Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η msemms είπε:

Γεια σας κορίτσια. Πηρα τα αποτελέσματα της χοριακης 14 μερες μετά την ετ. Ειναι 14 … πολυ χαμηλό. Εχω ήδη μια βιοχημική απ την πρώτη ετ, η δεύτερη εξωμητριο κ η 3η πάλι βιοχημική όπως φαίνεται. 
Ήμουν σιγουρη ότι θα πήγαινε καλα… δεν μπορω να καταλάβω τι παει λαθος. Περιμενω να μιλήσω με το γιατρό να μου πει τι θα κανουμε. Ίσως βιοψία στα έμβρυα, υστεροσκοπηση, δεν ξερω. Εχω στεναχωρηθεί κ απελπιστεί. Έχει καμια παρόμοια εμπειρία ; 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Βιοχημικές όλες έχουμε περάσει, είναι δυστυχώς συνηθισμένες. Κι εγώ στην τελευταία μου προσπάθεια είχα κοντά στο 10, γκρίζα ζώνη μου είπαν, μετά έπεσε. Κακό γενετικό υλικό, καμία άλλη εξήγηση δεν μου έδωσε. Και συγκεκριμένα μάλλον οφείλεται στα ωάριά μου που "δεν είναι πια ποιοτικά". Το ίδιο και λίγους μήνες νωρίτερα είχα πάλι πάρει βιοχημική. Ξεκίνησε απ' το 45 κι έπεσε. Σύνολο 5  βλαστοκύστες, άριστες κατά τ' άλλα. Εγώ όμως έχω ένα παιδάκι και παρηγοριέμαι.

Έχεις άλλο απόθεμα; Υστεροσκόπηση δεν έχετε κάνει; Πες μας πού το απέδωσε ο γιατρός σου και αν σου έδωσε κάποια εξέταση για να βρει την αιτία. Βιοψία σε τόσο μικρά έμβρυα, δύσκολο μου φαίνεται, αλλά πάλι δεν ξέρω. Έχεις δίκιο να στενοχωριέσαι όταν δεν βρίσκεται η αιτία. Είναι όμως και ο παράγοντας τύχη στη μέση. Να επιμείνετε και θα τα καταφέρετε, το μόνο σίγουρο!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημεραααα!!! Είμαι στην ανανονή χοριακής για την πέμπτη 3/10 και στην 4η μέρα εμβρυομεταφορας 1 άριστης βλαστοκύστης! Εκτος από πολλά υγρά συνέχεια δεν εχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Υπαρχει ελπιδα λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η msemms είπε:

Γεια σας κορίτσια. Πηρα τα αποτελέσματα της χοριακης 14 μερες μετά την ετ. Ειναι 14 … πολυ χαμηλό. Εχω ήδη μια βιοχημική απ την πρώτη ετ, η δεύτερη εξωμητριο κ η 3η πάλι βιοχημική όπως φαίνεται. 
Ήμουν σιγουρη ότι θα πήγαινε καλα… δεν μπορω να καταλάβω τι παει λαθος. Περιμενω να μιλήσω με το γιατρό να μου πει τι θα κανουμε. Ίσως βιοψία στα έμβρυα, υστεροσκοπηση, δεν ξερω. Εχω στεναχωρηθεί κ απελπιστεί. Έχει καμια παρόμοια εμπειρία ; 

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ κ στελνω μεγαλη αγκαλια... εχω περασει μια παλινδρομη κ ο πονος ειναι μεγαλος.

Να παρετε το χρονο σας γτ καθε πληγη θελει χρονο για να επουλωθει κ να μιλησετε με το γιατρο σας για τις επομενες κινησεις. Εχετε αλλα εμβρυακια στην καταψυξη ή θα χρειαστει νεα διεγερση;

Εγω ισως επαιρνα κ μια 2η γνωμη απ αλλο γιατρο..

Ευχομαι απο καρδιας συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!! 🙏❤️🧿🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Κορίτσια καλημεραααα!!! Είμαι στην ανανονή χοριακής για την πέμπτη 3/10 και στην 4η μέρα εμβρυομεταφορας 1 άριστης βλαστοκύστης! Εκτος από πολλά υγρά συνέχεια δεν εχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Υπαρχει ελπιδα λετε;

Καλημερα κοριτσι μου!!! 😀

Με το καλο η χοριακη σου!! 🙏🧿

Εγω τον ιουνιο εκανα ετ κ δν ειχα το παραμικρο συμπτωμα... τιποτα ομως... παραμονο ενα βραδυ (2 μερες πριν τη χοριακη) ειχα τρελες εξαψεις, μια γινομουν μουσκεμα κ μια κρυωνα μετα... επισης, περυσι π εμεινα εγκυος φυσιολογικα ειχα πχ πολυ ευαισθητο στηθος.. δλδ δν ξερω αν εχει νοημα να ψαχνεις συμπτωματα...😉

Τα υγρα ειναι λογικα απ την οιστραδιολη π μας δινουν...

Η χοριακη μου;;; 511!!! Ειμαι 17+5 σε διδυμα!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! 😀

Με το καλο η χοριακη σου!! 🙏🧿

Εγω τον ιουνιο εκανα ετ κ δν ειχα το παραμικρο συμπτωμα... τιποτα ομως... παραμονο ενα βραδυ (2 μερες πριν τη χοριακη) ειχα τρελες εξαψεις, μια γινομουν μουσκεμα κ μια κρυωνα μετα... επισης, περυσι π εμεινα εγκυος φυσιολογικα ειχα πχ πολυ ευαισθητο στηθος.. δλδ δν ξερω αν εχει νοημα να ψαχνεις συμπτωματα...😉

Τα υγρα ειναι λογικα απ την οιστραδιολη π μας δινουν...

Η χοριακη μου;;; 511!!! Ειμαι 17+5 σε διδυμα!!! 🥰🥰

Με τον καλό να έρθουν κορίτσι μου τα δίδυμα!!δεν είχες ούτε λίγο αίμα εμφύτευσης; Κάτι που να σου δείξει οτι πέτυχε η εμφυτεύση τουλαχιστον; Την πρώτη μέρα της έμβρυο μεταφοράς στο σκούπισμα είδα μία τελίτσα κόκκινη και πάρα μα πάρα πολύ λίγο ροζ αιματάκι. Επειδή ζορίστηκα στην τουαλέτα φοβήθηκα και έχω φοβηθεί μήπως Έπεσε η βλαστοκύστη. Έχω που και που κανα πρηξιματακι στο στηθος αλλά Έρχεται και φεύγει Όπως και κανα πονάκι στην κοιλιά που έρχεται και φεύγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Κορίτσια καλημεραααα!!! Είμαι στην ανανονή χοριακής για την πέμπτη 3/10 και στην 4η μέρα εμβρυομεταφορας 1 άριστης βλαστοκύστης! Εκτος από πολλά υγρά συνέχεια δεν εχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Υπαρχει ελπιδα λετε;

Καλημέρα!!!! Είναι γνωστό ότι διανύεις την πιο δύσκολη περίοδο, αυτή της αναμονής..Οπότε καλή δύναμη και κα΄λή επιτυχία!!

Εγώ είχα πονάκια περιόδου από την 6η μέρα ΕΤ και μετά, όπως και πόνους στη μέση. Τη μια μέρα θυμάμαι είχε πρηστεί και πολύ η κοιλιά μου. Την 9η μέρα με επιασαν 2-3 ζαλάδες μέσα στη μέρα. Τη 10η έκανα χοριακή 346 κι είμαι κι εγώ τ΄ώρα έγκυος σε διδυμάκια. Δεν μπορώ να πω ότι τα συμπτώματα αυτής της φοράς που πέτυχε ήταν διαφορετικά από άλλες προσπάθειες που είχαν αποτύχει. Το μόνο κοινό σύμπτωμα που είχα πάντα, ήταν πόνοι περιόδου. 

Δλδ ισχύει σίγουρα αυτό που θα βλέπεις κι εσύ συνέχεια, ότι δυστυχώς δεν μπορείς να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα από τα συμπτώματα. Κράτα την ελπίδα σου και εύχομαι με το καλό την άλλη εβδομάδα να μας πεις τα ευχάριστα!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Με τον καλό να έρθουν κορίτσι μου τα δίδυμα!!δεν είχες ούτε λίγο αίμα εμφύτευσης; Κάτι που να σου δείξει οτι πέτυχε η εμφυτεύση τουλαχιστον; Την πρώτη μέρα της έμβρυο μεταφοράς στο σκούπισμα είδα μία τελίτσα κόκκινη και πάρα μα πάρα πολύ λίγο ροζ αιματάκι. Επειδή ζορίστηκα στην τουαλέτα φοβήθηκα και έχω φοβηθεί μήπως Έπεσε η βλαστοκύστη. Έχω που και που κανα πρηξιματακι στο στηθος αλλά Έρχεται και φεύγει Όπως και κανα πονάκι στην κοιλιά που έρχεται και φεύγει

Καλημέρα. Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα. Το αιματακι μπορεί να ήταν από μικροτραυματισμο καθώς έγινε η διαδικασία. Μην ανησυχείς. Να έπεσε αποκλείεται. Τα εμφυτευουν βαθιά στη μήτρα. Το θέμα είναι να προχωρησει🙏

Κι εγώ στην πρώτη ετ μου δεν είχε κανένα απολύτως σύμπτωμα. Απλά πήγα για χοριακη 10 μέρες μετα. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία και μια δυνατή χοριακη!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τη στήριξη. Προσπαθώ να ξεχαστώ και να μην ψάχνω τίποτα αλλά προσπαθώ να πιαστώ απο κάτι μήπως και πάρω ελπίδα. ξερω βαθεια μέσα μου οτι πρέπει να περιμενω και να μην ψαχνω κανενα συμπτωμα. Η αναμονή ειναι βασανιστικη κι ας ειναι η 3η μου εξωσωματική. Καθε φορα πρώτη φορα. Με το καλό να σας έρθουν τα παιδάκια σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vickypucca είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τη στήριξη. Προσπαθώ να ξεχαστώ και να μην ψάχνω τίποτα αλλά προσπαθώ να πιαστώ απο κάτι μήπως και πάρω ελπίδα. ξερω βαθεια μέσα μου οτι πρέπει να περιμενω και να μην ψαχνω κανενα συμπτωμα. Η αναμονή ειναι βασανιστικη κι ας ειναι η 3η μου εξωσωματική. Καθε φορα πρώτη φορα. Με το καλό να σας έρθουν τα παιδάκια σας ❤️

Εύχομαι ειλικρινά τα καλύτερα από την καρδιά μου και να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα και θέλω να σε ευχαριστήσω και δημοσίως που μου έδωσες σε πολύ καλή τιμή της pergoveris που δεν χρειαζόσουν και με γλίτωσες από ένα πολύ μεγάλο έξοδο . Ο θεός να στα φέρει όλα όπως τα επιθυμείς, θα περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nefeli1980 είπε:

Εύχομαι ειλικρινά τα καλύτερα από την καρδιά μου και να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα και θέλω να σε ευχαριστήσω και δημοσίως που μου έδωσες σε πολύ καλή τιμή της pergoveris που δεν χρειαζόσουν και με γλίτωσες από ένα πολύ μεγάλο έξοδο . Ο θεός να στα φέρει όλα όπως τα επιθυμείς, θα περιμένουμε νέα σου

Σε ευχαριστώ πολύ Νεφέλη! Ήταν δύσκολη περίοδος στη ζωή μου τότε, οικονομικά και σε εμας τους στρατιωτικούς μας βάζουν και τα πληρώνουμε τα φάρμακα και είχα δώσει ένα κάρο λεφτά. Συγνώμη που δεν μπόρεσα να στα δώσω έτσι. Εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Νεφέλη! Ήταν δύσκολη περίοδος στη ζωή μου τότε, οικονομικά και σε εμας τους στρατιωτικούς μας βάζουν και τα πληρώνουμε τα φάρμακα και είχα δώσει ένα κάρο λεφτά. Συγνώμη που δεν μπόρεσα να στα δώσω έτσι. Εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο.

Μου τα έδωσες σε ΄τόσο εξευτελιστική τιμή που ειλικρινά ήταν σαν να μου τα χάρισες  και τα είχα ανάγκη τότε και τώρα γιατί ακόμη έχω μια . Με την κίνηση σου αυτή βοήθησες έναν άνθρωπο και χαίρομαι που κι εγώ συνέβαλα σε κάτι έστω και μικρό . Κάθε επιτυχία εύχομαι από την καρδιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η nefeli1980 είπε:

Μου τα έδωσες σε ΄τόσο εξευτελιστική τιμή που ειλικρινά ήταν σαν να μου τα χάρισες  και τα είχα ανάγκη τότε και τώρα γιατί ακόμη έχω μια . Με την κίνηση σου αυτή βοήθησες έναν άνθρωπο και χαίρομαι που κι εγώ συνέβαλα σε κάτι έστω και μικρό . Κάθε επιτυχία εύχομαι από την καρδιά μου

Πότε ξεκινάς την προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Με τον καλό να έρθουν κορίτσι μου τα δίδυμα!!δεν είχες ούτε λίγο αίμα εμφύτευσης; Κάτι που να σου δείξει οτι πέτυχε η εμφυτεύση τουλαχιστον; Την πρώτη μέρα της έμβρυο μεταφοράς στο σκούπισμα είδα μία τελίτσα κόκκινη και πάρα μα πάρα πολύ λίγο ροζ αιματάκι. Επειδή ζορίστηκα στην τουαλέτα φοβήθηκα και έχω φοβηθεί μήπως Έπεσε η βλαστοκύστη. Έχω που και που κανα πρηξιματακι στο στηθος αλλά Έρχεται και φεύγει Όπως και κανα πονάκι στην κοιλιά που έρχεται και φεύγει

οχι κοριτσι μου δεν ειχα ουτε ροζ, ουτε καφε... γνκ δεν ειχα τπτ ολες εκεινες τις ημερες της αναμονης. ενταξει κανα πονακι τυπου περιοδου μπορει να ειχα παροδικα αλλα δεν σταθηκα σε αυτα ως καποια ενδειξη...

ευτυχως και τωρα εχω μια πολυ ευκολη εγκυμοσυνη προς το παρον.. με πολυ λιγες στιγμες ενοχλησης ή δυσφοριας..

καποιες σταγονες αιματος ειχα αρκετα αργοτερα (αρχες 7ης εβδομαδας) και μου ειπε ο γυναικολογος οτι μπορει να ηταν αιμα εμφυτευσης που κατεβηκε καθυστερημενα... ωστοσο, αν δεν ηταν αυτο, δεν ειχα καποια αλλη επιπλοκη..

το ξερω οτι αυτες οι μερες περνανε λιγο δυσκολα απο αποψη αγχους και αγωνιας... προσπαθησε να απασχολεις οσο γινεται το μυαλο σου!!!

ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα!!! 💞🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,όσες είστε από Θεσσαλονίκη, έχετε καμία ιδέα για κέντρα,embrylab ή fivi??

Μου αρέσουν και οι δύο γιατροί θα πάμε με προεμφυτευτικό ξεκινάμε αρχές Οκτωβρίου διαδικασίες για επιτροπές, απλά δε μπορώ να καταλήξω σε κέντρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Νεφέλη! Ήταν δύσκολη περίοδος στη ζωή μου τότε, οικονομικά και σε εμας τους στρατιωτικούς μας βάζουν και τα πληρώνουμε τα φάρμακα και είχα δώσει ένα κάρο λεφτά. Συγνώμη που δεν μπόρεσα να στα δώσω έτσι. Εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο.

Κι εμένα μου χάρισες τα τυχερά σικλακουρ🥰🥰 που τα χρησιμοποίησα πολύ αργότερα και μου έφεραν το γιο μου

Καλή επιτυχία!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,όσες είστε από Θεσσαλονίκη, έχετε καμία ιδέα για κέντρα,embrylab ή fivi??

Μου αρέσουν και οι δύο γιατροί θα πάμε με προεμφυτευτικό ξεκινάμε αρχές Οκτωβρίου διαδικασίες για επιτροπές, απλά δε μπορώ να καταλήξω σε κέντρο..

κι εγώ κορίτσι στην ίδια φάση με σένα είμαι αυτή τη στιγμή, περνάω από επιτροπή τώρα τον Οκτώβριο στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης και θα πάω για την εξωσωματική κατά πάσα περίπτωση το Νοέμβριο στη Fivi στο Διαβαλκανικό. Με όσα κορίτσια έχω μιλήσει από δω για τη Fivi είναι πολύ ευχαριστημένα, ιδιέταιρα με το εμβρυολογικό τμήμα.  Όσον αφορά το Embryolab επίσης έχω ακούσει τα καλύτερα και προσωπικά από φίλες μου που πέτυχαν εκεί με την πρώτη αλλά και από τη γυναικολόγο μου που συνεργάζεται μαζί τους και οι περισσότερες περιπτώσεις εξωσωματικής που παρακολουθεί είναι από το Embryolab.  Η απόφαση είναι καθαρά δική σου, που αισθάνεσαι εσύ καλύτερα & σε πιο γιατρό θα ήθελες να πας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εμένα μου χάρισες τα τυχερά σικλακουρ🥰🥰 που τα χρησιμοποίησα πολύ αργότερα και μου έφεραν το γιο μου

Καλή επιτυχία!!! 😘

Γιάννα μου σ’ ευχαριστώ πολύ να τον χαίρεσαι τον πρίγκιπα σου!! Να ξερες ποσο χαρηκα οταν ειδα στο fb οτι εκανες παιδακι!!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melitiniღ είπε:

κι εγώ κορίτσι στην ίδια φάση με σένα είμαι αυτή τη στιγμή, περνάω από επιτροπή τώρα τον Οκτώβριο στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης και θα πάω για την εξωσωματική κατά πάσα περίπτωση το Νοέμβριο στη Fivi στο Διαβαλκανικό. Με όσα κορίτσια έχω μιλήσει από δω για τη Fivi είναι πολύ ευχαριστημένα, ιδιέταιρα με το εμβρυολογικό τμήμα.  Όσον αφορά το Embryolab επίσης έχω ακούσει τα καλύτερα και προσωπικά από φίλες μου που πέτυχαν εκεί με την πρώτη αλλά και από τη γυναικολόγο μου που συνεργάζεται μαζί τους και οι περισσότερες περιπτώσεις εξωσωματικής που παρακολουθεί είναι από το Embryolab.  Η απόφαση είναι καθαρά δική σου, που αισθάνεσαι εσύ καλύτερα & σε πιο γιατρό θα ήθελες να πας!

Καταλήγω στο fivi, μάλλον! Απλά τα έχω παίξει με το κόστος..γιατί θα είναι με προεμφυτευτικο..και την αναμονή γιατί έγκριση για την επιτροπή φαρμάκων θέλει 2μιση μήνες όσο και για την έγκριση για προεμφυτευτικο..άρα κατά Μάρτη βλέπω να γίνεται η όλη δουλειά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Καταλήγω στο fivi, μάλλον! Απλά τα έχω παίξει με το κόστος..γιατί θα είναι με προεμφυτευτικο..και την αναμονή γιατί έγκριση για την επιτροπή φαρμάκων θέλει 2μιση μήνες όσο και για την έγκριση για προεμφυτευτικο..άρα κατά Μάρτη βλέπω να γίνεται η όλη δουλειά..

Που θα περάσεις επιτροπή εσύ; Εγώ πήρα τηλέφωνο τέλος Αυγούστου & μου είπανε τώρα τον Οκτώβριο ότι θα περάσω. Δεν νομίζω να κάνω προεμφυτευτικό γιατί δεν έχουμε κάποιο θέμα εμείς γενετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να σας ζήσει 💝💝🩷🩷🩷 είναι μικρούλα αλλά γερή αυτό έχει σημασία...με το γαλατάκι της μαμάς θα μεγαλώσει πολύ γρήγορα 🥰🥰😁😁😁 ευλογημένο να είναι 
    • Που θα περάσεις επιτροπή εσύ; Εγώ πήρα τηλέφωνο τέλος Αυγούστου & μου είπανε τώρα τον Οκτώβριο ότι θα περάσω. Δεν νομίζω να κάνω προεμφυτευτικό γιατί δεν έχουμε κάποιο θέμα εμείς γενετικό.
    • Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Κ εγώ ξυπνάω για να θηλασω συχνά τη νύχτα αλλά το έχω συνηθίσει. Τελικά χωρίς ιδιαίτερη δίαιτα (ίσα ίσα τα κοπαναω τα γλυκάκια μου) μπαίνω ξανά σε όλα μου τα ρούχα! Μόλις αδιαθετησα ξεπρηστηκα τελείως. Δεν είμαι αρκετά γενναία για να ανέβω σε ζυγαρια ακόμα αλλά αφού μου κουμπωνουν τα τζιν μου είμαι οκ! Πολύ ενδιαφέρον αυτό που σου είπε ο διατροφολόγος και λογικό ακούγεται, ο οργανισμός είναι σε στρες από την αϋπνία οπότε "ρίχνει" ρυθμό στο μεταβολισμό.  Ο μικρούλης μου είναι καλά, ακολουθεί την καμπύλη του ακριβώς στο βάρος όλο αυτό τον καιρό και μήκος έχει πάρει πολύ οπότε έχω ησυχάσει ότι απλώς αυτός είναι ο ρυθμός του και είμαι χαρούμενη που επεμεινα και κατάφερα αποκλειστικό θηλασμό. Κλείσαμε τους 5 μήνες και ετοιμαζόμαστε για στέρεες τώρα! Να χαίρεσαι το/τα παιδάκια σου και ευχαριστώ για τη στήριξη σε μια δυσκολη και αβέβαιη φάση μου!
    • Εύχομαι να έχεις θετικό τεστακι σύντομα κορίτσι μου ❤️❤️❤️🤞🤞🤞🍀🍀🍀🌈🌈🌈 Τελείωσαν οι πτήσεις για μένα μετά την καλοκαιρινή 😅 τον γύρισα καλά τον μικρό, να μην έχει παράπονο! Δε ξέρω καν αν θα κάνουμε οδικώς κάποιο μίνι ταξιδακι γιατί η αλήθεια είναι ότι πάνω από 2ωρο δεν αντεχω και μέσα στο αυτοκινητο πλέον. Με το καλό ο μικρός θα πάει πρώτη φορά στην Ελλάδα το καλοκαίρι του 2025 🙏  Γι'αυτό κορίτσια μου απολαύστε τη διαδικασία και τα ταξιδακια όσο μπορείτε ❤️ κι εκείς όσο ημασταν στη διαδικασία σύλληψης έτσι τι βγάλαμε και κρατούσαμε τα κουράγια μας για να μη μας παίρνει από κάτω - τι Πορτογαλία γυρίσαμε, στις Αζόρες πήγαμε, Γαλλία, Ελλάδα, τουρ στα Βαλκάνια, Ισπανία, και που δε πήγαμε μέχρι το Μάρτιο 😍 ζήστε το στο έπακρο ✨  
    • Έχουμε ήδη 5 κύκλους που προσπαθούμε και η μικρή μου είναι σχεδόν 10 μηνών 🤪 Θέλαμε μικρή διαφορά, αλλά σκεφτήκαμε και το πρακτικό κομμάτι με την δουλειά κλπ. Επίσης, ήταν κ το άγχος του ποτε θα έρθει και όπως φαίνεται μέχρι τώρα, όχι αδίκως 😂 Είμαστε χαλαρά όμως, δεν υπάρχει η στεναχώρια κ το στρες που υπήρχε την πρώτη φορά! Εσύ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...