Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη την έκανα 2 φορές και τώρα θα πάω 3 φορά.. εμένα το ρόφημα δεν με ενοχλεί τόσο το πίνω αλλά βαριέμαι πρώτον την αναμονή του να περιμένω εκεί 1,5 ώρα και δεύτερον στην πρώτη εγκυμοσύνη όταν την έκανα για δεύτερη φορά μου έφερε τάση για εμετό μετά μου ήρθε λιποθυμία ξάπλωσα εκεί στον καναπε με τα πόδια πάνω αστα να παν έκανα ακρετη ώρα να συνέλθω μετά πήγα σπίτι και εφαγα σαν να μην υπάρχει αύριο μου είχε πέσει το ζαχαρο αλλά εμενα μπορεί να με πείραξε γιατί είχα και λίγο τσιμπημένο ζαχαρο τότε είχα θεματάκι.. τώρα δεν ξέρω τι να περιμένω 😅 

Εγώ χαίρομαι που δεν την έχω ξανά κάνει! Απο το 3ο μήνα τη σκέφτομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ χαίρομαι που δεν την έχω ξανά κάνει! Απο το 3ο μήνα τη σκέφτομαι!!!

Εσυ που πίνεις σκέτα χωρίς ζάχαρη θα σε ζορίσει γιατί πρέπει να το πιεις και σχετικά γρήγορα δεν σου δίνουν πολύ χρόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εσυ που πίνεις σκέτα χωρίς ζάχαρη θα σε ζορίσει γιατί πρέπει να το πιεις και σχετικά γρήγορα δεν σου δίνουν πολύ χρόνο 

Το ξέρω!!! 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Γιατι; Εγω δεν εχω ιδέα περί τίνος πρόκειται. Νομιζω πίνεις σιρόπι; 

Δεν είναι το σιρόπι το θέμα. Το πιο κουραστικό είναι ότι πρέπει να περιμένεις τόση ώρα στο μικροβιολογικο! Κ δεν σε αφήνουν να πας κ καμία βολτα🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Το ξέρω!!! 😱

Υπομονή που θα πάει θα περάσει και αυτην η άτιμη η εξέταση

εγω δεν ξέρω ποτε θα την ζητήσει την καμπύλη να την κάνουμε φαντάζομαι μετά το Πάσχα ; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Υπομονή που θα πάει θα περάσει και αυτην η άτιμη η εξέταση

εγω δεν ξέρω ποτε θα την ζητήσει την καμπύλη να την κάνουμε φαντάζομαι μετά το Πάσχα ; 🤔

Μακάρι...  Αλλά φαντάζομαι κάπου κοντά θα τη ζητήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να στείλω μηνύματα αλλά δεν φαίνονται..γνωρίζει κάποια τι γίνεται? Πρέπει να πατήσω κάτι στις ρυθμίσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μακάρι...  Αλλά φαντάζομαι κάπου κοντά θα τη ζητήσει...

Καλημέρα κοριτσια! Η καμπύλη ζαχάρου συνήθως γίνεται 24 - 28 εβδομάδων. Οπότε εξαρτάται από τον κάθε γιατρό ποτε θα την ζητήσει.

Εκτός αν υπάρχει κάποιο θέμα κ την ζητήσει πολύ νωρίτερα η επανάληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Καμπύλη σακχάρου έτοιμη  και πολύ πολύ καλή!!!!

Αύριο έχουμε και γιατρό 🧿🧿,έχω αγωνία μετά από τόσες μέρες που έχουμε να πάμε!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Καμπύλη σακχάρου έτοιμη  και πολύ πολύ καλή!!!!

Αύριο έχουμε και γιατρό 🧿🧿,έχω αγωνία μετά από τόσες μέρες που έχουμε να πάμε!!!  

Την έκανες κι εσύ, ε;;; Συγχαρητήρια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Καμπύλη σακχάρου έτοιμη  και πολύ πολύ καλή!!!!

Αύριο έχουμε και γιατρό 🧿🧿,έχω αγωνία μετά από τόσες μέρες που έχουμε να πάμε!!!  

Μπράβο κορίτσι μου πάει και αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Την έκανες κι εσύ, ε;;; Συγχαρητήρια!!! 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πάει και αυτό 

Ναι ναι όλα καλά...δεν ήταν τελικά τόσο τραγικά όσο μου είχαν πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Τολμώ να μπω κι εγώ στην ωραία παρέα σας! Εμείς περιμένουμε αρχές Αυγούστου τον μπέμπη μας! Πρώτο μωράκι! 😁 Σκέφτομαι σιγά σιγά να κάνω την λίστα με τα πράγματα που χρειαζόμαστε αλλά έχω πελαγώσει λίγο! Π.χ. από τα ρουχαλάκια τι θα πρέπει να πάρω για το μαιευτήριο, πόσα σε αριθμό και τι μέγεθος! Βλέπω ότι έχουν διαφορά τα νούμερα, αυτά που λένε για 0 μπορεί να είναι πολύ μικρά σε σχέση με τα 0-1! Κι αν το ρούχο πρέπει να εφαρμόζει καλά ή να είναι φαρδουλό? Θα έχει κρύο άραγε στο μαιευτήριο, πρέπει να είναι μακρυμάνικα? επίσης πρέπει να έχω πάρει για το σπίτι μπιμπερό, πιπίλες σε περίπτωση που κάτι γίνει με το θηλασμό? κι άλλες πολλές απορίες!😄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια πήγα στον καινούργιο γιατρό για αρχή ας πουμε πήγε καλά το ραντεβού 

Με έβαλε στην ώρα μου μέσα δεν περίμενα ούτε 5 λεπτά ίσως και να έτυχε 🤷‍♀️

μου ζήτησε προ γενετικές εξετάσεις τις οποίες σε αυτήν την εγκυμοσύνη δεν τις είχαμε κάνει.. έκανε τότε στην παλινδρόμηση και μετά επειδή από ένα μήνα ξανά έμεινες εγκυος μου είπε ( ο ιδιώτης  ) δεν πέρασε πολύς καιρός από την τελευταία φορά που τις είχα ξανά κάνει όποτε μου είπε άστο.. αυτός μου τις έγραψε όποτε θα πάω να τις κάνω δεν είναι τίποτα αυτο οκ…

τωρα αυτό μου με άγχωσε είναι ότι πήγα την αυχενική να την δει αλλά μου ζήτησε και τα αποτελέσματα αίματος της pappa τα οποία εγω δεν τα εχω γιατί δεν μου τα έστειλαν με ενημέρωσαν με ένα μνμ ότι είναι οκ.. εσεις την pappa τα έχετε ;

λεει δεν φτάνει μόνο το μνμ ότι είναι οκ το θέλω και γραπτός να δω τα αποτελέσματα  και δίκιο έχει.. αλλά τώρα δεν ξέρω αν μπορεσω να την βρω 😕

Και καμπύλη ζαχαρου μετά το Πάσχα τώρα στην καμπύλη μου ζήτησε την εξέταση με τα 100 ml γλυκόζης και όχι τα 75.. που αν με τα 75 ήμουν στο όριο το ζαχαρο στα 100 φοβαμαι θα δείξει φουλ πάνω και δεν ξέρω τι θα μου πει 😕

το μωρακι μου είπε καλά είναι 340 γρ περιμένουν β επιπέδου και να πάω μετά το Πάσχα σε 3 βδομαδες να με δει με τις εξετάσεις μου ώστε να ολοκληρωθεί η καρτέλα μου.. αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

 

Ναι ναι όλα καλά...δεν ήταν τελικά τόσο τραγικά όσο μου είχαν πει!!!

Εντάξει κομπλέ αφού δεν σε πείραξε και η γλυκόζη είσαι μια χαρά τέλεια !!!

Εμενα πχ μου έφερε τάση για εμετό και λιποθυμία με είχαν πόση ώρα ξαπλωμένη μετά πόδια πάνω για να συνέλθω μετά έπεσε το ζαχαρο δεν πέρασα και πολύ καλά 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω κορίτσια πήγα στον καινούργιο γιατρό για αρχή ας πουμε πήγε καλά το ραντεβού 

Με έβαλε στην ώρα μου μέσα δεν περίμενα ούτε 5 λεπτά ίσως και να έτυχε 🤷‍♀️

μου ζήτησε προ γενετικές εξετάσεις τις οποίες σε αυτήν την εγκυμοσύνη δεν τις είχαμε κάνει.. έκανε τότε στην παλινδρόμηση και μετά επειδή από ένα μήνα ξανά έμεινες εγκυος μου είπε ( ο ιδιώτης  ) δεν πέρασε πολύς καιρός από την τελευταία φορά που τις είχα ξανά κάνει όποτε μου είπε άστο.. αυτός μου τις έγραψε όποτε θα πάω να τις κάνω δεν είναι τίποτα αυτο οκ…

τωρα αυτό μου με άγχωσε είναι ότι πήγα την αυχενική να την δει αλλά μου ζήτησε και τα αποτελέσματα αίματος της pappa τα οποία εγω δεν τα εχω γιατί δεν μου τα έστειλαν με ενημέρωσαν με ένα μνμ ότι είναι οκ.. εσεις την pappa τα έχετε ;

λεει δεν φτάνει μόνο το μνμ ότι είναι οκ το θέλω και γραπτός να δω τα αποτελέσματα  και δίκιο έχει.. αλλά τώρα δεν ξέρω αν μπορεσω να την βρω 😕

Και καμπύλη ζαχαρου μετά το Πάσχα τώρα στην καμπύλη μου ζήτησε την εξέταση με τα 100 ml γλυκόζης και όχι τα 75.. που αν με τα 75 ήμουν στο όριο το ζαχαρο στα 100 φοβαμαι θα δείξει φουλ πάνω και δεν ξέρω τι θα μου πει 😕

το μωρακι μου είπε καλά είναι 340 γρ περιμένουν β επιπέδου και να πάω μετά το Πάσχα σε 3 βδομαδες να με δει με τις εξετάσεις μου ώστε να ολοκληρωθεί η καρτέλα μου.. αυτά 

Καλά μου ακούγονται όλα! Γιατί δε σου έδωσαν τ' αποτελέσματα γραπτά;;; Εμένα με πήρε η μαία μου και μου είπε "όλα καλά" και στο επόμενο ραντεβού μου τα έδωσε και γραπτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλά μου ακούγονται όλα! Γιατί δε σου έδωσαν τ' αποτελέσματα γραπτά;;; Εμένα με πήρε η μαία μου και μου είπε "όλα καλά" και στο επόμενο ραντεβού μου τα έδωσε και γραπτά!

Μμ δεν ξέρω και στην κόρη μου την αίματος δεν τα εχω αποτελέσματα δεν ξέρω γιατί δεν μου τα έστειλε  ο εμβρυολογος μπορεί να τα στέλνει απευθείας στον γιατρό μου και τα βλέπει εκεινος εγω δεν τα έχω μια φορά 

Όταν πάω για β επιπέδου θα το ζητήσω ελπίζω να τα κρατάει σε αρχείο ο εμβρυολογος και να μου τα δώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μμ δεν ξέρω και στην κόρη μου την αίματος δεν τα εχω αποτελέσματα δεν ξέρω γιατί δεν μου τα έστειλε  ο εμβρυολογος μπορεί να τα στέλνει απευθείας στον γιατρό μου και τα βλέπει εκεινος εγω δεν τα έχω μια φορά 

Όταν πάω για β επιπέδου θα το ζητήσω ελπίζω να τα κρατάει σε αρχείο ο εμβρυολογος και να μου τα δώσει 

Θα πρέπει να στα δώσει και τυπωμένα... Δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα λόγο για να μη στα δώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Θα πρέπει να στα δώσει και τυπωμένα... Δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα λόγο για να μη στα δώσει!

Μόνο να τα έχει.. αν τα κρατάει αρχείο θα μου το δώσει θέλω να πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Θα πρέπει να στα δώσει και τυπωμένα... Δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα λόγο για να μη στα δώσει!

Τελικά την είχα την εξέταση μου την έστειλε με email ο άνθρωπος το ειδα το email αλλά δεν ειδα πως έγραφε στην δεύτερη σελίδα εξέταση pappa θα με πέρασε για χαζή ο άνθρωπος 

τελικά έκλεισα ραντεβού 23/4 δέκα παρά τέταρτο με έβαλε την ίδια μέρα θα πάμε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τελικά την είχα την εξέταση μου την έστειλε με email ο άνθρωπος το ειδα το email αλλά δεν ειδα πως έγραφε στην δεύτερη σελίδα εξέταση pappa θα με πέρασε για χαζή ο άνθρωπος 

τελικά έκλεισα ραντεβού 23/4 δέκα παρά τέταρτο με έβαλε την ίδια μέρα θα πάμε 😊

Εσύ πρωί, εγώ βράδυ... Λες να είμαστε και στα γεννητούρια μας έτσι μάζι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εσύ πρωί, εγώ βράδυ... Λες να είμαστε και στα γεννητούρια μας έτσι μάζι;;; 

Χαχαχα λες ; Να γεννήσουμε ίδια μέρα; 😂 ποιος ξέρει σχεδόν μαζί τα κάνουμε τα περισσότερα απλά ίσως κανείς πιο νωρίς την καμπύλη εσυ εμένα μου είπε μετά το Πάσχα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα λες ; Να γεννήσουμε ίδια μέρα; 😂 ποιος ξέρει σχεδόν μαζί τα κάνουμε τα περισσότερα απλά ίσως κανείς πιο νωρίς την καμπύλη εσυ εμένα μου είπε μετά το Πάσχα  

Εμένα δε μου έχει πει ακόμα καλέ! Θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα δε μου έχει πει ακόμα καλέ! Θα δούμε.

Εμένα θα μου την έβαζε νωρίτερα από το Πάσχα απλά επειδή με έγραψε πολλές εξετάσεις για τώρα δεν μπορούσε να μου γράψει και αυτήν όποτε μου λέει θα την αφήσω για μετά το Πάσχα αλλιώς θα μου την είχε βάλει.. να δούμε εσενα τι θα σου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα θα μου την έβαζε νωρίτερα από το Πάσχα απλά επειδή με έγραψε πολλές εξετάσεις για τώρα δεν μπορούσε να μου γράψει και αυτήν όποτε μου λέει θα την αφήσω για μετά το Πάσχα αλλιώς θα μου την είχε βάλει.. να δούμε εσενα τι θα σου πει 

Επιτέλους έρχεται η ώρα να ξανά δω την μπουμπού που έχει τρελάθει στις κωλοτούμπες και τις κλωτσομπουνιές εκεί μέσα!!! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...