Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κορίτσια 256 η χοριακή! Πριν μίση ωρα μ απάντησε. Σας ευχαριστώ πολυ για την στήριξης σας.

Πολλά συγχαρητήρια!! Καλούς διπλασιασμού Nicol μου. Μια τελειομηνη κ ανέφελη εγκυμοσυνη σου εύχομαι!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Να σου πω κάτι, χωρίς να ξέρω, γιατρός δεν είμαι, απ' τα λίγα που έχω ζήσει. Ωάρια 10 και 13mm την Παρασκευή, δεν μπορεί να τα πάρει την Τρίτη. Είναι πολύ μικρά και δεν προλαβαίνουν να μεγαλώσουν. Το 18ρι ενδεχομένως ναι. Πήγε γι' αυτό, μήπως και τα άλλα έχουν μεγαλώσει κάπως. Αλλά θα ήταν πιο τίμιο να σου πει ότι πάμε για το ένα και βλέπουμε.

Δεν ξέρω τι μονάδες έκανες και με τι ρυθμό μεγαλώνουν τα ωάρια γενικότερα, αλλά εγώ θυμάμαι πολύ καθαρά στην τελευταία μου διέγερση το φθινόπωρο να έχω δύο ωάρια 13mm Παρασκευή κι εγώ και μου τα πήρε την επόμενη Παρασκευή νομίζω 21-22mm, εκεί κάπου. Με συντηρητικό πρωτόκολλο 150 μονάδες και ανταγωνιστές, για να τα κρατήσουμε. Με κάθε επιφύλαξη επαναλαμβάνω, γιατροί δεν είμαστε. Αλλά δεν βλέπω να μπορούσε να τα πάρει και τα τρία στην ίδια ωοληψία.

Ψυχραιμία κορίτσι μου. Έχεις δίκιο...

νομίζω μεγαλώνουν 2mm την αυτό το είχα πάθει και στην τρίτη προσπάθεια, άλλα ηταν μικρά άλλα ηταν μεγάλα και πήγε η ολη φάση δυο βδομάδες για να μεγαλώσουν. Τωρα έβαζα 180 και τις τελευταίες ήμερες 150 συν ανταγωνιστές και η ολη διέγερση πηρε 10 ήμερες. Ίσως θα επρεπε να συνέχιζα τη διέγερση καμία μερα ακόμη και μετα να πάμε για ωοληψια αλλα γιατρος δεν ειμαι. Ισως θεωρησε οτι θα χάσουμε το ωάριο που ηταν 18mm. Σκέφτομαι την επιλογή του φυσικού κύκλου τωρα γιατί δεν θέλω αλλα φάρμακα αλλα από την άλλη μετα απ' αυτό παλι φοβάμαι να μη τύχει ξανα το ιδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η blueocean είπε:

Eχει τύχει σε κάποια να έχει ωορρηξία ακριβώς τη στιγμή της ωοληψίας και να χάσει τα ωάρια?  Τη μια στιγμή να είναι εκεί στον υπέρηχο κα την άλλη να έχουν εξαφανιστεί? Αυτό μου συνέβηκε σήμερα και είμαι να σκάσω.

Τι ατυχία ήταν αυτή βρε κορίτσι μου!! Μου έχει τύχει να πάω για ωοληψία κ να έχει ήδη σπάσει κ πραγματικά μου είχε ανέβει το αίμα στο κεφάλι.  Γιατί τον είχα ρωτήσει να κάνω ενεση ανταγωνιστή όχι δε χρειάζεται είπε γιατι θεώρησε ότι είχαμε περιθώριο με βάση την lh. Εσύ έκανες; τσεκάρετε lh πόσο ήταν το ωοθηλακιο; τώρα ότι κ να πούμε έγινε κ σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

νομίζω μεγαλώνουν 2mm την αυτό το είχα πάθει και στην τρίτη προσπάθεια, άλλα ηταν μικρά άλλα ηταν μεγάλα και πήγε η ολη φάση δυο βδομάδες για να μεγαλώσουν. Τωρα έβαζα 180 και τις τελευταίες ήμερες 150 συν ανταγωνιστές και η ολη διέγερση πηρε 10 ήμερες. Ίσως θα επρεπε να συνέχιζα τη διέγερση καμία μερα ακόμη και μετα να πάμε για ωοληψια αλλα γιατρος δεν ειμαι. Ισως θεωρησε οτι θα χάσουμε το ωάριο που ηταν 18mm. Σκέφτομαι την επιλογή του φυσικού κύκλου τωρα γιατί δεν θέλω αλλα φάρμακα αλλα από την άλλη μετα απ' αυτό παλι φοβάμαι να μη τύχει ξανα το ιδιο.

Έχεις δίκιο, είναι μια επιλογή και ο φυσικός. Αλλά κι εκεί χρειάζεται προσοχή και εμπειρία, γιατί είναι ένα και πολύτιμο. Ναι, περίπου 2mm μεγαλώνουν τη μέρα. Κι εμένα έτσι τα είχε υπολογίσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Zenia z είπε:

Τι ατυχία ήταν αυτή βρε κορίτσι μου!! Μου έχει τύχει να πάω για ωοληψία κ να έχει ήδη σπάσει κ πραγματικά μου είχε ανέβει το αίμα στο κεφάλι.  Γιατί τον είχα ρωτήσει να κάνω ενεση ανταγωνιστή όχι δε χρειάζεται είπε γιατι θεώρησε ότι είχαμε περιθώριο με βάση την lh. Εσύ έκανες; τσεκάρετε lh πόσο ήταν το ωοθηλακιο; τώρα ότι κ να πούμε έγινε κ σε καταλαβαίνω απόλυτα.

😭😭😭Την εκανα την Παρασκευη και ηταν 2,18 και δε μου ειπε να ξανακάνω ανάλυση γιατί ηταν χαμηλή ακόμη απ' ότι μου ειπε. Ενέσεις για διέγερση έβαζα πάντοτε 21:30 μεχρι και Σάββατο και την Κυριακή στις 21:00 έβαλα την 36ωρη. 8μιση η ωρα σήμερα μπήκα για ωοληψια και πριν με κοιμησει τα ειδε στον υπέρηχο. Τωρα τι συνεβηκε πραγματικά δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχω κουραστεί σωματικά και ψυχολογικά 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

νομίζω μεγαλώνουν 2mm την αυτό το είχα πάθει και στην τρίτη προσπάθεια, άλλα ηταν μικρά άλλα ηταν μεγάλα και πήγε η ολη φάση δυο βδομάδες για να μεγαλώσουν. Τωρα έβαζα 180 και τις τελευταίες ήμερες 150 συν ανταγωνιστές και η ολη διέγερση πηρε 10 ήμερες. Ίσως θα επρεπε να συνέχιζα τη διέγερση καμία μερα ακόμη και μετα να πάμε για ωοληψια αλλα γιατρος δεν ειμαι. Ισως θεωρησε οτι θα χάσουμε το ωάριο που ηταν 18mm. Σκέφτομαι την επιλογή του φυσικού κύκλου τωρα γιατί δεν θέλω αλλα φάρμακα αλλα από την άλλη μετα απ' αυτό παλι φοβάμαι να μη τύχει ξανα το ιδιο.

Κορίτσι μου τώρα είδα κ τις υπόλοιπες απαντήσεις σου. Εσύ δηλαδή ήσουν ξύπνια στον υπέρηχο τα είδες τα 3 ωοθηλακια; Φοβάμαι ότι θα συμφωνήσω με τη Ram21 όλα μαζί έσκασαν στο λεπτο; μήπως κατά τη διαδικασία κάτι δε πήγε καλά; ή αλήθεια ειναι ότι ωάρια δε συμβαδιζαν στο μέγεθος ίσως οριακά να έπαιρνε και το 13. Δε σου έδωσε ενεση ανταγωνιστή orgalutran ή cetrotide να αποφύγει την ωορήξια; πάντως κ σε εμένα η ηλικία κου έφταιγε 39 τότε..που εκανα ωορήξια..αυτός που δεν τα υπολόγισε καλά ούτε λόγος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zenia z είπε:

Κορίτσι μου τώρα είδα κ τις υπόλοιπες απαντήσεις σου. Εσύ δηλαδή ήσουν ξύπνια στον υπέρηχο τα είδες τα 3 ωοθηλακια; Φοβάμαι ότι θα συμφωνήσω με τη Ram21 όλα μαζί έσκασαν στο λεπτο; μήπως κατά τη διαδικασία κάτι δε πήγε καλά; ή αλήθεια ειναι ότι ωάρια δε συμβαδιζαν στο μέγεθος ίσως οριακά να έπαιρνε και το 13. Δε σου έδωσε ενεση ανταγωνιστή orgalutran ή cetrotide να αποφύγει την ωορήξια; πάντως κ σε εμένα η ηλικία κου έφταιγε 39 τότε..που εκανα ωορήξια..αυτός που δεν τα υπολόγισε καλά ούτε λόγος. 

Ήμουν ξύπνια ναι στον υπέρηχο .Ναι, εκανα τη cetrodite.  Εν τω μεταξύ με πονούσε η κοιλιά, είχα ξυπνήσει βασικά με πoνάκια κατω χαμηλά και αναρωτήθηκα και γω τι συμβαίνει γιατί δε μου είχε συμβεί τις προηγούμενες φορες. Της ειπα οτι με ποναει η κοιλια και οτι συνήθως αυτό μου συμβαίνει όταν εχω ωορρηξία. Τελικά είχα δικιο. Είμαι πιο ήρεμη μεν τωρα απλα όλα αδικα βρε παιδι μου τόσος κοπος για το τίποτα αυτό με χαλάει. Ο παράγοντας χρόνος επίσης δεν βοηθά νιώθω μια συνεχή πίεση να προλάβω καλά ωάρια γιατί εχω και χαμηλή AMH.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η blueocean είπε:

Ήμουν ξύπνια ναι στον υπέρηχο .Ναι, εκανα τη cetrodite.  Εν τω μεταξύ με πονούσε η κοιλιά, είχα ξυπνήσει βασικά με πoνάκια κατω χαμηλά και αναρωτήθηκα και γω τι συμβαίνει γιατί δε μου είχε συμβεί τις προηγούμενες φορες. Της ειπα οτι με ποναει η κοιλια και οτι συνήθως αυτό μου συμβαίνει όταν εχω ωορρηξία. Τελικά είχα δικιο. Είμαι πιο ήρεμη μεν τωρα απλα όλα αδικα βρε παιδι μου τόσος κοπος για το τίποτα αυτό με χαλάει. Ο παράγοντας χρόνος επίσης δεν βοηθά νιώθω μια συνεχή πίεση να προλάβω καλά ωάρια γιατί εχω και χαμηλή AMH.

Πολύ άτυχη ψυχη μου είχατε κάνει κ ενεση. Όλα έγιναν όπως έπρεπε.  Τώρα ή έγινε στο λεπτο η ωορηξια ή καθώς πήγε να τα πάρει έσπασαν κάτι τέτοιο.  Σημασία έχει ότι για εσένα τωρα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.  Ξέρω ακριβώς τι νιώθεις η ηλικια μας μας πιέζει ακομα περισσότερο στην ήδη υπάρχουσα δύσκολη διαδικασία.  Είναι τόσα τα βήματα που πρέπει να πάνε σωστά. Άμεσα δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις ήπια διέγερση μπορείς να κάνεις όπως είπες ένα δύο φυσικούς κύκλους να μην επιβαρυνθείς αμέσως με αλλα φάρμακα κ μετά δοκιμάζεις πάλι. Οι φυσικοί είναι επίσης της υπομονής γιατί εναποθέτεις τις ελπίδες σου σ αυτό το ένα. Αλλά όπως κ να χει αξίζει να του δώσουμε την ευκαιρία.  Άλλωστε ένα θέλουμε.  Άστο πίσω και πάμε παρακατω. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zenia z είπε:

Πολύ άτυχη ψυχη μου είχατε κάνει κ ενεση. Όλα έγιναν όπως έπρεπε.  Τώρα ή έγινε στο λεπτο η ωορηξια ή καθώς πήγε να τα πάρει έσπασαν κάτι τέτοιο.  Σημασία έχει ότι για εσένα τωρα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.  Ξέρω ακριβώς τι νιώθεις η ηλικια μας μας πιέζει ακομα περισσότερο στην ήδη υπάρχουσα δύσκολη διαδικασία.  Είναι τόσα τα βήματα που πρέπει να πάνε σωστά. Άμεσα δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις ήπια διέγερση μπορείς να κάνεις όπως είπες ένα δύο φυσικούς κύκλους να μην επιβαρυνθείς αμέσως με αλλα φάρμακα κ μετά δοκιμάζεις πάλι. Οι φυσικοί είναι επίσης της υπομονής γιατί εναποθέτεις τις ελπίδες σου σ αυτό το ένα. Αλλά όπως κ να χει αξίζει να του δώσουμε την ευκαιρία.  Άλλωστε ένα θέλουμε.  Άστο πίσω και πάμε παρακατω. ❤

Αυτό ισχυρίστηκαν ότι έγιναν όλα πολύ γρήγορα δηλαδή μόλις πήγε να το πάρει έσπασε και το έχασε. Το ιδιο και στην άλλη ωοθήκη. Γκαντέμω is my middle name. Εχουμε μάθει να πέφτουμε και να σηκωνόμαστε άλλωστε δε μπορούμε να κάνουμε και διαφορετικά. Για μένα το τα΄΄ξίδι αρχισε στα 35 και πολλές φορές αναρωτιέμαι αν θα φτάσει ποτε στον προορισμό γιατί τα χρόνια περνάνε. Σίγουρα θα ξαναδοκιμάσω η γιατρός λέει συνήθως μετα από κάτι τέτοιο ο επόμενος κύκλος είναι καλύτερος ( δεν ξερω αν όντως ισχύει) απλά δεν ξερω εάν θα είναι φυσικός κύκλος ή με ήπια διέγερση. Και πόσους φυσικους κυκλους πρεπει να κανεις για να μαζεψεις αρκετά εμβρυα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

Αυτό ισχυρίστηκαν ότι έγιναν όλα πολύ γρήγορα δηλαδή μόλις πήγε να το πάρει έσπασε και το έχασε. Το ιδιο και στην άλλη ωοθήκη. Γκαντέμω is my middle name. Εχουμε μάθει να πέφτουμε και να σηκωνόμαστε άλλωστε δε μπορούμε να κάνουμε και διαφορετικά. Για μένα το τα΄΄ξίδι αρχισε στα 35 και πολλές φορές αναρωτιέμαι αν θα φτάσει ποτε στον προορισμό γιατί τα χρόνια περνάνε. Σίγουρα θα ξαναδοκιμάσω η γιατρός λέει συνήθως μετα από κάτι τέτοιο ο επόμενος κύκλος είναι καλύτερος ( δεν ξερω αν όντως ισχύει) απλά δεν ξερω εάν θα είναι φυσικός κύκλος ή με ήπια διέγερση. Και πόσους φυσικους κυκλους πρεπει να κανεις για να μαζεψεις αρκετά εμβρυα?

Ο γιατρός μου έλεγε ότι βάση στατιστικών στα 4 έμβρυα το 1 είναι καλό.  Μπορεί όμως το ένα που θα πάρεις να είναι μια χαρα. Πότε δε ξερεις ποιο είναι το καλό. Εσύ βάζεις βλαστοκύστες; 3η μερας; 2 εμβρυακια άμα έχεις συνήθως προχωράς σε εμβρυομεταφορά δε θες να τα κάνεις συλλογή. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

Αυτό ισχυρίστηκαν ότι έγιναν όλα πολύ γρήγορα δηλαδή μόλις πήγε να το πάρει έσπασε και το έχασε. Το ιδιο και στην άλλη ωοθήκη. Γκαντέμω is my middle name. Εχουμε μάθει να πέφτουμε και να σηκωνόμαστε άλλωστε δε μπορούμε να κάνουμε και διαφορετικά. Για μένα το τα΄΄ξίδι αρχισε στα 35 και πολλές φορές αναρωτιέμαι αν θα φτάσει ποτε στον προορισμό γιατί τα χρόνια περνάνε. Σίγουρα θα ξαναδοκιμάσω η γιατρός λέει συνήθως μετα από κάτι τέτοιο ο επόμενος κύκλος είναι καλύτερος ( δεν ξερω αν όντως ισχύει) απλά δεν ξερω εάν θα είναι φυσικός κύκλος ή με ήπια διέγερση. Και πόσους φυσικους κυκλους πρεπει να κανεις για να μαζεψεις αρκετά εμβρυα?

Μην το βλέπεις έτσι. Δύο αν μαζέψεις είσαι καλά για μια εμφυτευση. Το σημαντικο ειναι να ειναι ποιοτικα και να μην ταλαιπωρηθεις αλλο. Εγώ τρεις φορές πηγαινα για φυσικό, τις δύο κατέληξα σε φυσικό τροποποιημενο γιατί είδαμε 2-3 ωάρια και τα μεγαλώσαμε κι αυτα. Έτυχε όμως να μεγαλώνουν περίπου με τον ίδιο ρυθμό. Τυχαίνει. Δεν ξέρεις πώς θα προκύψει κάθε φορά.

Παλεύεις πολλά χρόνια κοπέλα μου, κάνε άλλη μια προσπάθεια, μην χάνεις την πίστη σου, δεν σε πήραν τα χρόνια. Καλη επιτυχια σε ο,τι αποφασισεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2024 at 8:56 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@cat12

 

Όχι δεν ισχύει αυτό εάν δεν υπάρχει θέμα θρομβοφιλιας .είναι και ανάλογα στον γιατρό φυσικά.μπορει να μη δώσει μέχρι το θετικό τεστ μπορεί μέχρι την 12 εβδ μπορεί και μέχρι τέλος.και φυσικά εξαρτάται αν έχεις θρομβοφιλιας . 

 

Την πρώτη φορά δε μου δώσανε και έμεινα έγκυος , τη δεύτερη φορά μου δώσανε και πάλι έμεινα έγκυος. 

Έγκυος που ήμουν από φυσιολογικη σύλληψη το 2017 δεν πήρα και μια χαρά γέννησα ένα αγοράκι

Και το 2023 μια χαρά γέννησα ένα αγοράκι χωρίς να έχω θέμα με αντιπικτικες κτλ 

Προσωπική μου άποψη και ας έρθει η @peacockνα μας το επιβεβαιώσει .

Γενικά δίνουν πολύ εύκολα τις αντιπικτικες χωρίς να το διερεύνησουν. 

 @peacock

Εμένα προσωπικά οι -χωρις λόγο αντιπηκτικες -  ήταν οι αιτία των αποβολών μου..... Ποτάμια τα αίματα.... Και οι γιατροί έλεγαν τυχαίο γεγονός κτλ  τελικά έπειτα από ποοοοση ταλαιπωρία βρήκαμε ότι έφταιγαν οι αντιπηκτικες ενέσεις.... Κακώς τις δίνουν τυφλοσουρτι σε όλες τις κοπέλες.. κάποιες φορές φέρνουν το αντίθετο αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η blueocean είπε:

Ήμουν ξύπνια ναι στον υπέρηχο .Ναι, εκανα τη cetrodite.  Εν τω μεταξύ με πονούσε η κοιλιά, είχα ξυπνήσει βασικά με πoνάκια κατω χαμηλά και αναρωτήθηκα και γω τι συμβαίνει γιατί δε μου είχε συμβεί τις προηγούμενες φορες. Της ειπα οτι με ποναει η κοιλια και οτι συνήθως αυτό μου συμβαίνει όταν εχω ωορρηξία. Τελικά είχα δικιο. Είμαι πιο ήρεμη μεν τωρα απλα όλα αδικα βρε παιδι μου τόσος κοπος για το τίποτα αυτό με χαλάει. Ο παράγοντας χρόνος επίσης δεν βοηθά νιώθω μια συνεχή πίεση να προλάβω καλά ωάρια γιατί εχω και χαμηλή AMH.

Την έχω πατήσει και εγώ με ένα τραγικό κέντρο στην Γερμανία. 

Με έβαλε Παρασκευή γτ έτσι πάει το πρόγραμμα του κέντρου (ας μην αναλυσωωρο ηλίθιο κέντρο και τον βλάκα τον γιατρό)!

Και εγώ ένιωθα απ' την Πέμπτη πάρα πολλά υγρά , την κοιλιά μου να κουβαλάει πέτρες και να περνώ τηλ να μου λένε έχεις τους ανταγωνιστές μη φοβάσαι. Και όμως βλέπαμε ωοθυλάκια πάνω από 11 την Δευτέρα και Παρασκευή που πήγα είχα μόλις 6!!!! Στον υπέρηχο και πήραμε 5ωαρια !! Τα υπόλοιπα είχαν σκάσει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εμένα προσωπικά οι -χωρις λόγο αντιπηκτικες -  ήταν οι αιτία των αποβολών μου..... Ποτάμια τα αίματα.... Και οι γιατροί έλεγαν τυχαίο γεγονός κτλ  τελικά έπειτα από ποοοοση ταλαιπωρία βρήκαμε ότι έφταιγαν οι αντιπηκτικες ενέσεις.... Κακώς τις δίνουν τυφλοσουρτι σε όλες τις κοπέλες.. κάποιες φορές φέρνουν το αντίθετο αποτέλεσμα. 

 

Κατάφερες ρε θηρίο και απάντησες . Μια χαρά σε βρίσκω . Μπεμπγς πως ειναι ??

 

εδω είναι η απάντηση της πεοκοκτ@cat12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου εσυ τι κανεις;; πως θα κινηθειτε απο εδω και περα;; 

Εγώ είχα μια φυσιολογική σύλληψη τον προηγούμενο μήνα που κατέληξε σε βιοχημική.. Κρατάμε το θετικό καθώς ήταν η πρώτη φυσιολογική σύλληψη που είχαμε ποτέ. Οπότε λέω να περιμένω κανένα εξάμηνο μήπως συμβεί πάλι κανένα θαύμα και εάν όχι θα προχωρήσω την εξωσωματική. Τα φάρμακα τα έχω ήδη καθώς θα ξεκινούσα αυτό το μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εμένα προσωπικά οι -χωρις λόγο αντιπηκτικες -  ήταν οι αιτία των αποβολών μου..... Ποτάμια τα αίματα.... Και οι γιατροί έλεγαν τυχαίο γεγονός κτλ  τελικά έπειτα από ποοοοση ταλαιπωρία βρήκαμε ότι έφταιγαν οι αντιπηκτικες ενέσεις.... Κακώς τις δίνουν τυφλοσουρτι σε όλες τις κοπέλες.. κάποιες φορές φέρνουν το αντίθετο αποτέλεσμα. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Κατάφερες ρε θηρίο και απάντησες . Μια χαρά σε βρίσκω . Μπεμπγς πως ειναι ??

 

εδω είναι η απάντηση της πεοκοκτ@cat12

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κορίτσι μου... Για ποιον λόγο όμως σου είπαν ότι δημιούργησαν πρόβλημα? Σου έκαναν κάποια εξέταση κ το βρήκαν ότι ήταν λόγω αντιπηκτικών? Εγώ είμαι ποτάμια αίμα λόγω αποβολής κ δεν έπαιρνα τίποτα τότε μόνο φολικό... Αλλά δεν μου έχουν πει να κάνω εξετάσεις άλλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η lahesis είπε:

Καλησπέρα σας και πολύ καλή επιτυχία σε όλες που προσπαθείτε για ένα ή και δύο 🤞🤞μπεμπακια. Βρε κορίτσια πολύ ενημερωμένες είστε και ξέρετε απ' έξω όλη τη διαδικασία, σας θαυμάζω. Εγώ ξεκινάω αύριο και είμαι πλήρως πελαγωμενη. Διαβάζω κ ξαναδιαβάζω και θέλω να τα κάνω όλα σωστά κ φοβάμαι. Πραγματικά οι ενέσεις νιώθω ότι με αγχώνουν απίστευτα.

Σε καταλαβαίνω όλες έτσι ξεκινάμε πελαγωμένες και χωρίς να ξέρουμε τι συμβαίνει μετά όμως αναγκαζόμαστε να γίνουμε γνώστες ίσως όχι των πάντων αλλά ενός μεγάλου μέρους , με διάβασμα , με επιεκσέψεις και σε άλλου ςιατρούς και μέσα βέβαια από εδώ που μιλάμε και με άλλους ανθρώπους που περνούν τα ίδια με εμάς .

όσο για τις ενέσεις να ξέρεις σιγά σιγά συνηθίζονται , εγώ ήμουν πολύ φοβιτσιάρα μου έπαιρναν αίμα και λιποθυμούσα από το φόβο , όταν πήγαμε να κάνουμε με τη μαία του γιατρού το πως θα γίνετε η ένεση ως δοκιμή δεν το έκανα κάν η ανάγκη μου όμως και η αγάπη μου για το μωράκι που δεν έχει έρθει με έκανε αυτή τη στιγμή να ξεπεράσω κατά ένα τρόπο το φόβο μου και έκανα το πα΄ντα μόνη μου . Μη φοβάσαι λοιπόν θα δείς πιο πολύ είναι ο φόβος και οι σκέψεις παρά η διαδικασία των ενέσεων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εγώ είχα μια φυσιολογική σύλληψη τον προηγούμενο μήνα που κατέληξε σε βιοχημική.. Κρατάμε το θετικό καθώς ήταν η πρώτη φυσιολογική σύλληψη που είχαμε ποτέ. Οπότε λέω να περιμένω κανένα εξάμηνο μήπως συμβεί πάλι κανένα θαύμα και εάν όχι θα προχωρήσω την εξωσωματική. Τα φάρμακα τα έχω ήδη καθώς θα ξεκινούσα αυτό το μήνα...

Το θυμαμαι κοριτσι μου!!! Η αληθεια ειναι οτι δεν συμμετεχω πολυ τον τελευταιο καιρο αλλα μπαινω πολυ συχνα στο φορουμ κ διαβαζω τα νεα σας!!!

Κ θυμαμαι οτι περιμενες περιοδο γ ν ξεκινησεις διεγερση, γι αυτο ρωτησα τι θ κανετε απ δω κ περα.. κι εγω νομιζω στη θεση σας το ιδιο θα εκανα!!! Μακαρι ν σας ερθει πολυ πολυ συντομα το 3ο κουκουνι σας κ να μην χρειαστουν οι ενεσεις!! 🙏🥰🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Το θυμαμαι κοριτσι μου!!! Η αληθεια ειναι οτι δεν συμμετεχω πολυ τον τελευταιο καιρο αλλα μπαινω πολυ συχνα στο φορουμ κ διαβαζω τα νεα σας!!!

Κ θυμαμαι οτι περιμενες περιοδο γ ν ξεκινησεις διεγερση, γι αυτο ρωτησα τι θ κανετε απ δω κ περα.. κι εγω νομιζω στη θεση σας το ιδιο θα εκανα!!! Μακαρι ν σας ερθει πολυ πολυ συντομα το 3ο κουκουνι σας κ να μην χρειαστουν οι ενεσεις!! 🙏🥰🧿❤️

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι Παναγία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Ο γιατρός μου έλεγε ότι βάση στατιστικών στα 4 έμβρυα το 1 είναι καλό.  Μπορεί όμως το ένα που θα πάρεις να είναι μια χαρα. Πότε δε ξερεις ποιο είναι το καλό. Εσύ βάζεις βλαστοκύστες; 3η μερας; 2 εμβρυακια άμα έχεις συνήθως προχωράς σε εμβρυομεταφορά δε θες να τα κάνεις συλλογή. ❤

Eντάξει δεν έχω κ άλλη επιλογή εκτος από τον φυσικό κύκλο...δεν θέλω ούτε άλλα φάρμακα η αλήθεια. Εσείς πως θα προχωρούσατε? Θα αλλάζατε γιατρό ή θα μένατε? Στον φυσικό κύκλο είναι φαντάζομαι καλύτερη η ποιότητα των ωαρίων ? Στον πρώτο κύκλο είχα βάλει δυο εμβρυα τριτης μέρας και κατέληξε σε βιοχημική. Μετα αφήσαμε τα αλλα δυο και έγιναν βλαστοκυστες αλλα δεν εγινε εμφύτευση. Στον δεύτερο κύκλο βάλαμε βλαστοκυστη εκτης μέρας. Και όλα αυτά τα εμβρυα ηταν υποτίθεται άριστης ποιότητας. Στην τρίτη προσπάθεια δεν προχώρησε ουτε ένα να γίνει βλαστοκυστη και τωρα στην τέταρτη συνέβη αυτό με την ωορρηξία. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Την έχω πατήσει και εγώ με ένα τραγικό κέντρο στην Γερμανία. 

Με έβαλε Παρασκευή γτ έτσι πάει το πρόγραμμα του κέντρου (ας μην αναλυσωωρο ηλίθιο κέντρο και τον βλάκα τον γιατρό)!

Και εγώ ένιωθα απ' την Πέμπτη πάρα πολλά υγρά , την κοιλιά μου να κουβαλάει πέτρες και να περνώ τηλ να μου λένε έχεις τους ανταγωνιστές μη φοβάσαι. Και όμως βλέπαμε ωοθυλάκια πάνω από 11 την Δευτέρα και Παρασκευή που πήγα είχα μόλις 6!!!! Στον υπέρηχο και πήραμε 5ωαρια !! Τα υπόλοιπα είχαν σκάσει !!!

Δεν μπορω να καταλανω ομως γιατι συμβαινει εφοσον βαζουμε τους ανταγωνιστες και μετα την 36ωρη. Εχω αρχισει να αναρωτιεμαι μηπως εκανα εγω κατι λαθος. Βασικά ειναι εξοργιστικό τιποτ'άλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω ερώτηση για όσες ξέρετε να με βοηθήσετε.Σημερα είμαι 26η μέρα από την απόξεση και έχουν αρχίσει τα καφέ όπως πριν την περίοδο.Ειναι φυσιολογικό;Ο γιατρός μου είχε πει να περιμένω περίοδο τέλος του μήνα αρχές του άλλου.Δεν είναι νωρίς ;Δεν έχω ούτε πόνο ούτε πρήξιμο και το στήθος μου επίσης είναι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueocean είπε:

Δεν μπορω να καταλανω ομως γιατι συμβαινει εφοσον βαζουμε τους ανταγωνιστες και μετα την 36ωρη. Εχω αρχισει να αναρωτιεμαι μηπως εκανα εγω κατι λαθος. Βασικά ειναι εξοργιστικό τιποτ'άλλο!!

αν θυμαμαι καλα την Παρασκευη κανατε υπερηχο και αλλο ενα το πρωι της ωοληψιας. Στονδευτερο ποσα mm ηταν? Μήπως ηταν πολυ μεγαλα κ εσπασαν μεχρι να σε κοιμησουν? Μηπως επρεπε να τα παρει μια μερα νωριτερα? Αντε να εκανε κατι λαθος η γιατρος αλλα και στις ωοθηκες μου φαινεται απιθανο. Πιστευω οτι ηταν μεγαλα τα ωαρια κ δεν αντεξαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ξεκίνησα και εγώ το μονοπάτι της εξωσωματικής..

Έκανα ωοληψια τ Γενάρη. Κατέβασα 16 ωοθηλακια αλλά μεγάλα ήταν τα 7 κ από τα 7 έχουμε 2 βλαστοκυστες. Περιμένω να περάσουν οι μέρες για να κάνω εμβρυομεταφορα..

στείλτε θετική ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...