Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Αχ εγω να δειςςς!! Τρομερή ανυπομονησία και μετά αγωνία να πήγαν όλα καλά. 💕

Καλά θέλω να σε δω μετα την σπερμματεγχηση που έχεις 2 βδομάδες αναμονής!! Θα σκάσεις εσύ μέχρι τότε 🤣🤣🤣 τουλάχιστον θα είμαστε παρέα να τα λέμε !! Είμαστε αρκετά κοντά στις μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Άντε κορίτσι μου όλα καλά εν τέλη! Άρα δεν μπορείς να κάνεις προσπάθειες ενώ κάνεις την αγωγή αν κατάλαβα σωστά! Αλλά εντάξει να που είναι ο Ιανουάριος! 2 μήνες έμειναν! Τουλάχιστον το ότι γλιτώνεις 6 μήνες αναμονής είναι τεράστια ανακούφιση! Πότε είναι ο γάμος όση κορίτσι μου?♥️♥️

10 Γενάρη θα γίνει!! Ναι ναι δεν επιτρέπεται κατά τη διάρκεια της θεραπείας αλλά οκ αν σκεφτείς οτι με την άλλη θεραπεία ήθελα 6 μήνες χάπια και 6 μήνες αναμονή, τώρα θα είναι 3 μήνες θεραπεία κ τέλος. Περίπου μέσα Γενάρη ξεκινάμε! 2μιση μήνες είναι, θα επικεντρωθώ στο γάμο, γυμναστική, αδυνάτισμα, ψώνια, και θα περάσει! (ήδη έφαγα ένα 200αρι στο shein σήμερα και 1200 χτες σε ένα διάδρομο γυμναστικής) 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσια μπαίνω στα γρηγορα να σας πω τα νέα από τον γιατρό γτ τρέχω με κάτι ψώνια 😂

αρχικα για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας που είχε η αδερφη μου και δεν του είχα πει μου είπε να του στείλω τα αποτελέσματα των εξετάσεων της να δει ποια στελέχη είχε έτσι ωστε αν είναι κληρονομικά να με βάλει να κάνω και εμένα! Όσο για τις ορμονικές μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω τώρα ! Το μόνο που μου έβαλε από εξετάσεις εμένα και του συντρόφου είναι για aids , ηπατίτιδα, σύφιλη κτλ! 
3η  μέρα περιόδου θα παρω femara και όχι ενέσεις τελικά η μονη ένεση που μου έδωσε είναι η ovitrele και σικλακουρ και ουτροτζεσταν για μετά την σπερματεγχυνση ! Όποτε 10η μέρα πάω να με δει και θα κανονίσει αυτός με την κλινικη για την σπερματεγχυνση! Από βδομάδα θα παμε και σε συμβολαιογράφο για το χαρτι συναίνεσης ! Αυτααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Λοιπόν κοριτσια μπαίνω στα γρηγορα να σας πω τα νέα από τον γιατρό γτ τρέχω με κάτι ψώνια 😂

αρχικα για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας που είχε η αδερφη μου και δεν του είχα πει μου είπε να του στείλω τα αποτελέσματα των εξετάσεων της να δει ποια στελέχη είχε έτσι ωστε αν είναι κληρονομικά να με βάλει να κάνω και εμένα! Όσο για τις ορμονικές μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω τώρα ! Το μόνο που μου έβαλε από εξετάσεις εμένα και του συντρόφου είναι για aids , ηπατίτιδα, σύφιλη κτλ! 
3η  μέρα περιόδου θα παρω femara και όχι ενέσεις τελικά η μονη ένεση που μου έδωσε είναι η ovitrele και σικλακουρ και ουτροτζεσταν για μετά την σπερματεγχυνση ! Όποτε 10η μέρα πάω να με δει και θα κανονίσει αυτός με την κλινικη για την σπερματεγχυνση! Από βδομάδα θα παμε και σε συμβολαιογράφο για το χαρτι συναίνεσης ! Αυτααααααα!

Ααα κορίτσι μου σε αυτόν τον κύκλο θα πάτε για σπερμματεγχηση?? Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι? τέλεια αφού γλίτωσες και τις ενέσεις είσαι μια χαρά 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ααα κορίτσι μου σε αυτόν τον κύκλο θα πάτε για σπερμματεγχηση?? Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι? τέλεια αφού γλίτωσες και τις ενέσεις είσαι μια χαρά 🥰🥰

Όχι όχι στον επόμενο κύκλο! Τώρα είμαι 15η  μέρα ! Θα αδιαθετησω τελος του μηνα όποτε μέχρι τα μέσα του αλλου θα έχω κάνει την σπερματεγχυνση! Ναι τις γλύτωσα ! Μου είπε ότι σε νεες μελέτες που έγιναν έδειξαν ότι τα φεμαρα έχουν καλύτερη ανταπόκριση σε γυναίκες με ΣΠΩ η οποίες έχουν αντίσταση στην κλομιφαινη και επίσης δεν επηρεάζουν και το ενδομητριο ενώ η κλομιφαινη σε πολλές περιπτώσεις λεπτενει το ενδομητριο! Τα πήρα όλα τα φαρμακα από τώρα να τα έχω γτ είναι σε έλλειψη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2023 at 3:44 ΜΜ, ο/η Fighter είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμενά! Καλό μήνα σε όλες!! Με θετικές σκέψεις, λιγότερο άγχος και θετικά τεστάκια…Εγώ είμαι στην αναμονή περιόδου σήμερα…Ευχηθείτε μου να μην έρθει για τους επόμενους 8 μήνες 😅

στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά..εγώ έχω ακόμα για την αναμονή της περιόδου..άλλες 12 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Όχι όχι στον επόμενο κύκλο! Τώρα είμαι 15η  μέρα ! Θα αδιαθετησω τελος του μηνα όποτε μέχρι τα μέσα του αλλου θα έχω κάνει την σπερματεγχυνση! Ναι τις γλύτωσα ! Μου είπε ότι σε νεες μελέτες που έγιναν έδειξαν ότι τα φεμαρα έχουν καλύτερη ανταπόκριση σε γυναίκες με ΣΠΩ η οποίες έχουν αντίσταση στην κλομιφαινη και επίσης δεν επηρεάζουν και το ενδομητριο ενώ η κλομιφαινη σε πολλές περιπτώσεις λεπτενει το ενδομητριο! Τα πήρα όλα τα φαρμακα από τώρα να τα έχω γτ είναι σε έλλειψη !

Άντε κορίτσι μου να πάνε όλα καλα εύχομαι καλή επιτυχία και να μας πεις τα ευχάριστα σε λίγο καιρό 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα σε όλες 🎉

 

εύχομαι για όλες αυτός ο μήνας ν είναι και ο πιο τυχερός και να γεμίσει το νήμα όμορφα τεστακια! 
 

❤️🫶🏽😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε κορίτσι μου να πάνε όλα καλα εύχομαι καλή επιτυχία και να μας πεις τα ευχάριστα σε λίγο καιρό 🤰

Ευχαριστωωω πολύ κορίτσι μου❤️❤️❤️ επίσης ξέχασα να πω ότι μου έδωσε να περνώ και ινοφερτ combi! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Όχι όχι στον επόμενο κύκλο! Τώρα είμαι 15η  μέρα ! Θα αδιαθετησω τελος του μηνα όποτε μέχρι τα μέσα του αλλου θα έχω κάνει την σπερματεγχυνση! Ναι τις γλύτωσα ! Μου είπε ότι σε νεες μελέτες που έγιναν έδειξαν ότι τα φεμαρα έχουν καλύτερη ανταπόκριση σε γυναίκες με ΣΠΩ η οποίες έχουν αντίσταση στην κλομιφαινη και επίσης δεν επηρεάζουν και το ενδομητριο ενώ η κλομιφαινη σε πολλές περιπτώσεις λεπτενει το ενδομητριο! Τα πήρα όλα τα φαρμακα από τώρα να τα έχω γτ είναι σε έλλειψη !

Ααα οκ κατάλαβα!! Αυτόν τον μήνα όμως μπορείτε να κάνετε φυσιολογικά προσπάθειες σωστά? Η έκανες ωορρηξία κιόλας! Γιατί εσύ κάνεις την 21η μέρα αν θυμάμαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ααα οκ κατάλαβα!! Αυτόν τον μήνα όμως μπορείτε να κάνετε φυσιολογικά προσπάθειες σωστά? Η έκανες ωορρηξία κιόλας! Γιατί εσύ κάνεις την 21η μέρα αν θυμάμαι καλά 

Μπορούμε ναι αλλά με την μαμά εδώ στο σπίτι λίγο δύσκολο🤪 θα το προσπαθήσουμε όμως ! Έχω εξοπλιστεί και με τεστ ωορρηξιας που θα ξεκινήσω από αύριο! Ναι έκανα 21η αλλά τους τελευταίους δυο κύκλους πήγα 25η 🙄 αχ αυτό ΣΠΩ μας έχει τρελάνει ! Μου έδωσε να παρω και ινοφερτ combi για το ΣΠΩ αλλά και για να προσλαμβάνω και φυλλικό οξύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2023 at 3:44 ΜΜ, ο/η Fighter είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμενά! Καλό μήνα σε όλες!! Με θετικές σκέψεις, λιγότερο άγχος και θετικά τεστάκια…Εγώ είμαι στην αναμονή περιόδου σήμερα…Ευχηθείτε μου να μην έρθει για τους επόμενους 8 μήνες 😅

Τι έγινε τελικά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2023 at 10:42 ΠΜ, ο/η mary mary είπε:

Καλημερα και καλό μήνα 🥰 (δεν) περιμένω σήμερα … ανυπομονώ τόσο πολύ αλλά δεν θέλω να κάνω τεστ από τώρα αν όλα πάνε καλά κ δεν έρθει θα το τολμήσω την Παρασκευή. Αν αντέξω 😂 

Καλό μήνα κορίτσι! Τι έγινε; Έχουμε κανένα καλό νέο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ευχαριστωωω πολύ κορίτσι μου❤️❤️❤️ επίσης ξέχασα να πω ότι μου έδωσε να περνώ και ινοφερτ combi! 

Εγω πίνω τα inofert plus 

Ένα διάδημα έπαιρνα και το combi το φακελάκι είναι σωστά ; Αυτά να ξέρεις κιτρινίζουν λίγο τα ουρά σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις μην τρομάξεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλό μήνα κορίτσι! Τι έγινε; Έχουμε κανένα καλό νέο;

Αχχχ κορίτσια στείλτε μου όλη σας τη θετική ενέργεια σας παρακαλώ 🥰 λοιπόν εννοείται πως δεν κρατήθηκα κ πήρα τεστ ένα πρώιμης ανίχνευσης clear blue κ ένα κανονικό του λεπτού … τα έκανα σήμερα το βράδυ 2η ημέρα δλδ (βλακεία μου το ξέρω που το έκανα νύχτα ) το πρώιμης  έβγαλε μια πολύ πολύ αχνη γραμμή το άλλο τπτ … δεν θέλω να χαρώ άδικα. Είπα ότι θα προσπαθήσω να χαλαρώσω κ αν μέχρι την Δευτέρα δεν έχει αλλάξει κάτι θα πάω για χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2023 at 3:44 ΜΜ, ο/η Fighter είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμενά! Καλό μήνα σε όλες!! Με θετικές σκέψεις, λιγότερο άγχος και θετικά τεστάκια…Εγώ είμαι στην αναμονή περιόδου σήμερα…Ευχηθείτε μου να μην έρθει για τους επόμενους 8 μήνες 😅

Μακαριιι στο εύχομαι ειλικρινά 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 σου απαντάω στο νέο θεματακι 😜

Τέλεια σας βρίσκω! Και από τώρα για καφέ;! Μπράβο! Να εκμεταλλευτείτε τον καλό καιρό όσο πάει! Ελπίζω να μην σου κάνει καθόλου κολικους! 

Εμείς μια χαρά 😊 Έχει αρχίσει και γίνεται πιο παιδάκι και έχει φάση 😊 γελάει, "μιλάει" και κάθε φορά κάνει και κάτι καινούργιο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk @Girly @Mpourmpouloκορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση! Το εκτιμώ πολύ..

Mpourboulaki καλωσήρθες και πάλι στην παρέα!! Ελπίζω να έχεις γρήγορα αποτελέσματα με τη νέα θεραπεία! Aυτή την πράξη συναίνεσης φτιάξαμε κι εμείς για την εξωσωματική! 

@kokkinoskoufitsaμε το καλό ο γάμος σου!!

Εγώ μερικές φορές σημειώνω σε χαρτάκι για να μην ξεχάσω να απαντήσω σε καμιά όταν έχουν μαζευτεί μερικές σελίδες.. 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου , έχει ο άντρας μου γενέθλια και είχαμε κόσμο. Δεν έχω διαβάσει τίποτα ακόμη. Ήθελα μόνο να ρωτησω κάτι σημαντικό. Μόλις έκανα την ένεση και ο καημένος;πο το άγχος του μου την έκανε λίγο παραδίπλα από τον αφαλό! Δεν την έκανε πιο χαμηλά που έχει περισσότερο λίπος!! Ειναι πρόβλημα αυτό???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω πίνω τα inofert plus 

Ένα διάδημα έπαιρνα και το combi το φακελάκι είναι σωστά ; Αυτά να ξέρεις κιτρινίζουν λίγο τα ουρά σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις μην τρομάξεις 😊

Όχι το κομπι που παιρνω είναι κάψουλα μεγάλη καφέ χρώματος! Παλιιιι καλά που μου το είπες γτ θα πάθαινα σοκ😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

@Elk @Girly @Mpourmpouloκορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση! Το εκτιμώ πολύ..

Mpourboulaki καλωσήρθες και πάλι στην παρέα!! Ελπίζω να έχεις γρήγορα αποτελέσματα με τη νέα θεραπεία! Aυτή την πράξη συναίνεσης φτιάξαμε κι εμείς για την εξωσωματική! 

@kokkinoskoufitsaμε το καλό ο γάμος σου!!

Εγώ μερικές φορές σημειώνω σε χαρτάκι για να μην ξεχάσω να απαντήσω σε καμιά όταν έχουν μαζευτεί μερικές σελίδες.. 😁😁😁

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσενα εύχομαι καλή επιτυχιαααααα💕🤞💕 σε συμβολαιογράφο πήγατε ή σε δικηγόρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου , έχει ο άντρας μου γενέθλια και είχαμε κόσμο. Δεν έχω διαβάσει τίποτα ακόμη. Ήθελα μόνο να ρωτησω κάτι σημαντικό. Μόλις έκανα την ένεση και ο καημένος;πο το άγχος του μου την έκανε λίγο παραδίπλα από τον αφαλό! Δεν την έκανε πιο χαμηλά που έχει περισσότερο λίπος!! Ειναι πρόβλημα αυτό???????

Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα κορίτσι μου ! Πιστεύω πως λένε τρία δάχτυλα από τον αφαλό για ασφάλεια και όχι για λόγους απορρόφησης ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα!!! Χάθηκα αυτές τις μέρες καθώς ξεκίνησα δουλειά κ έτρεχα να μαζέψω τα χαρτιά κλπ. @annitakianna κοριτσάκι μου θέλουν 2 σπερμοδιαγραμματα από διαφορετικά μικροβιολογικά συμβεβλημένα με τον εοπυυ με απόσταση 75 ημερών μεταξύ τους. Δεν δέχονται από εξειδικευμένα κέντρα. Αυτό εγώ το λέω θέατρο του παραλόγου!!! Τα μικροβιολογικά το περνάνε από μηχάνημα κ δεν είναι αξιόπιστα τα αποτελέσματα αλλά τι να κάνουμε. Εμείς είχαμε από εξειδικευμένο κέντρο κ έκανε ένα το Σεπτέμβρη Σ ένα μικροβιολογικό κ τέλος του μήνα θα κάνει σε άλλο για να είμαστε εντάξει με την επιτροπή. Εγώ τώρα τελειώνω με την περίοδο σιγά σιγά. 

@kokkinoskoufitsa κοριτσάκι μου εμένα το ΠΑΠ είχε δείξει πιθανη λοίμωξη CIN I και II, ο γυναικολόγος μου ήθελε κατευθείαν κολποσκοπηση κ βιοψία για να είναι σίγουρος και καλά έκανε καθώς στη βιοψία φάνηκαν πως ήταν CIN II/III κ κάναμε loop τραχήλου κ τα αφαιρέσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου , έχει ο άντρας μου γενέθλια και είχαμε κόσμο. Δεν έχω διαβάσει τίποτα ακόμη. Ήθελα μόνο να ρωτησω κάτι σημαντικό. Μόλις έκανα την ένεση και ο καημένος;πο το άγχος του μου την έκανε λίγο παραδίπλα από τον αφαλό! Δεν την έκανε πιο χαμηλά που έχει περισσότερο λίπος!! Ειναι πρόβλημα αυτό???????

Να τον χαίρεσαι κορίτσι μου!!!!

Δεν νομίζω να πειράζει.... Μόνο αν μελανιασεις λίγο...τελικά όλα καλά;;;☺️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...