Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβωδης πόρος


Recommended Posts

Καλημέρα είμαι 30 ετων και βρίσκομαι 13 Τρίτη εβδομάδα κύησης . Είμαι πολύ χαρούμενη αλλά και πολύ προβληματισμένη ! Όλες οι εξετάσεις μας είναι τέλειες ! Εκτός ότι δεν βλέπουν τον φλεβωδη πόρο . 
Γνωριζεται κάποιον κάτι έστω η αν το έχει περάσει κάποια τη γίνεται σε αυτή τη περίπτωση ; Ευχαριστώ πολύ , συγγνώμη για το σεντόνι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Δεσποινα123 είπε:

Καλημέρα είμαι 30 ετων και βρίσκομαι 13 Τρίτη εβδομάδα κύησης . Είμαι πολύ χαρούμενη αλλά και πολύ προβληματισμένη ! Όλες οι εξετάσεις μας είναι τέλειες ! Εκτός ότι δεν βλέπουν τον φλεβωδη πόρο . 
Γνωριζεται κάποιον κάτι έστω η αν το έχει περάσει κάποια τη γίνεται σε αυτή τη περίπτωση ; Ευχαριστώ πολύ , συγγνώμη για το σεντόνι 

Αν κατάλαβα καλά αυτό είναι εύρημα της αυχενικής σωστά; θα ήθελα να σε ρωτήσω αν την έκανες σε εξειδικευμένο εμβρυομητρικο ή απλό ακτινολόγο. Αν δεν πήγες σε ειδικό θα σου πρότεινα να πας, έχουν πολύ μεγαλύτερη δυνατότητα ανάλυσης. Τώρα αν κ πάλι δεν το βλέπει θα πρέπει ο ίδιος ο γιατρός να σου εξηγήσει τι σημαίνει αυτό κ αν θα πρέπει να κάνεις πχ αμνιοπαρακέντηση ή να περιμένεις κλπ. Συνήθως σε αυτά κοιτάνε αν είναι καλή η ροή του αίματος κλπ δεν έχω ακούσει να μην το βλέπουν καν, για αυτό λέω μήπως δεν είναι αρκετά υψηλής ανάλυσης τα μηχανήματα του γιατρού. 

Ο γιατρός σου εξηγησε τι σημαίνει;

Εύχομαι να μην είναι τπτ κ να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα κορίτσια θα μπορούσατε να μας πείτε τι έγινε τελικά; Έκανα αυχενική και εγώ τωρά είμαι στην 13 εβδομαδα και περίπου ίδια ιστορία…όλες οι μετρήσεις καλές και φυσιολογικότατες…στην αρχή δεν έβρισκαν τον φλεβώδης πόρο και σ εμάς και μετά τον βρήκαν και ανακουφίστηκαν…αλλά μας είπαν ότι είναι έκτοπος…έχει ανατομική παραλλαγή…όμως είναι λειτουργικός δεν έχει παθολογία…δηλαδή τη δουλειά του την κάνει κανονικά…μας είπαν να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση για να σιγουρέψουμε οτι δεν υπέρ χει κάποιο σύνδρομο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...