Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου🥰 τι ωραιαααα από δύο μέτρια κ τα κατάφερες!!!!  Ναι και εμένα έτσι είναι τα χθεσινά home test... Έκανα σήμερα κ πιο λευκό δεν υπάρχει.... Οπότε μάλλον ήταν από την ovitrelle η κάτι πήγε να γίνει κ δεν προχώρησε... Πάντως μέχρι να κάνω την χοριακη θα πάρω την θετική σου ενέργεια κ όλων των κοριτσιών που με βοήθησαν κ θα ελπίζω ♥️♥️♥️ σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Από την ovitrelle δεν ήταν σε καμία των περιπτώσεων!! Τώρα κάτι να πήγε να γίνει και να άλλαξε..; Μπορεί.. αλλά δεν θα έδινα τόση σημασία στα ούρων γιατί έχει να κάνει και με την συγκέντρωση της ορμόνης.. δηλαδή λίγο νερό παραπάνω να έχεις πιει αμέσως αμέσως αραιώνουν οπότε σε τόσο χαμηλή τιμή χοριακης και αραιή συγκέντρωση και από ένα τεστ που δεν είναι ιδιαίτερα ευαίσθητο, δεν θα μου έκανε εντύπωση.. παρόλα αυτά, μέχρι τη Δευτέρα θα ξέρεις σίγουρα! Υπομονή..!! Και θετική σκέψη!! 🤞🤞🤞🤞

P.S. Βέβαια εγκυμοσύνη κατάφερα, παιδί δεν έχω καταφέρει να κρατήσω ακόμα αλλά θα έρθει και αυτό.. που θα πάει;!! 🤞🍀🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Συγχαρητήρια Αντωνία μου!!! Φανταστικά!!!!!❤️♥️🥰

Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ραμ μου!!!! ❤️🎉

αληθεια δεν το πιστευω... να ειμαστε ολες καλα σε υγεια και να παιρνουμε τοσο ευχαριστα νεα!!!

εχω τρελαθει σημερα!!! το ειχαμε εννοια κι αυτο το κουκουνι αν θα τα καταφερει και να π τα καταφερε!!!

ο αντρας μου μου λεει αυτο το πιο αδυναμο (+1 ακομα) θελω να βαλουμε!! [ειναι διδυμος και ο αντρας μου και η αδερφη του εμεινε πολυ καιρο στο νοσοκομειο ως νεογεννητο.. νομιζω την ειχαν θερμοκοιτιδα και διασωληνωμενη για 1 μηνα περιπου και ειναι πολυ ευαισθητος με αυτο το θεμα. ολοι οι γιατροι τους ελεγαν οτι τα καταφερε επειδη ηταν κοριτσακι γτ εχουμε πιο καλη κραση απο τα αγορια]

Αχ μονο χαρες απο εδω και περα σε ολες μας!!! 🙏

Εγώ βλέπω μία έτοιμη μανούλα εδώ κι έναν μπαμπά που υπερασπίζεται το πιο αδύναμο παιδάκι! Θα γίνετε πολύ καλοί γονείς κι αυτό είναι το πιο σπουδαίο! Καλά και πολύ σύντομα απ' ότι φαίνεται! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ραμ μου!!!! ❤️🎉

αληθεια δεν το πιστευω... να ειμαστε ολες καλα σε υγεια και να παιρνουμε τοσο ευχαριστα νεα!!!

εχω τρελαθει σημερα!!! το ειχαμε εννοια κι αυτο το κουκουνι αν θα τα καταφερει και να π τα καταφερε!!!

ο αντρας μου μου λεει αυτο το πιο αδυναμο (+1 ακομα) θελω να βαλουμε!! [ειναι διδυμος και ο αντρας μου και η αδερφη του εμεινε πολυ καιρο στο νοσοκομειο ως νεογεννητο.. νομιζω την ειχαν θερμοκοιτιδα και διασωληνωμενη για 1 μηνα περιπου και ειναι πολυ ευαισθητος με αυτο το θεμα. ολοι οι γιατροι τους ελεγαν οτι τα καταφερε επειδη ηταν κοριτσακι γτ εχουμε πιο καλη κραση απο τα αγορια]

Αχ μονο χαρες απο εδω και περα σε ολες μας!!! 🙏

Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!!

Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες. 

Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉 

Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Από την ovitrelle δεν ήταν σε καμία των περιπτώσεων!! Τώρα κάτι να πήγε να γίνει και να άλλαξε..; Μπορεί.. αλλά δεν θα έδινα τόση σημασία στα ούρων γιατί έχει να κάνει και με την συγκέντρωση της ορμόνης.. δηλαδή λίγο νερό παραπάνω να έχεις πιει αμέσως αμέσως αραιώνουν οπότε σε τόσο χαμηλή τιμή χοριακης και αραιή συγκέντρωση και από ένα τεστ που δεν είναι ιδιαίτερα ευαίσθητο, δεν θα μου έκανε εντύπωση.. παρόλα αυτά, μέχρι τη Δευτέρα θα ξέρεις σίγουρα! Υπομονή..!! Και θετική σκέψη!! 🤞🤞🤞🤞

P.S. Βέβαια εγκυμοσύνη κατάφερα, παιδί δεν έχω καταφέρει να κρατήσω ακόμα αλλά θα έρθει και αυτό.. που θα πάει;!! 🤞🍀🙏

Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️

Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️

Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!!

Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες. 

Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉 

Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏

Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊

απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε.. 

Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια...

Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν)

Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση...

Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα να μου πείτε αν είχατε κι εσείς πρόβλημα μετά την διέγερση με το στήθος σας. Τον Φεβρουάριο έκανα την δεύτερη διέγερση μετά από 5 χρόνια που είχα κάνει την πρώτη. Έχω ιστορικό με ινοαδενωματα από το 2017 και κάθε χρόνο κάνω τις εξετάσεις. Έχει περάσει 1,5 μήνας που πήρα τα φάρμακα κ έχω γεμίσει με μεγαλες κύστες στον μαστό και ποναω μέχρι κ στο χέρι. Εσείς είδατε κάποια παρόμοια παρενέργεια από τα φάρμακα; Μόνο σε μένα συμβαίνουν όλα τα περίεργα πια! Από την προγεστερόνη έβγαλα σπυράκια στο κεφάλι!

Χτες έκανα υπέρηχο μαστού και μέσα στην εβδομάδα θα δω τον χειρουργό μαστού. Εν τω μεταξύ τον επόμενο μήνα θέλω να βάλω μια βλαστοκυστη αλλά δεν ξέρω αν πρέπει με τις κύστες στο μαστό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα να μου πείτε αν είχατε κι εσείς πρόβλημα μετά την διέγερση με το στήθος σας. Τον Φεβρουάριο έκανα την δεύτερη διέγερση μετά από 5 χρόνια που είχα κάνει την πρώτη. Έχω ιστορικό με ινοαδενωματα από το 2017 και κάθε χρόνο κάνω τις εξετάσεις. Έχει περάσει 1,5 μήνας που πήρα τα φάρμακα κ έχω γεμίσει με μεγαλες κύστες στον μαστό και ποναω μέχρι κ στο χέρι. Εσείς είδατε κάποια παρόμοια παρενέργεια από τα φάρμακα; Μόνο σε μένα συμβαίνουν όλα τα περίεργα πια! Από την προγεστερόνη έβγαλα σπυράκια στο κεφάλι!

Χτες έκανα υπέρηχο μαστού και μέσα στην εβδομάδα θα δω τον χειρουργό μαστού. Εν τω μεταξύ τον επόμενο μήνα θέλω να βάλω μια βλαστοκυστη αλλά δεν ξέρω αν πρέπει με τις κύστες στο μαστό. 

Αγάπη εγώ έχω κάνει 2 διεγέρσεις και δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Σίγουρα να μιλήσεις άμεσα με το γιατρό σου για να σου πει αν σχετίζεται με τα φάρμακα ή όχι.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλες μου αγαπημένες έχουν περάσει 5 μέρες από την ετ που έκανα τη Δευτέρα και αρχίζω να αγχώνομαι...

Ξέρω ότι αυτές τις 2 εβδομάδες όλα τα συμπτώματα προέρχονται από τα φάρμακα, αλλά από προχτές έχω κάτι ενοχλήσεις στην κοιλιά μου (λίγο πρός τα δεξιά μάλιστα) και τρέμω μήπως είναι προετοιμασία για αδιαθεσία...

Άλλες στιγμές σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι το εμβρυάκι που μεγαλώνει... Αχ τι τρέλα είναι αυτή!!!

Δεν ξέρω πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι το άλλο Σάββατο που θα κάνω το τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Αγάπη εγώ έχω κάνει 2 διεγέρσεις και δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Σίγουρα να μιλήσεις άμεσα με το γιατρό σου για να σου πει αν σχετίζεται με τα φάρμακα ή όχι.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου!

Ο ακτινολόγος είπε ότι είναι από τα φάρμακα. Γνώριζα ότι θα με επηρεάσουν αλλα δεν πίστευα τόσο πολύ πια. Ο επόμενος κύκλος μετά την διέγερση ήταν 52 μέρες και πήρα προγεστερόνη για να αδιαθετησω κ τώρα αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα να μου πείτε αν είχατε κι εσείς πρόβλημα μετά την διέγερση με το στήθος σας. Τον Φεβρουάριο έκανα την δεύτερη διέγερση μετά από 5 χρόνια που είχα κάνει την πρώτη. Έχω ιστορικό με ινοαδενωματα από το 2017 και κάθε χρόνο κάνω τις εξετάσεις. Έχει περάσει 1,5 μήνας που πήρα τα φάρμακα κ έχω γεμίσει με μεγαλες κύστες στον μαστό και ποναω μέχρι κ στο χέρι. Εσείς είδατε κάποια παρόμοια παρενέργεια από τα φάρμακα; Μόνο σε μένα συμβαίνουν όλα τα περίεργα πια! Από την προγεστερόνη έβγαλα σπυράκια στο κεφάλι!

Χτες έκανα υπέρηχο μαστού και μέσα στην εβδομάδα θα δω τον χειρουργό μαστού. Εν τω μεταξύ τον επόμενο μήνα θέλω να βάλω μια βλαστοκυστη αλλά δεν ξέρω αν πρέπει με τις κύστες στο μαστό. 

Καλημέρα! 

Έχω κι εγώ ινοαδενωματα και στους δύο μαστούς ανέκαθεν. Με τη τρίτη μου διέγερση είχαν μεγαλώσει περισσότερο, ειδικά στον αριστερό μαστό είχα ένα τεράστιο. 

Δε με εμπόδισαν πουθενά, έκανα κανονικά τις προσπάθειες μου και αργότερα στην εγκυμοσύνη δεν είχα πρόβλημα. Επίσης αργότερα με τη γαλακτοπαραγωγη για το μωράκι μου δεν είχα θέμα. 

Εύχομαι σύντομα θετικό τέστ! ☺️🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλημέρα! 

Έχω κι εγώ ινοαδενωματα και στους δύο μαστούς ανέκαθεν. Με τη τρίτη μου διέγερση είχαν μεγαλώσει περισσότερο, ειδικά στον αριστερό μαστό είχα ένα τεράστιο. 

Δε με εμπόδισαν πουθενά, έκανα κανονικά τις προσπάθειες μου και αργότερα στην εγκυμοσύνη δεν είχα πρόβλημα. Επίσης αργότερα με τη γαλακτοπαραγωγη για το μωράκι μου δεν είχα θέμα. 

Εύχομαι σύντομα θετικό τέστ! ☺️🍀

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Με ηρεμήσες λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα να μου πείτε αν είχατε κι εσείς πρόβλημα μετά την διέγερση με το στήθος σας. Τον Φεβρουάριο έκανα την δεύτερη διέγερση μετά από 5 χρόνια που είχα κάνει την πρώτη. Έχω ιστορικό με ινοαδενωματα από το 2017 και κάθε χρόνο κάνω τις εξετάσεις. Έχει περάσει 1,5 μήνας που πήρα τα φάρμακα κ έχω γεμίσει με μεγαλες κύστες στον μαστό και ποναω μέχρι κ στο χέρι. Εσείς είδατε κάποια παρόμοια παρενέργεια από τα φάρμακα; Μόνο σε μένα συμβαίνουν όλα τα περίεργα πια! Από την προγεστερόνη έβγαλα σπυράκια στο κεφάλι!

Χτες έκανα υπέρηχο μαστού και μέσα στην εβδομάδα θα δω τον χειρουργό μαστού. Εν τω μεταξύ τον επόμενο μήνα θέλω να βάλω μια βλαστοκυστη αλλά δεν ξέρω αν πρέπει με τις κύστες στο μαστό. 

Γεια σου Αγάπη! Καλή επιτυχία. Κι εγώ έχω ινοαδενώματα που τα παρακολουθώ, αλλά προς το παρόν δεν έχουν επηρεαστεί από διεγέρσεις και εγκυμοσύνη. Επίσης μια φίλη μου, που το στήθος της είναι γεμάτο κύστες και κάνει συνεχώς παρακεντήσεις, έκανε κανονικά εμφύτευση και τώρα έχει ένα παιδάκι. Μετά την εγκυμοσύνη εμφανίστηκαν κι άλλες κι αυτές που είχε έγιναν τεράστιες. Διεγέρσεις, απ' ότι θυμάμαι, με φυσικούς πήγε, δεν πήρε πολλά φάρμακα, τις κύστες τις είχε ούτως ή άλλως. Αν γέμισες τώρα ξαφνικά και δεν τις είχες νωρίτερα, να το κοιτάξεις οπωσδήποτε. Η υγεία σου είναι πάνω απ' όλα. Στην πρώτη διέγερση ανταποκρίθηκες καλά; Είχες πάρει διαφορετικά φάρμακα; Ίσως όλα παίζουν τον ρόλο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Φίλες μου αγαπημένες έχουν περάσει 5 μέρες από την ετ που έκανα τη Δευτέρα και αρχίζω να αγχώνομαι...

Ξέρω ότι αυτές τις 2 εβδομάδες όλα τα συμπτώματα προέρχονται από τα φάρμακα, αλλά από προχτές έχω κάτι ενοχλήσεις στην κοιλιά μου (λίγο πρός τα δεξιά μάλιστα) και τρέμω μήπως είναι προετοιμασία για αδιαθεσία...

Άλλες στιγμές σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι το εμβρυάκι που μεγαλώνει... Αχ τι τρέλα είναι αυτή!!!

Δεν ξέρω πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι το άλλο Σάββατο που θα κάνω το τεστ...

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαινω!! Αλλά από τις τόσες ορμόνες που παίρνουμε ο οργανισμός μας ταράζεται! Προσπάθησε να τα αγνοείς!!! Εγώ ένιωθα σαν πονακια  περιόδου όταν έπαιρνε την Prolutex, πριν την εμβρυομεταφορα. Το έχει νιώσει καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Γεια σου Αγάπη! Καλή επιτυχία. Κι εγώ έχω ινοαδενώματα που τα παρακολουθώ, αλλά προς το παρόν δεν έχουν επηρεαστεί από διεγέρσεις και εγκυμοσύνη. Επίσης μια φίλη μου, που το στήθος της είναι γεμάτο κύστες και κάνει συνεχώς παρακεντήσεις, έκανε κανονικά εμφύτευση και τώρα έχει ένα παιδάκι. Μετά την εγκυμοσύνη εμφανίστηκαν κι άλλες κι αυτές που είχε έγιναν τεράστιες. Διεγέρσεις, απ' ότι θυμάμαι, με φυσικούς πήγε, δεν πήρε πολλά φάρμακα, τις κύστες τις είχε ούτως ή άλλως. Αν γέμισες τώρα ξαφνικά και δεν τις είχες νωρίτερα, να το κοιτάξεις οπωσδήποτε. Η υγεία σου είναι πάνω απ' όλα. Στην πρώτη διέγερση ανταποκρίθηκες καλά; Είχες πάρει διαφορετικά φάρμακα; Ίσως όλα παίζουν τον ρόλο τους.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα ίδια φάρμακα έπαιρνα gonal, averkap, ovitrelle. Τότε δεν είχε ωριμάσει κανένα από τα 6 ωάρια. Τώρα έχω μια βλαστοκυστη 5 ημερών στην κατάψυξη. Ήταν να κάνω εμβρυομεταφορα αυτόν τον μήνα αλλά είχε καθυστέρηση 25 μέρες κ λόγω Πάσχα αποφάσισα να την κάνω στην επόμενη περίοδο. 

Η φίλη σου πονούσε; Από προχτές πονάω κ στους δύο μαστούς κ το δεξί χέρι από την μασχάλη μέχρι τον αγκώνα. Αγχώνομαι γιατί αν μείνω έγκυος σίγουρα θα επιδεινωθεί η κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Φίλες μου αγαπημένες έχουν περάσει 5 μέρες από την ετ που έκανα τη Δευτέρα και αρχίζω να αγχώνομαι...

Ξέρω ότι αυτές τις 2 εβδομάδες όλα τα συμπτώματα προέρχονται από τα φάρμακα, αλλά από προχτές έχω κάτι ενοχλήσεις στην κοιλιά μου (λίγο πρός τα δεξιά μάλιστα) και τρέμω μήπως είναι προετοιμασία για αδιαθεσία...

Άλλες στιγμές σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι το εμβρυάκι που μεγαλώνει... Αχ τι τρέλα είναι αυτή!!!

Δεν ξέρω πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι το άλλο Σάββατο που θα κάνω το τεστ...

Γλυκια μου Λιλη δε μπορω να βοηθησω γτ δν εχω φτασει στο σταδιο που εισαι.. 

Ωστοσο ολα τα κοριτσια της ομαδας μας μοιραζονται την ανησυχια τους καθως περιμενουν να κυλησουν οι μερες για τη χοριακη.. κι εγω τωρα π εκανα διεγερση ειχα αρκετους πονους περιοδου κ φανταζομαι καπως ετσι θα ειναι κ μετα την ετ...

Λιγο οι πονοι κ οι ενοχλησεις απ τις ορμονες κ τα φαρμακα π παιρνουμε, λιγο ο φοβος ενδεχομενης αρνητικης εκβασης, δε θελει κ πολυ να αρχισει το μυαλο ν κανει απαισιοδοξες σκεψεις..

Υπομονη κοριτσι μου.. Φανταζομαι οτι δν ειναι ευκολο αλλα μονο σε λιγες μερες θα ξερουμε τι πραγματικα εγινε...

Σου στελνω πολλη πολλη θετικη ενεργεια!! Πηγα σμρ κ στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου κ αναψα κερακι για ολες μας!! Να την ευχαριστησω π μας εχει καλα, γερες κ ολα τα αλλα θα ερθουν!! 

Μη φοβασαι κ τ@ κουκουνι@ σου σε παιδευουν γτ θελουν να φωλιασουν εκει μεσα!!!🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα ίδια φάρμακα έπαιρνα gonal, averkap, ovitrelle. Τότε δεν είχε ωριμάσει κανένα από τα 6 ωάρια. Τώρα έχω μια βλαστοκυστη 5 ημερών στην κατάψυξη. Ήταν να κάνω εμβρυομεταφορα αυτόν τον μήνα αλλά είχε καθυστέρηση 25 μέρες κ λόγω Πάσχα αποφάσισα να την κάνω στην επόμενη περίοδο. 

Η φίλη σου πονούσε; Από προχτές πονάω κ στους δύο μαστούς κ το δεξί χέρι από την μασχάλη μέχρι τον αγκώνα. Αγχώνομαι γιατί αν μείνω έγκυος σίγουρα θα επιδεινωθεί η κατάσταση. 

Η φίλη μου πονάει πάντα όταν γεμίζουν υγρό και τρέχει για παρακεντήσεις. Αυτό γίνεται συστηματικά ανά διαστήματα, χρόνια τώρα, ακόμη και στην εγκυμοσύνη είχε πάει. Απλά, όπως σου είπα, προϋπήρχαν, δεν έμφανίστηκαν από τις διεγέρσεις, ενδεχομένως με την εγκυμοσύνη αυξήθηκαν. 

Να πας οπωσδήποτε σε μαστολόγο να το κοιτάξει και να κάνεις υπερηχογράφημα, μαστογραφία, ό,τι χρειάζεται, αν δεν έχεις κάνει φέτος. Η εμβρυομεταφορά μπορεί να περιμένει. Εντάξει, οι κύστες δεν είναι επικίνδυνες ως εύρημα, κάποιες μάλιστα απορροφώνται, απλά θέλουν παρακολούθηση, είναι λίγο κουραστικές. Λογικά έχουν γεμίσει υγρό, ίσως κάποια είναι ψηλά στον μαστό κι επηρεάζει τους λεμφαδένες, γι' αυτό πονάς το χέρι. Μην κάνουμε υποθέσεις όμως. Θα σου πει ο γιατρός, μην φοβάσαι. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η RAM21 είπε:

Η φίλη μου πονάει πάντα όταν γεμίζουν υγρό και τρέχει για παρακεντήσεις. Αυτό γίνεται συστηματικά ανά διαστήματα, χρόνια τώρα, ακόμη και στην εγκυμοσύνη είχε πάει. Απλά, όπως σου είπα, προϋπήρχαν, δεν έμφανίστηκαν από τις διεγέρσεις, ενδεχομένως με την εγκυμοσύνη αυξήθηκαν. 

Να πας οπωσδήποτε σε μαστολόγο να το κοιτάξει και να κάνεις υπερηχογράφημα, μαστογραφία, ό,τι χρειάζεται, αν δεν έχεις κάνει φέτος. Η εμβρυομεταφορά μπορεί να περιμένει. Εντάξει, οι κύστες δεν είναι επικίνδυνες ως εύρημα, κάποιες μάλιστα απορροφώνται, απλά θέλουν παρακολούθηση, είναι λίγο κουραστικές. Λογικά έχουν γεμίσει υγρό, ίσως κάποια είναι ψηλά στον μαστό κι επηρεάζει τους λεμφαδένες, γι' αυτό πονάς το χέρι. Μην κάνουμε υποθέσεις όμως. Θα σου πει ο γιατρός, μην φοβάσαι. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! ❤️

Και τον/ τον γυναικολόγο σου βέβαια να ρωτήσεις πρώτα - πρώτα! Και αυτοί γνωρίζουν για τον μαστό και μπορούν να γράψουν εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2024 at 8:41 ΜΜ, ο/η lilly1984 είπε:

Φίλες μου αγαπημένες έχουν περάσει 5 μέρες από την ετ που έκανα τη Δευτέρα και αρχίζω να αγχώνομαι...

Ξέρω ότι αυτές τις 2 εβδομάδες όλα τα συμπτώματα προέρχονται από τα φάρμακα, αλλά από προχτές έχω κάτι ενοχλήσεις στην κοιλιά μου (λίγο πρός τα δεξιά μάλιστα) και τρέμω μήπως είναι προετοιμασία για αδιαθεσία...

Άλλες στιγμές σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι το εμβρυάκι που μεγαλώνει... Αχ τι τρέλα είναι αυτή!!!

Δεν ξέρω πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι το άλλο Σάββατο που θα κάνω το τεστ...

Καλημέρα σε όλες!!!

Κορίτσι μου δύσκολο διάστημα διανύεις.. Το μυαλό τρελαίνεται! Θέλει γερά νεύρα να αντέξεις τα σκαμπανευάσματα! Θα σου πω να έχεις δύναμη, να μας στέλνεις όποτε σε παίρνει από κάτω για να σου δίνουμε στ΄΄ηριξη και γενικά να μας στέλνεις!!!  Ίσως το μωράκι σου να είναι εκεί τώρα και να μεγαλώνει, να χαμογελάς!!! Όλα θα πάνε καλά! Πραγματικά εύχομαι να τα καταφέρετε, θα χαρώ πάααααααααααααρα πολύ!!!! Σου αξίζουν τα καλύτερα!!!🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2024 at 8:41 ΜΜ, ο/η lilly1984 είπε:

Φίλες μου αγαπημένες έχουν περάσει 5 μέρες από την ετ που έκανα τη Δευτέρα και αρχίζω να αγχώνομαι...

Ξέρω ότι αυτές τις 2 εβδομάδες όλα τα συμπτώματα προέρχονται από τα φάρμακα, αλλά από προχτές έχω κάτι ενοχλήσεις στην κοιλιά μου (λίγο πρός τα δεξιά μάλιστα) και τρέμω μήπως είναι προετοιμασία για αδιαθεσία...

Άλλες στιγμές σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι το εμβρυάκι που μεγαλώνει... Αχ τι τρέλα είναι αυτή!!!

Δεν ξέρω πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι το άλλο Σάββατο που θα κάνω το τεστ...

@lilly1984 μ ολα τα συμπτώματα π εχεις τωρα ειναι απο τα φάρμακα. Αν θυμαμαι καλα απο την 2 μερα της Ετ ένιωθα πονάκια περιόδου κ τσιμπηματάκια στην μήτρα. Πρησμένο στήθος σε σημείο να μην μπορω να το αγγίξω όπου  μετα την θετικη  Χοριακή ξεπρήστικε   τελείως.  Το ξέρω ειναι δύσκολες αυτες οι μερες αλλα  Υπομονή κοριτσακι μ. Ευχομαι σε λίγες μερες να μας πεις τα ευχάριστα 🤰🙏🌈🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2024 at 7:39 ΜΜ, ο/η RAM21 είπε:

Η φίλη μου πονάει πάντα όταν γεμίζουν υγρό και τρέχει για παρακεντήσεις. Αυτό γίνεται συστηματικά ανά διαστήματα, χρόνια τώρα, ακόμη και στην εγκυμοσύνη είχε πάει. Απλά, όπως σου είπα, προϋπήρχαν, δεν έμφανίστηκαν από τις διεγέρσεις, ενδεχομένως με την εγκυμοσύνη αυξήθηκαν. 

Να πας οπωσδήποτε σε μαστολόγο να το κοιτάξει και να κάνεις υπερηχογράφημα, μαστογραφία, ό,τι χρειάζεται, αν δεν έχεις κάνει φέτος. Η εμβρυομεταφορά μπορεί να περιμένει. Εντάξει, οι κύστες δεν είναι επικίνδυνες ως εύρημα, κάποιες μάλιστα απορροφώνται, απλά θέλουν παρακολούθηση, είναι λίγο κουραστικές. Λογικά έχουν γεμίσει υγρό, ίσως κάποια είναι ψηλά στον μαστό κι επηρεάζει τους λεμφαδένες, γι' αυτό πονάς το χέρι. Μην κάνουμε υποθέσεις όμως. Θα σου πει ο γιατρός, μην φοβάσαι. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! ❤️

Τον τελευταίο χρόνο έχω κάνει 3 φορές υπέρηχο προληπτικά αλλά και για να ξέρουμε τις διαφορές μετά την διέγερση. Έχω αφαιρέσει στο παρελθόν ινοαδενωματα αλλά πρώτη φορά έχω πολλές κύστες κ μεγάλες. Ένας λόγος που καθυστέρησα να κάνω δεύτερη εξωσωματική ήταν τα προβλήματα με τον μαστό και τώρα έχουμε φοβηθεί. Περιμένω να δω τον γιατρό να μου λύσει πολλές απορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2024 at 1:20 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου δεν το πιστευω!!!!!!! 🥺

Εχουμε και 5ο κουκουνακι!!!!!! Εμβρυακι Day6 με grade 4ΑΑ κι αυτο!!!!! αχ κοριτσια τι συγκινηση ειναι αυτη!!!! νιωθω να πεταω!!!!!! 

Antonia2 πόσο χαίρομαι για εσένα έχεις κάθε δίκιο να νιώθεις πως πετάς  και να είσαι συγκινημένη .Τα αποτελέσματα σου είναι πάρα πολύ καλά και εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα ν΄α έχεις και μια θετικότατη χοριακή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...