Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ... Εγώ είμαι μια από αυτές τις περιπτώσεις... Μετά την εξωσωματική και ενω δεν γνώριζε το αφεντικό για την εξωσωματική, αφου απέβαλα τώρα ετοιμάζομαι για δεύτερη ετ και παραιτήθηκα. Ο ψυχολογικός πόλεμος ηταν πολύς για μένα σε μια τέτοια κατάσταση και αφου υπήρχε αυτός ο φόβος οτι αν μιλήσω και πω τι πέρασα και οτι πάω για δεύτερη ετ, θα με απολύσουν, παραιτήθηκα μόνη Μ. 

Τουλάχιστον τώρα θα είμαι καλά ψυχολογικά στη δεύτερη ετ. Και ελπίζω μια μέρα να αλλάξουν τα πράγματα και για μας που δίνουμε τον δικό μας αγώνα για να κάνουμε οικογένεια και δεν είναι όλα τόσο εύκολα 🙏🏻

Καλησπέρα Μαρινάκι μου.Ναι είχα δει σε άλλο ποστ ότι παραιτήθηκες.Αν η κατάσταση ήταν τόσο τοξική καλά έκανες.Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν εύκολα δυστυχώς.Ποσο μάλλον όταν επηρεάζεις την τσέπη τους.Ολοι το συμφέρον τους κοιτάζουν.Στο παρελθόν είχα πάει σε συνέντευξη και ήταν ένας κύριος και με διακριτικότητα με έκανε να καταλάβω ότι δεν προσλαμβάνουν γυναίκες παρόλα αυτά τις καλούν για συνέντευξη για ξεκαρφωμα.Δεν ξέρω πιστεύω ότι μόνο σε μεγάλες εταιρείες δεν τους νοιάζει και τόσο και μπορείς να πάρεις και άδειες μητρότητας και πάει λέγοντας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι εννοειται θ τα δει ο γιατρος απλα μας εγραψε το σπερμοδιαγραμμα κ λογικα μεσα στη βδομαδα θ παει ο αντρας μου ν κανει το πρωτο!! Γι αυτο αναρωτιομαστε ν το παμε στην ωρα του η μετα απ καμια ωρα;;😜

Μπορείτε η να αργήσετε λίγο να το πάτε ή καλύτερα όπως σου είπα να μην αφήσετε τις 4 μέρες αποχή εμείς για να καταλαβεις είχαμε επαφή την προηγούμενη όπως καταλαβαίνεις και αριθμός και κηνιτικοτητα στα ταρταρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα Μαρινάκι μου.Ναι είχα δει σε άλλο ποστ ότι παραιτήθηκες.Αν η κατάσταση ήταν τόσο τοξική καλά έκανες.Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν εύκολα δυστυχώς.Ποσο μάλλον όταν επηρεάζεις την τσέπη τους.Ολοι το συμφέρον τους κοιτάζουν.Στο παρελθόν είχα πάει σε συνέντευξη και ήταν ένας κύριος και με διακριτικότητα με έκανε να καταλάβω ότι δεν προσλαμβάνουν γυναίκες παρόλα αυτά τις καλούν για συνέντευξη για ξεκαρφωμα.Δεν ξέρω πιστεύω ότι μόνο σε μεγάλες εταιρείες δεν τους νοιάζει και τόσο και μπορείς να πάρεις και άδειες μητρότητας και πάει λέγοντας.

Ελπίζω βαθιά μέσα μου οτι μια μέρα θα αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο και για μας, τουλάχιστον να αρχίσουμε να μιλάμε για αυτό χωρις τον φόβο της απολύσης, είναι και αυτό ένα είδος ψυχολογικής βιας για μένα, τουλάχιστον έτσι το βίωσα εγω

Τώρα ηρέμησα και μαζεύω δυνάμεις για την ετ 🥰🥰 και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους 🙏🏻🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι εννοειται θ τα δει ο γιατρος απλα μας εγραψε το σπερμοδιαγραμμα κ λογικα μεσα στη βδομαδα θ παει ο αντρας μου ν κανει το πρωτο!! Γι αυτο αναρωτιομαστε ν το παμε στην ωρα του η μετα απ καμια ωρα;;😜

Πήγαινε το στην ώρα του κανονικά μη γίνει νερό κ δε μπορούν να το ελέγξουν. Θα τσεκάρετε κ το φάκελο με το κέντρο εξωσωματικής κ όλα θα πάνε καλά!! 

στις πριν 9 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Ναι έχω μεγαλύτερη ροή.Με είχαν ενημερώσει όμως ότι θα συμβεί.Δεν πέρασαν μέρες...Δευτέρα έκανα την ωοληψια σήμερα πρωί πρωί αδιαθετησα.Ουτε βδομάδα.

Λογικό είναι, εμένα τότε μου είχαν πει σε 5-10 μέρες κ όντως εκεί μέσα είχε έρθει. Θα προχωρήσεις σε ετ τώρα σε αυτό τον κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πήγαινε το στην ώρα του κανονικά μη γίνει νερό κ δε μπορούν να το ελέγξουν. Θα τσεκάρετε κ το φάκελο με το κέντρο εξωσωματικής κ όλα θα πάνε καλά!! 

Λογικό είναι, εμένα τότε μου είχαν πει σε 5-10 μέρες κ όντως εκεί μέσα είχε έρθει. Θα προχωρήσεις σε ετ τώρα σε αυτό τον κύκλο;

Καλημέρααααα ναι ναι σ αυτόν τον κύκλο.♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι εννοειται θ τα δει ο γιατρος απλα μας εγραψε το σπερμοδιαγραμμα κ λογικα μεσα στη βδομαδα θ παει ο αντρας μου ν κανει το πρωτο!! Γι αυτο αναρωτιομαστε ν το παμε στην ωρα του η μετα απ καμια ωρα;;😜

Αν σας πει να πάτε με αιτιολογία σπέρμα θα σας δώσουν οδηγίες πως λίγο να το ταλαιπωρήσετε. Ένας τρόπος είναι να το πας αργότερα, όπως κι αυτό με τη συχνή επαφή πριν από τη λήψη. Μην ντραπείς ρώτησε το γιατρό και καλή επιτυχία! 
 

@cat12 η περίοδος μετά την ωοληψία έρχεται μέσα σε 5 ημέρες, θα στο πει και ο γιατρός. Και δεν την υπολογίζουν. Εμένα άφησε δηλαδή ακόμα μια περίοδο να περάσει για να πάμε στην επόμενη για εμβρυομεταφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Αν σας πει να πάτε με αιτιολογία σπέρμα θα σας δώσουν οδηγίες πως λίγο να το ταλαιπωρήσετε. Ένας τρόπος είναι να το πας αργότερα, όπως κι αυτό με τη συχνή επαφή πριν από τη λήψη. Μην ντραπείς ρώτησε το γιατρό και καλή επιτυχία! 
 

@cat12 η περίοδος μετά την ωοληψία έρχεται μέσα σε 5 ημέρες, θα στο πει και ο γιατρός. Και δεν την υπολογίζουν. Εμένα άφησε δηλαδή ακόμα μια περίοδο να περάσει για να πάμε στην επόμενη για εμβρυομεταφορά. 

Α τόσο γρήγορα έρχεται... Κ εμένα μου είπε ότι θα κάνουμε έμβρυομεταφορά τον επόμενο μήνα... Άρα θα έρθει το πρώτο αίμα κ θα περιμένω κ την επόμενη περίοδο... Πω πω μου ακούγεται μακρινό 😭...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια ❤️Είμαι πάρα πάρααααα πολύ χαρούμενη.Από τα 8 γονιμοποιημένα ωάρια έμειναν 6!!!Εχω 6 βλαστοκύστες κατηγορίας Α μου ανέφεραν.Οχι οτι κατάλαβα τι σημαίνει αυτό.Μάλλον το ανώτερο σε ποιότητα?Αύριο θα κάνω εξετάσεις αίματος και βλέπουμε πώς προχωράμε..Πετάω στα ουράνια..Δεν περίμενα αυτόν τον αριθμό.Αγαπώ όλο τον κόσμο αυτή τη στιγμή.😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ❤️Είμαι πάρα πάρααααα πολύ χαρούμενη.Από τα 8 γονιμοποιημένα ωάρια έμειναν 6!!!Εχω 6 βλαστοκύστες κατηγορίας Α μου ανέφεραν.Οχι οτι κατάλαβα τι σημαίνει αυτό.Μάλλον το ανώτερο σε ποιότητα?Αύριο θα κάνω εξετάσεις αίματος και βλέπουμε πώς προχωράμε..Πετάω στα ουράνια..Δεν περίμενα αυτόν τον αριθμό.Αγαπώ όλο τον κόσμο αυτή τη στιγμή.😁

Μπράβο κορίτσι μου είναι υπέροχα νέα αυτά!!! Άντε λίγο έμεινε να γίνουν μωράκια στην κοιλίτσα σου🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με είδαν σήμερα κ μου βρήκαν γύρω στα 8 δεξιά κ γύρω στα 5 από τα αριστερά αν θυμάμαι καλά κ μου είπαν ότι πάει πολύ καλά... Κ ξεκίνησα κ ανταγωνιστές τώρα το πρωί!! Τετάρτη θα πάω πάλι να με δουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Εμένα με είδαν σήμερα κ μου βρήκαν γύρω στα 8 δεξιά κ γύρω στα 5 από τα αριστερά αν θυμάμαι καλά κ μου είπαν ότι πάει πολύ καλά... Κ ξεκίνησα κ ανταγωνιστές τώρα το πρωί!! Τετάρτη θα πάω πάλι να με δουν 

Μια χαρά!!Κι εγώ 12-13 είχα αλλά τα 9 πήραν τελικά.Τα άλλα δεν είχαν ωριμάσει ακόμα και δεν τα πήραν.Εμένα η αριστερή είχε καλύτερη ανταπόκριση.Αντε όλα να μας πάνε καλά.Περιμένω αύριο να δώ αν βγουν οι εξετάσεις  καλές και αν θα προχωρήσουμε σ'αυτόν τον κύκλο ή όχι.❤️Πρωί κάνεις τις ενέσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marilouu είπε:

Μια χαρά!!Κι εγώ 12-13 είχα αλλά τα 9 πήραν τελικά.Τα άλλα δεν είχαν ωριμάσει ακόμα και δεν τα πήραν.Εμένα η αριστερή είχε καλύτερη ανταπόκριση.Αντε όλα να μας πάνε καλά.Περιμένω αύριο να δώ αν βγουν οι εξετάσεις  καλές και αν θα προχωρήσουμε σ'αυτόν τον κύκλο ή όχι.❤️Πρωί κάνεις τις ενέσεις?

Εμένα η αριστερή έχει πιο χαμηλή ανταπόκριση... Ξεκίνησα σήμερα κ τις πρωινές (ανταγωνιστές)κ συνεχίζω το απόγευμα τις άλλες... Μακάρι να προχωρήσετε σε αυτόν τον κύκλο κ να είναι όλα καλά κ να μας πεις σύντομα τα ευχάριστα ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Εμένα η αριστερή έχει πιο χαμηλή ανταπόκριση... Ξεκίνησα σήμερα κ τις πρωινές (ανταγωνιστές)κ συνεχίζω το απόγευμα τις άλλες... Μακάρι να προχωρήσετε σε αυτόν τον κύκλο κ να είναι όλα καλά κ να μας πεις σύντομα τα ευχάριστα ♥️♥️♥️

Μακα΄ρι δεν λές τίποτα!Εγώ θα ήθελα να είναι σ'αυτόν τον κύκλο,από κει και πέρα θα φανεί και θα κάνω ό,τι μου πούν.Τις ενέσεις εγώ τις έκανα απόγευμα και τις δύο.Μια από την δεξιά πλευρά μία από την αριστερή και την επόμενη μέρα το αντίθετο!Μεριοφερτ και οργκαλουτραν.😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραία νέα από όλες κορίτσια! Μπράβο!!! Οι γιατροί διαλέγουν τον κύκλο ανάλογα με το πότε κρίνουν ότι είναι έτοιμος ο οργανισμός. Κι εμένα τότε μου είχε κακοφανεί που έκανα Ιούλιο ωοληψία και Οκτώβριο εμβρυομεταφορά αλλα τελικά είχε δίκιο ο γιατρός μου. Είχα διαβάσει κι εγώ τότε ότι τελευταίες έρευνες δείχνουν ότι έχει μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας αν έχει καθαρίσει ο οργανισμός από τις ορμόνες . 
Πολύ πολύ καλή επιτυχία σε όλες!!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κορίτσια @marilouu και @cat12!! Παρα πολυ καλα και για τις δυο σας! 6 βλαστοκυστες, φτιάχνεις απόθεμα και για το μέλλον!! @cat12 είσαι σε καλό δρόμο για να φτιάξεις κ εσύ απόθεμα με αυτα τα ωαρια που εχεις! Μακαρι να πετυχετε κοριτσια, με την πρωτη ετ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

Πολύ ωραία νέα από όλες κορίτσια! Μπράβο!!! Οι γιατροί διαλέγουν τον κύκλο ανάλογα με το πότε κρίνουν ότι είναι έτοιμος ο οργανισμός. Κι εμένα τότε μου είχε κακοφανεί που έκανα Ιούλιο ωοληψία και Οκτώβριο εμβρυομεταφορά αλλα τελικά είχε δίκιο ο γιατρός μου. Είχα διαβάσει κι εγώ τότε ότι τελευταίες έρευνες δείχνουν ότι έχει μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας αν έχει καθαρίσει ο οργανισμός από τις ορμόνες . 
Πολύ πολύ καλή επιτυχία σε όλες!!! 😍😍

Ευχαριστώ πολύ.😁Ναί ναί θα κάνω ο,τι μου πούν και ο,τι πρέπει.Είτε τώρα είτε σε επόμενο μήνα..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marilouu Ναι, ποιοτητα Α (5Α ή 3Α, αναλογως τι σου ειπαν) ειναι αριστη ποιοτητα με πολλες πιθανοτητες εμφυτευσης. Και τα 5ΑΒ ειναι εξισου καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσια @marilouu και @cat12!! Παρα πολυ καλα και για τις δυο σας! 6 βλαστοκυστες, φτιάχνεις απόθεμα και για το μέλλον!! @cat12 είσαι σε καλό δρόμο για να φτιάξεις κ εσύ απόθεμα με αυτα τα ωαρια που εχεις! Μακαρι να πετυχετε κοριτσια, με την πρωτη ετ!!

Σ 'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Κι εγώ γι'αυτό χάρηκα γιατι θα μείνουν κιόλας!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Μακα΄ρι δεν λές τίποτα!Εγώ θα ήθελα να είναι σ'αυτόν τον κύκλο,από κει και πέρα θα φανεί και θα κάνω ό,τι μου πούν.Τις ενέσεις εγώ τις έκανα απόγευμα και τις δύο.Μια από την δεξιά πλευρά μία από την αριστερή και την επόμενη μέρα το αντίθετο!Μεριοφερτ και οργκαλουτραν.😁

Το δεύτερο εμένα μου είπε το πρωί κ μου είναι δύσκολο στη δουλειά... Με βλέπω να κάθομαι στο αυτοκίνητο να τις κάνω 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η RAM21 είπε:

@marilouu Ναι, ποιοτητα Α (5Α ή 3Α, αναλογως τι σου ειπαν) ειναι αριστη ποιοτητα με πολλες πιθανοτητες εμφυτευσης. Και τα 5ΑΒ ειναι εξισου καλα!

Μμμμμ δεν μου είπαν αριθμό σκέτο Α!Δεν ήξερα για να ρωτήσω.Αλλά όταν ξαναμιλησώ μαζί τους θα μάθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

Πολύ ωραία νέα από όλες κορίτσια! Μπράβο!!! Οι γιατροί διαλέγουν τον κύκλο ανάλογα με το πότε κρίνουν ότι είναι έτοιμος ο οργανισμός. Κι εμένα τότε μου είχε κακοφανεί που έκανα Ιούλιο ωοληψία και Οκτώβριο εμβρυομεταφορά αλλα τελικά είχε δίκιο ο γιατρός μου. Είχα διαβάσει κι εγώ τότε ότι τελευταίες έρευνες δείχνουν ότι έχει μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας αν έχει καθαρίσει ο οργανισμός από τις ορμόνες . 
Πολύ πολύ καλή επιτυχία σε όλες!!! 😍😍

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσια @marilouu και @cat12!! Παρα πολυ καλα και για τις δυο σας! 6 βλαστοκυστες, φτιάχνεις απόθεμα και για το μέλλον!! @cat12 είσαι σε καλό δρόμο για να φτιάξεις κ εσύ απόθεμα με αυτα τα ωαρια που εχεις! Μακαρι να πετυχετε κοριτσια, με την πρωτη ετ!!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια!!!! Για να δούμε αν θα καταφέρω κ εγώ να έχω ποιοτικά ωάρια κ πόσα θα προχωρήσουν 🥰 μακάρι έστω να μην έχουν πάει τσάμπα οι ενέσεις να έχουμε κάποια καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Το δεύτερο εμένα μου είπε το πρωί κ μου είναι δύσκολο στη δουλειά... Με βλέπω να κάθομαι στο αυτοκίνητο να τις κάνω 😭

Ο,τι σου είπαν.Σίγουρα κάποιος λόγος θα υπάρχει για να τις κάνεις έτσι.Όλα θα τα κάνεις δεν σε φοβάμαι.😁Πάμε δυνατά!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ❤️Είμαι πάρα πάρααααα πολύ χαρούμενη.Από τα 8 γονιμοποιημένα ωάρια έμειναν 6!!!Εχω 6 βλαστοκύστες κατηγορίας Α μου ανέφεραν.Οχι οτι κατάλαβα τι σημαίνει αυτό.Μάλλον το ανώτερο σε ποιότητα?Αύριο θα κάνω εξετάσεις αίματος και βλέπουμε πώς προχωράμε..Πετάω στα ουράνια..Δεν περίμενα αυτόν τον αριθμό.Αγαπώ όλο τον κόσμο αυτή τη στιγμή.😁

Συγχαρητήρια κοπέλα μου τα πηγες υπέροχα!!!! Με το καλό η ετ!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Εμένα με είδαν σήμερα κ μου βρήκαν γύρω στα 8 δεξιά κ γύρω στα 5 από τα αριστερά αν θυμάμαι καλά κ μου είπαν ότι πάει πολύ καλά... Κ ξεκίνησα κ ανταγωνιστές τώρα το πρωί!! Τετάρτη θα πάω πάλι να με δουν 

Παρα πολύ καλά!!! Μπράβο κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι orgalutran συνήθως το πρωι γίνονται. Μην αγχώνεσαι. Πρωι orgalutran, βραδυ meriofert. Όλες τις φορές έτσι τις έχω κάνει. Αλλά δεν είναι κ απόλυτο σε όλους τους γιατρούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...