Μετάβαση σε περιεχόμενο

Prospathoume ego kai o sizigos mou edo kai ena xrono kai den exoume kataferi na kanoume moraki!


Recommended Posts

Agapimenes mou! Prospathoume edo kai ena xrono sxedon me ton sigizo mou na kanoume moraki! Den exoume kataferi akomi (ime 32 xronon kai o sizigos mou 44) kai arxisa na axonome mipos exoume kapio provlima gonimotitas i ean apla prepi na sinexisoume prospathia! Iparxi kamia kopella pou antimetopise to idio provlima?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2023 at 12:38 ΜΜ, ο/η mariatreza είπε:

Agapimenes mou! Prospathoume edo kai ena xrono sxedon me ton sigizo mou na kanoume moraki! Den exoume kataferi akomi (ime 32 xronon kai o sizigos mou 44) kai arxisa na axonome mipos exoume kapio provlima gonimotitas i ean apla prepi na sinexisoume prospathia! Iparxi kamia kopella pou antimetopise to idio provlima?

Καλησπερα!!!

Νομιζω οτι πρεπει να επισκεφτειτε εσυ ενα γυναικολογο και ο αντρας σου ενα ουρολογο ανδρολογο να κανετε εξετασεις. 

Μπορει να ειναι κατι πολυ απλό.

Σιγουρα να κανει ο συζυγος σπερμοδιαγραμμα και εσυ σαλπιγγογραφια.

Ολα θα πανε καλα στο τελος!

Καλη επιτυχια και χωρις αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2023 at 12:38 ΜΜ, ο/η mariatreza είπε:

Agapimenes mou! Prospathoume edo kai ena xrono sxedon me ton sigizo mou na kanoume moraki! Den exoume kataferi akomi (ime 32 xronon kai o sizigos mou 44) kai arxisa na axonome mipos exoume kapio provlima gonimotitas i ean apla prepi na sinexisoume prospathia! Iparxi kamia kopella pou antimetopise to idio provlima?

Εμενα μου πήρε 1,5 χρόνο να μεινω εγκυος άρχισα τις προσπάθειες  όταν ήμουν περίπου στην ηλικία σου 

οταν έκλεισα ένα χρόνο προσπαθείες πήγα στο γιατρό εκανα ορμονικές εξετάσεις και ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα 

Είχα ένα ορμονικό θέμα δεν έκανα καλή ωορρηξία πήρα χάπι και έμεινα αμέσως εγκυος 

καλό να είναι να κάνετε μια επισκεψη σε γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα! Κι εγώ είμαι 32 ετών και ο σύζυγος 38. Κι εμείς ξεκινήσαμε τις προσπάθειες περίπου ένα 9μηνο χωρίς αποτέλεσμα. Πήγα τον Οκτώβρη για την ετήσια γυναικολογική εξέταση, συζήτησα με τη γιατρό για το θέμα της γονιμότητας και μου έγραψε ορμονικές εξετάσεις οι οποίες είναι όλες πολύ καλές. Μου έγραψε βιταμίνες για πρωί-βράδυ για καλύτερη ωορρηξία και καλύτερη ποιότητα ωαρίων. Πράγματι, έκανα πολύ καλύτερη ωορρηξία και η τελευταία περίοδος ήταν πολύ καλή. Μας συμβούλεψε συστηματική επαφή αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό με τα ωράρια μας. Θέλω να ελπίζω ότι μέσα στους επόμενους 6 μήνες(τόση διορία μας έδωσε) θα γίνει το θαύμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 4/12/2023 at 12:38 ΜΜ, ο/η mariatreza είπε:

Agapimenes mou! Prospathoume edo kai ena xrono sxedon me ton sigizo mou na kanoume moraki! Den exoume kataferi akomi (ime 32 xronon kai o sizigos mou 44) kai arxisa na axonome mipos exoume kapio provlima gonimotitas i ean apla prepi na sinexisoume prospathia! Iparxi kamia kopella pou antimetopise to idio provlima?

Καλησπέρα και από εμένα… Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα !!!! Νιώθω και καταλαβαίνω απόλυτα τους φόβους και τις σκέψεις σου! Είμαι 32 και ο σύζυγος μου 48. Προσπαθούμε από τον Ιούλιο και είχαμε μια είχαμε βιοχημική… Εμείς δεν εχουμε πάει ακόμα γιατρό αλλά αν δεν και το Γενάρη τον Φεβρουάριο θα ξεκινήσουμε εξετάσεις… Συνήθως βέβαια λένε ότι πρέπει να περάσει ένας χρόνος.. Σου προτείνω όπως και να έχει τεστ ωορρηξίας για πιο στοχευμένες προσπάθειες! Έτσι ώστε να ξέρεις ότι έρχεσαι σίγουρα σε επαφή τις γόνιμες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Ελπίζω κορίτσια να τα έχετε ήδη καταφέρει όλες σας. Ήθελα να σας πω για την περίπτωση μιας φίλης που προσπαθούσε 3 χρόνια και κανένας γυναικολόγος δεν της είχε πει να κάνει ο άντρας της ειδική εξέταση για το οξειδωτικο στρες. Αυτό το πρόβλημα τελικά είχε και μετά από μια αγωγή σε 3 μηνες έμεινε φυσικά εγκυος. Επίσης της συνέστησαν βιταμίνες που ρυθμίζουν τον κύκλο για την ίδια και ίσως βοηθήσαν και αυτές. Πίστη και υπομονή σε όλες μας. Καλή δύναμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...