Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εσύ και η @Mpourmpoulo θα έχετε θετικά τέστ αυτόν τον μήνα!!! Τα υπόλοιπα δεν τα δέχομαι! ♥️♥️♥️

Εγώ;;; όχι;; 😪😪😪😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι ! Ελπίζω ν έφερα γούρι !! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Μακάριιιι κορίτσι μου... 😘😘😘 Εγώ σου έφερα πάντως που άνοιξα το θεματάκι... Τώρα να φέρεις εσύ σε εμάς.. Θα ανοίξεις το επόμενο εννοείται 😘😘😘😘μας δίνεις ελπίδα ότι θα γίνει το θαύμα και για εμάς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλή μου μη το λες ! Κ εγώ έτσι νόμιζα είχα πόνους στη μέση κ έλεγα θα έρθει η περίοδος κ φορούσα σερβιετακι στη δουλειά (μη γίνουμε κ ρόμπα είμαι κ διευθύντρια κ γεμίσουμε αίματα ) περνούσαν όμως οι μέρες ο πόνος δεν περνούσε ακόμα δν πέρασε κ να π βγήκαν θετικά τρία τεστ ! 
Καταλαβαίνω πολύ καλά την αγωνία ούτε η ίδια δν πιστεύω ακόμη ότι είμαι έγκυος. Αλλά αληθεια έγινε όταν πια χαλάρωσα και δε το κυνηγούσα. Βέβαια εγώ αφαίρεσα κ πολύποδα στη μήτρα τον Φλεβάρη !

Κορίτσι σε ποια εταιρία είσαι διεύθυντρια;;;;; σε ποια περιοχή;;; ψάχνω και δουλειά ταυτόχρονα εγώ... Και λέω κάτσε να σε ρωτήσω 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ακόμα να το πιστέψουμε αλήθεια!  θα πάρω αύριο τον ιατρό μ να με καθοδηγήσει ! Σας ευχαριστώ όλες πολύ ! Κ να ξέρετε είμαι πολύ γουρλουυυ!!! Στέλνω σε όλες καλή τύχη και εύχομαι όλες καθεμία να δούμε θετικά αποτελέσματα ❤️❤️ το εύχομαι ολόψυχα ! Κι τώρα ξεκινάει ο δρόμος για το άγνωστο π με φοβίζει αλλά το θέλαμε πολύ συνεπώς ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤️❤️

 να που τα κατάφερες και από ότι φαίνεται αυτός ο πολύποδας εμπόδιζε τα πράγματα 

τωρα είσαι εγκυος θα σου πάρει λίγο χρόνο μέχρι να το καταλάβεις 😊 

ευχομαι με το καλό.. όλα καλά θα πάνε πάντα το άγνωστο μας φοβίζει αλλα θα έρθουν όλα σιγά σιγά ένα βήμα την φορά να σκέφτεσαι και όλα θα έρθουν απο μονα τους 

Θα περιμένουμε νέα σου απο τον γιατρό και την χοριακη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια εχθές το βράδυ πονούσα αρκετά από ωορρηξία.. Και την πετύχαμε τέλεια 😊😊😊 του έδωσα και κατάλαβε χαχααχα σήμερα δεν πονάω άρα θα έγινε αλλά θα κάτσουμε σίγουρα και σημερα

Μπραβο κορίτσι μουυυυυ❤️❤️❤️ μην ξεχνιέσαι πρέπει και σήμερα οπωσδήποτε και μη σου πω και αύριο! Εγώ το πήγα τετραήμερο😂 μια μέρα πριν το θετικο, την ημέρα του θετικου και τις δυο επόμενες😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε? 2 μέρες τώρα τρέχουμε γιατί έχουμε γάμο το Σάββατο (δεν τον δικό μου) και έχουμε τρεξίματα!! Έχω και τον άντρα μου με ελαφριά γαστρεντερίτιδα που κόλλησε από την ανιψιά μου :( ευτυχώς εγώ δεν κόλλησα!! Λοιπόν καταρχάς περαστικά κορίτσια με την ουρολοίμωξη. Τι μάτι ήταν αυτό? Φτου φτου @Rena92 νομίζω ότι εσύ δεν έχεις ουρολοίμωξη αλλά εννοείται ότι θα το τσεκαρεις για σιγουριά οπότε περιμένουμε νέα σου! @Girly κορίτσι μου πολύ καλά έκανες και πήρες 2η γνώμη!! Για όλα υπάρχει μια λύση οπότε μην στεναχωριέσαι καθόλου αφού είσαι σε καλά χέρια τώρα :)

Περαστικά στον αντρουλη σου κορίτσι μου🙏 γινετε χαμός από ιώσεις γενικα λόγω του καιρού ! Υπομονή είναι οι τελευταίες ιώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ;;; όχι;; 😪😪😪😪

Καλέ εσύ τώρα ξεκίνησες τις γόνιμες ημέρες 🥰🥰🥰 έχουμε ακόμα μέρες μπροστά!! Απλά για τα 2 κορίτσια που είπα έχω ένα προαίσθημα! Ελπίζω να βγω αληθινή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Εμένα έχει μεταφερθεί ο πόνος στην μέση μου.... Από Δευτέρα περιμένω την περίοδο... Γενικά έχω πολύ πόνο καθημερινά αλλά τώρα στην μέση οπότε νιώθω ότι θα έρθει σιγά σιγά το αίμα 😞

Πόνος στη μέση διαβαζωωωωωωωωωωωωω😍😍😍 10η μέρα σήμερα αντε να περάσουν οι μέρες να μάθουμε χαρμοσυνααααααα😘😘😘 εγώ δεν πιστεύω ότι θα έρθει η περίοδος σου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μακάρι να μην είναι χρειαστεί αντιβίωση, αλλά χθες το βράδυ πήρα την βιταμίνη κ σήμερα είμαι καλύτερα! Πήγα και για την καλλιέργεια τώρα πρωί πρωί! Πάντως μέχρι να κοιμηθώ χθες ήμουν χάλια 😣

Κορίτσι μου πιστεύω ήταν κυστιτιδα και στις δυο μας! Εγώ πήγα τουαλέτα σήμερα το πρωί και τίποτα ούτε ενόχληση ούτε βάρος σαν να μην έχω τπτ! Συνέχισε νερακια και τις βιταμινες! Εσενα είναι μάλλον από την εγκυμοσυνη έχω διαβάσει ότι παθαίνουν πολλές στην εγκυμοσυνη! Εμένα μάλλον ήταν από την τριβή με τις επαφές !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εσύ και η @Mpourmpoulo θα έχετε θετικά τέστ αυτόν τον μήνα!!! Τα υπόλοιπα δεν τα δέχομαι! ♥️♥️♥️

Αχ μακαριιιιι να βγεις αληθινηηηηηηηηηηηη❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ σήμερα είμαι 4 μέρες μετά το θετικο ωορρηξιας! Ξεκίνησε η παρανοια! 30 του μηνα θα ξερω αν θα έρθει η ακατανομαστη ή το μπεμπινι! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

Καλημεραααα

Κοίτα να δεις από τότε που γέννησα ήταν στάνταρ 28ημερων μετά την αποξεση τον μαρτιο μου ήρθε πρώτη περιοδος στις 15 μέρες κι ο επόμενος στις 30 τώρα είναι η πρώτη φορά που έχει καθυστερήσει τόσο.. σήμερα θα πάω για υπέρηχο ίσως να είναι κάποια κύστη...τι να πω..!

Κορίτσι μου να πας να κάνεις ένα υπερυχο ! Και έπειτα να κανεις και μια χοριακη❤️ εύχομαι να ήρθε το μπεμπακι σουυυυυ🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου πιστεύω ήταν κυστιτιδα και στις δυο μας! Εγώ πήγα τουαλέτα σήμερα το πρωί και τίποτα ούτε ενόχληση ούτε βάρος σαν να μην έχω τπτ! Συνέχισε νερακια και τις βιταμινες! Εσενα είναι μάλλον από την εγκυμοσυνη έχω διαβάσει ότι παθαίνουν πολλές στην εγκυμοσυνη! Εμένα μάλλον ήταν από την τριβή με τις επαφές !

Εμ αφού του δώσεις και κατάλαβε!!! 😜😜😜 Και καλά έκανες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγώ σήμερα πήγα τουαλέτα το πρωί και τπτ κανένα συμπτωμα ουρολοιμωξης όπως είπε και η @Girly εξαφανίστηκαν δια μαγείας ή έφυγε το μάτι από το ξεμάτιασμα της @marinamanoulitsa❤️χαχαχχα! Μάλλον είχα κυστιτιδα που θα δημιουργήθηκε από την τριβή με τις επαφές και με τα νερά και την σόδα παειιι πέρασε! Αύριο θα βγουν και τα αποτελέσματα για σιγουριά🙏 επίσης ενημερώνω ότι είμαι 4η μέρα μετά το θετικο ωορρηξιας και περιμενω περίοδο μέχρι 30 του μηνα ! Η παρανοια ξεκινησεεεεεεεεε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια ο πολύποδας φαίνεται στη σαλπιγγογραφία άραγε;

Την ίδια απορία έχω και εγώ!🧐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Την ίδια απορία έχω και εγώ!🧐

Κοίτα που τώρα θα αρχίσω να σκέφτομαι μην έχω πολύποδα! Όχι εντάξει ας μη με πιάσει άλλη παράνοια! 😀😀Κορίτσια για πείτε αν ξέρει καμία!! Πάντως όντως εμποδίζει απ' ότι φαίνεται! Μια γνωστή μου που προσπαθούσε κανά δυο χρόνια, καλή ώρα όπως η @Giasemi_92 αφού τον αφαίρεσε έμεινε έγκυος σχεδόν αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλέ εσύ τώρα ξεκίνησες τις γόνιμες ημέρες 🥰🥰🥰 έχουμε ακόμα μέρες μπροστά!! Απλά για τα 2 κορίτσια που είπα έχω ένα προαίσθημα! Ελπίζω να βγω αληθινή 

Κι εγώ θέλω!!! Άντε να κάνω υπομονή να έχετε για εμένα τον επόμενο μήνα! Αυτό να το δεχτώ! 😛😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια ο πολύποδας φαίνεται στη σαλπιγγογραφία άραγε;

Λογικά ναι!!! Αφού περνάει το υγρό κ το "βγάζουν" φωτογραφία πιστεύω ότι μπορεί να φανεί... Εγώ τον είχα βγάλει ήδη όταν την είχα κάνει... Εμένα τον είδαν σε υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ μακαριιιιι να βγεις αληθινηηηηηηηηηηηη❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ σήμερα είμαι 4 μέρες μετά το θετικο ωορρηξιας! Ξεκίνησε η παρανοια! 30 του μηνα θα ξερω αν θα έρθει η ακατανομαστη ή το μπεμπινι! 🙏🙏🙏

Εγώ 31του μήνα 😊😊😊 είμαστε κοντά κοντά!!!! Αχ αντε να δούμε μαζί θετικό τεστ εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κοίτα που τώρα θα αρχίσω να σκέφτομαι μην έχω πολύποδα! Όχι εντάξει ας μη με πιάσει άλλη παράνοια! 😀😀Κορίτσια για πείτε αν ξέρει καμία!! Πάντως όντως εμποδίζει απ' ότι φαίνεται! Μια γνωστή μου που προσπαθούσε κανά δυο χρόνια, καλή ώρα όπως η @Giasemi_92 αφού τον αφαίρεσε έμεινε έγκυος σχεδόν αμέσως!

Όχι οχιιιι δεν σκεφτόμαστε ετσι πιστεύω κάτι θα φαινόταν και σε υπερηχο και στη σαλπιγγογραφια! Τι στο καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κοίτα που τώρα θα αρχίσω να σκέφτομαι μην έχω πολύποδα! Όχι εντάξει ας μη με πιάσει άλλη παράνοια! 😀😀Κορίτσια για πείτε αν ξέρει καμία!! Πάντως όντως εμποδίζει απ' ότι φαίνεται! Μια γνωστή μου που προσπαθούσε κανά δυο χρόνια, καλή ώρα όπως η @Giasemi_92 αφού τον αφαίρεσε έμεινε έγκυος σχεδόν αμέσως!

Κ εμένα μου είχαν πει ότι το 80% που δεν είχα σύλληψη αρκετούς μήνες ήταν από τον πολύποδα... Εμένα ήταν 1εκατοστο κ στο κέντρο κ δεν ήταν από αυτούς που είναι ένα με το ενδομήτριο ενωνόταν με κλωστή αν το λέω σωστά... Δεν θυμάμαι πως μου τον είχαν πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ 31του μήνα 😊😊😊 είμαστε κοντά κοντά!!!! Αχ αντε να δούμε μαζί θετικό τεστ εγκυμοσύνης 

Αχ κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιι❤️❤️❤️ αχ με αυτήν την αναμονη 🤪 ευτυχώς την Τρίτη θα πάω ταξίδι στους δικούς μου και στην ανηψουλα μου και θα περνάει πιο γρηγορα ο χρόνος 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...