Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ άντε κορίτσι μου μακάρι να βγει αληθινό αυτό που λέγαμε...να είμαστε μαζί εγκυουλες🙏🙏🙏🤰🤰🏼 

Μακάρι κορίτσι μου από το στόμα σου και στου θεού το αυτιιιιιι🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου που ειστε εγκυμονούσες είναι δύσκολο να καταλάβω πώς νιώθετε, μόνο να φανταστώ μπορώ και να ευχηθώ να το ζήσω κι εγώ κι ας κλαίω όλη μέρα! 😁😜

Πάντως κι εγώ μάλωσα με τον σύντροφό μου χθες το βράδυ και είμαι χάλια σήμερα..

Ακολουθεί ο διάλογος:

Εγώ: Πόσο με αγαπάς από το 1 έως το 5;

Εκείνος: Μετριέται η αγάπη; Σε αγαπώ πάρα πολύ!

Εγώ: Πες έναν αριθμό!!

Εκείνος: 5, 6, σε λατρεύω αλλά γιατί να πω αριθμό κι αν στο μέλλον σε αγαπήσω ακόμη πιο πολύ; 

Εγώ: Θα με αγαπήσεις πιο πολύ στο μέλλον;

Εκείνος: Πχ αν κάνεις το παιδί μου μπορεί ακόμη πιο πολύ!

Κι εκεί κλείδωσα όπως καταλαβαίνετε..

 

Χαχα του βάζεις δύσκολα κι εσύ του κακομοίρη! Δεν εννοούσε ότι δεν θα σε αγαπάει αρκετά χωρίς παιδί 😛 Απλά μετά θα σε βλέπει λίγο διαφορετικά μάλλον. 

Όπως κι εγώ νιώθω ότι αγαπάω τον άντρα μου πιο πολύ τώρα που περιμένουμε παιδάκι. Είναι κάπως διαφορετικά τα συναισθήματα, χωρίς να σημαίνει ότι παλιά δεν αγαπιομασταν αρκετά. 😊 Νομίζω τα συναισθήματα μας εξελίσσονται κάπως με τις συνθήκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια μου γλυκά!! Η κοιλίτσα μου μου αρέσει πολύ που φουσκώνει και πίστευα ότι το υπόλοιπο σώμα θα παραμείνει όπως τότε που έκανα διατροφή και γυμναζόμουν. Αμ δεεε 😅 Ακόμα και το στήθος που πάντα ήμουν πλάκα και ήθελα σαν τρελή να μεγαλώσει, τώρα που έχει τριπλασιαστεί και δεν είναι πια εφηβικό, ξαφνικά δεν το θέλω! Γενικά δεν νιω΄θω εγώ, δεν νιώθω θηλυκή, ούτε μου βγαίνει να έχω επαφές (αν και έχω όρεξη). Ωστόσο κρίση ήταν και πέρασε!! Σήμερα επανήλθα στα φυσιολογικά μου!! Τουλάχιστον ανακουφίστηκα που δεν είμαι η μόνη που νιώθει έτσι...

Κοίτα το σώμα μας είναι τόσο καλό που όταν είμαστε έγκυες αποθηκεύει αμέσως λίπος γιατί σε περίπτωση υποσιτισμού να έχει να θρέψει το μωράκι! Επιπλέον αυξάνεται κατά 50% το αίμα μας και για αυτό πρηζομαστε κάπως. 

Ναι είναι σπαστικό... Ναι νιώθουμε χοντρές... Ναι οι ορμόνες τα παίζουν και μπορεί να κλαίς χωρίς κανένα απολύτως λόγο! Όλα είναι στο πρόγραμμα! Τουλάχιστον αν το σκέφτεσαι έτσι θα μπορείς κι εσύ να το ελέγξεις κάπως 😅 Σε εμένα έχει δουλέψει τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

Η πιο άβολη -αστεια στιγμή που έχω ζήσει μέχρι τώρα είναι που ζήτησα από τον άντρα μου μια μέρα να με κάνει αγκαλιά για να κλάψω. Έντρομος αυτός με ρωτάει τι έπαθα. Εγώ -"Δεν έχω ιδέα! Θέλω απλά να κλάψω. Δεν έχει γίνει τίποτα". Έκλαψα και μετά μια χαρά 😅🤣 Το σκέφτομαι και μου φαίνεται τόσο κουλό! Οι ορμόνες κάνουν πάρτυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια μου γλυκά!! Η κοιλίτσα μου μου αρέσει πολύ που φουσκώνει και πίστευα ότι το υπόλοιπο σώμα θα παραμείνει όπως τότε που έκανα διατροφή και γυμναζόμουν. Αμ δεεε 😅 Ακόμα και το στήθος που πάντα ήμουν πλάκα και ήθελα σαν τρελή να μεγαλώσει, τώρα που έχει τριπλασιαστεί και δεν είναι πια εφηβικό, ξαφνικά δεν το θέλω! Γενικά δεν νιω΄θω εγώ, δεν νιώθω θηλυκή, ούτε μου βγαίνει να έχω επαφές (αν και έχω όρεξη). Ωστόσο κρίση ήταν και πέρασε!! Σήμερα επανήλθα στα φυσιολογικά μου!! Τουλάχιστον ανακουφίστηκα που δεν είμαι η μόνη που νιώθει έτσι...

Καλέ απόλαυσε το τώρα το βυζάκι! Χεχε Βασικά εμένα θα μου άρεσε η αλλαγή, έτσι για να μη βαριέμαι!! 😁 Γιατί γενικά θα προτιμούσα να έχω λίγο πιο μικρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Χαχα του βάζεις δύσκολα κι εσύ του κακομοίρη! Δεν εννοούσε ότι δεν θα σε αγαπάει αρκετά χωρίς παιδί 😛 Απλά μετά θα σε βλέπει λίγο διαφορετικά μάλλον. 

Όπως κι εγώ νιώθω ότι αγαπάω τον άντρα μου πιο πολύ τώρα που περιμένουμε παιδάκι. Είναι κάπως διαφορετικά τα συναισθήματα, χωρίς να σημαίνει ότι παλιά δεν αγαπιομασταν αρκετά. 😊 Νομίζω τα συναισθήματα μας εξελίσσονται κάπως με τις συνθήκες.

Μου λέει μετά: Μου έστησες παγίδα!! Χαχαχα 

Τώρα μου μαγειρεύει ο καλός μου γτ χθες μετά τον καυγά είχα στενοχωρηθεί τόσο πολύ που δεν έκλεισα μάτι!

Κορίτσια μου εγκυουλες εγώ ένα θα πω! Είστε πανέμορφες! Κάθε φορά που βλέπω εγκυουλα σκάει ένα χαμόγελο στα χείλη μου 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/6/2023 at 5:06 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

@cat12 συλλυπητήρια κορίτσι μου, καλό παράδεισο να έχει και καλή δύναμη σε όλους σας!!

Εμείς μιας και τελειωσα την εξεταστική μου είπαμε αυτό το σκ να το περάσουμε στη θάλασσα, ξεκούραση και ηρεμία. Καλά μέχρι εδώ, αλλά εγώ και χτες και σήμερα έχω απίστευτα νεύρα, κλαίω με το παραμικρό που θα μου πει ο άντρας μου και δεν θα μου αρέσει. Τσακωθηκαμε και χτες και σήμερα χωρίς σημαντικο λόγο. Καταλαβαίνω ότι είναι οι ορμόνες μου που κάνουν πάρτυ και το καταλαβαίνει και ο ίδιος, αλλά στεναχωριέμαι αρχικά που κλαίω και ταράζεται το μωράκι μου, και δεύτερον που ενώ με τον άντρα μου είχαμε ανέκαθεν μια υπέροχη και ήρεμη σχέση τώρα έχουμε εντάσεις από το πουθενά. Νιώθω και σαν μια χοντρή αγελάδα, δεν αγόρασα μαγιό και εννοείται τα περσινά δεν μου κάνουν... Δεν έχω συνηθίσει τον εαυτό μου έτσι και με ρίχνει πολύ. Ε μετά με πιάνουν τύψεις που αντί να δοξάζω το Θεό που η μπέμπα μου μεγαλώνει μια χαρά, εγώ στεναχωριέμαι και θυμώνω που έχει χαλάσει το σώμα μου... Πφφφ ήθελα απλά να τα βγάλω από μέσα μου γιατί πνίγομαι δύο μέρες τώρα...

Εσείς πως περνάτε το σκ σας;

@marinamanoulitsa κορίτσι μου έχουμε κανένα νέο; Περιμένω με αγωνία την ανακοίνωση σου 🙏🙏🙏

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ... Σίγουρα αλλάζει το σώμα κ θα σου φαίνεται βουνό όλη αυτήν την αλλαγή αλλά αν θυμάμαι καλά εσύ γυμναζοσουν... Μια ελαφριά γυμναστική εφόσον πρώτα από όλα σε αφήνει ο γιατρός μπορεί να σε χαλαρώσει λίγο ψυχικά... Εδώ εμείς που δεν έχουμε μωράκι τρελαίνονται οι ορμόνες μας... Για μένα αν θες βγες κ πάρε ένα μαγιό που θα δείχνει την όμορφη κοιλίτσα σου 🥰... Εντάσεις περνάμε όλοι μας είναι φυσιολογικό σε ένα ζευγάρι υπάρχουν τα πάνω κ τα κάτω... Κ τώρα ειδικά που έχεις το μωράκι σου χτυπάνε κόκκινο οι ορμόνες.... Όλα θα πάνε καλά κ να μην νιώθεις άσχημα για το πώς αισθάνεσαι όλα είναι φυσιολογικά γιατί είμαστε πάνω από όλα άνθρωποι.... Κ μερικές φορές είναι καλό να τα λες από το να τα κρατάς μέσα σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Το κλείδωμα το καταλαβαίνω, αλλά να σου υπενθυμίσω πως δεν το κάνεις μόνη σου το παιδί. Δεν το κάνεις με τον κρίνο!

Μας το υπενθύμισε σήμερα ο ουρολόγος του άντρα μου που μας είπε πως μέχρι και για το εξωμήτριο μπορεί να ευθύνεται το ανδρικό σπέρμα και ήταν λες και πήρε ένα τσουβάλι με πέτρες και μου το πέταξε με φόρα στο κεφάλι! 😒 

Προφανώς και να μην είσαι χάλια! Αλλά ναι κι εγώ πιθανώς χάλια θα ήμουν οπότε σου λέω ακριβώς αυτό που δεν θα έκανα κι εγώ! 

Ακριβώς είναι 50-50!!

Κοίτα να δεις πώς μια κουβέντα μπορεί να σου χαλάσει την ψυχολογία!!

Θύμησέ μου κορίτσι μου εσείς προσπαθείτε καιρό;;

🌺🌺🌼🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Ακριβώς είναι 50-50!!

Κοίτα να δεις πώς μια κουβέντα μπορεί να σου χαλάσει την ψυχολογία!!

Θύμησέ μου κορίτσι μου εσείς προσπαθείτε καιρό;;

🌺🌺🌼🌼

Είχα μείνει έγκυος πέρσι τον Απρίλιο και ήταν εξωμήτρια, έχασα την μία μου σάλπιγγα. Μετά από αυτό αρχίσαμε πάλι τον Νοέμβριο τις προσπάθειες, έχουμε δλδ πλέον 7 μήνες. Όλοι οι γιατροί μου προτείνουν πλέον να πάω για εξωσωματική γιατί είμαι μεγάλη (το άκουσα και αυτό είμαι 35). Οπότε έχουμε αρχίσει και μαζεύουμε εξετάσεις για να περάσουμε επιτροπή το φθινόπωρο 🙄

Εντωμεταξύ για όσες κοπέλες ξεκινάνε τώρα προσπάθειες ή δεν έχουν και πολύ καιρό που προσπαθούν, εγώ την πρώτη φορά το είχα πάρει πολύ χαλαρά, κάναμε μπόλικο σεξ όλο το μήνα, δεν μέτραγα ωορρηξίες, κάναμε σεξ σε τυχαίες ημέρες, περνάγαμε καλά και έμεινα έγκυος στους 8 μήνες, συγκεκριμένα τον μήνα που είχα 2 εβδομάδες άδεια και με καθυστερημένη σύλληψη, οπότε μην απογοητεύεστε αν προσπαθείτε λιγότερο από ένα χρόνο, δεν έρχεται πάντα με την πρώτη! ❤️ 

Εγώ θα σου πω, όλους αυτούς τους μήνες, όλα αυτά που περάσαμε, όλη η προσπάθεια, όλες οι επαφές μας έφεραν πιο κοντά με τον άντρα μου. Πάντα είμασταν κοντά, πάντα αγαπημένοι φουλ αλλά τον τελευταίο χρόνο έχουμε εξελιχθεί σε μία ομάδα πολύ δυνατή συναισθηματικά και αυτό μας φέρνει πιο κοντά. Δεν είναι ότι με αγαπάει περισσότερο αλλά είναι διαφορετικά. Και το πιστεύω πως όταν γίνει το θαυματάκι με το καλό, ναι έρχεστε ακόμα πιο κοντά και ναι θα σε αγαπάει διαφορετικά όχι πιο πολύ απλά διαφορετικά! Αυτό που λέει η @Eliza Kats τα συναισθήματα εξελίσσονται. Αλλά μην το παγιδεύεις έτσι το καημένο το αγόρι σου, παλεύει κι αυτός με τις ορμόνες σου χωρίς να τις καταλαβαίνει 😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Είχα μείνει έγκυος πέρσι τον Απρίλιο και ήταν εξωμήτρια, έχασα την μία μου σάλπιγγα. Μετά από αυτό αρχίσαμε πάλι τον Νοέμβριο τις προσπάθειες, έχουμε δλδ πλέον 7 μήνες. Όλοι οι γιατροί μου προτείνουν πλέον να πάω για εξωσωματική γιατί είμαι μεγάλη (το άκουσα και αυτό είμαι 35). Οπότε έχουμε αρχίσει και μαζεύουμε εξετάσεις για να περάσουμε επιτροπή το φθινόπωρο 🙄

Εντωμεταξύ για όσες κοπέλες ξεκινάνε τώρα προσπάθειες ή δεν έχουν και πολύ καιρό που προσπαθούν, εγώ την πρώτη φορά το είχα πάρει πολύ χαλαρά, κάναμε μπόλικο σεξ όλο το μήνα, δεν μέτραγα ωορρηξίες, κάναμε σεξ σε τυχαίες ημέρες, περνάγαμε καλά και έμεινα έγκυος στους 8 μήνες, συγκεκριμένα τον μήνα που είχα 2 εβδομάδες άδεια και με καθυστερημένη σύλληψη, οπότε μην απογοητεύεστε αν προσπαθείτε λιγότερο από ένα χρόνο, δεν έρχεται πάντα με την πρώτη! ❤️ 

Εγώ θα σου πω, όλους αυτούς τους μήνες, όλα αυτά που περάσαμε, όλη η προσπάθεια, όλες οι επαφές μας έφεραν πιο κοντά με τον άντρα μου. Πάντα είμασταν κοντά, πάντα αγαπημένοι φουλ αλλά τον τελευταίο χρόνο έχουμε εξελιχθεί σε μία ομάδα πολύ δυνατή συναισθηματικά και αυτό μας φέρνει πιο κοντά. Δεν είναι ότι με αγαπάει περισσότερο αλλά είναι διαφορετικά. Και το πιστεύω πως όταν γίνει το θαυματάκι με το καλό, ναι έρχεστε ακόμα πιο κοντά και ναι θα σε αγαπάει διαφορετικά όχι πιο πολύ απλά διαφορετικά! Αυτό που λέει η @Eliza Kats τα συναισθήματα εξελίσσονται. Αλλά μην το παγιδεύεις έτσι το καημένο το αγόρι σου, παλεύει κι αυτός με τις ορμόνες σου χωρίς να τις καταλαβαίνει 😁

 

Κορίτσι μου..εγώ είχα δύο παλινδρόμες κυήσεις και έχει 2 χρόνια κοντά από την τελευταία και δεν μένω έγκυος....και έχω μια γνωστή που είχαμε ταυτόχρονα τις αποβολές αλλά αυτή είχε εξωμήτριο και έχασε την μια σάλπιγγα και μάντεψε...έμεινε έγκυος στους 8 μήνες μετά και έχει ήδη ένα κοριτσάκι 5 μηνών...και εγώ με μια απλή αποξεση και δύο σάλπιγγες ακόμα προσπαθώ.. βέβαια εγώ έχω ήδη δύο παιδάκια και πάω για το τρίτο γι'αυτό δεν σκέφτομαι εξωσωματική..αν έρθει ήρθε...αλλά θέλω να σου πω μην απογοητεύεσαι θα έρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι μου..εγώ είχα δύο παλινδρόμες κυήσεις και έχει 2 χρόνια κοντά από την τελευταία και δεν μένω έγκυος....και έχω μια γνωστή που είχαμε ταυτόχρονα τις αποβολές αλλά αυτή είχε εξωμήτριο και έχασε την μια σάλπιγγα και μάντεψε...έμεινε έγκυος στους 8 μήνες μετά και έχει ήδη ένα κοριτσάκι 5 μηνών...και εγώ με μια απλή αποξεση και δύο σάλπιγγες ακόμα προσπαθώ.. βέβαια εγώ έχω ήδη δύο παιδάκια και πάω για το τρίτο γι'αυτό δεν σκέφτομαι εξωσωματική..αν έρθει ήρθε...αλλά θέλω να σου πω μην απογοητεύεσαι θα έρθει...

Σ ευχαριστώ αγάπη μου ❤️ μακάρι να έρθει, είναι φορές που ναι πραγματικά απογοητεύομαι. Ψάχνω να βρω την ελπίδα μου. Είσαι πολύ τυχερή που έχεις τα παιδάκια σου, να σου δίνουν δύναμη, να τα χαίρεσαι! Σου εύχομαι να έρθει και το τρίτο μέσα από την καρδιά μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13λοιπόν πέρυσι τέτοιο καιρό ήμουν με μια τεράστια κοιλιά ούσα ήδη παχουλή με μαγιό εγκυμοσύνης στη θάλασσα. Με κοιτούσε στραβά η πεθερούλα μου που για το καλό μου με πρήζει να αδυνατισω και σχολίαζε πως βγαίνω έτσι στη θάλασσα. Το κατά απόλαυσα!!! 🤣🤣🤣 Ήμουν η μόνη έγκυος που γέννησα με χρωματακι από τη θάλασσα και τον ήλιο. Απόλαυσε το όσο δεν πάει! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Σ ευχαριστώ αγάπη μου ❤️ μακάρι να έρθει, είναι φορές που ναι πραγματικά απογοητεύομαι. Ψάχνω να βρω την ελπίδα μου. Είσαι πολύ τυχερή που έχεις τα παιδάκια σου, να σου δίνουν δύναμη, να τα χαίρεσαι! Σου εύχομαι να έρθει και το τρίτο μέσα από την καρδιά μου! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου🩷 εδώ θα είμαστε να τα λέμε...και εγώ απογοητεύομαι κάθε φορά που βλέπω αίμα και έρχεται περίοδος...αλλά κάθε μήνα στις γόνιμες ελπίζω ότι αυτός θα είναι ο μήνας μας...😁🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Είχα μείνει έγκυος πέρσι τον Απρίλιο και ήταν εξωμήτρια, έχασα την μία μου σάλπιγγα. Μετά από αυτό αρχίσαμε πάλι τον Νοέμβριο τις προσπάθειες, έχουμε δλδ πλέον 7 μήνες. Όλοι οι γιατροί μου προτείνουν πλέον να πάω για εξωσωματική γιατί είμαι μεγάλη (το άκουσα και αυτό είμαι 35). Οπότε έχουμε αρχίσει και μαζεύουμε εξετάσεις για να περάσουμε επιτροπή το φθινόπωρο 🙄

Εντωμεταξύ για όσες κοπέλες ξεκινάνε τώρα προσπάθειες ή δεν έχουν και πολύ καιρό που προσπαθούν, εγώ την πρώτη φορά το είχα πάρει πολύ χαλαρά, κάναμε μπόλικο σεξ όλο το μήνα, δεν μέτραγα ωορρηξίες, κάναμε σεξ σε τυχαίες ημέρες, περνάγαμε καλά και έμεινα έγκυος στους 8 μήνες, συγκεκριμένα τον μήνα που είχα 2 εβδομάδες άδεια και με καθυστερημένη σύλληψη, οπότε μην απογοητεύεστε αν προσπαθείτε λιγότερο από ένα χρόνο, δεν έρχεται πάντα με την πρώτη! ❤️ 

Εγώ θα σου πω, όλους αυτούς τους μήνες, όλα αυτά που περάσαμε, όλη η προσπάθεια, όλες οι επαφές μας έφεραν πιο κοντά με τον άντρα μου. Πάντα είμασταν κοντά, πάντα αγαπημένοι φουλ αλλά τον τελευταίο χρόνο έχουμε εξελιχθεί σε μία ομάδα πολύ δυνατή συναισθηματικά και αυτό μας φέρνει πιο κοντά. Δεν είναι ότι με αγαπάει περισσότερο αλλά είναι διαφορετικά. Και το πιστεύω πως όταν γίνει το θαυματάκι με το καλό, ναι έρχεστε ακόμα πιο κοντά και ναι θα σε αγαπάει διαφορετικά όχι πιο πολύ απλά διαφορετικά! Αυτό που λέει η @Eliza Kats τα συναισθήματα εξελίσσονται. Αλλά μην το παγιδεύεις έτσι το καημένο το αγόρι σου, παλεύει κι αυτός με τις ορμόνες σου χωρίς να τις καταλαβαίνει 😁

 

Είσαι πολύ μικρούλα.. εγώ είμαι 37 και ενώ στην αρχή με αγχωσε ο γιατρός λέγοντας ότι μεγαλώνει η γυναίκα και λιγοστεύουν τα αποθέματα και και και .. αργότερα μου πετάει εντάξει μικρή είσαι ακόμη θα κάνεις παιδιά.. τον εμπιστεύομαι όμως σαν γιατρό γιατί είναι ψιρας και τα ψάχνει όλα.. αλλιώς θα τον είχα αλλάξει γιατί από ψυχολογία δεν ξέρει να σε χειριστεί καθόλου..

Άρα εσύ που είσαι 35 είσαι ακόμη καλύτερα! Τώρα δεν ξέρω αν σου λένε για εξωσωματική μήπως είναι πιο safe μετά από την περιπέτεια που πέρασες.. ορμονικές και σπερμοδιάγραμμα είστε εντάξει;;

Έχεις δίκιο για τα συναισθήματα το καταλαβαίνω κι εγώ απλά μερικές φορές γίνομαι έρμαιο των ορμονών μου 😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Είσαι πολύ μικρούλα.. εγώ είμαι 37 και ενώ στην αρχή με αγχωσε ο γιατρός λέγοντας ότι μεγαλώνει η γυναίκα και λιγοστεύουν τα αποθέματα και και και .. αργότερα μου πετάει εντάξει μικρή είσαι ακόμη θα κάνεις παιδιά.. τον εμπιστεύομαι όμως σαν γιατρό γιατί είναι ψιρας και τα ψάχνει όλα.. αλλιώς θα τον είχα αλλάξει γιατί από ψυχολογία δεν ξέρει να σε χειριστεί καθόλου..

Άρα εσύ που είσαι 35 είσαι ακόμη καλύτερα! Τώρα δεν ξέρω αν σου λένε για εξωσωματική μήπως είναι πιο safe μετά από την περιπέτεια που πέρασες.. ορμονικές και σπερμοδιάγραμμα είστε εντάξει;;

Έχεις δίκιο για τα συναισθήματα το καταλαβαίνω κι εγώ απλά μερικές φορές γίνομαι έρμαιο των ορμονών μου 😁

 

Εγώ τώρα τελευταία έχω σπαστεί με τον γιατρό μου. Βέβαια ξεκάθαρα δεν ασχολείται με αναπαραγωγή. Οπότε δεν περιμένω και πολλά. Επίσης από ψυχολογία μηδέν. Ψάχνω να βρω κάποιον άλλο αλλά σε όσους πήγα δεν μου άρεσε το κλίμα. Είμαι σε αναζήτηση κοινώς. Ορμονικές δικές μου είναι οκ, ρυθμισμένα όλα, σαλπιγγα η μία δηλαδή είναι μια χαρά διαβατή σε πολύ καλή κατάσταση, πολυκυστικές δεν έχω, γενικά δεν έχω κάτι παθολογικό εκτός από την μία σάλπιγγα. Ο σύζυγος τώρα θα κάνει το πρώτο του σπερμοδιάγραμμα πήγε σε ανδρολόγο αναπαραγωγής για να είναι σίγουρος. Θα σας πω τα καθέκαστα μόλις το κάνει. Του είπε θα κάνει πρώτα έναν γενικό έλεγχο και αν είναι κάτω του μετρίου θα το ψάξουμε περισσότερο σε εξειδικευμένο κέντρο. 

Και εξωσωματική να κάνω έχω πάλι τις ίδιες πιθανότητες για εξωμήτρια όπως με φυσιολογική σύλληψη, ίσως και λίγες παραπάνω, αυτό μου είπαν στο κέντρο εξωσωματικής. Ο ένας γυναικολόγος που μου είπε για εξωσωματική ήταν και αυτός που με χειρούργησε στα επείγοντα, μόλις βγήκα από το χειρουργείο ήρθε στο δωμάτιο έκλεισε την πόρτα και μου είπε δεν πρόκειται να κάνεις παιδί από μόνη σου, θα πρέπει να κάνεις εξωσωματική. Ήταν τυχερός που είχα 3 σακουλάκια να κρέμονται από παντού και δεν του τα πέταξα στο κεφάλι! Φυσικά και δεν ξαναπάτησα σε αυτόν ποτέ και δεν παίζει ούτε απ έξω από το ιατρείο του να περάσω. Ο δικός μου γυναικολόγος μου το είπε στα πλαίσια του αν θέλετε για πιο γρήγορα και για την δική σου ψυχολογία επειδή είσαι ακόμα μικρή να το κάνετε. Αλλά ο ίδιος δεν κάνει εξωσωματικές οπότε θα πάμε αναγκαστικά σε άλλον. Πολύ αγχωτική και αυτή η διαδικασία. 

Εσύ πόσο καιρό προσπαθείς; Έχεις άλλα παιδάκια; Γενικά πιστεύω πως πλέον και οι γιατροί πρέπει να αναθεωρήσουν λίγο το πως αντιμετωπίζουν ψυχολογικά τις γυναίκες άνω των 35 στο θέμα εγκυμοσύνης. Αν δεν υπάρχει ορμονικό πρόβλημα ή λειτουργικό τζάμπα προσθέτουν ένα επιπλέον άγχος. Μια συνάδελφος μου έμεινε έγκυος ενώ είχε άλλο θέμα γυναικολογικό και μόλις το έλυσε της ήρθε τυχαία το παιδί, δεν το επεδίωκε, μόλις είχε αρραβωνιαστεί και είναι και 3 χρόνια μεγαλύτερη μου δλδ μεγαλύτερη και από εσένα. Όλα είναι πιθανά σε κάθε ηλικία αρκεί να μην είσαι σε προκλιμακτήριο ή κλημακτήριο ή εμμηνόπαυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε??

Έχω χαθεί λιγακι γιατί τρέχω με όλους κι με όλα..!!πολύ πίεση με την δουλεια και είναι λίγο τεταμένα τα πράγματα!!

Σήμερα ανακάλυψα ότι είμαι εγκυος έκανα 2 τεστ και μια χοριακη 2 μέρες καθυστερηση και η τιμή είναι 385.

Έχω τρομερό άγχος για το πως θα πάει αυτή την φορά..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε??

Έχω χαθεί λιγακι γιατί τρέχω με όλους κι με όλα..!!πολύ πίεση με την δουλεια και είναι λίγο τεταμένα τα πράγματα!!

Σήμερα ανακάλυψα ότι είμαι εγκυος έκανα 2 τεστ και μια χοριακη 2 μέρες καθυστερηση και η τιμή είναι 385.

Έχω τρομερό άγχος για το πως θα πάει αυτή την φορά..!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Τέλεια η χοριακη σου!! Να πάνε όλα υπέροχα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️ 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Τέλεια η χοριακη σου!! Να πάνε όλα υπέροχα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️ 🥰🥰🥰

Σε ευχαριστώ πολύ μακαρι να πάνε όλα καλά 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε??

Έχω χαθεί λιγακι γιατί τρέχω με όλους κι με όλα..!!πολύ πίεση με την δουλεια και είναι λίγο τεταμένα τα πράγματα!!

Σήμερα ανακάλυψα ότι είμαι εγκυος έκανα 2 τεστ και μια χοριακη 2 μέρες καθυστερηση και η τιμή είναι 385.

Έχω τρομερό άγχος για το πως θα πάει αυτή την φορά..!!

Μα αυτό είναι ένα υπέροχο νέο!!!! ❤️❤️❤️ Μπράβο! Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να έχεις μια τέλεια και τελειόμηνη κύηση σου εύχομαι! Τέλεια είναι η χοριακή σου! Αχ δεν ξέρεις πόση χαρά και ελπίδα μου έδωσες ❤️ το είχαμε ανάγκη ένα θετικό τεστάκι!!! 😁😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Μα αυτό είναι ένα υπέροχο νέο!!!! ❤️❤️❤️ Μπράβο! Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να έχεις μια τέλεια και τελειόμηνη κύηση σου εύχομαι! Τέλεια είναι η χοριακή σου! Αχ δεν ξέρεις πόση χαρά και ελπίδα μου έδωσες ❤️ το είχαμε ανάγκη ένα θετικό τεστάκι!!! 😁😁😁😁😁

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου μακαρι να γεμίσουν όλες οι κοιλίτσες σύντομα μωρακια🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε??

Έχω χαθεί λιγακι γιατί τρέχω με όλους κι με όλα..!!πολύ πίεση με την δουλεια και είναι λίγο τεταμένα τα πράγματα!!

Σήμερα ανακάλυψα ότι είμαι εγκυος έκανα 2 τεστ και μια χοριακη 2 μέρες καθυστερηση και η τιμή είναι 385.

Έχω τρομερό άγχος για το πως θα πάει αυτή την φορά..!!

Συγχαρητήρια κορίτσι! Τα πιο ωραία νέα!

Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! 

Μίλησες με τον γιατρό σου; Θα επαναλάβεις τη χοριακη σε 2 μέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε??

Έχω χαθεί λιγακι γιατί τρέχω με όλους κι με όλα..!!πολύ πίεση με την δουλεια και είναι λίγο τεταμένα τα πράγματα!!

Σήμερα ανακάλυψα ότι είμαι εγκυος έκανα 2 τεστ και μια χοριακη 2 μέρες καθυστερηση και η τιμή είναι 385.

Έχω τρομερό άγχος για το πως θα πάει αυτή την φορά..!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μουυυυυυυυ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι κορίτσι μου🙏🙏🙏😍😍😍😍😍 αντεεεεεεε είδαμε θετικο στο θεματακι μας μπραβοοοο❤️❤️❤️❤️❤️ να μας στέλνεις τα νέα σου🥰 δεν θυμαμαι το ιστορικό σου προσπαθουσες καιρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Εγώ τώρα τελευταία έχω σπαστεί με τον γιατρό μου. Βέβαια ξεκάθαρα δεν ασχολείται με αναπαραγωγή. Οπότε δεν περιμένω και πολλά. Επίσης από ψυχολογία μηδέν. Ψάχνω να βρω κάποιον άλλο αλλά σε όσους πήγα δεν μου άρεσε το κλίμα. Είμαι σε αναζήτηση κοινώς. Ορμονικές δικές μου είναι οκ, ρυθμισμένα όλα, σαλπιγγα η μία δηλαδή είναι μια χαρά διαβατή σε πολύ καλή κατάσταση, πολυκυστικές δεν έχω, γενικά δεν έχω κάτι παθολογικό εκτός από την μία σάλπιγγα. Ο σύζυγος τώρα θα κάνει το πρώτο του σπερμοδιάγραμμα πήγε σε ανδρολόγο αναπαραγωγής για να είναι σίγουρος. Θα σας πω τα καθέκαστα μόλις το κάνει. Του είπε θα κάνει πρώτα έναν γενικό έλεγχο και αν είναι κάτω του μετρίου θα το ψάξουμε περισσότερο σε εξειδικευμένο κέντρο. 

Και εξωσωματική να κάνω έχω πάλι τις ίδιες πιθανότητες για εξωμήτρια όπως με φυσιολογική σύλληψη, ίσως και λίγες παραπάνω, αυτό μου είπαν στο κέντρο εξωσωματικής. Ο ένας γυναικολόγος που μου είπε για εξωσωματική ήταν και αυτός που με χειρούργησε στα επείγοντα, μόλις βγήκα από το χειρουργείο ήρθε στο δωμάτιο έκλεισε την πόρτα και μου είπε δεν πρόκειται να κάνεις παιδί από μόνη σου, θα πρέπει να κάνεις εξωσωματική. Ήταν τυχερός που είχα 3 σακουλάκια να κρέμονται από παντού και δεν του τα πέταξα στο κεφάλι! Φυσικά και δεν ξαναπάτησα σε αυτόν ποτέ και δεν παίζει ούτε απ έξω από το ιατρείο του να περάσω. Ο δικός μου γυναικολόγος μου το είπε στα πλαίσια του αν θέλετε για πιο γρήγορα και για την δική σου ψυχολογία επειδή είσαι ακόμα μικρή να το κάνετε. Αλλά ο ίδιος δεν κάνει εξωσωματικές οπότε θα πάμε αναγκαστικά σε άλλον. Πολύ αγχωτική και αυτή η διαδικασία. 

Εσύ πόσο καιρό προσπαθείς; Έχεις άλλα παιδάκια; Γενικά πιστεύω πως πλέον και οι γιατροί πρέπει να αναθεωρήσουν λίγο το πως αντιμετωπίζουν ψυχολογικά τις γυναίκες άνω των 35 στο θέμα εγκυμοσύνης. Αν δεν υπάρχει ορμονικό πρόβλημα ή λειτουργικό τζάμπα προσθέτουν ένα επιπλέον άγχος. Μια συνάδελφος μου έμεινε έγκυος ενώ είχε άλλο θέμα γυναικολογικό και μόλις το έλυσε της ήρθε τυχαία το παιδί, δεν το επεδίωκε, μόλις είχε αρραβωνιαστεί και είναι και 3 χρόνια μεγαλύτερη μου δλδ μεγαλύτερη και από εσένα. Όλα είναι πιθανά σε κάθε ηλικία αρκεί να μην είσαι σε προκλιμακτήριο ή κλημακτήριο ή εμμηνόπαυση. 

Δεν έχω άλλα παιδάκια κορίτσι μου.. Αυτός είναι 3ος ή 4ος μήνας προσπαθειών, βάζω ένα 'ή' γιατί τον ένα μήνα ήταν άρρωστος ο σύντροφος και 99% χάσαμε τις γόνιμες.. Δεν είναι καθόλου πολύ το ξέρω αλλά με έχει κυριεύσει κι εμένα το άγχος και κάνω πολύ προσπάθεια να χαλαρώσω!

Θα σου έλεγα τον δικό μου γιατρό αλλά άσε αν κρίνω αυτά που λέει σε μένα δε βλέπω να γλιτώνει το καρούμπαλο! χεχε

Τελικά βλέπω οι γιατροί πέφτουν έξω πάρα πολλές φορές.. Έτσι και μιας γνωστής μου με μία σάλπιγγα της έλεγε ο γιατρός ότι θα δυσκολευτεί πάρα πολύ και ηρέμησε εκείνη (δεν ήθελε μωρό) και δώστου χύμα επαφές και τσουπ σε λιγότερο από χρόνο έγκυος! 

Άλλη περίπτωση, γνωστή που είχε τρεις φορές τον χρόνο περίοδο, έγκυος τον πρώτο μήνα! Κι ο γιατρός με το στόμα ανοιχτό γιατί της είχε πει μόνο με υποβοήθηση θα πιάσει και αν!! Τσεκαρισμένη αυτή η περίπτωση!! όχι σαν άλλες που λένε εγώ με την πρώτη ή τη δεύτερη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε??

Έχω χαθεί λιγακι γιατί τρέχω με όλους κι με όλα..!!πολύ πίεση με την δουλεια και είναι λίγο τεταμένα τα πράγματα!!

Σήμερα ανακάλυψα ότι είμαι εγκυος έκανα 2 τεστ και μια χοριακη 2 μέρες καθυστερηση και η τιμή είναι 385.

Έχω τρομερό άγχος για το πως θα πάει αυτή την φορά..!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Πάρα πολύ καλή η χοριακή!! Όλα θα πάνε κατ' ευχήν αυτή τη φορά!!❤️❤️❤️

Προσπάθησε όσο γίνεται να ξεκουράζεσαι τώρα! όσο γίνεται!

και αν θυμάμαι καλά ήταν η μία σάλπιγγα βουλωμένη? Έτσι για να τα ακούν μερικές μερικές 😉😉 @Dimitrapth

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε??

Έχω χαθεί λιγακι γιατί τρέχω με όλους κι με όλα..!!πολύ πίεση με την δουλεια και είναι λίγο τεταμένα τα πράγματα!!

Σήμερα ανακάλυψα ότι είμαι εγκυος έκανα 2 τεστ και μια χοριακη 2 μέρες καθυστερηση και η τιμή είναι 385.

Έχω τρομερό άγχος για το πως θα πάει αυτή την φορά..!!

Μπραβοοοο κοπέλα μου...με το καλοοοο 🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Δεν έχω άλλα παιδάκια κορίτσι μου.. Αυτός είναι 3ος ή 4ος μήνας προσπαθειών, βάζω ένα 'ή' γιατί τον ένα μήνα ήταν άρρωστος ο σύντροφος και 99% χάσαμε τις γόνιμες.. Δεν είναι καθόλου πολύ το ξέρω αλλά με έχει κυριεύσει κι εμένα το άγχος και κάνω πολύ προσπάθεια να χαλαρώσω!

Θα σου έλεγα τον δικό μου γιατρό αλλά άσε αν κρίνω αυτά που λέει σε μένα δε βλέπω να γλιτώνει το καρούμπαλο! χεχε

Τελικά βλέπω οι γιατροί πέφτουν έξω πάρα πολλές φορές.. Έτσι και μιας γνωστής μου με μία σάλπιγγα της έλεγε ο γιατρός ότι θα δυσκολευτεί πάρα πολύ και ηρέμησε εκείνη (δεν ήθελε μωρό) και δώστου χύμα επαφές και τσουπ σε λιγότερο από χρόνο έγκυος! 

Άλλη περίπτωση, γνωστή που είχε τρεις φορές τον χρόνο περίοδο, έγκυος τον πρώτο μήνα! Κι ο γιατρός με το στόμα ανοιχτό γιατί της είχε πει μόνο με υποβοήθηση θα πιάσει και αν!! Τσεκαρισμένη αυτή η περίπτωση!! όχι σαν άλλες που λένε εγώ με την πρώτη ή τη δεύτερη χαχα

Γελάω με το καρούμπαλο χαχαχα 😂 Δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω και δεν πρέπει να ξεχνάμε να ζούμε κάθε στιγμή. Όσο αφήνουμε το άγχος να μας παρασύρει μόνο κακό στον εαυτό μας κάνουμε (τα γράφω για να τα διαβάζω...)

Μα είδες τα δικά μου έγραφα και τσουπ βλέπω το μήνυμα της @Natasha24 που θυμόμουν που της είχα γράψει πριν λίγες ημέρες να μην ανησυχεί για την ωορρηξία από την βουλωμένη σάλπιγγα!!! Ήταν πραγματικά ευλογία αυτό το νέο, έχω έναν λόγο να χαίρομαι παραπάνω γιατί μου δίνει τεράστιες ελπίδες! ❤️ Πάμε δυνατά κορίτσια, να δούμε κι άλλα θετικά τεστάκια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...