Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παλινδρομή κύηση στην 18 εβδομαδα


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλά αν δεν είχα την κορούλα μου δεν θα το είχα πάρει τόσο ψύχραιμα 

ο γιατρός μου είπε περιμένω μια περίοδο ώστε να μπορεσω να βρω και τις γόνιμες μερες μου για να έχω στοχευμένες προσπάθειες.. 

Με το καλό να έρθει και το δικό σου μωρακι να χαρεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς άγχος οσο γίνετε να την απόλαυσης γιατί εγω την δίκη μου δεν μπορω να πω ότι την χάρηκα και πολύ λόγο τους άγχους μου 

Δυστυχώς και εγώ έχω τα άγχοι μου λόγω της προηγούμενης εμπειρίας μου... Ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά... Εύχομαι ειλικρινά και σε εσένα ότι καλύτερο... Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα έχεις κιαλλο! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ελισάβετ Σταμναι ακριβώς εχω 2 παιδακια. Αυτη ήταν η 3η κυηση. Αυτο π μου συνεβει ειναι εξαιρετικα σπάνιο να συμβει. Διεκοψα την κυηση γτ κινδυνευε και η δικη μου ζωη. Ο γιατρός μ ειπε οτι εφοσον το επαθα μια φορα οι πιθανότητες να το ξανα παθω ειναι μεγαλες. Μιλάμε πάντα για πιθανότητες βεβαια. Αλλα ο φοβος μου ειναι να μην ξανα περάσω τα ιδια. Ειναι τρομερα επωδυνο να αποφασίζεις εσυ για τη ζωη που κουβαλας μεσα σου. 

Εφόσον σου ηρθε μια φορα αν και απρογραμματιστα, μολις σου το επιτρεψει ο γιατρός να το προσπαθησεις. Η ηλικια σου μη σε τρομάζει. Την Πέμπτη θα μπεις αν δ κανω λαθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Ελισάβετ Σταμναι ακριβώς εχω 2 παιδακια. Αυτη ήταν η 3η κυηση. Αυτο π μου συνεβει ειναι εξαιρετικα σπάνιο να συμβει. Διεκοψα την κυηση γτ κινδυνευε και η δικη μου ζωη. Ο γιατρός μ ειπε οτι εφοσον το επαθα μια φορα οι πιθανότητες να το ξανα παθω ειναι μεγαλες. Μιλάμε πάντα για πιθανότητες βεβαια. Αλλα ο φοβος μου ειναι να μην ξανα περάσω τα ιδια. Ειναι τρομερα επωδυνο να αποφασίζεις εσυ για τη ζωη που κουβαλας μεσα σου. 

Εφόσον σου ηρθε μια φορα αν και απρογραμματιστα, μολις σου το επιτρεψει ο γιατρός να το προσπαθησεις. Η ηλικια σου μη σε τρομάζει. Την Πέμπτη θα μπεις αν δ κανω λαθος?

Ναι Πεμπτη και είμαι τρομοκρατημένη. Αφού περάσει αυτό θα μου μείνει μόνο το πένθος για το μικρό μου..  οι αιματολογικές δεν έδειξαν κάτι μέχρι στιγμής,άρα το πιο πιθανό είναι να είναι χρωμοσωμικο ακόμα και σε προχωρημενη εγκυμοσύνη. Ο σύντροφός μου είναι πολύ κλειστός άνθρωπος και δεν μοιράζετε τα συναισθήματα του. Δεν θεωρώ ότι θα ειναι θετικός σε μια μελλοντική εγκυμοσύνη αφού εκ αρχης δεν ήθελε τρίτο παιδί(έχει αλλά 2 από προηγούμενο γάμο)οπότε αν μείνω ξανά εγκύους θα  είναι από τύχη όπως την πρώτη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ελισάβετ Σταμ καλημέρα. Πως εισαι? Ελπίζω να πήγαν ολο καλα οσον αφορα το ιατρικο κομματι. Καλη και γρήγορη αναρρωση να έχεις ευχομαι. Σωματικη και ψυχολογική.

Όσον για το αν θα μπεις ξανα καποια στιγμη στη διαδικασία για παιδακι, θα σου πω τη γνωμη μου μονο αν το θες γιατι ουσιαστικά δε μου πεφτει λογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...