Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2024 🤰👶🏻


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η XanaT είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμας βγήκαν κ οι αιματολογικές κ δεν άλλαξαν οι πιθανότητες.. δλδ μια χαρά με την αυχενική.. 

Αναμένω κ τα δικά σας ευχάριστα νέα !!

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τέλεια νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ από την 6 εβδομάδα μέχρι και τώρα 12 βδομάδα έχω αναγουλες. Έχω δοκιμάσει τα πάντα οτι.μ πρότεινε ο γιατρός αλλά μπα... Μόνο υπομονή να ευχηθώ!.

Όσο για την αποκόλληση δεν έχω εμπειρία αλλα εύχομαι όλα να.παμε καλά!

Υπομονή σου εύχομαι έκανες αυχενική; δοκίμασες και το navatac  για τις αναγουλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ από την 6 εβδομάδα μέχρι και τώρα 12 βδομάδα έχω αναγουλες. Έχω δοκιμάσει τα πάντα οτι.μ πρότεινε ο γιατρός αλλά μπα... Μόνο υπομονή να ευχηθώ!.

Όσο για την αποκόλληση δεν έχω εμπειρία αλλα εύχομαι όλα να.παμε καλά!

Έκανες αυχενική; μήπως δοκίμασες και το navatac  για τις αναγουλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε σήμερα;

Έχετε και εσείς πόνους περιόδου; 13η βδομάδα αύριο και ακόμη νιώθω πόνους περιόδου κάθε μέρα! Ειδικά αυτές τις δύο μέρες είναι πιο αισθητοί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια πως είστε σήμερα;

Έχετε και εσείς πόνους περιόδου; 13η βδομάδα αύριο και ακόμη νιώθω πόνους περιόδου κάθε μέρα! Ειδικά αυτές τις δύο μέρες είναι πιο αισθητοί. 

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ σήμερα είμαι 11+5 και αυτοί οι πόνοι είναι ουσιαστικά το μόνο που έχω...Έχω και αναγουλα με την οδοντόκρεμα ή κάποιες έντονες μυρωδιές αλλά το βασικό μου είναι αυτοί οι πόνοι,δεν είναι ανυπόφοροι απλά έντονες ενοχλήσεις που με πιάνουν κυρίως το απόγευμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια πως είστε σήμερα;

Έχετε και εσείς πόνους περιόδου; 13η βδομάδα αύριο και ακόμη νιώθω πόνους περιόδου κάθε μέρα! Ειδικά αυτές τις δύο μέρες είναι πιο αισθητοί. 

Κ εγώ έχω τέτοια πονακια.. σας το είχα πει κάποια στιγμή .. επίσης , έχω παρατηρήσει ότι τα έχω κυρίως τέτοιες μέρες που αλλάζουμε εβδομάδα.. 

Ελαφριά όμως .. όχι να υποφέρω δλδ .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Κ εγώ έχω τέτοια πονακια.. σας το είχα πει κάποια στιγμή .. επίσης , έχω παρατηρήσει ότι τα έχω κυρίως τέτοιες μέρες που αλλάζουμε εβδομάδα.. 

Ελαφριά όμως .. όχι να υποφέρω δλδ .. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ σήμερα είμαι 11+5 και αυτοί οι πόνοι είναι ουσιαστικά το μόνο που έχω...Έχω και αναγουλα με την οδοντόκρεμα ή κάποιες έντονες μυρωδιές αλλά το βασικό μου είναι αυτοί οι πόνοι,δεν είναι ανυπόφοροι απλά έντονες ενοχλήσεις που με πιάνουν κυρίως το απόγευμα!!

Εγώ κορίτσια τα είχα γενικά μεσα στη μέρα. Αλλα από χθές είναι συνεχόμενος ο πόνος και στη μέση και μπροστά. Ξαπλωνω εδώ και 3 ώρες και δεν λέει να σταματήσει. Μίλησα με τον γιατρό μ είπε να μην ανησυχώ. Θα το δω μέχρι αύριο αλλιώς θα παω να με δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

 

Εγώ κορίτσια τα είχα γενικά μεσα στη μέρα. Αλλα από χθές είναι συνεχόμενος ο πόνος και στη μέση και μπροστά. Ξαπλωνω εδώ και 3 ώρες και δεν λέει να σταματήσει. Μίλησα με τον γιατρό μ είπε να μην ανησυχώ. Θα το δω μέχρι αύριο αλλιώς θα παω να με δει 

Είναι έντονος ο πόνος ή υποφερτός? Από εχθές δεν πέρασε καθόλου ή πέρασε κ ήρθε ξανά? Πιστεύω ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα .. μην αγχώνεσαι .. αφού μίλησες κ με τον γιατρό κ σε καθησύχασε, αυτός ξέρει καλύτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Είναι έντονος ο πόνος ή υποφερτός? Από εχθές δεν πέρασε καθόλου ή πέρασε κ ήρθε ξανά? Πιστεύω ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα .. μην αγχώνεσαι .. αφού μίλησες κ με τον γιατρό κ σε καθησύχασε, αυτός ξέρει καλύτερα.. 

Ήταν συνεχόμενος και δυνατός μέχρι πριν λίγο.  τώρα νιώθω καλύτερα ευτυχώς! 🙏🙏💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ήταν συνεχόμενος και δυνατός μέχρι πριν λίγο.  τώρα νιώθω καλύτερα ευτυχώς! 🙏🙏💓

Ωραία.. ξεκουράσου κ όλα θα πάνε καλά.. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Καλημέρα .. πώς είσαι σήμερα @marinaP?? 

@Demy93όλα καλά με τις εξετάσεις που έκανες τις προηγούμενες ημέρες ? 

Καλημέρα!! Ευτυχώς ναι προς το παρόν δεν νιώθω κάτι, θα δούμε πως θα εξελιχθεί μέσα στη μέρα! Εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα!! Ευτυχώς ναι προς το παρόν δεν νιώθω κάτι, θα δούμε πως θα εξελιχθεί μέσα στη μέρα! Εσύ πως είσαι;

Καλά είμαι.. με έχουν προβληματίσει κάποιοι γνωστοί μου που σε αυτή τη φάση έκαναν κ μια επιπλέον εξέταση DNA για τα σύνδρομα που σου δίνουν μεγαλύτερη ασφάλεια(στέλνεις αίμα στην Αμερική κ κοστίζει 500 ευρώ ).. εμάς ο γιατρός μας δεν μας είπε κάτι κ οι πιθανότητες είναι χαμηλές .. έχετε ακούσει κάτι σχετικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η XanaT είπε:

Καλά είμαι.. με έχουν προβληματίσει κάποιοι γνωστοί μου που σε αυτή τη φάση έκαναν κ μια επιπλέον εξέταση DNA για τα σύνδρομα που σου δίνουν μεγαλύτερη ασφάλεια(στέλνεις αίμα στην Αμερική κ κοστίζει 500 ευρώ ).. εμάς ο γιατρός μας δεν μας είπε κάτι κ οι πιθανότητες είναι χαμηλές .. έχετε ακούσει κάτι σχετικό? 

Καλημεραααα...ναι ναι όλα καλά με τις εξετάσεις και το σάκχαρο απόλυτα φυσιολογικό 😊😊..εγώ κορίτσια μου περιμένω την Παρασκευή για την αυχενική γιατί τα λιγοστά συμπτώματα που είχα έχουν υποχωρήσει πάρα πολύ!!Ναι έχω ακούσει και εγώ για αυτήν την εξέταση αλλά ξέρω ότι γίνεται σε περιπτώσεις που δεν είναι ξεκάθαρα τα αποτελέσματα της αυχενικής και σε γυναίκες που έχουν περάσει τα 35..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marinaP είπε:

 

Εγώ κορίτσια τα είχα γενικά μεσα στη μέρα. Αλλα από χθές είναι συνεχόμενος ο πόνος και στη μέση και μπροστά. Ξαπλωνω εδώ και 3 ώρες και δεν λέει να σταματήσει. Μίλησα με τον γιατρό μ είπε να μην ανησυχώ. Θα το δω μέχρι αύριο αλλιώς θα παω να με δει 

Και γω το παθαινα και ηταν αγχωτικο. Μετα μου αυξησε τη δοση μαγνησιου και μου περασαν αυτοι οι πονοι. Παιρνεις μαγνησιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά είμαι νέα στη σελίδα. Εν αναμονή και εγώ του μωρού μου τον Ιούλιο.Δυστυχώς ψυχολογικά έχω πέσει παρα πολύ είμαι 14+4 και από την 6η εβδομάδα περίπου είμαι -κάθε μέρα- με εμετούς και ναυτίες,χρειάστηκε να νοσηλευτω και στο νοσοκομείο 4 μέρες λόγω των εμετών. Δύο μέρες τώρα μετά από τοοοσο καιρό δεν έχω κάνει εμετό ,αλλά η ναυτία είναι ολοήμερη και επίσης δεν μπορώ να φάω κάτι με ευχαρίστηση ναυτια μετά και με ενοχλεί και όλα μου μυριζουν.πλην του γιατρού όλο αυτό το διάστημα δεν μπορώ να πάω πουθενά και επίσης ο σύζυγος έχει αναλάβει όλες τις δουλειές στο σπίτι κάτι το οποίο με γεμίζει τύψεις.Μεχρι στιγμής δεν έχω δει αυτή τη χαρά της εγκυμοσύνης 😔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2024 at 10:29 ΠΜ, ο/η XanaT είπε:

Καλά είμαι.. με έχουν προβληματίσει κάποιοι γνωστοί μου που σε αυτή τη φάση έκαναν κ μια επιπλέον εξέταση DNA για τα σύνδρομα που σου δίνουν μεγαλύτερη ασφάλεια(στέλνεις αίμα στην Αμερική κ κοστίζει 500 ευρώ ).. εμάς ο γιατρός μας δεν μας είπε κάτι κ οι πιθανότητες είναι χαμηλές .. έχετε ακούσει κάτι σχετικό? 

Και εμένα μ την πρότεινε αυτή στα 600 ευρώ είναι στη Κύπρο. Αλλά είπα θα κάνω την αυχενική και αν υπάρχει κάποια πιθανότητα για σύνδρομο θα την κάνω και αυτή! Και η κουνιάδα μου.την έκανε και άλλη μία κοπέλα που ξέρω η οποία όμως είχε τα αδέλφια της με σύνδρομο down οπότε είχε επιπλέον λόγο να την κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2024 at 2:41 ΜΜ, ο/η mariza85 είπε:

Και γω το παθαινα και ηταν αγχωτικο. Μετα μου αυξησε τη δοση μαγνησιου και μου περασαν αυτοι οι πονοι. Παιρνεις μαγνησιο?

Οχι κορίτσι μου δεν παίρνω, αλλά θα τον ρωτήσω αύριο που έχω την αυχενική 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Και εμένα μ την πρότεινε αυτή στα 600 ευρώ είναι στη Κύπρο. Αλλά είπα θα κάνω την αυχενική και αν υπάρχει κάποια πιθανότητα για σύνδρομο θα την κάνω και αυτή! Και η κουνιάδα μου.την έκανε και άλλη μία κοπέλα που ξέρω η οποία όμως είχε τα αδέλφια της με σύνδρομο down οπότε είχε επιπλέον λόγο να την κάνει.

Εγω ειχα καλη αυχενικη αλλα επειδη ειμαι 38 εκανα nipt veracity που μου το εστειλαν στην Γερμανια και ηταν 380ευρω και ηταν το διευρυμενο πακετο ανιχνευε κι για τρισωμιες και για μικροελλειπτικ συνδρομα. Και μου απαντησαν σε 3 εβδομαδες. Ενω μια φιλη μου που εκανε αλλο nipt της το εβγαλαν αδιευκρινιστο την 1η φορα και μετα ξαναεκανε. Βεβαια πληρωσε 1 φορα το ποσο. Εγω προτιμησα να το κανω 2-3βδομαδες μετα την αυχενικη. Ισως  γιαυτο εμενα βγηκε αποτελεσμα με την 1η. Αυτη το εκανε πολυ κοντα στην αυχενικη.

Τα 600 ευρω ειναι κοροιδια. Μηπως να το ψαξεις και να κανεις αλλου.

Παντως ειναι χρησιμη εξεταση γιατι εαν βρουν πχ μια ανατομικη παραλλαγη στο β επιπεδου που σπανια σχετιζεται πχ με down μπορει επειδη ειναι αργα στη κυηση να χρειαστει να κανει κανεις αμνιοπαρακεντηση ενω εαν εχει γινει nipt τοτε μπορεις να το γλιτωσεις. Το λεω για 2 κοπελες στα μωρα απριλιου που καπως ετσι κατεληξαν μετα το β επιπεδου να ειναι σε διλημμα τι να κανουν..

Καλα αποτελεσματα  στην αυχενικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Οχι κορίτσι μου δεν παίρνω, αλλά θα τον ρωτήσω αύριο που έχω την αυχενική 🙏

Καπου μετα την αυχενικη το ξεκινησα και γω.

Οι εγκυες το χρειαζομαστε περισσοτερο και κανει η ελλειψη και ποναλακια και συσπασεις.

Αλλα εγω γενικα υποφερω το τελευταιο 2μηνο απο συσπασεις... μου μετραει και τραχηλο καθε φορα....

Καλη επιτυχια στην αυχενικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Οχι κορίτσι μου δεν παίρνω, αλλά θα τον ρωτήσω αύριο που έχω την αυχενική 🙏

Περιμένουμε αύριο με ανυπομονησία τα νέα σου !! Καλά αποτελέσματα!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariza85 είπε:

Εγω ειχα καλη αυχενικη αλλα επειδη ειμαι 38 εκανα nipt veracity που μου το εστειλαν στην Γερμανια και ηταν 380ευρω και ηταν το διευρυμενο πακετο ανιχνευε κι για τρισωμιες και για μικροελλειπτικ συνδρομα. Και μου απαντησαν σε 3 εβδομαδες. Ενω μια φιλη μου που εκανε αλλο nipt της το εβγαλαν αδιευκρινιστο την 1η φορα και μετα ξαναεκανε. Βεβαια πληρωσε 1 φορα το ποσο. Εγω προτιμησα να το κανω 2-3βδομαδες μετα την αυχενικη. Ισως  γιαυτο εμενα βγηκε αποτελεσμα με την 1η. Αυτη το εκανε πολυ κοντα στην αυχενικη.

Τα 600 ευρω ειναι κοροιδια. Μηπως να το ψαξεις και να κανεις αλλου.

Παντως ειναι χρησιμη εξεταση γιατι εαν βρουν πχ μια ανατομικη παραλλαγη στο β επιπεδου που σπανια σχετιζεται πχ με down μπορει επειδη ειναι αργα στη κυηση να χρειαστει να κανει κανεις αμνιοπαρακεντηση ενω εαν εχει γινει nipt τοτε μπορεις να το γλιτωσεις. Το λεω για 2 κοπελες στα μωρα απριλιου που καπως ετσι κατεληξαν μετα το β επιπεδου να ειναι σε διλημμα τι να κανουν..

Καλα αποτελεσματα  στην αυχενικη!

Από όσες κοπέλες ξέρω που το έκαναν πλήρωσαν 600 ευρώ. Ο γιατρός Μ είπε να μην αγχωνομαι λόγω ηλικίας, και μπορώ να το κάνω και μετά την αυχενική μου είπε. Οπότε λεω να μην το σκέφτομαι τώρα να κανω αύριο τη χοριακη να πάνε καλά τα πρμτα και βλέπουμε

Όσες το έκαναν πάντως έμαθαν και το φύλο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariza85 είπε:

Καπου μετα την αυχενικη το ξεκινησα και γω.

Οι εγκυες το χρειαζομαστε περισσοτερο και κανει η ελλειψη και ποναλακια και συσπασεις.

Αλλα εγω γενικα υποφερω το τελευταιο 2μηνο απο συσπασεις... μου μετραει και τραχηλο καθε φορα....

Καλη επιτυχια στην αυχενικη!

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Περιμένουμε αύριο με ανυπομονησία τα νέα σου !! Καλά αποτελέσματα!! ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ κορίτσια 🙏 πολλή αγωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Από όσες κοπέλες ξέρω που το έκαναν πλήρωσαν 600 ευρώ. Ο γιατρός Μ είπε να μην αγχωνομαι λόγω ηλικίας, και μπορώ να το κάνω και μετά την αυχενική μου είπε. Οπότε λεω να μην το σκέφτομαι τώρα να κανω αύριο τη χοριακη να πάνε καλά τα πρμτα και βλέπουμε

Όσες το έκαναν πάντως έμαθαν και το φύλο 🥰

Μαλλον στην πολη που ζεις το εχουν κανει μπιζνα.... 600 ευρω πρωτη φορα ακουω να θελουν...

Μεγαλη κοροιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2024 at 9:24 ΜΜ, ο/η An_Stam είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά είμαι νέα στη σελίδα. Εν αναμονή και εγώ του μωρού μου τον Ιούλιο.Δυστυχώς ψυχολογικά έχω πέσει παρα πολύ είμαι 14+4 και από την 6η εβδομάδα περίπου είμαι -κάθε μέρα- με εμετούς και ναυτίες,χρειάστηκε να νοσηλευτω και στο νοσοκομείο 4 μέρες λόγω των εμετών. Δύο μέρες τώρα μετά από τοοοσο καιρό δεν έχω κάνει εμετό ,αλλά η ναυτία είναι ολοήμερη και επίσης δεν μπορώ να φάω κάτι με ευχαρίστηση ναυτια μετά και με ενοχλεί και όλα μου μυριζουν.πλην του γιατρού όλο αυτό το διάστημα δεν μπορώ να πάω πουθενά και επίσης ο σύζυγος έχει αναλάβει όλες τις δουλειές στο σπίτι κάτι το οποίο με γεμίζει τύψεις.Μεχρι στιγμής δεν έχω δει αυτή τη χαρά της εγκυμοσύνης 😔

 

Καλησπέρα κορίτσι!! Συγχαρητήρια κατα αρχήν για την εγκυμοσύνη σου! 

Εγώ ταλαιπωρουμαι με ναυτίες από 6η βδομάδα μέχρι τώρα 13η αλλα ευτυχώς εμετούς δεν εχω. Λένε οτι στο δεύτερο τρίμηνο υποχωρούν τα συμπτώματα και οτι είναι το καλύτερο τρίμηνο ☺️ ας ελπίσουμε να ισχύει και για μας αυτό. Ελπίζω τώρα να είσαι λίγο καλύτερα!

Και μένα μέχρι σήμερα ο σύζυγος τα έχει αναλάβει όλα, στην αρχή ένιωθα όπως εσύ, τυψειςς αλλά τι να κάνουμε ρε κορίτσια ότι μας επιτρέπουν οι δυνάμεις μας κάνουμε 🙏 

Στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...