Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μετά από αποβολή άλλαξε η περίοδος


Recommended Posts

Πωπω πως σε καταλαβαίνω έτσι κάνουν στα χωριά όλοι δεν έχουν με τι να ασχοληθούν!

Υπομονή και θα το μάθει και η οικογένεια ❣️❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 152
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημερουδια !! Κορίτσια εμένα ο γείτονας ο ιερέας με κάλεσε σπίτι του και μου είπαν οι άνθρωποι πως όταν έρθει ξανά μια εγκυμοσύνη τσιμουδια, να το πω μόνο στις οικογένειες και τέλος. Μου λέει άστο να φανεί μόνο του όταν είσαι 5 6 μηνών. Πιστεύει στη γλωσσοφαγεια και μου το τόνισε πως πολλά άτομα είναι που χαίρονται εικονικά και ζηλεύουν κι ας δείχνουν ταπεινοί και συνεσταλμενοι 

Αχ, λίγο πιο παλιά πίστευα και γω πολύ στη γλωσσοφαγεα ή στο μάτι, αφού κάθε φορά έλεγα στη μαμά μου να με ξεματιάξει! Πλέον σταμάτησα να το πιστεύω τόσο, απλά και μόνο γιατί με επηρέαζε πολύ, δηλαδή όπου κι αν πήγαινα μόλις ένιωθα περίεργα έλεγα α μάτι είναι χαχα. Και σκέφτομαι, ακόμα κι αν κάποιος ζηλέψει, σκεφτεί άσχημα για την εγκυμοσύνη μας, μπορεί όντως να επηρεάσει τόσο πολύ την έκβασή της; Ίσως είναι και η ανάγκη μας να το αποδώσουμε κάπου ότι δεν πήγε καλά πχ. Και αυτό ισχύει σε όλα τα πράγματα. 

Από την άλλη ναι, πλέον πιστεύω για πολύ προσωπικά θέματα, καλό είναι να τα μοιραζόμαστε μόνο όταν το νιώσουμε και σε ανθρώπους που θεωρούμε πως είναι αληθινοί και έχουν καλή πρόθεση απέναντί μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Naty_ στη δικη μ εμπειρια ξεκαθαρισαν καταστασεις και ανθρωποι. Πολυ ζηλεια γενικα. Σε σημειο να σκεφτομαι οτι με γλωσσοεφαγαν και έπαθα οτι επαθα και εχασα το μωρακι μου. Ηταν η 3η μου εγκυμοσυνη και έκανα διακοπη κυησης στην 11η βδομαδα. Υπήρχε κινδυνος και για τη δικη μ ζωή και γι αυτο πηραμε αυτη την αβάσταχτη ψυχικά αποφαση. 3 μερες μετα π.μιλουσα με φιλη μου κ της ειπα οτι νιωθω κενή και οτι δε νιωθω πως εχω κατι να περιμενω μου λεει ε πως. Εχεις τα γενεθλια της μεγαλης σου. Που τα ειχαμε ηδη προγραμματισει καιρο πριν και θα τα καναμε τ επομενο Σάββατο. Δηλαδή ειναι δυνατον?? Μωρο εχασα οχι παραγγελία απο τ shein. Τι ειμαι 5χρονο για να χαρω με τα γενεθλια κ να τα περιμενω πως και πως?

 

Και σε μένα ξεκαθάρισαν άνρθωποι και καταστάσεις. Κυρίως επειδή εγώ συνειδητοποίησα που τελικά αξίζει να δίνω ενέργεια και προσοχή και πως τόσα χρόνια "έσκαγα" για ανθρώπους και πράγματα που δεν άξιζε καθόλου. Δυστυχώς δεν μπορούν να στηρίξουν όλοι όπως θα θέλαμε, και γενικά όταν συμβαίνουν τέτοια σκηνικά συνειδητοποιούμε πολλά και για εμάς και τους γύρω μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς όπως τα είπε η @Naty_ στις δυσκολίες ξεκαθαρίζεις και κάποια άτομα!!!

Μόνο θετική σκέψη και υγεία να έχουμε να τα αντιμετωπίζουμε όλα.

Κορίτσια εγώ παράγγειλα λίγα τεστακια από την hometest να δοκιμάσω.  Αύριο θα πάω στη γιατρό και μετά απλά θα περιμένω να έρθει η περιοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά! Να μας φέρει όσα επιθυμούμε και μαζί και μία όμορφη εγκυμοσύνη και υγιές μπεμπάκι ❤️

Πώς είστε; Για πείτε τα νέα σας και τυχόν εξελίξεις!

Εγώ ακόμη περιμένω την πρώτη περίοδο, ακόμη τίποτα, τώρα μπαίνω στην 6η βδομάδα μετά την απόξεση, αρρώστησα λίγο κιόλας οπότε ίσως και για αυτό να μην ήρθε ακόμη. Θέλω τόσο πολύ να ρθει, να ηρεμήσω και να μπω στη διαδικασία για νέα προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά! Να μας φέρει όσα επιθυμούμε και μαζί και μία όμορφη εγκυμοσύνη και υγιές μπεμπάκι ❤️

Πώς είστε; Για πείτε τα νέα σας και τυχόν εξελίξεις!

Εγώ ακόμη περιμένω την πρώτη περίοδο, ακόμη τίποτα, τώρα μπαίνω στην 6η βδομάδα μετά την απόξεση, αρρώστησα λίγο κιόλας οπότε ίσως και για αυτό να μην ήρθε ακόμη. Θέλω τόσο πολύ να ρθει, να ηρεμήσω και να μπω στη διαδικασία για νέα προσπάθεια. 

Καλή χρονιά με υγεία κορίτσι μου.

Σύντομα να κρατήσουμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας💞.

Και εγώ χάλια ήμουν κόλλησα κορωνοιο. Έχω από χθες που νιώθω καλύτερα. Εγώ περιμένω περίοδο σήμερα - αύριο. Αλλά δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε το θεωρώ δύσκολο. Θα δείξει. 

Να σε ρωτήσω η χοριακή σου μηδενισε? Εγώ είχα αποβολή και η χοριακή άργησε να πέσει. Έπεσε κοντά στην ημέρα που μου ήρθε η περίοδος και μέχρι και τότε είχα συμπτώματα εγκυμοσύνης. Μακάρι να σου έρθει η περίοδος σύντομα για να επανέλθεις και να ηρεμήσεις και εννοείται για να ξεκινήσετε πάλι τις προσπάθειες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Χαρά 3 είπε:

Καλή χρονιά με υγεία κορίτσι μου.

Σύντομα να κρατήσουμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας💞.

Και εγώ χάλια ήμουν κόλλησα κορωνοιο. Έχω από χθες που νιώθω καλύτερα. Εγώ περιμένω περίοδο σήμερα - αύριο. Αλλά δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε το θεωρώ δύσκολο. Θα δείξει. 

Να σε ρωτήσω η χοριακή σου μηδενισε? Εγώ είχα αποβολή και η χοριακή άργησε να πέσει. Έπεσε κοντά στην ημέρα που μου ήρθε η περίοδος και μέχρι και τότε είχα συμπτώματα εγκυμοσύνης. Μακάρι να σου έρθει η περίοδος σύντομα για να επανέλθεις και να ηρεμήσεις και εννοείται για να ξεκινήσετε πάλι τις προσπάθειες σας.

Περαστικά!

Χοριακή δεν εκανα ξανα, τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης μέχρι πριν κάποιες μέρες ίσως να μην είχαν φύγει τελείως, γιατί ένιωθα ήπια ναυτία ώρες ώρες. Βέβαια με τόσες ιώσεις που κυκλοφορούν δεν ξέρω κι αν κόλλησα και τίποτα και ανακατευόμουν. Εδώ και μέρες πάντως νιώθω ήπιες κράμπες σαν αυτές πριν έρθει η περίοδος οπότε θεωρώ θα είναι καθ' οδόν.

Τα υγρά μου είναι λίγο περίεργα είναι δηλαδή κάπως λευκοκίτρινα, σκέφτομαι μην έχω καμία κολπίτιδα κι απο την επέμβαση, αλλά δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα. 

Τώρα για σένα, ακόμη κι αν δεν τα καταφέρατε σε αυτό τον κύκλο σίγουρα θα έρθει σε κάποιον επόμενο. Σημασία έχει να νιώθεις καλά και όλα θα γίνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά! Να μας φέρει όσα επιθυμούμε και μαζί και μία όμορφη εγκυμοσύνη και υγιές μπεμπάκι ❤️

Πώς είστε; Για πείτε τα νέα σας και τυχόν εξελίξεις!

Εγώ ακόμη περιμένω την πρώτη περίοδο, ακόμη τίποτα, τώρα μπαίνω στην 6η βδομάδα μετά την απόξεση, αρρώστησα λίγο κιόλας οπότε ίσως και για αυτό να μην ήρθε ακόμη. Θέλω τόσο πολύ να ρθει, να ηρεμήσω και να μπω στη διαδικασία για νέα προσπάθεια. 

Καλημέρα κορίτσια!! Είμαι και γω στην αναμονή της 1η περιοδου μετα την αποξεση, 10 με 12 του μηνα την περιμένω αφού είχαμε δει την ωορρηξία όταν είχα πάει για τον υπέρηχο στη μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης περιμένω και κάποια αποτελέσματα από τις εξετάσεις που κάναμε με τη γιατρό. Αν είναι όλα καλά ξεκινάμε κατευθείαν προσπάθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Περαστικά!

Χοριακή δεν εκανα ξανα, τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης μέχρι πριν κάποιες μέρες ίσως να μην είχαν φύγει τελείως, γιατί ένιωθα ήπια ναυτία ώρες ώρες. Βέβαια με τόσες ιώσεις που κυκλοφορούν δεν ξέρω κι αν κόλλησα και τίποτα και ανακατευόμουν. Εδώ και μέρες πάντως νιώθω ήπιες κράμπες σαν αυτές πριν έρθει η περίοδος οπότε θεωρώ θα είναι καθ' οδόν.

Τα υγρά μου είναι λίγο περίεργα είναι δηλαδή κάπως λευκοκίτρινα, σκέφτομαι μην έχω καμία κολπίτιδα κι απο την επέμβαση, αλλά δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα. 

Τώρα για σένα, ακόμη κι αν δεν τα καταφέρατε σε αυτό τον κύκλο σίγουρα θα έρθει σε κάποιον επόμενο. Σημασία έχει να νιώθεις καλά και όλα θα γίνουν! 

Μόλις σου έρθει η περίοδος λογικά θα επανέλθουν τα υγρά μίλα και με τον γιατρό βέβαια μήπως να πας να σε τσεκάρει μετά την περίοδο. Δύσκολη η αναμονή 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Επίσης περιμένω και κάποια αποτελέσματα από τις εξετάσεις που κάναμε με τη γιατρό. Αν είναι όλα καλά ξεκινάμε κατευθείαν προσπάθεια 

Μαρία με το καλό να ξεκινήσετε τις προσπάθειες σας.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει και να μείνει με την μία ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Μαρία με το καλό να ξεκινήσετε τις προσπάθειες σας.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει και να μείνει με την μία ❣️

Η αλήθεια είναι πως υπάρχει ένα άγχος, αν και συνήθως λένε πως μια αποβολη είναι τυχαίο γεγονός, όμως δεν χάνουμε την ελπίδα μας !!!

Εγώ πήρα και τεστ ωορρηξίας να ξεκινήσω μετά το τέλος της περιόδου για πιο στοχευμένες προσπάθειες. Ελπίζω να έρθει σύντομα και για μας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Η αλήθεια είναι πως υπάρχει ένα άγχος, αν και συνήθως λένε πως μια αποβολη είναι τυχαίο γεγονός, όμως δεν χάνουμε την ελπίδα μας !!!

Εγώ πήρα και τεστ ωορρηξίας να ξεκινήσω μετά το τέλος της περιόδου για πιο στοχευμένες προσπάθειες. Ελπίζω να έρθει σύντομα και για μας !!!

Βοηθάνε τα τεστ αρκετά. Στην μικρή επειδή δεν είχα στάνταρ κύκλο πήρα τα τεστ και έμεινα με την πρώτη. Μετά τον θηλασμό και πιο πολύ με το χάπι για τον θυρεοειδή ο κύκλος μου είναι στάνταρ με σπάνιες αλλαγές. Τώρα ξανά πήρα μετά την αποβολή και είμαι στην αναμονή. Λογικά αφού δεν μου ήρθε χθες σήμερα θα κάνουν την εμφάνισή τους.😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2023 at 4:19 ΜΜ, ο/η Naty_ είπε:

Εγώ ακόμη δεν έχω επαφές, τώρα κάπως καθάρισα τελείως από αίμα (μετά από 20 μέρες περίπου) οπότε περιμένω σίγουρα να μου έρθει περίοδος και να κάνω κάποιες εξετάσεις για θρομβοφιλία να δούμε μήπως εκείνο ευθυνόταν για την αποβολή. Οπότε να το ψάξω λίγο παραπάνω και γενικώς να επανέλθει κάπως το σώμα. Καλό φεβρουάριο 2024 με βλέπω για επαφές 😅

Πως είσαι; τι έκανες με τις εξετάσεις τελικά; εγώ πήρα τα δικά μου αποτελέσματα, περιμένω να μιλήσω και με τη γιατρό αύριο..βλέπω MTHFR C677T ομοζυγωτία , για να δούμε τι μπορεί να είναι αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2024 at 12:37 ΠΜ, ο/η Maria98 είπε:

Πως είσαι; τι έκανες με τις εξετάσεις τελικά; εγώ πήρα τα δικά μου αποτελέσματα, περιμένω να μιλήσω και με τη γιατρό αύριο..βλέπω MTHFR C677T ομοζυγωτία , για να δούμε τι μπορεί να είναι αυτό 

Καλησπέρα!

Αύριο πάω να κάνω εξετάσεις που έγραψε η αιματολόγος. Πολλές! Για θρομβοφιλία και διάφορα άλλα αυτοάνοσα. Ελπίζω να μην αργήσουν πολύ να βγουν.

Για πες μας τι θα σου πει και η γιατρός αύριο

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,  εσένα στον αιματολογο σε παρέπεμψε ο γυναικολόγος σου ; εγώ ακόμα δεν έχω μιλήσει, σήμερα μπαίνει για πρόκληση μια κοπέλα και δεν ξέρω αν την βρω τη γιατρό στο ιατρείο, λογικά θα ναι στη κλινική 

Επίσης ακόμα να μου ρθει περίοδος,  θεωρητικά θα ερχόταν 10 με 12 του μήνα. Περιμένω πως και πως να ρθει και να φύγει και ακόμα τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα,  εσένα στον αιματολογο σε παρέπεμψε ο γυναικολόγος σου ; εγώ ακόμα δεν έχω μιλήσει, σήμερα μπαίνει για πρόκληση μια κοπέλα και δεν ξέρω αν την βρω τη γιατρό στο ιατρείο, λογικά θα ναι στη κλινική 

Επίσης ακόμα να μου ρθει περίοδος,  θεωρητικά θα ερχόταν 10 με 12 του μήνα. Περιμένω πως και πως να ρθει και να φύγει και ακόμα τίποτα 

Καλημέρα! Ναι η γυναικολογος με εστειλε σε αιματολογο να δουμε για θρομβοφιλία ή αλλα τυχόν αυτοάνοσα που μπορει να συνδέονται. Περίοδος εμένα έκανε γύρω στις 6 βδομάδες να έρθει.

Θα σου έρθει σίγουρα, έχεις καθολου συμπτώματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αραγε θα μου πει και μένα για αιματολογο; δε ξερω 

Όταν έκανα τον έλεγχο μετά την αποξεση έτυχε εκείνες τις μέρες να έχω κάνει και ωορρηξία, 29 Δεκεμβρίου ήταν το ραντεβού μου , μου είχε πει να υπολογίζω 10 με 12 του μηνα πως θα μου ρθει , αλλά ακόμα τίποτα και δεν νιώθω πως θα ρθει , εντωμεταξύ προσέχουμε τις επαφές, είχαμε στις 29 και στις 31 τις τελευταίες και φοβάμαι μήπως έγινε τίποτα.

 

 

Καλημέρα,  εσένα στον αιματολογο σε παρέπεμψε ο γυναικολόγος σου ; εγώ ακόμα δεν έχω μιλήσει, σήμερα μπαίνει για πρόκληση μια κοπέλα και δεν ξέρω αν την βρω τη γιατρό στο ιατρείο, λογικά θα ναι στη κλινική 

Επίσης ακόμα να μου ρθει περίοδος,  θεωρητικά θα ερχόταν 10 με 12 του μήνα. Περιμένω πως και πως να ρθει και να φύγει και ακόμα τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2024 at 11:53 ΠΜ, ο/η Maria98 είπε:

Αραγε θα μου πει και μένα για αιματολογο; δε ξερω 

Όταν έκανα τον έλεγχο μετά την αποξεση έτυχε εκείνες τις μέρες να έχω κάνει και ωορρηξία, 29 Δεκεμβρίου ήταν το ραντεβού μου , μου είχε πει να υπολογίζω 10 με 12 του μηνα πως θα μου ρθει , αλλά ακόμα τίποτα και δεν νιώθω πως θα ρθει , εντωμεταξύ προσέχουμε τις επαφές, είχαμε στις 29 και στις 31 τις τελευταίες και φοβάμαι μήπως έγινε τίποτα.

 

Πώς είσαι κορίτσι; μίλησες με γυναικολόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

 

Πώς είσαι κορίτσι; μίλησες με γυναικολόγο;

Δυστυχώς δεν την έχω βρει ακόμα,  ο γιατρός βέβαια του δημοσιου μου είπε να μην ανησυχώ για κάτι , περιμένω να δω και η άλλη γιατρός τι θα πει , η περιοδος ακόμα δεν έχει έρθει 😮💨😮💨😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/1/2024 at 3:41 ΜΜ, ο/η Maria98 είπε:

Δυστυχώς δεν την έχω βρει ακόμα,  ο γιατρός βέβαια του δημοσιου μου είπε να μην ανησυχώ για κάτι , περιμένω να δω και η άλλη γιατρός τι θα πει , η περιοδος ακόμα δεν έχει έρθει 😮💨😮💨😮💨

Όσο μπορείς μείνε ήρεμη και όλα θα γίνουν 🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/1/2024 at 3:41 ΜΜ, ο/η Maria98 είπε:

Δυστυχώς δεν την έχω βρει ακόμα,  ο γιατρός βέβαια του δημοσιου μου είπε να μην ανησυχώ για κάτι , περιμένω να δω και η άλλη γιατρός τι θα πει , η περιοδος ακόμα δεν έχει έρθει 😮💨😮💨😮💨

Εαν δεν μπορεις να τη βρεις. Μαλλον πρεπει να ψαξεις για αλλο γυναικολογο. Χρειαζομαστε ενα καλό επιστημονα και διαθεσιμο γυναικολογο στην εγκυμοσυνη... αλλιως πολλα στραβα μπορει να γινουν... συν οτι δεν χρειαζομαστε στην εγκυμοσυνη εξτρα αγχος του τυπου δεν βρισκω το γιατρο μου. Βρες αλλον τωρα που ακομ δεν εισα εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την γιατρό εκείνη την εμπιστεύομαι δεν μπορώ να πω , καταλαβαινω πως τρέχει λίγο στην κλινική για τις γέννες, αλλά και γω θέλω να τη συναντήσω. 

Μιλήσαμε την Παρασκευή με την γραμματεία της και μου επιβεβαίωσε πως υπάρχει η θρομβοφιλία και πως πρέπει να περάσω από κει να μιλήσουμε για το τι πρέπει να ακολουθήσει όταν μεινω εγκυος. Επίσης περίοδος ακόμα δεν έχει έρθει,  έκανα ακόμα ένα τεστ εχθές 22 του μηνα αλλά αρνητικό και αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2024 at 8:14 ΠΜ, ο/η Maria98 είπε:

Την γιατρό εκείνη την εμπιστεύομαι δεν μπορώ να πω , καταλαβαινω πως τρέχει λίγο στην κλινική για τις γέννες, αλλά και γω θέλω να τη συναντήσω. 

Μιλήσαμε την Παρασκευή με την γραμματεία της και μου επιβεβαίωσε πως υπάρχει η θρομβοφιλία και πως πρέπει να περάσω από κει να μιλήσουμε για το τι πρέπει να ακολουθήσει όταν μεινω εγκυος. Επίσης περίοδος ακόμα δεν έχει έρθει,  έκανα ακόμα ένα τεστ εχθές 22 του μηνα αλλά αρνητικό και αυτό 

H περίοδος θα έρθει, είναι οι ορμόνες που διαταράχθηκαν από την εγκυμοσύνη και την απόξεση. Κι αν αργήσει κι άλλο μπορείς να πας στη γιατρό να σε τσεκάρει σε ποια φάση του κύκλου είσαι. Πάντως συμφωνώ κι εγώ πως πρέπει να έχουμε μία γιατρό διαθέσιμη και πριν και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...