Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεκέμβρη μόνο θετικά να μας τα δείχνεις όλα το δέντρο να γεμίσουμε με μπάλες και με δώρα 🎄🎄🎀🎀🤰🤰🧿🧿🧡🧡💙💙


Demy93

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εσένα σου στέλνω μια τερααααστια αγκαλιαααα 🥰🥰🥰 σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ αγαπημένη μου❤️❤️

 

Ανταποδίδω ❤️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου όχι δεν μου ήρθε ακόμα!! Ίσως ξημερώματα ως συνήθως! Αύριο τελειώνουμε και τη θεραπεία με τις βιταμίνες και μας είπε ο γιατρός να κάνουμε επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα σε 20 μέρες από την μέρα που θα τελειώσει η θεραπεία! Άρα πάμε μετά τις γιορτές! Αραα εδώ ακόμα 1 μήνα να προσπαθήσω φυσιολογικά 😁😁

Ωραία αν δεν έρθει που το εύχομαι να ξανα κανείς πάλι ένα αύριο το πρωί και εύχομαι να μας στείλεις με ροζ γραμμουλα αυτήν την φορά 😊

Σε κυπελλάκι τα κανείς τα τεστ αυτά σωστά ; Ποσα δευτερόλεπτα κρατάς το τεστ μέσα ; Γιατί μου κάνει εντύπωση που σου έβγαλε τέτοια γραμμουλα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ωραία αν δεν έρθει που το εύχομαι να ξανα κανείς πάλι ένα αύριο το πρωί και εύχομαι να μας στείλεις με ροζ γραμμουλα αυτήν την φορά 😊

Σε κυπελλάκι τα κανείς τα τεστ αυτά σωστά ; Ποσα δευτερόλεπτα κρατάς το τεστ μέσα ; Γιατί μου κάνει εντύπωση που σου έβγαλε τέτοια γραμμουλα 🤔

Σε κύπελλο για ουρά το κάνω το τέστ αυτά τα πλαστικά φαρμακείου! Τα βουτάω για 10 δευτερόλεπτα! Και μένα μου κάνει εντύπωση μιας και δεν έχω ξανά δει εδώ γραμμή εξάτμισης στα συγκεκριμένα! Και ήταν και ο λόγος που τα πήρα! Πάντως τώρα θα ξανά γυρίσω στα αγαπημένα one step 🥰🥰😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Σε κύπελλο για ουρά το κάνω το τέστ αυτά τα πλαστικά φαρμακείου! Τα βουτάω για 10 δευτερόλεπτα! Και μένα μου κάνει εντύπωση μιας και δεν έχω ξανά δει εδώ γραμμή εξάτμισης στα συγκεκριμένα! Και ήταν και ο λόγος που τα πήρα! Πάντως τώρα θα ξανά γυρίσω στα αγαπημένα one step 🥰🥰😁😁😁

Ναι και εγω έτσι το κάνω 🤷‍♀️ ποιος ξέρει μάλλον δεν μου έχει συμβεί σε εμένα να δω τέτοιο τεστ 

τα one step δεν τα έχω δοκιμάσει πάντα home  παίρνω ωορρηξιας και εγκυμοσύνης δεν ξέρω πια είναι πιο καλά 🤷‍♀️

αν σε βολεύουν καλύτερα γυρνά πάλι σε εκείνα ( επλιζω να μην χρειαστεί  να ξανά αγοράσεις βέβαια 🥰)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μια χαρά είναι με μια μέρα καθυστέρηση 

Όλα θα πάνε καλά..  μόνο καλές σκέψεις θα κανείς 😊

αχ το θέμα σπίτι το είχα και εγω τότε πολύ άγχος

θα ψάχνετε σπίτι από τώρα γιατί είναι πραγματικά δύσκολο εκτός ότι είναι και πανάκριβα.. 

Αν πάνε όλα καλά θα αναγκαστεί να βρει και ακόμα μια κοπέλα φαντάζομαι 🤷‍♀️

Αχ ψάχνουμε εδώ και 1 χρόνο σίγουρα. 450 € και πάνω και να πω ότι αξίζουν,δεν θα το πω...σίγουρα θα χρειαστεί 2η κοπέλα για να καλύπτει τη μία βάρδια οπότε ξανά εκπαίδευση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που γύρισα από τη δουλειά να σας πω τα νέα μου. Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλες!😍😍  Μου τελείωσαν οι καρδούλες 🩷🩷

Μίλησα με την γιατρό μου ( θα είναι η δεύτερη φορά που θα πάω στην συγκεκριμένη, η πρώτη ήταν μετά την αποξεση ) Μου έδωσε φυλλικο και προγεστερονη γιατί της είπα ότι έχω πονακια που μοιάζουν με αυτά της περιόδου.  Κλείσαμε ραντεβου την Δευτέρα το απόγευμα για να επιβεβαιώσουμε την κύηση.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@@annitakianna αν και αύριο σου βγάλει γραμμή...και λεπτή να είναι...πάνε κάνε μια χοριακή σε παρακαλώ ή αγόρασε τεστ Φαρμακείου!!!!!εγώ τα θεωρώ θετικά...δεν γίνεται και τα δύο να ήταν ελαττωματικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις μου ήρθε η περίοδος! Στην ώρα της 14 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας! Όπως πάντα! Πελον είμαι σίγουρη ότι οι βιταμίνες δεν βοήθησαν!! Είναι μονόδρομος η εξωσωματική για εμάς! Αλλά δεν με πειράζει!! Όπως και να έχει εγώ το 2024 θα είμαι έγκυος 🥰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου μόλις μου ήρθε η περίοδος! Στην ώρα της 14 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας! Όπως πάντα! Πελον είμαι σίγουρη ότι οι βιταμίνες δεν βοήθησαν!! Είναι μονόδρομος η εξωσωματική για εμάς! Αλλά δεν με πειράζει!! Όπως και να έχει εγώ το 2024 θα είμαι έγκυος 🥰🤰

Καλά όλα ελαττώματικα είναι;;;;Ε άντε όλα άχρηστα πια τα τεστ !!!τα νεύρα μου!!!!υπομονή και δύναμη κορίτσι μου!!!! έτσι να σκέφτεσαι μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna ξερω οτι προσπαθεις περιπου ενα χρονο αν θυμαμαι καλα. Κατατοπισε με λιγο αν θες. Κανατε εξετάσεις και οι 2? Οι βιταμίνες θελουν πανω απο τριμηνο, μη σου πω εξαμηνο για να δεις καποια διαφορά. Ποσο καιρο τις παίρνετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@annitakianna ξερω οτι προσπαθεις περιπου ενα χρονο αν θυμαμαι καλα. Κατατοπισε με λιγο αν θες. Κανατε εξετάσεις και οι 2? Οι βιταμίνες θελουν πανω απο τριμηνο, μη σου πω εξαμηνο για να δεις καποια διαφορά. Ποσο καιρο τις παίρνετε? 

Καλημέρα κορίτσι μου! Προσπαθώ 2.5 χρόνια και έχουμε κάνει τις βασικές εξετάσεις!! 2 σαλπιγγογραφιες ορμονικές σπερμοδιαγραμμα πλήρης! Και εκεί βρήκαμε το πρόβλημα! Ενώ υπάρχει ποσότητα και ποιότητα στο σπέρμα η κινητικότητα είναι 2% η εμπρόσθια! Τώρα τελείωσε η 3μηνη θεραπεία και σε 20 μέρες θα πάμε να κάνουμε επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα για να δούμε αν είχαμε βελτίωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!! επιτέλους βγήκε το παπ μου, είναι καθαρό, δεν υπάρχει ιός 🥳🥳 Ήθελα να σας το πω απο χτες αλλά ήμουν τόσο κομμάτια όταν ακούμπησα το κρεβάτι που με πήρε ο ύπνος με το κινητό στο χέρι. 

εγώ τρέχω και δε φτάνω, με έχει αγχώσει ο γάμος, στη δουλειά έχω βρεθεί να κάνω λογιστικά το τελευταίο διάστημα, διαβάζω νομοθεσίες κ φτιάχνω συμβάσεις, αποφάσεις, μισθοδοσιες κλπ (για όσες δε θυμούνται, έχω προσληφθεί ως αρχαιολόγος, τζίζους κράιστ!!!). Έχω αγοράσει φόρεμα εδώ και κανα 2μηνο και αδυνάτισα και δε μου κάνει... Επαφές δεν προλαβαίνουμε στην ώρα τους, νομίζω όποτε να'ναι έχουμε... Αυτό το μήνα ξαναπήρα τεστ ωορρηξίας, να δούμε αν θα προλάβω να κάνω! Το καλό είναι ότι σύμφωνα με το πρόγραμμα, όλο το ταξίδι του μέλιτος ο θεός να το κάνει πέφτει πάνω στις γόνιμες. Φαίνεται ότι θα ρθει περίοδος 31 Δεκ, και το ταξίδι είναι 9-15 Γενάρη. Ίσως τότε που θα έχω απαλλαγεί από τα βάρη των προετοιμασιών, να δέσει το γλυκό 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna και εμείς εχουμε υποτιθεται θεμα με τ σπερμα. Και εν τελη εμεινα 3 φορες φυσιολογικά εγκυος. Εμενα ο αντρας μου εκοψε το καπνισμα, ξεκίνησε γυμναστικη, επαιρνε διαφορες βιταμινες, σιγουρα βιταμινη c και διαφορα σκευασματα. Και εφτιαξε κατα πολυ. Να σ πω βεβαια οτι εμεις πηγαιναμε για εξωσωματική. Δηλ στα 2 χρονια ειπαμε τελος, παμε με βοηθεια και οτι γινει. Ασχετα αν δ χρειαστηκε. Θελω να καταληξω οτι εχεις πιθανότητες φυσιολογικης συλληψης αλλα δεν ξερεις και ποτε θα ρθει. Φυσικα αν το αποφασισετε να προχωρησετε αλλιως πολυ καλα θα κανετε. Και εμεις αυτο ειχαμε απόφασισει.

Σαν σήμερα κορίτσια 7 χρονια πριν ειχα την 1η μου θετικη χοριακη μετα απο 26 μήνες προσπαθειών. 9 Δεκεμβρίου ειχα περάσει επιτροπη και 13 ανακαλυψα οτι ημουβ εγκυος. Σήμερα το κοριτσι μου πηγαινει 1η δημοτικού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna ..τι να πω..ειλικρινά περίμενα ότι σήμερα θα έβλεπα θετικό σου τεστ ..ΑΛΛΑ όπως η δική μου εμπειρία έδειξε ότι όλα τελικά έρχονται στην ώρα τους ακόμη και θετικό τεστ...θα ξαναπώ και ας γίνω κουραστική ότι δεν ήταν η κατάλληλη στιγμή...προτιμώ περίοδο από εγκυμοσύνη που δεν θα καταλήξει καλά..οπότε ευχαριστησου τον τελευταίο σου Δεκέμβρη ανέμελη ,χωρίς πολλά πολλά στο κεφάλι σου (ναι ναι με ένα παιδί θα έχεις +8355299267392926638 πράματα στο μυαλό) και το 2024 κορίτσι μου θ; κρατάς στα χέρια σου το μωράκι σου! Εγώ ακόμη πιστεύω ότι δεν θα προλάβεις να πας σε εξωσωματική αλλά και έτσι να γίνει ,σημασία έχει μόνο το αποτέλεσμα και η διαδρομή μας κάνει πιο δυνατές!!! Σε φιλώ και σου στέλνω μια αγκαλιά 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κορίτσια!!! επιτέλους βγήκε το παπ μου, είναι καθαρό, δεν υπάρχει ιός 🥳🥳 Ήθελα να σας το πω απο χτες αλλά ήμουν τόσο κομμάτια όταν ακούμπησα το κρεβάτι που με πήρε ο ύπνος με το κινητό στο χέρι. 

εγώ τρέχω και δε φτάνω, με έχει αγχώσει ο γάμος, στη δουλειά έχω βρεθεί να κάνω λογιστικά το τελευταίο διάστημα, διαβάζω νομοθεσίες κ φτιάχνω συμβάσεις, αποφάσεις, μισθοδοσιες κλπ (για όσες δε θυμούνται, έχω προσληφθεί ως αρχαιολόγος, τζίζους κράιστ!!!). Έχω αγοράσει φόρεμα εδώ και κανα 2μηνο και αδυνάτισα και δε μου κάνει... Επαφές δεν προλαβαίνουμε στην ώρα τους, νομίζω όποτε να'ναι έχουμε... Αυτό το μήνα ξαναπήρα τεστ ωορρηξίας, να δούμε αν θα προλάβω να κάνω! Το καλό είναι ότι σύμφωνα με το πρόγραμμα, όλο το ταξίδι του μέλιτος ο θεός να το κάνει πέφτει πάνω στις γόνιμες. Φαίνεται ότι θα ρθει περίοδος 31 Δεκ, και το ταξίδι είναι 9-15 Γενάρη. Ίσως τότε που θα έχω απαλλαγεί από τα βάρη των προετοιμασιών, να δέσει το γλυκό 🙄

...αθάνατοι Έλληνες εργοδότες..φυσικά και οι μισοί από μας έχουμε μια τέτοια εμπειρία..τι και αν κόβεις μπουγάτσα? Ίσως χρειαστεί κάποια μέρα στη δουλειά σου να κρατήσεις και ένα λογιστικό βιβλίο,να κάνεις ένα φλικ Φλακ ή να υπολογίσεις με ακρίβεια πόσα κιβώτια πλακάκια χρειάζονται για την ανακαίνιση μπάνιου του αφεντικού...αφού δουλειά σου είναι και αυτή!!!!

Κορίτσι μου μπράβο για τα αποτελέσματα σου , κρατά τις έξτρα υπηρεσίες σου στη δουλειά ως κάτι που μαθαίνεις και αχρειστο να είναι εσύ θα το ξέρεις σε άλλη περίπτωση και βουρ για τα σχέδια του γάμου σου! Ελπίζω να βοηθήσουν τα τεστακια σου και τώρα που όλα είναι ωραία να έρθει και το μπεμπακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκουντ μορνινγκκκκκκκ σε όλα τα κορίτσια!!!

Εγώ κορίτσια μου σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου. Εύχομαι να μου πει ότι έχω καθαρίσει πλήρως και ότι είναι έτοιμη για σπερματεγχυση! Πήρα και άδεια να κάτσω λίγες μέρες μετά την σπερματεγχυση και εύχομαι να πάνε όλα καλά! Έχω ραντεβού το απόγευμα και μόλις γυρίσω θα σας στείλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα πείτε μου την βλέπετε και εσεις ;; Ή έχω χαζέψει; έχω πάθει σοκ 😳είμαι 10 μερες μετα την μέρα ωορρηξιας.. 12 μερες μετά το θετικό τεστ ειπα να κάνω σήμερα ενα νωρίτερα από περιέργεια 😳

IMG_6025.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια καλημέρα πείτε μου την βλέπετε και εσεις ;; Ή έχω χαζέψει; έχω πάθει σοκ 😳είμαι 10 μερες μετα την μέρα ωορρηξιας.. 12 μερες μετά το θετικό τεστ ειπα να κάνω σήμερα ενα νωρίτερα από περιέργεια 😳

IMG_6025.jpeg

εγώ τη βλέπω, παχιά παχιά, μοιάζει αληθινή, και εγώ αν θυμάσαι είμαι αυτή που ποτέ δε βλέπω γραμμές όταν όλες οι άλλες είστε σίγουρες... Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά σίγουρα την είδα με τη μία, χωρίς έξτρα προσπάθεια, ζουμ κλπ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου μόλις μου ήρθε η περίοδος! Στην ώρα της 14 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας! Όπως πάντα! Πελον είμαι σίγουρη ότι οι βιταμίνες δεν βοήθησαν!! Είναι μονόδρομος η εξωσωματική για εμάς! Αλλά δεν με πειράζει!! Όπως και να έχει εγώ το 2024 θα είμαι έγκυος 🥰🤰

Χαίρομαι πολύ που το αντιμετωπίζεις έτσι! 🫶 🫶🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια καλημέρα πείτε μου την βλέπετε και εσεις ;; Ή έχω χαζέψει; έχω πάθει σοκ 😳είμαι 10 μερες μετα την μέρα ωορρηξιας.. 12 μερες μετά το θετικό τεστ ειπα να κάνω σήμερα ενα νωρίτερα από περιέργεια 😳

IMG_6025.jpeg

Είναι θετικό! Συγχαρητήρια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

εγώ τη βλέπω, παχιά παχιά, μοιάζει αληθινή, και εγώ αν θυμάσαι είμαι αυτή που ποτέ δε βλέπω γραμμές όταν όλες οι άλλες είστε σίγουρες... Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά σίγουρα την είδα με τη μία, χωρίς έξτρα προσπάθεια, ζουμ κλπ!!!

Τι να πω μακάρι βρε κορίτσι μου 🙏

φοβαμαι μην φύγει πάλι η χαρά μου απότομα 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@annitakianna και εμείς εχουμε υποτιθεται θεμα με τ σπερμα. Και εν τελη εμεινα 3 φορες φυσιολογικά εγκυος. Εμενα ο αντρας μου εκοψε το καπνισμα, ξεκίνησε γυμναστικη, επαιρνε διαφορες βιταμινες, σιγουρα βιταμινη c και διαφορα σκευασματα. Και εφτιαξε κατα πολυ. Να σ πω βεβαια οτι εμεις πηγαιναμε για εξωσωματική. Δηλ στα 2 χρονια ειπαμε τελος, παμε με βοηθεια και οτι γινει. Ασχετα αν δ χρειαστηκε. Θελω να καταληξω οτι εχεις πιθανότητες φυσιολογικης συλληψης αλλα δεν ξερεις και ποτε θα ρθει. Φυσικα αν το αποφασισετε να προχωρησετε αλλιως πολυ καλα θα κανετε. Και εμεις αυτο ειχαμε απόφασισει.

Σαν σήμερα κορίτσια 7 χρονια πριν ειχα την 1η μου θετικη χοριακη μετα απο 26 μήνες προσπαθειών. 9 Δεκεμβρίου ειχα περάσει επιτροπη και 13 ανακαλυψα οτι ημουβ εγκυος. Σήμερα το κοριτσι μου πηγαινει 1η δημοτικού.

Να σας ζήσει η πρωτοτοκη! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια καλημέρα πείτε μου την βλέπετε και εσεις ;; Ή έχω χαζέψει; έχω πάθει σοκ 😳είμαι 10 μερες μετα την μέρα ωορρηξιας.. 12 μερες μετά το θετικό τεστ ειπα να κάνω σήμερα ενα νωρίτερα από περιέργεια 😳

IMG_6025.jpeg

Ωωωω ναιι!! Φαίνεται ξεκάθαρα!! Είναι θετικοοοο...😍😍

IMG_6025.thumb.jpeg.7cf298c78a3fe7f9127f797bac45e10c.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...