Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Τι ωραία Νικόλ μου! έβαλες 1 ή 2? Όλη μας η θετική ενέργεια είναι μαζί σου🙏✌️💪! Εύχομαι να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη και το μικρό σου θαυματάκι να έχει αρχίσει να μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου!❤️

2 μεταφέραμε κοριτσάκι μ! Νιώθω αρκετα ήρεμη. Θέλω να πιστεύω πως τα  εμβρυακια μ ηρθαν για να μείνουν κ να μας κάνουνε γονείς 🙏🌈🫶🏻💫😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

2 μεταφέραμε κοριτσάκι μ! Νιώθω αρκετα ήρεμη. Θέλω να πιστεύω πως τα  εμβρυακια μ ηρθαν για να μείνουν κ να μας κάνουνε γονείς 🙏🌈🫶🏻💫😘

Έτσι θα είναι φίλη μου, με το καλό να πάνε όλα όπως τα ονειρεύεστε! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας ! Καινούργια στην παρέα ! Έκανα σήμερα έμβρυο μεταφορά ! Είναι η δεύτερη μας κάναμε την πρώτη τον Οκτώβριο και δεν πέτυχε !! Στείλτε λίγη θετική ενέργεια…πραγματικά τη χρειάζομαι ! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Μόλις πήρα την χοριακή μου.. Αρνητική... Η αλήθεια είναι ότι νιωθω ένα κενό.. είχα κλαψει τόσο πολύ με τα αρνητικά τεστ,και είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά. Δεν ξέρω τι πήγε λαθος. Έχω αλλά δύο εμβρυα,στην καταψυξη, όχι τόσο καλά όσο αυτά που βάλαμε, που θεωρητικά ήταν άριστα. Θα πάρω λίγο τον χρόνο μου και θα προσπαθήσω ξανά. Και θα προσπαθώ μέχρι να τα καταφέρουμε. Καλή επιτυχία σε όλες. Εδώ θα είμαι να τα λέμε🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Μόλις πήρα την χοριακή μου.. Αρνητική... Η αλήθεια είναι ότι νιωθω ένα κενό.. είχα κλαψει τόσο πολύ με τα αρνητικά τεστ,και είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά. Δεν ξέρω τι πήγε λαθος. Έχω αλλά δύο εμβρυα,στην καταψυξη, όχι τόσο καλά όσο αυτά που βάλαμε, που θεωρητικά ήταν άριστα. Θα πάρω λίγο τον χρόνο μου και θα προσπαθήσω ξανά. Και θα προσπαθώ μέχρι να τα καταφέρουμε. Καλή επιτυχία σε όλες. Εδώ θα είμαι να τα λέμε🥰

Γλυκούλα μου..ποτέ δεν ξέρουμε τι μπορεί να πήγε λάθος. Πάρε το χρόνο σου και μόλις πάλι σταθείς στα πόδια σου να σκέφεσαι τα άλλα δύο εμβρυάκια που σας περιμένουν..Πίστη!! Η σκέψη μας σε σένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Μόλις πήρα την χοριακή μου.. Αρνητική... Η αλήθεια είναι ότι νιωθω ένα κενό.. είχα κλαψει τόσο πολύ με τα αρνητικά τεστ,και είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά. Δεν ξέρω τι πήγε λαθος. Έχω αλλά δύο εμβρυα,στην καταψυξη, όχι τόσο καλά όσο αυτά που βάλαμε, που θεωρητικά ήταν άριστα. Θα πάρω λίγο τον χρόνο μου και θα προσπαθήσω ξανά. Και θα προσπαθώ μέχρι να τα καταφέρουμε. Καλή επιτυχία σε όλες. Εδώ θα είμαι να τα λέμε🥰

Λυπάμαι πολύ και σε καταλαβαίνω με τις αρνητικές χοριακές , μία ήθελα να κλάψω , μια να μην κάνω τίποτα , μία να λέω γιατί . Οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα .. Μη χάνεις το κουράγιο σου όμως και ναι προσπάθησε με΄χρί να τα καταφέρεις και που ξέρεις μπορεί αυτά τα δύο να είναι τα μωράκια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Μόλις πήρα την χοριακή μου.. Αρνητική... Η αλήθεια είναι ότι νιωθω ένα κενό.. είχα κλαψει τόσο πολύ με τα αρνητικά τεστ,και είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά. Δεν ξέρω τι πήγε λαθος. Έχω αλλά δύο εμβρυα,στην καταψυξη, όχι τόσο καλά όσο αυτά που βάλαμε, που θεωρητικά ήταν άριστα. Θα πάρω λίγο τον χρόνο μου και θα προσπαθήσω ξανά. Και θα προσπαθώ μέχρι να τα καταφέρουμε. Καλή επιτυχία σε όλες. Εδώ θα είμαι να τα λέμε🥰

Λυπάμαι love μου. Παρε το χρόνο σ ηρέμησε κ μόλις νιώσεις έτοιμη προσπάθησε ξανα. Μην σκεφτεσαι πως τα εβμρυακια π εχεις δεν είναι τοσο καλά. Πολλα έμβρυα π ήταν μορφολογικά καλά δεν εχουν δωσει εγκυμοσύνες κ αλλα π δεν ήταν τόσο καλά μοσρφολογικα έχουν δώσει! Υγιές εμβρυο θέλουμε. Σε στλ Μαι μεγάλη αγκαλιά 🫶🏻🫂😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τελικά έγινε βλαστοκύστη 3ΑΒ το δεύτερο έμβρυο που γονιμοποίηθηκε. Ο γιατρός μου είπε οτι είναι πολυ καλή η ποιότητα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπέρα! Τελικά έγινε βλαστοκύστη 3ΑΒ το δεύτερο έμβρυο που γονιμοποίηθηκε. Ο γιατρός μου είπε οτι είναι πολυ καλή η ποιότητα του.

Τέλειαααα Αγαπη μ!🙏🌈

κ εγω 2 3ΑΒ εβαλα… όλα καλά θα σ πάνε😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Τέλειαααα Αγαπη μ!🙏🌈

κ εγω 2 3ΑΒ εβαλα… όλα καλά θα σ πάνε😘

ευχαριστω παρα πολυ! Χαρηκαμε πολυ! Ενα θελουμε και μαλιστα ειναι καλο οποτε ειμαι αισιοδοξη. Ακόμα δεν εχω αποφασισει ποτε θα το βάλω για διαφορους λογους.

Εσ΄υ είσαι σε ποια φάση είσαι; Περιμένεις να κανεις χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

ευχαριστω παρα πολυ! Χαρηκαμε πολυ! Ενα θελουμε και μαλιστα ειναι καλο οποτε ειμαι αισιοδοξη. Ακόμα δεν εχω αποφασισει ποτε θα το βάλω για διαφορους λογους.

Εσ΄υ είσαι σε ποια φάση είσαι; Περιμένεις να κανεις χοριακή;

Εγω έχω να κάνω  χοριακή την Τρίτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Νικόλ μου έχεις κανά σύμπτωμα??

Ελισάβετ μ τπτ το ιδιαίτερο. Ελαφρά πρησμένο στήθος κ πονάκια όπως όταν περιμένω περίοδο.  Εσύ είχε συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nicol🦩 είπε:

Ελισάβετ μ τπτ το ιδιαίτερο. Ελαφρά πρησμένο στήθος κ πονάκια όπως όταν περιμένω περίοδο.  Εσύ είχε συμπτώματα;

Μαζεύω πληροφορίες για τις στατιστικές μου χαχα. Ναι πάντα είχα. Και στις αποτυχημενες και στην επιτυχημένη. Πόνοι περιόδου βασικά, μόνο αυτό. Η διαφορά στην επιτυχημένη ήταν ότι ξεκίνησαν πολύ νωρίς οι πόνοι, την 3η μέρα της ΕΤ. Αυτό μόνο. Μακάρι να πετύχεις μακαρι!!!! Κάνε κ εσύ λ΄ίγη υπομονή ακόμα..Πώς είσαι?Είσαι ήρεμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Μαζεύω πληροφορίες για τις στατιστικές μου χαχα. Ναι πάντα είχα. Και στις αποτυχημενες και στην επιτυχημένη. Πόνοι περιόδου βασικά, μόνο αυτό. Η διαφορά στην επιτυχημένη ήταν ότι ξεκίνησαν πολύ νωρίς οι πόνοι, την 3η μέρα της ΕΤ. Αυτό μόνο. Μακάρι να πετύχεις μακαρι!!!! Κάνε κ εσύ λ΄ίγη υπομονή ακόμα..Πώς είσαι?Είσαι ήρεμη?

Απο την επόμενη της  Ετ εχω πονάκια κ 2-3 μερα κ σαν μικρά τσιμπηματάκια. Αχ μακαρι να πετύχει γιατι 4 χρόνια περιμένουμε να γινει το θαύμα. Μεχρι εχθες ήμουν ποκυ καλά. Ήρεμη δεν ειχα βγει απο το σπιτι κ ουτε με ένοιαζε. Σημερα ομως νιωθω λιγο πεσμένη ψυχολ κ ειχα αναγκη να βγω κ μια βολτίτσα οπως κ εκανα 

Α κ εχθες ξυπνησα με λιγο πονοκέφαλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Απο την επόμενη της  Ετ εχω πονάκια κ 2-3 μερα κ σαν μικρά τσιμπηματάκια. Αχ μακαρι να πετύχει γιατι 4 χρόνια περιμένουμε να γινει το θαύμα. Μεχρι εχθες ήμουν ποκυ καλά. Ήρεμη δεν ειχα βγει απο το σπιτι κ ουτε με ένοιαζε. Σημερα ομως νιωθω λιγο πεσμένη ψυχολ κ ειχα αναγκη να βγω κ μια βολτίτσα οπως κ εκανα 

Α κ εχθες ξυπνησα με λιγο πονοκέφαλο 

Aχ μωρέ 4 χρόνια? Εύχομαι να γίνουν παρελθόν και να τα ξεχάσεις με το θετικό αυτή τη φορά. Φυσιολογικά τα σκαμπανευάσματα, είναι η πιο ατελείωτη περίοδος αυτή!! Ανυπομονούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Απο την επόμενη της  Ετ εχω πονάκια κ 2-3 μερα κ σαν μικρά τσιμπηματάκια. Αχ μακαρι να πετύχει γιατι 4 χρόνια περιμένουμε να γινει το θαύμα. Μεχρι εχθες ήμουν ποκυ καλά. Ήρεμη δεν ειχα βγει απο το σπιτι κ ουτε με ένοιαζε. Σημερα ομως νιωθω λιγο πεσμένη ψυχολ κ ειχα αναγκη να βγω κ μια βολτίτσα οπως κ εκανα 

Α κ εχθες ξυπνησα με λιγο πονοκέφαλο 

Πόσο σε καταλαβαίνω Νικόλ μου. Και εμείς προσπαθούμε 4,5 χρόνια και ήλπιζα σε ένα θαύμα σήμερα. Με σένα όμως, είμαι πολύ αισιόδοξη. Θα περιμένουμε την τριτη να μας πεις τα ευχάριστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμείς περιμένουμε απο το 2016 με λαπαροσκοπηση, χειρουργεια στο μαστό, εξετασεις, αναμονη χωρίς λόγο και το 2019 καναμε την πρωτη προσπαθεια που δεν φτασαμε στην εμβρυομεταφορα. Τότε είχα πάρει την απόφαση ότι δεν θα ξανασχοληθώ για μενα είχε τελειώσει το κεφάλαιο αυτό για λόγους υγείας κυρίως. Το 2020 νοσηλευτηκα με ρήξη ωχρού και τότε γνωρισα τον τωρινο μου γυναικολόγο και περυσι με έπεισε να προσπαθησω αλλη μια φορ΄ά. Αποφασισα να προσπαθήσω μόνο μαζι του και χωρίς την εγκριση της επιτροπης γιατι δεν ειχα την υπομονη να κάνω παλι όλο το πακετό των εξετασεων (Μένουμε στην επαρχία και επρεπε να πηγαινουμε Θεσσαλονίκη για εξειδικευμένες εξετασεις). Πλέον είμαι 41χρ με ιστορικό ενδομητρίωσης που επηρεαζει την ποιότητα και κυρίως την ωρίμανση των ωαρίων. Ελπίζουμε στο 1 εμβρυο 3ΑΒ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Aχ μωρέ 4 χρόνια? Εύχομαι να γίνουν παρελθόν και να τα ξεχάσεις με το θετικό αυτή τη φορά. Φυσιολογικά τα σκαμπανευάσματα, είναι η πιο ατελείωτη περίοδος αυτή!! Ανυπομονούμε!!!

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω Νικόλ μου. Και εμείς προσπαθούμε 4,5 χρόνια και ήλπιζα σε ένα θαύμα σήμερα. Με σένα όμως, είμαι πολύ αισιόδοξη. Θα περιμένουμε την τριτη να μας πεις τα ευχάριστα 

Ναι κορίτσια μ 4 δυστυχώς. Μετά απο 3 χρόνια κατάλαβε ο σύζυγος πως δεν θα έρθει με φυσική σύλληψη κ δέχτηκε να πάμε σε γιατρό γονιμότητας. Πίστευε πως θα τα καταφέρουμε μόνοι μας. Πέρυσι Απρίλη πήγαμε  σε γιατρό κ είπαμε παμε  σε ivf με ανεξήγητη. Προέκυψε κ ένα χειρουργείο δικό μ ετσι Φτάσαμε τώρα να κανουμε την Ετ. Ευχομαι κ προσεύχομαι κανένα αλλο ζευγάρι να μην περάσει ολο αυτο. Το 2024 είναι η χρονια μας κορίτσια το νιωθω… 🙏🫶🏻🌈👶🏻🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω Νικόλ μου. Και εμείς προσπαθούμε 4,5 χρόνια και ήλπιζα σε ένα θαύμα σήμερα. Με σένα όμως, είμαι πολύ αισιόδοξη. Θα περιμένουμε την τριτη να μας πεις τα ευχάριστα 

Αχ love μου η σκέψη είναι μαζί σου...😔 Λυπάμαι πάρα πολύ για το αποτέλεσμα και μπορώ να φανταστώ τις σκέψεις και τα συναισθήματά σου γιατί τα έχω περάσει κι εγώ. Είναι πολύ καλό ότι έχεις κι άλλα έμβρυα, μη στεναχωριέσαι χωρίς λόγο για την ποιότητα μορφολογικά, το ζήτημα είναι να είναι ένα υγιές. Και να δεις που θα είναι.... Εύχομαι κουράγιο και υπομονή, με το καλό να ανακάμψεις και να πάρεις τα πάνω σου!🙏🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

 

Ναι κορίτσια μ 4 δυστυχώς. Μετά απο 3 χρόνια κατάλαβε ο σύζυγος πως δεν θα έρθει με φυσική σύλληψη κ δέχτηκε να πάμε σε γιατρό γονιμότητας. Πίστευε πως θα τα καταφέρουμε μόνοι μας. Πέρυσι Απρίλη πήγαμε  σε γιατρό κ είπαμε παμε  σε ivf με ανεξήγητη. Προέκυψε κ ένα χειρουργείο δικό μ ετσι Φτάσαμε τώρα να κανουμε την Ετ. Ευχομαι κ προσεύχομαι κανένα αλλο ζευγάρι να μην περάσει ολο αυτο. Το 2024 είναι η χρονια μας κορίτσια το νιωθω… 🙏🫶🏻🌈👶🏻🤰

Νικόλ μου σε θαυμάζω για το πώς έχεις διαχειριστεί τη φάση της αναμονής💪. Έχεις περάσει κι εσύ πολλά... Το 2024 θα είναι σίγουρα η χρονιά μας... ακόμα και αν γονατίζουμε κάποιες μέρες, ξανασηκωνόμαστε και παλεύουμε για αυτό που θέλουμε. Πόσο θέλω να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα!! Θα πανηγυρίσουμε όλες μαζί σου σε λίγες μέρες!🎉✌️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2024 at 5:59 ΜΜ, ο/η Elaine είπε:

Κορίτσια γεια σας ! Καινούργια στην παρέα ! Έκανα σήμερα έμβρυο μεταφορά ! Είναι η δεύτερη μας κάναμε την πρώτη τον Οκτώβριο και δεν πέτυχε !! Στείλτε λίγη θετική ενέργεια…πραγματικά τη χρειάζομαι ! 🤞🤞

@Elaine Γειά σου κορίτσι! 

Έχεις όλη την θετική μας ενέργεια! 

Πότε έκανες? 

 

Εγώ την Τρίτη! !

Και τα συναισθήματα είναι αναμεικτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elkεμένα δεν μου μουδιάζουν τα χέρια.ισως το πρωί να τα αισθάνομαι λίγο πρησμένα.. @maroo8ούτε εμένα μου είπε κάτι για γιατρούς! Για τον καρδιολογικά που σου είπε εννοούσε έτσι γενικά; Μήπως επειδή πλησιάζει στον μήνα σου το λέει σε όλες τις έγκυες για να είναι καλυμμένος; @nanoukoεγώ άλλες φορές νομίζουμε ότι έχει πάρει θέση άλλες όχι. Τον αισθάνομαι να στριφογυρναει πάντως  Την Πέμπτη έχω Doppler και θα δούμε τελικά πού είναι 
    • Εμένα που κ την τελευταία φορά στη γιατρό κ στο doppler προχθές ήταν γυρισμένος, καταλαβαίνω ανά διαστήματα όγκο δεξιά αριστερά..Πίεση στη λεκάνη δε θα έλεγα πως νιώθω..Αν δεν μου το έλεγαν δλδ δε θα καταλάβαινα κάπως ότι έχει πάρει θέση..🤔
    • Έχω λίγη μυωπία αλλά μη φανταστείς..Γυαλιά φοράω όταν βλέπω τηλεόραση,όταν οδηγώ βράδυ κ στον υπολογιστή..Βέβαια έχω χρόνια να ελέγξω τι γίνεται..Για τους γιατρούς μου είπε πριν της πω ότι έχω μυωπία, ότι κάποια στιγμή πρέπει να κάνω έναν έλεγχο κ καρδιολόγο..🤷‍♀️
    • Κάνω οπότε το θυμηθώ, στα 4 στον καναπέ ή στο κρεβάτι, έχω και τη μπάλα Μπόλα, χαϊδεύω την κοιλιά μου χαμηλά, αλλά δεν ξέρω νομίζω ότι στριφογυρνάει και καταλήγει πάλι στην ίδια θέση 😀 δλδ στα δεξιά της κοιλιάς μου πιάνω έναν όγκο λίγο επιμήκη που μάλλον είναι το σώμα του.. εσύ πχ που σου έχει γυρίσει δεν πιάνεις όγκο δεξιά και αριστερά και απλά νιώθεις τις κλωτσιές ψηλά δεξιά και αριστερά; Και νιώθεις πίεση στη λεκάνη; Έτσι θα ξέρω ότι γύρισε;
    • Αννιτακι μου αυτες οι τελευταιες μερες μου φαινονται βασανιστηριο... Απο τη μια ανυπομονω κι απ την αλλη τρεμω ολα τα αρνητικα σεναρια... θελοντας κ μη κουβαλαω ολη την πικρα κ την απογοητευση της παλινδρομης π ειχα.. συγγνωμη ρε κοριτσια π σας μαυριζω..😔 ας δωσουν ο Θεος κ η Παναγια να ειναι ολα καλα γ ολες μας!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...