Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2024 🤰👶🏻


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Αχ αυτό το διαφορετικα νιώθω και εγώ. Προς τα μέσα όπως λες. Νιώθω τις κλωτσιές αλλα πολύ πιο αδύναμες.

Για να δούμε σήμερα που θα πάμε τι θα δούμε 💙 καμπύλη ζαχάρου σας είπε ο γιατρός πότε θα κάνετε κορίτσια;

Σίγουρα θα έχει γυρίσει το πονηρουλικο!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2024 at 8:52 ΠΜ, ο/η marinaP είπε:

Εγώ αύριο επιτέλους έχω ραντεβού κορίτσια!! Μεγάλη αγωνία έχω να τον δω από την β επιπέδου 😳 αιώνας μου φάνηκε οσο και να κλωτσαει 💙 αν και εχουν αραιώσει οι κλωτσιές του και με ανησυχεί μεσα στη μέρα 

Πώς πήγε το ραντεβού?? Τι κάνει το μωράκι σας?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Τι κάνετε??πώς είστε???εμείς έχουμε μπει 24η εβδομάδα 🧿👣

Με ποιες άλλες κοπέλες είμαστε κοντά στην εβδομάδα?? 💚🤗💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2024 at 3:54 ΜΜ, ο/η XanaT είπε:

Πώς πήγε το ραντεβού?? Τι κάνει το μωράκι σας?? 

 

στις On 12/4/2024 at 7:38 ΜΜ, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

@marinaP πώς πήγε η εξέταση??? Όλα καλά με το μπεμπέ???

Όλα καλά κορίτσια μου με το ραντεβού! Ο μπέμπης μας τη Παρασκευή ηταν 760γρ και μας εδωσε και μια πρόβλεψη οτι θα γεννηθεί γύρω στα 3200😍 όλα καλά Δόξα τω θεώ.

Σήμερα το πρωί είχα μια κηλίδα αίμα τίποτα ανησυχητικό σύμφωνα με τον γιατρό. Απλά ξεκούραση αυτές τις μέρες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Τι κάνετε??πώς είστε???εμείς έχουμε μπει 24η εβδομάδα 🧿👣

Με ποιες άλλες κοπέλες είμαστε κοντά στην εβδομάδα?? 💚🤗💚

Και εγώ κορίτσι μου χθές μπήκα 24! Είμαστε μαζι εμείς! Για να δούμε αν τα παιδάκια μας θα έχουν και ίδια μέρα γενέθλια 😁😁💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μπήκα 26η εβδομάδα.. λέμε σιγά σιγά να αρχίσουμε να ετοιμάζουμε το δωμάτιο και ότι θα χρειαστούμε το μωρό κ εγώ τις πρώτες ημέρες .. εσείς ξεκινήσατε να αγοράζετε πραγματακια?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Καμπύλη σακχάρου έτοιμη και πολύ πολύ καλή!!!!

Αύριο έχουμε και γιατρό 🧿🧿,έχω αγωνία μετά από τόσες μέρες που έχουμε να πάμε!!! @XanaT εμείς για την ώρα ακόμα κάνουμε έρευνες από αγορές τίποτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια Μ!!! 

Καλε στην 25 βδομάδα μπήκα οχι στην 24🤣 το διαβαζα τώρα ξανα και λεω κατι παει λάθος 🤣 

Εμείς ξεκινησαμε να αγοράζουμε τα πράγματα του μωρού αλλα οχι ρουχαλακια 😁 αν και πρέπει να αρχίσω να φτιαχνω τη βαλίτσα γ μαιευτήριο 🥹💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Καμπύλη σακχάρου έτοιμη και πολύ πολύ καλή!!!!

Αύριο έχουμε και γιατρό 🧿🧿,έχω αγωνία μετά από τόσες μέρες που έχουμε να πάμε!!! @XanaT εμείς για την ώρα ακόμα κάνουμε έρευνες από αγορές τίποτα!!! 

Εμενα μου είπε να κανω καμπύλη ζαγχαρου 26-27η βδομάδα 😏 και ανυπομονώ η αλήθεια γιατί τρωω παρα πολλή ζάχαρη και υδατάνθρακες 😔 και θέλω να είναι όλα καλά 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2024 at 1:30 ΜΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Καμπύλη σακχάρου έτοιμη και πολύ πολύ καλή!!!!

Αύριο έχουμε και γιατρό 🧿🧿,έχω αγωνία μετά από τόσες μέρες που έχουμε να πάμε!!! @XanaT εμείς για την ώρα ακόμα κάνουμε έρευνες από αγορές τίποτα!!! 

Καλημέρα!! Πώς πήγε το ραντεβού?? Τι κάνει το μπεμπακι σας ?? Εγώ την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Καλημέρα!! Πώς πήγε το ραντεβού?? Τι κάνει το μπεμπακι σας ?? Εγώ την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού..

Καλησπερααα 🦋🦋

Μια χαρά όλα καλά 🥰🥰🧿🧿

Ψηλώνουμε και παχαινουμε 👣🧿👣🧿..Ευτυχώς ο γιατρός μου είναι και εκείνος σαν εμένα στην φιλοσοφία με τα φάρμακα,μου έχει δώσει μόνο ένα πολυσκεύασμα και μου είπε ότι δε χρειάζομαι και τίποτα άλλο αφού οι εξετάσεις είναι πολύ καλές!!!Ταξίδι το Πάσχα θα κάνω μια χαρά άνετα και θα τα ξανά πούμε μέσα μαϊου 💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπερααα 🦋🦋

Μια χαρά όλα καλά 🥰🥰🧿🧿

Ψηλώνουμε και παχαινουμε 👣🧿👣🧿..Ευτυχώς ο γιατρός μου είναι και εκείνος σαν εμένα στην φιλοσοφία με τα φάρμακα,μου έχει δώσει μόνο ένα πολυσκεύασμα και μου είπε ότι δε χρειάζομαι και τίποτα άλλο αφού οι εξετάσεις είναι πολύ καλές!!!Ταξίδι το Πάσχα θα κάνω μια χαρά άνετα και θα τα ξανά πούμε μέσα μαϊου 💚💚

Τέλεια νέα !! 

Εγώ ξεκίνησα να χαζεύω μωρουδιακα κ πραγματακια που θα χρειαστώ κ κάποια θέλουν αρκετό χρόνο μέχρι να έρθουν .. οπότε σιγά σιγά να ξεκινήσεις κ εσύ τα ψώνια σου ..

κορίτσια κοντεύουμε.. ένα τρίμηνο μας έμεινε και θα έχουμε τα μπεμπακια μας στην αγκαλιά μας 🤩🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Τέλεια νέα !! 

Εγώ ξεκίνησα να χαζεύω μωρουδιακα κ πραγματακια που θα χρειαστώ κ κάποια θέλουν αρκετό χρόνο μέχρι να έρθουν .. οπότε σιγά σιγά να ξεκινήσεις κ εσύ τα ψώνια σου ..

κορίτσια κοντεύουμε.. ένα τρίμηνο μας έμεινε και θα έχουμε τα μπεμπακια μας στην αγκαλιά μας 🤩🤩🤩

Έκανα σήμερα την λίστα με το τι θα χρειαστώ να πάρω γιατί όπως έχουμε πει είναι και για μας το 1ο μωράκι 👣🧿

Τώρα όσοι με ρωτάνε τι θέλω θα τους δίνω τη λίστα και ας αποφασίσουν μόνοι τους!!Έχω ξεκινήσει να βλέπω και μόλις επιστρέψω από το Πάσχα θα ξεκινήσω τις παραγγελίες...

 

Θέλετε να κάνουμε ένα συγκεντρωτικό να έχουμε με τις πιθανές πητ της καθεμιάς????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Έκανα σήμερα την λίστα με το τι θα χρειαστώ να πάρω γιατί όπως έχουμε πει είναι και για μας το 1ο μωράκι 👣🧿

Τώρα όσοι με ρωτάνε τι θέλω θα τους δίνω τη λίστα και ας αποφασίσουν μόνοι τους!!Έχω ξεκινήσει να βλέπω και μόλις επιστρέψω από το Πάσχα θα ξεκινήσω τις παραγγελίες...

 

Θέλετε να κάνουμε ένα συγκεντρωτικό να έχουμε με τις πιθανές πητ της καθεμιάς????

Εγώ και η @marinaPέχουμε ίδια Πητ από ότι θυμάμαι .. 27/7.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Πώς είστε;

Έχουμε κανει και εμείς λίστα σε κατάστημα με όλα οσα χρειάζονται για το μωρό. Και οποιος μας ρωτάει τους το λεω και πανε εκεί και αγοράζουν κάτι. 

Τώρα εμειναν τα πρώτα του ρουχαλακια να παω να βρω.. 💙🙏🏻

Ναι εγώ εχω 27-29/07 πητ 🥹 αν και είναι τόσο υπερκινητικός που νομίζω θα βγει νωρίτερα 🙊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια .. τι κάνετε?? Πώς πάνε τα ψώνια ?? Τι κάνουν τα μωράκια σας ?? Εμείς τέλος της εβδομάδας έχουμε ραντεβού κ ανυπομονώ να δω την μικρή κυρία !! 🩷🩷🩷 Κατά τα άλλα αρχίζω να οργανώνομαι με αυτά που θα χρειαστούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .. τι κάνετε?? Πώς πάνε τα ψώνια ?? Τι κάνουν τα μωράκια σας ?? Εμείς τέλος της εβδομάδας έχουμε ραντεβού κ ανυπομονώ να δω την μικρή κυρία !! 🩷🩷🩷 Κατά τα άλλα αρχίζω να οργανώνομαι με αυτά που θα χρειαστούμε.. 

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έχω όλα τα απαραίτητα, καρότσι, κούνια, σεντονακια, μπιμπερα, πιπίλες κτλ. Έχουν μείνει τώρα τα ρουχαλακια του. Δεν έχω αγοράσει τίποτα ακόμα. Λεω να περιμένω ακόμη λίγο. Εσείς έχετε αγοράσει ρουχαλακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έχω όλα τα απαραίτητα, καρότσι, κούνια, σεντονακια, μπιμπερα, πιπίλες κτλ. Έχουν μείνει τώρα τα ρουχαλακια του. Δεν έχω αγοράσει τίποτα ακόμα. Λεω να περιμένω ακόμη λίγο. Εσείς έχετε αγοράσει ρουχαλακια;

Μπράβο που τα ετοιμασες όλα .. ρουχαλακια δεν έχω πάρει ακόμα.. σκέφτομαι να πάρω λίγο αργότερα.. να δούμε και πόσο μεγάλο ή μικρό θα είναι το μωράκι μας.. βασικά σκέφτομαι να πάρω κάποια λίγο πιο μικρά κ κάποια λίγο πιο μεγάλο για κάθε ενδεχόμενο.. η λίστα πάντως με τα μικροπραγματα που χρειαζόμαστε είναι τεράστια αλλά τόσο όμορφη .. στρώμα για κούνια με τι υλικό πήρες ? Θα το βάλεις αμέσως σε κούνια ή λίκνο? Εγώ σκέφτομαι αμέσως σε κούνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έχω όλα τα απαραίτητα, καρότσι, κούνια, σεντονακια, μπιμπερα, πιπίλες κτλ. Έχουν μείνει τώρα τα ρουχαλακια του. Δεν έχω αγοράσει τίποτα ακόμα. Λεω να περιμένω ακόμη λίγο. Εσείς έχετε αγοράσει ρουχαλακια;

Επίσης, τι μπανιερο πήρες ? Οι επιλογές είναι πολλές κ δεν ξέρεις τι να επιλέξεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα)

Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά :) για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Μπράβο που τα ετοιμασες όλα .. ρουχαλακια δεν έχω πάρει ακόμα.. σκέφτομαι να πάρω λίγο αργότερα.. να δούμε και πόσο μεγάλο ή μικρό θα είναι το μωράκι μας.. βασικά σκέφτομαι να πάρω κάποια λίγο πιο μικρά κ κάποια λίγο πιο μεγάλο για κάθε ενδεχόμενο.. η λίστα πάντως με τα μικροπραγματα που χρειαζόμαστε είναι τεράστια αλλά τόσο όμορφη .. στρώμα για κούνια με τι υλικό πήρες ? Θα το βάλεις αμέσως σε κούνια ή λίκνο? Εγώ σκέφτομαι αμέσως σε κούνια..

Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙

Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙

Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.

Κ εμένα έτσι μου είπαν σε κάποια μαγαζιά που ρώτησα .. ότι το μικρό ουσιαστικά θα είναι για πολύ λίγο κ μετά δεν θα το χωράει .. κ κάποια δεν είναι κ πολύ άνετα για βρεφακια.. ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Στρώμα σκέφτομαι να πάρω με κοκοφοίνικα.. αλλά θα ρωτήσω κ την παιδίατρο να μου πει τη γνώμη της .. τι όμορφα που έχουμε φτάσει να συζητάμε για την προίκα τους .. τελικά πέρασαν γρήγορα οι μήνες όσο κ αν στην αρχή από το άγχος μας μας φαίνονταν ότι δεν περνούσαν με τπτ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,και εγώ σιγά σιγά έχω ξεκινήσει να ετοιμάζω τις παραγγελίες μου και αμέσως μετά το Πάσχα θα ολοκληρώσω και το δωμάτιο...Εδώ και μέρες όμως έχω άλλο θέμα καθώς ένα δόντι μου με πονάει απίστευτα και πρέπει να βγει...Ο οδοντίατρος μου μου το επιτρέπει κανονικά αλλά η οδοντίατρος μου δε με αναλαμβάνει (γενικά φοβάται και βασικά δε θέλει να μου κάνει εξαγωγή γιατί προτιμά την απονεύρωση,εγώ πάλι θέλω να τελειώνουμε μια και καλή)..Έχετε μήπως καμιά αντίστοιχη εμπειρία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...