Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας! Είμαι 43 ετών και έχω ανεβασμένη την κακή και ολική χοληστερίνη. Παίρνω στατινες ! Διάβασα στο φυλλάδιο ότι όταν μια γυναίκα προσπαθεί να μείνει έγκυος απαγορεύεται η χρήση τους. Ο καρδιολόγος μου δεν θέλει να μου τα σταματήσει προς το παρόν γιατί φοβάται για κάτι πιο σοβαρό όπως καρδιακή προσβολή ή εγκεφαλικό! Υπάρχει καποια κοπέλα που να έχει αντίστοιχη εμπειρία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2023 at 1:39 ΜΜ, ο/η Chrissaki είπε:

Γεια σας! Είμαι 43 ετών και έχω ανεβασμένη την κακή και ολική χοληστερίνη. Παίρνω στατινες ! Διάβασα στο φυλλάδιο ότι όταν μια γυναίκα προσπαθεί να μείνει έγκυος απαγορεύεται η χρήση τους. Ο καρδιολόγος μου δεν θέλει να μου τα σταματήσει προς το παρόν γιατί φοβάται για κάτι πιο σοβαρό όπως καρδιακή προσβολή ή εγκεφαλικό! Υπάρχει καποια κοπέλα που να έχει αντίστοιχη εμπειρία; 

Πόσο χολιστερίνη έχεις;
Είμαι 42 και είχα 260 πριν ενα χρονο, με διατροφη και απωλεια βαρους έφτασε 230 η ολική. Και η κακή είναι πάνω απο το όριο.

κάνω προσπαθειες με εξωσωματική και εννοείται πως δεν μου δίνουν στατίνες όσο προσπαθω.
Δεν μπορούν να σου δώσουν κάτι εναλλακτικό; Εγω πλέον έχω καταλήξει με το γιατρό ότι είναι του οργανισμού, γιατί κάνω διατροφή όπως είπα οπότε δεν δικαιολογείται. 


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/5/2023 at 9:17 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Πόσο χολιστερίνη έχεις;
Είμαι 42 και είχα 260 πριν ενα χρονο, με διατροφη και απωλεια βαρους έφτασε 230 η ολική. Και η κακή είναι πάνω απο το όριο.

κάνω προσπαθειες με εξωσωματική και εννοείται πως δεν μου δίνουν στατίνες όσο προσπαθω.
Δεν μπορούν να σου δώσουν κάτι εναλλακτικό; Εγω πλέον έχω καταλήξει με το γιατρό ότι είναι του οργανισμού, γιατί κάνω διατροφή όπως είπα οπότε δεν δικαιολογείται. 


 

Καλησπέρα! Εύχομαι πρώτα απ' όλα να πάνε όλα τέλεια με την εξωσωματική ! 

Κι εμένα του οργανισμού είναι. Κληρονομική βασικά! Επειδή έχουμε ιστορικό με καρδιά για αυτό επιμένει με τις στατινες.. έχω 280 ολική και 184 η κακή. Έκανα διατροφή και άσκηση αλλά δεν άλλαξε καθόλου. Τα ίδια. Γι αυτό ξεκινήσαμε το φάρμακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...