Μετάβαση σε περιεχόμενο

Baby swimming 🏊🏻‍♀️


Recommended Posts

Καλησπέρα μαμάδες/μπαμπάδες, 

Έχω μια κόρη 5 μηνών την οποία σκέφτομαι σε ένα μήνα να ξεκινήσω baby swimming. Ήθελα να ακούσω γνώμες από όσους έχουν συμμετάσχει σε τέτοια δραστηριότητα και από εκεί και πέρα γνώμες για τα κολυμβητήρια (εγώ ενδιαφέρομαι για Θεσσαλονίκη, αλλά ας πούμε και για άλλες περιοχές ώστε να βοηθηθούν όσο τον δυνατόν περισσότεροι). 
Ευχαριστώ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 10/1/2024 at 10:53 ΠΜ, ο/η MMaria είπε:

Καλησπέρα μαμάδες/μπαμπάδες, 

Έχω μια κόρη 5 μηνών την οποία σκέφτομαι σε ένα μήνα να ξεκινήσω baby swimming. Ήθελα να ακούσω γνώμες από όσους έχουν συμμετάσχει σε τέτοια δραστηριότητα και από εκεί και πέρα γνώμες για τα κολυμβητήρια (εγώ ενδιαφέρομαι για Θεσσαλονίκη, αλλά ας πούμε και για άλλες περιοχές ώστε να βοηθηθούν όσο τον δυνατόν περισσότεροι). 
Ευχαριστώ 😊

Γεια σου κορίτσι! Κι εγώ θέλω να ξεκινήσω την δικιά μου (6,5 μηνών τώρα). Έχω γνωστό που έκανε η κόρη του και είναι πολύ ευχαριστημένος! Κάνει από 6 μηνών και συνεχίζει μέχρι τώρα που είναι 2. Αρέσει πολύ στα παιδιά και κάνει καλό λέει στην ενδυνάμωση τους.

Εγώ λέω να την ξεκινήσω σε κάνα 2 μήνες να ζεστάνει λίγο ο καιρός. Για κολυμβητήριο σκέφτομαι το ΟΑΚΑ (Αθήνα) που είναι κοντά μας και άκουσα καλά λόγια επίσης. Θα επανέλθω όταν ξεκινήσουμε για εντυπώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σου κορίτσι! Κι εγώ θέλω να ξεκινήσω την δικιά μου (6,5 μηνών τώρα). Έχω γνωστό που έκανε η κόρη του και είναι πολύ ευχαριστημένος! Κάνει από 6 μηνών και συνεχίζει μέχρι τώρα που είναι 2. Αρέσει πολύ στα παιδιά και κάνει καλό λέει στην ενδυνάμωση τους.

Εγώ λέω να την ξεκινήσω σε κάνα 2 μήνες να ζεστάνει λίγο ο καιρός. Για κολυμβητήριο σκέφτομαι το ΟΑΚΑ (Αθήνα) που είναι κοντά μας και άκουσα καλά λόγια επίσης. Θα επανέλθω όταν ξεκινήσουμε για εντυπώσεις!

Καλησπέρα, 

Αααα το ευχαριστιέται όντως για να κάνει τόσα χρόνια. Οσον αφορά τον καιρό, συμφωνω απολύτως, είναι ένα από τα πράγματα που με έκαναν να διστάσω τόσο καιρό να ξεκινήσουμε κολυμβητήριο (η παιδιατρος μας έδωσε το οκ από 4 μηνών να ξεκινήσουμε). 
Καλή αρχή λοιπόν σας εύχομαι και περιμένουμε νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια, ενδιαφέρομαι κι εγώ να πάω τον μικρό μου που είναι 7 μηνών. Ωστόσο φοβάμαι μην κολλήσει κάτι, εγώ μικρή είχα περάσει ένα καλοκαίρι όλο ιγμορίτιδες λόγω κολυμβητηρίου. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό ή σας έχει πει κάτι ο παιδίατρός σας; Θα ρωτήσω κι εγώ τον δικό μας στο επόμενο ραντεβού μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δική μας παιδίατρος δεν μας είπε κάτι και η κόρη μου κάνει εδώ και έναν χρόνο χωρίς να πάθει κάτι συγκεκριμένα από αυτό. Για τις ιγμορίτιδες νόμιζα ότι το νερό και το κολύμπι βοηθάνε να αδειάζει καλύτερα η μύτη και να μην προχωράει σε ιγμορίτιδα, αλλά δεν ξέρω κάτι παραπάνω. Σίγουρα αντενδείκνυται για τις ωτίτιδες, όταν το παιδί έχει ιστορικό, ωστόσο η κόρη μου πέρασε 2 ωτίτιδες πέρυσι και φέτος που ξαναμπήκε στην πισίνα δεν είχε κάποιο θέμα. Όλα αυτά έχουν σαν αιτία τις ιώσεις, στην πισίνα με το χλώριο ή το όζον δε μπορούν να κολλήσουν κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 16/2/2024 at 2:58 ΜΜ, ο/η afr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ενδιαφέρομαι κι εγώ να πάω τον μικρό μου που είναι 7 μηνών. Ωστόσο φοβάμαι μην κολλήσει κάτι, εγώ μικρή είχα περάσει ένα καλοκαίρι όλο ιγμορίτιδες λόγω κολυμβητηρίου. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό ή σας έχει πει κάτι ο παιδίατρός σας; Θα ρωτήσω κι εγώ τον δικό μας στο επόμενο ραντεβού μας.

Εμένα ο παιδίατρος μου έδωσε το οκ και μου είπε ότι τους κάνει καλό γενικά. Σε κάνα μήνα λέω να την ξεκινήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...