Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimand είπε:

Kαλημέρα κοριτσια μου .

Δεν αντεξα , και σημερα 2 μερες πριν  την αναμενομενη περιοδο πηγα το πρωι και εκανα χοριακη .

Δεν ηθελα να παρω τεστ ωστε να ειμαι σιγουρη . Φευγουμε για διακοπες το Σαββατο και ηθελα να ξερω τι μου γινεται 😪

Ευχηθειτε μου καλη τυχη !!!! Το απογευμα θα ξερω σιγουρα τι συμβαινει γιατι τοοοοσα περιεργα συμπτωματα αυτο το μηνα με  εχουν τρελανει.Ελπιζιω να μην ειναι "παιχνιδια του μυαλου" !! 😵

 

Καλημέρα! Εύχομαι ενα καλό αποτέλεσμα! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimand είπε:

Kαλημέρα κοριτσια μου .

Δεν αντεξα , και σημερα 2 μερες πριν  την αναμενομενη περιοδο πηγα το πρωι και εκανα χοριακη .

Δεν ηθελα να παρω τεστ ωστε να ειμαι σιγουρη . Φευγουμε για διακοπες το Σαββατο και ηθελα να ξερω τι μου γινεται 😪

Ευχηθειτε μου καλη τυχη !!!! Το απογευμα θα ξερω σιγουρα τι συμβαινει γιατι τοοοοσα περιεργα συμπτωματα αυτο το μηνα με  εχουν τρελανει.Ελπιζιω να μην ειναι "παιχνιδια του μυαλου" !! 😵

 

Καλή επιτυχία!!! Μακάρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Είχαμε ΄φουλ επαφές στις γόνιμες, αλλά την νιώθω να έρχεται και σκέφτομαι λόγω μπάνιων κλπ μήπως έρθει και νωρίτερα. Είναι ο 3ος μήνας προσπαθειών και ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει με την πρώτη όπως την 1η φορά που έμεινα έγκυος και άρχισα να απογοητεύομαι κάπως.. Το ξέρω ότι υπερβάλω βέβαια. Αλλά ξέρω ότι εσείς θα με νιώσετε εδώ πέρα.

Γι' αυτό είμαστε εδώ, για να λογικεύουμε η μία την άλλη 🥰 Επίσης κακομοίρα μου μην κάνεις σήμερα κάνα τεστάκι γιατί είναι ακόμα νωρίς 😂

Χαχαχαχα θα κάνω τη Δευτέρα τώρα ένα τελευταίο πριν φύγω για διακοπές! Και μετά τέλος!! Αχ υπομονή και σε σένα κορίτσι μου, βλέπω μαζευτηκαμε μερικές! Σε νιώθω δε λες τίποτα!! Μην ξεχνάς όμως οι πόντοι περιόδου μπορεί να είναι και πόνοι εγκυμοσύνης!Περιμένουμε τώρα και την χοριακή της @dimand

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

Καλή επιτυχία!!! Μακάρι!!!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα! Εύχομαι ενα καλό αποτέλεσμα! 🤞

Eυχαριστω πολυ κοριτσια μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2023 at 10:25 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καταρχάς συγχαρητήρια στο κορίτσι μας @marinaPγια τις τεράστιες χοριακες σου!

Αντε να ακούσεις καρδιές και σε 8 μήνες να κρατάς αγκαλιά τα γερά μωρά σου. Το έχω σίγουρο ότι είναι δίδυμα! 

Αυτό το μήνα μπήκα στο παιχνίδι δυναμικά. Σύμφωνα με το ημερολόγιο περιόδου ωορρηξία έχω αύριο 16η μέρα . Είχαμε επαφή 10η μέρα, 13η και 14η.

Θα προσπαθήσω να δώσουμε πόνο και αύριο. Υγρά ικανοποιητικά και όρεξη φουλ. Ευτυχώς συντονιστηκαμε και με το συζηγο. 

Λέτε να πετύχει;; να γίνει το θαύμα;; πάντα ήθελα μαγιατικο μωράκι όπως είμαι και εγώ... 

Καλή επιτυχία σε όλες μας! Happy August! 

Γλυκο μου μισοφεγγαρο ποσο χαιρομαι που διαβαζω για την ορεξη σου κ τη θετικη σου ενεργεια!!! Ευχομαι απο καρδιας ν ερθει αυτο το μηνα το μωρακι σας κ να πανε ολα κατ'ευχην!!! 

Κι εμεις αυτο το μηνα δωσαμε πονο και ο αντρας μου μου ελεγε συνεχεια οτι εχει feeling οτι θ πιασουμε παιδι... αλλα νομιζω οτι ο καημενος θελει να αισιοδοξησει γτ στεναχωριεται πολυ οταν ερχεται η περιοδος.. ειδικα μετα την ανεμβρυικη κυηση που ειχα το χειμωνα..

Εδω θα ηθελα να πω στα κοριτσια της ομαδας που τοσο συμπαθω κ νιωθω ολα τα αγχη τους (γτ κι εμεις ακομα προσπαθουμε) οτι η συλληψη που ειχα ηρθε με ΜΟΝΟ ΜΙΑ επαφη κ αυτη η επαφη στην 11η μερα του κυκλου (οσα τεστ ωορρηξιας ειχα κανει εβγαιναν θετικα την 12η μερα)...τελειως yolo δλδ 😅😅😅 δεν περιμεναμε μ τπτ οτι αυτο το μηνα θ πιασουμε κ οταν ηρθε το θετικο τεστ κ η χοριακη δε θυμομασταν καν ποτε ειχαμε επαφες (γτ ειχα κανει κολπικες πλυσεις μ αντιβιωση εκεινο το μηνα κ ειχαμε αποφυγει το σεξ).. βεβαια εχουμε κι εμεις καποια θεματακια (dfi 29% κ το αποτελεσμα αυτο μετα απο 6 μηνες βιταμινες κ αντιοξειδωτικη αγωγη το οποιο αντιμετωπισαμε με χειρουργειο κιρσοκηλης) κι εγω καποια φλεγμονη στον κολπο π ακομα παλευω να καταλαβω αν ειναι πιο βαθια.. αν δν ερθει μωρο μεχρι το φθινοπωρο θ κανω υστετοσκοπηση)

Εννοειται καντε τις εξετασεις σας αλλα τλκα ο αυθορμητισμος τα ξεπερνα ολα!! (Εννοειται οτι το σκεφυομαι κι εγω μερα-νυχτα κ δν θελω ν υο παιξω εξυπνη.. απλα μοιραζομαι την εμπειρια μου) ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια μου 

 

 

0,1  ☹️

Πολυ κριμα κοριτσι μου...😔

Πρεπει ομως να σκεφτομαστε θετικα κ να ξεπερναμε τα εμποδια!! Πηγαινε τις διακοπες σου, ξεκουρασου κ μετρα αντιστροφα γ το μηνα π θα ερθει το κουκουνι σας!!κοντοζυγωνει η ωρα κ ουτε θ το καταλαβεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Πολυ κριμα κοριτσι μου...😔

Πρεπει ομως να σκεφτομαστε θετικα κ να ξεπερναμε τα εμποδια!! Πηγαινε τις διακοπες σου, ξεκουρασου κ μετρα αντιστροφα γ το μηνα π θα ερθει το κουκουνι σας!!κοντοζυγωνει η ωρα κ ουτε θ το καταλαβεις...

Eυχαριστω πολυ κοριτσι μου , απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι! Να σου ειμαι ειλικρινης αυτη τη φορα ημουν πολυ σιγουρη και επεσα λιγο ψυχολογικα 🤷‍♀️ Τι να κανουμε ομως ? Υπομονη και επιμονη ...<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια μου 

 

 

0,1  ☹️

Μην σε παίρνει από κάτω!!! Πάμε δυνατά για τον επόμενη μήνα!! 💪 εδώ είμαστε να μιλάμε και να υποστηρίζουμε η μία την άλλη!! 🤗

 

** Επιτέλους μπορώ να μιλάω χωρίς έγκριση!! 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Eυχαριστω πολυ κοριτσι μου , απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι! Να σου ειμαι ειλικρινης αυτη τη φορα ημουν πολυ σιγουρη και επεσα λιγο ψυχολογικα 🤷‍♀️ Τι να κανουμε ομως ? Υπομονη και επιμονη ...<3

Σε νιωθω οσο δε φανταζεσαι... 2 χρονια προσπαθουσαμε μεχρι ν ερθει η συλληψη το φλεβαρη... βεβαια μεσολαβησαν διαφορες εξετασεις κ το χειρουργειο του αντρα μου (που εκ των πραγματων χανεις 3-6 μηνες μεχρι να επανελθει το σπερμα), κολλησαμε κ κοβιντ κ καταλαβαινεις... καθε μηνας ειναι ενα μικρο βαριδι στην ψυχολογια κ μια απογοητευση... 

Ωστοσο η ψυχολογια ειναι το παν στη ζωη μας!! Παρε το χρονο σου να εκφρασεις τη στεναχωρια σου κ ξεκινα δυναμικα ενα νεο κυκλο π σιγουρα θ σε φερει πιο κοντα στο θαυμα σου!!❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Κορίτσι μου θα έρθει το μωράκι! Λυπάμαι πάρα πολύ για το μωράκι που έχασες. Ότι και να πω δεν θα μπορέσω να απαλύνω τον πόνο που νιωθεις. Το θετικό τεστ ωορρηξίας πράγματι σου δίνει δύναμη ότι κάτι μπορεί να γίνει αυτό το μήνα! Έχει πίστη. Κάνε τις επαφουλες σου και 🤞. Ελπίζω να σου φέρει αυτός ο μήνας ένα θετικό τεστ. 🤰

Μακάρι κορίτσι μου... Σου εύχομαι το ίδιο κ να δούμε το θετικό μας τεστακι 🥰🥰🥰🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια μου 

 

 

0,1  ☹️

Κορίτσι μου γλυκό, πολύ λυπάμαι... Να πας τις διακοπές σου και να το χαρείς, και πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimand είπε:

Eυχαριστω πολυ κοριτσι μου , απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι! Να σου ειμαι ειλικρινης αυτη τη φορα ημουν πολυ σιγουρη και επεσα λιγο ψυχολογικα 🤷‍♀️ Τι να κανουμε ομως ? Υπομονη και επιμονη ...<3

Ααχ πόσο πολύ σε καταλαβαίνω! Αυτή τη φορά ήμουν και εγώ τόσο σίγουρη μέσα μου ότι πετύχαμε, αλλά αδιαθέτησα την Κυριακή, έπεσα τόσο πολύ ψυχολογικά! Έχουν περάσει τόσες μέρες και ακόμα σκέφτομαι ότι θα μπορούσαμε να έχουμε πετύχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια μου 

 

 

0,1  ☹️

Γλυκό μου κορίτσι, πραγματικά σε νιώθουμε όλες εδώ πέρα. Κάθε μήνα με την ελπίδα και μετά έρχεται περίοδος. 
Σκεψου ότι τώρα είναι καλοκαίρι, άρα βγείτε, πιείτε, χαλαρώστε και έχετε καιρό να κυνηγάτε από πίσω ένα μικρό ανθρωπάκι. Μην στενοχωριέσαι όσο γίνεται. Κάθε μήνα είσαι πιο κοντά στο μωρακι σου. Αυτό να σκέφτεσαι ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilbern είπε:

Γλυκό μου κορίτσι, πραγματικά σε νιώθουμε όλες εδώ πέρα. Κάθε μήνα με την ελπίδα και μετά έρχεται περίοδος. 
Σκεψου ότι τώρα είναι καλοκαίρι, άρα βγείτε, πιείτε, χαλαρώστε και έχετε καιρό να κυνηγάτε από πίσω ένα μικρό ανθρωπάκι. Μην στενοχωριέσαι όσο γίνεται. Κάθε μήνα είσαι πιο κοντά στο μωρακι σου. Αυτό να σκέφτεσαι ♥️

Ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά σου λόγια ❤️❤️❤️ 

Μέσα από τη καρδιά μου εύχομαι να μας πεις εσύ τα καλά τα νέα σε λίγες ημέρες 💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά σου λόγια ❤️❤️❤️ 

Μέσα από τη καρδιά μου εύχομαι να μας πεις εσύ τα καλά τα νέα σε λίγες ημέρες 💜💜💜💜💜

Τέλεια τα είπε το κορίτσι μας! Συμφωνώ απολύτως!! Απόλαυσε τις διακοπές στο έπακρο!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Θα ήθελα να σας κάνω μια χαζή ερώτηση από αυτές που δεν τολμάμε να τις κάνουμε στους γιατρούς γιατί φοβόμαστε ότι θα μας περάσουν για ουφο! Σας βλέπω όλες που γράφετε συνέχεια ότι το στήθος σας είναι πάντα πρησμένο πριν την περίοδο! Εγώ έχω μικρό στήθος σχετικά (όχι πλάκα αλλά μικρό) και ποτέ μα ποτέ δεν πρήζεται η πονάει πριν την περίοδο! Μήπως ξέρετε αν αυτό είναι κάποιο σημάδι για κάποιο "πρόβλημα"?? Η είναι φυσιολογικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Θα ήθελα να σας κάνω μια χαζή ερώτηση από αυτές που δεν τολμάμε να τις κάνουμε στους γιατρούς γιατί φοβόμαστε ότι θα μας περάσουν για ουφο! Σας βλέπω όλες που γράφετε συνέχεια ότι το στήθος σας είναι πάντα πρησμένο πριν την περίοδο! Εγώ έχω μικρό στήθος σχετικά (όχι πλάκα αλλά μικρό) και ποτέ μα ποτέ δεν πρήζεται η πονάει πριν την περίοδο! Μήπως ξέρετε αν αυτό είναι κάποιο σημάδι για κάποιο "πρόβλημα"?? Η είναι φυσιολογικό?

Γεια σου κοριτσι μου!! Κι εγω μικρο στηθος εχω κ σχεδον ποτε δν ποναει κ δεν πρηζεται στην περιοδο.. επισης ποτε μα ποτε δν ειχα πονους ωορρηξιας η καποιο σημαδι γενικοτερα... δε νομιζω να ειναι ανησυχητικο.. ειμαστε μαλλον απ τις τυχερες γτ η κολλητη μου κ στην ωορρηξια υποφερει απ πονο κ οταν περιμενει περιοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της προγεστερόνης που με είχε βάλει ο γιατρός μου να κάνω στο τέλος του κύκλου! Απογοητεύτηκα πολύ. Οριακά 0! 0.4 βγήκε. Μου είπε ο γιατρός υπάρχει πρόβλημα στην ωορρηξία. 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Θα ήθελα να σας κάνω μια χαζή ερώτηση από αυτές που δεν τολμάμε να τις κάνουμε στους γιατρούς γιατί φοβόμαστε ότι θα μας περάσουν για ουφο! Σας βλέπω όλες που γράφετε συνέχεια ότι το στήθος σας είναι πάντα πρησμένο πριν την περίοδο! Εγώ έχω μικρό στήθος σχετικά (όχι πλάκα αλλά μικρό) και ποτέ μα ποτέ δεν πρήζεται η πονάει πριν την περίοδο! Μήπως ξέρετε αν αυτό είναι κάποιο σημάδι για κάποιο "πρόβλημα"?? Η είναι φυσιολογικό?

Εγώ που έχω στήθος κανονικό, δεν με πονάει ποτέ, ούτε πρήζεται πριν την περίοδο! Δεν νιώθω τιποτα! Είναι φυσιολογικό! Δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις κορίτσι μου. 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!! Κι εγω μικρο στηθος εχω κ σχεδον ποτε δν ποναει κ δεν πρηζεται στην περιοδο.. επισης ποτε μα ποτε δν ειχα πονους ωορρηξιας η καποιο σημαδι γενικοτερα... δε νομιζω να ειναι ανησυχητικο.. ειμαστε μαλλον απ τις τυχερες γτ η κολλητη μου κ στην ωορρηξια υποφερει απ πονο κ οταν περιμενει περιοδο..

Ούτε εγώ νιώθω πόνους στην ωορρηξία. Τίποτα δεν νιώθω. Κανένα σύμπτωμα και τώρα και παλιότερα. Και έλεγα κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει! 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της προγεστερόνης που με είχε βάλει ο γιατρός μου να κάνω στο τέλος του κύκλου! Απογοητεύτηκα πολύ. Οριακά 0! 0.4 βγήκε. Μου είπε ο γιατρός υπάρχει πρόβλημα στην ωορρηξία. 😢

Γεια σου κορίτσι μου! Ένα λεπτό! Ποια μέρα την έκανες; Και ποιες είναι οι τιμές αναφοράς; ;; Εμενα μου είχε πει ότι έχει μεγάλη διακύμανση και για να τη δούμε σωστά πρέπει να πάρουμε μερικές μετρήσεις, όχι μια αλλά μου είπε δε χρειάζεται ακόμη! Θα το ρωτήσω και τον Σεπτέμβρη και στον γυναικολόγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...