Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρό αρνείται να πιει γάλα


Chloe.al

Recommended Posts

Καλησπέρα σας , μαμά σε απόγνωση εδώ... Έχω μια μικρούλα 4 μηνών και έχουμε τρομερό πρόβλημα με το γάλα... Δεν θέλει να πίνει με τίποτα... Κάθε τάισμα είναι άθλος με κλάματα 😭 Πίνει ειδικό αντιαλλεργικο γάλα απ' τον πρώτο μήνα... Με την παιδίατρο έχουμε ψάξει τα πάντα, δεν δείχνει να έχει κάτι παθολογικό, απλά αρνείται να πιει .. έχουμε αλλάξει θηλές ,μπιμπερο, έχουμε σταθερή θερμοκρασία στο γάλα κτλ.Δεν έχει ούτε οισοφαγίτιδα , το έχουμε αποκλείσει και αυτο.Βάρος παίρνει αλλά όχι το επιθυμητό..και πάνες βρέχει αλλά πίνει πολύ λιγότερη ποσότητα από αλλά μωρά στην ηλικία της. Η γιατρός μας είπε ότι θα ξεκινήσουμε λίγο νωρίτερα τις στερεές τροφές αναγκαστικά...Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω έχω απελπιστει,νιώθω ότι δεν είμαι καλή μαμά αφού δεν μπορώ να ταισω το μωρό μου 🥺 Έχει κάποια μαμά παρόμοια εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 17/12/2023 at 3:26 ΜΜ, ο/η Chloe.al είπε:

Καλησπέρα σας , μαμά σε απόγνωση εδώ... Έχω μια μικρούλα 4 μηνών και έχουμε τρομερό πρόβλημα με το γάλα... Δεν θέλει να πίνει με τίποτα... Κάθε τάισμα είναι άθλος με κλάματα 😭 Πίνει ειδικό αντιαλλεργικο γάλα απ' τον πρώτο μήνα... Με την παιδίατρο έχουμε ψάξει τα πάντα, δεν δείχνει να έχει κάτι παθολογικό, απλά αρνείται να πιει .. έχουμε αλλάξει θηλές ,μπιμπερο, έχουμε σταθερή θερμοκρασία στο γάλα κτλ.Δεν έχει ούτε οισοφαγίτιδα , το έχουμε αποκλείσει και αυτο.Βάρος παίρνει αλλά όχι το επιθυμητό..και πάνες βρέχει αλλά πίνει πολύ λιγότερη ποσότητα από αλλά μωρά στην ηλικία της. Η γιατρός μας είπε ότι θα ξεκινήσουμε λίγο νωρίτερα τις στερεές τροφές αναγκαστικά...Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω έχω απελπιστει,νιώθω ότι δεν είμαι καλή μαμά αφού δεν μπορώ να ταισω το μωρό μου 🥺 Έχει κάποια μαμά παρόμοια εμπειρία?

Αχ τώρα είδα το μήνυμα σου! Το ίδιο είχε πάθει και μια ξαδέρφη μου με το παιδί της που έπινε αντιαλλεργικο και τελικά του έλιωνε λίγη μπανάνα στο γάλα και το έπινε όλο!

Πώς είστε εσείς τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...