Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι μου είπε για τρεις μήνες να την παρακολουθούμε

Ααα κατάλαβα πάντως από ότι φαίνεται μια χαρά κάνεις ωορρηξία 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα και σας διαβάζω και χαίρομαι και αγωνιώ μαζί σας!

Εγώ ΄΄επεσα λίγο τον τελευταίο καιρό.. όλο και κάτι συμβαίνει και δεν ηρεμούμε.. στην οικογένεια, στην εργασία.. όλο κάτι θα μας αναστατώσει..

Θα ήθελα να μοιραστώ το τελευταίο που μας συνέβη..

Την επόμενη βδομάδα περνάμε επιτροπή εξωσωματικής. Έχω συγκεντρώσει που λέτε όλα τα χαρτιά και έχω αφήσει να κάνω τη χοριακή για το τέλος γιατί θέλει λίγες μέρες πριν. Οπότε πάω σε ένα εργαστήρι και παίρνω ένα αποτέλεσμα 9. Από 10 και πάνω στις τιμές αναφοράς έλεγε εγκυμοσύνη και μη εγκυμοσύνη <5. Παθαίνουμε σοκ, λέμε μήπως έγινε κανένα θαύμα στο παρά 5?? Σκεφτόμουν και ότι είμαι 9 μέρες πριν την περίοδο και μάλλον 7 από την ωορρηξία και μου φάνηκε ότι κολλούσε μια τέτοια χαμηλή τιμή. Μάτι δεν έκλεισα όλη τη νύχτα, πάω πρωί πρωί σε ένα άλλο εργαστήρι τύπου Βιοιατ...κή και παίρνω το αποτέλεσμα <2,3 με τιμή αναφοράς για εγκυμοσύνη >5. ΄΄Έκτοτε είμαστε σα να μας σκότωσαν, χωρίς να το παραδεχτούμε μεταξύ μας, τολμήσαμε να πιστέψουμε στο όνειρο. Προσπαθώ να πιστέψω ότι ήταν μια βιοχημική κύηση και να χαρώ ότι παρά τις αντιξοότητες πετύχαμε μια σύλληψη αλλά όσο κι αν το λέω στον εαυτό μου ξέρω μέσα μου ότι μάλλον έκαναν λάθος στο μικροβιολογικό το πρώτο που είνα ένα συνοικιακό χωρίς αξιολογήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα και σας διαβάζω και χαίρομαι και αγωνιώ μαζί σας!

Εγώ ΄΄επεσα λίγο τον τελευταίο καιρό.. όλο και κάτι συμβαίνει και δεν ηρεμούμε.. στην οικογένεια, στην εργασία.. όλο κάτι θα μας αναστατώσει..

Θα ήθελα να μοιραστώ το τελευταίο που μας συνέβη..

Την επόμενη βδομάδα περνάμε επιτροπή εξωσωματικής. Έχω συγκεντρώσει που λέτε όλα τα χαρτιά και έχω αφήσει να κάνω τη χοριακή για το τέλος γιατί θέλει λίγες μέρες πριν. Οπότε πάω σε ένα εργαστήρι και παίρνω ένα αποτέλεσμα 9. Από 10 και πάνω στις τιμές αναφοράς έλεγε εγκυμοσύνη. Παθαίνουμε σοκ, λέμε μήπως έγινε κανένα θαύμα στο παρά 5?? Σκεφτόμουν και ότι είμαι 9 μέρες πριν την περίοδο και μάλλον 7 από την ωορρηξία και μου φάνηκε ότι κολλούσε μια τέτοια χαμηλή τιμή. Μάτι δεν έκλεισα όλη τη νύχτα, πάω πρωί πρωί σε ένα άλλο εργαστήρι τύπου Βιοιατ...κή και παίρνω το αποτέλεσμα <2,3 με τιμή αναφοράς για εγκυμοσύνη >5. ΄΄Έκτοτε είμαστε σα να μας σκότωσαν, χωρίς να το παραδεχτούμε μεταξύ μας, τολμήσαμε να πιστέψουμε στο όνειρο. Προσπαθώ να πιστέψω ότι ήταν μια βιοχημική κύηση και να χαρώ ότι παρά τις αντιξοότητες πετύχαμε μια σύλληψη αλλά όσο κι αν το λέω στον εαυτό μου ξέρω μέσα μου ότι μάλλον έκαναν λάθος στο μικροβιολογικό το πρώτο που είνα ένα συνοικιακό χωρίς αξιολογήσεις..

Κορίτσι μου γλυκό σε καταλαβαίνω τόσο πολύ! Είχα και εγώ μια φορά χορική 9.5 αν θυμάμαι καλά η 9 και ούτε η γυναικολόγος μπόρεσε να μου απαντήσει αν ήταν όντως εγκυμοσύνη η όχι! Την ίδια μέρα βέβαια μου ήρθε και περίοδος! Ήταν λάθος εργαστήριου η βιοχημική δεν το έμαθα ποτέ!!Όποτε κλείδωσα το περιστατικό σε ένα συρτάρι και το έθαψα στο πίσω μέρος του μυαλού μου και απλά δεν ασχολήθηκα παραπάνω! Αλλά φυσικά και με επηρέασε πολύ! Όσο μπορείς μην το σκέφτεσαι!! Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο σε λίγο καιρό θα είσαι έγκυος 🥰🤰 θετική σκέψη μόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αντε κοριτσάκι μου εύχομαι καλή επιτυχια και όλα θα πανε τελειαααα❤️ αν εξαιρέσεις την ταλαιπωρία και την στεναχωρια που πέρασα είμαι καλα δόξα το θεό🙏 περιμενουμε νέα σου🥰

Εύχομαι να είναι όλα καλά κορίτσι μου!!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι από εδώ κ εμπρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου γλυκό σε καταλαβαίνω τόσο πολύ! Είχα και εγώ μια φορά χορική 9.5 αν θυμάμαι καλά η 9 και ούτε η γυναικολόγος μπόρεσε να μου απαντήσει αν ήταν όντως εγκυμοσύνη η όχι! Την ίδια μέρα βέβαια μου ήρθε και περίοδος! Ήταν λάθος εργαστήριου η βιοχημική δεν το έμαθα ποτέ!!Όποτε κλείδωσα το περιστατικό σε ένα συρτάρι και το έθαψα στο πίσω μέρος του μυαλού μου και απλά δεν ασχολήθηκα παραπάνω! Αλλά φυσικά και με επηρέασε πολύ! Όσο μπορείς μην το σκέφτεσαι!! Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο σε λίγο καιρό θα είσαι έγκυος 🥰🤰 θετική σκέψη μόνο!!

ευχαριστώ για την απάντηση καλή μου! αχχχχχ θα προσπαθήσω να το κλειδώσω ναι.. είμαι ακόμη αναστατωμένη.. αλλά πού θα πάει.. τώρα θα μπω και στη διαδικασία της εξωσωματικής πιο ουσιαστικά σιγά σιγά οπότε θα έχω άλλα να σκέφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

θα σου πρότεινα να ξανά κανείς άλλη μια τώρα στα κοντά να δεις τι γίνεται γιατί οι ορμόνες παίζουν δεν είναι πάντα σταθερές αφού έχεις ένα χρόνο να κανείς καλό θα είναι να τα ξανά δείτε με ενδοκρινολόγο μήπως υπάρχεις κάποιος τρόπος να φτιάξετε τον κύκλο σου 

μήπως αυτό εμποδιζει την σύλληψη ; Υπάρχει τρόπος να την ρυθμίσεις κάπως αυτήν την ορμόνη ;

Ναι ναι θα του πω να μου γράψει να κάνω ! Από ότι έχω διαβάσει η κορτιζολη είναι η ορμονη του άγχους προφανώς θα πρέπει να περίοριζω το άγχος μου , να μη πίνω πολλούς καφέδες και να μην κάνω έντονη γυμναστική! Ο γιατρός βέβαια δεν μου ανέφερε κάτι όταν τις είχε δει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

ευχαριστώ για την απάντηση καλή μου! αχχχχχ θα προσπαθήσω να το κλειδώσω ναι.. είμαι ακόμη αναστατωμένη.. αλλά πού θα πάει.. τώρα θα μπω και στη διαδικασία της εξωσωματικής πιο ουσιαστικά σιγά σιγά οπότε θα έχω άλλα να σκέφτομαι!

Σκέψου ότι όπου να ναι θα περάσεις επιτροπή! Μετά όλα θα κυλήσουν ρολόι! Θα πας ιδιωτικά η δημόσιο αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι ναι θα του πω να μου γράψει να κάνω ! Από ότι έχω διαβάσει η κορτιζολη είναι η ορμονη του άγχους προφανώς θα πρέπει να περίοριζω το άγχος μου , να μη πίνω πολλούς καφέδες και να μην κάνω έντονη γυμναστική! Ο γιατρός βέβαια δεν μου ανέφερε κάτι όταν τις είχε δει ! 

Εγω λίγο που διάβασα στο google(γιατί δεν ήξερα τι είναι) λέει όταν είναι πάνω εμποδίζει τον οργανισμό να κάνει καλή ωορρηξία για αυτό σε ρωταω μήπως εμποδιζει αυτό.. και να δεις την προλακτινη σου γιατί και αυτή επηρεάζετε από το άγχος.. πέρασες και δύσκολη περίοδο τον τελευταίο καιρό εύχομαι να μπορέσετε να χαλαρώσετε λίγο τώρα και να μπείτε σε μια σειρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα και σας διαβάζω και χαίρομαι και αγωνιώ μαζί σας!

Εγώ ΄΄επεσα λίγο τον τελευταίο καιρό.. όλο και κάτι συμβαίνει και δεν ηρεμούμε.. στην οικογένεια, στην εργασία.. όλο κάτι θα μας αναστατώσει..

Θα ήθελα να μοιραστώ το τελευταίο που μας συνέβη..

Την επόμενη βδομάδα περνάμε επιτροπή εξωσωματικής. Έχω συγκεντρώσει που λέτε όλα τα χαρτιά και έχω αφήσει να κάνω τη χοριακή για το τέλος γιατί θέλει λίγες μέρες πριν. Οπότε πάω σε ένα εργαστήρι και παίρνω ένα αποτέλεσμα 9. Από 10 και πάνω στις τιμές αναφοράς έλεγε εγκυμοσύνη και μη εγκυμοσύνη <5. Παθαίνουμε σοκ, λέμε μήπως έγινε κανένα θαύμα στο παρά 5?? Σκεφτόμουν και ότι είμαι 9 μέρες πριν την περίοδο και μάλλον 7 από την ωορρηξία και μου φάνηκε ότι κολλούσε μια τέτοια χαμηλή τιμή. Μάτι δεν έκλεισα όλη τη νύχτα, πάω πρωί πρωί σε ένα άλλο εργαστήρι τύπου Βιοιατ...κή και παίρνω το αποτέλεσμα <2,3 με τιμή αναφοράς για εγκυμοσύνη >5. ΄΄Έκτοτε είμαστε σα να μας σκότωσαν, χωρίς να το παραδεχτούμε μεταξύ μας, τολμήσαμε να πιστέψουμε στο όνειρο. Προσπαθώ να πιστέψω ότι ήταν μια βιοχημική κύηση και να χαρώ ότι παρά τις αντιξοότητες πετύχαμε μια σύλληψη αλλά όσο κι αν το λέω στον εαυτό μου ξέρω μέσα μου ότι μάλλον έκαναν λάθος στο μικροβιολογικό το πρώτο που είνα ένα συνοικιακό χωρίς αξιολογήσεις..

Κορίτσι μου δύσκολα να μάθεις αν ήταν βιοχημική ή όχι και δύσκολα θα σου απαντήσει και κάποιος γιατρός με σιγουριά αν ήταν.. είναι λογικό να σε τρώει όταν προσπαθείς καιρό αλλά θα έλεγα όσο μπορείτε σιγά σιγά να το αφήσεις πίσω και να κοιτάξετε μπροστά σε αυτό που έρχεται 🤰☺️

ευχομαι να πάνε όλα καλά με την επιτροπή και να μας πεις ευχάριστα νέα την άλλη βδομαδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Σκέψου ότι όπου να ναι θα περάσεις επιτροπή! Μετά όλα θα κυλήσουν ρολόι! Θα πας ιδιωτικά η δημόσιο αν επιτρέπεται?

Θα πάμε ιδιωτικά στο Υγεία όπου είναι ο γιατρός μας!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου δύσκολα να μάθεις αν ήταν βιοχημική ή όχι και δύσκολα θα σου απαντήσει και κάποιος γιατρός με σιγουριά αν ήταν.. είναι λογικό να σε τρώει όταν προσπαθείς καιρό αλλά θα έλεγα όσο μπορείτε σιγά σιγά να το αφήσεις πίσω και να κοιτάξετε μπροστά σε αυτό που έρχεται 🤰☺️

ευχομαι να πάνε όλα καλά με την επιτροπή και να μας πεις ευχάριστα νέα την άλλη βδομαδα 

πιστεύω να μην κολλήσει η διαδικασία με τα χαρτιά! αλλιώς θα το προχωρήσουμε μόνοι μας και με τα φάρμακα! δε θέλουμε να χάνουμε χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Θα πάμε ιδιωτικά στο Υγεία όπου είναι ο γιατρός μας!🙂

Τέλεια τότε ακόμα πιο γρήγορα θα γίνουν τα πράγματα ♥️♥️!! Κορίτσι μου επειδή και εμείς αν μέχρι τον Ιανουάριο δεν γίνει σύλληψη θα πάμε εξωσωματική να σε ρωτήσω κάτι θέλω! Για την επιτροπή είδα ότι χρειάζεται 2 σπερμοδιαγραμματα με διάφορα 70 μέρες! Αλλά δεν κατάλαβα που ακριβώς πρέπει να γίνουν αυτά τα σπερμοδιαγραμματα! Εμείς που τα έχουμε κανει σε εξειδικευμένο κέντρο δεν περνάνε? Θέλουν απλό μικροβιολογικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Τέλεια τότε ακόμα πιο γρήγορα θα γίνουν τα πράγματα ♥️♥️!! Κορίτσι μου επειδή και εμείς αν μέχρι τον Ιανουάριο δεν γίνει σύλληψη θα πάμε εξωσωματική να σε ρωτήσω κάτι θέλω! Για την επιτροπή είδα ότι χρειάζεται 2 σπερμοδιαγραμματα με διάφορα 70 μέρες! Αλλά δεν κατάλαβα που ακριβώς πρέπει να γίνουν αυτά τα σπερμοδιαγραμματα! Εμείς που τα έχουμε κανει σε εξειδικευμένο κέντρο δεν περνάνε? Θέλουν απλό μικροβιολογικό? 

πρέπει να έχουν υπογραφή από βιοπαθολόγο! όχι από άλλη ειδικ΄΄ότητα! και πρέπει να είναι από διαφορετικά εργαστήρια!! μη μου πεις τα κάνατε στο ίδιο? καλά το μόνο εύκολο πάτε σε ένα οποιοδήποτε μικροβιολογικό και κάνετε σπερμοδιάγραμμα..

❤️❤️ ό,τι θέλεις με ρωτάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλά κάνεις και πίνεις πολλά υγρά θα σε βοηθήσει να γινεις καλά πιο γρήγορα!! Αχ τέλεια! Φαντάζομαι ότι γίνεται κάποιο μπουσταρισμα στο σπέρμα για περισσότερες πιθανότητες 

Με τη φυγόκεντρο από ότι έχω καταλάβει θα φύγουν όλα τα νεκρά,αργά και "ανώμαλα" σπερματοζωαρια και θα παραμείνουν μόνο τα πολύ ικανά, γρήγορα και καλά! Δεν νομίζω ότι θα τα βοηθήσουν με κάτι,αλλά τουλάχιστον θα μείνει μόνο η αφαν γκατε!χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

πρέπει να έχουν υπογραφή από βιοπαθολόγο! όχι από άλλη ειδικ΄΄ότητα! και πρέπει να είναι από διαφορετικά εργαστήρια!! μη μου πεις τα κάνατε στο ίδιο? καλά το μόνο εύκολο πάτε σε ένα οποιοδήποτε μικροβιολογικό και κάνετε σπερμοδιάγραμμα..

❤️❤️ ό,τι θέλεις με ρωτάς!!

Το 2ο θα το κάνουμε αρχές Ιανουαρίου! Άρα να ξέρω να το κάνω σε άλλο κέντρο! Ευτυχώς που μου το είπες! Ναι εσένα και την @cat12 θα ρωτάω για τις απορίες μου! Ευχαριστώ πολύ ♥️♥️ και να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις σου! Μη μας ξεχνάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Με τη φυγόκεντρο από ότι έχω καταλάβει θα φύγουν όλα τα νεκρά,αργά και "ανώμαλα" σπερματοζωαρια και θα παραμείνουν μόνο τα πολύ ικανά, γρήγορα και καλά! Δεν νομίζω ότι θα τα βοηθήσουν με κάτι,αλλά τουλάχιστον θα μείνει μόνο η αφαν γκατε!χαχαχαχ

Κόντεψα να βγάλω το τσάι από την μύτη! Ότι πιο γλυκά αστείο έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό! 😂😂😂😂😂😂Καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν. Μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξίας γιατί μπήκα να δω τι κάνετε και θυμήθηκα διαβάζοντας ότι η αγαπημένη μου Ανίτα μου είχε πει να κάνω...ΤΖΙΦΟΣ. Το πιο, ΠΙΟ αχνό τεστ ωορρηξίας που είχα εβερ! Και να σκεφτείτε σε άλλες συνθήκες θα έκανα αύριο ωορηξια! Wtf? Τι γίνεται εκεί μέσα? Από εκεί που αγχωνομουν αν προλάβω το Σάββατο να κάνω ωορηξια τώρα σκέφτομαι θα προλάβουν να είναι οκ μέχρι το Σάββατο και ναα σκάσουν με την ένεση? Τι να έγινε βρε κορίτσια???

IMG_20231101_223529.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitrapth είπε:

Κόντεψα να βγάλω το τσάι από την μύτη! Ότι πιο γλυκά αστείο έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό! 😂😂😂😂😂😂Καλή επιτυχία!!! 

Χαχαχχα χαίρομαι τόσο όταν κάνω κάποιον να γελάει! Μου έφτιαξες το βράδυ τώρα!!

Ευχαριστούμε πολυυυυυυυυυ 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκι μου λίγες μέρες εμειναν🤞🤞🤞🤞🤞 αχ τι ωραιααα 💕💕💕εύχομαι να πιάσεις το σπορακι σου❤️❤️❤️ τι νομικά χαρτιά σου ζήτησαν; Σε ρωτάω για να ξερω κι εγώ περίπου τι χρειάζεται ! Εμας μας είπε ο γιατρός να πάρουμε την κλινικη και να μας στείλει έναν έντυπο το ποιο θα πάμε σε συμβολαιογράφο να το υπογράψουμε μαζί με τον σύντροφο επειδη δεν είμαστε παντρεμένοι! 

Λοιπόν από έγγραφα μας ζήτησαν ληξιαρχική πράξη γάμου, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και φωτοτυπία τις ταυτότητες μας. Ναι έχω ακούσει ότι όντως υπάρχει ένα χαρτί που υπογράφουν τα ανύπαντρα ζευγάρια,είχα μια πρώην συνάδελφο που έκανε αυτή τη διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια εγώ έκανα και σήμερα ένα τεστ και είναι αρκετά ψηλά η ορμόνη ακόμα αλλά δεν είναι πικ! Είχα την τελευταία μου επαφή σήμερα μιας και αύριο δεν θα είναι εδώ ο άντρας μου!! Θα γυρίσει αργά και μάλλον δεν θα τον προλάβω το βράδυ! Ας ελπίσουμε ότι είναι αρκετές αυτές οι επαφές 😊😊

IMG20231101152816.jpg

Οι επαφές σου ειναι τέλειες υπέροχη μου! Και βέβαια όταν έρθει με το καλό ο αντρουλης σου και τον δεις την άλλη μέρα, φρόντισε να του δείξεις πόσο σου έλειψε ε!!😉😉 Ασχέτως ημερών και τεστ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ αγαπημένη μου! Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να είναι ο τυχερός μήνας σου. Και γενικά εύχομαι αυτόν τον μήνα το ένα μπουρλότο πίσω από το άλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλο μήνα κορίτσια μου με πολλά θετικά 🙏🏻🙏🏻

@Mpourmpoulo κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ για τη ταλαιπωρία αλλα και για το θέμα της μαμάς, ελπίζω και εύχομαι μεσα από τη καρδιά μου όλα να πήγαν καλά. Να αυτά είναι τα σοβαρά πρόβλημα υγείας, εμείς αργά η γρήγορα με τον ενα ή τον  αλλο τρόπο αυτό που επιθυμούμε θα γίνει🩵🌈 

Εγώ σε άλλα νέα Σάββατο ξεκινάω τα υπόλοιπα φάρμακα, προς το παρόν υπομονή μέχρι τότε. 

@Girly μου καλή επιτυχία σου εύχομαι για το Σάββατο! Ξέρω πως είναι να περιμένεις μια τόσο σημαντική μερα, όντως δεν περνάνε οι ώρες με τίποτα. Υπομονή μονο 🙏🏻

Κορίτσια έχουμε καμία που περιμένει αυτή τη βδομάδα; μήπως και δούμε κανένα θετικό και πάρουμε τα πάνω μας 😁🥰

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ Μαρίνα μου γλυκιά. Αχ ναι δεν περνάνε, θα περάσουν όμως δεν μπορούν να κάνουν και αλλιώς!! Το Σάββατο όμως είναι και για σένα μια σημαντική μέρα!! Να τα ξεκίνησεις με το καλό και τα ευχάριστα δεν αργούν να έρθουν! Πίστη στο θετικό και θα συμβεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω λίγο που διάβασα στο google(γιατί δεν ήξερα τι είναι) λέει όταν είναι πάνω εμποδίζει τον οργανισμό να κάνει καλή ωορρηξία για αυτό σε ρωταω μήπως εμποδιζει αυτό.. και να δεις την προλακτινη σου γιατί και αυτή επηρεάζετε από το άγχος.. πέρασες και δύσκολη περίοδο τον τελευταίο καιρό εύχομαι να μπορέσετε να χαλαρώσετε λίγο τώρα και να μπείτε σε μια σειρά 😊

Πω πωωω! Πρέπει να του πω να μου τις βάλει να τις κάνω! Εντωμεταξύ δεν έχω και ασφάλεια όποτε τα πληρώνω όλα 🙄  ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το ενδιαφέρων❤️ εσυ σε τι φάση είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα και σας διαβάζω και χαίρομαι και αγωνιώ μαζί σας!

Εγώ ΄΄επεσα λίγο τον τελευταίο καιρό.. όλο και κάτι συμβαίνει και δεν ηρεμούμε.. στην οικογένεια, στην εργασία.. όλο κάτι θα μας αναστατώσει..

Θα ήθελα να μοιραστώ το τελευταίο που μας συνέβη..

Την επόμενη βδομάδα περνάμε επιτροπή εξωσωματικής. Έχω συγκεντρώσει που λέτε όλα τα χαρτιά και έχω αφήσει να κάνω τη χοριακή για το τέλος γιατί θέλει λίγες μέρες πριν. Οπότε πάω σε ένα εργαστήρι και παίρνω ένα αποτέλεσμα 9. Από 10 και πάνω στις τιμές αναφοράς έλεγε εγκυμοσύνη και μη εγκυμοσύνη <5. Παθαίνουμε σοκ, λέμε μήπως έγινε κανένα θαύμα στο παρά 5?? Σκεφτόμουν και ότι είμαι 9 μέρες πριν την περίοδο και μάλλον 7 από την ωορρηξία και μου φάνηκε ότι κολλούσε μια τέτοια χαμηλή τιμή. Μάτι δεν έκλεισα όλη τη νύχτα, πάω πρωί πρωί σε ένα άλλο εργαστήρι τύπου Βιοιατ...κή και παίρνω το αποτέλεσμα <2,3 με τιμή αναφοράς για εγκυμοσύνη >5. ΄΄Έκτοτε είμαστε σα να μας σκότωσαν, χωρίς να το παραδεχτούμε μεταξύ μας, τολμήσαμε να πιστέψουμε στο όνειρο. Προσπαθώ να πιστέψω ότι ήταν μια βιοχημική κύηση και να χαρώ ότι παρά τις αντιξοότητες πετύχαμε μια σύλληψη αλλά όσο κι αν το λέω στον εαυτό μου ξέρω μέσα μου ότι μάλλον έκαναν λάθος στο μικροβιολογικό το πρώτο που είνα ένα συνοικιακό χωρίς αξιολογήσεις..

Πω πωωω φαντάζομαι τι λαχτάρα πήρατε..αχ πόσο λυπάμαι για αυτό που περάσατε..δεν θα μάθεις ποτέ πιστεύω τι πραγματικά συνέβη..για αυτό κρατά ότι ναι έμεινες έγκυος απλά κάτι πήγε λάθος και το ίδιο το σώμα το απέρριψε για να μην ταλαιπωρηθεί κάνεις . Είναι σοφό το σώμα μας. Λάθη δεν γίνονται τόσο εύκολα στα διαγνωστικά πάντως. Οπότε κρατάμε αυτό που πιστεύουμε ότι όντως συνέβη. 

Να θυμάσαι μόνο αυτό! Σε λίγο τοοοσο λίγο καιρό θα κρατάς μια ωραία μεγάλη χοριακη στα χέρια σου και τότε θα αγαλιασει η ψυχή σου. Και μετά από λίγο καιρό θα κρατάς το/τα μωράκι/κια σας!και τότε όλα τα υπόλοιπα δεν θα σε απασχολούν πια. Λίγο έμεινε κορίτσι μου και το θαύμα θα συμβεί. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Λοιπόν. Μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξίας γιατί μπήκα να δω τι κάνετε και θυμήθηκα διαβάζοντας ότι η αγαπημένη μου Ανίτα μου είχε πει να κάνω...ΤΖΙΦΟΣ. Το πιο, ΠΙΟ αχνό τεστ ωορρηξίας που είχα εβερ! Και να σκεφτείτε σε άλλες συνθήκες θα έκανα αύριο ωορηξια! Wtf? Τι γίνεται εκεί μέσα? Από εκεί που αγχωνομουν αν προλάβω το Σάββατο να κάνω ωορηξια τώρα σκέφτομαι θα προλάβουν να είναι οκ μέχρι το Σάββατο και ναα σκάσουν με την ένεση? Τι να έγινε βρε κορίτσια???

IMG_20231101_223529.jpg

Κορίτσι μου μην ανησυχείς με τα χάπια διέγερσης και τους υπερήχους ειναι ας το πούμε όλα υπολογισμένα για ωορρηξια! Ότι σου είπε ο γιατρός σου θα γίνει γτ καταλαβαίνει από τον υπερηχο και βάση υπολογισμών με τις μέρες ποτέ θα γίνει η ωορρηξια ! Θα κανεις και την ενεσουλα σου να σπάσει-ουν τα αυγουλακια σου και είναι έτοιμα να υποδεχτούν τα αλάνια😂 συνέχισε να κανεις τα τεστακια σου από περιέργεια μόνο εάν δεν σε αγχώνουν φυσικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

ευχαριστώ για την απάντηση καλή μου! αχχχχχ θα προσπαθήσω να το κλειδώσω ναι.. είμαι ακόμη αναστατωμένη.. αλλά πού θα πάει.. τώρα θα μπω και στη διαδικασία της εξωσωματικής πιο ουσιαστικά σιγά σιγά οπότε θα έχω άλλα να σκέφτομαι!

Θα είμαστε όλες μαζί σε αυτό όλα καλά θα πάνε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...