Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Θα πετύχουν με την πρώτη κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!! 🥰 Σου στέλνω κ εδώ γιατί τώρα το είδα το μήνυμα εδω... Σε λίγο καιρό θα λέμε τα θετικά μας νέα 🙏🤰

Έτσι πιστευω κ εγώ! Πρέπει να έχουμε θετική ψυχολογία και αισιοδοξία και πίστη για να τα καταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κορίτσια μ πως είστε; 
2 χοριακή σημερα 750 από 259 που ήταν την Τριτη. 
εχω μπερδευτεί λιγο ομως με την tsh. Την Τριτη βγήκε 4,9 κ σημερα 2,7. Μ ανέβασε ο γιατρός το χάπι απο εχθες αλλα πως γίνετε να εχει τόση διαφορα; Θα κανω κ αλλη μέτρηση νομίζω γιατι μ αγχώνει…

Διπλασιάστηκε η χοριακη σου !! Αυτό είναι πολύ θετικό 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η stalitsa stal είπε:

Σ Ευχαριστω ομορφιά μ! Συγχαρητήρια σε σένα!!

εσυ είχες πολλά εμβρυακια στην κατάψυξη;;

Είχα 6 στο σύνολο.

2 πολύ καλής ποιότητας, 2 καλής κ 2 αρχομένες βλαστοκύστες. Ετσι μ τα πειριεγραψε ο γιατρούλης μ.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Είχα 6 στο σύνολο.

2 πολύ καλής ποιότητας, 2 καλής κ 2 αρχομένες βλαστοκύστες. Ετσι μ τα πειριεγραψε ο γιατρούλης μ.
 

Είχες 6 βλαστοκυστες σύνολο;; Εγώ αγχώνομαι λίγο γτ από τα 7 ώριμα, γονιμοποιήθηκαν τα 4 και τα 2 από αυτά έγιναν βλαστοκυστες. Θέλω να είναι κ οι τυχερές μου 🪷❤️🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stalitsa stal είπε:

Είχες 6 βλαστοκυστες σύνολο;; Εγώ αγχώνομαι λίγο γτ από τα 7 ώριμα, γονιμοποιήθηκαν τα 4 και τα 2 από αυτά έγιναν βλαστοκυστες. Θέλω να είναι κ οι τυχερές μου 🪷❤️🎈

Ναι 6 στο σύνολο. 
Θα είναι κοριτσι μ πίστεψε το κ θα είναι🥰🙏🌈🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κορίτσια μ πως είστε; 
2 χοριακή σημερα 750 από 259 που ήταν την Τριτη. 
εχω μπερδευτεί λιγο ομως με την tsh. Την Τριτη βγήκε 4,9 κ σημερα 2,7. Μ ανέβασε ο γιατρός το χάπι απο εχθες αλλα πως γίνετε να εχει τόση διαφορα; Θα κανω κ αλλη μέτρηση νομίζω γιατι μ αγχώνει…

Συγχαρητήρια!! Μπράβο!! Όλα με το καλό! 
Θα σου έλεγα να κάνεις έναν επανέλεγχο σε άλλο εργαστήριο γιατί κι εγώ στην αρχή της κύησης είχα πάθει μεγάλο πατατράκ με εξετάσεις που βγήκαν οι τιμές χάλια σε εργαστήριο που πήγαινα πολλα χρόνια κ αποδείχθηκαν λάθος! Επίσης για καλό κ για κακό πήγαινε 12ωρο νηστική κ εννοείται χωρίς χάπι! Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

Ναι 6 στο σύνολο. 
Θα είναι κοριτσι μ πίστεψε το κ θα είναι🥰🙏🌈🎈

Μπραβο !! Πολλά!! Ποσά είχες κατεβάσει κ είχαν γονιμοποιηθεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Η μόνη πε΄ριπτωση με υπέρηχο στην κοιλιά, τουλάχιστον από την εμπειρία μου, είναι στην εμβρυομεταφορά, όπου ο γιατρός προσπαθεί να εντοπίσει το κατάλληλο σημείο στη μήτρα ενδοκολπικά και μια νοσηλεύτρια κρατάει τον εξωτερικό υπερηχογράφο και βοηθάει στοχεύοντας στην περιοχή της μήτρας, της κύστεως κτλ. Ναι, οι υπέρηχοι κανονικά γίνονται πιο τακτικά και ο τελευταίος σίγουρα δυο μέρες πριν την ωοληψία, με ταυτόχρονο έλεγχο ορμονών. Πόσο μάλλον σ εσένα με αυτά τα ωάρια!

Εύχομαι να βγάλεις άκρη και άλλη τέτοια εμπειρία να μη ξαναζήσεις!🙏

σιγα μην έχανε την Κυριακή της για έναν υπέρηχο. Περιμένω το τηλεφώνημά της την Παρασκευή. Απλα μου έχει κανει ανω κατω τη διαθεση. Αυριο θα πηγαινα για εμβρυομεταφορα αν τα επερναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stalitsa stal είπε:

Μπραβο !! Πολλά!! Ποσά είχες κατεβάσει κ είχαν γονιμοποιηθεί;

18 μ πήρε. Απο αυτα τα 12 ήταν ώριμα.🥚

γονιμοποιήθηκαν τα 10

3ημερων έφτασαν τα 7

κ βλαστοκυστες τα 6 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Συγχαρητήρια!! Μπράβο!! Όλα με το καλό! 
Θα σου έλεγα να κάνεις έναν επανέλεγχο σε άλλο εργαστήριο γιατί κι εγώ στην αρχή της κύησης είχα πάθει μεγάλο πατατράκ με εξετάσεις που βγήκαν οι τιμές χάλια σε εργαστήριο που πήγαινα πολλα χρόνια κ αποδείχθηκαν λάθος! Επίσης για καλό κ για κακό πήγαινε 12ωρο νηστική κ εννοείται χωρίς χάπι! Καλή επιτυχία!!

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μ🙏🥰

θα παω παλι την Δευτερα να κανω επανέλεγχο σε αλλο εργαστήριο ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2024 at 9:23 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Κατάφερες ρε θηρίο και απάντησες . Μια χαρά σε βρίσκω . Μπεμπγς πως ειναι ??

 

εδω είναι η απάντηση της πεοκοκτ@cat12

Καλά είναι το αγόρι μου ❤️  πρέπει να περνάει άλμα τώρα και είναι φοβερός γκρίνιας 🤣 

Εσύ πως είσαι; Τα μικρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2024 at 11:24 ΠΜ, ο/η cat12 είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κορίτσι μου... Για ποιον λόγο όμως σου είπαν ότι δημιούργησαν πρόβλημα? Σου έκαναν κάποια εξέταση κ το βρήκαν ότι ήταν λόγω αντιπηκτικών? Εγώ είμαι ποτάμια αίμα λόγω αποβολής κ δεν έπαιρνα τίποτα τότε μόνο φολικό... Αλλά δεν μου έχουν πει να κάνω εξετάσεις άλλες...

 

Σου στέλνω το link με το θέμα που είχα ανοίξει και εξηγώ τα πάντα.. 

Δυστυχώς ναι προσωπικά σε μένα οι αντιπηκτικες προκαλούσαν τις αποβολές μου. 

Λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

 

Σου στέλνω το link με το θέμα που είχα ανοίξει και εξηγώ τα πάντα.. 

Δυστυχώς ναι προσωπικά σε μένα οι αντιπηκτικες προκαλούσαν τις αποβολές μου. 

Λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου

Σε ευχαριστώ πολύ που μου έβαλες το λινκ.. το διάβασα κ πραγματικά πρέπει να ήταν δύσκολο αυτό που πέρασες... Αυτά φοβάμαι που δεν δίνουν βάση κάποιοι γιατροί... Ενώ το σώμα "φωνάζει" ότι κάτι δεν πάει καλά το ρίχνουν στο τυχαίο γεγονός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που μου έβαλες το λινκ.. το διάβασα κ πραγματικά πρέπει να ήταν δύσκολο αυτό που πέρασες... Αυτά φοβάμαι που δεν δίνουν βάση κάποιοι γιατροί... Ενώ το σώμα "φωνάζει" ότι κάτι δεν πάει καλά το ρίχνουν στο τυχαίο γεγονός... 

Δυστυχώς κάποια είναι όντως τυχαία αλλά κάποια άλλα όχι... Σίγουρα δε πρέπει να μπαίνουν όλα στο ίδιο τσουβαλι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια! 

Και γω αρνητικοτατη η χοριακη μου 

Αν και το ήξερα από την αρχή 

Φαινόταν όλο όλο 

Με μέτριας ποιότητας έμβρυα και τα αφήνουν όλα στην τύχη τους

Και δώσε εσύ λεφτά! 

Ξέρει κάποια κάποιον για Θεσσαλονίκη? 

Γτ έχω απογοητευτεί πλήρως και πιστεύω ότι όλοι το ίδιο είναι 

Σας ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η peacock είπε:

Δυστυχώς κάποια είναι όντως τυχαία αλλά κάποια άλλα όχι... Σίγουρα δε πρέπει να μπαίνουν όλα στο ίδιο τσουβαλι. 

 

Καλημέρα peacock μου🥰 έχω προβληματιστεί γενικά γιατί κάνουν πρώτα εξετάσεις πριν σου δώσουν κάποια πράγματα... Κ εσύ πραγματικά ταλαιπωρηθηκες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συναγωνίστριες τελικά η γιατρός ουτε καν με πηρε τηλ να δωσει εξηγήσεις. Γι'αυτό και γω φευγω και παω γι'αλλα. Ευχομαι καλες επιτυχίες σε όλες, καλή δύναμη και υπομονή. Οσες φορές πέφτουμε άλλες τόσες σηκωνόμαστε σ'αυτο το ταξίδι. Ελπιζω να φτάσει μόνο για όλες σε κάποιο λιμάνι. Θα επανέλθω οταν ξεκινήσω ξανα με το καλό. 👋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

Συναγωνίστριες τελικά η γιατρός ουτε καν με πηρε τηλ να δωσει εξηγήσεις. Γι'αυτό και γω φευγω και παω γι'αλλα. Ευχομαι καλες επιτυχίες σε όλες, καλή δύναμη και υπομονή. Οσες φορές πέφτουμε άλλες τόσες σηκωνόμαστε σ'αυτο το ταξίδι. Ελπιζω να φτάσει μόνο για όλες σε κάποιο λιμάνι. Θα επανέλθω οταν ξεκινήσω ξανα με το καλό. 👋

Καλή νέα αρχή και επιτυχία στα νέα σου βήματα! Μην το βάζεις κάτω. Η αδιαφορία της γιατρού σου δυστυχώς επιβεβαιώνει τα λάθη της. Ό,τι χρειαστείς, εμείς είμαστε εδώ να σε ακούσουμε και να βοηθήσουμε.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Καλή νέα αρχή και επιτυχία στα νέα σου βήματα! Μην το βάζεις κάτω. Η αδιαφορία της γιατρού σου δυστυχώς επιβεβαιώνει τα λάθη της. Ό,τι χρειαστείς, εμείς είμαστε εδώ να σε ακούσουμε και να βοηθήσουμε.❤️

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι...οσο και να στεναχωριέμαι δεν αλλάζει κάτι. Ελπίζω να τα καταφέρω, οτι καλύτερο σε όλες.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2024 at 10:50 ΠΜ, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα peacock μου🥰 έχω προβληματιστεί γενικά γιατί κάνουν πρώτα εξετάσεις πριν σου δώσουν κάποια πράγματα... Κ εσύ πραγματικά ταλαιπωρηθηκες...

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, θα διαβάσεις και θα ακούσεις πολλά.... Εσύ φρόντισε να ενημερωθείς και να φιλτράρεις αυτά που θα σου λένε ή θα σου προτείνουν. Ο,τι χρειαστείς είμαι εδώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2024 at 1:59 ΜΜ, ο/η ismini86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Νέα στην παρέα! 

Όσες έχετ κάνει ERA test, μετα τη λήψη είχατε αίμα για μέρες;

Καλησπέρα! 

Απ' ότι θυμάμαι είχα 1-2 μέρες λίγο αίμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2024 at 8:45 ΠΜ, ο/η marine είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια! 

Και γω αρνητικοτατη η χοριακη μου 

Αν και το ήξερα από την αρχή 

Φαινόταν όλο όλο 

Με μέτριας ποιότητας έμβρυα και τα αφήνουν όλα στην τύχη τους

Και δώσε εσύ λεφτά! 

Ξέρει κάποια κάποιον για Θεσσαλονίκη? 

Γτ έχω απογοητευτεί πλήρως και πιστεύω ότι όλοι το ίδιο είναι 

Σας ευχαριστώ πολύ 

Λυπάμαι για την αρνητική χοριακή σ κοριτσακι μ! Παρε το χρόνο σ βρεις γιατρό καλό κ προχωρά! Εγω ακουσει για τον κ Δοβα στο new life πολυ καλα λόγια. Κ εχει πετύχει φιλη μ σε αυτον με την πρωτη δίδυμα. Μ εχει πει τα καλυτερα για αυτον κ το εμβρυολογικο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...