Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ έκανα τον πρώτο καρδιοτοκογραφο, ο μικρός μια χαρά κλωτσαει αλλά δεν τον βλέπω ν βγαίνει πιο νωρίς, η μήτρα καμία σύσπαση 😏 💙  Αύριο έχουμε ραντεβού να τον δούμε 💙💙💙 🧸  Σήμερα είμαι 36+4💙
    • Καλημέρααααααα!!!!!! Σήμερα βλέπω αχνή γραμμή 🧿🤞 Κορίτσιιιιιιιιιι μουυυυυυ πάρε κι άλλα τεστ, να κάνει κι αύριο!
    • Καλημέρα Λευκή μου φεριτίνη έκανες;  Είναι λίγο χαμηλά αλλά λογικά θα σου δώσει σίδηρο γιατί τα μωράκια από το δεύτερο τρίμηνο τραβάνε σίδηρο όποτε θέλει να σε έχει σε καλά επίπεδα!  μην ανησυχείς όμως δν είναι τραγικό το νούμερο! 
    • Ξέρω κορίτσι μου πολλά λεφτά δώσαμε κ εμείς στις 2 γέννες μας εκεί. Εδώ είναι όλα δωρεάν εκτός από αυχενική κ β επιπέδου. Αλλά καλύπτουν το harmony nipt που είναι πιο ακριβό από την β επιπέδου.  γεννα , μαίες, μαθήματα, επισκέψεις όλα δωρεάν. Ας μην πως για επίδομα τοκετού, επίδομα παιδιού κ τα λοιπά…. Μέρα με νύχτα η διαφορά.    όμως σημασία έχει ο  στοχος ❤️ Όταν ήμουν 23 κ έμεινα έγκυος στο πρώτο μου παιδί όπως καταλαβαίνεις ούτε είχαμε στην άκρη τίποτα ούτε είχαμε ποτέ σκεφτεί το ενδεχόμενο. Εγώ μολις είχα αποφοιτήσει. Ο γιατρός τότε μας είχε στηρίξει παρά πολύ κ μας πήρε 1.000€ για γεννά κ επισκέψεις  (ιδιώτης) κ αυτά τα χρήματα μας είπε να τα δίναμε όποτε τα είχαμε (εμείς τα πήγαμε εν τέλη αφού σαραντησα) κ μας έκανε κ καλή τιμή στο ιδιωτικό μαιευτήριο 1.000€ δίκλινο να ναι καλά! Στην Αθήνα όλα αυτά που οι τιμές είναι φωτιά.    Υπάρχουν κ καλοί άνθρωποι που στηρίζουν κ αυτό μετράει έτσι όπως έχουν τα δεδομένα στην χώρα μας ❤️   δες τι δικαιούσε κ μην αφήσεις τίποτα ανεκμετάλλευτο ❤️
    • Θα ήθελα πολύ η αλήθεια είναι, μου είπε πως αναλαμβάνει αλλά δεν θέλει να παίρνει ασθενείς από άλλους γιατρούς και μου σύστησε να εξαντλήσω ό,τι περιθώρια έχω για να απαιτήσω καλύτερη επικοινωνία με το γιατρό αφού δεν έχει γίνει κάποιο λάθος και η έλλειψη επικοινωνίας εμένα με αγχώνει και αν δεν τα βρούμε να το συζητήσω μαζί της. Κατάλαβα ότι είναι δεοντολογικό το θέμα της και ίσως και να τον γνωρίζει, έστω και σαν όνομα.. Οπότε δεν ξέρω τι να κάνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...