Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βενιζέλειο νοσοκομείο Ηρακλείου Κρήτης


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, υπάρχουν Κορίτσια εδώ που να έχουν γεννήσει στο βενιζελειο νοσοκομείο να μου πουν την εμπειρία τους; η πρώτη μου γεννα ήταν σε ιδιωτικό μιας κ εκεί εργαζόμουν, τώρα όμως σκέφτομαι το δημόσιο αλλά δεν έχω ιδέα τι και πως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου, είδα ότι δεν έχει απαντήσει κάποια κοπέλα, για αυτό σου γράφω τώρα...

Μένω κι εγώ Ηράκλειο, αλλά κι εγώ σε ένα από τα ιδιωτικά γέννησα και δεν έχω προσωπική εμπειρία. Το μόνο που ξέρω από συζητήσεις είναι ότι οι μαιευτήρες του Βενιζελειου είναι πολύ καλοί.

Αυτό που ήθελα να σου πω, αλλά σίγουρα θα έχεις ακούσει κι εσύ άμα βρίσκεσαι στον χώρο της υγείας, είναι ότι διάβασα πως τα τακτικά κι απογευματινά ιατρεία σταματάνε καθώς έχουν σταματήσει ήδη να γίνονται και κάποια προγραμματισμένα χειρουργεία. Δεν ξέρω πως επηρεάζουν όλα αυτά την μαιευτική, οπότε ίσως να ρωτήσεις τον γιατρό σου (αν ξεγενναει εκεί) ή άμα ξέρεις κάποιον εργαζόμενο εκεί να σου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2023 at 7:44 ΠΜ, ο/η _piripiri_ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, είδα ότι δεν έχει απαντήσει κάποια κοπέλα, για αυτό σου γράφω τώρα...

Μένω κι εγώ Ηράκλειο, αλλά κι εγώ σε ένα από τα ιδιωτικά γέννησα και δεν έχω προσωπική εμπειρία. Το μόνο που ξέρω από συζητήσεις είναι ότι οι μαιευτήρες του Βενιζελειου είναι πολύ καλοί.

Αυτό που ήθελα να σου πω, αλλά σίγουρα θα έχεις ακούσει κι εσύ άμα βρίσκεσαι στον χώρο της υγείας, είναι ότι διάβασα πως τα τακτικά κι απογευματινά ιατρεία σταματάνε καθώς έχουν σταματήσει ήδη να γίνονται και κάποια προγραμματισμένα χειρουργεία. Δεν ξέρω πως επηρεάζουν όλα αυτά την μαιευτική, οπότε ίσως να ρωτήσεις τον γιατρό σου (αν ξεγενναει εκεί) ή άμα ξέρεις κάποιον εργαζόμενο εκεί να σου πει. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, ο δικός μου δεν πάει στο δημόσιο αλλά θέλω να τον αλλάξω όπως κ να χει γτ δεν είμαι ευχαριστημένη! Από ότι κατάλαβα δεν σταματάνε τα ραντεβού της μαιευτικης γιατί πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο και κάνουν κανονικά, απλώς για να σε δει απογευματινο ραντεβού είναι ένας γιατρός κ παει μακρυά το ραντεβού! Η επόμενη επιλογή είναι να κλείσω πρωινό ραντεβού και να με δει οποίος τύχει κάτι που δεν το προτιμώ αλλά σκέφτομαι να το κάνω έτσι! Θα το δω! Πολύ έχω αγχωθεί με όλο αυτό δυστυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, ο δικός μου δεν πάει στο δημόσιο αλλά θέλω να τον αλλάξω όπως κ να χει γτ δεν είμαι ευχαριστημένη! Από ότι κατάλαβα δεν σταματάνε τα ραντεβού της μαιευτικης γιατί πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο και κάνουν κανονικά, απλώς για να σε δει απογευματινο ραντεβού είναι ένας γιατρός κ παει μακρυά το ραντεβού! Η επόμενη επιλογή είναι να κλείσω πρωινό ραντεβού και να με δει οποίος τύχει κάτι που δεν το προτιμώ αλλά σκέφτομαι να το κάνω έτσι! Θα το δω! Πολύ έχω αγχωθεί με όλο αυτό δυστυχώς!

Α, ευτυχώς.

Ίσως να πας στα ιδιωτικά ιατρεία που έχουν οι περισσότεροι απ' αυτούς και να πεις ότι θα ήθελες να γεννήσεις στο δημόσιο.

Μην αγχώνεσαι, οι περισσότεροι γιατροί στο δημόσιο έχουν ξεκινήσει να βλέπουν κοπέλες και στα μέσα της εγκυμοσύνης τους, μη σου πω ότι έχουν ξεγεννησει κοπέλες που δεν έχουν δει καν. Σίγουρα έχουν τέτοια εμπειρία.

Επίσης, αρκετές κοπέλες ξεκινάνε με ιδιωτική παρακολούθηση σε ένα γιατρό και ξεκινάνε αργότερα τα ραντεβού με τους γιατρούς του δημοσίου επειδή αποφασίζουν να γεννήσουν εκεί. Κι εμένα η γιατρός μου στο 2ο τρίμηνο με είχε ρωτήσει πού σκόπευα να γεννήσω, ώστε αν σκόπευα να πάω στο δημόσιο να ξεκινούσα να μιλάω με κάποιον γιατρό εκεί. 

Εύχομαι να βρεις τον γιατρό που θα σου εμπνέει σιγουριά κι εμπιστοσύνη και μετά θα την βρεις τη λύση και για το νοσοκομείο!! ☺️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...