Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Θέτις Κ. τι εφαρμογή ειναι αυτη? 

@Mpourmpoulo δωσε πονο αυτες τις μερες χαχα

@ditaki εκανες τεστ τελικα?

Χαχαχ τι να κανωωωω εχουμε πεθάνει  😂 άλλες δυο μέρες σίγουρα ακόμη 😂 η εφαρμογη λέγετε premom. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες έκανα τεστ και εμφανίστηκε μια πάρα πολύ αχνή γραμμή.

εν το μεταξύ ήρθε και ο άντρας μου εκείνη την ώρα και την είδε κι αυτός.

Τι να κάνω ρε κορίτσια;;; Δεν θέλω να χαρώ άδικα...

Να περιμένω μέχρι αύριο και αν δεν έρθει περίοδος να πάω και για χοριακή;;;

@Mpourmpouloη καλ΄ύτερη φάση του μήνα είναι τώρα....απόλαυσε το!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα, καλή χρονιά.

Θα στα πω εν ολίγοις,

Τον Νοέμβριο του 2022 χειρουργήθηκα, διότι είχα μια μεγάλη κύστη αιμορραγική στην αριστερή ωοθήκη. Ο γιατρός μου διέγνωσε επιθετική ενδομητρίωση και πάνω στο χειρουργείο βρέθηκαν και κάποιες εστίες ενδομητρίωσης πίσω από την μήτρα. Έκανα την θεραπεία μου και ξεκινήσαμε προσπάθειες.

Επειδή δεν έχουμε καταφέρει εγκυμοσύνη έως τώρα και ο γιατρός μου με πιέζει για εξωσωματική, αποφάσισα να επισκεφτώ έναν γιατρό για μια δεύτερη γνώμη. Ο νέος γιατρός μου ζήτησε τα αποδεικτικά του χειρουργείου καθώς και τα έγγραφα με τα ευρήματα. Εκεί δυστυχώς ξεκίνησε ένα πανηγυράκι (κάποια κορίτσια θα θυμούνται) όπου ζήτησα με email  από το νοσοκομείο την ιστολογική μου και το DVD (αφού ο γιατρός μου είπε πως έπρεπε να τα είχα από την πρώτη μέρα). Μην στα πολυλογώ με πήρε τηλέφωνο ο πρώτος γιατρός για να με ρωτήσει τι τα θέλω και ότι είναι δύσκολο να μου τα δώσουν. 

Εν τέλει κατάφερα να πάρω μόνο την ιστολογική μου στην οποία αναφερόταν πως ήταν κύστη ωχρού σωματίου. Πράγματι, έγραφε πως πίσω από την μήτρα υπήρχαν κάποιες εστίες ενδομητρίωσης.

Τώρα με τον νέο γιατρό κάνω όλες τις εξετάσεις που δεν είχα κάνει πριν(ca 125, προγεστερόνη, θρομβοφυλία, θυροειδή κλπ). Ο ίδιος πιστεύει πως όντως είναι ελαφριάς μορφής η ενδομητρίωση.

Εγώ αναρωτιέμαι τώρα, αυτή η τιμή των 10u/ml υπάρχει γιατί έχει αρχίσει να εμφανίζεται ξανά μετά το χειρουργείο??? Η θα είχα το ίδιο νούμερο και πριν από αυτό.

Καταλαβα.

Σαλπιγγογραφια εχεις κανει? Τωρα οι ωοθηκες εχουν αλλες μεγαλες κυστεις στον υπερηχο?

Ευχομαι να πανε ολα καλα και συντομα να εχετε μια καλη εγκυμοσυνη και το μωρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! @Elk αναμένουμε νέα σου.😃Εγώ έχω πρώτο υπέρηχο την Πέμπτη.

Με το καλό....πόσων εβδομάδων είσαι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Αχ....μπορεί να ακούσετε και καρδούλα!!!!

Απίστευτη στιγμή....

Mακάρι κορίτσι μου.Το εύχομαι.Είμαι αγχωμένη γενικότερα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν θα σας πρήξω λιγάκι τώρα...αλλά μου κόλλησε η αχνή γραμμή στο μυαλό!

Αν είμαι έγκυος η σύλληψη έγινε 25-26 Δεκέμβρη (για ευνόητους λόγους) άρα η ωορρηξία έγινε 24-26 Δεκέμβρη (με μεγάλη καθυστέρηση). 

Ωραία;;;; Ωραία....

Άρα σήμερα θα ήμασταν 13η με 15η από την ωορρηξία. Το τεστ έλεγε από την πρώτη μέρα καθυστέρησης.

Κάνω όνειρα το ξέρω....παρά είναι ιδανικό το σενάριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@ditakiστειλτο μας καλε. Εννοείται αυριο θα πας για χοριακη.

Δεν ξέρω αν φαίνονται καθαρά. Προσπάθησα...

IMG_2106.jpg

IMG_2101.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τώρα φεύγω από γιατρό ακούσαμε καρδιά 😊

φαίνεται να πηγαίνει καλά μέχρι στιγμής σε δυο βδομαδες θα πάω πάλι 

Μπράβο κορίτσι μου!!!!

Όλα καλά θα πάνε....

Πως σου φάνηκε αυτός ο χτύπος;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elkολα καλα θα σ πανε αυτη τη φορα! Να εισαο σίγουρη!

@ditaki δεν μπορω να καταλαβω. Κανε αυριο μια χοριακη για σίγουρα. Αν εισαο κ έχεις καφε ίσως σ δωσει προγεστερονη. Δεν ξερεις εξακριβωμένα ποτε εκανες ομως ωορηξια ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι.. μακάρι να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα! Δεν έχεις πολλές μέρες τα βλέπω σκούρα τα τεστ! Από την εμπειρία μου αν δεν έχεις ΣΠΩ πιστεύω ότι μέχρι την Πέμπτη θα γίνει θετικό το τέστ 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλεεε τα τεστακια σου είναι ψιλό σκούρα όποτε δεν θα αργήσεις για ωορρηξια! Είσαι πολύ κοντααα φαντάσου ότι το πρώτο σου τεστ είναι σαν το χθεσινό το δικό μου και εγώ μέχρι Τετάρτη θα κάνω ωορρηξια! Βουρρρρρ για επαφές λοιπόν🙏

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Θέτις Κ. τι εφαρμογή ειναι αυτη? 

@Mpourmpoulo δωσε πονο αυτες τις μερες χαχα

@ditaki εκανες τεστ τελικα?

Είναι η premom!! πολύ καλή γενικά, τη συστείνω αν θέλεις να τα κρατάς όλα σε μια εφαρμογή παρά να κρατάς ημερολόγιο :)

ό,τι πείτε κορίτσια, ξεκινάμε το πάρτυ! Συνήθως έχω ωορρηξία 15η-16η μέρα, αν και βέβαια το Δεκέμβρη είχα 19η-20η για κάποιο λόγο. Ξεκινάμε όμως από σήμερα κι όπου βγάλει 🤞

@Mpourmpoulo σας έχει πει ο γιατρός ότι είναι καλύτερα οι επαφές να γίνονται πρωί; Εμείς συνήθως β΄ραδυ γιατί πρωί λίγο δύσκολα λόγω εργασίας... Εκτός κι αν είναι σκ που είμαστε πιο χαλαροί 😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Δεν ξέρω αν φαίνονται καθαρά. Προσπάθησα...

IMG_2106.jpg

IMG_2101.jpg

Κορίτσι μου εγώ τη βλέπω τη γραμμούλα 💖 Να πας για χοριακή αύριο οπωσδήποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τώρα φεύγω από γιατρό ακούσαμε καρδιά 😊

φαίνεται να πηγαίνει καλά μέχρι στιγμής σε δυο βδομαδες θα πάω πάλι 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! @Elk αναμένουμε νέα σου.😃Εγώ έχω πρώτο υπέρηχο την Πέμπτη.

Τι ευχάριστα νέα @Elk! Πολύ χαίρομαι, με το καλό!! 💖 @marilouu αναμένουμε νέα σου από Πέμπτη, όλα καλά θα πάνε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Δεν ξέρω αν φαίνονται καθαρά. Προσπάθησα...

IMG_2106.jpg

IMG_2101.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Κάτι φαίνεται κ εσύ από κοντά σίγουρα το βλέπεις πιο έντονα γιατί η φωτογραφία δεν δείχνει ακριβώς όπως όταν το έχουμε μπροστά μας!!! Όμως φαίνεται μια πολύ αχνή γραμμουλα 🥰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo @Θέτις Κ. ορεξη να υπαρχει κορίτσια και η ωρα δεν έχει σημασια. Και ο αλλος δεν έχει κουμπι. Οπότε μπορεί να αποδωσει με ευχαριστηση. Δεν ξερω ομως αν βοηθαει το 5 μερες σερι πχ η μήπως πρεπει να αφηνουμε καμια μερα ενδιαμεσα. Μπουρμπουλακι εσυ θα τ δεις κ στον υπερηχο θα πας στα πιο σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Κοριτσάρες έκανα τεστ και εμφανίστηκε μια πάρα πολύ αχνή γραμμή.

εν το μεταξύ ήρθε και ο άντρας μου εκείνη την ώρα και την είδε κι αυτός.

Τι να κάνω ρε κορίτσια;;; Δεν θέλω να χαρώ άδικα...

Να περιμένω μέχρι αύριο και αν δεν έρθει περίοδος να πάω και για χοριακή;;;

@Mpourmpouloη καλ΄ύτερη φάση του μήνα είναι τώρα....απόλαυσε το!!!!!

Να πασσσς γιαχοριακηηηηηηηηηηηηηη❤️αχ τι ωραιααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τώρα φεύγω από γιατρό ακούσαμε καρδιά 😊

φαίνεται να πηγαίνει καλά μέχρι στιγμής σε δυο βδομαδες θα πάω πάλι 

Γιουπιιιιιιιιιι❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ καλά  ήμουν σιγουρη βέβαια❤️ τωρααααα χαλαρωσεεεεεεεεε και χαμόγελα💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo @Θέτις Κ. ορεξη να υπαρχει κορίτσια και η ωρα δεν έχει σημασια. Και ο αλλος δεν έχει κουμπι. Οπότε μπορεί να αποδωσει με ευχαριστηση. Δεν ξερω ομως αν βοηθαει το 5 μερες σερι πχ η μήπως πρεπει να αφηνουμε καμια μερα ενδιαμεσα. Μπουρμπουλακι εσυ θα τ δεις κ στον υπερηχο θα πας στα πιο σιγουρα.

κι εγώ έτσι πιστεύω - εμάς μας είχε πει κιόλας μέρα παρά μέρα για να έχει ανανεωθεί το σπέρμα και καλά. Στο εξάμηνο που προσπαθούμε έχουμε δοκιμάσει και το μέρα παρα μέρα, και το κάθε μέρα αλλά και το όποτε μας βγει 😅Στο μήνα που είχαμε εγκυμοσύνη πάντως είχαμε κάνει 3 επαφές με διαφορά 3-4 ημερών απο την καθεμία.

όλα σχετικά είναι θεωρ΄ω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Λοιπόν θα σας πρήξω λιγάκι τώρα...αλλά μου κόλλησε η αχνή γραμμή στο μυαλό!

Αν είμαι έγκυος η σύλληψη έγινε 25-26 Δεκέμβρη (για ευνόητους λόγους) άρα η ωορρηξία έγινε 24-26 Δεκέμβρη (με μεγάλη καθυστέρηση). 

Ωραία;;;; Ωραία....

Άρα σήμερα θα ήμασταν 13η με 15η από την ωορρηξία. Το τεστ έλεγε από την πρώτη μέρα καθυστέρησης.

Κάνω όνειρα το ξέρω....παρά είναι ιδανικό το σενάριο...

Κορίτσι μου και εγώ την βλεπωωωω την γραμμουλα❤️ αν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις στην ουσια είσαι 1 μέρα καθυστέρησης στο περίπου! Πήγαινε να κανεις μια χοριακουλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariza85 είπε:

Καταλαβα.

Σαλπιγγογραφια εχεις κανει? Τωρα οι ωοθηκες εχουν αλλες μεγαλες κυστεις στον υπερηχο?

Ευχομαι να πανε ολα καλα και συντομα να εχετε μια καλη εγκυμοσυνη και το μωρακι σας!

Προς το παρόν δεν έχει ξανά δημιουργηθεί κάποια κύστη. Είναι όλα καθαρά, και εξετάσεις και υπέρηχος. 

Ρώτησα τον γιατρό που με χειρούργησε για την σαλπιγγογραφία και μου είχε πει πως το θέμα αυτό είχε ελεγχθεί όταν κάναμε το χειρουργείο. Οπότε δεν θα χρειαζόταν ξανά. Ο καινούργιος γιατρός θεωρεί πως πρέπει να γίνει κα εγώ δυστυχως το αποφεύγω γιατί φοβάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Είναι η premom!! πολύ καλή γενικά, τη συστείνω αν θέλεις να τα κρατάς όλα σε μια εφαρμογή παρά να κρατάς ημερολόγιο :)

ό,τι πείτε κορίτσια, ξεκινάμε το πάρτυ! Συνήθως έχω ωορρηξία 15η-16η μέρα, αν και βέβαια το Δεκέμβρη είχα 19η-20η για κάποιο λόγο. Ξεκινάμε όμως από σήμερα κι όπου βγάλει 🤞

@Mpourmpoulo σας έχει πει ο γιατρός ότι είναι καλύτερα οι επαφές να γίνονται πρωί; Εμείς συνήθως β΄ραδυ γιατί πρωί λίγο δύσκολα λόγω εργασίας... Εκτός κι αν είναι σκ που είμαστε πιο χαλαροί 😅

 

Ξεκινά από σημεραααα αφού δεν είναι στάνταρ η ωορρηξια σου! Εύχομαι καληηηηη επιτυχια και σε σεναααα❤️❤️❤️ μακάρι πριν βγει ο μηνας να εχουμε πολλα θετικα τεστακια❤️ όχι δεν μας έχει πει κάτι ! Εχουμε πιο πολύ όρεξη το πρωί😂 σήμερα μπορεί να το επιδιώξουμε και προς το βράδυ καθώς θα παρω και την γελη όποτε να την χρησιμοποιήσω 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...