Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είμαι πολύ θυμωμένη και κα΄που πρέπει να τα πω.

Εχθές ανέφερα εδώ το θέμα του DVD από το χειρουργείο που έκανα πέρσι τον Νοέμβριο. Αυτό το DVD λοιπόν το έχω ζητήσει 100 φορές από τον γιατρό μου και κάθε φορά με μια δικαιολογία δεν το φέρνει. Η @kokkinoskoufitsa μου είπε πως φεύγοντας από το νοσοκομείο έπρεπε να πάρω ένα φάκελο με όλο το ιστορικό. Εμένα αντιθέτως μου έδωσαν μόνο την ιστολογική, τίποτα άλλο. Ζήτησα λοιπόν εχθές με αίτηση από την κλινική το πρακτικό του χειρουργείου και σήμερα το πρωί (που με κάλεσε η γραμματέας του γιατρού για επιβεβαίωση του αυριανού ραντεβού) ΞΑΝΑ ζήτησα το DVD. Μετά από λίγο με πήρε ο γιατρός για να με ρωτήσει γιατί θέλω το DVD. Με διαβεβαίωσε πως παρά το δύσκολο της υπόθεσης μου όλα πήγαν πολύ καλά και δεν χρειάζεται να έχω εγώ το DVD στα χέρια μου. Επίσης μου είπε πως μπορώ να το ζητήσω από την κλινική αλλά είναι δύσκολο να το πάρω. 

Να σημειώσω πως όσα μου έχει αναφέρει ως ευρήματα του χειρουργείου, δεν βρίσκουν σύμφωνο τον καινούργιο γιατρό

Για πείτε τι πιστεύετε??

Καλημέρα, 

Έχω κάνει 3 διαγνωστικές υστεροσκοπησεις ...και στις 3 πηρα dvd... εννοείται πως χρειάζεται να έχεις το dvd για το αρχείο σου. 

Έχεις κάθε δικαίωμα να το ζητήσεις και να στο δώσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είμαι πολύ θυμωμένη και κα΄που πρέπει να τα πω.

Εχθές ανέφερα εδώ το θέμα του DVD από το χειρουργείο που έκανα πέρσι τον Νοέμβριο. Αυτό το DVD λοιπόν το έχω ζητήσει 100 φορές από τον γιατρό μου και κάθε φορά με μια δικαιολογία δεν το φέρνει. Η @kokkinoskoufitsa μου είπε πως φεύγοντας από το νοσοκομείο έπρεπε να πάρω ένα φάκελο με όλο το ιστορικό. Εμένα αντιθέτως μου έδωσαν μόνο την ιστολογική, τίποτα άλλο. Ζήτησα λοιπόν εχθές με αίτηση από την κλινική το πρακτικό του χειρουργείου και σήμερα το πρωί (που με κάλεσε η γραμματέας του γιατρού για επιβεβαίωση του αυριανού ραντεβού) ΞΑΝΑ ζήτησα το DVD. Μετά από λίγο με πήρε ο γιατρός για να με ρωτήσει γιατί θέλω το DVD. Με διαβεβαίωσε πως παρά το δύσκολο της υπόθεσης μου όλα πήγαν πολύ καλά και δεν χρειάζεται να έχω εγώ το DVD στα χέρια μου. Επίσης μου είπε πως μπορώ να το ζητήσω από την κλινική αλλά είναι δύσκολο να το πάρω. 

Να σημειώσω πως όσα μου έχει αναφέρει ως ευρήματα του χειρουργείου, δεν βρίσκουν σύμφωνο τον καινούργιο γιατρό

Για πείτε τι πιστεύετε??

Εγώ δεν μπορώ να πω τι πιστεύω γτ δεν ξέρω, αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι είναι απόλυτο κ αναφαίρετο δικαίωμα σου να έχεις όλο το υλικό της επέμβασης σου και να ξέρεις ακριβώς τι έγινε μέσα σου! Μη τρελαθούμε τώρα τι θα πει γτ το θελεις; ακόμα κ στο αρχείο σου απλά να το θέλεις είναι δικαίωμα σου κ δεν οφείλεις εξηγήσεις σε κανέναν! Αν δεις κ σου κάνουν μα μου στην κλινική βάλε έναν δικηγόρο να τους παρει τηλέφωνο να αλλάξουν γνώμη! Άιντε όλοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγώ δεν μπορώ να πω τι πιστεύω γτ δεν ξέρω, αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι είναι απόλυτο κ αναφαίρετο δικαίωμα σου να έχεις όλο το υλικό της επέμβασης σου και να ξέρεις ακριβώς τι έγινε μέσα σου! Μη τρελαθούμε τώρα τι θα πει γτ το θελεις; ακόμα κ στο αρχείο σου απλά να το θέλεις είναι δικαίωμα σου κ δεν οφείλεις εξηγήσεις σε κανέναν! Αν δεις κ σου κάνουν μα μου στην κλινική βάλε έναν δικηγόρο να τους παρει τηλέφωνο να αλλάξουν γνώμη! Άιντε όλοι!

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλημέρα, 

Έχω κάνει 3 διαγνωστικές υστεροσκοπησεις ...και στις 3 πηρα dvd... εννοείται πως χρειάζεται να έχεις το dvd για το αρχείο σου. 

Έχεις κάθε δικαίωμα να το ζητήσεις και να στο δώσουν! 

Μάλιστα συγκεκριμένα μου είπε, αν κάνεις μια επέμβαση για σκωληκοειδίτιδα θα φωνάξεις φωτογράφο να σου βγάλει φωτογραφίες στο χειρουργείο και μετά θα το δεις??? είναι το ίδιο πράγμα, μου είπε.

Εντωμεταξύ αύριο έχουμε ραντεβού και πραγματικά δεν ξέρω πως θα τον αντιμετωπίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

Μάλιστα συγκεκριμένα μου είπε, αν κάνεις μια επέμβαση για σκωληκοειδίτιδα θα φωνάξεις φωτογράφο να σου βγάλει φωτογραφίες στο χειρουργείο και μετά θα το δεις??? είναι το ίδιο πράγμα, μου είπε.

Εντωμεταξύ αύριο έχουμε ραντεβού και πραγματικά δεν ξέρω πως θα τον αντιμετωπίσω 

Δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλά έτσι όπως τα λες εγω δεν θα πήγαινα στο ραντεβού και θα άλλαζα γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

Μάλιστα συγκεκριμένα μου είπε, αν κάνεις μια επέμβαση για σκωληκοειδίτιδα θα φωνάξεις φωτογράφο να σου βγάλει φωτογραφίες στο χειρουργείο και μετά θα το δεις??? είναι το ίδιο πράγμα, μου είπε.

Εντωμεταξύ αύριο έχουμε ραντεβού και πραγματικά δεν ξέρω πως θα τον αντιμετωπίσω 

Κοριτσακι μου , εγω βλεπω οτι δεν τον εμπιστευεσαι. Μηπως να παρεις κ αλλη γνωμη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσακι μου , εγω βλεπω οτι δεν τον εμπιστευεσαι. Μηπως να παρεις κ αλλη γνωμη ?

Κοίτα, μέχρι την Παρασκευή θα σου πω πως τον εμπιστευόμουν 99%. Με είχε προβληματίσει λίγο το γεγονός ότι δεν μου έδινε το DVD και ΄΄οτι επέμενε να μιλήσουμε για εξωσωματική στο αυριανό ραντεβού γιατί όπως λέει έχω μια βαριάς μορφής ενδομητρίωση (σήμερα στο τηλέφωνο μου το είπε αυτό) και δεν μας παίρνει χρονικά να περιμένουμε άλλο (έχουν περάσει 5 μήνες προσπαθειών). Από αυτή την επιμονή του αποφάσισα να επισκεφτώ και άλλον γιατρό, για να ακούσω και μια δεύτερη γνώμη. Ο γιατρός αυτός μου είπε πως από την ιστολογική φαίνεται ξεκάθαρα πως δεν πρόκειται για ενδομητρίωση. Ήθελε βέβαια να δει και το DVD για να είναι σίγουρος. Το ξανά ζήτησα λοιπόν και δημιουργήθηκε αυτό το θέμα.

Μου είπε πως μόνο αν θέλω να κινηθώ νομικά θα μου χρειαστεί το DVD.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimand είπε:

Kαι εγω ειμαι στις 2 εβδομαδες αναμονης .

Απροσδοκητα αισιοδοξη ❤️  Η αληθεια ειναι οτι απο επαφες ειχαμε παρα πολλες καθε μερα (εκτος απο 1 μερα που ηταν ομως εκτος γονιμων ) Στις γονιμες ειχαμε και 2 φορες τη μερα. Πραγματικα αν δεν γινει αυτο το μηνα θα τρελαθωωωω τον εχω ξεζουμισει τον δολιο χαχαχα 

Χαχαχαχχα τι τραβάνε...και εμένα το ίδιο...αφού μου λέει "πόνεσαν τα γόνατα μου, ερείπιο με έκανες"😂😂😂😂😂😂😂 και εγώ αισιοδοξη γιατί στα δύο χρόνια πρώτη φορά κάναμε δύο φορές την ημέρα στις γόνιμες 😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλά έτσι όπως τα λες εγω δεν θα πήγαινα στο ραντεβού και θα άλλαζα γιατρό 

Έχω πολύ μεγάλη περιέργεια να δω τι θα μου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Χαχαχαχχα τι τραβάνε...και εμένα το ίδιο...αφού μου λέει "πόνεσαν τα γόνατα μου, ερείπιο με έκανες"😂😂😂😂😂😂😂 και εγώ αισιοδοξη γιατί στα δύο χρόνια πρώτη φορά κάναμε δύο φορές την ημέρα στις γόνιμες 😂😂😂😂😂

ΧΑΧΑ Πραγματικα με εβλεπε και νομιζω ετρεμε :P 🤣

Εμεις αυτο το μηνα το τερματισαμε .

Τι να πω ? Μακαρινα δουμε και οι δυο θετικο τεστακιιιιι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

Μάλιστα συγκεκριμένα μου είπε, αν κάνεις μια επέμβαση για σκωληκοειδίτιδα θα φωνάξεις φωτογράφο να σου βγάλει φωτογραφίες στο χειρουργείο και μετά θα το δεις??? είναι το ίδιο πράγμα, μου είπε.

Εντωμεταξύ αύριο έχουμε ραντεβού και πραγματικά δεν ξέρω πως θα τον αντιμετωπίσω 

Συγγνώμη αλλά τι ΜΠΑΡΟΥΦΕς είναι αυτές?! Και το έθεσα και πολύ κομψά!!! Το τι θα κάνεις με το dvd είναι δικός σου λογαριασμός. Το αν θα το κρατήσεις για αρχείο ή αν θα το κάνεις δημόσια προβολή στην πλατεία του χωριού δεν αφορά κανέναν πέραν από σένα. Και με συγχωρείς αλλά αυτός ο (περνούν τόσοι πολλοί χαρακτηρισμοί από το μυαλό μου τώρα) γιατρός , η πιο επαγγελματική απάντηση που είχε να δώσει ήταν αν θα κάνεις σκωληκοειδίτιδα και αν θα φωνάξεις φωτογράφο??!?!?!?!? Τι ανεκδιηγητα πράγματα διαβάζω και είμαι και τόσο τσιτωμενη σήμερα!!! Δεν έχει την παραμικρή ιδέα πως κάνοντας υστεροσκοπιση ΦΥΣΙΚΑ και πρέπει να δώσει και το dvd και ολόκληρο τον φάκελο μαζί???? Η μήπως δεν έχει να παρουσιάσει κάτι???? Μην ανοίξω το στόμα μου παραπάνω γιατί θα πω πολλά και μπορεί να μην ισχύει τίποτα από αυτά που -δυστυχως- περνούν από το μυαλό μου... όπως πολύ σωστά είπαν τα κορίτσια ένα τηλέφωνο από τον δικηγόρο σου (πράγμα που σου συστήνω να κάνεις οπωσδήποτε) θα είναι αρκετό για να μιλήσουν ίσως στην γλώσσα που αρμόζει στον συγκεκριμένο τύπο.

Κορίτσι μου γλυκό θα πω και εγώ πως πρέπει να σκεφτείς σοβαρά να αλλάξεις γιατρό. Ή καλό θα ήταν να δει ένας γιατρός η ένας δικηγόρος τον συγκεκριμένο! Κάποιος από τους δύο θα μπορέσει να "επικοινωνήσει" μαζί του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κοίτα, μέχρι την Παρασκευή θα σου πω πως τον εμπιστευόμουν 99%. Με είχε προβληματίσει λίγο το γεγονός ότι δεν μου έδινε το DVD και ΄΄οτι επέμενε να μιλήσουμε για εξωσωματική στο αυριανό ραντεβού γιατί όπως λέει έχω μια βαριάς μορφής ενδομητρίωση (σήμερα στο τηλέφωνο μου το είπε αυτό) και δεν μας παίρνει χρονικά να περιμένουμε άλλο (έχουν περάσει 5 μήνες προσπαθειών). Από αυτή την επιμονή του αποφάσισα να επισκεφτώ και άλλον γιατρό, για να ακούσω και μια δεύτερη γνώμη. Ο γιατρός αυτός μου είπε πως από την ιστολογική φαίνεται ξεκάθαρα πως δεν πρόκειται για ενδομητρίωση. Ήθελε βέβαια να δει και το DVD για να είναι σίγουρος. Το ξανά ζήτησα λοιπόν και δημιουργήθηκε αυτό το θέμα.

Μου είπε πως μόνο αν θέλω να κινηθώ νομικά θα μου χρειαστεί το DVD.

Κορίτσι μου νομίζω ότι ξέρει ότι έκανε λάθος στην περίπτωση σου και δεν θέλει να έχεις τις αποδείξεις! Τουλάχιστον με την στάση του αυτό δείχνει! Πρέπει να πάρεις το DVD οπωσδήποτε για να μπορέσεις να πάρεις και μια ακόμα γνώμη αφού όπως λες οι ιστολογικές δεν είναι αρκετές! Εγώ στην θέση σου θα ακυρώνα το αυριανό ραντεβού και θα απαιτούσα το DVD και ίσως με κάποιον δικηγόρο για να γίνει άμεσα αυτό! Γιατί έτσι μπορεί να σε ταλαιπωρούν καιρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Συγγνώμη αλλά τι ΜΠΑΡΟΥΦΕς είναι αυτές?! Και το έθεσα και πολύ κομψά!!! Το τι θα κάνεις με το dvd είναι δικός σου λογαριασμός. Το αν θα το κρατήσεις για αρχείο ή αν θα το κάνεις δημόσια προβολή στην πλατεία του χωριού δεν αφορά κανέναν πέραν από σένα. Και με συγχωρείς αλλά αυτός ο (περνούν τόσοι πολλοί χαρακτηρισμοί από το μυαλό μου τώρα) γιατρός , η πιο επαγγελματική απάντηση που είχε να δώσει ήταν αν θα κάνεις σκωληκοειδίτιδα και αν θα φωνάξεις φωτογράφο??!?!?!?!? Τι ανεκδιηγητα πράγματα διαβάζω και είμαι και τόσο τσιτωμενη σήμερα!!! Δεν έχει την παραμικρή ιδέα πως κάνοντας υστεροσκοπιση ΦΥΣΙΚΑ και πρέπει να δώσει και το dvd και ολόκληρο τον φάκελο μαζί???? Η μήπως δεν έχει να παρουσιάσει κάτι???? Μην ανοίξω το στόμα μου παραπάνω γιατί θα πω πολλά και μπορεί να μην ισχύει τίποτα από αυτά που -δυστυχως- περνούν από το μυαλό μου... όπως πολύ σωστά είπαν τα κορίτσια ένα τηλέφωνο από τον δικηγόρο σου (πράγμα που σου συστήνω να κάνεις οπωσδήποτε) θα είναι αρκετό για να μιλήσουν ίσως στην γλώσσα που αρμόζει στον συγκεκριμένο τύπο.

Κορίτσι μου γλυκό θα πω και εγώ πως πρέπει να σκεφτείς σοβαρά να αλλάξεις γιατρό. Ή καλό θα ήταν να δει ένας γιατρός η ένας δικηγόρος τον συγκεκριμένο! Κάποιος από τους δύο θα μπορέσει να "επικοινωνήσει" μαζί του!

Είμαι και εγώ πάρα πολύ θυμωμένη πίστεψε με, δεν ξέρω τι ακριβώς έχει γίνει. Θα πάω αύριο ίσως για τελευταία φορά. Περιμένω και το πρακτικό για να δω τι θα γράφει και εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου νομίζω ότι ξέρει ότι έκανε λάθος στην περίπτωση σου και δεν θέλει να έχεις τις αποδείξεις! Τουλάχιστον με την στάση του αυτό δείχνει! Πρέπει να πάρεις το DVD οπωσδήποτε για να μπορέσεις να πάρεις και μια ακόμα γνώμη αφού όπως λες οι ιστολογικές δεν είναι αρκετές! Εγώ στην θέση σου θα ακυρώνα το αυριανό ραντεβού και θα απαιτούσα το DVD και ίσως με κάποιον δικηγόρο για να γίνει άμεσα αυτό! Γιατί έτσι μπορεί να σε ταλαιπωρούν καιρό 

Ο μόνος λόγος που δεν θα το προχωρήσω παραπάνω είναι γιατί αυτός ο γιατρός με βοήθησε σε μια πολύ δύσκολη περίοδο και με έσωσε από ένα βασανιστήριο χρόνων. Αν δεν υπάρχει ενδομητρίωση και μου το πούλησε μόνο για τα παραπάνω χρήματα,(300 ευρώ επιπλέον του ποσού που είχαμε συμφωνήσει και για μετέπειτα εξωσωματική) τι να πω, είναι απαράδεκτος. Αλλά ξέρω πως στην υγεία μου δεν με επηρέασε κάπου αυτό, με επηρέασε πολύ στην ψυχολογία μου. Αν αποδειχθεί πως δεν υπάρχει αυτή η πάθηση απλά θα φύγω από αυτόν και θα συνεχίσω με άλλο γιατρό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...και εγώ έχω ακόμα μια εβδομάδα αναμονής!!Δε ξέρω ενώ όταν ήμουν στις γόνιμες μέρες είχαμε καλές επαφές - 7η,9η,11η,13η,14η με 15η μέρα ωορρηξία (να θυμίσω ότι εγώ δεν έχω μπει ακόμα στην φάση των τεστ ωορρηξίας απλά ξέρω το σώμα μου) και ήμουν πολύ αισιόδοξη όσο περνάνε οι μέρες νομίζω ότι και αυτός ο μήνας χαμένος θα είναι 🥴...Πρέπει να κάνω και κάποιες ακόμα εξετάσεις θρομβοφιλιας μου έχει πει και ο γιατρός μου για ακόμα μια εξέταση που δε θέλω να την κάνω και νομίζω ότι φορτώνομαι με καθόλου χρήσιμο άγχος 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Την μέρα που είδες τα υγρά έπρεπε να κανείς ένα τεστ ωορρηξιας να δεις τι θα σου βγάλει 

μπορεί να είναι ένα καλό σημάδι ότι κάτι έχει γίνει 😊

Καλησπέρα 😃 και σήμερα έχω οπότε μόλις επιστρέψω σπίτι θα κάνω..Αν βγάλει πάλι γραμμουλα έχω δεύτερη ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ο μόνος λόγος που δεν θα το προχωρήσω παραπάνω είναι γιατί αυτός ο γιατρός με βοήθησε σε μια πολύ δύσκολη περίοδο και με έσωσε από ένα βασανιστήριο χρόνων. Αν δεν υπάρχει ενδομητρίωση και μου το πούλησε μόνο για τα παραπάνω χρήματα,(300 ευρώ επιπλέον του ποσού που είχαμε συμφωνήσει και για μετέπειτα εξωσωματική) τι να πω, είναι απαράδεκτος. Αλλά ξέρω πως στην υγεία μου δεν με επηρέασε κάπου αυτό, με επηρέασε πολύ στην ψυχολογία μου. Αν αποδειχθεί πως δεν υπάρχει αυτή η πάθηση απλά θα φύγω από αυτόν και θα συνεχίσω με άλλο γιατρό. 

 

δεν είναι μόνο το θέμα της πάθησης. Μπορεί να έχει γίνει κάτι στραβό που δε γνωρίζεις! Για μένα δεν είναι σωστή επιλογή να το αφήσεις να περάσει έτσι. Μπορεί να έγινε μόνο αυτό και απλά να μην έχεις ενδομητρίωση. Μπορεί να μην είχες απολύτως τπτ και να μην έγινε καμία επέμβαση, μπορεί να έγινε κάποιος λάθος χειρισμός και να σου κατέστρεψαν την ωοθήκη! Αν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να μάθεις γιατί να μην το μάθεις;;;

Εμάς ο γιατρός που δεν εδινε τα αρχεία του μπαμπά μου, κατά την επέμβαση έπρεπε να αναισθητοποιήσει ας πούμε κάποια νεύρα της μέσης, έκανε λάθος στα νεύρα,  και από τότε ο μπαμπάς μου περπατάει σαν γάμα, δε μπορεί να σηκωθεί. Η φίλη μου πήγε για συστροφή ωοθήκης και της αχρήστεψαν και μία σάλπιγγα! Γιατί να μην ξέρεις τι συνέβη; Δε θέλω να σε τρομάξω ειλικρινά, αλλά οι μόνες περιπτώσεις που δεν δίνουν ιατρικά αρχεία είναι όταν εχουν κανει μ@@κία, ή οταν δε θέλουν να σε χάσουν απο πελάτη! (παίρνω το φάκελό μου= τον πάω σε άλλο γιατρό= μάλλον με χάνεις από ασθενή). Που ακόμα και αυτό να είναι, γιατί να μην έχεις δικαίωμα να δεις άλλον; ή άλλους, 10-20 γυναικολόγους, δικαίωμά σου είναι! 
Κάνε κάτι, βάλε δικηγόρο, δεν ξέρω, και ξανασκέψου να αλλάξεις γιατρό! Μπορεί να έχει κάνει κάτι καλό, αλλά τώρα ξεκάθαρα κάτι δεν πάει  καλά!!

"Κάθε ασθενής έχει δικαίωμα να λαμβάνει γνώση του ιατρικού του φακέλου και να ζητεί τη χορήγηση αντιγράφων του. Το δικαίωμα αυτό συνιστά άσκηση του δικαιώματος πρόσβασης του υποκειμένου, σύμφωνα με το άρθρο 15 του ΓΚΠΔ. Επιπλέον, το δικαίωμα αυτό προβλέπεται ρητά και στο νόμο 3418/2005 (Κώδικας Ιατρικής Δεοντολογίας, άρθρο 14 παρ. 8). Για την άσκηση του δικαιώματος αυτού ο ασθενής καταθέτει σχετική αίτηση στο νοσηλευτικό ίδρυμα. Σε περίπτωση που δεν ικανοποιηθεί το δικαίωμα αυτό, ο ασθενής μπορεί να υποβάλει καταγγελία στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων για μη ικανοποίηση του δικαιώματος πρόσβασης από τον υπεύθυνο επεξεργασίας."

Να ξέρεις έχω θυμώσει, ασιχτίρ, ο επόμενος καημενος που θα πάρει τηλ στο γραφείο θα την πληρώσει να ξέρετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

δεν είναι μόνο το θέμα της πάθησης. Μπορεί να έχει γίνει κάτι στραβό που δε γνωρίζεις! Για μένα δεν είναι σωστή επιλογή να το αφήσεις να περάσει έτσι. Μπορεί να έγινε μόνο αυτό και απλά να μην έχεις ενδομητρίωση. Μπορεί να μην είχες απολύτως τπτ και να μην έγινε καμία επέμβαση, μπορεί να έγινε κάποιος λάθος χειρισμός και να σου κατέστρεψαν την ωοθήκη! Αν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να μάθεις γιατί να μην το μάθεις;;;

Εμάς ο γιατρός που δεν εδινε τα αρχεία του μπαμπά μου, κατά την επέμβαση έπρεπε να αναισθητοποιήσει ας πούμε κάποια νεύρα της μέσης, έκανε λάθος στα νεύρα,  και από τότε ο μπαμπάς μου περπατάει σαν γάμα, δε μπορεί να σηκωθεί. Η φίλη μου πήγε για συστροφή ωοθήκης και της αχρήστεψαν και μία σάλπιγγα! Γιατί να μην ξέρεις τι συνέβη; Δε θέλω να σε τρομάξω ειλικρινά, αλλά οι μόνες περιπτώσεις που δεν δίνουν ιατρικά αρχεία είναι όταν εχουν κανει μ@@κία, ή οταν δε θέλουν να σε χάσουν απο πελάτη! (παίρνω το φάκελό μου= τον πάω σε άλλο γιατρό= μάλλον με χάνεις από ασθενή). Που ακόμα και αυτό να είναι, γιατί να μην έχεις δικαίωμα να δεις άλλον; ή άλλους, 10-20 γυναικολόγους, δικαίωμά σου είναι! 
Κάνε κάτι, βάλε δικηγόρο, δεν ξέρω, και ξανασκέψου να αλλάξεις γιατρό! Μπορεί να έχει κάνει κάτι καλό, αλλά τώρα ξεκάθαρα κάτι δεν πάει  καλά!!

"Κάθε ασθενής έχει δικαίωμα να λαμβάνει γνώση του ιατρικού του φακέλου και να ζητεί τη χορήγηση αντιγράφων του. Το δικαίωμα αυτό συνιστά άσκηση του δικαιώματος πρόσβασης του υποκειμένου, σύμφωνα με το άρθρο 15 του ΓΚΠΔ. Επιπλέον, το δικαίωμα αυτό προβλέπεται ρητά και στο νόμο 3418/2005 (Κώδικας Ιατρικής Δεοντολογίας, άρθρο 14 παρ. 8). Για την άσκηση του δικαιώματος αυτού ο ασθενής καταθέτει σχετική αίτηση στο νοσηλευτικό ίδρυμα. Σε περίπτωση που δεν ικανοποιηθεί το δικαίωμα αυτό, ο ασθενής μπορεί να υποβάλει καταγγελία στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων για μη ικανοποίηση του δικαιώματος πρόσβασης από τον υπεύθυνο επεξεργασίας."

Να ξέρεις έχω θυμώσει, ασιχτίρ, ο επόμενος καημενος που θα πάρει τηλ στο γραφείο θα την πληρώσει να ξέρετε! 

χαχαχα ειμαι και εγώ στο γραφείο και έχω νευραααα αλλά δεν θέλω να την πληρώσει κανεις και κρατιέμαι. Σε ευχαριστώ για όλα. Εσύ μου άνοιξες τα μάτια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κοίτα, μέχρι την Παρασκευή θα σου πω πως τον εμπιστευόμουν 99%. Με είχε προβληματίσει λίγο το γεγονός ότι δεν μου έδινε το DVD και ΄΄οτι επέμενε να μιλήσουμε για εξωσωματική στο αυριανό ραντεβού γιατί όπως λέει έχω μια βαριάς μορφής ενδομητρίωση (σήμερα στο τηλέφωνο μου το είπε αυτό) και δεν μας παίρνει χρονικά να περιμένουμε άλλο (έχουν περάσει 5 μήνες προσπαθειών). Από αυτή την επιμονή του αποφάσισα να επισκεφτώ και άλλον γιατρό, για να ακούσω και μια δεύτερη γνώμη. Ο γιατρός αυτός μου είπε πως από την ιστολογική φαίνεται ξεκάθαρα πως δεν πρόκειται για ενδομητρίωση. Ήθελε βέβαια να δει και το DVD για να είναι σίγουρος. Το ξανά ζήτησα λοιπόν και δημιουργήθηκε αυτό το θέμα.

Μου είπε πως μόνο αν θέλω να κινηθώ νομικά θα μου χρειαστεί το DVD.

αν είχες σοκολατοειδή κύστη, ναι είναι προχωρημένη ενδομητρίωση, δηλ γενικά όταν φτανεις σε σημείο να δημιουργηθούν σοκολατοειδείς κύστεις σημαίνει ότι υπάρχουν και άλλες εστίες στην κοιλιακή χώρααρκετά μεγάλες και βαθιές, όχι επιφανειακές. Κάτι που σε ενα βίντεο θα ήταν πολύ πολυ ξεκάθαρο! 

Εγώ πιστεύω ότι όπως σου είπε ο άλλος γιατρός είχες μια απλή κύστη ωχρού σωματίου, που δεν έχει καμία σχέση με ενδομητρίωση, και σε δουλεύει ο κύριος ψιλό γαζί για να κάνεις εξωσωματικη νομίζοντας ότι έχεις την τόσο βαριάς μορφης ενδομητριωση που κάνει απίθανη τη φυσιολογική σύλληψη.

Στην καλύτερη περίπτωση, απλώς δε σου δίνει το αρχείο σου για να μην πας σε άλλο γιατρό και χάσει το χρήμα. Στη χειρότερη, έχει κάνει και κάτι άλλο. Ειλικρινά, στο ξαναλέω, σκέψου το καλά και πράξε. Αλλά για μενα, είναι λάθος να το αφήσεις έτσι και πόσο μαλλον να συνεχίσεις και μαζί του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ για να καταλάβεις, εμένα με χειρούργησε ο γνωστός στο Γένεσις, δεν ξέρω αν κάνει να γραψω όνομα, τον αναφέρω γιατί γενικά αν και τοπ γιατρός, δεν είναι πολύ φιλικός, οικείος, ανθρώπινος. Ωστόσο ακόμα κι αυτός, πριν την επέμβαση με έβαλε να δω σε λάιβ επέμβαση αλληνής για να μου δείξει ινομυωμα ίδιο με το δικό μου και τι ακριβώς θα κάνει, και αφού τελείωσα και βρέθηκε η ενδομητρίωση με έβαλε πάλι στο γραφειο του να δούμε μαζί το βίντεο κ να μου δείξει πού ήταν, πώς ΄ηταν και τι έγινε. Και δεν είναι ο γιατρός μου, δε με είχε ξαναδεί ποτέ, δεν ήμουν διάσημη ή πλούσια (ο συγκεκριμένος σ'αυτές δείχνει μια κάποια ζεστασιά, λένε). Μπορεί να είχε 3 ώρες αναμονή για να με δει, αλλά τα έκανε όλα αυτά από μόνος του. 
Δε μπορεί λοιπόν "ο γιατρός σου" να μη σου επιτρέπει να μάθεις και να δεις τι γίνεται μέσα σου, για όνομα του θεού, είδε τόσος κόσμος το μέσα σου και απαγορεύεται να το δεις εσύ; 

Αχ μου ανέβηκε η πίεση, βαλτε κανα θετικό τεστ να ξεχαστούμε λίγο καλεεε! Ας είναι και ωορρηξίας, μια χαρά δουλειά κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

χαχαχα ειμαι και εγώ στο γραφείο και έχω νευραααα αλλά δεν θέλω να την πληρώσει κανεις και κρατιέμαι. Σε ευχαριστώ για όλα. Εσύ μου άνοιξες τα μάτια!

Κοριτσι μου μηπως να μας δωσεις καμια πληροφορια για το γιατρο σου για να αποφυγουμε να παμε;; τυπου αρχικα ονοματος και περιοχη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ κορίτσι μου οσο αφορά το ιστορικό σου εννοείται θα συμφωνήσω με τα κορίτσια! Έχεις κάθε δικαίωμα να πάρεις τον φάκελο σου και να τον κάνεις οτι οτι θέλεις!! Και μένα με χειρουργησε και τις δυο φορές για ενδομητριωση άλλος γιατρός ο οποίος όταν ζήτησα το φάκελο Μ τον πήρα!

Τώρα οσο αφορά αυτά π σου είπε οτι έχεις βαριάς μορφής ενδωμητριωση και μονο με εξωσωματική μπορείς να πας θα σου πω τα εξής. Από το 2014 μέχρι το 2016 έκανα δυο χειρουργεία ενδομητριωσης και τις δυο φορές εβαζα ενέσεις μετά και μετά για πολλούς μήνες αντισυλληπτικά. Τώρα την τρίτη φορά που εμφανίστηκε (2020) μέχρι και σήμερα που δεν την έχω χειρουργήσει ακόμη, ο νέος γιατρός μου μου ξεκαθάρισε οτι και με ενδομητριωση μια χαρά μπορώ να μείνω έγκυος φυσιολογικα!!! Απλά θα πάρει αρκετό καιρό ή και χρόνια ή θα έρθει και αμέσως. Η ενδομητριωση επηρεάζει την σύλληψη. Ωστόσο εγώ προχώρησα σε εξωσωματική γιατί θέλαμε να αποφύγουμε το τρίτο χειρουργείο καθώς σε κάθε χειρουργείο αφαιρείται ωοθηκικος ιστός  και αυτό δεν το θέλαμε για τρίτη φορά. Πάρολα τα χειρουργεία μου είπε οτι ο προηγούμενος γιατρός μου έκανε πολύ καλή δουλειά και είναι και η δύο Μ ωοθήκες σε πολύ καλή κατάσταση.

Στα γράφω όλα αυτά για να μην πανικοβαλεσαι με αυτό π σου είπε περι εξωσωματικής. Βέβαια δεν ξέρω αν είδε και τίποτα άλλο και να θεωρείσαι οτι έχεις βαριάς μορφής 🤷 (να σημειώσω εδώ οτι εμένα και τις δύο φορές η ενδομητριωση είχε φτάσει 10 cm) 

Πάρε λοιπόν με κάθε τρόπο τον φάκελο σ και βρες ένα γιατρό που θα είναι ανοιχτό χαρτί απέναντι σου! Αυτή είναι η ταπεινή Μ άποψη. Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο🙏🏻

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έχω πολύ μεγάλη περιέργεια να δω τι θα μου πει. 

Τότε αν πας πες του ότι το dvd σου το ζήτησε άλλος γιατρός που πηγες και θέλεις ένα αντίγραφο για να του το δωσεις 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

δεν είναι μόνο το θέμα της πάθησης. Μπορεί να έχει γίνει κάτι στραβό που δε γνωρίζεις! Για μένα δεν είναι σωστή επιλογή να το αφήσεις να περάσει έτσι. Μπορεί να έγινε μόνο αυτό και απλά να μην έχεις ενδομητρίωση. Μπορεί να μην είχες απολύτως τπτ και να μην έγινε καμία επέμβαση, μπορεί να έγινε κάποιος λάθος χειρισμός και να σου κατέστρεψαν την ωοθήκη! Αν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να μάθεις γιατί να μην το μάθεις;;;

Εμάς ο γιατρός που δεν εδινε τα αρχεία του μπαμπά μου, κατά την επέμβαση έπρεπε να αναισθητοποιήσει ας πούμε κάποια νεύρα της μέσης, έκανε λάθος στα νεύρα,  και από τότε ο μπαμπάς μου περπατάει σαν γάμα, δε μπορεί να σηκωθεί. Η φίλη μου πήγε για συστροφή ωοθήκης και της αχρήστεψαν και μία σάλπιγγα! Γιατί να μην ξέρεις τι συνέβη; Δε θέλω να σε τρομάξω ειλικρινά, αλλά οι μόνες περιπτώσεις που δεν δίνουν ιατρικά αρχεία είναι όταν εχουν κανει μ@@κία, ή οταν δε θέλουν να σε χάσουν απο πελάτη! (παίρνω το φάκελό μου= τον πάω σε άλλο γιατρό= μάλλον με χάνεις από ασθενή). Που ακόμα και αυτό να είναι, γιατί να μην έχεις δικαίωμα να δεις άλλον; ή άλλους, 10-20 γυναικολόγους, δικαίωμά σου είναι! 
Κάνε κάτι, βάλε δικηγόρο, δεν ξέρω, και ξανασκέψου να αλλάξεις γιατρό! Μπορεί να έχει κάνει κάτι καλό, αλλά τώρα ξεκάθαρα κάτι δεν πάει  καλά!!

"Κάθε ασθενής έχει δικαίωμα να λαμβάνει γνώση του ιατρικού του φακέλου και να ζητεί τη χορήγηση αντιγράφων του. Το δικαίωμα αυτό συνιστά άσκηση του δικαιώματος πρόσβασης του υποκειμένου, σύμφωνα με το άρθρο 15 του ΓΚΠΔ. Επιπλέον, το δικαίωμα αυτό προβλέπεται ρητά και στο νόμο 3418/2005 (Κώδικας Ιατρικής Δεοντολογίας, άρθρο 14 παρ. 8). Για την άσκηση του δικαιώματος αυτού ο ασθενής καταθέτει σχετική αίτηση στο νοσηλευτικό ίδρυμα. Σε περίπτωση που δεν ικανοποιηθεί το δικαίωμα αυτό, ο ασθενής μπορεί να υποβάλει καταγγελία στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων για μη ικανοποίηση του δικαιώματος πρόσβασης από τον υπεύθυνο επεξεργασίας."

Να ξέρεις έχω θυμώσει, ασιχτίρ, ο επόμενος καημενος που θα πάρει τηλ στο γραφείο θα την πληρώσει να ξέρετε! 

Συμφωνώ απόλυτα!! @ΛΕΥΚΗ όπως κ να έχει κορίτσι μου μην το αφήσεις έτσι, πρέπει να ξέρεις τι έγινε σε αυτό το χειρουργείο! Δες τι θα σου πει κ αν δεις ότι λέει αηδίες μίλησε πρώτα με τον δικηγόρος σου και μετά κάνε τις κινήσεις σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι.Εγω που έχω μπερδευτεί πειράζει ;18η μέρα κύκλου.Σας στέλνω  φωτό από τεστ ωορρηξίας.Θετικο ήταν την Παρασκευή.Ακομα αχνοφαινεται η γραμμή.Επαφες Παρασκευή Σάββατο Κυριακή και χθες Δευτέρα.

IMG_20230926_174854.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα και από εμένα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έμεινε έγκυος ενώ για μια εβδομάδα έπαιρνε αντιβίωση(ζιναντόλ) για ουρολοίμωξη. Η αλήθεια είναι οτι έχω καθυστέρηση αλλά δεν ξέρω αν σχετίζεται με αυτό το γεγονός ή αν όντως έγινε το θαύμα. Δεν θέλω να κάνω ακόμη τεστ γιατί δεν θέλω πάλι να απογοητευτώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...