Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα και πάλι.Εγω που έχω μπερδευτεί πειράζει ;18η μέρα κύκλου.Σας στέλνω  φωτό από τεστ ωορρηξίας.Θετικο ήταν την Παρασκευή.Ακομα αχνοφαινεται η γραμμή.Επαφες Παρασκευή Σάββατο Κυριακή και χθες Δευτέρα.

IMG_20230926_174854.jpg

Αρνητικό είναι το τεστ σου είναι οκ αρα την Παρασκευή ήταν η ωορρηξία σου μια χαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα και πάλι.Εγω που έχω μπερδευτεί πειράζει ;18η μέρα κύκλου.Σας στέλνω  φωτό από τεστ ωορρηξίας.Θετικο ήταν την Παρασκευή.Ακομα αχνοφαινεται η γραμμή.Επαφες Παρασκευή Σάββατο Κυριακή και χθες Δευτέρα.

IMG_20230926_174854.jpg

Το τέστ σου είναι ακριβώς όπως πρέπει! Αρνητικό 🥰🥰 άρα έγινε η ωορρηξία και είχες και επαφές όλα τέλεια δηλαδή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Μακάρι κορίτσια @Elk @annitakianna ♥️ Μήπως και γλιτώσουμε την εξωσωματική.

Στο εύχομαι κορίτσι μου 🙏 ο μήνας αυτός να είναι ο τυχερός σας και να έρθει το σπορακι σας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Στο εύχομαι κορίτσι μου 🙏 ο μήνας αυτός να είναι ο τυχερός σας και να έρθει το σπορακι σας 🥰

Ευχαριστώ πολύ ♥️ Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

@singing in the rainμιλησες τλκ μ το γιατρο;; σε καλεσε;;

Καλά τι σύμπνοια είναι αυτή! Τώρα μπήκα να γράψω ακριβώς το ίδιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κορίτσια μου δε με κάλεσε! Υποθέτω αύριο που θα λειτουργεί το ιατρείο! Για να δούμε..κάνω υπομονή.. εν τω μεταξύ είμαι κι εγώ στις γόνιμες τώρα..κάνουμε τις επαφές μας θαύματα συμβαίνουν 🙂

Θα στείλω να σας πω αύριο τα νέα μόλις μου πει!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλά τι σύμπνοια είναι αυτή! Τώρα μπήκα να γράψω ακριβώς το ίδιο!!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@singing in the rainμιλησες τλκ μ το γιατρο;; σε καλεσε;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου μηπως να μας δωσεις καμια πληροφορια για το γιατρο σου για να αποφυγουμε να παμε;; τυπου αρχικα ονοματος και περιοχη;

Καλημέρα, δεν θέλω να πω κάτι μέχρι το ραντεβού. Αν μου πει βλακείες πάλι ναι θα σας αναφέρω το όνομά του. Αλλά όπως είπα και παραπάνω, με έχει βοηθήσει και θέλω να του δώσω μια τελευταία ευκαιρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marinaP είπε:

@ΛΕΥΚΗ κορίτσι μου οσο αφορά το ιστορικό σου εννοείται θα συμφωνήσω με τα κορίτσια! Έχεις κάθε δικαίωμα να πάρεις τον φάκελο σου και να τον κάνεις οτι οτι θέλεις!! Και μένα με χειρουργησε και τις δυο φορές για ενδομητριωση άλλος γιατρός ο οποίος όταν ζήτησα το φάκελο Μ τον πήρα!

Τώρα οσο αφορά αυτά π σου είπε οτι έχεις βαριάς μορφής ενδωμητριωση και μονο με εξωσωματική μπορείς να πας θα σου πω τα εξής. Από το 2014 μέχρι το 2016 έκανα δυο χειρουργεία ενδομητριωσης και τις δυο φορές εβαζα ενέσεις μετά και μετά για πολλούς μήνες αντισυλληπτικά. Τώρα την τρίτη φορά που εμφανίστηκε (2020) μέχρι και σήμερα που δεν την έχω χειρουργήσει ακόμη, ο νέος γιατρός μου μου ξεκαθάρισε οτι και με ενδομητριωση μια χαρά μπορώ να μείνω έγκυος φυσιολογικα!!! Απλά θα πάρει αρκετό καιρό ή και χρόνια ή θα έρθει και αμέσως. Η ενδομητριωση επηρεάζει την σύλληψη. Ωστόσο εγώ προχώρησα σε εξωσωματική γιατί θέλαμε να αποφύγουμε το τρίτο χειρουργείο καθώς σε κάθε χειρουργείο αφαιρείται ωοθηκικος ιστός  και αυτό δεν το θέλαμε για τρίτη φορά. Πάρολα τα χειρουργεία μου είπε οτι ο προηγούμενος γιατρός μου έκανε πολύ καλή δουλειά και είναι και η δύο Μ ωοθήκες σε πολύ καλή κατάσταση.

Στα γράφω όλα αυτά για να μην πανικοβαλεσαι με αυτό π σου είπε περι εξωσωματικής. Βέβαια δεν ξέρω αν είδε και τίποτα άλλο και να θεωρείσαι οτι έχεις βαριάς μορφής 🤷 (να σημειώσω εδώ οτι εμένα και τις δύο φορές η ενδομητριωση είχε φτάσει 10 cm) 

Πάρε λοιπόν με κάθε τρόπο τον φάκελο σ και βρες ένα γιατρό που θα είναι ανοιχτό χαρτί απέναντι σου! Αυτή είναι η ταπεινή Μ άποψη. Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο🙏🏻

 

Καλημέρα κορίτσι μου, δεν με φοβίζει τόσο το θέμα της εξωσωματικής(ίσα ίσα αισθάνομαι και τυχερή που υπάρχει αυτή η επιλογή). Αυτό που δεν αντέχω είναι να μάθω πως μου είπε ότι πάσχω από βαριά ενδομητρίωση, ενώ ο καινούργιος γιατρός μου είπε πως δεν φαίνεται να υπάρχει η πάθηση αλλά και να υπάρχει(μόνο από το DVD μπορεί να το ελέγξει) είναι ελαφριάς μορφής.

Έχω διαβάσει τόσα πολλά και εδώ από εσάς και στο google αφού για εμένα ήταν κάτι άγνωστο όλο αυτό. Παντού διαβάζω για πόνους. Αυτό μου είπε και ο (καινούργιος γιατρός). Βασικό σύμπτωμα είναι ο πόνος, ειδικά όταν είναι βαριάς μορφής. Εγώ ποτέ δεν πόνεσα, απλά είχα πολλές μέρες αιμορραγία. 

Εδώ μιλάμε για 2 σχεδόν αντικρουόμενες απόψεις.

Τι να πιστέψω??? Περιμένω το πρακτικό του χειρουργείου μήπως βγει κάποιο συμπέρασμα.

Ο γιατρός με γέμισε αισιοδοξία και μέσα σε λίγες μέρες ο παλιός γιατρός με καταρράκωσε πάλι. Δηλαδή πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! @singing in the rainείναι σπαστικό να περιμένεις σε αναμμένα κάρβουνα και να μην σε παίρνουν τηλέφωνο 😡😡😡 ελπίζω σύντομα να έχεις νέα!! Πάντως μην στεναχωριέσαι θα φτιάξει το σπέρμα! Λίγο οι βιταμίνες λίγο η θεραπεία για το μικρόβιο λίγο η διατροφή και τσουυυπ θα ανέβει! Τα λέω σε σένα να τα ακούω και εγώ μιας και εμείς έχουμε τα χάλια μας!! Βρε κορίτσια η @Mpourmpoulo μας που χάθηκε!! Μου έλειψε το κορίτσι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, δεν με φοβίζει τόσο το θέμα της εξωσωματικής(ίσα ίσα αισθάνομαι και τυχερή που υπάρχει αυτή η επιλογή). Αυτό που δεν αντέχω είναι να μάθω πως μου είπε ότι πάσχω από βαριά ενδομητρίωση, ενώ ο καινούργιος γιατρός μου είπε πως δεν φαίνεται να υπάρχει η πάθηση αλλά και να υπάρχει(μόνο από το DVD μπορεί να το ελέγξει) είναι ελαφριάς μορφής.

Έχω διαβάσει τόσα πολλά και εδώ από εσάς και στο google αφού για εμένα ήταν κάτι άγνωστο όλο αυτό. Παντού διαβάζω για πόνους. Αυτό μου είπε και ο (καινούργιος γιατρός). Βασικό σύμπτωμα είναι ο πόνος, ειδικά όταν είναι βαριάς μορφής. Εγώ ποτέ δεν πόνεσα, απλά είχα πολλές μέρες αιμορραγία. 

Εδώ μιλάμε για 2 σχεδόν αντικρουόμενες απόψεις.

Τι να πιστέψω??? Περιμένω το πρακτικό του χειρουργείου μήπως βγει κάποιο συμπέρασμα.

Ο γιατρός με γέμισε αισιοδοξία και μέσα σε λίγες μέρες ο παλιός γιατρός με καταρράκωσε πάλι. Δηλαδή πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένη.

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Να σου πω για τους πόνους οτι ναι εγώ που έχω βαριάς μορφής έχω φρικτούς πόνους! Όμως! Ο γιατρός π με χειρουργησε θυμάμαι να Μ λεει οτι είμαι τυχερή στην ατυχία μου γιατι πονάω! Πολλές γυναίκες δεν έχουν κανένα σύμπτωμα και το μαθαίνουν οταν προσπαθούν για παιδί και δεν έρχεται. Και μια γνωστή Μ ξέρω οτι δεν μπορούσε να κάνει παιδί και από τον υπέρηχο δεν φαινόταν κάτι. Όταν την χειρουργησαν είχαν βρεθεί εστίες ενδομητριωσης σε σχεδόν όλα τα όργανα της κοιλιάς. Και έκανε ανοιχτό χειρουργείο και όχι λαπαροσκοπική. 

Αυτό π θέλω να σου πω είναι οτι με όσα άκουσα τόσα χρόνια για αυτό το θέμα κατάλαβα οτι το αν είναι βαριάς η όχι μορφής δεν το καταλαβαίνεις από τα συμπτώματα! Αυτό κατάλαβα εγώ βέβαια δεν είμαι γιατρός. Σου το είπα και χθές και θα στο ξαναπώ και σήμερα γιατί έχω παω σε πααααααρα πολλούς γιατρούς για αυτό το θέμα. Βρες ένα γιατρό π θα τον εμπιστεύεσαι 100% . Και τότε όλα θα γίνουν πιο εύκολα στο μυαλό σ!

Σήμερα έχεις ραντεβού μαζί του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ α και να σου πω ότι από τη στιγμή που σήμερα είσαι "καθαρή" από ενδομητριωση μια χαρά μπορείς να μείνεις έγκυος χωρίς εξωσωματική!! Και είμαι σίγουρη οτι θα έρθει σύντομα. Εδώ κοπέλες με ενδομητριωση και έμειναν έγκυες, οχι εσύ που δεν έχεις! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Είμαι σε πολλές σκέψεις...προχθές είχα μούδιασμα σαν να είμαι πρώτη μέρα περιόδου,χθες είχα ολόκληρο το πρωί έντονο πόνο περιόδου που πραγματικά με εξέπληξε γιατί δεν πονάω πια στην περίοδο. Το βράδυ πολύ έντονο πονοκέφαλο που σχεδόν πάντα σηματοδοτεί πως την επόμενη μέρα θα μου ρθει περίοδος...ακόμη περίοδος άφαντη..εν τω μεταξύ επειδή είχα την αρνητική χοριακη έκανα κανονικά το πρόγραμμα μου ..έβαψα κανονικά χθες τα μαλλιά μου, πήρα το ντεπον μου το βραδυ κανονικά για τον πονοκέφαλο.. ακόμη δεν έχω καν ροζ ,τίποτα. Σήμερα είναι η 14η μέρα από την τελευταία μέρα που υποθέτω πως έκανα ωορηξια . Γιατί στις 14 Σεπτεμβρίου έκανα τον υπέρηχο και ο γιατρός ειδε πως έχει ήδη γίνει η ωορηξια μου. Άρα αποκλείεται να έκανα μετά τις 14. Από τις 13 Σεπτεμβρίου σήμερα συμπληρώνονται 14 μέρες..φφφ έχω ένα άγχος...θα δω πως θα εξελιχθεί αυτό τις επόμενες μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Είμαι σε πολλές σκέψεις...προχθές είχα μούδιασμα σαν να είμαι πρώτη μέρα περιόδου,χθες είχα ολόκληρο το πρωί έντονο πόνο περιόδου που πραγματικά με εξέπληξε γιατί δεν πονάω πια στην περίοδο. Το βράδυ πολύ έντονο πονοκέφαλο που σχεδόν πάντα σηματοδοτεί πως την επόμενη μέρα θα μου ρθει περίοδος...ακόμη περίοδος άφαντη..εν τω μεταξύ επειδή είχα την αρνητική χοριακη έκανα κανονικά το πρόγραμμα μου ..έβαψα κανονικά χθες τα μαλλιά μου, πήρα το ντεπον μου το βραδυ κανονικά για τον πονοκέφαλο.. ακόμη δεν έχω καν ροζ ,τίποτα. Σήμερα είναι η 14η μέρα από την τελευταία μέρα που υποθέτω πως έκανα ωορηξια . Γιατί στις 14 Σεπτεμβρίου έκανα τον υπέρηχο και ο γιατρός ειδε πως έχει ήδη γίνει η ωορηξια μου. Άρα αποκλείεται να έκανα μετά τις 14. Από τις 13 Σεπτεμβρίου σήμερα συμπληρώνονται 14 μέρες..φφφ έχω ένα άγχος...θα δω πως θα εξελιχθεί αυτό τις επόμενες μέρες..

Καλημέρα κορίτσι μου. Ποιός ήταν ο μεγαλύτερος κύκλος σ; εγω περιμένω μέχρι και την τελευταία μέρα του μεγαλύτερου κύκλου μου που είναι 45 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Ποιός ήταν ο μεγαλύτερος κύκλος σ; εγω περιμένω μέχρι και την τελευταία μέρα του μεγαλύτερου κύκλου μου που είναι 45 μέρες. 

Δεν κάνω μεγάλους κύκλους..ίσα ίσα που πλέον μικραίνουν..συνήθως κάνω 26-27 μέρες. Ο πιο μεγάλος είναι 28 ημερών.. τώρα είμαι στην 24η μέρα αλλά έχω σημειώσει πως είχα πολλά υγρά ωορηξιας μόλις την 8η μέρα! Κ την 9η να έγινε και την 10η ,σήμερα δεν επρεπε να μου έχει έρθει?  Έχω μεγάλο άγχος πραγματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Να σου πω για τους πόνους οτι ναι εγώ που έχω βαριάς μορφής έχω φρικτούς πόνους! Όμως! Ο γιατρός π με χειρουργησε θυμάμαι να Μ λεει οτι είμαι τυχερή στην ατυχία μου γιατι πονάω! Πολλές γυναίκες δεν έχουν κανένα σύμπτωμα και το μαθαίνουν οταν προσπαθούν για παιδί και δεν έρχεται. Και μια γνωστή Μ ξέρω οτι δεν μπορούσε να κάνει παιδί και από τον υπέρηχο δεν φαινόταν κάτι. Όταν την χειρουργησαν είχαν βρεθεί εστίες ενδομητριωσης σε σχεδόν όλα τα όργανα της κοιλιάς. Και έκανε ανοιχτό χειρουργείο και όχι λαπαροσκοπική. 

Αυτό π θέλω να σου πω είναι οτι με όσα άκουσα τόσα χρόνια για αυτό το θέμα κατάλαβα οτι το αν είναι βαριάς η όχι μορφής δεν το καταλαβαίνεις από τα συμπτώματα! Αυτό κατάλαβα εγώ βέβαια δεν είμαι γιατρός. Σου το είπα και χθές και θα στο ξαναπώ και σήμερα γιατί έχω παω σε πααααααρα πολλούς γιατρούς για αυτό το θέμα. Βρες ένα γιατρό π θα τον εμπιστεύεσαι 100% . Και τότε όλα θα γίνουν πιο εύκολα στο μυαλό σ!

Σήμερα έχεις ραντεβού μαζί του;

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

@ΛΕΥΚΗ α και να σου πω ότι από τη στιγμή που σήμερα είσαι "καθαρή" από ενδομητριωση μια χαρά μπορείς να μείνεις έγκυος χωρίς εξωσωματική!! Και είμαι σίγουρη οτι θα έρθει σύντομα. Εδώ κοπέλες με ενδομητριωση και έμειναν έγκυες, οχι εσύ που δεν έχεις! ♥️

Ναι σήμερα το μεσημέρι! Δεν αμφισβητώ τον πρώτο γιατρό, γι'αυτό και ξανά πάω αλλά είναι τόσο διαφορετικές οι απόψεις τους που με μπερδεύουν. Έχω και την ιστολογική που αναφέρει κύστη ωχρού σωματίου και όχι ενδομητριακή κύστη και αυτό με κάνει παραπάνω δύσπιστη, Ίσως απλά να είναι και η ελπίδα. 

Τέλος πάντων θα πάω και βλέπουμε

Στο μεταξύ θα κάνω και κάποιες εξετάσεις για θρομβοφιλία κλπ που μου έγραψε ο καινούργιος γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Δεν κάνω μεγάλους κύκλους..ίσα ίσα που πλέον μικραίνουν..συνήθως κάνω 26-27 μέρες. Ο πιο μεγάλος είναι 28 ημερών.. τώρα είμαι στην 24η μέρα αλλά έχω σημειώσει πως είχα πολλά υγρά ωορηξιας μόλις την 8η μέρα! Κ την 9η να έγινε και την 10η ,σήμερα δεν επρεπε να μου έχει έρθει?  Έχω μεγάλο άγχος πραγματικά 

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι και την 28η μέρα. Καταλαβαίνω το άγχος σου είχες και εκείνο το θετικό τεστ π μας μπέρδεψε. Και εγώ αγχώνομαι κάθε φορά που δεν έρχεται στις μέρες της αλλά περιμένω να δω αν θα έρθει μέχρι τις 45 μέρες και δυστυχώς πάντα έρχεται 😛

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

Ναι σήμερα το μεσημέρι! Δεν αμφισβητώ τον πρώτο γιατρό, γι'αυτό και ξανά πάω αλλά είναι τόσο διαφορετικές οι απόψεις τους που με μπερδεύουν. Έχω και την ιστολογική που αναφέρει κύστη ωχρού σωματίου και όχι ενδομητριακή κύστη και αυτό με κάνει παραπάνω δύσπιστη, Ίσως απλά να είναι και η ελπίδα. 

Τέλος πάντων θα πάω και βλέπουμε

Στο μεταξύ θα κάνω και κάποιες εξετάσεις για θρομβοφιλία κλπ που μου έγραψε ο καινούργιος γιατρός.

Και εγώ είχα μπερδευτεί πολύ οταν πήγα σε δύο,ο ένας μου έλεγε πρέπει να αφαιρέσεις την ενδομητριωση και ο τωρινός γιατρός μου μου έλεγε όχι γιατί θα υπάρχει θέμα μετά το τρίτο χειρουργείο. Τελικά έμεινα σε αυτόν γιατί μου έβγαζε περισσότερη εμπιστοσύνη. Εσύ θα ξέρεις καλύτερα.

Να τις κάνεις αυτές τις εξετάσεις πολύ καλά έκανε που στις έγραψε, εγώ τις έκανα σκέψου μετά την αποβολή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι και την 28η μέρα. Καταλαβαίνω το άγχος σου είχες και εκείνο το θετικό τεστ π μας μπέρδεψε. Και εγώ αγχώνομαι κάθε φορά που δεν έρχεται στις μέρες της αλλά περιμένω να δω αν θα έρθει μέχρι τις 45 μέρες και δυστυχώς πάντα έρχεται 😛

 

Θα περιμένω φυσικά...αλλά ναι έχω άγχος δε το κρύβω.. τουλάχιστον σκέφτομαι ας μου έρθει αν είναι να ρθει να μην έχω κ άγχος που έβαψα μαλλι κ που συνεχίζω κανονικά την καθημερινότητα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Και εγώ είχα μπερδευτεί πολύ οταν πήγα σε δύο,ο ένας μου έλεγε πρέπει να αφαιρέσεις την ενδομητριωση και ο τωρινός γιατρός μου μου έλεγε όχι γιατί θα υπάρχει θέμα μετά το τρίτο χειρουργείο. Τελικά έμεινα σε αυτόν γιατί μου έβγαζε περισσότερη εμπιστοσύνη. Εσύ θα ξέρεις καλύτερα.

Να τις κάνεις αυτές τις εξετάσεις πολύ καλά έκανε που στις έγραψε, εγώ τις έκανα σκέψου μετά την αποβολή!

Ναι γενικά μου είπε πως γίνονται μετά από κάποια αποβολή, όμως έχει η αδερφή μου προδιάθεση οπότε καλό είναι να το αποκλείσουμε.

Ξέρω πως έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και εσύ, πραγματικά σου εύχομαι να αποκτήσεις σύντομα το θαυματάκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βροχερες καλημέρες κοριτσια μου!!❤️

εδω στην Αθηνα δεν σταματησε να μπουμπουνιζει και να αστραφτει σχεδον ολο το βραδυ!! ελπιζω να μη γινουν παλι καταστροφες...

@Girlyκανε λιγη υπομονη ή κανε ενα τεστ.. 😉 οτι νιωθεις οτι θα σε ηρεμησει πιο πολυ... η αληθεια ειναι οτι κι εγω που εκανα τεστ ωορρηξιας παλιοτερα, σε μερικους κυκλους δεν ερχοταν στις 14 μερες η περιοδος.. η ωχρινικη φαση νομιζω κραταει απο 12 εως 16 μερες οποτε εχει μια διακυμανση ο καθε οργανισμος.. επισης το τεστ που εκανες της clear blue ηταν πρωιμης ανιχνευσης;;

@singing in the rainελπιζω σμρ να σε παρει τηλεφωνο.. αμαν... καλα κανετε και εχετε τις επαφες σας!!! 1 σπερματοζωαριο χρειαζεται και το θαυμα θα ερθει!!! στελνω θετικα vibes!!!! 🥰😉

@ΛΕΥΚΗκανε σμρ το ραντεβου σου και θα περιμενουμε τα νεα σου! μακαρι να παρεις ολα τα στοιχεια που αφορουν στην επεμβαση σου και τοσο πεισματικα αρνουνται να σου δωσουν και μετα θα αποφασισεις τι ειναι καλυτερο για εσενα!😍

εμεις κοριτσια μου ειχαμε και χθες επαφουλα!!!! ☺️☺️ 12η μερα κυκλου!! οταν εκανα τα τεστ παλιοτερα κατα 99% τη 12η ειχα θετικο τεστ!! μεχρι στιγμης ειχαμε επαφες 9η, 11η και 12η μερα... μακαρι να μας ερθει το θαυμα αν και δεν ησυχαζω και νομιζω το επηρεαζω αρνητικα... το σκεφτομαι συνεχεια ρε κοριτσια.. πρεπει να απασχολησω το μυαλο μου με κατι αλλο..🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι γενικά μου είπε πως γίνονται μετά από κάποια αποβολή, όμως έχει η αδερφή μου προδιάθεση οπότε καλό είναι να το αποκλείσουμε.

Ξέρω πως έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και εσύ, πραγματικά σου εύχομαι να αποκτήσεις σύντομα το θαυματάκι σου

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Θα έρθει η ευλογημένη ώρα που θα Μ παει θα τις δω ξανα  τις δύο γραμμουλες 🌈

Και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θέλεις ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Δεν κάνω μεγάλους κύκλους..ίσα ίσα που πλέον μικραίνουν..συνήθως κάνω 26-27 μέρες. Ο πιο μεγάλος είναι 28 ημερών.. τώρα είμαι στην 24η μέρα αλλά έχω σημειώσει πως είχα πολλά υγρά ωορηξιας μόλις την 8η μέρα! Κ την 9η να έγινε και την 10η ,σήμερα δεν επρεπε να μου έχει έρθει?  Έχω μεγάλο άγχος πραγματικά 

Καλά εεε έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω πότε έκανες ωορρηξία!! 9η μέρα?? Είναι δυνατόν τόσο νωρίς? Και αν έκανες 9η μέρα σήμερα είναι η αναμενόμενη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Βροχερες καλημέρες κοριτσια μου!!❤️

εδω στην Αθηνα δεν σταματησε να μπουμπουνιζει και να αστραφτει σχεδον ολο το βραδυ!! ελπιζω να μη γινουν παλι καταστροφες...

@Girlyκανε λιγη υπομονη ή κανε ενα τεστ.. 😉 οτι νιωθεις οτι θα σε ηρεμησει πιο πολυ... η αληθεια ειναι οτι κι εγω που εκανα τεστ ωορρηξιας παλιοτερα, σε μερικους κυκλους δεν ερχοταν στις 14 μερες η περιοδος.. η ωχρινικη φαση νομιζω κραταει απο 12 εως 16 μερες οποτε εχει μια διακυμανση ο καθε οργανισμος.. επισης το τεστ που εκανες της clear blue ηταν πρωιμης ανιχνευσης;;

@singing in the rainελπιζω σμρ να σε παρει τηλεφωνο.. αμαν... καλα κανετε και εχετε τις επαφες σας!!! 1 σπερματοζωαριο χρειαζεται και το θαυμα θα ερθει!!! στελνω θετικα vibes!!!! 🥰😉

@ΛΕΥΚΗκανε σμρ το ραντεβου σου και θα περιμενουμε τα νεα σου! μακαρι να παρεις ολα τα στοιχεια που αφορουν στην επεμβαση σου και τοσο πεισματικα αρνουνται να σου δωσουν και μετα θα αποφασισεις τι ειναι καλυτερο για εσενα!😍

εμεις κοριτσια μου ειχαμε και χθες επαφουλα!!!! ☺️☺️ 12η μερα κυκλου!! οταν εκανα τα τεστ παλιοτερα κατα 99% τη 12η ειχα θετικο τεστ!! μεχρι στιγμης ειχαμε επαφες 9η, 11η και 12η μερα... μακαρι να μας ερθει το θαυμα αν και δεν ησυχαζω και νομιζω το επηρεαζω αρνητικα... το σκεφτομαι συνεχεια ρε κοριτσια.. πρεπει να απασχολησω το μυαλο μου με κατι αλλο..🙄

Κορίτσι μου νομίζω όλες μας εδώ έτσι είμαστε! Μόνο αυτό σκεφτόμαστε όλη την ώρα! Τεστ ωορρηξίας δεν κάνεις για επιβεβαίωση έτσι? Πάντως αν έχετε και σήμερα επαφή νομίζω θα είσαι μια χαρά 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...