Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά 💕

να ζήσετε και εσεις όλα τα καλά σας εύχομαι να είστε πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι στην ζωή σας 🥰

Περαστικά στο αγοράκι σου.. είναι εντάξει τώρα ; 

Σε ευχαριστούμε πολύ!!

Ποσό είσαι τώρα;; Πως νιωθεις;

 

καλα είναι πέρασε κοξάκι αλλά ευτυχως όλα καλά τώρα αλλά ταλαιπωρήθηκε το καημένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ!!

Ποσό είσαι τώρα;; Πως νιωθεις;

 

καλα είναι πέρασε κοξάκι αλλά ευτυχως όλα καλά τώρα αλλά ταλαιπωρήθηκε το καημένο 

Ωχ τουλάχιστον είναι καλά τώρα είναι ζόρικη αρρώστια αυτήν από όσο έχω ακούσει 

εγω τώρα είμαι 7 εβδομάδων πήγα γιατρό ειδα σακο και λεκιθικο ασκό και περιμένω στις 28 του μήνα να πάμε να ακούσουμε καρδιά 

νιωθω λίγο περίεργα να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν το έχω πιστέψει γιατί δεν το περίμενα θηλάζω κιολας και το είχα στο μυαλό μου πολύ δύσκολο να συμβεί πίστευα λόγο ανεβασμένη προλακτινης  θα έπρεπε να παρω χάπι πάλι για να μπορεσω να μεινω εγκυος αλλά τελικά με πρόλαβαν τα ευχάριστα 😊

το μόνο που με προβληματίζει τώρα  είναι ότι πρέπει να σηκώνω την μικρή αγκαλιά 😕ειδικά το μεσημέρι που θέλει αγκαλιά με κούνημα για να κοιμηθεί και λιγο με αγχώνει αυτό μην γίνει τίποτα γιατί είναι και 9,5 κιλά τώρα και όσο να πεις το σκέφτομαι δεν έχω και βοήθεια 

Αλλά μέχρι στιγμής είμαι καλά πολλά συμπτώματα για την ώρα δεν έχω κάτι ναυτίες μόνο αλλά κρατάνε λίγο μέσα στην μέρα.. τώρα ευχομαι να πάνε όλα καλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Έλα μου ντε.. ρε γαμωτο γιατί είναι τόσο δύσκολο!! Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι καθώς βρίσκομαι στην 3η μέρα περιόδου! Αλλά που θα πάει ρε συ θα τα καταφέρουμε δε μπορεί!! 

Χεχε το ίδιο μου είχε πει κι ο σύντροφος. Γτ να μην γίνεται με τη μία φορά;;α 😁😁😁

Αχ κράτα με να σε κρατώ και θα το ανέβουμε κι αυτό το βουνό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωχ τουλάχιστον είναι καλά τώρα είναι ζόρικη αρρώστια αυτήν από όσο έχω ακούσει 

εγω τώρα είμαι 7 εβδομάδων πήγα γιατρό ειδα σακο και λεκιθικο ασκό και περιμένω στις 28 του μήνα να πάμε να ακούσουμε καρδιά 

νιωθω λίγο περίεργα να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν το έχω πιστέψει γιατί δεν το περίμενα θηλάζω κιολας και το είχα στο μυαλό μου πολύ δύσκολο να συμβεί πίστευα λόγο ανεβασμένη προλακτινης  θα έπρεπε να παρω χάπι πάλι για να μπορεσω να μεινω εγκυος αλλά τελικά με πρόλαβαν τα ευχάριστα 😊

το μόνο που με προβληματίζει τώρα  είναι ότι πρέπει να σηκώνω την μικρή αγκαλιά 😕ειδικά το μεσημέρι που θέλει αγκαλιά με κούνημα για να κοιμηθεί και λιγο με αγχώνει αυτό μην γίνει τίποτα γιατί είναι και 9,5 κιλά τώρα και όσο να πεις το σκέφτομαι δεν έχω και βοήθεια 

Αλλά μέχρι στιγμής είμαι καλά πολλά συμπτώματα για την ώρα δεν έχω κάτι ναυτίες μόνο αλλά κρατάνε λίγο μέσα στην μέρα.. τώρα ευχομαι να πάνε όλα καλα 😊

Ναι το θυμάμαι ότι θηλάζεις! Αλλά θυμάμαι που είχες πει ότι βρήκες θετικό τεστ ωορρηξιας μετά από πολύ καιρό! Η γιατρος μου είπε ότι η δεύτερη φορά είναι πιο εύκολη να μεινεις έγκυος ειδικά αν είναι κ

κοντα η μια εγκυμοσύνη από την άλλη! 
 

τι ωραία νέα μπράβο!!! Μην Αγχώνεσαι με το σήκωμα εγώ πήγαινα γυμναστική σήκωνα μέχρι 10 κιλά το σώμα σου συνήθισε στο να σηκώνει την μικρή όποτε μην αγχώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Θέλω ηθικό ακμαιοτατο!! Δε πα να έρχεται η περίοδος? Δε πειράζει!! Άλλος ένας κύκλος κλείνει και ένας άλλος ανοίγει μπροστά μας! Άλλη μια ευκαιρία λοιπόν να βάλουμε τα ωραία μας εσώρουχα, να πιούμε τα ποτακια μας και να έρθουμε πολύ πολύ κοντά με τον σύντροφό μας!! ...γιατί ...σας το 'πα? Μετά ειδικά στην αρχή θα κάνουμε λίγο καιρό (και άλλες αρκετό) ώστε να ξαναδούμε τέτοιες "χαρές"!! Για να μας πουν και τα ήδη φουσκωμένα κορίτσια μας,είναι έτσι ή μόνο εγώ απείχα τον πρώτο καιρό στην εγκυμοσύνη μου από το "άθλημα"?? 

Όσες είστε σε love zone , ξεζουμιστειτε καλεεε, όσες είστε σε περίοδο κάντε τα νέα σχέδια αποπλάνησης!!! 

Εγώ είμαι στην 7η μέρα μετά την μέρα που μάλλον έκαναν την ωορηξια μου,ακριβώς στη μέση της αναμονής δλδ. Είναι καμία μαζί μου η μόνη τραβάω κουπί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααα!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Θέλω ηθικό ακμαιοτατο!! Δε πα να έρχεται η περίοδος? Δε πειράζει!! Άλλος ένας κύκλος κλείνει και ένας άλλος ανοίγει μπροστά μας! Άλλη μια ευκαιρία λοιπόν να βάλουμε τα ωραία μας εσώρουχα, να πιούμε τα ποτακια μας και να έρθουμε πολύ πολύ κοντά με τον σύντροφό μας!! ...γιατί ...σας το 'πα? Μετά ειδικά στην αρχή θα κάνουμε λίγο καιρό (και άλλες αρκετό) ώστε να ξαναδούμε τέτοιες "χαρές"!! Για να μας πουν και τα ήδη φουσκωμένα κορίτσια μας,είναι έτσι ή μόνο εγώ απείχα τον πρώτο καιρό στην εγκυμοσύνη μου από το "άθλημα"?? 

Όσες είστε σε love zone , ξεζουμιστειτε καλεεε, όσες είστε σε περίοδο κάντε τα νέα σχέδια αποπλάνησης!!! 

Εγώ είμαι στην 7η μέρα μετά την μέρα που μάλλον έκαναν την ωορηξια μου,ακριβώς στη μέση της αναμονής δλδ. Είναι καμία μαζί μου η μόνη τραβάω κουπί??

Είσαι η χαρά της ζωής παιδάκι μου! Πως το κάνεις αυτό το πράγμα???? 🤣
Εγώ την περιμένω σήμερα την κακούργα άντε μπας και προγραμματίσω το ραντεβού με τον γιατρό που μου σύστησαν. Έχασα και τις μέρες ωορρηξίας με τις πλημμύρες και με τον χαμό... αλλά από διάθεση... υποτίθεται δουλεύω τώρα - μόνο αυτό σας λέω 😂😂😂Κοντεύω να κοιμηθώ στο πληκτρολόγιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααα!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Θέλω ηθικό ακμαιοτατο!! Δε πα να έρχεται η περίοδος? Δε πειράζει!! Άλλος ένας κύκλος κλείνει και ένας άλλος ανοίγει μπροστά μας! Άλλη μια ευκαιρία λοιπόν να βάλουμε τα ωραία μας εσώρουχα, να πιούμε τα ποτακια μας και να έρθουμε πολύ πολύ κοντά με τον σύντροφό μας!! ...γιατί ...σας το 'πα? Μετά ειδικά στην αρχή θα κάνουμε λίγο καιρό (και άλλες αρκετό) ώστε να ξαναδούμε τέτοιες "χαρές"!! Για να μας πουν και τα ήδη φουσκωμένα κορίτσια μας,είναι έτσι ή μόνο εγώ απείχα τον πρώτο καιρό στην εγκυμοσύνη μου από το "άθλημα"?? 

Όσες είστε σε love zone , ξεζουμιστειτε καλεεε, όσες είστε σε περίοδο κάντε τα νέα σχέδια αποπλάνησης!!! 

Εγώ είμαι στην 7η μέρα μετά την μέρα που μάλλον έκαναν την ωορηξια μου,ακριβώς στη μέση της αναμονής δλδ. Είναι καμία μαζί μου η μόνη τραβάω κουπί??

Εχεις απόλυτο δίκιο εγώ είχα να κάνω σεξ 9 μηνες 😂 όποτε απολαύστε τώρα κορίτσια!! Δεν είχα κάποιο θέμα κ δε μπορούσα  απλά δεν είχα όρεξη καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι το θυμάμαι ότι θηλάζεις! Αλλά θυμάμαι που είχες πει ότι βρήκες θετικό τεστ ωορρηξιας μετά από πολύ καιρό! Η γιατρος μου είπε ότι η δεύτερη φορά είναι πιο εύκολη να μεινεις έγκυος ειδικά αν είναι κ

κοντα η μια εγκυμοσύνη από την άλλη! 
 

τι ωραία νέα μπράβο!!! Μην Αγχώνεσαι με το σήκωμα εγώ πήγαινα γυμναστική σήκωνα μέχρι 10 κιλά το σώμα σου συνήθισε στο να σηκώνει την μικρή όποτε μην αγχώνεσαι 

Λες ε; Να συνηθίζει το σώμα ; Μακάρι γιατί το έχω λίγο άγχος 

Τον γιατρό μου που ρώτησα είπε ότι δεν γίνεται να μην την σηκώνεις αλλά όσο μπορείς μην την παίρνεις αγκαλιά με το παραμικρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααα!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Θέλω ηθικό ακμαιοτατο!! Δε πα να έρχεται η περίοδος? Δε πειράζει!! Άλλος ένας κύκλος κλείνει και ένας άλλος ανοίγει μπροστά μας! Άλλη μια ευκαιρία λοιπόν να βάλουμε τα ωραία μας εσώρουχα, να πιούμε τα ποτακια μας και να έρθουμε πολύ πολύ κοντά με τον σύντροφό μας!! ...γιατί ...σας το 'πα? Μετά ειδικά στην αρχή θα κάνουμε λίγο καιρό (και άλλες αρκετό) ώστε να ξαναδούμε τέτοιες "χαρές"!! Για να μας πουν και τα ήδη φουσκωμένα κορίτσια μας,είναι έτσι ή μόνο εγώ απείχα τον πρώτο καιρό στην εγκυμοσύνη μου από το "άθλημα"?? 

Όσες είστε σε love zone , ξεζουμιστειτε καλεεε, όσες είστε σε περίοδο κάντε τα νέα σχέδια αποπλάνησης!!! 

Εγώ είμαι στην 7η μέρα μετά την μέρα που μάλλον έκαναν την ωορηξια μου,ακριβώς στη μέση της αναμονής δλδ. Είναι καμία μαζί μου η μόνη τραβάω κουπί??

Είμαι στην 6η dpo. Μαζί στον αγώνα! Για να δούμε 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααα!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Θέλω ηθικό ακμαιοτατο!! Δε πα να έρχεται η περίοδος? Δε πειράζει!! Άλλος ένας κύκλος κλείνει και ένας άλλος ανοίγει μπροστά μας! Άλλη μια ευκαιρία λοιπόν να βάλουμε τα ωραία μας εσώρουχα, να πιούμε τα ποτακια μας και να έρθουμε πολύ πολύ κοντά με τον σύντροφό μας!! ...γιατί ...σας το 'πα? Μετά ειδικά στην αρχή θα κάνουμε λίγο καιρό (και άλλες αρκετό) ώστε να ξαναδούμε τέτοιες "χαρές"!! Για να μας πουν και τα ήδη φουσκωμένα κορίτσια μας,είναι έτσι ή μόνο εγώ απείχα τον πρώτο καιρό στην εγκυμοσύνη μου από το "άθλημα"?? 

Όσες είστε σε love zone , ξεζουμιστειτε καλεεε, όσες είστε σε περίοδο κάντε τα νέα σχέδια αποπλάνησης!!! 

Εγώ είμαι στην 7η μέρα μετά την μέρα που μάλλον έκαναν την ωορηξια μου,ακριβώς στη μέση της αναμονής δλδ. Είναι καμία μαζί μου η μόνη τραβάω κουπί??

Εγω πάλι διάθεση στην εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου κορίτσια αλλά και μετά που γέννησα με πήρε χρόνο αρκετό για να μου έρθει η διάθεση για επαφες 

και τώρα μας είπε ο γιατρός μπορούμε να έχουμε επαφες με προφυλακτικό αλλά πάλι όρεξη δεν υπάρχει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Λες ε; Να συνηθίζει το σώμα ; Μακάρι γιατί το έχω λίγο άγχος 

Τον γιατρό μου που ρώτησα είπε ότι δεν γίνεται να μην την σηκώνεις αλλά όσο μπορείς μην την παίρνεις αγκαλιά με το παραμικρό 

Σίγουρα συνηθίζει το σώμα θα την παίρνεις αγκαλιά λίγο τώρα στις αρχές να προσεχείς όχι με το παραμικρό αλλα κ πάλι δε γίνεται να μην την σηκωνεις…όσο γίνεται :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα συνηθίζει το σώμα θα την παίρνεις αγκαλιά λίγο τώρα στις αρχές να προσεχείς όχι με το παραμικρό αλλα κ πάλι δε γίνεται να μην την σηκωνεις…όσο γίνεται :) 

Σε μια βδομαδα θα έρθει και η μαμα μου να με βοηθάει τουλάχιστον μέχρι να βγει το πρώτο δύσκολο τρίμηνο μετά πιστεύω θα είμαι εντάξει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ η χαρά της ζωής είναι η ίδια η ζωή μας!! Τι τυχερές που είμαστε να λέμε που έχουμε δίπλα μας συντρόφους που κατά αρχήν θέλουμε να κάνουμε μαζί τους παιδιά και δεύτερον που θέλουν και οι ίδιοι να βοηθήσουν! Τους υποβάλλουμε σε σπερμοδιαγραμματα σε δίαιτες σε υποχρεωτικους αγώνες τένις στο σπίτι(δε μπορώ να το ξεχάσω με τίποτα αυτό χαχαχχα!!!) !!! Όχι ότι εμείς δεν κάνουμε τις θυσίες μας, αλλά είναι πιο εύκολο όταν και οι δύο προσπαθούν για τον ίδιο σκοπό!! Υπάρχουν γυναίκες εκεί έξω που δεν έχουν ούτε την ίδια αντιμετώπιση και άλλες δεν έχουν βρει ακόμη τον άνθρωπο για να κάνουν όλες αυτές τις τρελες!! Οπότε ναι, να ειμαστε χαρούμενες γιατί είμαστε γερές,το σώμα δουλεύει σωστά και η σωστή ώρα για μωρό θα έρθει όταν πρέπει! Εμπιστευτείτε το σώμα σας!

Όσο για τις ορέξεις, εγώ τον πρώτο καιρό δεν είχα και δεν έπρεπε κιόλας μας είχε πει ο γιατρός στην αρχή. Μετά είχα, αλλά ο άντρας μου φοβόταν! Κάναμε λίγο κάπου κάπου αλλά η κοιλιά μου από νωρίς ήταν τεράστια και με ενοχλούσε στην διαδικασία και το κόψαμε. 

Για αυτό σας λέω....βοοουυρρρρ τώρα που μπορούμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

@kokkinoskoufitsa κορίτσι μου εσύ τι κάνεις? Πες μας εσύ κανένα ευχάριστο να μας φτιάξεις το κέφι!!

Ου ουυυυ! Καλησπέρα κορίτσια! Καλέ τι ευχάριστο, αφού μου ήρθε δεν είπαμε;; Απο Κυριακή που ξημέρωσε με καφέ και διάρροιες, ήξερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Εγώ εδώ στην αναμονή ακόμη να έρθει η περίοδος μετά από την αποβολή, 36η μέρα σήμερα για να δούμε αν θα με πάει μέχρι 45η😐😐

Όσο για τις επαφές αν και ήμουν στα πολύ αρχικά δεν είχαμε. Έχω να ομολογήσω όμως ότι μετά την εξωσωματική το απολαμβάνουμε πολύ περισσότερο.😊 είναι που έφυγε το άγχος της σύλληψης; που δεν ελέγχουμε μέρες ωορρηξίας; δεν ξέρω μάλλον όλα μαζί! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly μας φτιάχνεις την διάθεση πάντα! 😂 

Εγώ μάλλον εξαιτίας εξωμήτριου στην αρχή είχα τρελές ορέξεις! Οι ορμόνες μου είχαν πάθει ταράκουλο! Μέχρι να καταλάβω ότι είμαι έγκυος μέχρι και στον ύπνο μου το έβλεπα 🤪🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααα!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Θέλω ηθικό ακμαιοτατο!! Δε πα να έρχεται η περίοδος? Δε πειράζει!! Άλλος ένας κύκλος κλείνει και ένας άλλος ανοίγει μπροστά μας! Άλλη μια ευκαιρία λοιπόν να βάλουμε τα ωραία μας εσώρουχα, να πιούμε τα ποτακια μας και να έρθουμε πολύ πολύ κοντά με τον σύντροφό μας!! ...γιατί ...σας το 'πα? Μετά ειδικά στην αρχή θα κάνουμε λίγο καιρό (και άλλες αρκετό) ώστε να ξαναδούμε τέτοιες "χαρές"!! Για να μας πουν και τα ήδη φουσκωμένα κορίτσια μας,είναι έτσι ή μόνο εγώ απείχα τον πρώτο καιρό στην εγκυμοσύνη μου από το "άθλημα"?? 

Όσες είστε σε love zone , ξεζουμιστειτε καλεεε, όσες είστε σε περίοδο κάντε τα νέα σχέδια αποπλάνησης!!! 

Εγώ είμαι στην 7η μέρα μετά την μέρα που μάλλον έκαναν την ωορηξια μου,ακριβώς στη μέση της αναμονής δλδ. Είναι καμία μαζί μου η μόνη τραβάω κουπί??

Χαχαχα να'σαι καλά κοπέλα μου μου έφτιαξες την διάθεση 😁😁😁!!!εγώ είμαι 3 μέρα μετά την ωορρηξία και η αλήθεια είναι ότι αυτόν τον μήνα τον ξεζουμισα τον σύζυγό 😅😅 Ελπίζω να έχουμε καλά αποτελέσματα γιατί το θέλω πααααααααρα πολύ μετά την παλινδρομη μου!!!

 

Κουράγιο κορίτσια,θα τα καταφέρουμε 🥰🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσια μου ❤️

Κι εμεις ειμαστε σε love zone ..Ξεκινησα απο εχθες τα τεστ ωορρηξιας στην 8η μερα του κυκλου μου ωστε να δω πως θα παει μιας και ειναιι η πρωτη φορα που τα χρησιμοποιω :P

Ειχα ξεχασει πως οταν μεινω εγκυος δεν θα κανουμε στην αρχη κατι!   @Girly🙊

Παλευουμε για το δικο μας θαυματακι εδω και περιπου 6 μηνες ( αυτος ειναι ο 6ος κυκλος) και ανυπομονω ΤΟΣΟ πολυ να ζησουμε κ εμεις ολα αυτα τα πρωτογνωρα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Βρίσκομαι και εγώ στην τελευταία μέρα περιόδου μου και δυστυχώς είναι ο μήνας που πρέπει  να επισκεφτώ γυναικολόγο για περαιτέρω εξετάσεις. Μας είχε δώσει περιθώριο έξι κύκλων για προσπάθειες, έπειτα από το χειρουργείο και την θεραπεία. Δυστυχώς πέρασαν χωρίς θετικό αποτέλεσμα. 

Τον τρίτο μήνα προσπαθειών, αδιαθέτησα στις 31 μέρες (συνήθως έχω 27-28 μέρες κύκλο) και η διαδικασία ήταν πολύ επώδυνη τις 2 πρώτες μέρες. Είχα φριχτούς πόνους και λογικό αίμα. Πιστεύετε πως μπορεί να ήταν βιοχημική ή κάτι τέτοιο??? Να το αναφέρω στον γιατρό?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Βρίσκομαι και εγώ στην τελευταία μέρα περιόδου μου και δυστυχώς είναι ο μήνας που πρέπει  να επισκεφτώ γυναικολόγο για περαιτέρω εξετάσεις. Μας είχε δώσει περιθώριο έξι κύκλων για προσπάθειες, έπειτα από το χειρουργείο και την θεραπεία. Δυστυχώς πέρασαν χωρίς θετικό αποτέλεσμα. 

Τον τρίτο μήνα προσπαθειών, αδιαθέτησα στις 31 μέρες (συνήθως έχω 27-28 μέρες κύκλο) και η διαδικασία ήταν πολύ επώδυνη τις 2 πρώτες μέρες. Είχα φριχτούς πόνους και λογικό αίμα. Πιστεύετε πως μπορεί να ήταν βιοχημική ή κάτι τέτοιο??? Να το αναφέρω στον γιατρό?? 

Η άποψη μου είναι να τα αναφέρεις όλα, να μπορείς να συζητάς με τον γιατρό σου οτιδήποτε σε απασχολεί ακόμα και αν φαινομενικά είναι ασήμαντο. Ένας καλός γιατρός ξέρει να φιλτράρει την πληροφορία που του δίνει ο ασθενείς και αντικειμενικά καμία πληροφορία δεν είναι περιττή, άλλωστε είναι και μια ευκαιρία να συζητήσετε και αυτά που σε απασχολούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Η άποψη μου είναι να τα αναφέρεις όλα, να μπορείς να συζητάς με τον γιατρό σου οτιδήποτε σε απασχολεί ακόμα και αν φαινομενικά είναι ασήμαντο. Ένας καλός γιατρός ξέρει να φιλτράρει την πληροφορία που του δίνει ο ασθενείς και αντικειμενικά καμία πληροφορία δεν είναι περιττή, άλλωστε είναι και μια ευκαιρία να συζητήσετε και αυτά που σε απασχολούν! 

Ναι θα του το πω, ίσως ήταν απλά τυχαίο γεγονός. Είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση ο γιατρός μου, με έχει βοηθήσει σε πολλά πράγματα και τον θεωρώ κορυφή αλλά δεν πολύ ασχολείται με τυχόν σκέψεις και φοβίες που του αναφέρω. Σκέφτομαι να επισκεφτώ και κάποιον ακόμα για δεύτερη γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααα!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Θέλω ηθικό ακμαιοτατο!! Δε πα να έρχεται η περίοδος? Δε πειράζει!! Άλλος ένας κύκλος κλείνει και ένας άλλος ανοίγει μπροστά μας! Άλλη μια ευκαιρία λοιπόν να βάλουμε τα ωραία μας εσώρουχα, να πιούμε τα ποτακια μας και να έρθουμε πολύ πολύ κοντά με τον σύντροφό μας!! ...γιατί ...σας το 'πα? Μετά ειδικά στην αρχή θα κάνουμε λίγο καιρό (και άλλες αρκετό) ώστε να ξαναδούμε τέτοιες "χαρές"!! Για να μας πουν και τα ήδη φουσκωμένα κορίτσια μας,είναι έτσι ή μόνο εγώ απείχα τον πρώτο καιρό στην εγκυμοσύνη μου από το "άθλημα"?? 

Όσες είστε σε love zone , ξεζουμιστειτε καλεεε, όσες είστε σε περίοδο κάντε τα νέα σχέδια αποπλάνησης!!! 

Εγώ είμαι στην 7η μέρα μετά την μέρα που μάλλον έκαναν την ωορηξια μου,ακριβώς στη μέση της αναμονής δλδ. Είναι καμία μαζί μου η μόνη τραβάω κουπί??

Καλημερααα, εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη μετά το 4μηνο που πέρασαν οι εμετοι είχα φουυυλ όρεξη, αλλά λόγω κάποιας μικρής αιμορραγίας μετά από επαφή το κόψαμε το άθλημα εντελώς😅 τώρα πάλι που με έχουν πιάσει ναυτιες εμετοι δεν μπορώ να μυρίζω τπτ δεν το χω καμία όρεξη για την ωρα🤐🤐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου☺️ @Girly συγχαρητήρια για την θετική σου ενέργεια δε ξέρω,πως το καταφέρνεις αυτο !!!!

Εγώ σε άλλα νέα κορίτσια μου,ειμαι στις μέρες ωορρηξίας χθές και σήμερα ! Αυτός ο μήνας είναι πολύ κρίσιμος, τελειώνει η 3μηνη θεραπεία με βιταμίνες του συζύγου  μέσα στη βδομάδα και την επόμενη, κάνουμε σπερμοδιαγραμμα να δούμε τι καταφέραμε και πως θα συνεχίσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Διάβασα τα μηνύματα σας τώρα κ με κάνατε να ανέβω λιγάκι... ναι θα γίνουμε κ εμείς μανουλες θα τα καταφέρουμε... Love zone αναμονή κ ξανά love zone κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει!!! Ερώτηση σας έχουν πει μήπως να παίρνετε βιταμίνες? Εκτός από φολικό οξύ... με έχει βάλει ο άντρας μου κ παίρνω δέκα διαφορετικές βιταμίνες κάθε μέρα κ έχω τρελαθεί... ο γιατρός του είπε οκ μια χαρά. Οπότε πήρε φόρα κ με ρωτάει κάθε μέρα αν τις πήρα 😂. επίσης μου είπε να πάρω κάτι βιταμίνες που τις είχαν δώσει κ στην αδερφή μου πριν την εξωσωματική της είναι φυτικά τα ova max της ams... Έχει τύχει να πάρει κάποια από αυτά? Η αδελφή μου θυμάται ότι από κάποιες εξετάσεις τις είχε βελτιώσει τα ωάρια. Τώρα μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω να παίρνω από αυτά κάθε μέρα..  εσάς σας έχουν προτείνει τίποτα από βιταμίνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Διάβασα τα μηνύματα σας τώρα κ με κάνατε να ανέβω λιγάκι... ναι θα γίνουμε κ εμείς μανουλες θα τα καταφέρουμε... Love zone αναμονή κ ξανά love zone κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει!!! Ερώτηση σας έχουν πει μήπως να παίρνετε βιταμίνες? Εκτός από φολικό οξύ... με έχει βάλει ο άντρας μου κ παίρνω δέκα διαφορετικές βιταμίνες κάθε μέρα κ έχω τρελαθεί... ο γιατρός του είπε οκ μια χαρά. Οπότε πήρε φόρα κ με ρωτάει κάθε μέρα αν τις πήρα 😂. επίσης μου είπε να πάρω κάτι βιταμίνες που τις είχαν δώσει κ στην αδερφή μου πριν την εξωσωματική της είναι φυτικά τα ova max της ams... Έχει τύχει να πάρει κάποια από αυτά? Η αδελφή μου θυμάται ότι από κάποιες εξετάσεις τις είχε βελτιώσει τα ωάρια. Τώρα μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω να παίρνω από αυτά κάθε μέρα..  εσάς σας έχουν προτείνει τίποτα από βιταμίνες?

Έμενα οι γιατρός μου μου έχει προτείνει τις pregnacare για σύλληψη,αλλά τις σταματάω τις ξεκινάω έχει περάσει και ένας χρόνος! Έπαιρνα φελισιν και είχε αυξηθεί πολύ και τα σταμάτησα όλα! 

Τώρα έχει 2 βδομάδες παίρνω πάλι τις pregnacare! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...