Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2024 🤰💕🍼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christina.... είπε:

Και εγώ ευτυχώς μπορώ να φάω ακόμη... 😊 Να σας πω την αλήθεια χαίρομαι που τα έχω γιατί την προηγούμενη φορά σταμάτησαν και δεν κατάλαβα ότι είχε σταματήσει η κύηση οπότε ας τα έχουμε για να ξέρουμε ότι προχωράει...😊😊

και ο γιατρός χθες αυτό είπε!! χάρηκε που είχα πολλά συμπτώματα!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christina.... είπε:

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια υπομονή... Αν κλείσεις το 3μηνο πες το... Εγώ ευτυχώς την προηγούμενη φορά δεν είπα κάτι στη δουλεια και λέω ευτυχώς γιατί η κύηση μου σταματησε στις 9 εβδομάδες... Από τότε το έχω φόβο και είπα δεν θα πω... Εγώ λέω να πω 3μιση προς 4 μήνες... Αν σου είναι εύκολο να κάνεις μια υπομονή..  Εκτός πια αν είναι απόλυτη ανάγκη να το πεις γιατί πχ οι συνθήκες είναι δύσκολες.. 

και οι γονείς μου αυτό λένε, όντως το πιο safe είναι μετά το τρίμηνο, αφού κάνουμε την αυχενική τουλάχιστον. δεν σηκώνω τόσο βάρος κτλ στη δουλειά, αλλά είναι αρκετά απαιτητικές συνθήκες, επίσης αν πάρω άδεια στο 3μηνο σκέφτομαι ότι πρέπει να το πω έστω λίγο νωρίτερα να τους προετοιμάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 320
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 25/9/2023 at 1:44 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Με το καλό κορίτσι μου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Είδες η άτιμη η εγκυμοσύνη αν είναι να έρθει 2 χρόνια με εξωσωματικές και ήρθε μόνο του ; Φοβερό ! 

Γερά μωράκια να έχουμε 🙏

Ναι δόξα το θεό.. και εγώ δεν το περίμενα με τίποτα και ήρθε και είναι το πιο όμορφο δώρο 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2023 at 1:56 ΜΜ, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου μια καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα😊 είμαστε ίδια εβδομάδα κ έχω κ εγώ 2/10 το δεύτερο ραντεβού να ακούσουμε καρδούλα🙏🙏

Σε ευχαριστώ πολυυυυ , το ίδιο και σε σένα!
Αααα τι ωραία σύμπτωση … 🌷Και έχω τόση αγωνία.. πέραν από υπνηλία δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα, εσυ; ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Fofico είπε:

Σε ευχαριστώ πολυυυυ , το ίδιο και σε σένα!
Αααα τι ωραία σύμπτωση … 🌷Και έχω τόση αγωνία.. πέραν από υπνηλία δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα, εσυ; ☺️

Εγώ έχω 2 βδομάδες τώρα κοντά που έχω πολλή ναυτία κ εμετούς, αλλά τα είχα κ στην πρώτη μου όποτε κάπως το περιμένα😅 δε πειράζει καλά να είναι τα σποράκια μας κ χαλάλι τους όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια προχθές το στομάχι μου είχε μια ανακατωσουρα... Χθες δεν είχα τίποτα.. Σήμερα μέχρι στιγμής είμαι καλά... Με έπιασε ένα τρομερό άγχος μήπως έπαθα πάλι παλίνδρομη... Είμαι 6 εβδομάδων... Ραντεβού έχω 2/10 και είναι το πρώτο μας ραντεβού γιατί μου είπε αν πήγαινα και νωρίτερα μόνο έναν σακο θα βλέπαμε... Αυτή η υποχώρηση των συμπτωμάτων στο μυαλό μου είναι συνδεδεμένη με την παλίνδρομη γιατί την άλλη φορά δεν ψαχτηκα... Το θεώρησα φυσιολογικό και αντιληφθηκαμε δύο εβδομάδες μετά το τι συνέβη στον υπέρηχο... Επίσης εδώ και μια εβδομάδα έχω μια τρομερή στεναχώρια και πολύ άγχος για προσωπικά ζητήματα και φοβάμαι μήπως έκανα κακό στο μωράκι μου... Μα γιατί να μην με ενοχλεί άλλο το στομάχι μου; Εμετούς δεν έκανα αλλά έτσι καταλάβαινα ότι προχωράμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christina.... είπε:

Κορίτσια προχθές το στομάχι μου είχε μια ανακατωσουρα... Χθες δεν είχα τίποτα.. Σήμερα μέχρι στιγμής είμαι καλά... Με έπιασε ένα τρομερό άγχος μήπως έπαθα πάλι παλίνδρομη... Είμαι 6 εβδομάδων... Ραντεβού έχω 2/10 και είναι το πρώτο μας ραντεβού γιατί μου είπε αν πήγαινα και νωρίτερα μόνο έναν σακο θα βλέπαμε... Αυτή η υποχώρηση των συμπτωμάτων στο μυαλό μου είναι συνδεδεμένη με την παλίνδρομη γιατί την άλλη φορά δεν ψαχτηκα... Το θεώρησα φυσιολογικό και αντιληφθηκαμε δύο εβδομάδες μετά το τι συνέβη στον υπέρηχο... Επίσης εδώ και μια εβδομάδα έχω μια τρομερή στεναχώρια και πολύ άγχος για προσωπικά ζητήματα και φοβάμαι μήπως έκανα κακό στο μωράκι μου... Μα γιατί να μην με ενοχλεί άλλο το στομάχι μου; Εμετούς δεν έκανα αλλά έτσι καταλάβαινα ότι προχωράμε...

Κοριτσι μου κ εμένα την περασμένη εβδομάδα για 2 μέρες μου είχαν σταματήσει τελείως κ είχα αγχωθεί κ εγώ όπως εσύ, μετά όμως επανήλθαν ακόμα πιο έντονα! Είναι φυσιολογικό να έχουν διακυμάνσεις τα συμπτώματα μας! Δλδ αν κοπούν για μερικές μέρες μην αγχώνεσαι, παρ όλα αυτά επειδή είχες την εμπειρία εκείνη αν θες πάρε τον ένα τηλέφωνο να πας λίγο νωρίτερα για να ηρεμήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου κ εμένα την περασμένη εβδομάδα για 2 μέρες μου είχαν σταματήσει τελείως κ είχα αγχωθεί κ εγώ όπως εσύ, μετά όμως επανήλθαν ακόμα πιο έντονα! Είναι φυσιολογικό να έχουν διακυμάνσεις τα συμπτώματα μας! Δλδ αν κοπούν για μερικές μέρες μην αγχώνεσαι, παρ όλα αυτά επειδή είχες την εμπειρία εκείνη αν θες πάρε τον ένα τηλέφωνο να πας λίγο νωρίτερα για να ηρεμήσεις 

Μακάρι να είναι στο μυαλό μου και να είναι όλα καλά... Θα πάρω και τη γιατρό μου ένα τηλέφωνο μήπως με βοηθήσει και ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Christina.... είπε:

Μακάρι να είναι στο μυαλό μου και να είναι όλα καλά... Θα πάρω και τη γιατρό μου ένα τηλέφωνο μήπως με βοηθήσει και ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...

Μιλησε μαζί της κ ας κάνετε το ραντεβού λιγο νωρίτερα αν θα σε βοηθήσει αυτό! Εύχομαι να είναι όλα καλά κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μιλησε μαζί της κ ας κάνετε το ραντεβού λιγο νωρίτερα αν θα σε βοηθήσει αυτό! Εύχομαι να είναι όλα καλά κορίτσι μου!

Μίλησα μαζί της και μου είπε ότι μου πρότεινε να πάω τη Δευτέρα για να είμαστε πιο σίγουροι για την ανάπτυξη του μωρού και για να ακούσουμε καρδιακό παλμό. Αλλιώς αν δεν ακούγαμε θα μπαίναμε σε άλλη διαδικασία... Άγχος κυρίως γιατί με παρακουλουθησε και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου... Μου είπε ότι δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες ίδιες και ότι μπορεί τώρα να είμαι καλά και το βράδυ ξαφνικά να είμαι χάλια... Επίσης ότι υπάρχουν εγκυμοσύνες χωρίς καμία ναυτία και σύμπτωμα... Μου είπε αν δεν μπορώ να το διαχειριστώ να την πάρω τηλ για να πάω αλλά δεν θέλω να πάω και να μου πει δεν ακούω παλμό... Πρέπει να προσπαθήσω να ηρεμήσω κάπως και να περάσουν οι μέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Christina.... είπε:

Μίλησα μαζί της και μου είπε ότι μου πρότεινε να πάω τη Δευτέρα για να είμαστε πιο σίγουροι για την ανάπτυξη του μωρού και για να ακούσουμε καρδιακό παλμό. Αλλιώς αν δεν ακούγαμε θα μπαίναμε σε άλλη διαδικασία... Άγχος κυρίως γιατί με παρακουλουθησε και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου... Μου είπε ότι δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες ίδιες και ότι μπορεί τώρα να είμαι καλά και το βράδυ ξαφνικά να είμαι χάλια... Επίσης ότι υπάρχουν εγκυμοσύνες χωρίς καμία ναυτία και σύμπτωμα... Μου είπε αν δεν μπορώ να το διαχειριστώ να την πάρω τηλ για να πάω αλλά δεν θέλω να πάω και να μου πει δεν ακούω παλμό... Πρέπει να προσπαθήσω να ηρεμήσω κάπως και να περάσουν οι μέρες... 

Κορίτσι μου προσπάθησε να ηρεμήσεις σκέψου ότι το μωράκι σου είναι μια χαρά! Άσε να περάσει η μέρα να δεις πως θα είσαι αύριο, έτσι κ αλλιώς τώρα δεν υπάρχει κάτι να πεις ότι μπορείς να κάνεις! Άσε να δεις πως θα είσαι αύριο κ αν ακόμα δεν έχεις συμπτώματα κ σε τρώει το αγχος καλύτερα να πας να σε δει για να ηρεμήσεις! Σε ποια βδομάδα είσαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Μίλησα μαζί της και μου είπε ότι μου πρότεινε να πάω τη Δευτέρα για να είμαστε πιο σίγουροι για την ανάπτυξη του μωρού και για να ακούσουμε καρδιακό παλμό. Αλλιώς αν δεν ακούγαμε θα μπαίναμε σε άλλη διαδικασία... Άγχος κυρίως γιατί με παρακουλουθησε και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου... Μου είπε ότι δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες ίδιες και ότι μπορεί τώρα να είμαι καλά και το βράδυ ξαφνικά να είμαι χάλια... Επίσης ότι υπάρχουν εγκυμοσύνες χωρίς καμία ναυτία και σύμπτωμα... Μου είπε αν δεν μπορώ να το διαχειριστώ να την πάρω τηλ για να πάω αλλά δεν θέλω να πάω και να μου πει δεν ακούω παλμό... Πρέπει να προσπαθήσω να ηρεμήσω κάπως και να περάσουν οι μέρες... 

Χριστίνα μου καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος. Κι εγώ είχα μια παλίνδρομη στην 9η εβδομάδα πέρυσι και ψάχνω συνεχώς τα συμπτώματά μου. Να σου πω όμως ότι πέρυσι στην παλίνδρομη τα συμπτώματα σταμάτησαν αρκετές μέρες αφού πήραμε είδηση ότι η καρδούλα είχε σταματήσει. Σε αυτή την εγκυμοσύνη για παράδειγμα ήμουν σίγουρη ότι δεν θα πάει καλά γιατί η τρίτη μου χοριακή δεν είχε ανέβει όσο θέλαμε.  Παρόλα αυτά η καρδούλα ήταν οκ την Δευτέρα που πήγαμε στο γιατρό. Ξέρω ότι αν έχεις καεί με παλίνδρομη έχεις 10πλασιο άγχος. Το καταλαβαίνω. 

Κράτα όμως αυτό που σου είπε η γιατρός σου. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και κάθε γυναίκα επίσης. Δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις συμπτώματα και επίσης υπάρχουν πολλά σκαμπανεβάσματα σε αυτά.

Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά μέχρι τη Δευτέρα, να δεις που όλα θα είναι καλά. Εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μέρες για να μην ταλαιπωρείσαι άλλο. Και μην κατηγορείς τον εαυτό σου,η στεναχώρια που πέρασες δεν προκάλεσε πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα σήμερα κορίτσια μου προστέθηκε ένα νέο άγχος καθώς διαγνώστηκαν 3 άτομα στη δουλειά με covid και με τους 2 από αυτούς είμαστε στον ίδιο χώρο. Μου είχε πει ο γιατρός μου ότι και να κολλήσω είναι πλέον σαν ίωση αλλά μου είχε προτείνει σε μετρό κτλ να φοράω μάσκα, κάτι που έκανα ούτως ή άλλως. 

Στο γραφείο όμως δεν φορούσα και τώρα αγχώνομαι μην έχω κολλήσει και κάνω κακό στο έμβρυο. Και τα βάζω με τον εαυτό μου που δεν φορούσα μάσκα. Ο γιατρός μου είπε προληπτικά να παίρνω για 15 μέρες μια βιταμίνη C 1000mg κάθε μέρα. Έχει περάσει καμία covid στην αρχή της εγκυμοσύνης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Κορίτσια προχθές το στομάχι μου είχε μια ανακατωσουρα... Χθες δεν είχα τίποτα.. Σήμερα μέχρι στιγμής είμαι καλά... Με έπιασε ένα τρομερό άγχος μήπως έπαθα πάλι παλίνδρομη... Είμαι 6 εβδομάδων... Ραντεβού έχω 2/10 και είναι το πρώτο μας ραντεβού γιατί μου είπε αν πήγαινα και νωρίτερα μόνο έναν σακο θα βλέπαμε... Αυτή η υποχώρηση των συμπτωμάτων στο μυαλό μου είναι συνδεδεμένη με την παλίνδρομη γιατί την άλλη φορά δεν ψαχτηκα... Το θεώρησα φυσιολογικό και αντιληφθηκαμε δύο εβδομάδες μετά το τι συνέβη στον υπέρηχο... Επίσης εδώ και μια εβδομάδα έχω μια τρομερή στεναχώρια και πολύ άγχος για προσωπικά ζητήματα και φοβάμαι μήπως έκανα κακό στο μωράκι μου... Μα γιατί να μην με ενοχλεί άλλο το στομάχι μου; Εμετούς δεν έκανα αλλά έτσι καταλάβαινα ότι προχωράμε...

Δεν έχουν όλες οι γυναίκες τα ενοχλητικά συμπτώματα, δεν σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Μάλλον το σκέφτεσαι λόγω της προηγούμενης κακής εμπειρίας σου, αλλά δεν σημαίνει κάτι πιστεύω! 

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει κάποιες είναι τυχερές και περνάνε πολύ ωραία την εγκυμοσύνη τους και κάποιες είναι όλη μέρα στην τουαλέτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Vanilla_ είπε:

@Elk  σήμερα δεν έχεις ραντεβού στο γιατρό; όλα να πάνε καλά, περιμένουμε νέα!! 🙂

Κορίτσια σας διαβάζω αλλά δεν ηθελα να σας προσθέσω περισσότερο άγχος αλλά  θα σας γράψω τα νέα μου

δυστηχως καρδούλα ειδαμε να χτυπάει αλλά δεν την ακούσαμε πάει για παλινδρόμηση η κύηση το μωρο δεν μεγάλωσε όσο θα έπρεπε για την βδομαδα που είμαι, είναι αρκετά μικρότερο 

Δευτέρα θα πάω άλλη μια φορά να με δει και να δω ποτε θα πάω για επέμβαση

Το μόνο που με φοβίζει είναι η επέμβαση δεν θέλω να μπω σε αυτήν την διαδικασία  

εύχομαι κορίτσια να έχετε όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερά μωράκια.. εμένα δεν ήταν το τυχερό μου το μαγιάτικο μωρακι  αν και ανοιξα αυτήν την ομαδούλα δυστηχως το ταξίδι της εγκυμοσυνης μου σταματαει εδώ

 θα μπαίνω και θα διαβάζω με χαρά τα  νέα σας  εύχομαι ότι, μα ότι καλύτερο σε εσας και τα σπορακια σας 😊💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια σας διαβάζω αλλά δεν ηθελα να σας προσθέσω περισσότερο άγχος αλλά  θα σας γράψω τα νέα μου

δυστηχως καρδούλα ειδαμε να χτυπάει αλλά δεν την ακούσαμε πάει για παλινδρόμηση η κύηση το μωρο δεν μεγάλωσε όσο θα έπρεπε για την βδομαδα που είμαι, είναι αρκετά μικρότερο 

Δευτέρα θα πάω άλλη μια φορά να με δει και να δω ποτε θα πάω για επέμβαση

Το μόνο που με φοβίζει είναι η επέμβαση δεν θέλω να μπω σε αυτήν την διαδικασία  

εύχομαι κορίτσια να έχετε όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερά μωράκια.. εμένα δεν ήταν το τυχερό μου το μαγιάτικο μωρακι  αν και ανοιξα αυτήν την ομαδούλα δυστηχως το ταξίδι της εγκυμοσυνης μου σταματαει εδώ

 θα μπαίνω και θα διαβάζω με χαρά τα  νέα σας  εύχομαι ότι, μα ότι καλύτερο σε εσας και τα σπορακια σας 😊💕

:(:(:( ωχ λυπήθηκα πάρα πολύ! και συγγνώμη που ρώτησα, δεν το φαντάστηκα! 

ελπίζω να αλλάξει κάτι την Δευτέρα που θα σε δει, τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια σας διαβάζω αλλά δεν ηθελα να σας προσθέσω περισσότερο άγχος αλλά  θα σας γράψω τα νέα μου

δυστηχως καρδούλα ειδαμε να χτυπάει αλλά δεν την ακούσαμε πάει για παλινδρόμηση η κύηση το μωρο δεν μεγάλωσε όσο θα έπρεπε για την βδομαδα που είμαι, είναι αρκετά μικρότερο 

Δευτέρα θα πάω άλλη μια φορά να με δει και να δω ποτε θα πάω για επέμβαση

Το μόνο που με φοβίζει είναι η επέμβαση δεν θέλω να μπω σε αυτήν την διαδικασία  

εύχομαι κορίτσια να έχετε όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερά μωράκια.. εμένα δεν ήταν το τυχερό μου το μαγιάτικο μωρακι  αν και ανοιξα αυτήν την ομαδούλα δυστηχως το ταξίδι της εγκυμοσυνης μου σταματαει εδώ

 θα μπαίνω και θα διαβάζω με χαρά τα  νέα σας  εύχομαι ότι, μα ότι καλύτερο σε εσας και τα σπορακια σας 😊💕

Ω λυπάμαι πολύ😔. Υπάρχει περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη ή στο απέκλεισε ο γιατρός;

Σε κάθε περίπτωση ακόμα προσπάθησε να μην αγχώνεσαι για την επέμβαση. Έχω είχα πάρει φάρμακα και απέβαλα σπίτι αλλά ξέρω από φίλες μου κοντινές ότι δεν είναι τίποτα η διαδικασία της απόξεσης, ειδικά σε αυτές τις εβδομάδες.

Εύχομαι ειλικρινά κάτι να αλλάξει μέχρι τη Δευτέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια σας διαβάζω αλλά δεν ηθελα να σας προσθέσω περισσότερο άγχος αλλά  θα σας γράψω τα νέα μου

δυστηχως καρδούλα ειδαμε να χτυπάει αλλά δεν την ακούσαμε πάει για παλινδρόμηση η κύηση το μωρο δεν μεγάλωσε όσο θα έπρεπε για την βδομαδα που είμαι, είναι αρκετά μικρότερο 

Δευτέρα θα πάω άλλη μια φορά να με δει και να δω ποτε θα πάω για επέμβαση

Το μόνο που με φοβίζει είναι η επέμβαση δεν θέλω να μπω σε αυτήν την διαδικασία  

εύχομαι κορίτσια να έχετε όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερά μωράκια.. εμένα δεν ήταν το τυχερό μου το μαγιάτικο μωρακι  αν και ανοιξα αυτήν την ομαδούλα δυστηχως το ταξίδι της εγκυμοσυνης μου σταματαει εδώ

 θα μπαίνω και θα διαβάζω με χαρά τα  νέα σας  εύχομαι ότι, μα ότι καλύτερο σε εσας και τα σπορακια σας 😊💕

Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου... Ήλπιζα ότι θα ήμουν η μόνη σε αυτό το θεματακι που δεν θα είχε καλή έκβαση... ☹️☹️

Αν και καταλαβαίνω πως νιώθεις, κανε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα να δεις πως θα πάει! Ίσως έχει πάρει μπρος κι έχει μεγαλώσει! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Vanilla_ είπε:

:(:(:( ωχ λυπήθηκα πάρα πολύ! και συγγνώμη που ρώτησα, δεν το φαντάστηκα! 

ελπίζω να αλλάξει κάτι την Δευτέρα που θα σε δει, τι να πω! 

Δεν πειράζει κορίτσι μου ίσα ίσα χάρηκα που ενδιαφέρθηκες  

ειμαι καλά ψυχολογικά το πήρα ψύχραιμα εντάξει συμβαίνουν και αυτά τι να κάνουμε μέσα στην ζωή είναι.. έχω ένα παιδάκι και ευχαριστώ το θεό που είμαι είδη μανούλα 🥰

Το μόνο που στεναχωρέθηκα είναι ότι ο αντρας μου δεν το πηρε τόσο ψύχραιμα 

Και φοβαμαι να κάνω την επέμβαση μακάρι να μην χρειαζόταν να μπορούσε να το αποβαλη μόνος του οργανισμός να μην τρέχω στην Αθήνα και σε νοσοκομεία 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου ίσα ίσα χάρηκα που ενδιαφέρθηκες  

ειμαι καλά ψυχολογικά το πήρα ψύχραιμα εντάξει συμβαίνουν και αυτά τι να κάνουμε μέσα στην ζωή είναι.. έχω ένα παιδάκι και ευχαριστώ το θεό που είμαι είδη μανούλα 🥰

Το μόνο που στεναχωρέθηκα είναι ότι ο αντρας μου δεν το πηρε τόσο ψύχραιμα 

Και φοβαμαι να κάνω την επέμβαση μακάρι να μην χρειαζόταν να μπορούσε να το αποβαλη μόνος του οργανισμός να μην τρέχω στην Αθήνα και σε νοσοκομεία 😕

Αχ εγώ δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου ότι είναι συχνά αυτά, δυστυχώς, τώρα που διαβάζω το φόρουμ το συνειδητοποιώ ότι τυχαίνει πολλές φορές, απλώς μάλλον δεν το λέμε ούτε σε φίλες όταν συμβαίνει, οπότε δεν το είχα στο νου μου.

Ευτυχώς που έχεις ένα παιδάκι, ναι!! Αν ήταν 1η εγκυμοσύνη φαντάζομαι θα ήταν πιο δύσκολο, ειδικά αν προσπαθεί κάποια καιρό, τότε θα είναι πολύ πολύ άσχημο. 

Ελπίζω πραγματικά να σας πει κάτι καλό τη Δευτέρα ο γιατρός και να εξελιχθούν τα πράγματα όπως θέλεις από δω κ πέρα! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου ίσα ίσα χάρηκα που ενδιαφέρθηκες  

ειμαι καλά ψυχολογικά το πήρα ψύχραιμα εντάξει συμβαίνουν και αυτά τι να κάνουμε μέσα στην ζωή είναι.. έχω ένα παιδάκι και ευχαριστώ το θεό που είμαι είδη μανούλα 🥰

Το μόνο που στεναχωρέθηκα είναι ότι ο αντρας μου δεν το πηρε τόσο ψύχραιμα 

Και φοβαμαι να κάνω την επέμβαση μακάρι να μην χρειαζόταν να μπορούσε να το αποβαλη μόνος του οργανισμός να μην τρέχω στην Αθήνα και σε νοσοκομεία 😕

Στην παλίνδρομη που είχα περισυ, μου είχε πει ο γιατρός ότι θα μπορούσα να περιμένω να αποβάλει ο οργανισμός από μόνος του. Απλά μου είχε πει ότι μπορεί να έπαιρνε από μια εβδομάδα έως έναν μήνα. Είχα επιλέξει να πάρω τα φάρμακα γιατί ήθελα να ξεμπερδεύω και να μπορέσω να ξαναπροσπαθήσω άμεσα. Μπορείς να ρωτήσεις τη γιατρό σου αν υπάρχει αυτή η εναλλακτική στην περίπτωσή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσι μου προσπάθησε να ηρεμήσεις σκέψου ότι το μωράκι σου είναι μια χαρά! Άσε να περάσει η μέρα να δεις πως θα είσαι αύριο, έτσι κ αλλιώς τώρα δεν υπάρχει κάτι να πεις ότι μπορείς να κάνεις! Άσε να δεις πως θα είσαι αύριο κ αν ακόμα δεν έχεις συμπτώματα κ σε τρώει το αγχος καλύτερα να πας να σε δει για να ηρεμήσεις! Σε ποια βδομάδα είσαι τωρα;

Χθες έκλεισα την 6η... Αυτό μου είπε και εκείνη... Αν δεν μπορώ να το διαχειριστώ να πάω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Natasa_K είπε:

Χριστίνα μου καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος. Κι εγώ είχα μια παλίνδρομη στην 9η εβδομάδα πέρυσι και ψάχνω συνεχώς τα συμπτώματά μου. Να σου πω όμως ότι πέρυσι στην παλίνδρομη τα συμπτώματα σταμάτησαν αρκετές μέρες αφού πήραμε είδηση ότι η καρδούλα είχε σταματήσει. Σε αυτή την εγκυμοσύνη για παράδειγμα ήμουν σίγουρη ότι δεν θα πάει καλά γιατί η τρίτη μου χοριακή δεν είχε ανέβει όσο θέλαμε.  Παρόλα αυτά η καρδούλα ήταν οκ την Δευτέρα που πήγαμε στο γιατρό. Ξέρω ότι αν έχεις καεί με παλίνδρομη έχεις 10πλασιο άγχος. Το καταλαβαίνω. 

Κράτα όμως αυτό που σου είπε η γιατρός σου. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και κάθε γυναίκα επίσης. Δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις συμπτώματα και επίσης υπάρχουν πολλά σκαμπανεβάσματα σε αυτά.

Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά μέχρι τη Δευτέρα, να δεις που όλα θα είναι καλά. Εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μέρες για να μην ταλαιπωρείσαι άλλο. Και μην κατηγορείς τον εαυτό σου,η στεναχώρια που πέρασες δεν προκάλεσε πρόβλημα. 

Εύχομαι να είναι όλα καλά γιατί η παλίνδρομη είναι ότι χειρότερο..  Είχα πάει γεμάτη χαρά πρώτη φορά κιολας με τον σύντροφο μου να ακούσουμε μαζί την καρδιά και όταν σου λένε ότι δεν υπάρχει παλμός χάνεις τη γη κάτω από τα πόδια σου... Εύχομαι καμία γυναίκα να μην το περάσει από εδώ και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια σας διαβάζω αλλά δεν ηθελα να σας προσθέσω περισσότερο άγχος αλλά  θα σας γράψω τα νέα μου

δυστηχως καρδούλα ειδαμε να χτυπάει αλλά δεν την ακούσαμε πάει για παλινδρόμηση η κύηση το μωρο δεν μεγάλωσε όσο θα έπρεπε για την βδομαδα που είμαι, είναι αρκετά μικρότερο 

Δευτέρα θα πάω άλλη μια φορά να με δει και να δω ποτε θα πάω για επέμβαση

Το μόνο που με φοβίζει είναι η επέμβαση δεν θέλω να μπω σε αυτήν την διαδικασία  

εύχομαι κορίτσια να έχετε όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερά μωράκια.. εμένα δεν ήταν το τυχερό μου το μαγιάτικο μωρακι  αν και ανοιξα αυτήν την ομαδούλα δυστηχως το ταξίδι της εγκυμοσυνης μου σταματαει εδώ

 θα μπαίνω και θα διαβάζω με χαρά τα  νέα σας  εύχομαι ότι, μα ότι καλύτερο σε εσας και τα σπορακια σας 😊💕

Αχ κορίτσι μου... Πως σε νιώθω... Πίστεψε με μπορώ να σε νιώσω ΑΠΟΛΥΤΑ... Είχα μια παλινδρομη στην πρώτη μου κιολας εγκυμοσύνη τον Απρίλιο... Το κατάλαβα 2 εβδομάδες μετά όμως... Δεν μπορώ να σου πω ότι είναι εύκολο αυτό γιατί δεν είναι! Είναι ότι πιο φρικτό μπορεί να ζήσει μια γυναίκα... Να κυοφορείς ένα μωρό που δεν ζει πλέον... Έχω να σου προτείνω να ζητήσεις εξέταση καρυότυπου(εξέταση χρωμοσωματων). Το δικό μου παιδάκι είχε σύνδρομο turner γιαυτό και δεν εξελίχθηκε... Η φύση πάντα προνοει χωρίς όμως να λογαριάζει πόσο ποναμε εμείς..  Ειλικρινά εύχομαι να πάρεις χρόνο και όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα... Όσο για το μωράκι σου δεν θα μπορείς να το ξεχάσεις..  Εγώ δεν σου κρύβω ότι ακόμα και τώρα που περιμένω άλλο το σκέφτομαι και κλαιω... Γιατί όχι εκείνο; Να ξέρεις ότι θα έχεις ένα αγγελάκι στον ουρανό να σε προσέχει πάντα! Και να το κρατάς βαθιά μέσα στην καρδιά σου σαν να το έχεις ήδη γεννήσει.... Ότιδηποτε χρειαστείς είμαι εδώ για εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Christina.... είπε:

Αχ κορίτσι μου... Πως σε νιώθω... Πίστεψε με μπορώ να σε νιώσω ΑΠΟΛΥΤΑ... Είχα μια παλινδρομη στην πρώτη μου κιολας εγκυμοσύνη τον Απρίλιο... Το κατάλαβα 2 εβδομάδες μετά όμως... Δεν μπορώ να σου πω ότι είναι εύκολο αυτό γιατί δεν είναι! Είναι ότι πιο φρικτό μπορεί να ζήσει μια γυναίκα... Να κυοφορείς ένα μωρό που δεν ζει πλέον... Έχω να σου προτείνω να ζητήσεις εξέταση καρυότυπου(εξέταση χρωμοσωματων). Το δικό μου παιδάκι είχε σύνδρομο turner γιαυτό και δεν εξελίχθηκε... Η φύση πάντα προνοει χωρίς όμως να λογαριάζει πόσο ποναμε εμείς..  Ειλικρινά εύχομαι να πάρεις χρόνο και όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα... Όσο για το μωράκι σου δεν θα μπορείς να το ξεχάσεις..  Εγώ δεν σου κρύβω ότι ακόμα και τώρα που περιμένω άλλο το σκέφτομαι και κλαιω... Γιατί όχι εκείνο; Να ξέρεις ότι θα έχεις ένα αγγελάκι στον ουρανό να σε προσέχει πάντα! Και να το κρατάς βαθιά μέσα στην καρδιά σου σαν να το έχεις ήδη γεννήσει.... Ότιδηποτε χρειαστείς είμαι εδώ για εσένα!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά η αλήθεια είναι ότι αν μου είχε συμβεί στην πρώτη μου εγκυμοσύνη θα το είχα πάρει αρκετά βαριά 

αλλα αυτήν την φορά ήμουν αρκετά ήρεμη ειδικά όταν γύρισα σπίτι και πήρα αγκαλιά το παιδάκι μου ένιωσα πολύ καλύτερα 😊

το πρώτο μου παιδάκι έκανα 1,5 χρόνο να τα καταφέρω έχω ένα ορμονικό θέμα αλλά μόλις το ρύθμισα έμεινα εγκυος 

τωρα ο λόγος που πιστεύω ότι παλινδρομήσε είναι ο ίδιος λόγος που δεν μπορούσα να μεινω εγκυος είναι το ορμονικό θέμα που έχω δεν το είχα ρυθμίσει βλέπεις επειδή θηλάζω δεν μπορούσα να παρω την αγωγή μου 

μαλλον εκεί οφείλετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...