Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δέκατα στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Είμαι στην 19η εβδομάδα της δεύτερης εγκυμοσύνης μου και εδώ και έναν μήνα τουλάχιστον η θερμοκρασία μου κυμαίνεται μεταξύ 36,7 και 37,2 (πριν την εγκυμοσύνη ήταν χαμηλότερη - 36,6 συνήθως). Πάνω από 37 ανεβαίνει από τις 16:00 και μετά μέχρι το βράδυ (κάθε μέρα). Έχει τύχει και σε κάποια άλλη να έχει δέκατα που επιμένουν και στο δεύτερο τρίμηνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2023 at 8:17 ΜΜ, ο/η iolimaria είπε:

Είμαι στην 19η εβδομάδα της δεύτερης εγκυμοσύνης μου και εδώ και έναν μήνα τουλάχιστον η θερμοκρασία μου κυμαίνεται μεταξύ 36,7 και 37,2 (πριν την εγκυμοσύνη ήταν χαμηλότερη - 36,6 συνήθως). Πάνω από 37 ανεβαίνει από τις 16:00 και μετά μέχρι το βράδυ (κάθε μέρα). Έχει τύχει και σε κάποια άλλη να έχει δέκατα που επιμένουν και στο δεύτερο τρίμηνο;

Η θερμοκρασία στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει είναι στα φυσιολογικά πλαίσια, εγώ είμαι 7η εβδομάδα κ εχω δεκατα οπότε μετρήσω, επίσης όσο περνάει η μέρα προς το βράδυ πάντα σε όλους μας είναι πιο ανεβασμένη η θερμοκρασία μας! Μην ανησυχείς θεωρώ🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είχα διαβάσει ότι ανεβαίνει κυρίως στο πρώτο τρίμηνο, οπότε αγχώθηκα που ακόμα και τώρα συνεχίζει να είναι ανεβασμένη. Ευχαριστώ και πάλι 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η iolimaria είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είχα διαβάσει ότι ανεβαίνει κυρίως στο πρώτο τρίμηνο, οπότε αγχώθηκα που ακόμα και τώρα συνεχίζει να είναι ανεβασμένη. Ευχαριστώ και πάλι 🙂

Δεν είμαι σίγουρη αν είναι μόνον στο πρώτο τρίμηνο να πω την αλήθεια, νομίζω ότι είναι σε όλη χωρίς να είμαι σίγουρη! Πάντως αν δεν νιώθεις άρρωστη πχ μην ανησυχείς θεωρώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2023 at 8:02 ΠΜ, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν είμαι σίγουρη αν είναι μόνον στο πρώτο τρίμηνο να πω την αλήθεια, νομίζω ότι είναι σε όλη χωρίς να είμαι σίγουρη! Πάντως αν δεν νιώθεις άρρωστη πχ μην ανησυχείς θεωρώ!

Η αλήθεια είναι ότι πέρα από το άγχος δεν έχω κάποια ενόχληση. Καθησυχαστικες οι απαντήσεις σου 🙂Σ'ευχαριστώ πολύ! Με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...