρι σιγά σιγά να σταματήσουν και εμένα έχω μειώσει το χάπι θα προσπαθήσω να το κόψω άντε να δούμε

αφου σου έχουν μειωθεί σε λιγο καιρό θα σταματήσουν 

Μακάρι😕😕😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Δεν πειράζει λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε 😊

εμένα μου είπε μάλλον αγόρι για να δούμε 🩵 τι θα μας πει και ο εμβρυολογος 😂 

Περιμένουμε νέα σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2024 at 10:49 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Γεια σας κορίτσια ειπα να ανοίξω σιγά σιγά την ομαδούλα για τα μωράκια του Αυγούστου να τα λέμε  

ειμαι στην 8εδβ και 3 μερ 

Εύχομαι να έχουμε γερά μωράκια και τελειομηνες εγκυμοσύνες !

Καλησπέρα κορίτσια! 

13η εβδομάδα! Π.Η.Τ. 19/8?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ειμαι καινούργια στην παρέα σας!

Εμεις έχουμε αύριο αυχενική κ ανυπομονώ!
Εχω διδυμάκια κάτι που με αγχώνει αρκετά αλλά έχω ήδη ένα κοριτσάκι 2 χρόνων που τα κάνει όλα όμορφα κ πιο χαλαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια έκανα και εγω την αυχενική όλα καλά την Τρίτη περιμένω και τα αποτελέσματα από το αίμα.. ΠΗΤ μου έβγαλε 23/8 τώρα είμαι 13 εβδ 

οσο για το φύλο μας μπέρδεψε 😂

ο γιατρός μου είχε πει μάλλον αγόρι 

ο εμβρυολογος μάλλον κορίτσι 

οποτε περιμένω το επόμενο μας ραντεβού να δούμε 😂

αν και πιστεύω αφού δεν φάνηκε κάτι στην αυχενική μάλλον θα είναι κορίτσι 🩷

Γερο να είναι μόνο και ότι θέλει ας είναι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2024 at 11:33 ΠΜ, ο/η Bunny5 είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Ειμαι καινούργια στην παρέα σας!

Εμεις έχουμε αύριο αυχενική κ ανυπομονώ!
Εχω διδυμάκια κάτι που με αγχώνει αρκετά αλλά έχω ήδη ένα κοριτσάκι 2 χρόνων που τα κάνει όλα όμορφα κ πιο χαλαρά! 

Με το καλό τα μωράκια σου καλά αποτελέσματα να έχεις από την αυχενική 

να σου ζήσει το κοριτσάκι σου να το χαίρεσαι.. και εγω έχω ένα κοριτσάκι 1,5 χρονών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2024 at 2:56 ΜΜ, ο/η Barbiee είπε:

Κορίτσια έκανα αυχενική!

όλα καλά ευτυχώς!

απλα μ έδωσε ενα χαπι για την πίεση που θα το παίρνω μέχρι την 34η εβδομάδα!

Άντε ωραία όλα καλά είναι.. πολλές κοπέλες παίρνουν για την πίεση δεν είναι κάτι θα παίρνεις το χάπι και όλα θα είναι καλά 

σας είπε φύλο ; 🩵🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία όλα καλά είναι.. πολλές κοπέλες παίρνουν για την πίεση δεν είναι κάτι θα παίρνεις το χάπι και όλα θα είναι καλά 

σας είπε φύλο ; 🩵🩷

μας είπε 70% αγόρι!

με τι καλό και τα δικα σου αποτελέσματα!

εγω ΠΗΤ μ είπε 27/08...ειμαι 12+3 σήμερα!

με τους μήνες πως πάει; τωρα π είμαι 12+3 μπηκα στον 4ο θεωρητικά; πολυ τα μπερδεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Με το καλό τα μωράκια σου καλά αποτελέσματα να έχεις από την αυχενική 

να σου ζήσει το κοριτσάκι σου να το χαίρεσαι.. και εγω έχω ένα κοριτσάκι 1,5 χρονών 

Ευχαριστώ πολύ!!! Και συ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

Ολα καλά με την αυχενική και την Papp a ευτυχώς.. μας έφυγε ένα άγχος. Εμείς μάλλον έχουμε ένα αγορακι και ένα κοριτσάκι.. θα δείξει! Ότι και να είναι γερά να είναι αυτό είναι το σημαντικό!

πολυ σε μπέρδεψαν με το φύλο.. εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι παίζει 80/20 να είναι αυτό που σου λένε στην αυχενική. Λογικά την επόμενη θα σου πουν σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Vasoula9 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σε οοοοολες!! Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα σύντομα!🍼🍼💖👶👶

Εγώ σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς! Χθες είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο, ο οποίος μου διέγνωσε μια μικρή όπως την είπε αποκόλληση.. καρδούλα ή έμβρυο δεν είδαμε μόνο σάκο τον οποίο χαρακτήρισε πολύ ωραίο και στρογγυλό.. έχω φρικάρει!!! Δεν έχω δει καθοοολουυυ αίμα! Ούτε για δείγμα καμία στιγμή… πονάκια κάτι πολύ ελαφριά κάθε 2 μέρες που έρχονται και φεύγουν… υπάρχει περίπτωση να το χασω;; Φοβάμαι πως με την αποκόλληση δεν θα οξυγονώνεται και δεν θα αναπτυχθεί… δεν μπορώ να περιμένω 1 εβδομάδα … θα τρελαθώ.. έλεγα αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά… και τώρα αυτό τόσο νωρίς πάλι… εντομεταξυ από την δουλειά δεν μπορώ να φύγω.. ούτε καν και οι άδειες μου είναι πολύ περιορισμένες.. 

Αφού δεν έχεις δει αίμα μην ανησυχείς ..εγώ τώρα είμαι 12+2 και μέχρι την 10 εβδομάδα έβλεπα ανα διαστήματα αίμα (στο σκούπισμα) και ηταν και είναι ολα καλά! τα πονάκια είναι φυσιολογικα και πολλές κοπέλες τα νιώθουν σε όλη την εγκυμοσύνη . Είσαι πολύ οριακά για να ακουστεί καρδούλα .. καταλαβαίνω πως νιώθεις.. είναι το πρώτο σου;

Εγω θα σου πρότεινα να βρεις μια ασχολία αυτή την εβδομάδα για να απασχολείται το μυαλό σου με κάτι άλλο ..π.χ. Δες ένα σίριαλ ή διάβασε ένα βιβλίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...