Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια

Η χοριςκη μου βγήκε αρνητική!

2.30

Πώς γίνεται αυτό??? Έχω ένας ροζ τεστ στα χέρια μου. 

τιιιιιιι ? :( :( 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Δεν το περίμενα να είναι αρνητική κορίτσι μου 😞

η αλήθεια είναι ότι φαινόταν η γραμμή να είναι εξατμίσεις πάλι ; Τι να πω..πια τεστ εκανες ; 

Είναι η πρώτη φορά που δεν είναι γραμμή εξάτμισης! Είναι ροζ! Δεν είναι ούτε γκρι ούτε κανένα άλλο χρώμα. Είναι ροΖ!! Είναι τόσο λεπτή σαν τρίχα από τα μαλλιά αλλά την βλέπω. Ειλικρινά δε ξέρω τι ναπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια

Η χοριςκη μου βγήκε αρνητική!

2.30

Πώς γίνεται αυτό??? Έχω ένας ροζ τεστ στα χέρια μου. 

Μα σοβαρά; πως γίνεται αυτό; αφού φαινόταν ξεκάθαρα η γραμμή με χρώμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Είναι η πρώτη φορά που δεν είναι γραμμή εξάτμισης! Είναι ροζ! Δεν είναι ούτε γκρι ούτε κανένα άλλο χρώμα. Είναι ροΖ!! Είναι τόσο λεπτή σαν τρίχα από τα μαλλιά αλλά την βλέπω. Ειλικρινά δε ξέρω τι ναπω

Λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Όντως ακούγεται ακραίο και σε ταλαιπώρησε χωρίς λόγο.

Το θέμα μου είναι πως δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω με κάποιον τρόπο γιατί δεν μου έχουν δώσει το DVD του χειρουργείου και δεν ξέρω αν μπορεί το νοσοκομείο να μου δώσει το πρακτικό όπως είπες. Νόμιζα πως μόνο DVD υπάρχει.

Επίσης αν κάνω τώρα την εξέταση CA 125 θα φανεί αν έχω??? Δεν την εχω κάνει ποτε αυτή την εξέταση

σε δημόσιο νοσοκομείο έγινε; Στην κλινική μόλις κάνεις το εξιτήριο σου δίνουν όλο σου το φάκελο με τα πάντα μέσα, όλα τα στοιχεία που σε αφορούν. Στο νοσοκομείο ξέρω ότι μπορείς να ζητήσεις το πρακτικό, που εννοείται ότι υπάρχει, γράφεται κατά τη διάρκεια ή αμέσως μετά, πριν καν βγουν έξω. Δεν παίζει να μην υπάρχει. Είχα ζητήσει κ γω για χειρουργεία του μπαμπά μου από 2 νοσοκ και μου τα έστειλαν. 
Ζήτα εσύ, και πρακτικό και dvd και κάτι θα σου δώσουν. Αν όχι, και καίγεσαι πολύ να τα'χεις, θέλει άλλη διαδικασία.

Του μπαμπά τα πρακτικά μας τα ζήτησε ο 3ος χειρούργος γιατί ήταν βέβαιος ότι ο ένας από τους 2 προηγούμενους ειχε κάνει μ@@@.
Το ένα νοσοκ ανταποκρίθηκε αμέσως κ μου το έστειλαν ισως κ την ίδια μέρα αν θυμάμαι καλά, το άλλο νοσοκ μας έτρεξε άπειρα. Πρώτα έστειλαν κάτι που δεν ΄ηταν πρακτικό, μετά έστειλαν ξανά το ίδιο, μετά από πιέσεις ο γιατρός εξαφανίστηκε, πήγε η μάνα μου μέχρι πάτρα να τον βρει, μην τα πολυλογώ, για να πάρουμε το πρακτικό έγινε με εισαγγελική εντολή, παρουσία του εισαγγελέα και αστυνομίας στο νοσοκομείο. 😃😃😃

Πιστεύω ότι με μια αίτηση θα κάνεις τη δουλειά σου. 

Την εξέταση που λες την έκανα εγώ 1 μήνα μετά το χειρουργείο, βγήκε 2 μονάδες κάτω από το όριο κ εγώ τρόμαξα, αλλά ο γυναικολόγος μου είπε ότι οι δείκτες είναι ίσως ακόμα ψηλά μετά την επέμβαση, και να το δω ξανά μετά από λίγο καιρό αν θέλω, αλλά ότι δεν είναι απόλυτος δεικτης διάγνωσης κ μπορεί να είναι ανεβασμένος για πολλούς άλλους λόγους ανεξαρτήτως ενδομητρίωσης. Οπότε δεν ξαναέκανα να πω την αλήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

σε δημόσιο νοσοκομείο έγινε; Στην κλινική μόλις κάνεις το εξιτήριο σου δίνουν όλο σου το φάκελο με τα πάντα μέσα, όλα τα στοιχεία που σε αφορούν. Στο νοσοκομείο ξέρω ότι μπορείς να ζητήσεις το πρακτικό, που εννοείται ότι υπάρχει, γράφεται κατά τη διάρκεια ή αμέσως μετά, πριν καν βγουν έξω. Δεν παίζει να μην υπάρχει. Είχα ζητήσει κ γω για χειρουργεία του μπαμπά μου από 2 νοσοκ και μου τα έστειλαν. 
Ζήτα εσύ, και πρακτικό και dvd και κάτι θα σου δώσουν. Αν όχι, και καίγεσαι πολύ να τα'χεις, θέλει άλλη διαδικασία.

Του μπαμπά τα πρακτικά μας τα ζήτησε ο 3ος χειρούργος γιατί ήταν βέβαιος ότι ο ένας από τους 2 προηγούμενους ειχε κάνει μ@@@.
Το ένα νοσοκ ανταποκρίθηκε αμέσως κ μου το έστειλαν ισως κ την ίδια μέρα αν θυμάμαι καλά, το άλλο νοσοκ μας έτρεξε άπειρα. Πρώτα έστειλαν κάτι που δεν ΄ηταν πρακτικό, μετά έστειλαν ξανά το ίδιο, μετά από πιέσεις ο γιατρός εξαφανίστηκε, πήγε η μάνα μου μέχρι πάτρα να τον βρει, μην τα πολυλογώ, για να πάρουμε το πρακτικό έγινε με εισαγγελική εντολή, παρουσία του εισαγγελέα και αστυνομίας στο νοσοκομείο. 😃😃😃

Πιστεύω ότι με μια αίτηση θα κάνεις τη δουλειά σου. 

Την εξέταση που λες την έκανα εγώ 1 μήνα μετά το χειρουργείο, βγήκε 2 μονάδες κάτω από το όριο κ εγώ τρόμαξα, αλλά ο γυναικολόγος μου είπε ότι οι δείκτες είναι ίσως ακόμα ψηλά μετά την επέμβαση, και να το δω ξανά μετά από λίγο καιρό αν θέλω, αλλά ότι δεν είναι απόλυτος δεικτης διάγνωσης κ μπορεί να είναι ανεβασμένος για πολλούς άλλους λόγους ανεξαρτήτως ενδομητρίωσης. Οπότε δεν ξαναέκανα να πω την αλήθεια...

Σε ιδιωτική κλινική το έκανα. Φεύγοντας μόνο την ιστολογική μου έδωσαν. Όσο για το DVD, όταν ήρθε ο γιατρός να με δει μου είπε φεύγοντας να το ζητήσω από τις νοσοκόμες με τις οποίες είχε μιλήσει. Το ζήτησα λοιπόν από μια νοσοκόμα και μου είπε πως το νοσοκομείο κρατάει για το αρχείο του ένα αντίτυπο, άρα αυτό που έπρεπε να πάρω εγώ το είχε ο γιατρός, έτσι μου είπε. Από τότε (Νοέμβριος 2022) όσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο για ραντεβού το έχω ζητήσει και ο γιατρός δεν μου το έχει φέρει ποτέ, πάντα το ''ξεχνάει''.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια

Η χοριςκη μου βγήκε αρνητική!

2.30

Πώς γίνεται αυτό??? Έχω ένας ροζ τεστ στα χέρια μου. 

Πώς γίνεται αυτό ??? Δεν το πιστεύω!! Φαίνεται ξεκάθαρα η γραμμή!! Απίστευτο μου φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Πώς γίνεται αυτό ??? Δεν το πιστεύω!! Φαίνεται ξεκάθαρα η γραμμή!! Απίστευτο μου φαίνεται 

Μα γίνεται να έκανε λάθος το συγκεκριμένο τεστ? Όπως επίσης γίνεται να έκανε λάθος η χοριςκη??? Πώς ανίχνευσε το τεστ τόσο μικρή χοριςκη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια να σας πω κ εγώ το άγχος μου; από εχθές έχω πιο ήπια συμπτώματα όσον αφορά ναυτιες κ εμετό κ έχω αρχίσει να ανησυχώ μήπως δεν είναι καλό σημάδι😐😐

Κοριτσάκι μου γλυκό μην αγχώνεσαι τόσο, τα συμπτώματα πάνε κ έρχονται. Εγώ στα δίδυμα δεν είχα τίποτα πέρα από αίμα μέχρι τον 4ο.. Συνηθίζει ο οργανισμός σου στις ορμόνες. Αν πάλι όμως δεν μπορείς να ηρεμήσεις πήγαινε στο γιατρό να δεις το σποράκι σου!!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες!!!! Μόλις γύρισα,πήγα για χοριακη. Σας ανεβάζω άλλη μια φωτό τωραα που στέγνωσε για τα καλά το τεστ. ☺️

IMG_20230925_110640.jpg

Κ γω την βλέπω ρε γαμώτο. Περίμενε 2 μέρες και αν δε σου έρθει κάνε άλλη μία χοριακή. Ελπίζω να είναι νωρίς ακόμα και να μην έχει αυξηθεί!!

 

Εγώ πάλι 22η μέρα του κύκλου σήμερα και είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα. Λέω να αναθαρρέψω από τη μία αλλά από την άλλη κ τον προηγούμενο μήνα το είχα οπότε δεν ελπίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ιδιωτική κλινική το έκανα. Φεύγοντας μόνο την ιστολογική μου έδωσαν. Όσο για το DVD, όταν ήρθε ο γιατρός να με δει μου είπε φεύγοντας να το ζητήσω από τις νοσοκόμες με τις οποίες είχε μιλήσει. Το ζήτησα λοιπόν από μια νοσοκόμα και μου είπε πως το νοσοκομείο κρατάει για το αρχείο του ένα αντίτυπο, άρα αυτό που έπρεπε να πάρω εγώ το είχε ο γιατρός, έτσι μου είπε. Από τότε (Νοέμβριος 2022) όσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο για ραντεβού το έχω ζητήσει και ο γιατρός δεν μου το έχει φέρει ποτέ, πάντα το ''ξεχνάει''.

μόνο την ιστολογική;;; Δεν πήρες το φάκελο σου;;; Εγώ μόλις πήγα στο λογιστήριο να πληρώσω, μου έδωσε 1 φάκελο με τα παντα, εισιτήριο, τις εξετάσεις που έκανα για να μπω, τον υπέρηχο που μου έκαναν πριν την επέμβαση, ακτινογραφίες, αίματος, ούρων, πρακτικό χειρουργείου, dvd σε στικάκι, χαρτί του γιατρού με τα βηματα απο δώ και πέρα, εξετάσεις γραμμένες για να κάνω σε 2 βδομάδες, αναρρωτική, όλα ήταν μέσα κ δε χρειάστηκε να ψάξω κανεναν για τίποτα...

Δεν ξέρω, είσαι στην ίδια πόλη που το έκανες; Σκάσε μύτη με στικάκι, σκληρό δίσκο και λάπτοπ, όλα μαζί, και απαίτησε ευγενικά να στο βάλουν κάπου. Ηλεκτρονικό αρχείο είναι, δεν είναι 1 σελίδα στα άδυτα του ελληνικού δημοσίου για να μην το βρίσκουν... Ε μετά τι να πω, άμα επιμένουν τοσο να μη στο δίνουν κατι βρωμάει ρε συ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια

Η χοριςκη μου βγήκε αρνητική!

2.30

Πώς γίνεται αυτό??? Έχω ένας ροζ τεστ στα χέρια μου. 

Δεν το περίμενα... όντως ήταν αφού το είδαμε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μα γίνεται να έκανε λάθος το συγκεκριμένο τεστ? Όπως επίσης γίνεται να έκανε λάθος η χοριςκη??? Πώς ανίχνευσε το τεστ τόσο μικρή χοριςκη??

Παίζει να είναι λάθος του μικροβιολογικου; ρε γαμωτο φαίνεται ξεκάθαρα στο τεστ! Μήπως να αφησεις 2 μέρες και να κάνεις άλλη μια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό μην αγχώνεσαι τόσο, τα συμπτώματα πάνε κ έρχονται. Εγώ στα δίδυμα δεν είχα τίποτα πέρα από αίμα μέχρι τον 4ο.. Συνηθίζει ο οργανισμός σου στις ορμόνες. Αν πάλι όμως δεν μπορείς να ηρεμήσεις πήγαινε στο γιατρό να δεις το σποράκι σου!!! 

Κ γω την βλέπω ρε γαμώτο. Περίμενε 2 μέρες και αν δε σου έρθει κάνε άλλη μία χοριακή. Ελπίζω να είναι νωρίς ακόμα και να μην έχει αυξηθεί!!

 

Εγώ πάλι 22η μέρα του κύκλου σήμερα και είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα. Λέω να αναθαρρέψω από τη μία αλλά από την άλλη κ τον προηγούμενο μήνα το είχα οπότε δεν ελπίζω

@annie!μου πριν λίγο επισκέφθηκα την λεκάνη οπότε ηρεμησε το άγχος μου λίγο😅 κ εγω ειχα καφε την περασμένη βδομάδα για 2 3 μερες,μου ειχε πει οσο δεν ποναω κ είναι καφε να μην ανησυχώ!

Εχεις καφε πριν την περίοδο συνηθως; αν κ 22η μερα είναι νωρις για την περίοδο ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

μόνο την ιστολογική;;; Δεν πήρες το φάκελο σου;;; Εγώ μόλις πήγα στο λογιστήριο να πληρώσω, μου έδωσε 1 φάκελο με τα παντα, εισιτήριο, τις εξετάσεις που έκανα για να μπω, τον υπέρηχο που μου έκαναν πριν την επέμβαση, ακτινογραφίες, αίματος, ούρων, πρακτικό χειρουργείου, dvd σε στικάκι, χαρτί του γιατρού με τα βηματα απο δώ και πέρα, εξετάσεις γραμμένες για να κάνω σε 2 βδομάδες, αναρρωτική, όλα ήταν μέσα κ δε χρειάστηκε να ψάξω κανεναν για τίποτα...

Δεν ξέρω, είσαι στην ίδια πόλη που το έκανες; Σκάσε μύτη με στικάκι, σκληρό δίσκο και λάπτοπ, όλα μαζί, και απαίτησε ευγενικά να στο βάλουν κάπου. Ηλεκτρονικό αρχείο είναι, δεν είναι 1 σελίδα στα άδυτα του ελληνικού δημοσίου για να μην το βρίσκουν... Ε μετά τι να πω, άμα επιμένουν τοσο να μη στο δίνουν κατι βρωμάει ρε συ! 

Λοιπόν το μόνο που μου έδωσαν ήταν οι αποδείξεις από όσα πληρώσαμε. Ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα. Και δεν ήξερα αν έπρεπε και να τα ζητήσω τότε. Μόλις τώρα επικοινώνησα με την κλινική για να μου στείλουν το πρακτικό. 

Και εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω πως κάτι δεν πάει καλά.

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ που με ενημέρωσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Παίζει να είναι λάθος του μικροβιολογικου; ρε γαμωτο φαίνεται ξεκάθαρα στο τεστ! Μήπως να αφησεις 2 μέρες και να κάνεις άλλη μια;

Πήρα στο μικροβιολογικό και μου είπαν θα με πάρει ο γιατρός που κάνει τις μετρήσεις αργότερα γιατί τώρα ήταν απασχολημένος.  Πραγματικά αν είχα έστω και μια υποψία ότι δεν βλέπω ροζ δεν θα το έκανα καν θέμα. Αλλά το βλέπω ρε παιδια! Και δεν μπορώ να ξεκολλήσω το μυαλό μου,ακόμη και τόσο νωρίς να είναι, δεν είναι απίθανο να μπόρεσε ένα τεστ να ανιχνευσε τόσο μικρή χορικακη?? Ουσιαστικα αρνητική χοριςκη! Είμαι πελαγωμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Πήρα στο μικροβιολογικό και μου είπαν θα με πάρει ο γιατρός που κάνει τις μετρήσεις αργότερα γιατί τώρα ήταν απασχολημένος.  Πραγματικά αν είχα έστω και μια υποψία ότι δεν βλέπω ροζ δεν θα το έκανα καν θέμα. Αλλά το βλέπω ρε παιδια! Και δεν μπορώ να ξεκολλήσω το μυαλό μου,ακόμη και τόσο νωρίς να είναι, δεν είναι απίθανο να μπόρεσε ένα τεστ να ανιχνευσε τόσο μικρή χορικακη?? Ουσιαστικα αρνητική χοριςκη! Είμαι πελαγωμενη 

Δε νομίζω να πιάνουν τα τεστ χοριακη 2 και 3 αλλιώς θα μας έβγαιναν θετικά πάντα! Μίλησε μαζί του να δεις τι θα σου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly εγώ θα πήγαινα να πάρω τεστ και άλλης μάρκας...θυμάσαι και εμένα που μου είχε βγάλει ροζ γραμμή αυτό το τεστ και ήταν εξάτμισης;;;γι αυτό και δεν πρόκειται να ξαναπάρω...βασικά ηλεκτρονικό μόνο από εδώ και πέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δε νομίζω να πιάνουν τα τεστ χοριακη 2 και 3 αλλιώς θα μας έβγαιναν θετικά πάντα! Μίλησε μαζί του να δεις τι θα σου πει!

Κορίτσια μίλησα ,μου είπαν ότι ξαναέκανα το δείγμα ελέγχο και βγήκε το ίδιο αποτέλεσμα! Τι να πω δε ξέρω! Μου πρότειναν αν ήθελα να ξαναπάω δωρεάν να κάνω πάλι εξέταση γιατί αν και μου λέει δεν υπάρχει θεωρούν πιθανότητα να μπερδεύτηκε το δείγμα μου με κάποια άλλης ,είχαν όντως αρκετές χοριςκες να ελέγξουν...δεν ξέρω αν θα πάω. Νομίζω θα το αφήσω. Εφόσον βγήκε αρνητική σίγουρα την εμπιστεύομαι περισσότερο από ένα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Girly εγώ θα πήγαινα να πάρω τεστ και άλλης μάρκας...θυμάσαι και εμένα που μου είχε βγάλει ροζ γραμμή αυτό το τεστ και ήταν εξάτμισης;;;γι αυτό και δεν πρόκειται να ξαναπάρω...βασικά ηλεκτρονικό μόνο από εδώ και πέρα...

Έμενα ροζ δεν μου έχει ξαναβγεί ποτέ . Μόνο εκείνο το γκρι που όσο στέγνωνε κιτρινίζε και φαινόταν ότι δεν είναι θετικό. 

Ναι θαα πάρω άλλο ένα αλλά θα το κάνω αύριο η μεθαύριο . Θα περιμένω να δω τι θα πει και ο γιατρός μου. Του έστειλα μέιλ.

Πάντως και η ίδια ήταν αρκετά μπερδεμένη και μου είπε ότι και αυτή απορεί γιατί κανένα τεστ δεν μπορεί να ανιχνεύσει τόσο μικρό νούμερο φυσικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια

Η χοριςκη μου βγήκε αρνητική!

2.30

Πώς γίνεται αυτό??? Έχω ένας ροζ τεστ στα χέρια μου. 

ελα ρεεεε.... κι εγω μπαινω και ξαναμπαινω να δω το νουμερο... πολυ κριμα... 😔κατσε να δουμε αν θα ερθει η περιοδος στην ωρα της η αν εκαναν λαθος στο μικροβιολογικο...

το τεστ παντως ηταν θετικο! ολες το ειδαμε! υπομονη μεχρι την Τεταρτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Λοιπόν το μόνο που μου έδωσαν ήταν οι αποδείξεις από όσα πληρώσαμε. Ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα. Και δεν ήξερα αν έπρεπε και να τα ζητήσω τότε. Μόλις τώρα επικοινώνησα με την κλινική για να μου στείλουν το πρακτικό. 

Και εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω πως κάτι δεν πάει καλά.

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ που με ενημέρωσες.

καλέ τι ευχαριστείς, τίποτα! 

Κι εγώ τώρα με επιφύλαξη στα λέω, δεν ξέρω και πως κάνουν σε άλλες κλινικές, αν ήταν εξαίρεση η δική μου περίπτωση ή η δική σου. Απλά εντελώς υποθετικά, εφόσον ακομα κ το δημοσιο σου δινει οτι θες μετά από πίεση, το ιδιωτικό που πληρώνεις κιόλας δεν έχει λογική να μην! Και εγώ τα θεωρούσα δεδομένα γτ τα έκαναν μόνοι τους, εγώ είμαι ούφο κ δεν ήξερα τίποτα!

Να επιμείνεις και στο dvd, εκεί φαίνονται όλα. Στο πρακτικό θεωρητικά μπορεί να γράφει ότι βρηκε μέσα σου 25 κύστες, 10 ινομυώματα και 1 εξωγήινο. Τι φαίνεται στο dvd είναι το θέμα!  Γενικά γι' αυτό κανονικα δινουν όλο το φάκελο, και το βίντεο χρειάζεται, και το πρακτικό, και οι εξετάσεις, όλα! Η λογική της ύπαρξης φακέλου είναι αν στο μέλλον πας σε οποιοδήποτε γιατρό, βλέποντας το φακελο σου να μπορεί να ξέρει τι έγινε ακριβώς! 

(Ελπίζω να μη σε άγχωσα χωρίς λόγο, ότι φαντάζομαι λέω, με βάση τη δική μου εμπειρία, μπορεί να λέω και μπούρδες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλέ τι ευχαριστείς, τίποτα! 

Κι εγώ τώρα με επιφύλαξη στα λέω, δεν ξέρω και πως κάνουν σε άλλες κλινικές, αν ήταν εξαίρεση η δική μου περίπτωση ή η δική σου. Απλά εντελώς υποθετικά, εφόσον ακομα κ το δημοσιο σου δινει οτι θες μετά από πίεση, το ιδιωτικό που πληρώνεις κιόλας δεν έχει λογική να μην! Και εγώ τα θεωρούσα δεδομένα γτ τα έκαναν μόνοι τους, εγώ είμαι ούφο κ δεν ήξερα τίποτα!

Να επιμείνεις και στο dvd, εκεί φαίνονται όλα. Στο πρακτικό θεωρητικά μπορεί να γράφει ότι βρηκε μέσα σου 25 κύστες, 10 ινομυώματα και 1 εξωγήινο. Τι φαίνεται στο dvd είναι το θέμα!  Γενικά γι' αυτό κανονικα δινουν όλο το φάκελο, και το βίντεο χρειάζεται, και το πρακτικό, και οι εξετάσεις, όλα! Η λογική της ύπαρξης φακέλου είναι αν στο μέλλον πας σε οποιοδήποτε γιατρό, βλέποντας το φακελο σου να μπορεί να ξέρει τι έγινε ακριβώς! 

(Ελπίζω να μη σε άγχωσα χωρίς λόγο, ότι φαντάζομαι λέω, με βάση τη δική μου εμπειρία, μπορεί να λέω και μπούρδες)

Μην ανησυχείς, το μόνο που έκανες είναι να με βοηθήσεις. Ναι θα τα ζητήσω όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Έμενα ροζ δεν μου έχει ξαναβγεί ποτέ . Μόνο εκείνο το γκρι που όσο στέγνωνε κιτρινίζε και φαινόταν ότι δεν είναι θετικό. 

Ναι θαα πάρω άλλο ένα αλλά θα το κάνω αύριο η μεθαύριο . Θα περιμένω να δω τι θα πει και ο γιατρός μου. Του έστειλα μέιλ.

Πάντως και η ίδια ήταν αρκετά μπερδεμένη και μου είπε ότι και αυτή απορεί γιατί κανένα τεστ δεν μπορεί να ανιχνεύσει τόσο μικρό νούμερο φυσικα

Καλέ πως θα αντέξεις έως τότε;;;;πάνε πάρε ένα τώρα και κάνε...γιατί αν βγει και εκείνο θετικό άρα έκανε λάθος το μικροβιολογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...