Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

Ευχαριστώ βρε κορίτσια μου θα σας στείλω μόλις βγω από τον γιατρό θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά γιατί φοβαμαι να το ξανά περάσω 

μπραβο κορίτσι μου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε πια βδομαδα είσαι τώρα ; 

Εφόσον έχεις έντονα συμπτώματα όπως μας λες,μην φοβάσαι τίποτα.... προχωράει κανονικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Είμαι Αθήνα τόσες μέρες και γι' αυτό δε γράφω αλλά σας διαβάζω καθημερινά!!!

Τα δικά μου νέα... Έκανα τον 1ο υπέρηχο!!! Είδα ένα ρεβιθάκι 9mm κι άκουσα μια καρδούλα να χτυπάει γρήγορα και δυνατά! Μου είπε ο γιατρός ότι έχω καρδιόμορφη μήτρα, κάτι που το ήξερε απο το 2007 βέβαια αλλά τώρα φαινόταν πιο καθαρά! Όλα καλά και θα με ξανά δει μέσα Φεβρουαρίου για την αυχενική διαφάνεια! Αυτήν την εβδομάδα θα κάνω τον προγεννητικό (αίματος ένα σωρό και ούρων).

@ElkΠεριμένουμε και τα δικά σου νεάκια αύριο!!!

Τι ωραία νέα κορίτσι μου ❤️ μια τελειομηνη και όμορφη εγκυμοσύνης εύχομαι❤️ και εγώ έχω τοξοειδής μητρα ! Με το καλό και οι εξετάσεις σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

 

Ευχαριστώ βρε κορίτσια μου θα σας στείλω μόλις βγω από τον γιατρό θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά γιατί φοβαμαι να το ξανά περάσω 

μπραβο κορίτσι μου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε πια βδομαδα είσαι τώρα ; 

Όλα θα είναι τελεια❤️ περιμενουμε νέα σου💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ξύπνησα σήμερα και είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα...έρχεται μάλλον η περίοδος μου!!!

Δεν πειράζει...next month!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

7w 2d ημερολογιακά... υπερηχογραφικά είμαστε 1 μερα πίσω (7w 1d).

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

Ααα μαζί είμαστε..εγω σήμερα είμαι 7 εβδ 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα την Παρασκευή τελικά την εξέταση ca 125 και το αποτέλεσμα είναι 10 u/ml με τιμή αναφοράς <=35 u/ml. Δυστυχώς ο γιατρός μου θα είναι διαθέσιμος το βραδάκι και εμένα με έχει φάει η αγωνία.  Σας παρακαλώ όποια γνωρίζει, πείτε μου πως είναι??? Είναι μικρό νούμερο σχετικά με την τιμή αναφοράς, το ξέρω, αλλά για κάποια κοπέλα με ενδομητρίωση σαν και εμένα τι σημαίνει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα την Παρασκευή τελικά την εξέταση ca 125 και το αποτέλεσμα είναι 10 u/ml με τιμή αναφοράς <=35 u/ml. Δυστυχώς ο γιατρός μου θα είναι διαθέσιμος το βραδάκι και εμένα με έχει φάει η αγωνία.  Σας παρακαλώ όποια γνωρίζει, πείτε μου πως είναι??? Είναι μικρό νούμερο σχετικά με την τιμή αναφοράς, το ξέρω, αλλά για κάποια κοπέλα με ενδομητρίωση σαν και εμένα τι σημαίνει????

Τι εξέταση είναι αυτή κορίτσι μου; 

Μίλησα τώρα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε να κάνω ένα τεστ λόγω της ημέρας του κύκλου που είμαι και των καφέ εκκρίσεων.

Πάω να πάρω ένα και βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πραγματικότητα μετράει καρκινικούς δείκτες και δείχνει αν υπάρχει ενδομητρίωση και σε τι βαθμό είναι.

Εύχομαι να έχεις θετικό τεστάκι τελικά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Στην πραγματικότητα μετράει καρκινικούς δείκτες και δείχνει αν υπάρχει ενδομητρίωση και σε τι βαθμό είναι.

Εύχομαι να έχεις θετικό τεστάκι τελικά!!!!!!

@ditaki

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα την Παρασκευή τελικά την εξέταση ca 125 και το αποτέλεσμα είναι 10 u/ml με τιμή αναφοράς <=35 u/ml. Δυστυχώς ο γιατρός μου θα είναι διαθέσιμος το βραδάκι και εμένα με έχει φάει η αγωνία.  Σας παρακαλώ όποια γνωρίζει, πείτε μου πως είναι??? Είναι μικρό νούμερο σχετικά με την τιμή αναφοράς, το ξέρω, αλλά για κάποια κοπέλα με ενδομητρίωση σαν και εμένα τι σημαίνει????

Καλημερα,

Καλη χρονια!

Νομιζω σημαινει οτι εχεις ηπια μορφη ενδομητριωσης και οχι σε προχωρημενο σταδιο οποτε μαλλον ειναι καλο αυτο.

Εχεις κανει σαλπιγγογραφια , ειναι βατες οι σαλπιγγες? Εχεις αιμορραγικες κυστεις στις ωοθηκες στον υπερηχο? 

Σιγουρα ο γιατρος σου σαν ειδικος θα σε κατατοπισει σωστοτερα και καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2024 at 6:22 ΜΜ, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Cross Pharmaceuticals Fertil U 6τεμ x 5ml 

ετσι ονομάζεται και εγώ στο ιντερνετ δυσκολεύτηκα να την βρω και την παρηγγειλα σε φαρμακείο και θα μου την φέρουν! 
 η περιγραφή του είναι αυτή👇

Το Fertil U της Cross Pharmaceuticals είναι μια μοναδικά σχεδιασμένη κολπική γέλη για την αποτελεσματική λίπανση του κόλπου κατά την διάρκεια της προγραμματισμένης σεξουαλικής επαφής στην προσπάθεια για τεκνοποίηση, καθώς συμβάλει στη διαφύλαξη της ζωτικότητας των σπερματοζωαρίων και στην αύξηση των πιθανοτήτων της γονιμοποίησης του ωαρίου.

Το Fertil U δημιουργεί στον κόλπο φιλικό για τα σπερματοζωάρια περιβάλλον το οποίο διασφαλίζει τη βιωσιμότητά τους χάρη στα ειδικά επιλεγμένα συστατικά του ενώ φέρει την ίδια τιμή pH και την ίδια οσμωτικότητα με αυτή του σπέρματος, εξασφαλίζοντας με τον τρόπο αυτό την ακεραιότητα και αποτελεσματικότητά τους. Ιδιότητες:

  • Απόλυτα φυσικός τρόπος δράσης, με σύνθεση χωρίς φαρμακευτικές ουσίες ή ορμόνες.
  • Δημιουργεί βέλτιστο περιβάλλον για τα σπερματοζωάρια.
  • Συμβάλλει στην διατήρηση των επιπέδων pH που ευνοούν τη φυσική σύλληψη.).
  • Επιτυγχάνει οσμωτικότητα φιλική προς τη φυσιολογία του σπέρματος.
  • Για λίπανση του κόλπου κατά τη διάρκεια της προγραμματισμένης σεξουαλικής επαφής στην προσπάθεια για τεκνοποίηση και αύξηση της πιθανότητας γονιμοποίησης του ωαρίου και σύλληψης με τρόπο απόλυτα φυσικό.

    Χρήση: Εφαρμογή 1 κολπικού εφαρμοστή λίγο πριν την έναρξη της προγραμματισμένης σεξουαλικής επαφής κατά την προσπάθεια για τεκνοποίηση (5 λεπτά πριν). Το προιόν υα πρέπει να χρησιμοποιείται στη φάση της ωορρηξίας, ιδιαίτερα κατα τις γόνιμες ημέρες του κύκλου (13η-14η-15η ημέρα). 

 

IMG_7743.png

IMG_7741.jpeg

Σ' ευχαριστώ κορίτσι για τις λεπτομέρειες! Δυστυχώς απ' ότι βλέπω είναι ελληνική εταιρεία και μόνο Ελλάδα τη βρίσκουμε 😅 Να μας πεις εντυπώσεις, οποιοδήποτε κι αν είναι το αποτέλεσμα! Εννοείται πως θέλουμε να είναι το πολυπόθητο! Καλή επιτυχία 🤞😉

στις On 6/1/2024 at 11:25 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εννοείται είσαι η πρωτιά του πίνακα ... 

 

Δυστυχώς και εγώ τα ίδια θα σου πω . Ειδικά στο τέλος.. με μεγάλο μωρό έφαγα πολύ ζορι αλλά ωραίο ζόρι. Να πηγαίνεις τουαλέτα (έτσι έλεγα εγώ )  

Στη Γερμανία έχει μια άλλη που την πήρα . Για το καλό όλα τα χω πάει.. τελικά.. χαχχαειναινκρεμα για να κρ

Ποια δοκίμασες εσύ κορίτσι; Εγώ βρίσκω την Conceive Plus και Ferti Lily Gel... Για το δεύτερο πάντως δεν βλέπω και πολύ καλές κριτικές 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@ditaki εχεις σταθερο κυκλο συνηθως? Ξερεις πανω κατω ποτε κανεις ωορηξια?

@Elk τι ωρα εχεις γιατρο?

 

Γενικά μετά τις γέννες έχω σταθερό κύκλο 28-32 μέρες συνήθως παίζει. 

Και παλιότερα που δεν είχα σταθερό κύκλο, όταν έρχονταν, έρχονταν κανονικά τις 2 πρώτες μέρες.

Τι να πω....μεγαλώνουμε και αλλάζει ο κύκλος λένε. 

Τον άλλο μήνα έχω και τεστ παπ ούτως ή άλλως. 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Στην πραγματικότητα μετράει καρκινικούς δείκτες και δείχνει αν υπάρχει ενδομητρίωση και σε τι βαθμό είναι.

Εύχομαι να έχεις θετικό τεστάκι τελικά!!!!!!

ΟΚ, δεν το ήξερα. Εύχομαι να είναι όλα καλά...δεν έχω ιδέα από τιμές για να σε βοηθήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mariza85 είπε:

Καλημερα,

Καλη χρονια!

Νομιζω σημαινει οτι εχεις ηπια μορφη ενδομητριωσης και οχι σε προχωρημενο σταδιο οποτε μαλλον ειναι καλο αυτο.

Εχεις κανει σαλπιγγογραφια , ειναι βατες οι σαλπιγγες? Εχεις αιμορραγικες κυστεις στις ωοθηκες στον υπερηχο? 

Σιγουρα ο γιατρος σου σαν ειδικος θα σε κατατοπισει σωστοτερα και καλυτερα.

Καλημέρα, καλή χρονιά.

Θα στα πω εν ολίγοις,

Τον Νοέμβριο του 2022 χειρουργήθηκα, διότι είχα μια μεγάλη κύστη αιμορραγική στην αριστερή ωοθήκη. Ο γιατρός μου διέγνωσε επιθετική ενδομητρίωση και πάνω στο χειρουργείο βρέθηκαν και κάποιες εστίες ενδομητρίωσης πίσω από την μήτρα. Έκανα την θεραπεία μου και ξεκινήσαμε προσπάθειες.

Επειδή δεν έχουμε καταφέρει εγκυμοσύνη έως τώρα και ο γιατρός μου με πιέζει για εξωσωματική, αποφάσισα να επισκεφτώ έναν γιατρό για μια δεύτερη γνώμη. Ο νέος γιατρός μου ζήτησε τα αποδεικτικά του χειρουργείου καθώς και τα έγγραφα με τα ευρήματα. Εκεί δυστυχώς ξεκίνησε ένα πανηγυράκι (κάποια κορίτσια θα θυμούνται) όπου ζήτησα με email  από το νοσοκομείο την ιστολογική μου και το DVD (αφού ο γιατρός μου είπε πως έπρεπε να τα είχα από την πρώτη μέρα). Μην στα πολυλογώ με πήρε τηλέφωνο ο πρώτος γιατρός για να με ρωτήσει τι τα θέλω και ότι είναι δύσκολο να μου τα δώσουν. 

Εν τέλει κατάφερα να πάρω μόνο την ιστολογική μου στην οποία αναφερόταν πως ήταν κύστη ωχρού σωματίου. Πράγματι, έγραφε πως πίσω από την μήτρα υπήρχαν κάποιες εστίες ενδομητρίωσης.

Τώρα με τον νέο γιατρό κάνω όλες τις εξετάσεις που δεν είχα κάνει πριν(ca 125, προγεστερόνη, θρομβοφυλία, θυροειδή κλπ). Ο ίδιος πιστεύει πως όντως είναι ελαφριάς μορφής η ενδομητρίωση.

Εγώ αναρωτιέμαι τώρα, αυτή η τιμή των 10u/ml υπάρχει γιατί έχει αρχίσει να εμφανίζεται ξανά μετά το χειρουργείο??? Η θα είχα το ίδιο νούμερο και πριν από αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ααααα είμαστε μαζιιιι αυτόν τον μηνα❤️ θα ερθειιιιιιι είμαι σιγουρη 🙏 ναι εγώ ξεκίνησα επαφές από χθες και θα το παρω σερί μέχρι την Τετάρτη σίγουρα ανάλογα και με τα τεστ ωορρηξιας το ποτέ θα δείξουν θετικο! Αύριο θα με δει και ο γιατρός για να δούμε αν έγινε η ωορρηξια ή ποτέ περίπου θα γίνει ! Μακάρι να είμαστε τυχερές αυτόν τον μηνα❤️

στις πριν 20 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ το ίδιο έως Τετάρτη θα έχει γερό πάρτυ!!😂😂😂😂Αχ άντε να είμαστε μαζι εγκύουλες!!!και με την @Girly που θα μείνει και αυτή έγκυος αυτό τον μήνα πιστεύω!!!άντε με το καλό η νέα προσπαθεια μας σε όλες!!!🩷🩷🩷

@Girly @Mpourmpoulo @marinamanoulitsa Καλή αρχή! Εγώ είμαι στην 8η μέρα του κύκλου και λέω να ξεκινήσω από σήμερα το baby dancing που λένε και στο εξωτερικό 🤣💃🕺

Άρχισα και τα τεστ ωορρηξίας, έχουμε δρόμο ακόμα για τις γόνιμες, αλλά ξεκινάμε δυναμικά! Καλή τύχη σε όλες μας, εύχομαι σύντομα μες τη χρονιά να κρατήσουμε με το θετικό μας τεστάκι με μια τελειόμηνη κύηση 🤞🙏

IMG_20240108_085559.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki Kι εμένα στον κύκλο του Νοεμβρίου μου συνέβη κάτι παρόμοιο - 13 μέρες καθυστέρησης ενώ έχω σταθερό κύκλο 27-30 μέρες. Εμένα όλα τα τεστ ήταν αρνητικά αλλά είχα χάσει 3 κιλά εκείνο το μήνα κι επιπλέον είχα αυξήσει τη δόση του χαπιού του θυροειδή που παίρνω για να είναι ρυθμισμένος. Μήπως είχες κάποια αλλαγή που συνέβαλε στην καθυστέρηση; Πάντως εγώ θα' κανα και μια χοριακή στη θέση σου, έτσι για να είσαι σίγουρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Girly @Mpourmpoulo @marinamanoulitsa Καλή αρχή! Εγώ είμαι στην 8η μέρα του κύκλου και λέω να ξεκινήσω από σήμερα το baby dancing που λένε και στο εξωτερικό 🤣💃🕺

Άρχισα και τα τεστ ωορρηξίας, έχουμε δρόμο ακόμα για τις γόνιμες, αλλά ξεκινάμε δυναμικά! Καλή τύχη σε όλες μας, εύχομαι σύντομα μες τη χρονιά να κρατήσουμε με το θετικό μας τεστάκι με μια τελειόμηνη κύηση 🤞🙏

IMG_20240108_085559.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι.. μακάρι να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα! Δεν έχεις πολλές μέρες τα βλέπω σκούρα τα τεστ! Από την εμπειρία μου αν δεν έχεις ΣΠΩ πιστεύω ότι μέχρι την Πέμπτη θα γίνει θετικό το τέστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Τι εξέταση είναι αυτή κορίτσι μου; 

Μίλησα τώρα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε να κάνω ένα τεστ λόγω της ημέρας του κύκλου που είμαι και των καφέ εκκρίσεων.

Πάω να πάρω ένα και βλέπουμε!

Εύχομαι να είναι θετικό κορίτσι μου!! Περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

Ααα μαζί είμαστε..εγω σήμερα είμαι 7 εβδ 😊 

Κορίτσι μου σήμερα έχεις ραντεβού σωστά?? Περιμένουμε τα ευχάριστα 🥰🥰🥰 όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Τι εξέταση είναι αυτή κορίτσι μου; 

Μίλησα τώρα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε να κάνω ένα τεστ λόγω της ημέρας του κύκλου που είμαι και των καφέ εκκρίσεων.

Πάω να πάρω ένα και βλέπουμε!

Καλημερα κορίτσι μου 🥰 αχ μακάρι να είναι θετικοοοοοοο🙏 περιμενουμεεεε🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

Ααα μαζί είμαστε..εγω σήμερα είμαι 7 εβδ 😊 

Καλημερα κοριτσάκι μου❤️ περιμενουμε τα ομορφα νέα σου💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ' ευχαριστώ κορίτσι για τις λεπτομέρειες! Δυστυχώς απ' ότι βλέπω είναι ελληνική εταιρεία και μόνο Ελλάδα τη βρίσκουμε 😅 Να μας πεις εντυπώσεις, οποιοδήποτε κι αν είναι το αποτέλεσμα! Εννοείται πως θέλουμε να είναι το πολυπόθητο! Καλή επιτυχία 🤞😉

Ποια δοκίμασες εσύ κορίτσι; Εγώ βρίσκω την Conceive Plus και Ferti Lily Gel... Για το δεύτερο πάντως δεν βλέπω και πολύ καλές κριτικές 🤔

Είναι ιταλικό σκεύασμα και στην Ελλάδα ο εισαγωγέας είναι από τη Θεσσαλονίκη όποτε δεν ξερω αν αλλου στο εξωτερικό υπάρχει! Σίγουρα θα υπάρχουν παρόμοιες και στο εξωτερικό! Μακάρι να βοηθήσει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Girly @Mpourmpoulo @marinamanoulitsa Καλή αρχή! Εγώ είμαι στην 8η μέρα του κύκλου και λέω να ξεκινήσω από σήμερα το baby dancing που λένε και στο εξωτερικό 🤣💃🕺

Άρχισα και τα τεστ ωορρηξίας, έχουμε δρόμο ακόμα για τις γόνιμες, αλλά ξεκινάμε δυναμικά! Καλή τύχη σε όλες μας, εύχομαι σύντομα μες τη χρονιά να κρατήσουμε με το θετικό μας τεστάκι με μια τελειόμηνη κύηση 🤞🙏

IMG_20240108_085559.jpg

Καλεεε τα τεστακια σου είναι ψιλό σκούρα όποτε δεν θα αργήσεις για ωορρηξια! Είσαι πολύ κοντααα φαντάσου ότι το πρώτο σου τεστ είναι σαν το χθεσινό το δικό μου και εγώ μέχρι Τετάρτη θα κάνω ωορρηξια! Βουρρρρρ για επαφές λοιπόν🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγώ σήμερα έχω γιατρό για να δούμε αν έγινε ή περίπου ποτέ θα γίνει η ωορρηξια! Βέβαια μέχρι την Τετάρτη με τα λεγόμενα του θα έχει γίνει η ωορρηξια! Σήμερα έχω πιο έντονους πόνους δεξια χαμηλά όπου εκεί είδαμε και το ωάριο!ξεκινησα και τα τεστ ωορρηξιας και χθες ήταν ψιλό σκουρο όποτε πιστεύω σήμερα πως θα δω θετικο οποτε μέχρι Τετάρτη θα γίνει και η ωορρηξια! Το μεσημερι μετά τον γιατρό θα παρω και την γελη !Σήμερα είχαμε 3η μέρα επαφών και τις κάνουμε κάθε πρωί! Λέτε να μην είναι καλά που γινετε το μοιραίο τα πρωινα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...