Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Να σου ζήσουν τα μαναράκια!! Να ευχηθώ με μία κόρη τώρα?!! 🤗🤗

Έτσι έτσι.... Αμήν!!! Ευχαριστω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Χαχαχα ναι σωστά νομίζω το είπες! 😁

Για να καταλάβεις ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι με fsh γύρω στο 7,5 που έχω είμαι πολύ ψηλά και δεν είμαι για εξωσωματική, δε θα με πιάσουν τα φάρμακα, αλλά η ενδοκρινολόγος είχε πολύ αντίθετη άποψη. Όταν της είπα τρομαγμένη ότι ναι ξέρω είναι πολύ υψηλή η ορμόνη μου λέει τι;;; Λέει και με 10 ή μπορεί και με περισσότερο κάνεις άνετα!! Και με τις υπόλοιπες εξετάσεις καλές.

Να πω ότι δεν έχω αλλάξει ακόμη γυναικολόγο γτ γενικά είναι αρκετά 'ψιρας', οπότε στο εξάμηνο που θα ελεγχθω θα το δω αναλόγως!

Α τόσο καλααα οι απόψεις διίστανται ! Θα πας για εξωσωματικη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

This is our night 😊😊😘😘😘

IMG_20230517_162225.jpg

Τελειαααααααααα❤️❤️❤️❤️ βουρ στο ψητοοοοοοοο! Καλό βολιιιιιιι🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια απίστευτο! Κ εγώ νιώθω πως έχω ουρολοίμωξη… τι συμβαίνει; Θα πάρω την μαία του γιατρού μου, μήπως μπορεί να μου γράψει καλλιέργεια! Γνωρίζετε αν είναι επικίνδυνο;; Σήμερα έκλεισα την 11η εβδομάδα..

@Girly μου ίσως έχουμε κ τον ίδιο γιατρό..πιστεύω θα βρεθεί λύση μην αγχώνεσαι καθόλου!! Εφόσον εξειδικεύεται σε αυτό, θα σε βοηθήσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια απίστευτο! Κ εγώ νιώθω πως έχω ουρολοίμωξη… τι συμβαίνει; Θα πάρω την μαία του γιατρού μου, μήπως μπορεί να μου γράψει καλλιέργεια! Γνωρίζετε αν είναι επικίνδυνο;; Σήμερα έκλεισα την 11η εβδομάδα..

@Girly μου ίσως έχουμε κ τον ίδιο γιατρό..πιστεύω θα βρεθεί λύση μην αγχώνεσαι καθόλου!! Εφόσον εξειδικεύεται σε αυτό, θα σε βοηθήσει!! 

Όταν ήμουν εγκυος είχα περάσει μια φάση που ένιωθα ότι έχω ουρολοίμωξη εκεί κοντά στην αυχενική ήταν 

Τελικά δεν είχα ήταν σύμπτωμα το οποίο μου πέρασε από μόνο του μετά από μια βδομαδα

οποτε μπορεί να μην είναι ουρολοίμωξη πάντως υπάρχουν φάρμακα που μπορείς να πάρεις αν χρειαστεί μην αγχώνεσαι 😊  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Α τόσο καλααα οι απόψεις διίστανται ! Θα πας για εξωσωματικη;;;

Είναι πολύ νωρίς ακόμη, αλλά σίγουρα αν δεν προκύψει κάτι σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα θα το σκεφτούμε σοβαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όταν ήμουν εγκυος είχα περάσει μια φάση που ένιωθα ότι έχω ουρολοίμωξη εκεί κοντά στην αυχενική ήταν 

Τελικά δεν είχα ήταν σύμπτωμα το οποίο μου πέρασε από μόνο του μετά από μια βδομαδα

οποτε μπορεί να μην είναι ουρολοίμωξη πάντως υπάρχουν φάρμακα που μπορείς να πάρεις αν χρειαστεί μην αγχώνεσαι 😊  

Αχ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Πήρα λίγο κουράγιο, γιατί με μια γρήγορη αναζήτησή στο Ίντερνετ πανικοβλήθηκα!! Κ εγώ δεν είμαι σίγουρη από που προέρχεται η ενόχληση, αλλά είναι σίγουρα το αίσθημα πίεσης που έχω στην ουρολοίμωξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Πήρα λίγο κουράγιο, γιατί με μια γρήγορη αναζήτησή στο Ίντερνετ πανικοβλήθηκα!! Κ εγώ δεν είμαι σίγουρη από που προέρχεται η ενόχληση, αλλά είναι σίγουρα το αίσθημα πίεσης που έχω στην ουρολοίμωξη!

Και εγω αυτό είχα την πίεση και πήγαινα συνέχεια τουαλέτα έβγαζα λίγα ενώ ένιωθα ότι έχω πιο πολλά εμένα έφυγε από μόνο του πιστεύω αυτό θα είναι 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγω αυτό είχα την πίεση και πήγαινα συνέχεια τουαλέτα έβγαζα λίγα ενώ ένιωθα ότι έχω πιο πολλά εμένα έφυγε από μόνο του πιστεύω αυτό θα είναι 😊 

Ανά μισή ώρα πάω τουαλέτα, αλλά πίνω κ πολύ νερό! Θα με απολύσουν στο τέλος 😅😅 Αύριο θα κάνω την καλλιέργεια και βλέπουμε! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια απίστευτο! Κ εγώ νιώθω πως έχω ουρολοίμωξη… τι συμβαίνει; Θα πάρω την μαία του γιατρού μου, μήπως μπορεί να μου γράψει καλλιέργεια! Γνωρίζετε αν είναι επικίνδυνο;; Σήμερα έκλεισα την 11η εβδομάδα..

@Girly μου ίσως έχουμε κ τον ίδιο γιατρό..πιστεύω θα βρεθεί λύση μην αγχώνεσαι καθόλου!! Εφόσον εξειδικεύεται σε αυτό, θα σε βοηθήσει!! 

Κάνετε πλάκα δεν παίζει!!! Αλήθεια τώρα ;;; Περαστικά ρε κορίτσι μου!!!! Είσαι και εγκυουλα εσύ... Υπάρχουν αντιβιωσεις όμως που μπορείς να πάρεις μην αγχώνεσαι;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ανά μισή ώρα πάω τουαλέτα, αλλά πίνω κ πολύ νερό! Θα με απολύσουν στο τέλος 😅😅 Αύριο θα κάνω την καλλιέργεια και βλέπουμε! ☺️

Ελπίζω πως θα είναι καθαρή η καλλιέργεια να μας στείλεις τα νέα σου 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια απίστευτο! Κ εγώ νιώθω πως έχω ουρολοίμωξη… τι συμβαίνει; Θα πάρω την μαία του γιατρού μου, μήπως μπορεί να μου γράψει καλλιέργεια! Γνωρίζετε αν είναι επικίνδυνο;; Σήμερα έκλεισα την 11η εβδομάδα..

@Girly μου ίσως έχουμε κ τον ίδιο γιατρό..πιστεύω θα βρεθεί λύση μην αγχώνεσαι καθόλου!! Εφόσον εξειδικεύεται σε αυτό, θα σε βοηθήσει!! 

Ε δεν είμαστε καλά ! Κάποιος μας κάνει πλάκα δεν μπορει! Κορίτσι μου εγώ λίγο που διάβασα στο ιντερνετ υπάρχουν αντιβιωσεις που δεν επηρεάζουν το έμβρυο ! Φυσικά εύχομαι να μην έχεις αλλά και μα έχεις θα σου δώσει αντιβίωση ακίνδυνη και θα είσαι μια χαρα! Εγώ πήγα πριν λίγο και άφησα ουρα την Παρασκευή 7 το απόγευμα θα ειναι έτοιμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εύχομαι περαστικά @Girly @Mpourmpoulo @marinaP 

μας μάτιασαν 🙁

Μας αποτελείωσαν 😂 κάλε τι μάτι είναι αυτό ! Φτου φτου φτου! Ευχαριστούμε κορίτσι μου! Την Παρασκευή θα ξερω 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Είναι πολύ νωρίς ακόμη, αλλά σίγουρα αν δεν προκύψει κάτι σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα θα το σκεφτούμε σοβαρά!!

Ναι γ αυτό σε ρώτησα και εγώ γτ είναι πολύ νωρίς κορίτσι μου! Θα έρθει το μπεμπακι και δεν θα χρειαστεί τπτ παιρετερω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ! Βοήθεια μέχρι να βγει η χοριακη !!! 
 

δεν ξέρω αν με θυμάστε γτ έχω καιρο να γράψω (δυο χρόνια προσπαθούμε με πολυκυστικες κ ασταθή περίοδο και αφαίρεση πολύποδα τον Μάρτιο!) 

 

τελευταια περίοδος ήταν 4 Απρίλη! 
Τις τελευταίες μέρες έχω λίγο πρησμένο στήθος αλλά κ πόνο ειδικά τα πρωινά π ξυπνουσα έντονο πόνο στη μέση. Φοβόμουν ότι έπαθα κάτι από πολλές ώρες καθιστής δουλειάς στον υπολογιστή. Το πρωί δν ξέρω πως μ ήρθε με πρώτα πρωινά ουρα εκανα τεστ για πλάκα, και έχει δυο ξεκάθαρες γραμμές νομίζω. (Αλλά μετά από τόσα αρνητικά τεστ δν μπορώ να το πιστέψω !!!) πήγα τρέχοντας στο μικροβιολογικό έδωσα αίμα (αυτή μ είπε δν έχει αρκετά αντί δραστήρια - δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό αλλά θα προσπαθήσει να βγάλει αποτέλεσμα & θα με ενημερώσει μέχρι αύριο ) πήγα δουλειά έφαγα κλπ κ τώρα π ήρθα σπίτι ξαναέκανα τεστ και νομίζω δείχνει κ αυτό δυο γραμμές. Με γελούν τα μάτια μ κ έχω πάλι παραισθήσεις ;; Τι λέτε ; 
 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

9DAEE627-DAC8-4124-95F1-3D7B62FC7FE6.jpeg

51A06287-231A-4B55-A7AD-B1E6285960B2.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Βοήθεια μέχρι να βγει η χοριακη !!! 
 

δεν ξέρω αν με θυμάστε γτ έχω καιρο να γράψω (δυο χρόνια προσπαθούμε με πολυκυστικες κ ασταθή περίοδο και αφαίρεση πολύποδα τον Μάρτιο!) 

 

τελευταια περίοδος ήταν 4 Απρίλη! 
Τις τελευταίες μέρες έχω λίγο πρησμένο στήθος αλλά κ πόνο ειδικά τα πρωινά π ξυπνουσα έντονο πόνο στη μέση. Φοβόμουν ότι έπαθα κάτι από πολλές ώρες καθιστής δουλειάς στον υπολογιστή. Το πρωί δν ξέρω πως μ ήρθε με πρώτα πρωινά ουρα εκανα τεστ για πλάκα, και έχει δυο ξεκάθαρες γραμμές νομίζω. (Αλλά μετά από τόσα αρνητικά τεστ δν μπορώ να το πιστέψω !!!) πήγα τρέχοντας στο μικροβιολογικό έδωσα αίμα (αυτή μ είπε δν έχει αρκετά αντί δραστήρια - δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό αλλά θα προσπαθήσει να βγάλει αποτέλεσμα & θα με ενημερώσει μέχρι αύριο ) πήγα δουλειά έφαγα κλπ κ τώρα π ήρθα σπίτι ξαναέκανα τεστ και νομίζω δείχνει κ αυτό δυο γραμμές. Με γελούν τα μάτια μ κ έχω πάλι παραισθήσεις ;; Τι λέτε ; 
 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

9DAEE627-DAC8-4124-95F1-3D7B62FC7FE6.jpeg

51A06287-231A-4B55-A7AD-B1E6285960B2.jpeg

Καλεεεεεεεεεεεεεε είσαι εγκυοσσσσς❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ συγχαρητηριαααααααααααααα❤️❤️❤️❤️❤️❤️ αχ μας ανέβασες την διάθεση! Κορίτσι μου σου εύχομαι μια τελειομηνη και όμορφη εγκυμοσυνηηηηηηη❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Βοήθεια μέχρι να βγει η χοριακη !!! 
 

δεν ξέρω αν με θυμάστε γτ έχω καιρο να γράψω (δυο χρόνια προσπαθούμε με πολυκυστικες κ ασταθή περίοδο και αφαίρεση πολύποδα τον Μάρτιο!) 

 

τελευταια περίοδος ήταν 4 Απρίλη! 
Τις τελευταίες μέρες έχω λίγο πρησμένο στήθος αλλά κ πόνο ειδικά τα πρωινά π ξυπνουσα έντονο πόνο στη μέση. Φοβόμουν ότι έπαθα κάτι από πολλές ώρες καθιστής δουλειάς στον υπολογιστή. Το πρωί δν ξέρω πως μ ήρθε με πρώτα πρωινά ουρα εκανα τεστ για πλάκα, και έχει δυο ξεκάθαρες γραμμές νομίζω. (Αλλά μετά από τόσα αρνητικά τεστ δν μπορώ να το πιστέψω !!!) πήγα τρέχοντας στο μικροβιολογικό έδωσα αίμα (αυτή μ είπε δν έχει αρκετά αντί δραστήρια - δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό αλλά θα προσπαθήσει να βγάλει αποτέλεσμα & θα με ενημερώσει μέχρι αύριο ) πήγα δουλειά έφαγα κλπ κ τώρα π ήρθα σπίτι ξαναέκανα τεστ και νομίζω δείχνει κ αυτό δυο γραμμές. Με γελούν τα μάτια μ κ έχω πάλι παραισθήσεις ;; Τι λέτε ; 
 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

9DAEE627-DAC8-4124-95F1-3D7B62FC7FE6.jpeg

51A06287-231A-4B55-A7AD-B1E6285960B2.jpeg

Επίσης παίζει να ακούσεις και καρδούλα γτ στα τεστ είναι πολύ έντονα η γραμμή αποτελέσματος 🙏🙏🙏🙏 γιουπιιιιιιι❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι γ αυτό σε ρώτησα και εγώ γτ είναι πολύ νωρίς κορίτσι μου! Θα έρθει το μπεμπακι και δεν θα χρειαστεί τπτ παιρετερω ❤️

❤️❤️❤️🥰🥰🥰 Ευχαριστώ καλή μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Βοήθεια μέχρι να βγει η χοριακη !!! 
 

δεν ξέρω αν με θυμάστε γτ έχω καιρο να γράψω (δυο χρόνια προσπαθούμε με πολυκυστικες κ ασταθή περίοδο και αφαίρεση πολύποδα τον Μάρτιο!) 

 

τελευταια περίοδος ήταν 4 Απρίλη! 
Τις τελευταίες μέρες έχω λίγο πρησμένο στήθος αλλά κ πόνο ειδικά τα πρωινά π ξυπνουσα έντονο πόνο στη μέση. Φοβόμουν ότι έπαθα κάτι από πολλές ώρες καθιστής δουλειάς στον υπολογιστή. Το πρωί δν ξέρω πως μ ήρθε με πρώτα πρωινά ουρα εκανα τεστ για πλάκα, και έχει δυο ξεκάθαρες γραμμές νομίζω. (Αλλά μετά από τόσα αρνητικά τεστ δν μπορώ να το πιστέψω !!!) πήγα τρέχοντας στο μικροβιολογικό έδωσα αίμα (αυτή μ είπε δν έχει αρκετά αντί δραστήρια - δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό αλλά θα προσπαθήσει να βγάλει αποτέλεσμα & θα με ενημερώσει μέχρι αύριο ) πήγα δουλειά έφαγα κλπ κ τώρα π ήρθα σπίτι ξαναέκανα τεστ και νομίζω δείχνει κ αυτό δυο γραμμές. Με γελούν τα μάτια μ κ έχω πάλι παραισθήσεις ;; Τι λέτε ; 
 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

9DAEE627-DAC8-4124-95F1-3D7B62FC7FE6.jpeg

51A06287-231A-4B55-A7AD-B1E6285960B2.jpeg

Αχού!!! Κορίτσι μου πιστέψέ το!! Δε σε γελούν τα μάτια σου!! Είσαι έγκυος!!!!!🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλεεεεεεεεεεεεεε είσαι εγκυοσσσσς❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ συγχαρητηριαααααααααααααα❤️❤️❤️❤️❤️❤️ αχ μας ανέβασες την διάθεση! Κορίτσι μου σου εύχομαι μια τελειομηνη και όμορφη εγκυμοσυνηηηηηηη❤️❤️❤️❤️ 

Μα δεν μπορώ να το χωνέψω να το συνειδητοποιήσω ! Εν τω μεταξύ ήπια κ αντιβίωση τον Απρίλη τρεις μέρες έτρωγα αβέρτα στρείδια μύδια! Αλήθεια δν καταλαβα τίποτα. Κ βασικά σίγουρα και εσυ βλέπεις δυο γραμμές ; Θα σκάσω μέχρι να το δω στη χοριακη ! Δεν μπηρω να το πιστέψω.. ξέρουν κάποια κορίτσια τι αγωνία στρες κ απογοήτευση είχα με τα αρνητικά τεστ κ τώρα πια νομΙβ ότι απλά είναι λάθος και τα δυο .. δεν ξέρω ! Φοβάμαι ότι θα με πάρει κ θα μ πει πάλι αυτή ότι είναι 0 η χοριακη ! Επίσης τι ακριβώς πρέπει να κάνω εννοώ να πάω για υπέρηχο τώρα ; Π Γυναικολογος μ είναι σε άλλο νησί επίσης δουλεύω κάτι έξαλλες ώρες κ επίσης έχω κ επαγγελματικό ταξίδι 24/5 κάνει να ταξιδέψω; Καλά αν το μάθει ο άνδρας μ δν πρόκειται να με αφήσει να πάω γτ περιμένει το μωρό πως κ πως και θα τρελαθεί και θα με πρήζει να προσέχω 🙈🙈🙈🙈 τόσες ερωτήσεις αλλά δν πήρα ακόμα τ ιατρό μ να του τα πω να δω πρώτα χοριακη .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Μα δεν μπορώ να το χωνέψω να το συνειδητοποιήσω ! Εν τω μεταξύ ήπια κ αντιβίωση τον Απρίλη τρεις μέρες έτρωγα αβέρτα στρείδια μύδια! Αλήθεια δν καταλαβα τίποτα. Κ βασικά σίγουρα και εσυ βλέπεις δυο γραμμές ; Θα σκάσω μέχρι να το δω στη χοριακη ! Δεν μπηρω να το πιστέψω.. ξέρουν κάποια κορίτσια τι αγωνία στρες κ απογοήτευση είχα με τα αρνητικά τεστ κ τώρα πια νομΙβ ότι απλά είναι λάθος και τα δυο .. δεν ξέρω ! Φοβάμαι ότι θα με πάρει κ θα μ πει πάλι αυτή ότι είναι 0 η χοριακη ! Επίσης τι ακριβώς πρέπει να κάνω εννοώ να πάω για υπέρηχο τώρα ; Π Γυναικολογος μ είναι σε άλλο νησί επίσης δουλεύω κάτι έξαλλες ώρες κ επίσης έχω κ επαγγελματικό ταξίδι 24/5 κάνει να ταξιδέψω; Καλά αν το μάθει ο άνδρας μ δν πρόκειται να με αφήσει να πάω γτ περιμένει το μωρό πως κ πως και θα τρελαθεί και θα με πρήζει να προσέχω 🙈🙈🙈🙈 τόσες ερωτήσεις αλλά δν πήρα ακόμα τ ιατρό μ να του τα πω να δω πρώτα χοριακη .. 

κορίτσι μου είσαι κάρα έγκυος 😂 πρέπει να παρεις τον γιατρό σου τηλ και να τον ενημερώσεις και θα σου πει ακριβώς τι θα κανεις! Οι γραμμή σου όχι απλά υπάρχει αλλά είναι καραεντονη καρασκουρα 😂😂😂 μάλλον εισαι 1μιση μηνων 🫶🫶🫶🫶 πάρε οπωσδήποτε τον γιατρό σου ! Δεν ξερω αν κάνει να ταξιδέψεις πρέπει να παρεις τον γιατρός σου σήμερα κιολας ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Μα δεν μπορώ να το χωνέψω να το συνειδητοποιήσω ! Εν τω μεταξύ ήπια κ αντιβίωση τον Απρίλη τρεις μέρες έτρωγα αβέρτα στρείδια μύδια! Αλήθεια δν καταλαβα τίποτα. Κ βασικά σίγουρα και εσυ βλέπεις δυο γραμμές ; Θα σκάσω μέχρι να το δω στη χοριακη ! Δεν μπηρω να το πιστέψω.. ξέρουν κάποια κορίτσια τι αγωνία στρες κ απογοήτευση είχα με τα αρνητικά τεστ κ τώρα πια νομΙβ ότι απλά είναι λάθος και τα δυο .. δεν ξέρω ! Φοβάμαι ότι θα με πάρει κ θα μ πει πάλι αυτή ότι είναι 0 η χοριακη ! Επίσης τι ακριβώς πρέπει να κάνω εννοώ να πάω για υπέρηχο τώρα ; Π Γυναικολογος μ είναι σε άλλο νησί επίσης δουλεύω κάτι έξαλλες ώρες κ επίσης έχω κ επαγγελματικό ταξίδι 24/5 κάνει να ταξιδέψω; Καλά αν το μάθει ο άνδρας μ δν πρόκειται να με αφήσει να πάω γτ περιμένει το μωρό πως κ πως και θα τρελαθεί και θα με πρήζει να προσέχω 🙈🙈🙈🙈 τόσες ερωτήσεις αλλά δν πήρα ακόμα τ ιατρό μ να του τα πω να δω πρώτα χοριακη .. 

Κορίτσι μου θυμάμαι την εμπειρία σου με τον πολύποδα! Συγχαρητήριααααα είσαι πολυυυ έγκυος 😍😍😍😍 Προτεραιότητα τώρα έχεις εσύ και το μπεμπακι σου, οπότε κάνε ότι σου πει ο γιατρός σου και ότι νιώθεις σωματικα ότι μπορείς! Πόσες μερες από την καθυστέρηση είσαι; Πάρε κανονικά τηλέφωνο από τώρα τον γιατρό σου και ας μην έχει βγει ακόμη η χοριακη και μόλις βγει αν θέλει του λες κ το νούμερο. Σου εύχομαι μια τελειομηνη και όμορφη εγκυμοσύνη! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Βοήθεια μέχρι να βγει η χοριακη !!! 
 

δεν ξέρω αν με θυμάστε γτ έχω καιρο να γράψω (δυο χρόνια προσπαθούμε με πολυκυστικες κ ασταθή περίοδο και αφαίρεση πολύποδα τον Μάρτιο!) 

 

τελευταια περίοδος ήταν 4 Απρίλη! 
Τις τελευταίες μέρες έχω λίγο πρησμένο στήθος αλλά κ πόνο ειδικά τα πρωινά π ξυπνουσα έντονο πόνο στη μέση. Φοβόμουν ότι έπαθα κάτι από πολλές ώρες καθιστής δουλειάς στον υπολογιστή. Το πρωί δν ξέρω πως μ ήρθε με πρώτα πρωινά ουρα εκανα τεστ για πλάκα, και έχει δυο ξεκάθαρες γραμμές νομίζω. (Αλλά μετά από τόσα αρνητικά τεστ δν μπορώ να το πιστέψω !!!) πήγα τρέχοντας στο μικροβιολογικό έδωσα αίμα (αυτή μ είπε δν έχει αρκετά αντί δραστήρια - δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό αλλά θα προσπαθήσει να βγάλει αποτέλεσμα & θα με ενημερώσει μέχρι αύριο ) πήγα δουλειά έφαγα κλπ κ τώρα π ήρθα σπίτι ξαναέκανα τεστ και νομίζω δείχνει κ αυτό δυο γραμμές. Με γελούν τα μάτια μ κ έχω πάλι παραισθήσεις ;; Τι λέτε ; 
 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

9DAEE627-DAC8-4124-95F1-3D7B62FC7FE6.jpeg

51A06287-231A-4B55-A7AD-B1E6285960B2.jpeg

Οοοοοο είσαι και προχωρημένη με βάση την ένταση της γραμμής... Με το καλοοο οοοοοο!!!! Τελικά το ξεμάτιασμα πιάνει...... 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...