Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Καλή μου και καλές μου με πήρανε από τον γιατρό! Με καλεσε η μαία..Μόλις! Μας έδωσαν αντιβίωση τη σιπροξιν την οποία εγώ θα πάρω για 10 μέρες και ο σύντροφος για 30! Εγώ θα πάρω και προβιοτικά..Κλείσαμε ραντεβού για την ερχόμενη Τετάρτη για να μιλήσουμε με τον γιατρό..Από το τηλ η μαία μου είπε ότι είναι αρκετά χαμηλά οι τιμές και θα μας παραπέμψει σε περισσότερες εξετάσεις.. Επίσης για τον μήνα αυτό οι επαφές πρέπει να είναι με προφυλάξεις! 

Δέκα μέρες αντιβίωση; Ήδη βλέπω τους μύκητες να με χαιρετούν! 😔

Η ωορρηξία μου αναμένεται την Παρασκευή.. κορίτσια θα ξεκινήσω το Σάββατο την αντιβίωση, έτσι έστω 1 τις χιλίοις να έχουμε μια πιθανότητα..🙂

Ανυπομονώ για το ραντεβού...

Σας ευχαριστώ ΟΛΕΣ πάρα πάρα πολύ που μου συμπαραστέκεστε!

♥️♥️♥️♥️♥️

Να παίρνεις μαζί και προβιοτικά και θα είσαι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια,είναι στην 6η μέρα πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο...Από το πρωί που ξύπνησα νιώθω έτσι χαμηλά αριστερά σαν κράμπες σαν τσιμπήματα ενοχλήσεις τέλος πάντων...Εσείς που έχετε κάνει ήδη παιδάκι,γιατί εγώ την προηγούμενη φορά έφτασα μέχρι την 9η εβδομάδα,θεωρείται ότι μπορεί να είναι καλό σύμπτωμα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Βρε κορίτσια,είναι στην 6η μέρα πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο...Από το πρωί που ξύπνησα νιώθω έτσι χαμηλά αριστερά σαν κράμπες σαν τσιμπήματα ενοχλήσεις τέλος πάντων...Εσείς που έχετε κάνει ήδη παιδάκι,γιατί εγώ την προηγούμενη φορά έφτασα μέχρι την 9η εβδομάδα,θεωρείται ότι μπορεί να είναι καλό σύμπτωμα????

Ναι είναι σύμπτωμα τα τσιμπήματα...εγώ την τελευταία φορά είχα σε υπερβολικο βαθμό τσιμπήματα...και τελικά ήταν όντως εμφύτευσης...😁😁 μακάρι να γίνεται κάτι εκεί κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Καλή μου και καλές μου με πήρανε από τον γιατρό! Με καλεσε η μαία..Μόλις! Μας έδωσαν αντιβίωση τη σιπροξιν την οποία εγώ θα πάρω για 10 μέρες και ο σύντροφος για 30! Εγώ θα πάρω και προβιοτικά..Κλείσαμε ραντεβού για την ερχόμενη Τετάρτη για να μιλήσουμε με τον γιατρό..Από το τηλ η μαία μου είπε ότι είναι αρκετά χαμηλά οι τιμές και θα μας παραπέμψει σε περισσότερες εξετάσεις.. Επίσης για τον μήνα αυτό οι επαφές πρέπει να είναι με προφυλάξεις! 

Δέκα μέρες αντιβίωση; Ήδη βλέπω τους μύκητες να με χαιρετούν! 😔

Η ωορρηξία μου αναμένεται την Παρασκευή.. κορίτσια θα ξεκινήσω το Σάββατο την αντιβίωση, έτσι έστω 1 τις χιλίοις να έχουμε μια πιθανότητα..🙂

Ανυπομονώ για το ραντεβού...

Σας ευχαριστώ ΟΛΕΣ πάρα πάρα πολύ που μου συμπαραστέκεστε!

♥️♥️♥️♥️♥️

Με την αντιβίωση θα δείτε διαφορα στο 3μηνο σίγουρα!! Σχετικά με τους μύκητες επειδη κ γω το χω σίγουρο αν πάρω αντιβίωση το μόνο που με πιάνει είναι κολπικά υποθετα γαλακτοβακιλου. Από το στομα ότι κ να πάρω δε με βοηθάει για κολπιτιδες παρα μόνο για το στομάχι. Παρολα αυτά ρωτά το γιατρό καθώς μπορεί να μη χρειάζεται για τη συγκεκριμένη αντιβίωση. Επειδη δε θυμάμαι ακριβώς εάν δεν έχετε πάει σε ουρολόγο/ανδρολογο αν έχει δει μόνο ο γυναικολόγος σου τα αποτελέσματα του συζύγου κ εξωσωματικός να είναι πάλι θα χρειαστεί να πάτε σ έναν ουρολόγο, θα σας βοηθήσει ακόμα περισσότερο. Τέλος όσον αφορά τις επαφές αυτό το μήνα, κ σε μας όταν είχαμε μικρόβιο μας είχε πει μόνο με προφυλάξεις γιατί στη περίπτωση που πιάναμε φοβόταν για αποβολή/τερατογένεση κλπ. κ λόγω μικροβιου κ λόγω της αντιβιωσης που μας είχε δώσει. Όποτε αν λέει όχι καλύτερα να το τρεναρετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!άντε Πέμπτη σήμερα .. κοντεύει το Σάββατο ☺️ να ξεκουραστούμε λίγο...αυτή η εβδομάδα πολύ τρέξιμο και ταλεπωρια είχε ...

@Elk περιμένουμε νέα σου σήμερα !!!!με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα!!!υπομονή με τις αναγουλες και εσύ....είναι όμως θετικό σημάδι!!

@Κατερίνα!!! ωχ και εγώ είχα πολλές αναγουλες στην εγκυμοσύνη αλλά υπήρχαν πράγματα που έτρωγα όπως γλυκά και έτσι δεν έχανα κιλά...αλλά έπαιρνα 😜 είναι όμως πολύ καλό να τα έχεις όλα αυτά...γιατι συμπτώματα σημαίνει καλή εξέλιξη της κύησης....

@Girly από σήμερα ξεκινάει επίσημα η καθυστέρηση;;;;;;έτσι νομίζω Ε;;; δεν σου ήρθε Ε;;;;άντε ελπίζω να ήταν νωρίς και να μην έδειχναν τα τεστ....και η χοριακή!!

@singing in the rain αφού γράφεις σας είπαν με προφύλαξη να κάνετε μέχρι να φύγει το μικρόβιο...πως θα προσπαθήσετε;;;;εγώ λέω να μην κάνετε ελεύθερα μέχρι να φύγει το μικρόβιο γιατί η σιπροξιν που σου έδωσε είναι ισχυρή αντιβίωση και δεν κάνει σε κύηση να την παίρνεις...το θυμάμαι γιατί ούσα έγκυος δεν με άφηναν να την πάρω για ουρολοίμωξη... απαγορεύεται μου είχε πει ο γιατρός!!! περαστικά σας και υπομονή μόλις φύγει το μικρόβιο θα φτιάξει το σπέρμα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα πλησιάζει η ωορρηξία, άρχισαν τα συμπτώματα, αλλά δυστυχώς αυτό το μήνα οι μόνες πιθανότητες που έχω είναι αν μου το φέρει πελαργός! Χαχαχαχ δουλεύει συνεχώς εκτός ο δικός μου και λείπει ολόκληρες μέρες. Ίσως βρεθούμε σήμερα (11η μέρα) και κάπου 14η-15η. Με ωορρηξία τη 15-16 καλά είναι, αλλά άλλο κάθε μέρα και άλλο 1-2 με το ζόρι. Θα δείξει! Προς το παρόν ψάχνω αθλητικά, θα τρέχω 7 ώρες τη μέρα όσο λείπει μπας και φτάσουμε στο στόχο πιο γρήγορα 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κοριτσαρες!! Τι κάνετε? @Elk  περιμένουμε τα νέα σου!! @kokkinoskoufitsa έκανες τέστ ωορρηξίας? Θυμάμαι μαζί είχαμε περίοδο και εγώ περιμένω το σκ να γίνει η ωορρηξία (το ελπίζω δηλαδή) @marinamanoulitsa πόσες μέρες πριν την περίοδο είσαι? Και βλέπω και άλλα κορίτσια στην αναμονή! @singing in the rain όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου θα δεις!! Θα φτιάξει το σπέρμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα σας κοριτσαρες!! Τι κάνετε? @Elk  περιμένουμε τα νέα σου!! @kokkinoskoufitsa έκανες τέστ ωορρηξίας? Θυμάμαι μαζί είχαμε περίοδο και εγώ περιμένω το σκ να γίνει η ωορρηξία (το ελπίζω δηλαδή) @marinamanoulitsa πόσες μέρες πριν την περίοδο είσαι? Και βλέπω και άλλα κορίτσια στην αναμονή! @singing in the rain όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου θα δεις!! Θα φτιάξει το σπέρμα!

καλημέραααα!! 11η μέρα είμαι, συνήθως έχω θετικό 13η-14η και ωορρηξία 15-16! Οπότε δεν κάνω ακόμα!
Αλλά άρχισαν οι διάρροιες οπότε ξέρω ότι είναι στο δρόμο 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 

@Elk περιμένουμε τα νέα σου 🤗🤗

5η μέρα πριν την (μη) αναμενόμενη 😒 ποιο τεστ θα μπορούσε να δείξει άραγε??εγώ έχω μόνο μπόλικα από τα hometests...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

@Elk περιμένουμε τα νέα σου 🤗🤗

5η μέρα πριν την (μη) αναμενόμενη 😒 ποιο τεστ θα μπορούσε να δείξει άραγε??εγώ έχω μόνο μπόλικα από τα hometests...

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή,  γιατί αν δείξει αρνητικο μετά θα έχεις αμφιβολίες μήπως βιάστηκες, και πάλι θα κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα!

Στα λέω να τα ακούω και εγώ περιμένω Δευτέρα με Τετάρτη! Και το μυαλό μου τριγυρνάει εκεί γύρω! Έχω πονακια περιοδου από χθες και δε ξέρω τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

@Elk περιμένουμε τα νέα σου 🤗🤗

5η μέρα πριν την (μη) αναμενόμενη 😒 ποιο τεστ θα μπορούσε να δείξει άραγε??εγώ έχω μόνο μπόλικα από τα hometests...

Καλημέρα κορίτσι μου! Το home test πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να δείξει μιας και δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης! Οπότε μην το κάνεις!! Τουλάχιστον αν είχες τα one step ίσως και να υπήρχε πιθανότητα να δείξει! Οπότε υπομονή λίγες μέρες ακόμα 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέραααα!! 11η μέρα είμαι, συνήθως έχω θετικό 13η-14η και ωορρηξία 15-16! Οπότε δεν κάνω ακόμα!
Αλλά άρχισαν οι διάρροιες οπότε ξέρω ότι είναι στο δρόμο 😅😅😅

Χαχαχαχα εμένα σήμερα ξεκίνησαν τα υγρά οπότε περιμένω το σκ 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή,  γιατί αν δείξει αρνητικο μετά θα έχεις αμφιβολίες μήπως βιάστηκες, και πάλι θα κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα!

Στα λέω να τα ακούω και εγώ περιμένω Δευτέρα με Τετάρτη! Και το μυαλό μου τριγυρνάει εκεί γύρω! Έχω πονακια περιοδου από χθες και δε ξέρω τι γίνεται!

Μπορεί να είναι εμφύτευση 🥰🥰 αχ είστε αρκετές σε αναμονή και μαζί σας και εμείς οι υπόλοιπες αγωνιούμε..μακάρι να έχουμε πολλά ευχάριστα κορίτσια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή,  γιατί αν δείξει αρνητικο μετά θα έχεις αμφιβολίες μήπως βιάστηκες, και πάλι θα κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα!

Στα λέω να τα ακούω και εγώ περιμένω Δευτέρα με Τετάρτη! Και το μυαλό μου τριγυρνάει εκεί γύρω! Έχω πονακια περιοδου από χθες και δε ξέρω τι γίνεται!

Εμείς είμαστε μαζί 🥰

Μακάρι να έχουμε και οι 2 το αποτέλεσμα που θέλουμε 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Εμείς είμαστε μαζί 🥰

Μακάρι να έχουμε και οι 2 το αποτέλεσμα που θέλουμε 🤗🤗

Μακάρι Παναγία μου 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ναιιιι!!! τελεια ιδεα!!!😍 Τι λες @Κατερίνα!!!;;

Κ εγω συμφωνω . Η Κατερινα ειχε και σχετικα λιγες  επαφες και ειναι η τρανταχτη αποδειξη οτι αν ειναι να γινει...θα γινει!!! @Κατερίνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Μακάρι Παναγία μου 🙏 

@flowerv 

@Demy93 ποτε (δεν ) περιμενετε την ακατανομαστη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή,  γιατί αν δείξει αρνητικο μετά θα έχεις αμφιβολίες μήπως βιάστηκες, και πάλι θα κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα!

Στα λέω να τα ακούω και εγώ περιμένω Δευτέρα με Τετάρτη! Και το μυαλό μου τριγυρνάει εκεί γύρω! Έχω πονακια περιοδου από χθες και δε ξέρω τι γίνεται!

Ποτε μη λες ποτε!! Κ γω έχω πονάκια από τη Δευτέρα. Εγώ την Τρίτη περιμένω, μαζί είμαστε. Σε μένα κ αν είναι απειροελάχιστες πιθανότητες αλλά ποιος ξέρει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ποτε μη λες ποτε!! Κ γω έχω πονάκια από τη Δευτέρα. Εγώ την Τρίτη περιμένω, μαζί είμαστε. Σε μένα κ αν είναι απειροελάχιστες πιθανότητες αλλά ποιος ξέρει;; 

Γιατί κορίτσι μου το λες αυτό? Υπάρχει κάτι που εμποδίζει την σύλληψη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Κ εγω συμφωνω . Η Κατερινα ειχε και σχετικα λιγες  επαφες και ειναι η τρανταχτη αποδειξη οτι αν ειναι να γινει...θα γινει!!! @Κατερίνα!!!

Χαχα κορίτσια δεν έχω θέμα να το ανοίξω, και μακάρι να σας φέρω γούρι! Δεν το χω βέβαια πολύ με στιχάκια κτλ αλλά θα κάνω ότι μπορώ😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Γιατί κορίτσι μου το λες αυτό? Υπάρχει κάτι που εμποδίζει την σύλληψη?

Κιρσοκήλη που επηρεάζει το σπέρμα (πότε είναι καλό πότε είναι μέτριο) και απ ότι φάνηκε εκ του συνόλου της εξωσωματικής, παρότι μου έδωσε κύηση με την πρώτη και 2 υπέροχα αστεράκια, κακής ποιότητας ωάρια. Οπότε με μια ολοκληρωμένη μόνο επαφή στις γόνιμες μέρες και μετά από ένα χρόνο σχεδόν ελεύθερων επαφών το θεωρώ αδύνατο. Ούτως ή άλλως είπαμε πως πάλι για εξωσωματική θα πάμε και περιμένω να περάσω επιτροπή για τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να κανω μια (χαζη) ερωτηση. Μια κοπελα στο γραφειο πανω στη συζητηση μου ειπε πως συμφωνα με τη δικη της εμπειρια ,οταν προσπαθουσαν για μωρακι εκεινο το μηνα που ηρθε , ειχε παρει απο τη 2η μερα μετα την ωορρηξια της προγεστερονη . 😕  (?) Εντωμεταξυ εγω ειμαι με filicine το πρωι kai lamberts πολυβιταμινες το μεσημερι .Και λεω τι ειναι αυτο ? να παρω κ αυτο 😛 ? Πηρα  το γιατρο μου τηλεφωνο.Το σηκωσε η μαια η οποια μου ειπε πως δεν χρειαζεται τιποτα περισσοτερο απο το filicine και να ειμαι χαλαρη .Αυτο ειναι το καλυτερο φαρμακο. Πω Πω με αγχωσε χειροτερα :P Ειναι αυτο το συναισθημα που λες θα κανω οτι χρειαστει και σκεφτεσαι να παρω και το ενα να παρω και το αλλο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας! Μπήκα τρέχοντας να σας πω πως μόλις μου ήρθε (μετά από φοβερό πονοκέφαλο) και πλέον ησύχασα. Πάμε για τον επόμενο κύκλο 💪💪 .σας φιλώ πάω για δουλειά 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια να κανω μια (χαζη) ερωτηση. Μια κοπελα στο γραφειο πανω στη συζητηση μου ειπε πως συμφωνα με τη δικη της εμπειρια ,οταν προσπαθουσαν για μωρακι εκεινο το μηνα που ηρθε , ειχε παρει απο τη 2η μερα μετα την ωορρηξια της προγεστερονη . 😕  (?) Εντωμεταξυ εγω ειμαι με filicine το πρωι kai lamberts πολυβιταμινες το μεσημερι .Και λεω τι ειναι αυτο ? να παρω κ αυτο 😛 ? Πηρα  το γιατρο μου τηλεφωνο.Το σηκωσε η μαια η οποια μου ειπε πως δεν χρειαζεται τιποτα περισσοτερο απο το filicine και να ειμαι χαλαρη .Αυτο ειναι το καλυτερο φαρμακο. Πω Πω με αγχωσε χειροτερα :P Ειναι αυτο το συναισθημα που λες θα κανω οτι χρειαστει και σκεφτεσαι να παρω και το ενα να παρω και το αλλο.....

Ξέρω περιπτώσεις που έκαναν αυτό που λες, επειδή αποδεδειγμένα έμεναν έγκυες και στην πορεία απέβαλλαν σύντομα γιατί είχαν ανεπαρκείς ποσότητες προγεστερόνης σαν οργανισμοί. Υποτίθεται ότι αν δεν έχεις κάποιο θέμα, παράγεις φυσιολογικά όση χρειάζεται για να διατηρηθεί η εγκυμοσύνη. Αυτό ξέρω εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...