Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη 9 εβδομαδες


Recommended Posts

Καλησπέρα πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα ειδα κάποια καφε-μπεζ υγρά πιο παχύρευστα και πήρα την γιατρό μου και μου είπε αύριο να πάω εκεί έχει συμβεί σε καμία  ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ναι! Μην προκαταλαμβάνεσαι και μην αγχώνεσαι! Κάποιες φορές συμβαίνει να βλέπουμε καφέ αίμα ή ακόμα και κόκκινο. Γενικώς και οι εκκρίσεις είναι μέσα στο παιχνίδι. Θα σου πρότεινα να αποφύγεις την πολλή κίνηση. Μείνε ξάπλα, ξεκουράσου και θα δεις που όλα θα πάνε καλά όταν με το καλό κάνεις τον υπέρηχο! Η γιατρός σου λογικά θα σου δώσει και προγεστερόνη που βοηθά και στηρίζει την εγκυμοσύνη. 

Στέλνω θετική ενέργεια! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Fani12 είπε:

Καλησπέρα πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα ειδα κάποια καφε-μπεζ υγρά πιο παχύρευστα και πήρα την γιατρό μου και μου είπε αύριο να πάω εκεί έχει συμβεί σε καμία  ;

Καλησπέρα!!! Σχεδόν σε όλες μας έχει συμβεί πιστεύω... Ξεκουράσου, ηρέμησε μην κουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά!!! Θα δεις τι θα σου πει και η γιατρός σου.  Μπορεί να σου πει να μείνεις λίγο στο κρεβάτι ή να σου δώσει προγεστερόνη. 

Εύχομαι όλα να είναι καλά!! Να μας στείλεις τα νέα σου όταν ενημερωθείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2023 at 7:15 ΜΜ, ο/η Fani12 είπε:

Καλησπέρα πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα ειδα κάποια καφε-μπεζ υγρά πιο παχύρευστα και πήρα την γιατρό μου και μου είπε αύριο να πάω εκεί έχει συμβεί σε καμία  ;

Καλησπέρα κοπέλα μου, συνέβη σε εμένα στην 8η εβδομάδα, είχα καφέ υγρά τέτοιου τύπου για 4-5 μέρες. Έκανα προληπτικά έναν υπέρηχο στον γιατρό με το που τα είδα, ο γιατρός τα είδε όλα κανονικά, δεν είχα αποκόλληση απλά κάποιες φορές συμβαίνει μου είπε πχ μπορεί να σπασει κάποιο αγγείο.

Δεν χρειάστηκε να μου δώσει ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα άλλο και όλα κύλησαν φυσιολογικά, είχα μια τελειομηνη και χωρίς κανένα πρόβλημα εγκυμοσύνη.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 
Πήγα και εγώ για έναν προληπτικό έλεγχο την επόμενη μέρα και δεν είχα απολύτως τίποτα ούτε κάποια αποκόλληση όλα μια χαρά 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας να είσαι καλά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...