Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fighter είπε:

Μη στενοχωριέσαι όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη εγώ σκεφτείτε πέρασα και Covid την 9η εβδομάδα…πιστεύω όταν είσαι έγκυος τον χειμώνα είναι αναπόφευκτο να μην κολλήσουμε…για γρίπη α μόνο θέλει περισσότερη προσοχή απο οτι ακούω την περνάς με 40 άρια…εμείς δεν θέλουμε τον πυρετό…

Καλησπερα,

Γιαυτο κανουμε το εμβολιο της γριπης.

Τα εμβολια του τετανου και της γριπης ειναι ασφαλη στην εγκυμοσυνη και δοκιμασμενα σε βαθος χρονου.

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ έχω αυχενική την Παρασκευή...Από χτες είμαι άρρωστη με μπούκωμα και πονοκέφαλο...Σήμερα υποχώρησε ο πονοκέφαλος αλλά το μπούκωμα και η καταρροή καλά κρατούν..Από συμπτώματα στο κ αλλιώς εγώ δεν είχα από πριν κάτι πολύ έντονο,μόνο αναγουλες κυρίως με μυρωδιές και οδοντόκρεμα και αν δω κάτι και με αηδιάζει...Ελπίζω όλα να είναι καλά και να μην έχει επηρεαστεί το μικρακι μας!! 🧿🧿🧿

Καλησπέρα κορίτσι μου..εγώ 4η εβδομ πέρασα κοβιντ πολύ χαλαρά βέβαια αλλά είχα μπούκωμα κλπ..μετά από 2 εβδομάδες έκανα το εμβόλιο της γρίπης αλλά θέλει και πάλι προσοχή.. έχει πολλές ιώσεις τώρα και δεν είμαστε για τέτοια.. δεν παθαίνουν τίποτα τα έμβρυα τόσο εύκολα.. πρέπει να υπάρχει πυρετός και δυσκολίες.. και πάλι δεν είναι απαραίτητο να επηρεαστούν.. οπότε μην το σκέφτεσαι..😊

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό και είδαμε το νινί μας.. είμαστε 10εβδ και 6 ημ...όλα φάνηκαν καλά και είμαι πολύ χαρούμενη.. 7/2 έχουμε την αυχενική! 👏👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..εγώ 4η εβδομ πέρασα κοβιντ πολύ χαλαρά βέβαια αλλά είχα μπούκωμα κλπ..μετά από 2 εβδομάδες έκανα το εμβόλιο της γρίπης αλλά θέλει και πάλι προσοχή.. έχει πολλές ιώσεις τώρα και δεν είμαστε για τέτοια.. δεν παθαίνουν τίποτα τα έμβρυα τόσο εύκολα.. πρέπει να υπάρχει πυρετός και δυσκολίες.. και πάλι δεν είναι απαραίτητο να επηρεαστούν.. οπότε μην το σκέφτεσαι..😊

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό και είδαμε το νινί μας.. είμαστε 10εβδ και 6 ημ...όλα φάνηκαν καλά και είμαι πολύ χαρούμενη.. 7/2 έχουμε την αυχενική! 👏👏👏

Αχ τι ωραία μπράβο όλα καλά θα είναι σε λιγες βδομαδες θα πας και για αυχενική μετά χαλαρώνεις κάπως

εγω κορίτσια σήμερα πήρα τηλ τον γιατρό μήπως μπορεί να μου δώσει κάτι για τον εμετό φοβάμαι στο τέλος θα πάθω καμία αφυδάτωση  ακόμα και το νερό το βγάζω 😔 κάνω πολλές φορές μέσα στην μέρα.. περιμένω να με πάρουν πίσω να δω τι θα μου πουν 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η elbe είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!! Εσείς είστε πιο προχωρημένες από εμένα...αλλά επειδή δεν έχει δημιουργηθεί κάτι για Σεπτέμβρη ακόμη, λέω να ρωτήσω εσάς!!! Εγώ βάση εφαρμογής είμαι 5 εβδ. +4 ημερών... νιώθατε κι εσείς τα πρωινά σαν να σας πάτησε το τρένο;; εγώ δε μπορώ να σταθώ όρθια... σήμερα πήγα στη δουλειά το πρωί κ δε μπορούσα με τίποτα την ορθοστασία. Οι αναγουλες επίσης δε με αφήνουν....

Όταν ήμουν στην βδομαδα που ήσουν εσυ δεν είχα πολλά συμπτώματα αλλά τώρα είμαι χάλια.. 

συνηθως όταν ακούς καρδούλα μετά γίνετε χειρότερο επλιζω να είσαι τυχερη και να μην έχεις πολλά συμπτώματα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ τι ωραία μπράβο όλα καλά θα είναι σε λιγες βδομαδες θα πας και για αυχενική μετά χαλαρώνεις κάπως

εγω κορίτσια σήμερα πήρα τηλ τον γιατρό μήπως μπορεί να μου δώσει κάτι για τον εμετό φοβάμαι στο τέλος θα πάθω καμία αφυδάτωση  ακόμα και το νερό το βγάζω 😔 κάνω πολλές φορές μέσα στην μέρα.. περιμένω να με πάρουν πίσω να δω τι θα μου πουν 🤷‍♀️

πολύ δύσκολο αυτό που περνάς..μια φίλη μου είχε το ίδιο πρόβλημα με τους εμετούς στο 1ο 3μηνο...πήγε μέχρι και νοσοκομείο για να προλάβει την αφυδάτωση όπως λές..υπομονή κορίτσι μου..ο οργανισμός σου ταλαιπωρείται με την αύξηση των ορμονών..πρέπει να κάνεις υπομονή..και μετά το τέλος του 1ου 3μηνου θα περάσει..έτσι γίνεται συνήθως τουλάχιστον.. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

πολύ δύσκολο αυτό που περνάς..μια φίλη μου είχε το ίδιο πρόβλημα με τους εμετούς στο 1ο 3μηνο...πήγε μέχρι και νοσοκομείο για να προλάβει την αφυδάτωση όπως λές..υπομονή κορίτσι μου..ο οργανισμός σου ταλαιπωρείται με την αύξηση των ορμονών..πρέπει να κάνεις υπομονή..και μετά το τέλος του 1ου 3μηνου θα περάσει..έτσι γίνεται συνήθως τουλάχιστον.. 😕

Αν συνεχίσω έτσι δεν το γλιτώνω και εγω το νοσοκομείο 😕

ελπιζω να παρω κάτι έστω λίγο να μειωθεί 

αντε να φύγει αυτό το πρώτο 3 μηνο να ηρεμήσουμε όλες μας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς την άλλη Τρίτη έχουμε αυχενική. Καλά αποτελέσματα σε όλες μας. Έως τότε κουράγιο σε όλες μας με τις αναγουλες και με τους εμετούς. 

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου τα συμπτώματα αυτά είχαν σταματήσει στην 10η εβδομάδα. Αυτή τη φορά με έχει διαλύσει στην κυριολεξία.  Προσπαθώ να μην το δείχνω στην μικρή μου αλλά καμιά φορά είναι αναπόφευκτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ; 
πως είστε ; 
εγω τελικά σήμερα πήγα στο κέντρο υγείας εβαλα ορο για να μπορεσω να ηρεμήσω από τους εμετούς και να μην αφυδατωθώ η αλήθεια είναι πως με έκανε να νιώσω καλύτερα το χρειαζόμουν 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/1/2024 at 10:38 ΠΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊😊😊

Εγώ είμαι 12+1,είμαι κρίμα τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου 🧿🧿..την Παρασκευή έχουμε αυχενική και ελπίζουμε όλα να είναι καλά...Να σας πω την αλήθεια μου σε γενικές γραμμές είμαι πολύ καλά...Δεν είχα εμετούς ούτε ναυτίες..Μόνο πονάκια και πάρα πολλή κούραση!!!τις τελευταίες μέρες μου προκαλείται ναυτία από έντονες μυρωδιές και από την οδοντόκρεμα αλλά την παλεύω!!!

Τι κανείς κορίτσι μου ; Πηγες για αυχενική ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; 
πως είστε ; 
εγω τελικά σήμερα πήγα στο κέντρο υγείας εβαλα ορο για να μπορεσω να ηρεμήσω από τους εμετούς και να μην αφυδατωθώ η αλήθεια είναι πως με έκανε να νιώσω καλύτερα το χρειαζόμουν 😊

Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα. 

Εμένα μου είπε ο γιατρός μου να πάρω τα nuperal και ετσι κατάφερα να πιω νερό χωρίς να το βγάλω. Μόνο ανθρακούχο βέβαια. Το απλό νεράκι μου φέρνει αναγουλες. Σιγά σιγά συνέρχομαι κι εγώ. Τόσες μέρες ήθελα μόνο να κοιμάμαι και ήμουν σαν ζόμπι. Είχα και τη μικρή άρρωστη μετά από εμβόλιο νιώθω πως μου τράβηξε όλη την ενέργεια. Ευτυχώς καλύτερα και η μπέμπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Christine Pilates είπε:

Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα. 

Εμένα μου είπε ο γιατρός μου να πάρω τα nuperal και ετσι κατάφερα να πιω νερό χωρίς να το βγάλω. Μόνο ανθρακούχο βέβαια. Το απλό νεράκι μου φέρνει αναγουλες. Σιγά σιγά συνέρχομαι κι εγώ. Τόσες μέρες ήθελα μόνο να κοιμάμαι και ήμουν σαν ζόμπι. Είχα και τη μικρή άρρωστη μετά από εμβόλιο νιώθω πως μου τράβηξε όλη την ενέργεια. Ευτυχώς καλύτερα και η μπέμπα. 

Και εγω αυτά πήρα τα χάπια τα ξεκίνησα από εχτές ελπίζω να με βοηθήσουν 

Αχ σε καταλαβαίνω και εγω έχω ένα κοριτσάκι 17 μηνών και είναι ζόρικα τα πράγματα ευτυχώς έχω την μαμα μου και με βοηθάει  

Ευτυχώς που είναι καλύτερα 😊 ποσο είναι το κοριτσάκι σου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...Έγινε και η αυχενική,όλα καλά και φυσιολογικά!!!εγώ συνεχίζω πολύ χαλαρά με λίγες παραπάνω αναγουλες αλλά τίποτα το πάρα πολύ ενοχλητικό 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...Έγινε και η αυχενική,όλα καλά και φυσιολογικά!!!εγώ συνεχίζω πολύ χαλαρά με λίγες παραπάνω αναγουλες αλλά τίποτα το πάρα πολύ ενοχλητικό 🥰

Μπράβο τι ωραια που είναι όλα καλά 😊 σου ειπε φύλο ; 
Καλύτερα που δεν έχεις έντονα συμπτώματα κορίτσι μου να είσαι καλά και να μην ταλαιπώρησε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπράβο τι ωραια που είναι όλα καλά 😊 σου ειπε φύλο ; 
Καλύτερα που δεν έχεις έντονα συμπτώματα κορίτσι μου να είσαι καλά και να μην ταλαιπώρησε 😊

Δε μας έκανε την χάρη να μας αποκαλυφθεί τόσο νωρίς,λογικά στον γιατρό μου που έχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες θα μάθουμε...ναι δεν ταλαιπωρούμαι και μόλις δω ότι λίγο κουράζομαι ξαπλώνω αμέσως..εσύ είσαι καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Δε μας έκανε την χάρη να μας αποκαλυφθεί τόσο νωρίς,λογικά στον γιατρό μου που έχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες θα μάθουμε...ναι δεν ταλαιπωρούμαι και μόλις δω ότι λίγο κουράζομαι ξαπλώνω αμέσως..εσύ είσαι καλύτερα?

Χαχαχα δεν πειράζει και εγω στην αυχενική δεν είχα δει το φύλο αλλά μετά από δυο βδομαδες που είχα ραντεβού μου είπε μάλλον κορίτσι και ήταν τελικά 

καλυτερα είμαι για την ώρα δεν έχω κάνει εμετό ίσως να δούλεψαν τα χάπια 🤷‍♀️ νιωθω λίγο περίεργα το στομάχι μου αλλά όχι κατι φοβερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2024 at 10:14 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Και εγω αυτά πήρα τα χάπια τα ξεκίνησα από εχτές ελπίζω να με βοηθήσουν 

Αχ σε καταλαβαίνω και εγω έχω ένα κοριτσάκι 17 μηνών και είναι ζόρικα τα πράγματα ευτυχώς έχω την μαμα μου και με βοηθάει  

Ευτυχώς που είναι καλύτερα 😊 ποσο είναι το κοριτσάκι σου ; 

Η μπέμπα μας είναι τώρα 14 μηνών. 

Μπράβο στη μητέρα σου. Μανούλα μόνο μία 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2024 at 11:00 ΠΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...Έγινε και η αυχενική,όλα καλά και φυσιολογικά!!!εγώ συνεχίζω πολύ χαλαρά με λίγες παραπάνω αναγουλες αλλά τίποτα το πάρα πολύ ενοχλητικό 🥰

Μπράβο!!! Πολύ καλά νέα.  

Η πρώτη αυχενική της παρέας να μας φέρει γούρι❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2024 at 8:18 ΜΜ, ο/η Barbiee είπε:

Είμαι 10+2 εβδ.. πρακτικά είμαι στην 11η εβδομάδα; κάπου τα έχω μπερδέψει λίγο!

Έχεις κλείσει την 10 εβδομάδα και περπατάς για την 11, δεν είσαι 11 

πχ αν σε ρωτήσει τώρα κάποιος σε πια βδομάδα είσαι  λες 10 εβδ  (δηλαδή αυτήν που έκλεισες )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Christine Pilates είπε:

Η μπέμπα μας είναι τώρα 14 μηνών. 

Μπράβο στη μητέρα σου. Μανούλα μόνο μία 🥰

Ααα μικρούλα και δικιά σου Μπέμπα 😊

να σας ζήσει ! Με το καλό να έρθει και το αδερφάκι τώρα 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έχεις κλείσει την 10 εβδομάδα και περπατάς για την 11, δεν είσαι 11 

πχ αν σε ρωτήσει τώρα κάποιος σε πια βδομάδα είσαι  λες 10 εβδ  (δηλαδή αυτήν που έκλεισες )

ευχαριστώ πολύ!

έχω εξέταση στις 7 Φλεβάρη...δεν έχω ακομα κανονίσει για αυχενική! ανυπομονώ να πάω να ξανα ακούσω την καρδούλα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2024 at 11:55 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Όταν ήμουν στην βδομαδα που ήσουν εσυ δεν είχα πολλά συμπτώματα αλλά τώρα είμαι χάλια.. 

συνηθως όταν ακούς καρδούλα μετά γίνετε χειρότερο επλιζω να είσαι τυχερη και να μην έχεις πολλά συμπτώματα 😊

Αχ δεν ξέρω τι γίνεται με εμένα. Το Σάββατο το πρωί λιποθύμησα στα χέρια του άντρα μου, αφού πρόλαβα να τον φωνάξω να έρθει να με κρατήσει! Επίσης, με το που συνήλθα έκανα τον πρώτο εμετό. Δε βλέπω να τα γλιτώνω τα συμπτώματα. Πέμπτη απόγευμα έχουμε υπέρηχο κ περιμένουμε να δούμε κάτι, όπου βάση εφαρμογής θα είμαι 6+5. Μακάρι να είναι όλα καλά!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η elbe είπε:

Αχ δεν ξέρω τι γίνεται με εμένα. Το Σάββατο το πρωί λιποθύμησα στα χέρια του άντρα μου, αφού πρόλαβα να τον φωνάξω να έρθει να με κρατήσει! Επίσης, με το που συνήλθα έκανα τον πρώτο εμετό. Δε βλέπω να τα γλιτώνω τα συμπτώματα. Πέμπτη απόγευμα έχουμε υπέρηχο κ περιμένουμε να δούμε κάτι, όπου βάση εφαρμογής θα είμαι 6+5. Μακάρι να είναι όλα καλά!!🙏

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου υπομονή τα περισσότερα κορίτσια δεν έχουν πολλά συμπτώματα εγω πάλι είμαι από τα κορίτσια που έχουν παρά πολλούς εμετούς 

7-9 εβδομάδων τα συμπτώματα (αν έχεις )αυξάνονται αρκετά… τουλάχιστον είναι ένα καλό σημάδι ότι πάνε καλά τα πράγματα 😊 

Θα δείτε σίγουρα σακο λεκιθικο καρδιά μπορεί να ακούσετε μπορεί και όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2024 at 10:36 ΜΜ, ο/η Barbiee είπε:

ευχαριστώ πολύ!

έχω εξέταση στις 7 Φλεβάρη...δεν έχω ακομα κανονίσει για αυχενική! ανυπομονώ να πάω να ξανα ακούσω την καρδούλα του!

Και εγω 5/2 έχω ραντεβού και ανυπομονώ να πάω να δω τι γίνετε 

Όταν θα πάω να με δει θα ρωτήσω ποτε πρέπει να κλεισω και ραντεβού για την αυχενική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εγω 5/2 έχω ραντεβού και ανυπομονώ να πάω να δω τι γίνετε 

Όταν θα πάω να με δει θα ρωτήσω ποτε πρέπει να κλεισω και ραντεβού για την αυχενική 

ναι και εγώ δεν ξέρω πότε πρέπει να κλείσω!

εύχομαι να πάνε όλα καλά 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...