Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια γεια κ από μένα!! Κάναμε σήμερα το doppler,όλα καλά!! 1934γρ ο μπέμπης και προς το παρόν με το κεφάλι προς τα κάτω..Μας ταλαιπώρησε λίγο η εξέταση δε γυρνούσε ο μπέμπης ανάσκελα κ μας έστειλε η γιατρός για βόλτα..είχαμε κ το ταξίδι κ τώρα νιώθω σαν να έσκαβα..χαλάλι όμως!!!😄
    • Συγχαρητήρια ακους διπλασιασμούς κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥰
    • Αννίτα μου εγώ έκανα από 4-5 τσιγάρα πριν μάθω την εγκυμοσύνη μου στα 23. Όμως επειδή κατάλαβα ότι είμαι έγκυος όταν ήμουν 8εβδ δυστυχώς μέχρι τότε εν άγνοια μου κάπνιζα.  κ λόγω αυτού εμφάνισα υψηλή αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες κ έπαιρνα Σαλοσπίρ μέχρι τον 9ο μήνα κ διατροφή χωρίς αλάτι.  Ήδη μέχρι την β επιπέδου οι μετρήσεις είχαν έρθει στα φυσιολογικά.  Σαφως κ μόλις έμαθα την εγκυμοσύνη κόπηκε  το τσιγάρο μαχαίρι κ δν ξανά έκανα από τότε ποτε.  Άλλωστε το έκανα πιο πολύ στην δουλειά ως διάλειμμα κ όχι πχ στο σπίτι. Ήταν μια συνήθεια απλά.    Το τσιγάρο ποτέ μα ποτέ δεν κάνει καλό. Δν ξέρω πως επιτρέπουν γιατροί το τσιγάρο όταν όντως με βάση τα επιστημονικά δεδομένα το έμβρυο επηρεάζεται. Η περίπτωση μου ήταν ένα από τα παραδείγματα.    μπράβο σ εσένα κ σε κάθε γυναίκα που κατάφερε και το έκοψε ενώ ήταν χρόνια καπνίστρια. Πραγματικά μπράβο! Δν είναι λίγο να ξέρεις ❤️
    • Το ξέρω ότι έκανες υπέρβαση και μπράβο σου γι αυτό. Καλό είναι να μην εξαντλούμε τον εαυτό μας, να βάζουμε κάποιο όριο. Το λέω και για μένα. Να είσαι καλά κορίτσι μου και να έρθει το παιδάκι σου, αν θελει ο Θεός, πιο εύκολα! Σε φιλώ!❤️
    • Αχ εγώ δεν ξέρω, άλλες φορές ανυπομονώ να τον αντικρύσω και άλλες σκέφτομαι πώς θα είναι που δεν θα τον έχω πια στην κοιλίτσα μου; Τρελό ε; Δεν ξέρω νομίζω θα πάθω σοκ εκείνη τη στιγμή, όταν το σκέφτομαι δακρύζω..είναι τόσο μεγάλη η συγκίνηση που δεν ξέρω πώς θα το διαχειριστώ! Εν τω μεταξύ δε θέλω να με πάρουν τα ζουμιά τότε μπροστά στον γιατρό, ντρέπομαι 😀😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...