Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Μάλλον θα με χάσετε για λίγο γιατί η μπεμπα μου βιάζεται να βγει! 24/7 είχα ΠΗΤ, αλλά η μικρή κάνει κάποιες ταχυκαρδίες οπότε το πολύ το σκ θα την βγάλουμε.

Πολύ περίεργα συναισθήματα έχω κορίτσια. Από τη μια δεν νιώθω καθόλου έτοιμη και φοβάμαι την καισαρική (γιατί μάλλον εκεί θα καταλήξουμε), από την άλλη χαίρομαι που θα την δω νωρίτερα 😅

Στέλνω άπειρη μπεμπεδοσκονη σε όλες και θα σας στείλω όταν γεννήσω! Μην σταματάτε τις προσπάθειες και φυσικά σεξακι φουλ, οχι μόνο στις γόνιμες. Όλες θα γίνεται μανουλες σύντομα 💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες.

Χρειάζομαι την βοήθεια σας κορίτσια. Περίμενα περίοδο 25.6 , μου ήρθε 26.6 τελικά που οκ, έχει ξανατύχει να είναι 1 μέρα πριν, μία μετά. 

Το θέμα μου είναι ότι είχα την πρώτη μέρα αρκετό αίμα και μετά την δεύτερη είχα λίγο και χτες ξύπνησα και δεν είχα τίποτα. Γενικά μου κρατάει λίγες μέρες (4-5), όμως μου φάνηκαν υπερβολικά λίγες οι 2. Επειδή ακόμα με το που φάω κάτι αργώ να χωνέψω και έχω μειωμένη όρεξη για φαγητό τις τελευταίες μέρες σκέφτηκα χτες το βράδυ (μετά από κρασιά και μπόλικο νερό) να κάνω άλλο ένα τεστάκι να μου φύγει από το μυαλό΄.

Το τεστάκι έγινε με λίγο αλλοπρόσαλλο τρόπο βέβαια. Χρησιμοποίησα ένα καπάκι από ένα παλιό παιχνίδι του γιου μου. Έβαλα μέσα το τεστ αλλά το άφησα μόνο 7-10 δευτερόλεπτα(θέλει 25) οπότε δεν προχώρησε η γραμμή για να δείξει ότι λειτουργεί το τεστ. Τελικά βούτηξα το τεστ στην λεκάνη 😅 με αποτέλεσμα να εμφανιστούν κατευθείαν 2 γραμμές. Το θέμα μου είναι τώρα ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή παίζει όντως να είμαι έγκυος που αυτό μου φαίνεται υπερβολικά περίεργο μιας και είχα αίμα...

Τι πιστεύετε εσείς? Φοβάμαι να επαναλάβω το τεστ..... Σκέφτηκα να συνεχίσω την ζωή μου κανονικά και την άλλη εβδομάδα που είναι οι γόνιμες να έρθουμε φουλ σε επαφή και να κάνω τεστ σε 3 εβδομάδες πα΄λι...

 

 

IMG_8898.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Καλημέρα σε όλες.

Χρειάζομαι την βοήθεια σας κορίτσια. Περίμενα περίοδο 25.6 , μου ήρθε 26.6 τελικά που οκ, έχει ξανατύχει να είναι 1 μέρα πριν, μία μετά. 

Το θέμα μου είναι ότι είχα την πρώτη μέρα αρκετό αίμα και μετά την δεύτερη είχα λίγο και χτες ξύπνησα και δεν είχα τίποτα. Γενικά μου κρατάει λίγες μέρες (4-5), όμως μου φάνηκαν υπερβολικά λίγες οι 2. Επειδή ακόμα με το που φάω κάτι αργώ να χωνέψω και έχω μειωμένη όρεξη για φαγητό τις τελευταίες μέρες σκέφτηκα χτες το βράδυ (μετά από κρασιά και μπόλικο νερό) να κάνω άλλο ένα τεστάκι να μου φύγει από το μυαλό΄.

Το τεστάκι έγινε με λίγο αλλοπρόσαλλο τρόπο βέβαια. Χρησιμοποίησα ένα καπάκι από ένα παλιό παιχνίδι του γιου μου. Έβαλα μέσα το τεστ αλλά το άφησα μόνο 7-10 δευτερόλεπτα(θέλει 25) οπότε δεν προχώρησε η γραμμή για να δείξει ότι λειτουργεί το τεστ. Τελικά βούτηξα το τεστ στην λεκάνη 😅 με αποτέλεσμα να εμφανιστούν κατευθείαν 2 γραμμές. Το θέμα μου είναι τώρα ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή παίζει όντως να είμαι έγκυος που αυτό μου φαίνεται υπερβολικά περίεργο μιας και είχα αίμα...

Τι πιστεύετε εσείς? Φοβάμαι να επαναλάβω το τεστ..... Σκέφτηκα να συνεχίσω την ζωή μου κανονικά και την άλλη εβδομάδα που είναι οι γόνιμες να έρθουμε φουλ σε επαφή και να κάνω τεστ σε 3 εβδομάδες πα΄λι...

 

 

IMG_8898.jpg

Καταθετικό είναι...τρέχα για χοριακη και με το καλοοοο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Μάλλον θα με χάσετε για λίγο γιατί η μπεμπα μου βιάζεται να βγει! 24/7 είχα ΠΗΤ, αλλά η μικρή κάνει κάποιες ταχυκαρδίες οπότε το πολύ το σκ θα την βγάλουμε.

Πολύ περίεργα συναισθήματα έχω κορίτσια. Από τη μια δεν νιώθω καθόλου έτοιμη και φοβάμαι την καισαρική (γιατί μάλλον εκεί θα καταλήξουμε), από την άλλη χαίρομαι που θα την δω νωρίτερα 😅

Στέλνω άπειρη μπεμπεδοσκονη σε όλες και θα σας στείλω όταν γεννήσω! Μην σταματάτε τις προσπάθειες και φυσικά σεξακι φουλ, οχι μόνο στις γόνιμες. Όλες θα γίνεται μανουλες σύντομα 💖💖💖💖

Κορίτσι μου με το καλό να πάρεις την μπέμπα σου αγκαλια!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα υπέροχα, και να είναι μια πανέμορφη εμπειρία ❤️ Είναι λογικό να νιώθεις περίεργα, δεν είχες προετοιμαστεί ψυχολογικά, αλλά οπου να ναι θα γνωρίσεις το μωράκι σου και μια νεα ζωή θα ξεκινήσει για εσάς!! Να μας στείλεις νέα σου μόλις μπορέσεις, θα σε έχω στο νου μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Καλημέρα σε όλες.

Χρειάζομαι την βοήθεια σας κορίτσια. Περίμενα περίοδο 25.6 , μου ήρθε 26.6 τελικά που οκ, έχει ξανατύχει να είναι 1 μέρα πριν, μία μετά. 

Το θέμα μου είναι ότι είχα την πρώτη μέρα αρκετό αίμα και μετά την δεύτερη είχα λίγο και χτες ξύπνησα και δεν είχα τίποτα. Γενικά μου κρατάει λίγες μέρες (4-5), όμως μου φάνηκαν υπερβολικά λίγες οι 2. Επειδή ακόμα με το που φάω κάτι αργώ να χωνέψω και έχω μειωμένη όρεξη για φαγητό τις τελευταίες μέρες σκέφτηκα χτες το βράδυ (μετά από κρασιά και μπόλικο νερό) να κάνω άλλο ένα τεστάκι να μου φύγει από το μυαλό΄.

Το τεστάκι έγινε με λίγο αλλοπρόσαλλο τρόπο βέβαια. Χρησιμοποίησα ένα καπάκι από ένα παλιό παιχνίδι του γιου μου. Έβαλα μέσα το τεστ αλλά το άφησα μόνο 7-10 δευτερόλεπτα(θέλει 25) οπότε δεν προχώρησε η γραμμή για να δείξει ότι λειτουργεί το τεστ. Τελικά βούτηξα το τεστ στην λεκάνη 😅 με αποτέλεσμα να εμφανιστούν κατευθείαν 2 γραμμές. Το θέμα μου είναι τώρα ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή παίζει όντως να είμαι έγκυος που αυτό μου φαίνεται υπερβολικά περίεργο μιας και είχα αίμα...

Τι πιστεύετε εσείς? Φοβάμαι να επαναλάβω το τεστ..... Σκέφτηκα να συνεχίσω την ζωή μου κανονικά και την άλλη εβδομάδα που είναι οι γόνιμες να έρθουμε φουλ σε επαφή και να κάνω τεστ σε 3 εβδομάδες πα΄λι...

 

 

IMG_8898.jpg

Αν είναι ροζ η γραμμή είναι θετικό. Αν είναι γκρι όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Καλημέρα σε όλες.

Χρειάζομαι την βοήθεια σας κορίτσια. Περίμενα περίοδο 25.6 , μου ήρθε 26.6 τελικά που οκ, έχει ξανατύχει να είναι 1 μέρα πριν, μία μετά. 

Το θέμα μου είναι ότι είχα την πρώτη μέρα αρκετό αίμα και μετά την δεύτερη είχα λίγο και χτες ξύπνησα και δεν είχα τίποτα. Γενικά μου κρατάει λίγες μέρες (4-5), όμως μου φάνηκαν υπερβολικά λίγες οι 2. Επειδή ακόμα με το που φάω κάτι αργώ να χωνέψω και έχω μειωμένη όρεξη για φαγητό τις τελευταίες μέρες σκέφτηκα χτες το βράδυ (μετά από κρασιά και μπόλικο νερό) να κάνω άλλο ένα τεστάκι να μου φύγει από το μυαλό΄.

Το τεστάκι έγινε με λίγο αλλοπρόσαλλο τρόπο βέβαια. Χρησιμοποίησα ένα καπάκι από ένα παλιό παιχνίδι του γιου μου. Έβαλα μέσα το τεστ αλλά το άφησα μόνο 7-10 δευτερόλεπτα(θέλει 25) οπότε δεν προχώρησε η γραμμή για να δείξει ότι λειτουργεί το τεστ. Τελικά βούτηξα το τεστ στην λεκάνη 😅 με αποτέλεσμα να εμφανιστούν κατευθείαν 2 γραμμές. Το θέμα μου είναι τώρα ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή παίζει όντως να είμαι έγκυος που αυτό μου φαίνεται υπερβολικά περίεργο μιας και είχα αίμα...

Τι πιστεύετε εσείς? Φοβάμαι να επαναλάβω το τεστ..... Σκέφτηκα να συνεχίσω την ζωή μου κανονικά και την άλλη εβδομάδα που είναι οι γόνιμες να έρθουμε φουλ σε επαφή και να κάνω τεστ σε 3 εβδομάδες πα΄λι...

 

 

IMG_8898.jpg

Κοπέλα μου ή κάνε ένα τεστ ακόμα, ή ακόμα καλύτερα πήγαινε για χοριακή. Το τεστ αυτό είναι ξεκάθαρα θετικό, παρόλο που το έκανες λίγο ανορθόδοξα! Δεν έχει νόημα να κάνεις σαν να μην συμβαίνει τίποτα και βασικά δεν ξέρω αν θα το καταφε΄ρεις, εμένα δεν θα μου έβγαινε με τίποτα από το μυαλό 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καταθετικό είναι...τρέχα για χοριακη και με το καλοοοο 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κοπέλα μου ή κάνε ένα τεστ ακόμα, ή ακόμα καλύτερα πήγαινε για χοριακή. Το τεστ αυτό είναι ξεκάθαρα θετικό, παρόλο που το έκανες λίγο ανορθόδοξα! Δεν έχει νόημα να κάνεις σαν να μην συμβαίνει τίποτα και βασικά δεν ξέρω αν θα το καταφε΄ρεις, εμένα δεν θα μου έβγαινε με τίποτα από το μυαλό 😅

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αν είναι ροζ η γραμμή είναι θετικό. Αν είναι γκρι όχι. 

Η αλήθεια είναι ότι για κάποιο λόγο το αποκλείω να είμαι έγκυος οπότε δεν πιστεύω ότι είναι θετικό. Νομίζω είχε χρώμα το τεστάκι αλλά το πέταξα χτες το βράδυ γιατί ή όντως δεν είμαι έγκυος ή είμαι σε άρνηση.

Έχω άλλο ένα τεστάκι σπίτι, οπότε θα το κάνω αύριο το πρωί και θα σας πω. Το πιο πιθανό είναι ότι θα βγει αρνητικό βέβαια. Θεωρώ ότι θα αν ήμουν, ακόμα και να ήταν αίμα εμφύτευσης αυτό που είχα, δεν θα έπρεπε να βγει πιο έντονο? Πόσο πιθανό είναι να έγινε τόσο αργά η εμφύτευση σε κύκλο 25-26 ημερών΄;;; Λέτε να πάω να πάρω ένα predictor early και να το κάνω αργότερα στο γραφείο. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lilbern είπε:

Η αλήθεια είναι ότι για κάποιο λόγο το αποκλείω να είμαι έγκυος οπότε δεν πιστεύω ότι είναι θετικό. Νομίζω είχε χρώμα το τεστάκι αλλά το πέταξα χτες το βράδυ γιατί ή όντως δεν είμαι έγκυος ή είμαι σε άρνηση.

Έχω άλλο ένα τεστάκι σπίτι, οπότε θα το κάνω αύριο το πρωί και θα σας πω. Το πιο πιθανό είναι ότι θα βγει αρνητικό βέβαια. Θεωρώ ότι θα αν ήμουν, ακόμα και να ήταν αίμα εμφύτευσης αυτό που είχα, δεν θα έπρεπε να βγει πιο έντονο? Λέτε να πάω να πάρω ένα predictor early και να το κάνω αργότερα στο γραφείο. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ χαχα!!

Από την εμφύτευση θέλει 2-3 μέρες μέχρι να ανέβει η χοριακή. Για εμένα μια χαρά φαίνεται η ένταση του τεστ, εξάλλου το βούτηξες στη λεκάνη, άρα τέρμα αραιωμένα τα ούρα! Κάνε ένα άλλο με τον σωστό τρόπο να σιγουρευτείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Η αλήθεια είναι ότι για κάποιο λόγο το αποκλείω να είμαι έγκυος οπότε δεν πιστεύω ότι είναι θετικό. Νομίζω είχε χρώμα το τεστάκι αλλά το πέταξα χτες το βράδυ γιατί ή όντως δεν είμαι έγκυος ή είμαι σε άρνηση.

Έχω άλλο ένα τεστάκι σπίτι, οπότε θα το κάνω αύριο το πρωί και θα σας πω. Το πιο πιθανό είναι ότι θα βγει αρνητικό βέβαια. Θεωρώ ότι θα αν ήμουν, ακόμα και να ήταν αίμα εμφύτευσης αυτό που είχα, δεν θα έπρεπε να βγει πιο έντονο? Πόσο πιθανό είναι να έγινε τόσο αργά η εμφύτευση σε κύκλο 25-26 ημερών΄;;; Λέτε να πάω να πάρω ένα predictor early και να το κάνω αργότερα στο γραφείο. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ χαχα!!

Σίγουρα να κάνεις άλλο ένα τεστ με τον σωστό τρόπο! Κι αν εννοείς να συνεχίσεις τη ζωή σου πίνοντας κρασάκια ξαμασκεψου το 😅 Αν είσαι έγκυος πρέπει να κοπούν αυτά.

Είναι πολύ πιθανό αυτό όπως το περιγράφεις να είναι αίμα εμφύτευσης! Κι εγώ το είδα την μέρα που περίμενα περίοδο. Κράτησε μια μέρα με αρκετή ροή θα έλεγα και μετά άλλες 2 μέρες είχα καφέ υγρά.

Οπότε εύχομαι τα καλύτερα! Τεστακι σίγουρα, μη σου πω να πας κατευθείαν για χοριακη! Αν στη γράψει και ο γιατρός σου πιο φθηνά θα σου βγει και θα είναι και πιο έγκυρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Καλέ κάνε ένα τεστ... εδώ με τρώει εμένα η αγωνία ήδη για σένα και ας μην σε ξέρω....

άκου εκεί να περιμένεις 3 εβδομάδες... Θες να μας πεθάνεις? Αστειεύομαι βέβαια... 

Πάντως ακόμα και με ανορθόξο τρόπο θετικότατο φαίνεται ... Τώρα για ένα ερώτημα σου σχετικά με την εμφύτευση και εμένα όταν είχε γίνει το αίμα το είδα την ημέρα που περίμενα περίοδο ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Σίγουρα να κάνεις άλλο ένα τεστ με τον σωστό τρόπο! Κι αν εννοείς να συνεχίσεις τη ζωή σου πίνοντας κρασάκια ξαμασκεψου το 😅 Αν είσαι έγκυος πρέπει να κοπούν αυτά.

Είναι πολύ πιθανό αυτό όπως το περιγράφεις να είναι αίμα εμφύτευσης! Κι εγώ το είδα την μέρα που περίμενα περίοδο. Κράτησε μια μέρα με αρκετή ροή θα έλεγα και μετά άλλες 2 μέρες είχα καφέ υγρά.

Οπότε εύχομαι τα καλύτερα! Τεστακι σίγουρα, μη σου πω να πας κατευθείαν για χοριακη! Αν στη γράψει και ο γιατρός σου πιο φθηνά θα σου βγει και θα είναι και πιο έγκυρη!

Εννοείται κομμένο το κρασί και το iQos σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Είμαι πολύ υπερβολική εγώ σε αυτά. Στον γιο μου, ούτε τα νύχια μου δεν έβαφα με απλό μανό. 

Θα κάνω άλλο ένα τεστάκι σήμερα-αύριο και θα σας πω. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ❤️

Έτσι είχα κι εγώ. Αρκετή ροή την πρώτη μέρα, γι αυτό πιστεύω ότι ήταν λάθος το τεστ λόγω του τρόπου που το έκανα. Δεν πτοούμαι βέβαια, θα προσπαθήσω για τον επόμενο μήνα.

Με το καλό να πάρεις αγκαλιά την μπεμπούλα σου κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Από την εμφύτευση θέλει 2-3 μέρες μέχρι να ανέβει η χοριακή. Για εμένα μια χαρά φαίνεται η ένταση του τεστ, εξάλλου το βούτηξες στη λεκάνη, άρα τέρμα αραιωμένα τα ούρα! Κάνε ένα άλλο με τον σωστό τρόπο να σιγουρευτείς!

Και εγώ τώρα αν είμαι έγκυος όντως...που το πιστεύω φουλ γιατί βγήκε σε δευτερόλεπτα η γραμμή σήμερα ..άσχετα αν είναι αχνή...όντως κατάλαβα εμφύτευση..αυτά τα έντονα πονάκια Σάββατο βράδυ και από εχθές...δηλαδή 4 ημέρες μετά φάνηκε στο τεστ.....αλλά πρέπει να είναι χαμηλή η χοριακη ακόμα για αυτό φαίνεται έτσι η γραμμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ τώρα αν είμαι έγκυος όντως...που το πιστεύω φουλ γιατί βγήκε σε δευτερόλεπτα η γραμμή σήμερα ..άσχετα αν είναι αχνή...όντως κατάλαβα εμφύτευση..αυτά τα έντονα πονάκια Σάββατο βράδυ και από εχθές...δηλαδή 4 ημέρες μετά φάνηκε στο τεστ.....αλλά πρέπει να είναι χαμηλή η χοριακη ακόμα για αυτό φαίνεται έτσι η γραμμή...

Μακάρι να είσαι Μαρίνα μου!!! Στο εύχομαι ❤️ ❤️ ❤️ 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...έκανα το express predictor όχι το early που δείχνει από 25 μονάδες και πάνω...έβγαλε σε δευτερόλεπτα μια αχνή γραμμουλα αλλά δεν σκουρινε...βέβαια από εχθές το βράδυ έχω φοβερή ναυτία...άρα σημαίνει ότι κάτι γίνεται ..αφού το βράδυ προσπάθησα να μην τα βγάλω...

Έως 19η ημέρα ήταν αρνητικά τα τεστ ωορρηξίας..μετά είχαμε επαφή 20η και 21η..υποψιάζομαι τοτε έγινε και η σύλληψη....τώρα είμαι 31η ημέρα...με βάση εκείνη την επαφή είμαι πριν της καθυστέρησης....και περιμένω περίοδο την Κυριακή...

Την βλέπετε εσείς στην φώτο;; διακρίνεται νομίζω...

IMG_20230629_091210.jpg

Εγώ που μπαίνω από κινητό νομίζω πως τη διακρίνω,δεν είναι σίγουρη,χθες στο άλλο φαινόταν καλύτερα είναι η αλήθεια! Περίμενε λίγο ακόμη αν θέλεις για τα τεστ αλλιώς κάνε μια χοριακη που θα δείξει σίγουρα! Αναμένουμε! Οβερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilbern είπε:

Καλημέρα σε όλες.

Χρειάζομαι την βοήθεια σας κορίτσια. Περίμενα περίοδο 25.6 , μου ήρθε 26.6 τελικά που οκ, έχει ξανατύχει να είναι 1 μέρα πριν, μία μετά. 

Το θέμα μου είναι ότι είχα την πρώτη μέρα αρκετό αίμα και μετά την δεύτερη είχα λίγο και χτες ξύπνησα και δεν είχα τίποτα. Γενικά μου κρατάει λίγες μέρες (4-5), όμως μου φάνηκαν υπερβολικά λίγες οι 2. Επειδή ακόμα με το που φάω κάτι αργώ να χωνέψω και έχω μειωμένη όρεξη για φαγητό τις τελευταίες μέρες σκέφτηκα χτες το βράδυ (μετά από κρασιά και μπόλικο νερό) να κάνω άλλο ένα τεστάκι να μου φύγει από το μυαλό΄.

Το τεστάκι έγινε με λίγο αλλοπρόσαλλο τρόπο βέβαια. Χρησιμοποίησα ένα καπάκι από ένα παλιό παιχνίδι του γιου μου. Έβαλα μέσα το τεστ αλλά το άφησα μόνο 7-10 δευτερόλεπτα(θέλει 25) οπότε δεν προχώρησε η γραμμή για να δείξει ότι λειτουργεί το τεστ. Τελικά βούτηξα το τεστ στην λεκάνη 😅 με αποτέλεσμα να εμφανιστούν κατευθείαν 2 γραμμές. Το θέμα μου είναι τώρα ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή παίζει όντως να είμαι έγκυος που αυτό μου φαίνεται υπερβολικά περίεργο μιας και είχα αίμα...

Τι πιστεύετε εσείς? Φοβάμαι να επαναλάβω το τεστ..... Σκέφτηκα να συνεχίσω την ζωή μου κανονικά και την άλλη εβδομάδα που είναι οι γόνιμες να έρθουμε φουλ σε επαφή και να κάνω τεστ σε 3 εβδομάδες πα΄λι...

 

 

IMG_8898.jpg

Κατά αρχήν ψοφαω με την εφευρετικότητα!!! Λίγο τα κρασιά λίγο η ανυπομονησία το καπάκι κατέληξε κυπελλακι!! Χαχαχχα τελειοοο!!!

Τώρα για το τεστ έχω ενδοιασμούς..αν είναι τα one step  θέλουν 10-15 δευτερόλεπτα μέσα στα ούρα για να συλλέξουν την κατάλληλη ποσότητα. Και επειδή αυτή η γκρι γραμμή με προβληματίζει που είναι άχρωμη ,φοβάμαι μήπως επειδή μετά τα λίγα δευτερόλεπτα που το έβαλες στο καπάκι, εμποτιστηκε και με επιπλέον νερό και ούρα από την λεκάνη ,μήπως αυτό εμφανίστηκε εξ αιτίας τους. Δλδ από την μεγάλη ποσότητα. Ο μόνος λόγος που το αναφέρω είναι γιατί είχα δυστυχώς παρόμοιο αποτέλεσμα πριν κάποιους μήνες. Το τεστακι είχε ακόμη πριν το πετάξω μετά από πολύ καιρό αυτήν την γραμμή που πια είχε κιτρινίσει. 

Εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικό όμως!! Μη το αναβάλλεις να κάνεις μια χοριακή. Αν μπορεσε να ανιχνεύσει μετά από τόσο αραιωμένα ούρα κάτι ,σίγουρα θα μπορέσει να βρει η χοριακη και στο αίμα την εγκυμοσύνη!! Κάνε το μεσημέρι ένα τεστ ,πιστεύω θα δείξει 100%!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilbern είπε:

Εννοείται κομμένο το κρασί και το iQos σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Είμαι πολύ υπερβολική εγώ σε αυτά. Στον γιο μου, ούτε τα νύχια μου δεν έβαφα με απλό μανό. 

Θα κάνω άλλο ένα τεστάκι σήμερα-αύριο και θα σας πω. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ❤️

Έτσι είχα κι εγώ. Αρκετή ροή την πρώτη μέρα, γι αυτό πιστεύω ότι ήταν λάθος το τεστ λόγω του τρόπου που το έκανα. Δεν πτοούμαι βέβαια, θα προσπαθήσω για τον επόμενο μήνα.

Με το καλό να πάρεις αγκαλιά την μπεμπούλα σου κορίτσι μου ❤️

Πάντως εδώ για να φαίνεται έτσι πιστεύω πως έχει όντως χρώμα το τεστ και το αδικεί η φωτό σου!!  Για δες....

IMG_20230629_130550.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Πάντως εδώ για να φαίνεται έτσι πιστεύω πως έχει όντως χρώμα το τεστ και το αδικεί η φωτό σου!!  Για δες....

IMG_20230629_130550.jpg

Ευχαριστώ❤️

Βέβαια τώρα πήγα στο μπάνιο και ενώ από χτες δεν είχα τίποτα, έχω πάλι λίγο αίμα κόκκινο. Πιστεύω ΄ότι είναι απλά μια περίεργη περίοδος. Ίσως και λόγω ζέστης.

Θα κάνω βέβαια ένα τεστάκι αύριο το πρωί να υπάρχει, αλλά τώρα που είδα το αίμα πάλι, είμαι πιο σίγουρη ότι δεν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lilbern επειδή ο δείκτης έχει χρωματίσει κ άλλο σημείο στο τεστ σου πριν τις γραμμές δεν μπορούν να βγουν συμπεράσματα. Μα καλά κι εσύ παιδί μου στην λεκάνη της τουαλέτας! Χίλιες φορές  να το ξαναβούταγες στο καπάκι! Κάνε ένα τεστ ή μία χοριακή κατευθείαν στο εργαστήριο για 100% σιγουριά.

Εγώ όταν είχα μείνει έγκυος το αίμα εμφύτευσης ήταν πολύ λίγο όχι ροή κανονική. Όταν έγινε ρήξη είχα μεγάλη ροή και πολύ αίμα. Γενικά έχω περίοδο 3-4 ημέρες και μου έχει τύχει να είναι και 2 μέρες ροή και 2 απλά καφέ. Δεν είναι απίθανο για όσες έχουμε μικρή ροή. Μου έχει τύχει να έχω και μόνο μία ημέρα ροή κανονική και τις άλλες μόνο καφέ ειδικα΄ αν κάνεις μπάνιο σε νερό πχ πισίνα ή θάλασσα. Όπως και να έχει  για να είσαι σίγουρη κάνε ένα κανονικό τεστ. Και αν πας φαρμακείο να πάρεις τεστ πάρε κι έναν ουροσυλλέκτη παραπάνω καλού κακού 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...έκανα το express predictor όχι το early που δείχνει από 25 μονάδες και πάνω...έβγαλε σε δευτερόλεπτα μια αχνή γραμμουλα αλλά δεν σκουρινε...βέβαια από εχθές το βράδυ έχω φοβερή ναυτία...άρα σημαίνει ότι κάτι γίνεται ..αφού το βράδυ προσπάθησα να μην τα βγάλω...

Έως 19η ημέρα ήταν αρνητικά τα τεστ ωορρηξίας..μετά είχαμε επαφή 20η και 21η..υποψιάζομαι τοτε έγινε και η σύλληψη....τώρα είμαι 31η ημέρα...με βάση εκείνη την επαφή είμαι πριν της καθυστέρησης....και περιμένω περίοδο την Κυριακή...

Την βλέπετε εσείς στην φώτο;; διακρίνεται νομίζω...

IMG_20230629_091210.jpg

Αχ κορίτσι τι καλααααααα❤️ εγώ την διακρίνω την γραμμουλα❤️ Ε δεν πιστεύω να είναι γραμμές εξάτμισης σε τόσα τεστ! Περιμενουμε με ανυπομονησιαααααααα❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Καλημέρα! Εγώ που μπαίνω από υπολογιστή την βλέπω, νομίζω το early ήταν πιο ξεκάθαρη. Άρα περιμένουμε την Κυριακή για καθυστέρηση και Δευτέρα με το καλό πας για χοριακή. Είναι νωρίς για να φανεί στα τεστ ακόμα η χοριακή! Άντε να μας ανοίξεις το μήνα με εγκυμοσύνη κι εσύ και η @Mpourmpoulo ❤️ θα είναι τόσο γλυκό ❤️ 🙏🙏🙏🙏

Κορίτσι μου εγώ δεν νομίζω 🙄 έκανα σήμερα πρωί μια ταινία πρώιμης ανίχνευσης και είναι ολόλευκο ! Περιμενω περίοδο το Σάββατο ή την Κυριακή όποτε θα έδειχνε σήμερα αν ήμουν🥲 έχω και πονάκια περιόδου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilbern είπε:

Ευχαριστώ❤️

Βέβαια τώρα πήγα στο μπάνιο και ενώ από χτες δεν είχα τίποτα, έχω πάλι λίγο αίμα κόκκινο. Πιστεύω ΄ότι είναι απλά μια περίεργη περίοδος. Ίσως και λόγω ζέστης.

Θα κάνω βέβαια ένα τεστάκι αύριο το πρωί να υπάρχει, αλλά τώρα που είδα το αίμα πάλι, είμαι πιο σίγουρη ότι δεν.

Να κανεις αύριο με τα πρωινα ένα τεστακι για να είσαι σιγουρη κορίτσι μου! Ποτέ μη λες ποτέ🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Μάλλον θα με χάσετε για λίγο γιατί η μπεμπα μου βιάζεται να βγει! 24/7 είχα ΠΗΤ, αλλά η μικρή κάνει κάποιες ταχυκαρδίες οπότε το πολύ το σκ θα την βγάλουμε.

Πολύ περίεργα συναισθήματα έχω κορίτσια. Από τη μια δεν νιώθω καθόλου έτοιμη και φοβάμαι την καισαρική (γιατί μάλλον εκεί θα καταλήξουμε), από την άλλη χαίρομαι που θα την δω νωρίτερα 😅

Στέλνω άπειρη μπεμπεδοσκονη σε όλες και θα σας στείλω όταν γεννήσω! Μην σταματάτε τις προσπάθειες και φυσικά σεξακι φουλ, οχι μόνο στις γόνιμες. Όλες θα γίνεται μανουλες σύντομα 💖💖💖💖

Με το καλό κοριτσάκι μουυυυ και με έναν πονο❤️❤️❤️ με το καλό να υποδεχτείς την μπεμπακι σου❤️🤗🥰 περιμενουμε τα νέα σου ως μανούλα πλέον❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lilbern είπε:

Ευχαριστώ❤️

Βέβαια τώρα πήγα στο μπάνιο και ενώ από χτες δεν είχα τίποτα, έχω πάλι λίγο αίμα κόκκινο. Πιστεύω ΄ότι είναι απλά μια περίεργη περίοδος. Ίσως και λόγω ζέστης.

Θα κάνω βέβαια ένα τεστάκι αύριο το πρωί να υπάρχει, αλλά τώρα που είδα το αίμα πάλι, είμαι πιο σίγουρη ότι δεν.

Λοιπόν κοπέλα μου.. άκου...είσαι έγκυος σίγουρα..γιατί το αμελείς;;;;αν είσαι έγκυος και δεν πάρεις προγεστερόνη και το χάσεις;;;;είναι Καράμπαμπ η γραμμή!!!!τόσο έντονη γραμμή εξάτμισης ΑΠΟΚΛΕΊΕΤΑΙ! Κάνε ένα ακόμα να δεις που θα βγει πεντακάθαρα και πάρε τηλέφωνο τον γιατρό Σου..δεν παίζουμε με αυτά...γνώμη μου Ε;; κρίμα να χάσεις το μωράκι εξαιτίας αμέλειας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Μάλλον θα με χάσετε για λίγο γιατί η μπεμπα μου βιάζεται να βγει! 24/7 είχα ΠΗΤ, αλλά η μικρή κάνει κάποιες ταχυκαρδίες οπότε το πολύ το σκ θα την βγάλουμε.

Πολύ περίεργα συναισθήματα έχω κορίτσια. Από τη μια δεν νιώθω καθόλου έτοιμη και φοβάμαι την καισαρική (γιατί μάλλον εκεί θα καταλήξουμε), από την άλλη χαίρομαι που θα την δω νωρίτερα 😅

Στέλνω άπειρη μπεμπεδοσκονη σε όλες και θα σας στείλω όταν γεννήσω! Μην σταματάτε τις προσπάθειες και φυσικά σεξακι φουλ, οχι μόνο στις γόνιμες. Όλες θα γίνεται μανουλες σύντομα 💖💖💖💖

Με το καλό να πάρεις το μωρακι σου αγκαλίτσα .. φαντάζομαι αγωνία άγχος χαρά όλα μαζί 

Με πρόκληση θα πας φαντάζομαι και βλέποντας και κάνοντας… και εγω έτσι πήγα αλλά δεν ήμουν έτοιμη να γεννήσω  δεν με έπιασε η πρόκληση και πήγα για καισαρική

όπως και να γεννήσεις εύχομαι με το καλό να είστε γερές και οι δυο να πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου 💕🌸

οταν μπορέσεις να μας στείλεις τα νέα σας μην μας ξεχάσεις ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...