Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αφού θες να είστε πιο χαλαρά να κάνεις αυτό που θα είσαι πιο ήρεμη... ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις είναι αυτό... εγώ δεν μπορώ να χαλαρώσω όσο κ εάν προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να τα βλέπω πιο ήρεμα 😜... τώρα ίσως έχει μπερδευτεί κ ο οργανισμός με όλο αυτό που πέρασες... 

Κορίτσι μου εσύ τι κάνεις σου ήρθε η περίοδος? Κανονικά χθες η σήμερα δεν ήταν να έρθει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Πρέπει να επηρεάζονται από την χοριακη και τα τεστ ωορρηξιας και βγαίνουν θετικά, καλύτερα να κάτσετε να χαλαρώσετε καλά εκανες  που δεν πήρες τεστ μαζί σου 

σε πια μέρα του κύκλου σου είσαι ; 

 Ίσως πλησιάζει η περιοδος και για αυτό τα έχεις αυτά 

Σήμερα είμαι ακριβώς 40 μέρες από την αιμορραγία. Θα περιμένω μέχρι την άλλη Τετάρτη αν δεν έρθει θα κάνω ξανά μια χοριακη να δω αν μηδενίστηκε 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω πάθει σοκ. Μόλις μου στείλανε τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος στο μέιλ. Είναι όλα σχεδόν στο μηδέν..και βρέθηκε ένα μικρόβιο klebsiella aerogenes. Πρώτα απ' όλα τι είναι αυτό το μικρόβιο; Ψάχνω στο ίντερνετ και δε βγάζω άκρη..τρέμουν τα χέρια μου..τι κάνω τώρα; Ο σύντροφος μου θα γυρίσει αύριο στο σπίτι. Δεν τολμώ να του πω κάτι τώρα εκεί που είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αφού θες να είστε πιο χαλαρά να κάνεις αυτό που θα είσαι πιο ήρεμη... ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις είναι αυτό... εγώ δεν μπορώ να χαλαρώσω όσο κ εάν προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να τα βλέπω πιο ήρεμα 😜... τώρα ίσως έχει μπερδευτεί κ ο οργανισμός με όλο αυτό που πέρασες... 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ! δεν ξέρω αν θα ήμουν τόσο χαλαρη αν δεν είχα βλαστοκυστες να  με περιμένουν 😏  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εσύ τι κάνεις σου ήρθε η περίοδος? Κανονικά χθες η σήμερα δεν ήταν να έρθει? 

 Ναι κορίτσι μου καλά το θυμάσαι 😀... σήμερα η αύριο... 15η μέρα σήμερα από ωορηξια αλλά παρόλο που πονάω πιστεύω ότι θα έρθει αύριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ. Μόλις μου στείλανε τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος στο μέιλ. Είναι όλα σχεδόν στο μηδέν..και βρέθηκε ένα μικρόβιο klebsiella aerogenes. Πρώτα απ' όλα τι είναι αυτό το μικρόβιο; Ψάχνω στο ίντερνετ και δε βγάζω άκρη..τρέμουν τα χέρια μου..τι κάνω τώρα; Ο σύντροφος μου θα γυρίσει αύριο στο σπίτι. Δεν τολμώ να του πω κάτι τώρα εκεί που είναι..

Κορίτσι μου προσπάθησε να ηρεμήσεις να μιλήσεις κ με τον γιατρό... μπορεί να είναι κάτι από το μικρόβιο κ να είναι χαμηλά κάποια... δεν γνωρίζω κ εγώ πολλά άλλα καλό θα ήταν πρώτα να μιλήσεις με τον γιατρό σου για να σου εξηγήσει κ αυτός τι είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ. Μόλις μου στείλανε τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος στο μέιλ. Είναι όλα σχεδόν στο μηδέν..και βρέθηκε ένα μικρόβιο klebsiella aerogenes. Πρώτα απ' όλα τι είναι αυτό το μικρόβιο; Ψάχνω στο ίντερνετ και δε βγάζω άκρη..τρέμουν τα χέρια μου..τι κάνω τώρα; Ο σύντροφος μου θα γυρίσει αύριο στο σπίτι. Δεν τολμώ να του πω κάτι τώρα εκεί που είναι..

Κορίτσι μου πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο να σου εξηγήσει ακριβώς τι μπορεί να συμβαίνει? Αυτό ήταν επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα η το πρώτο σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 @flowerv είχαμε ξανακάνει ένα σπερμοδιάγραμμα αλλά όχι σε εξειδικευμένο και είχαν βγει στο κατώτατο φυσιολογικό περίπου. Πριν από ένα εξάμηνο.. τα αποτελέσματα κοινοποιήθηκαν και στον γιατρό..θα πάρω τηλ αλλά λογικά ο γιατρός θα λείπει σήμερα Σάββατο..θα πάρω και τη Δευτέρα..φφ τι στενοχώρια με βρήκε πάλι..δεν μπορώ να ηρεμήσω κι εγώ κάποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

@cat12 @flowerv είχαμε ξανακάνει ένα σπερμοδιάγραμμα αλλά όχι σε εξειδικευμένο και είχαν βγει στο κατώτατο φυσιολογικό περίπου. Πριν από ένα εξάμηνο.. τα αποτελέσματα κοινοποιήθηκαν και στον γιατρό..θα πάρω τηλ αλλά λογικά ο γιατρός θα λείπει σήμερα Σάββατο..θα πάρω και τη Δευτέρα..φφ τι στενοχώρια με βρήκε πάλι..δεν μπορώ να ηρεμήσω κι εγώ κάποτε..

Δε πειράζει κοπέλα μου ενόχλησε τον, και ας είναι Σάββατο, να δούμε τι θα σου πει ! Είναι λογικό να αγχώνεσαι αλλά το ότι βρέθηκε και το μικρόβιο μήπως ειναι η θετική πλευρά του αποτελέσματος,με μια αντιβιωση μπορεί να λυθεί το πρόβλημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ. Μόλις μου στείλανε τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος στο μέιλ. Είναι όλα σχεδόν στο μηδέν..και βρέθηκε ένα μικρόβιο klebsiella aerogenes. Πρώτα απ' όλα τι είναι αυτό το μικρόβιο; Ψάχνω στο ίντερνετ και δε βγάζω άκρη..τρέμουν τα χέρια μου..τι κάνω τώρα; Ο σύντροφος μου θα γυρίσει αύριο στο σπίτι. Δεν τολμώ να του πω κάτι τώρα εκεί που είναι..

Κοριτσι μου ψυχραιμια. Αφου βρεθηκε μικροβιο (δν το εχω ξανακουσει το συγκεκριμενο) σημαινει οτι αυτο θα ευθυνεται κ θα υπαρχει λυση. Καλυτερα ν το πεις απο κοντα στο συντροφο σου... ειναι κ γ τους αντρες μεγαλη ηττα τα ασχημα αποτελεσματα... θελει λεπτο χειρισμο.. βημα βημα θα βρειτε την ακρη κ θα τα λυσετε ολα. Απλα να βρειτε ουρολογο εξειδικευμενο σε υπογονιμοτητα να σας συμβουλευσει σωστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου ψυχραιμια. Αφου βρεθηκε μικροβιο (δν το εχω ξανακουσει το συγκεκριμενο) σημαινει οτι αυτο θα ευθυνεται κ θα υπαρχει λυση. Καλυτερα ν το πεις απο κοντα στο συντροφο σου... ειναι κ γ τους αντρες μεγαλη ηττα τα ασχημα αποτελεσματα... θελει λεπτο χειρισμο.. βημα βημα θα βρειτε την ακρη κ θα τα λυσετε ολα. Απλα να βρειτε ουρολογο εξειδικευμενο σε υπογονιμοτητα να σας συμβουλευσει σωστα..

Ναι, αύριο θα το πω στον σύντροφό μου..θα στενοχωρεθεί πολύ😣

Θα βγω να περπατήσω..χρειάζομαι λίγο καθαρό αέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

@annitakianna τώρα εσύ είσαι λογικά στις γόνιμες μέρες??? 

Όχι ακόμα δεν είμαι αλλά σε λίγες μέρες περιμένω το θετικό τεστ ωορρηξίας!! Στις γόνιμες θα είμαστε στις 25 μέρες θεραπείας με τις βιταμίνες του καλού μου οπότε δεν ελπίζω πολλά αυτόν τον μήνα αλλά εγώ θα κάνω τις προσπάθειες μας!! Πέρα από τον πόνο όμως δεν έχεις αλλά συμπτώματα σωστά? Γιατί θυμάμαι ότι πριν την περίοδο είσαι πολύ χάλια γενικά! Μήπως αυτό σημαίνει κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ. Μόλις μου στείλανε τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος στο μέιλ. Είναι όλα σχεδόν στο μηδέν..και βρέθηκε ένα μικρόβιο klebsiella aerogenes. Πρώτα απ' όλα τι είναι αυτό το μικρόβιο; Ψάχνω στο ίντερνετ και δε βγάζω άκρη..τρέμουν τα χέρια μου..τι κάνω τώρα; Ο σύντροφος μου θα γυρίσει αύριο στο σπίτι. Δεν τολμώ να του πω κάτι τώρα εκεί που είναι..

Κορίτσι μου λογικά από το μικρόβιο θα έχουν επηρεαστεί οι τιμές του, θα κάνει τη θεραπεία του ίσως του δώσουν κ βιταμίνες κ όλα θα πάνε καλα🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ. Μόλις μου στείλανε τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος στο μέιλ. Είναι όλα σχεδόν στο μηδέν..και βρέθηκε ένα μικρόβιο klebsiella aerogenes. Πρώτα απ' όλα τι είναι αυτό το μικρόβιο; Ψάχνω στο ίντερνετ και δε βγάζω άκρη..τρέμουν τα χέρια μου..τι κάνω τώρα; Ο σύντροφος μου θα γυρίσει αύριο στο σπίτι. Δεν τολμώ να του πω κάτι τώρα εκεί που είναι..

Κορίτσι μου καταρχάς ηρέμησε και μην το παίρνεις τόσο βαριά!!! Για όλα υπάρχει μια λύση!!! Μην πεις τίποτα ακόμα στον καλό σου περίμενε να έρθει! Και το βασικό είναι ότι τα αποτελέσματα αυτά πρέπει να τα δει ουρολόγος-ανδρολογος και όχι γυναικολόγος! Το ότι υπάρχει μικρόβιο είναι καλό σημάδι! Με μια θεραπεία θα βελτιωθεί το σπέρμα και βιταμίνες! Πες μας τις τιμές περίπου να δούμε πως είναι γιατί μπορεί τζάμπα να χαλάς την ζαχαρένια σου και να μην είναι τόσο άσχημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Σήμερα είμαι ακριβώς 40 μέρες από την αιμορραγία. Θα περιμένω μέχρι την άλλη Τετάρτη αν δεν έρθει θα κάνω ξανά μια χοριακη να δω αν μηδενίστηκε 🙏🏻

Θα κάνεις μεγάλο κύκλο μάλλον! Και αν σήμερα είναι η ωορρηξία βάλε +14 μέρες! Θα πάει 54 🤔🤔🤔 θυμάμαι ότι δεν κάνεις τόσο μεγάλους κύκλους! Μέχρι 35-40 έφτανες σωστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα το τεστακι μου και είναι σαν της Πέμπτης κάπως αχνό θα το έλεγα.Να υποθέσω ότι έπεσε;😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ. Μόλις μου στείλανε τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος στο μέιλ. Είναι όλα σχεδόν στο μηδέν..και βρέθηκε ένα μικρόβιο klebsiella aerogenes. Πρώτα απ' όλα τι είναι αυτό το μικρόβιο; Ψάχνω στο ίντερνετ και δε βγάζω άκρη..τρέμουν τα χέρια μου..τι κάνω τώρα; Ο σύντροφος μου θα γυρίσει αύριο στο σπίτι. Δεν τολμώ να του πω κάτι τώρα εκεί που είναι..

Ψυχραιμία κορίτσι μου και εμείς είχαμε μικρόβιο και πηραμε αντιβίωση για ένα μήνα και οι δυο… να ξέρεις πως το μικρόβιο επηρεάζει τις τιμές 

Για αρχή καλά κανατε και πήγατε σε εξειδικευμένο κεντρο γιατί τα απλά μικροβιολογικά δεν δείχνουν σωστά αποτελέσματα δεν έχουν τα μηχανήματα που πρέπει και ξέρετε πιο είναι το πιθανό πρόβλημα ώστε να το λύσετε και να έρθει η εγκυμοσύνη…

τωρα για τις τιμές μπορεί να πάρει καποιες βιταμίνες να αλλάξει καποιες συνήθειες πχ στην διατροφη του αν καπνίζει ,αν πίνει και πιστεύω θα έχει βελτίωση αυτά βέβαια θα τα πειτε και με τον γιατρό σας 

Με τον αντρα σου θα του το πεις από κοντά καλύτερα τώρα παρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις εσυ γιατί όταν θα έρθει αύριο καλό θα είναι να είσαι ψύχραιμη εσύ και υποστηρικτή για εκείνον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα το τεστακι μου και είναι σαν της Πέμπτης κάπως αχνό θα το έλεγα.Να υποθέσω ότι έπεσε;😂😂

Αν έπεσε η ορμόνη πιθανόν να ξεκίνησε η ωορρηξία γι'αυτό και σήμερα επαφές οποιαδήποτε.. και αύριο θα σου έλεγα εγώ!! Αλλά σήμερα οπωσδήποτε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα το τεστακι μου και είναι σαν της Πέμπτης κάπως αχνό θα το έλεγα.Να υποθέσω ότι έπεσε;😂😂

Ναι άρχισε να πέφτει σιγά σιγά κανε και ένα αύριο και βουρ αυτές τις μερες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!!@annitakianna@Elk κορίτσια είναι πολύ κακές οι τιμές, δεν μπορώ να το πιστέψω..

συνολικός αριθμός σπερματοζωαρίων: 900.000

ταχεία προωθητική: 0%

αργή προωθητική: 1%

επιτόπια κίνηση: 3%

μορφολογία: 1%

στρογγυλά κύταρα: 20 με όριο το 5 

κάπου διάβασα ότι τα στρογγυλά κύτταρα είναι δείκτης φλεγμονής.

άραγε αν δεν φτιαχτεί το σπέρμα με εξωσωματική έχουμε κάποια ελπίδα?..

από αυτό το 1% θα υπάρχουν άραγε κάποια φυσιολογικά?

μου έχουν κοπεί τα πόδια.. δεν πήρα τηλ.. θα πάρω τη Δευτέρα.. θα ρωτήσω αν μου συστήνει κάποιον ουρολόγο-ανδρολόγο ή να ψάξω εγώ να βρω για να κλείσουμε άμεσα ραντεβού.. φοβάμαι μήπως υπάρχει και τίποτα άλλο πίσω από αυτές τις τιμές.. διαβάζω εδώ στο φόρουμ για κιρσοκήλη που κάνει κακό στο σπέρμα και αν είναι μεγάλη η ηλικία δε θεραπεύεται..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Όχι ακόμα δεν είμαι αλλά σε λίγες μέρες περιμένω το θετικό τεστ ωορρηξίας!! Στις γόνιμες θα είμαστε στις 25 μέρες θεραπείας με τις βιταμίνες του καλού μου οπότε δεν ελπίζω πολλά αυτόν τον μήνα αλλά εγώ θα κάνω τις προσπάθειες μας!! Πέρα από τον πόνο όμως δεν έχεις αλλά συμπτώματα σωστά? Γιατί θυμάμαι ότι πριν την περίοδο είσαι πολύ χάλια γενικά! Μήπως αυτό σημαίνει κάτι?

Ναι εννοείται να κάνετε προσπάθειες ποτέ δεν ξέρεις 🤞🙂... ναι η αλήθεια δεν πονάω τόσο αυτή τη φορά ευτυχώς... ούτε μέση ούτε μουδιάσματα... έχω απλά ήπιους πόνους κ πονάει κ λίγο το στήθος μου κ νιώθω ότι έρχεται αλλά μάλλον θα κάνει αύριο την εμφάνιση της... είχα κάνει τέστ την Τετάρτη κ ήταν αρνητικό οπότε δεν ελπίζω για κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

@Κατερίνα!!!@annitakianna@Elk κορίτσια είναι πολύ κακές οι τιμές, δεν μπορώ να το πιστέψω..

συνολικός αριθμός σπερματοζωαρίων: 900.000

ταχεία προωθητική: 0%

αργή προωθητική: 1%

επιτόπια κίνηση: 3%

μορφολογία: 1%

στρογγυλά κύταρα: 20 με όριο το 5 

κάπου διάβασα ότι τα στρογγυλά κύτταρα είναι δείκτης φλεγμονής.

άραγε αν δεν φτιαχτεί το σπέρμα με εξωσωματική έχουμε κάποια ελπίδα?..

από αυτό το 1% θα υπάρχουν άραγε κάποια φυσιολογικά?

μου έχουν κοπεί τα πόδια.. δεν πήρα τηλ.. θα πάρω τη Δευτέρα.. θα ρωτήσω αν μου συστήνει κάποιον ουρολόγο-ανδρολόγο ή να ψάξω εγώ να βρω για να κλείσουμε άμεσα ραντεβού.. φοβάμαι μήπως υπάρχει και τίποτα άλλο πίσω από αυτές τις τιμές.. διαβάζω εδώ στο φόρουμ για κιρσοκήλη που κάνει κακό στο σπέρμα και αν είναι μεγάλη η ηλικία δε θεραπεύεται..

 

 

Κορίτσι μου η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική σίγουρα... μπορεί όντως να είναι από το μικρόβιο που είναι κάποια χαμηλές τιμές... στην εξωσωματική εφόσον διαλέγουν το σπέρμα σίγουρα θα βρουν κάποιο που θα μπορεί να γονιμοποιήσει το ωάριο... καταλαβαίνω είναι σοκ να βλέπεις χαμηλές τιμές αλλά πραγματικά μπορεί απλά να χρειάζεται βιταμίνες η αγωγή για κάποιο διάστημα... μην σε παίρνει από κάτω χωρίς να μιλήσεις με τον γιατρό... το να ψάχνεις να βρεις τι μπορεί να είναι θα σε αγχώσει περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

@Κατερίνα!!!@annitakianna@Elk κορίτσια είναι πολύ κακές οι τιμές, δεν μπορώ να το πιστέψω..

συνολικός αριθμός σπερματοζωαρίων: 900.000

ταχεία προωθητική: 0%

αργή προωθητική: 1%

επιτόπια κίνηση: 3%

μορφολογία: 1%

στρογγυλά κύταρα: 20 με όριο το 5 

κάπου διάβασα ότι τα στρογγυλά κύτταρα είναι δείκτης φλεγμονής.

άραγε αν δεν φτιαχτεί το σπέρμα με εξωσωματική έχουμε κάποια ελπίδα?..

από αυτό το 1% θα υπάρχουν άραγε κάποια φυσιολογικά?

μου έχουν κοπεί τα πόδια.. δεν πήρα τηλ.. θα πάρω τη Δευτέρα.. θα ρωτήσω αν μου συστήνει κάποιον ουρολόγο-ανδρολόγο ή να ψάξω εγώ να βρω για να κλείσουμε άμεσα ραντεβού.. φοβάμαι μήπως υπάρχει και τίποτα άλλο πίσω από αυτές τις τιμές.. διαβάζω εδώ στο φόρουμ για κιρσοκήλη που κάνει κακό στο σπέρμα και αν είναι μεγάλη η ηλικία δε θεραπεύεται..

 

 

Κορίτσι μου οτι και να σου πούμε ξέρω οτι δεν θα ηρεμήσεις. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συμβουλευτείτε τον γιατρό σας. Σίγουρα θα υπάρχει η λύση στο πρόβλημα!! 

Θα του το πεις αύριο εννοείται από κοντά γιατί συνήθως οι άντρες δεν μπορούν να καταλάβουν και πολλά απλά πανικοβάλλονται. Εδώ ο δικός μ που ήταν λίγο πεσμένη η κινητικότητα και φρικαρε! Και έφτιαξε η κινητικότητα με βιταμίνες και μια χαρά κάναμε την εξωσωματική μας με πολύ καλά αποτελέσματα! 

Τώρα όσο αφορά το μικρόβιο δεν το γνωρίζω αλλά αυτά θα σας τα πει ο γιατρός σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...