Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...

Σας ανεβάζω και το σημερινό τεστ...το έκανα λιγο επεξεργασία γιατί το κινητό μου έχει τραγική κάμερα...

Προς το παρών δεν φάνηκε η περίοδος....ούτε έχω κάποιο σύμπτωμα περίοδου.. περιμένω λίγες ημέρες καθυστέρησης,αν δεν έρθει Τετάρτη θα πάω για χοριακη....

IMG_20231105_091647.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου το απόγευμα έκανα ένα τεστ ωορρηξιας και μάλλον από ότι βλεπω και νοιωθω (πονάκια δεξια και πολλα υγρα) θα κάνω νωρίτερα ωορρηξια από ότι περιμενα μιας και τους τελευταίους 2 μήνες άργησα να κάνω (25η μέρα) ωορρηξια ! Σήμερα είμαι 17η μέρα και υπολογίζω αυτιο θα έχω θετικο τεστ ωορρηξιας όποτε νωρίτερα περίοδο και νωρίτερα σπερματεγχυνση !🤗 επαφές δεν ξερω αν θα καταφέρουμε να εχουμε καθώς έχω την μαμά μου σπίτι και οσο να ναι κομπλαρουμε! Σας παραθέτω και την φωτό με το τεστ μου!

IMG_7366.jpeg

Κορίτσια καλημέρα! 
 

μην το σκέφτεσαι καθόλου ετοιμάζεσαι για ωορρηξία ξεκινά βουρ επαφες τώρα 🥰

εγω όταν έπιασα την μιρκη είχα την μαμα στο σπίτι μάζευαν ελιές με τον αντρα μου.. σε ένα σπίτι τότε 40 τετραγωνικά με ένα μόνο υπνοδωμάτιο και ήμουν στις γόνιμες τι να έκανα; Να άφηνα τις μερες να πάνε χαμένες ; 
Ας κάνει και μια θυσία λέω η μαμα μου πως θα δει εγγονή ; Με τον κρίνο ; 😂

 να που έπιασα τότε μετά από 1,5 χρόνο και έχω την Θωμαΐς μου δεν θα ήταν κρίμα να είχα χασει τις επαφες μου επειδή ήταν η μαμα μου στο σπίτι μόνο και μόνο από ντροπή  ; 

και έχεις μεγάλες πιθανότητες να είναι καλή η ωορρηξία σου αυτήν είναι καλές οι μερες 18-19-20 ( εγω τότε έπιασα )  εγω όταν πάω πάνω 23 μερες για να δω θετικο τεστ ξέρω ότι δεν έχω κάνει καλή ωορρηξία 

μην το σκέφτεσαι πολύ και κανε τις επαφες σου κανονικά 😊

επισης να ρωτήσω κάτι ειδα πιο κάνω λέτε για το χαρτι που θέλει να κάνετε για την σπερματενχηση στο συμβολαιογράφο και λέω μήπως ήταν πιο εύκολα να κάνετε ένα σύμφωνο ή ένα πολιτικό ; Αφού μπαίνεις που μπαίνεις στην διαδικασία να φτιάξετε τέτοιο χαρτι μήπως είναι καλύτερα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Σας ανεβάζω και το σημερινό τεστ...το έκανα λιγο επεξεργασία γιατί το κινητό μου έχει τραγική κάμερα...

Προς το παρών δεν φάνηκε η περίοδος....ούτε έχω κάποιο σύμπτωμα περίοδου.. περιμένω λίγες ημέρες καθυστέρησης,αν δεν έρθει Τετάρτη θα πάω για χοριακη....

IMG_20231105_091647.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου είναι θετικό που δεν ήρθε η περιοδος ακόμα 😊

τώρα εδώ φαίνεται μια γραμμή αλλά είναι πολύ σκοτεινή η φωτογραφία δεν την στέλνεις χωρίς επεξεργασία να το δούμε ; Μήπως φαίνεται καλύτερα 

τωρα είσαι με 2 μερες καθυστέρηση ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Σας ανεβάζω και το σημερινό τεστ...το έκανα λιγο επεξεργασία γιατί το κινητό μου έχει τραγική κάμερα...

Προς το παρών δεν φάνηκε η περίοδος....ούτε έχω κάποιο σύμπτωμα περίοδου.. περιμένω λίγες ημέρες καθυστέρησης,αν δεν έρθει Τετάρτη θα πάω για χοριακη....

IMG_20231105_091647.jpg

Καλημεραα!!!!

Εδώ φαίνεται εννοείται γραμμή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι εξάτμισης ή κανονική. Πάντως αφού δεν ήρθε περίοδος μπορούμε να ελπίζουμε σε καθυστερημένη σύλληψη 😍!!(αν αυτή είναι εξάτμισης). Αχχχ πως θα περιμένεις μέχρι την Τετάρτη??!?!! Μπράβο ρε κορίτσια , εγώ πραγματικά είμαι εντελώς ανυπόμονη!!!

Εγώ λοιπόν που πήγα πριν λίγο στην τουαλέτα είχα στο σκούπισμα άχνα καφέ υγρά..και υγρά ασπράδι αυγού..μέχρι τώρα τα υγρά τα είχα 2 μέρες πριν την ωορρηξία. Ο γιατρός είπε χθες ότι έγινε η ωορρηξία όμως. Έχω άλλα δύο αβγά που δεν ξέρω αν θα σκάσουν χθες ήταν 17 χιλιοστά οπότε αποκλείεται να έσκασαν κιόλας. Γιατί να έχω αυτά τα υγρά σήμερα?? Και κυρίως γιατί να έχω αυτά τα πολύ ελάχιστα καφέ?? Να είναι από την σπερματεγχυση? Είχε κάποια κοπέλα που έκανε την επόμενη μέρα?? Η να υποθέσω ότι έγινε τόσο καλή ωορηξια και για αυτό να έχω αυτά τα καφέ??(γιατί έχω διαβάσει σε κάποιες περιπτώσεις έχουν καφέ στην ωορηξια και σημαίνει ότι είχαν καλή ωορηξια)?? 🤔🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραα!!!!

Εδώ φαίνεται εννοείται γραμμή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι εξάτμισης ή κανονική. Πάντως αφού δεν ήρθε περίοδος μπορούμε να ελπίζουμε σε καθυστερημένη σύλληψη 😍!!(αν αυτή είναι εξάτμισης). Αχχχ πως θα περιμένεις μέχρι την Τετάρτη??!?!! Μπράβο ρε κορίτσια , εγώ πραγματικά είμαι εντελώς ανυπόμονη!!!

Εγώ λοιπόν που πήγα πριν λίγο στην τουαλέτα είχα στο σκούπισμα άχνα καφέ υγρά..και υγρά ασπράδι αυγού..μέχρι τώρα τα υγρά τα είχα 2 μέρες πριν την ωορρηξία. Ο γιατρός είπε χθες ότι έγινε η ωορρηξία όμως. Έχω άλλα δύο αβγά που δεν ξέρω αν θα σκάσουν χθες ήταν 17 χιλιοστά οπότε αποκλείεται να έσκασαν κιόλας. Γιατί να έχω αυτά τα υγρά σήμερα?? Και κυρίως γιατί να έχω αυτά τα πολύ ελάχιστα καφέ?? Να είναι από την σπερματεγχυση? Είχε κάποια κοπέλα που έκανε την επόμενη μέρα?? Η να υποθέσω ότι έγινε τόσο καλή ωορηξια και για αυτό να έχω αυτά τα καφέ??(γιατί έχω διαβάσει σε κάποιες περιπτώσεις έχουν καφέ στην ωορηξια και σημαίνει ότι είχαν καλή ωορηξια)?? 🤔🤔🤔🤔

Καλημέρα!! Θυμάμαι όταν είχα κάνει σπερματέγχυση μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί να δω καφέ γιατί μπορεί να υπάρξει μικροτραυματισμός από το σωληνάκι που εισχωρούν μέσα στον κόλπο. Όποτε μην ανησυχείς μπορεί να δεις σήμερα και αύριο καφέ.

Καλή επιτυχία να έχεις! Καλά αποτελέσματα! 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Σας ανεβάζω και το σημερινό τεστ...το έκανα λιγο επεξεργασία γιατί το κινητό μου έχει τραγική κάμερα...

Προς το παρών δεν φάνηκε η περίοδος....ούτε έχω κάποιο σύμπτωμα περίοδου.. περιμένω λίγες ημέρες καθυστέρησης,αν δεν έρθει Τετάρτη θα πάω για χοριακη....

IMG_20231105_091647.jpg

Κορίτσι μου εδώ φαίνεται γραμμουλα❤️ δεν ήρθε και η περίοδος αχχχ λες;;;;;; Είχες γενικότερα άλλη φορά καθυστερηση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 
 

μην το σκέφτεσαι καθόλου ετοιμάζεσαι για ωορρηξία ξεκινά βουρ επαφες τώρα 🥰

εγω όταν έπιασα την μιρκη είχα την μαμα στο σπίτι μάζευαν ελιές με τον αντρα μου.. σε ένα σπίτι τότε 40 τετραγωνικά με ένα μόνο υπνοδωμάτιο και ήμουν στις γόνιμες τι να έκανα; Να άφηνα τις μερες να πάνε χαμένες ; 
Ας κάνει και μια θυσία λέω η μαμα μου πως θα δει εγγονή ; Με τον κρίνο ; 😂

 να που έπιασα τότε μετά από 1,5 χρόνο και έχω την Θωμαΐς μου δεν θα ήταν κρίμα να είχα χασει τις επαφες μου επειδή ήταν η μαμα μου στο σπίτι μόνο και μόνο από ντροπή  ; 

και έχεις μεγάλες πιθανότητες να είναι καλή η ωορρηξία σου αυτήν είναι καλές οι μερες 18-19-20 ( εγω τότε έπιασα )  εγω όταν πάω πάνω 23 μερες για να δω θετικο τεστ ξέρω ότι δεν έχω κάνει καλή ωορρηξία 

μην το σκέφτεσαι πολύ και κανε τις επαφες σου κανονικά 😊

επισης να ρωτήσω κάτι ειδα πιο κάνω λέτε για το χαρτι που θέλει να κάνετε για την σπερματενχηση στο συμβολαιογράφο και λέω μήπως ήταν πιο εύκολα να κάνετε ένα σύμφωνο ή ένα πολιτικό ; Αφού μπαίνεις που μπαίνεις στην διαδικασία να φτιάξετε τέτοιο χαρτι μήπως είναι καλύτερα ; 

Έχεις απολυτοοο δικιοοοο αλλά Αντε να πείσω τον σύντροφο 😂 δεν νοιωθει καθόλου καλά😂 μακάρι να μας βγει και να γίνει έστω μια επαφή 🙏 

και εγώ αυτό έλεγα στον σύντροφο να κάνουμε σύμφωνο συμβίωσης αλλά είναι παραδοσιακός 😂 λέει να κάνουμε έναν πολιτικό όταν μείνω έγκυος με το καλό για λόγους γραφειοκρατίας και μετά γάμοβαφτιση ! Για να καταλάβεις ποσό παραδοσιακός είναι όταν παντρευτούμε λέει θέλει να κάνουμε και κρεβατι😂  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραα!!!!

Εδώ φαίνεται εννοείται γραμμή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι εξάτμισης ή κανονική. Πάντως αφού δεν ήρθε περίοδος μπορούμε να ελπίζουμε σε καθυστερημένη σύλληψη 😍!!(αν αυτή είναι εξάτμισης). Αχχχ πως θα περιμένεις μέχρι την Τετάρτη??!?!! Μπράβο ρε κορίτσια , εγώ πραγματικά είμαι εντελώς ανυπόμονη!!!

Εγώ λοιπόν που πήγα πριν λίγο στην τουαλέτα είχα στο σκούπισμα άχνα καφέ υγρά..και υγρά ασπράδι αυγού..μέχρι τώρα τα υγρά τα είχα 2 μέρες πριν την ωορρηξία. Ο γιατρός είπε χθες ότι έγινε η ωορρηξία όμως. Έχω άλλα δύο αβγά που δεν ξέρω αν θα σκάσουν χθες ήταν 17 χιλιοστά οπότε αποκλείεται να έσκασαν κιόλας. Γιατί να έχω αυτά τα υγρά σήμερα?? Και κυρίως γιατί να έχω αυτά τα πολύ ελάχιστα καφέ?? Να είναι από την σπερματεγχυση? Είχε κάποια κοπέλα που έκανε την επόμενη μέρα?? Η να υποθέσω ότι έγινε τόσο καλή ωορηξια και για αυτό να έχω αυτά τα καφέ??(γιατί έχω διαβάσει σε κάποιες περιπτώσεις έχουν καφέ στην ωορηξια και σημαίνει ότι είχαν καλή ωορηξια)?? 🤔🤔🤔🤔

Υπάρχουν δυο πιθανά σενάρια, ή είναι από τη σπερματεγχυνση γτ ίσως τραυματίστηκες λιγακι από το σωληνάκι ή μπορεί από την ωορρηξια καθώς είχες δυο αυγουλακια που έσκασαν και όχι ένα όπως κάθε μηνα πριν τα χάπια διέγερσης . Όπως και να έχει δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk είμαι 1η ημέρα καθυστέρησης... Εχθες περίμενα....

@Girly λες τα καφέ να ειναι απο την ωορρηξία;;; έχεις ξανά καφε στην ωορρηξία;;;; εγώ καλό σημάδι το βλέπω... 

@Mpourmpoulo άλλη φορά μου έρχεται ακριβώς στις 14 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας... Ρολόι!!!άρα είναι θετικό ότι ακόμα δεν φάνηκε... Αν δεν έρθει Τετάρτη πρωί πρωί θα πάω για χοριακή... Ας δώσω λίγο χρόνο ακόμη 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχεις απολυτοοο δικιοοοο αλλά Αντε να πείσω τον σύντροφο 😂 δεν νοιωθει καθόλου καλά😂 μακάρι να μας βγει και να γίνει έστω μια επαφή 🙏 

και εγώ αυτό έλεγα στον σύντροφο να κάνουμε σύμφωνο συμβίωσης αλλά είναι παραδοσιακός 😂 λέει να κάνουμε έναν πολιτικό όταν μείνω έγκυος με το καλό για λόγους γραφειοκρατίας και μετά γάμοβαφτιση ! Για να καταλάβεις ποσό παραδοσιακός είναι όταν παντρευτούμε λέει θέλει να κάνουμε και κρεβατι😂  

Πες του είναι για καλό σκοπο να του φύγουν οι ντροπες😂

Χαχαχα σπανια περίπτωση ο συντροφος σου να ξέρεις με το θέμα γάμου δεν το ακούς συχνα  😂

εγω το λέω για να γλιτώσετε αυτά τα χαρτιά εγω έκανα συμφωνο για γραφειοκρατικά θέματα το 2019 και μετά το 2021 έκανα θρησκευτικό γάμο 

πάντως να ξέρεις αν το κοιτάει και αυτό ο σύντροφος σου μετά που έκανα τον θρησκευτικό γάμο το συμφωνο δεν φαίνεται πουθενά σε κανένα χαρτι 

Δηλαδή αν πας να πάρεις οικογενειακής κατάστασης δεν φαίνεται ότι έχω κάνει συμφωνο φαίνεται μόνο ο θρησκευτικός μου γάμος .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elk είμαι 1η ημέρα καθυστέρησης... Εχθες περίμενα....

@Girly λες τα καφέ να ειναι απο την ωορρηξία;;; έχεις ξανά καφε στην ωορρηξία;;;; εγώ καλό σημάδι το βλέπω... 

@Mpourmpoulo άλλη φορά μου έρχεται ακριβώς στις 14 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας... Ρολόι!!!άρα είναι θετικό ότι ακόμα δεν φάνηκε... Αν δεν έρθει Τετάρτη πρωί πρωί θα πάω για χοριακή... Ας δώσω λίγο χρόνο ακόμη 

 

Κορίτσι μου τοτε νομίζω ότι δεν θα έρθει 🙏🤞 ας κάνει και αυτή ένα διάλειμμα να ξεκουραστεί😂 στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μπυ❤️ Αντε ρε παιδί μου να κανεις την αρχή για αυτόν τον μηναααα🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα σπανια περίπτωση ο συντροφος σου να ξέρεις 😂

εγω το λέω για να γλιτώσετε αυτά τα χαρτιά εγω έκανα συμφωνο για γραφειοκρατικά θέματα το 2019 και μετά το 2021 έκανα θρησκευτικό γάμο 

πάντως να ξέρεις αν το κοιτάει και αυτό ο σύντροφος σου μετά που έκανα τον θρησκευτικό γάμο το συμφωνο δεν φαίνεται πουθενά σε κανένα χαρτι 

Δηλαδή αν πας να πάρεις οικογενειακής κατάστασης δεν φαίνεται ότι έχω κάνει συμφωνο φαίνεται μόνο ο θρησκευτικός μου γάμος .. 

σπάνια δεν λες τίποτα😂 τα θέλει ολααα με τη σειρααα μου πήρε δαχτυλίδι καναμε αρραβωνα αστα σου λεωωω😂 όχι δεν σκέφτεται ότι θα φαινετε στα χαρτιά απλά μόνο στο άκουσμα δεν του αρέσει! Εγώ του λέω ότι όλα είναι πεταμένα λεφταα αλλά δεν λέει να ακούσει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

σπάνια δεν λες τίποτα😂 τα θέλει ολααα με τη σειρααα μου πήρε δαχτυλίδι καναμε αρραβωνα αστα σου λεωωω😂 όχι δεν σκέφτεται ότι θα φαινετε στα χαρτιά απλά μόνο στο άκουσμα δεν του αρέσει! Εγώ του λέω ότι όλα είναι πεταμένα λεφταα αλλά δεν λέει να ακούσει ! 

Χαχαχαχα εντάξει από την μια το καταλαβαίνω ειναι αρκετά ψυχρό χαρτι αλλά αφού το έχει φτιάξει κάπως στο μυαλό του μην του το χαλάς θέλει να το ευχαριστηθεί 😊

Όχι εντάξει εγω αρραβώνα δεν έκανα δεν ηθελα αλλά τον γάμο τον ηθελα ενώ ο αντρας μου και μόνο το συμφωνο να είχαμε δεν είχε θέμα απλά δεν ήθελε να μου χαλάσει το χατίρι

ειναι πολλά τα λεφτά είναι η αλήθεια εγω έκανα γάμο με 20 άτομα ( με εμάς μέσα στα 20 ) και πάλι εφαγα 4000 ευρώ το λιγότερο (πιο πολλά ήταν 😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elk είμαι 1η ημέρα καθυστέρησης... Εχθες περίμενα....

@Girly λες τα καφέ να ειναι απο την ωορρηξία;;; έχεις ξανά καφε στην ωορρηξία;;;; εγώ καλό σημάδι το βλέπω... 

@Mpourmpoulo άλλη φορά μου έρχεται ακριβώς στις 14 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας... Ρολόι!!!άρα είναι θετικό ότι ακόμα δεν φάνηκε... Αν δεν έρθει Τετάρτη πρωί πρωί θα πάω για χοριακή... Ας δώσω λίγο χρόνο ακόμη 

 

Ωραια καλο που έχεις καθυστέρηση συνήθως έρχεται στην ώρα την αν δεν έρθει και σήμερα πηγαινε να κανείς μια χοριακη  και ευχόμαστε τα καλύτερα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Girly είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πω πω 12??! Τα κατάφερες υπέροχα!!! Το μεγάλο πρώτο βήμα έγινε! Τώρα σιγά σιγά θα γίνουν τα υπόλοιπα! Και που ξέρεις? Μπορεί να είσαι και εσύ μια ακόμη ιστορία από τις τόσες που ακούμε που στο παρά 5 έγινε το θαύμα από μόνο του!! Τώρα ξεκουράσου, όλα πήγαν καλά ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι 🙏 να δω τώρα πως θα περάσει ο καιρός... Μου φαίνεται μακριά ο Ιανουάριος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχαχα εντάξει από την μια το καταλαβαίνω ειναι αρκετά ψυχρό χαρτι αλλά αφού το έχει φτιάξει κάπως στο μυαλό του μην του το χαλάς θέλει να το ευχαριστηθεί 😊

Όχι εντάξει εγω αρραβώνα δεν έκανα δεν ηθελα αλλά τον γάμο τον ηθελα ενώ ο αντρας μου και μόνο το συμφωνο να είχαμε δεν είχε θέμα απλά δεν ήθελε να μου χαλάσει το χατίρι

ειναι πολλά τα λεφτά είναι η αλήθεια εγω έκανα γάμο με 20 άτομα ( με εμάς μέσα στα 20 ) και πάλι εφαγα 4000 ευρώ το λιγότερο (πιο πολλά ήταν 😂)

Κοιτά και εγώ θέλω γάμο μου αρέσει όλη η διαδικασία! Όμως καναμε αρραβώνα ευτυχως με λιγα άτομα σχετικά 25 ( γιατί ήθελε να καλέσουμε κιαλλους) και πήγε περίπου 1000€ + . Μετά λέει πολιτικό γάμο που φυσικά θέλει να καλέσει αρκετούς και να κάνουμε και τραπέζι όποτε πάλι πεταμένα λεφτα και μετά γαμοβαφτιση πάλιιιιιι λεφτααα!  Του είπα ότι αν κάνουμε πολιτικό λόγω εγκυμοσύνης αν μας αξιώσει ο θεός να το κάνουμε μόνοι μας από την στιγμή που κάποια στιγμή θα γίνει και ο θρησκευτικός αλλά τίποτα παιδί ανενδωτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Αχ μπράβο τα πήγες τέλεια!! Ξεκουράσου και ηρέμησε τώρα! 😊 εσύ κορίτσι μου σε ποια κλινική το έκανες? συγνώμη ίσως το έχεις ξαναπεί.. και ναι να εκμεταλλευτείτε και τον επόμενο μήνα αφού σας το είπε και ο γιατρός ότι μπορείτε αν κατάλαβα καλά!! στο παρά πέντε μπαίνουν τα καλύτερα γκολ!😁

Στο Ιασώ το κάναμε κορίτσι μου!! Μας τον πρότεινε γνωστός μας αυτόν τον γιατρό κ τελικά θέλαμε κ προχωρήσαμε μαζί του... Κ είναι πολύ καλά εκεί μέσα όχι ότι έχω πολύ εμπειρία σε αυτόν τον τομέα αλλά πολύ οργανωμένα όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά! Καλή Κυριακή να έχετε!! @Mpourmpoulo κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εγώ όταν έμεινα με τα πεθερικά μου για 2 μήνες μέχρι να βρούμε σπίτι δεν μπορούσα καθόλου να λειτουργήσω παρόλο που το σπίτι ήταν τεράστιο και δεν υπήρχε περίπτωση να μας ακούσουν! Αλλά δεν μπορούσα με τίποτα! Είναι στον άνθρωπο! Γι'αυτό σου είπα ότι αν καταφέρετε έστω μια επαφή αυτή να είναι η επόμενη του θετικού τέστ! Μακάρι να καταφέρετε και τις 3 μέρες! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Σας ανεβάζω και το σημερινό τεστ...το έκανα λιγο επεξεργασία γιατί το κινητό μου έχει τραγική κάμερα...

Προς το παρών δεν φάνηκε η περίοδος....ούτε έχω κάποιο σύμπτωμα περίοδου.. περιμένω λίγες ημέρες καθυστέρησης,αν δεν έρθει Τετάρτη θα πάω για χοριακη....

IMG_20231105_091647.jpg

Κορίτσι μου καλημέρα!! Εδώ φαίνεται μια γραμμή αλλά δεν ξέρω τι χρώμα πρέπει να έχει αυτή η γραμμή! Δεν τα ξέρω καθόλου αυτά τα τεστ αν βγάζουν εξάτμισης! Αλλά το ότι έχεις καθυστέρηση είναι πολύ θετικό! Αν καταφέρεις και κάνεις υπομονή μέχρι Τετάρτη τι να πω εγώ υποκλίνομαι! Εγώ θα εσκαγα 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημεραα!!!!

Εδώ φαίνεται εννοείται γραμμή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι εξάτμισης ή κανονική. Πάντως αφού δεν ήρθε περίοδος μπορούμε να ελπίζουμε σε καθυστερημένη σύλληψη 😍!!(αν αυτή είναι εξάτμισης). Αχχχ πως θα περιμένεις μέχρι την Τετάρτη??!?!! Μπράβο ρε κορίτσια , εγώ πραγματικά είμαι εντελώς ανυπόμονη!!!

Εγώ λοιπόν που πήγα πριν λίγο στην τουαλέτα είχα στο σκούπισμα άχνα καφέ υγρά..και υγρά ασπράδι αυγού..μέχρι τώρα τα υγρά τα είχα 2 μέρες πριν την ωορρηξία. Ο γιατρός είπε χθες ότι έγινε η ωορρηξία όμως. Έχω άλλα δύο αβγά που δεν ξέρω αν θα σκάσουν χθες ήταν 17 χιλιοστά οπότε αποκλείεται να έσκασαν κιόλας. Γιατί να έχω αυτά τα υγρά σήμερα?? Και κυρίως γιατί να έχω αυτά τα πολύ ελάχιστα καφέ?? Να είναι από την σπερματεγχυση? Είχε κάποια κοπέλα που έκανε την επόμενη μέρα?? Η να υποθέσω ότι έγινε τόσο καλή ωορηξια και για αυτό να έχω αυτά τα καφέ??(γιατί έχω διαβάσει σε κάποιες περιπτώσεις έχουν καφέ στην ωορηξια και σημαίνει ότι είχαν καλή ωορηξια)?? 🤔🤔🤔🤔

Αγαπημένη μου νομίζω είναι από την διαδικασία τα καφέ που έχεις..

Τα υγρά λογικά θα είναι από την καινούργια ωορρηξία που ετοιμάζεται να γίνει! Λογικά αύριο μεθαύριο θα σκάσουν και τα άλλα αυγά! Εσύ συνέχισε τα τέστ για να δεις που είναι η ορμόνη!! Άντε άντε έφτασε η σειρά σου επιτέλους 😁🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοιτά και εγώ θέλω γάμο μου αρέσει όλη η διαδικασία! Όμως καναμε αρραβώνα ευτυχως με λιγα άτομα σχετικά 25 ( γιατί ήθελε να καλέσουμε κιαλλους) και πήγε περίπου 1000€ + . Μετά λέει πολιτικό γάμο που φυσικά θέλει να καλέσει αρκετούς και να κάνουμε και τραπέζι όποτε πάλι πεταμένα λεφτα και μετά γαμοβαφτιση πάλιιιιιι λεφτααα!  Του είπα ότι αν κάνουμε πολιτικό λόγω εγκυμοσύνης αν μας αξιώσει ο θεός να το κάνουμε μόνοι μας από την στιγμή που κάποια στιγμή θα γίνει και ο θρησκευτικός αλλά τίποτα παιδί ανενδωτος!

Για αρραβώνα 1000 ευρω δεν είναι και λίγα 😂

Πχ εμενα γαμοβαφτιση δεν μου αρέσει γιατί δεν θα ειχα ευχαριστηθεί τίποτα από τα δυο.. αλλά είναι και στο ζευγάρι τι τους αρέσει.. πάντως σαν καλεσμένη  που πάω σε γαμοβαφτιση να πω την αμαρτία μου βαριέμαι λίγο 😂

εγω πιστεύω  αξίζει στον πολιτικό να μην κανείς τραπεζι πάτε όμορφα και ωραία εσεις να κάνετε τον πολιτικό  πάτε για ένα φαγητό ή ακόμα καλύτερα μια εκδρομή οι δυο σας  και πίστεψε με κάντε πράγματα οι δυο σας γιατί μετά το παιδί θα σου λείψει αυτό… γιατί με δυσκολία πάμε για ένα καφέ και πάντα έχω το παιδί μαζί.. το μόνο που μετάνιωσα είναι ότι δεν είχα πάει ένα 3 ήμερο καπου με τον αντρα μου πριν γεννήσω.. γιατί τώρα δεν θελω αλλά και δεν μπορω να την αφήσω να πάω κάπου ΣΚ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elk είπε:

18μηνες να σου έρθει η περιοδος ; Τόσο πολύ ; Εμένα μου είχε έρθει στους 4,5 μήνες αλλά δεν ρυθμίστηκε ποτε ο κύκλος μου τώρα που σταμάτησα τον θηλασμό περιμένω να δω μήπως άλλαξε κάτι 😊

Τότε σίγουρα έπιασες αφού συλλαμβάνεις τόσο εύκολα με την πρώτη πας και για τρίτο σίγουρα ☺️

Το μεγαλύτερο ποσοστό συναντά περίοδο σε αποκλειστικό θηλασμο εκεί ανάμεσα στον πρώτο και δεύτερο χρόνο 

 

γι αυτό κ έχω ξεσυνηθισει την περίοδο

καθώς το δεύτερο το έπιασα στον δεύτερο κύκλο κιόλας 

 

τωρα νιώθω σαν έφηβη  παλι που βιώνω τον τέταρτο κύκλο 😂😂😂😂

 

ελπίζω να μην έρθει 

 

 

 

IMG_0498.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa95 είπε:

Το μεγαλύτερο ποσοστό συναντά περίοδο σε αποκλειστικό θηλασμο εκεί ανάμεσα στον πρώτο και δεύτερο χρόνο 

 

γι αυτό κ έχω ξεσυνηθισει την περίοδο

καθώς το δεύτερο το έπιασα στον δεύτερο κύκλο κιόλας 

 

τωρα νιώθω σαν έφηβη  παλι που βιώνω τον τέταρτο κύκλο 😂😂😂😂

 

ελπίζω να μην έρθει 

 

 

 

IMG_0498.jpeg

Αχαχα δηλαδή είμαι στο 7% χαχαχα δεν το ήξερα 😂 και ξαφνιάστηκα όταν μου ήρθε τότε περίμενα κανένα 6 μηνο να μου έρθει να σου πω την αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πχ εμενα γαμοβαφτιση δεν μου αρέσει γιατί δεν θα ειχα ευχαριστηθεί τίποτα από τα δυο.. αλλά είναι και στο ζευγάρι τι τους αρέσει.. πάντως σαν καλεσμένη  που πάω σε γαμοβαφτιση να πω την αμαρτία μου βαριέμαι λίγο 😂

εγω πιστεύω  αξίζει στον πολιτικό να μην κανείς τραπεζι πάτε όμορφα και ωραία εσεις να κάνετε τον πολιτικό  πάτε για ένα φαγητό ή ακόμα καλύτερα μια εκδρομή οι δυο σας  και πίστεψε με κάντε πράγματα οι δυο σας γιατί μετά το παιδί θα σου λείψει αυτό… γιατί με δυσκολία πάμε για ένα καφέ και πάντα έχω το παιδί μαζί.. το μόνο που μετάνιωσα είναι ότι δεν είχα πάει ένα 3 ήμερο καπου με τον αντρα μου πριν γεννήσω.. γιατί τώρα δεν θελω αλλά και δεν μπορω να την αφήσω να πάω κάπου ΣΚ  

Όντως ισχύει 

 

και εγώ με δυο μικρά (4 και 1μιση) και δεν κάθονται και δεν έχω και που να τα αφήσω 

 

αναγκαστικα όταν θέλω κάποια δουλειά ή κάποιο γιατρό πρέπει να προσαρμοσω το πρόγραμμα να τα αφήσω στον μπαμπά τους 

 

Για ταξίδι επειδή μένουμε εξωτερικό όταν ερχόμαστε Ελλάδα είναι δύσκολα γιατί τα δικά μου παιδιά δεν μπορούν την αλλαγή 

θέλουν το σπίτι μας το δωμάτιο τους την τάξη τους 

 κ επίσκεψη να πάμε δεν κάθονται 

κάποια παιδάκια όμως δεν έχουν πρόβλημα  είναι αναλογα

αυτο λέω κ στην αδερφή μου που παντρεύτηκε τώρα ! Να βγαίνει να πάει ταξίδια γιατί μετά προφανώς είναι πιο δύσκολα (όχι αδύνατα αλλά δύσκολα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Αχαχα δηλαδή είμαι στο 7% χαχαχα δεν το ήξερα 😂 και ξαφνιάστηκα όταν μου ήρθε τότε περίμενα κανένα 6 μηνο να μου έρθει να σου πω την αλήθεια 

Όντως παρατηρείται στο 6 μηνο να έρχεται που μπαίνουν οι τροφές 

σημαντικό ρόλο παίζουν οι νυχτερινοί θηλασμοί 

Όσο πιο πολύ θηλάζεις το βράδυ τόσο πιο «δύσκολα» έρχεται η περίοδος 

 

Χωρίς να είναι κανόνας 

 

κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός κ δεν υπάρχει ακόμα πιστοποιημένη κ μοναδικη απάντηση με βάση ποια κριτήρια έρχεται η περίοδος σε κάθε γυναίκα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...