Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις On 28/2/2024 at 9:22 ΠΜ, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Ξεκίνησα κι εγώ χτες τη διέγερση με Gonal 300! Άντε να δούμε τι θα δούμε!!!

καλη αρχη κοριτσι μουυυ!!!! 🥰❤️ με το καλο να μαζεψετε αρκετα αυγουλακια και να ερθουν τα μωρακια σας!!!🙏

Ξεκιναω κι εγω!!! περιμενω περιοδο σμρ και ελπιζω να ερθει για να παω αυριο για υπερηχο και αιματολογικες και να ξεκινησουμε με το καλο!!!!

στις On 28/2/2024 at 12:09 ΜΜ, ο/η lilly1984 είπε:

Λογικά αρχές Μαρτίου! Προσπαθώ να μην το πολυ-περιμένω γιατί όποτε το σκέφτομαι πολύ ο κύκλος κάνει τα δικά του και βγαίνω εκτός προγραμματισμού...🤪

με το καλο Λιλη μου!!! να γινει η ετ τη σωστη στιγμη και να ερθουν τα κουκουνια σας με το καλο!!!! να γεμισει η αγκαλια σας ευτυχια!!!🙏❤️🤱

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κορίτσια μ εκανα τον υπέρηχο! Είδαμε ένα σάκο κ λεκιθικό ασκό. Την αλλη Πέμπτη μ είπε μα κανουμε πάλι υπέρηχο !

Νικολ μου τι υπεροχα νεααααααα!!!!!!😁🥰🤩 ο γιατρουλης μας τα εκανε ολα τελεια!!!! αχ ποσο χαιρομαι για εσας!! να πανε ολα καλα και να ακουσετε τον πιο ωραιο ηχο της ζωης σας!!!!💓🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια μου περιμενω σημερα και δε λεει να κατεβει η ρουφιανα η περιοδος.... ΑΜΑΝ!!!! (εκανα και τεστ την Τριτη πρωιμης και βγηκε ολολευκο οποτε ξερω οτι θα ερθει παλι...)

και νευριαζω γτ αν δεν ερθει σημερα θα τρεχω σαββατιατικα να κανω τις εξετασεις σε κλινικη λογικα...;;; και σιγα μην δεχτουν το παραπεμπτικο του εοπυυ.

μηπως γνωριζετε καποιο μικροβιολογικο στην Αθηνα (κατα προτιμηση από Άνω ΠΑτήσια και πάνω γτ μενουμε Μεταμορφωση-ορια με Λυκοβρυση) που να βγαζει τις εξετασεις αυθημερον κι ας ειναι σαββατο;;;🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Εγω κοριτσια μου περιμενω σημερα και δε λεει να κατεβει η ρουφιανα η περιοδος.... ΑΜΑΝ!!!! (εκανα και τεστ την Τριτη πρωιμης και βγηκε ολολευκο οποτε ξερω οτι θα ερθει παλι...)

και νευριαζω γτ αν δεν ερθει σημερα θα τρεχω σαββατιατικα να κανω τις εξετασεις σε κλινικη λογικα...;;; και σιγα μην δεχτουν το παραπεμπτικο του εοπυυ.

μηπως γνωριζετε καποιο μικροβιολογικο στην Αθηνα (κατα προτιμηση από Άνω ΠΑτήσια και πάνω γτ μενουμε Μεταμορφωση-ορια με Λυκοβρυση) που να βγαζει τις εξετασεις αυθημερον κι ας ειναι σαββατο;;;🙂

Κοριτσάκι μου😊 μίλησα πριν με τον γιατρό μας! Θα τα πουμε κ DM

Στο ιασω τα δέχονται μια χαρα τα παραπεμπτικά. Εγώ εκεί τις εκανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Αυτό περιμένω πως κ πως🙏🌈🥰

Συγχαρητήρια Νικόλ μου!!!!🌈🙏Θα ακούσεις και καρδούλα και εύχομαι να απολαύσεις από εδώ και πέρα το υπέροχο ταξίδι της εγκυμοσύνης σου!!! Άντε και στα δικά μας!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Εγω κοριτσια μου περιμενω σημερα και δε λεει να κατεβει η ρουφιανα η περιοδος.... ΑΜΑΝ!!!! (εκανα και τεστ την Τριτη πρωιμης και βγηκε ολολευκο οποτε ξερω οτι θα ερθει παλι...)

και νευριαζω γτ αν δεν ερθει σημερα θα τρεχω σαββατιατικα να κανω τις εξετασεις σε κλινικη λογικα...;;; και σιγα μην δεχτουν το παραπεμπτικο του εοπυυ.

μηπως γνωριζετε καποιο μικροβιολογικο στην Αθηνα (κατα προτιμηση από Άνω ΠΑτήσια και πάνω γτ μενουμε Μεταμορφωση-ορια με Λυκοβρυση) που να βγαζει τις εξετασεις αυθημερον κι ας ειναι σαββατο;;;🙂

Αντωνία μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Ανάλογα με τις εξετάσεις πάντα, αλλά θα σου πρότεινα Ιατρόπολις και Βιοϊατρική! Για επιτροπή τις θέλεις ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κοριτσάκι μου😊 μίλησα πριν με τον γιατρό μας! Θα τα πουμε κ DM

Στο ιασω τα δέχονται μια χαρα τα παραπεμπτικά. Εγώ εκεί τις εκανα. 

Σοβαρααα;;; ουτε π το σκεφτηκα... κ επειδη ο κυκλος μου παιζει απο 28 εως 30 μερες φοβηθηκα οτι θα ερθει η ρουφιανα το Σαββατο κ λεω θα καταληξω την κυριακη στο ιασω κ θα τις χρυσοπληρωσω τις εξετασεις.... 🤑😬

Με εσωσες Νικολ μου!! 🥰❤️🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Αντωνία μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Ανάλογα με τις εξετάσεις πάντα, αλλά θα σου πρότεινα Ιατρόπολις και Βιοϊατρική! Για επιτροπή τις θέλεις ε?

Λιλη μου περασα επιτροπη την περασμενη εβδομαδα!!! Βρηκα κ ολα τα φαρμακα κ ξεκιναω διεγερση!!!!! 🥳🥳🥳🥳✌️✌️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Λιλη μου περασα επιτροπη την περασμενη εβδομαδα!!! Βρηκα κ ολα τα φαρμακα κ ξεκιναω διεγερση!!!!! 🥳🥳🥳🥳✌️✌️🙏

Αντωνία μου γλυκιά καλή αρχή τότε!!!! Να πάνε όλα περίφημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Σοβαρααα;;; ουτε π το σκεφτηκα... κ επειδη ο κυκλος μου παιζει απο 28 εως 30 μερες φοβηθηκα οτι θα ερθει η ρουφιανα το Σαββατο κ λεω θα καταληξω την κυριακη στο ιασω κ θα τις χρυσοπληρωσω τις εξετασεις.... 🤑😬

Με εσωσες Νικολ μου!! 🥰❤️🫶

Ναι έχω κάνει κι εγώ εξετάσεις στο Ιασώ με παραπεμπτικό, στο -2 αν δεν κάνω λάθος είναι, αλλά επιβεβαίωσε το με ένα τηλ. μην τυχόν σου πουν ότι Σκ λειτουργούν μόνο ως εφημερεύον ιδιωτικό κτλ. Ποτέ δεν ξέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Αντωνία μου γλυκιά καλή αρχή τότε!!!! Να πάνε όλα περίφημα!!!!

Μακαρι Λιλη μου!!!! 🙏❤️ Να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🥰🤰👩‍🍼🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

Ναι έχω κάνει κι εγώ εξετάσεις στο Ιασώ με παραπεμπτικό, στο -2 αν δεν κάνω λάθος είναι, αλλά επιβεβαίωσε το με ένα τηλ. μην τυχόν σου πουν ότι Σκ λειτουργούν μόνο ως εφημερεύον ιδιωτικό κτλ. Ποτέ δεν ξέρεις! 

Ευχαριστω Μαγια μου γ τη βοηθεια!!!❤️

Τους καλεσα κ μου ειπαν δευτ-σαβ κανουν εξετασεις με παραπεμπτικο του εοπυυ!! 

Κυριακη δν κανουν οπως κ υπολοιπα διαγνωστικα..

Η περιοδος ακομα ν το παρει αποφαση να κατεβει οποτε με βλεπω δευτερα ν κανω αιματολογικες... αναλογα κ τι θα μου πει ο γιατρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Μαγια μου γ τη βοηθεια!!!❤️

Τους καλεσα κ μου ειπαν δευτ-σαβ κανουν εξετασεις με παραπεμπτικο του εοπυυ!! 

Κυριακη δν κανουν οπως κ υπολοιπα διαγνωστικα..

Η περιοδος ακομα ν το παρει αποφαση να κατεβει οποτε με βλεπω δευτερα ν κανω αιματολογικες... αναλογα κ τι θα μου πει ο γιατρος..

Στο Μητέρα έχω κάνει και Κυριακή, πάρε ρώτα για σιγουριά και εκεί (με παραπεμπτικό εννοείτε!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Στο Μητέρα έχω κάνει και Κυριακή, πάρε ρώτα για σιγουριά και εκεί (με παραπεμπτικό εννοείτε!)

Ωωω ευχαριστω!!! ❤️

Ειστε θησαυρος ρε κοριτσια! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Στο Μητέρα έχω κάνει και Κυριακή, πάρε ρώτα για σιγουριά και εκεί (με παραπεμπτικό εννοείτε!)

Κοριτσι μου πηρα τηλ στο Μητερα κ αρχικα με ρωτησαν αν ειμαι εγκυος...

Επειτα με ρωτησαν ποιος ειναι ο γιατρος μου. Ο γιατρος μου δν ειναι στο μητερα κ μου ειπαν οτι πρεπει να μου κλεισουν ραντεβου γ ν κανω αιματολογικες με εοπυυ... Κ ραντεβου κλεινουν μονο μετα δευτ κ παρασκευης...

Τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου πηρα τηλ στο Μητερα κ αρχικα με ρωτησαν αν ειμαι εγκυος...

Επειτα με ρωτησαν ποιος ειναι ο γιατρος μου. Ο γιατρος μου δν ειναι στο μητερα κ μου ειπαν οτι πρεπει να μου κλεισουν ραντεβου γ ν κανω αιματολογικες με εοπυυ... Κ ραντεβου κλεινουν μονο μετα δευτ κ παρασκευης...

Τι να πω... 

Ααα δεν την ήξερα αυτή τη διαφοροποίηση.. ναι εγώ είμαι στο Υγεία IVF και ίσως για αυτό.. τι μλκια.. κρίμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Μαγια μου γ τη βοηθεια!!!❤️

Τους καλεσα κ μου ειπαν δευτ-σαβ κανουν εξετασεις με παραπεμπτικο του εοπυυ!! 

Κυριακη δν κανουν οπως κ υπολοιπα διαγνωστικα..

Η περιοδος ακομα ν το παρει αποφαση να κατεβει οποτε με βλεπω δευτερα ν κανω αιματολογικες... αναλογα κ τι θα μου πει ο γιατρος..

Ναι δεν πιστεύω ότι είσαι η μόνη μωρέ που έρχεται η περίοδος Σάββατο, θα ξέρει ο γιατρός τη λύση! Μη σκας!! 
Καλή επιτυχία σε όλα!!! 💞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Ααα δεν την ήξερα αυτή τη διαφοροποίηση.. ναι εγώ είμαι στο Υγεία IVF και ίσως για αυτό.. τι μλκια.. κρίμα!

Ναι μωρε τα κοιτανε αυτα απ οτι καταλαβα.. δν πειραζει.. 

Το πολυ πολυ κανω τη Δευτερα..

Ευχαριστω γ τη βοηθεια!! ❤️

στις πριν 49 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

Ναι δεν πιστεύω ότι είσαι η μόνη μωρέ που έρχεται η περίοδος Σάββατο, θα ξέρει ο γιατρός τη λύση! Μη σκας!! 
Καλή επιτυχία σε όλα!!! 💞🤞🤞🤞

Ευχαριστω κοριτσι μου! ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι μωρε τα κοιτανε αυτα απ οτι καταλαβα.. δν πειραζει.. 

Το πολυ πολυ κανω τη Δευτερα..

Ευχαριστω γ τη βοηθεια!! ❤️

Ευχαριστω κοριτσι μου! ❤️🙏

Και το Σάββατο να έρθει κορίτσι μου οι εξετάσεις γίνονται 2η ή 3η μέρα οπότε μια χαρά καλυμμένη είσαι.μην αγχωνεσαι κ μη τρέχεις πουθενά κυριακάτικο. Αντε να έρθει με τι καλό να ξεκινήσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Και το Σάββατο να έρθει κορίτσι μου οι εξετάσεις γίνονται 2η ή 3η μέρα οπότε μια χαρά καλυμμένη είσαι.μην αγχωνεσαι κ μη τρέχεις πουθενά κυριακάτικο. Αντε να έρθει με τι καλό να ξεκινήσετε!

Ευχαριστω Ζενια μου γ τις ευχες!!! 😊🥰

Ναι μωρε χαωθηκα λιγο γτ την περιμενα Πεμπτη κ στο μυαλο μου τα ειχα τακτοποιησει.. γτ ειναι το προγραμμα της διεγερσης λιγο βαρυ γ να συντονισεις φαρμακα, αιματολογικες, υπερηχους κλπ.. τλχ γ μενα π ειναι κ πρωτη φορα, καταλαβαινεις....

Ας ερθει οποτε θελει κ ολα θα γινουν...

Ευχομαι κ σ εσενα οτι καλυτερο!! ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Ζενια μου γ τις ευχες!!! 😊🥰

Ναι μωρε χαωθηκα λιγο γτ την περιμενα Πεμπτη κ στο μυαλο μου τα ειχα τακτοποιησει.. γτ ειναι το προγραμμα της διεγερσης λιγο βαρυ γ να συντονισεις φαρμακα, αιματολογικες, υπερηχους κλπ.. τλχ γ μενα π ειναι κ πρωτη φορα, καταλαβαινεις....

Ας ερθει οποτε θελει κ ολα θα γινουν...

Ευχομαι κ σ εσενα οτι καλυτερο!! ❤️🙏

Καλή αρχή κορίτσι! Να σου πάνε όλα τέλεια! Το Ιασώ κάνει σίγουρα εξετάσεις κ Κυριακή, απλά δεν ξέρω τι παίζει με ΕΟΠΥΥ. Πάντως μπορείς κ 3η μέρα. Ξέρω ότι ο γιατρός προτιμάει 2η αλλά δεν είναι απαγορευτικό... Προτείνω να ρωτήσεις! Έτσι κ αλλιώς θα θέλει κ υπέρηχο ταυτόχρονα οπότε θα μιλήσετε!

Και πάλι με το καλό όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας!

Σταμάτησα τα φάρμακα για ετ στις 22 

Στις 24 μου ήρθε περίοδος και τελείωσε στις 5 μέρες 

Σήμερα ξανά κόκκινο αιμα είναι φυσιολογικό? 

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marine είπε:

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας!

Σταμάτησα τα φάρμακα για ετ στις 22 

Στις 24 μου ήρθε περίοδος και τελείωσε στις 5 μέρες 

Σήμερα ξανά κόκκινο αιμα είναι φυσιολογικό? 

Ευχαριστώ

Καλησπέρα. Δεν είμαι σίγουρη. Μαλλον μια μικρή ανωμαλία στην περίοδο σου λόγω των φαρμακων. Σ εμένα συμβαίνει κάτι παρόμοιο σχεδον σε καθε κυκλο. Να εχω αίμα για 2 μέρες, κανονικη ροη, την τρίτη μερα σταματάει σχεδόν και την 4η ξαναρχίζει με κόκκινο και καφέ, μέχρι που τελειώνει. Όχι μεγάλη ροή όμως. Έχει σημασία αν βλέπεις μεγάλη διαφορά σε σχέση με την κανονική σου περίοδο. Αν δεις και συνεχίζεται, κάνε μια ερώτηση στον γιατρο σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλή αρχή κορίτσι! Να σου πάνε όλα τέλεια! Το Ιασώ κάνει σίγουρα εξετάσεις κ Κυριακή, απλά δεν ξέρω τι παίζει με ΕΟΠΥΥ. Πάντως μπορείς κ 3η μέρα. Ξέρω ότι ο γιατρός προτιμάει 2η αλλά δεν είναι απαγορευτικό... Προτείνω να ρωτήσεις! Έτσι κ αλλιώς θα θέλει κ υπέρηχο ταυτόχρονα οπότε θα μιλήσετε!

Και πάλι με το καλό όλα!

Ευχαριστω Τοκυο μου κ γ τις ευχες κ γ τη βοηθεια!! ❤️🥰

Εννοειται πηρα τηλ το γιατρο το πρωι κ μου ειπε αναλυτικα τι θ κανω! Αυριο θ κανω αιματολογικες στο ιασω κ με ρωτησε αν εχω παραπεμπτικο οποτε υποθετω θα γινουν μεσω εοπυυ..

Ειναι τοσο αναλυτικος κ λεπτομερης π με κανει κ νιωθω πολυ καλα μαζι του! Μεγαλη ασφαλεια!! 

Ελπιζω ν πανε ολα καλα! 🙏

Ευχομαι κ σ εσενα ο,τι καλυτερο!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Τοκυο μου κ γ τις ευχες κ γ τη βοηθεια!! ❤️🥰

Εννοειται πηρα τηλ το γιατρο το πρωι κ μου ειπε αναλυτικα τι θ κανω! Αυριο θ κανω αιματολογικες στο ιασω κ με ρωτησε αν εχω παραπεμπτικο οποτε υποθετω θα γινουν μεσω εοπυυ..

Ειναι τοσο αναλυτικος κ λεπτομερης π με κανει κ νιωθω πολυ καλα μαζι του! Μεγαλη ασφαλεια!! 

Ελπιζω ν πανε ολα καλα! 🙏

Ευχομαι κ σ εσενα ο,τι καλυτερο!!! 😍

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, οι ευχές μου μαζί σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...