Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια, εμένα αργούν να φανούν τα μνμ μου. Εκανα την αυχενική ολά καλα! καλα αποτελεσματα σε ολες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2024 at 9:38 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Ααα μικρούλα και δικιά σου Μπέμπα 😊

να σας ζήσει ! Με το καλό να έρθει και το αδερφάκι τώρα 🤰

Να είσαι καλά!! 

Να δούμε πως θα υποδεχτούν τα μεγάλα αδερφάκια το νέο μέλος. Έχουμε καιρό μέχρι τότε αλλά έχω μεγάλη αγωνία για το πώς θα αντιδράσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2024 at 4:53 ΜΜ, ο/η Christine Pilates είπε:

Να είσαι καλά!! 

Να δούμε πως θα υποδεχτούν τα μεγάλα αδερφάκια το νέο μέλος. Έχουμε καιρό μέχρι τότε αλλά έχω μεγάλη αγωνία για το πώς θα αντιδράσει.

Και εγω είμαι περίεργη πιστεύω θα βγάλει ζήλια είναι σε ηλικία που δεν μπορείς να τα προετοιμάσεις και πολύ για το νέο μέλος 

εμενα με πιάνει και άγχος πως θα τα βγάλω πέρα και με δυο παιδεία 😅

Γενικα πως είστε κορίτσια ; Πως πάτε από συμπτώματα ; Εγω την Δευτέρα έχω ραντεβού και ανυπομονώ να πάω  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2024 at 3:56 ΜΜ, ο/η Mommyel είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, εμένα αργούν να φανούν τα μνμ μου. Εκανα την αυχενική ολά καλα! καλα αποτελεσματα σε ολες 🥰

Είσαι καινούργιο μέλος και αργούν να εμφανιστούν θέλει περίπου 20 δημοσιεύσεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και θα βγαίνουν αμέσως τα μνμ σου 

Αχ τι ωραία εκανες και αυχενική ξεμπέρδεψες τι καλά 😊 ΠΗΤ ποτε σου είπε ; Φύλο είδατε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εγω είμαι περίεργη πιστεύω θα βγάλει ζήλια είναι σε ηλικία που δεν μπορείς να τα προετοιμάσεις και πολύ για το νέο μέλος 

εμενα με πιάνει και άγχος πως θα τα βγάλω πέρα και με δυο παιδεία 😅

Γενικα πως είστε κορίτσια ; Πως πάτε από συμπτώματα ; Εγω την Δευτέρα έχω ραντεβού και ανυπομονώ να πάω  

απο συμπτώματα δεν εχω τιποτα ουτε το παραμικρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια! 
ε΄ύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες και να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη.

Ήθελε να σας ρωτήσω, εσάς η ψυχολογία σας πως είναι;; γιατι πέρα από τα σωματικά συμπτώματα, εμενα με προβληματίζει πως κλαίω με το παραμικρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα…κάναμε την αυχενική την Τρίτη και ενώ όλες οι μετρήσεις είναι φυσιολογικές βγήκαν και οι αιματολογικές όλα καλά…βρήκαν τον φλεβώδης πόρο εκτοπο…δηλαδή ανατομική παραλλαγή…είναι λειτουργικός τη δουλεια του την κάνει σωστά αλλα μας είπαν να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση😥 για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο για σύνδρομα… η χαρά μας κόπηκε απότομα…είμαι πολύ στενοχωρημένη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα…κάναμε την αυχενική την Τρίτη και ενώ όλες οι μετρήσεις είναι φυσιολογικές βγήκαν και οι αιματολογικές όλα καλά…βρήκαν τον φλεβώδης πόρο εκτοπο…δηλαδή ανατομική παραλλαγή…είναι λειτουργικός τη δουλεια του την κάνει σωστά αλλα μας είπαν να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση😥 για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο για σύνδρομα… η χαρά μας κόπηκε απότομα…είμαι πολύ στενοχωρημένη…

Αχ βρε κορίτσι μου μην βαζεις το κακο στο μυαλό σου απλά για να είναι σίγουροι το λένε να κανείς αμνιοπαρακέντηση προληπτικά αυτό κατάλαβα δεν είπαν ότι έχει θέμα

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου εντάξει δεν είναι και πιο εύκολη διαδικασία σίγουρα αλλά θα την κανείς και θα δεις θα είναι μια χαρά το μικρούλη σας 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου μην βαζεις το κακο στο μυαλό σου απλά για να είναι σίγουροι το λένε να κανείς αμνιοπαρακέντηση προληπτικά αυτό κατάλαβα δεν είπαν ότι έχει θέμα

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου εντάξει δεν είναι και πιο εύκολη διαδικασία σίγουρα αλλά θα την κανείς και θα δεις θα είναι μια χαρά το μικρούλη σας 😊 

Και αυτοί κάπως έτσι μας το παρουσίασαν…ότι όσες φορές το έχουν βρει αυτό δεν είχαν ποτέ κάποιο πρόβλημα αλλά για είμαστε σίγουροι να το ελέγξουμε …έχω τρομερό άγχος…ελπίζω να είναι όλα καλά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Και αυτοί κάπως έτσι μας το παρουσίασαν…ότι όσες φορές το έχουν βρει αυτό δεν είχαν ποτέ κάποιο πρόβλημα αλλά για είμαστε σίγουροι να το ελέγξουμε …έχω τρομερό άγχος…ελπίζω να είναι όλα καλά…

Θα είναι όλα καλά εντάξει λογικό να αγχωθείς αλλά να δεις στο τέλος δεν θα είναι τίποτα 

ποτε σου είπαν να πας να την κανείς την εξέταση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Θα είναι όλα καλά εντάξει λογικό να αγχωθείς αλλά να δεις στο τέλος δεν θα είναι τίποτα 

ποτε σου είπαν να πας να την κανείς την εξέταση ;

Πρέπει να γίνει την 17η εβδομάδα μου είπαν έχω αναμονή τώρα αλλά θα κάνουμε υπομονή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fighter είπε:

Πρέπει να γίνει την 17η εβδομάδα μου είπαν έχω αναμονή τώρα αλλά θα κάνουμε υπομονή…

Υπομονή τώρα να είσαι ήρεμη και όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά 

Δεν θα μπορούσε να γίνει μια επανάληψη της pappa μέχρι τότε; Μήπως λέω έγινε κάποιο λαθος ;🤷‍♀️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Υπομονή τώρα να είσαι ήρεμη και όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά 

Δεν θα μπορούσε να γίνει μια επανάληψη της pappa μέχρι τότε; Μήπως λέω έγινε κάποιο λαθος ;🤷‍♀️  

Μα ήταν καλά τα αποτελεσματα της papp-a όλα τα υπόλοιπα ήταν φυσιολογικα! Αυτό είναι το σπαστικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Μα ήταν καλά τα αποτελεσματα της papp-a όλα τα υπόλοιπα ήταν φυσιολογικα! Αυτό είναι το σπαστικό

Ααα δεν το κατάλαβα νόμιζα η pappa δεν ήταν καλή 

δεν το ξέρω καθόλου τι είναι αυτό που σου είπαν κορίτσι μου δεν το έχω ξανά ακούσει 
ολα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη αφού μετρησεις και αίμα ήταν οκ.. σου στέλνω μια αγκαλιά και τώρα υπομονή μέχρι να κανείς την εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα…κάναμε την αυχενική την Τρίτη και ενώ όλες οι μετρήσεις είναι φυσιολογικές βγήκαν και οι αιματολογικές όλα καλά…βρήκαν τον φλεβώδης πόρο εκτοπο…δηλαδή ανατομική παραλλαγή…είναι λειτουργικός τη δουλεια του την κάνει σωστά αλλα μας είπαν να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση😥 για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο για σύνδρομα… η χαρά μας κόπηκε απότομα…είμαι πολύ στενοχωρημένη…

Η θετική μας σκέψη είναι μαζί σου. Όλα καλά θα πάνε. Υπομονή και σκέφτεσαι θετικά. ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2024 at 3:56 ΜΜ, ο/η Mommyel είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, εμένα αργούν να φανούν τα μνμ μου. Εκανα την αυχενική ολά καλα! καλα αποτελεσματα σε ολες 🥰

Κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι. Δυστυχώς πολλές φορές αργούν πολύ να εγκριθούν τα μηνύματα. Θα τα φτάσουμε τα 20. Που θα πάει 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2024 at 12:04 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Και εγω είμαι περίεργη πιστεύω θα βγάλει ζήλια είναι σε ηλικία που δεν μπορείς να τα προετοιμάσεις και πολύ για το νέο μέλος 

εμενα με πιάνει και άγχος πως θα τα βγάλω πέρα και με δυο παιδεία 😅

Γενικα πως είστε κορίτσια ; Πως πάτε από συμπτώματα ; Εγω την Δευτέρα έχω ραντεβού και ανυπομονώ να πάω  

Εγώ την Τρίτη έχω ραντεβού για την αυχενική. 🍀🙏🤞

Είχα μεγάλο άγχος γιατί είχα τη μικρή με 3 μέρες πυρετό και δεν ήξερα πως θα είναι μέχρι τότε και δεν είχα να την αφήσω σε κάποιον. Ευτυχώς πέρασε και θα πάει πρώτα ο Θεός στο βρεφικό για να πάω κι εγώ στο ραντεβού μου.

Τα συμπτώματα έχουν μειωθεί πολύ αλλά δεν έχουν εξαφανιστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα δεν το κατάλαβα νόμιζα η pappa δεν ήταν καλή 

δεν το ξέρω καθόλου τι είναι αυτό που σου είπαν κορίτσι μου δεν το έχω ξανά ακούσει 
ολα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη αφού μετρησεις και αίμα ήταν οκ.. σου στέλνω μια αγκαλιά και τώρα υπομονή μέχρι να κανείς την εξέταση 

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μου δίνεις κουράγιο ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πήγα γιατρό σήμερα όλα καλά μου είπε είναι… σε μια βδομαδα να κλεισω ραντεβού να πάω για αυχενική 

στην εξέταση σήμερα μας είπε πως μάλλον είναι αγόρι 🩵 

για να δούμε θα πέσει μέσα στην πρόβλεψη του  😂

στην κόρη μου πάντως επεσε μέσα αλλά δεν μας είχε πει φύλο από τόσο νωρίς 😂

εσεις πως είστε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήγα γιατρό σήμερα όλα καλά μου είπε είναι… σε μια βδομαδα να κλεισω ραντεβού να πάω για αυχενική 

στην εξέταση σήμερα μας είπε πως μάλλον είναι αγόρι 🩵 

για να δούμε θα πέσει μέσα στην πρόβλεψη του  😂

στην κόρη μου πάντως επεσε μέσα αλλά δεν μας είχε πει φύλο από τόσο νωρίς 😂

εσεις πως είστε ;

μπράβο ρε κορίτσι!

όλα καλά να πάνε εύχομαι!😍

εγώ Τετάρτη εχω ραντεβού..και μετά θα κλείσω για αυχενική!

παρόλα αυτά τα συμπτώματα καλά κρατούν!

πονοκέφαλος, υπνηλία, τάση για εμετό με οτι και να μυρίζω!🤷

κουράζομαι και μόνο που ξυπνάω 😂 αυτά τα λίγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2024 at 8:08 ΜΜ, ο/η metrelainei είπε:

γεια σας κορίτσια! 
ε΄ύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες και να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη.

Ήθελε να σας ρωτήσω, εσάς η ψυχολογία σας πως είναι;; γιατι πέρα από τα σωματικά συμπτώματα, εμενα με προβληματίζει πως κλαίω με το παραμικρό.

Γεια σου κορίτσι μου εγω στην αρχή έκλαιγα αρκετά γιατί φοβομουν μήπως δεν προχωρήσει η εγκυμοσύνη είχα πολύ άγχος είχα και μια παλινδρόμηση πριν λίγους μήνες και φοβομουν μην γίνει ξανά 

τωρα όμως από ψυχολογία είμαι οκ κάπως αυτός ο φόβος με τον καιρό δεν είναι τόσο έντονος πάντα υπάρχει βέβαια

Είναι φυσιολογικό πάντως να είναι η ψυχολογία σου περίεργη  και να είσαι πιο ευαίσθητη θα περάσει σιγά σιγά 

Ποσο εβδομάδων είσαι τώρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2024 at 12:17 ΜΜ, ο/η Christine Pilates είπε:

Εγώ την Τρίτη έχω ραντεβού για την αυχενική. 🍀🙏🤞

Είχα μεγάλο άγχος γιατί είχα τη μικρή με 3 μέρες πυρετό και δεν ήξερα πως θα είναι μέχρι τότε και δεν είχα να την αφήσω σε κάποιον. Ευτυχώς πέρασε και θα πάει πρώτα ο Θεός στο βρεφικό για να πάω κι εγώ στο ραντεβού μου.

Τα συμπτώματα έχουν μειωθεί πολύ αλλά δεν έχουν εξαφανιστεί. 

Με το καλό καλά αποτελέσματα να έχεις θα περιμένουμε νέα σου 

περαστικά στην μικρούλα σου είναι θέμα αν δεν έχεις καποιον να στην κρατήσει να πας στον γιατρό 😕

εμενα έχει έρθει η μαμα μου μένει μαζί μας για να με βοηθάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε ; 
έκλεισα ραντεβού για αυχενική 16/2 

απο την μια ανυπομονώ να πάω και από την άλλη με πιάνει άγχος 🫣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...