Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παλινδρομή κύηση στην 18 εβδομαδα


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλά αν δεν είχα την κορούλα μου δεν θα το είχα πάρει τόσο ψύχραιμα 

ο γιατρός μου είπε περιμένω μια περίοδο ώστε να μπορεσω να βρω και τις γόνιμες μερες μου για να έχω στοχευμένες προσπάθειες.. 

Με το καλό να έρθει και το δικό σου μωρακι να χαρεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς άγχος οσο γίνετε να την απόλαυσης γιατί εγω την δίκη μου δεν μπορω να πω ότι την χάρηκα και πολύ λόγο τους άγχους μου 

Δυστυχώς και εγώ έχω τα άγχοι μου λόγω της προηγούμενης εμπειρίας μου... Ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά... Εύχομαι ειλικρινά και σε εσένα ότι καλύτερο... Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα έχεις κιαλλο! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ελισάβετ Σταμναι ακριβώς εχω 2 παιδακια. Αυτη ήταν η 3η κυηση. Αυτο π μου συνεβει ειναι εξαιρετικα σπάνιο να συμβει. Διεκοψα την κυηση γτ κινδυνευε και η δικη μου ζωη. Ο γιατρός μ ειπε οτι εφοσον το επαθα μια φορα οι πιθανότητες να το ξανα παθω ειναι μεγαλες. Μιλάμε πάντα για πιθανότητες βεβαια. Αλλα ο φοβος μου ειναι να μην ξανα περάσω τα ιδια. Ειναι τρομερα επωδυνο να αποφασίζεις εσυ για τη ζωη που κουβαλας μεσα σου. 

Εφόσον σου ηρθε μια φορα αν και απρογραμματιστα, μολις σου το επιτρεψει ο γιατρός να το προσπαθησεις. Η ηλικια σου μη σε τρομάζει. Την Πέμπτη θα μπεις αν δ κανω λαθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Ελισάβετ Σταμναι ακριβώς εχω 2 παιδακια. Αυτη ήταν η 3η κυηση. Αυτο π μου συνεβει ειναι εξαιρετικα σπάνιο να συμβει. Διεκοψα την κυηση γτ κινδυνευε και η δικη μου ζωη. Ο γιατρός μ ειπε οτι εφοσον το επαθα μια φορα οι πιθανότητες να το ξανα παθω ειναι μεγαλες. Μιλάμε πάντα για πιθανότητες βεβαια. Αλλα ο φοβος μου ειναι να μην ξανα περάσω τα ιδια. Ειναι τρομερα επωδυνο να αποφασίζεις εσυ για τη ζωη που κουβαλας μεσα σου. 

Εφόσον σου ηρθε μια φορα αν και απρογραμματιστα, μολις σου το επιτρεψει ο γιατρός να το προσπαθησεις. Η ηλικια σου μη σε τρομάζει. Την Πέμπτη θα μπεις αν δ κανω λαθος?

Ναι Πεμπτη και είμαι τρομοκρατημένη. Αφού περάσει αυτό θα μου μείνει μόνο το πένθος για το μικρό μου..  οι αιματολογικές δεν έδειξαν κάτι μέχρι στιγμής,άρα το πιο πιθανό είναι να είναι χρωμοσωμικο ακόμα και σε προχωρημενη εγκυμοσύνη. Ο σύντροφός μου είναι πολύ κλειστός άνθρωπος και δεν μοιράζετε τα συναισθήματα του. Δεν θεωρώ ότι θα ειναι θετικός σε μια μελλοντική εγκυμοσύνη αφού εκ αρχης δεν ήθελε τρίτο παιδί(έχει αλλά 2 από προηγούμενο γάμο)οπότε αν μείνω ξανά εγκύους θα  είναι από τύχη όπως την πρώτη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ελισάβετ Σταμ καλημέρα. Πως εισαι? Ελπίζω να πήγαν ολο καλα οσον αφορα το ιατρικο κομματι. Καλη και γρήγορη αναρρωση να έχεις ευχομαι. Σωματικη και ψυχολογική.

Όσον για το αν θα μπεις ξανα καποια στιγμη στη διαδικασία για παιδακι, θα σου πω τη γνωμη μου μονο αν το θες γιατι ουσιαστικά δε μου πεφτει λογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...