Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα…εγώ έχω αυτή τη γραμμούλα από την αρχή που έμεινα έγκυος…δηλαδή εντελώς αρχή..όχι έντονη….ακόμα κ τώρα που διανύω τον πέμπτο είναι έτσι απλά έχει μεγαλώσει το μήκος της..Μακάρι…🙏

Ευχαριστώ για την απάντηση σου, μου δίνεις μια μικρή ελπίδα, γιατί το γκουγκλαρα χτες και παντού έλεγε ότι συνήθως βγαίνει από το δεύτερο 3μηνο και μετά (όπως είχε συμβεί κι εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη). 

Μακάρι να είναι σημάδι γιατί μου φαίνεται λίγο απίθανο να είμαι έγκυος. Εννοώ ΄ότι δεν νιώθω κάτι άλλο. Μόνο λίγο πόνο χαμηλά που δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι έντερο ή κάτι άλλο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

@Rena92 @Γιάννα 36 ναι κορίτσια μου στην Ζεγκινιαδου πήγαμε και την προηγούμενη φορά αλλά λέω μήπως υπάρχει κάποιος καλύτερος.. όχι ότι δεν έμεινα ευχαριστημένη μια χαρά ήταν ολα απλά η γυναικολόγος μου ανέφερε και την Λυμπέρη.. οπότε όπως καταλαβαίνω είναι όλες καλές!! Ευχαριστώ πολύ 

Και γώ στη ζεγκινιαδου έχω πάει , ευχαριστημένοι μείναμε ! Τώρα τον Ιουνίο αν δν μας προλάβει το θαυματακι θα κάνουμε πάλι σπερμοδιαγραμμα!!! Ευχομαι και ελπίζω να είναι όλα καλά!!! Και για τις δυο μας! 🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα έχω περισσότερο αίμα αλλά όχι με τόσο έντονη ροή... Εκανα τεστακι.. Σας το παραθέτω... Κάτι αχνο φαίνεται.. Αλλά μάλλον είναι εξάτμισης.. Πως το βλέπετε εσείς; 

Αύριο θα πάω για εξετάσεις.. Ορμονολογικες.. . Είμαι πλήρως απογοητευμένη.. Δεν περίμενα τόσο νωρίς περίοδο...δεν ξέρω τι να πω... Κάποιος με ματιαξε... 🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿

IMG_20230502_103620_edit_264957899995507.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα έχω περισσότερο αίμα αλλά όχι με τόσο έντονη ροή... Εκανα τεστακι.. Σας το παραθέτω... Κάτι αχνο φαίνεται.. Αλλά μάλλον είναι εξάτμισης.. Πως το βλέπετε εσείς; 

Αύριο θα πάω για εξετάσεις.. Ορμονολογικες.. . Είμαι πλήρως απογοητευμένη.. Δεν περίμενα τόσο νωρίς περίοδο...δεν ξέρω τι να πω... Κάποιος με ματιαξε... 🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿

IMG_20230502_103620_edit_264957899995507.jpg

Η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω κάτι στο τεστ αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα γι αυτό. Εννοώ ακόμα και να είναι αίμα εμφύτευσης. Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου. Ακόμα πιστεύω ότι είναι αίμα εμφύτευσης γιατί πολλές κοπέλες το μπερδεύουν με περίοδο αυτό.

Κάνε άλλο ε΄να τεστάκι αν είναι την πέμπτη που περιμένεις κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Για δείτε και εδώ.. Φαίνεται καλύτερα νομιζω

Screenshot_20230502_110442.jpg

Εγώ κάτι βλέπω εδώ, αλλά ίσως φταίει κ το τεστ που δε δείχνει…αυτήν την μάρκα δεν την ξέρω καθόλου! Ελπίζω να μην είναι εξάτμισης 🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα έχω περισσότερο αίμα αλλά όχι με τόσο έντονη ροή... Εκανα τεστακι.. Σας το παραθέτω... Κάτι αχνο φαίνεται.. Αλλά μάλλον είναι εξάτμισης.. Πως το βλέπετε εσείς; 

Αύριο θα πάω για εξετάσεις.. Ορμονολογικες.. . Είμαι πλήρως απογοητευμένη.. Δεν περίμενα τόσο νωρίς περίοδο...δεν ξέρω τι να πω... Κάποιος με ματιαξε... 🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿

IMG_20230502_103620_edit_264957899995507.jpg

Κορίτσι μου τα χρησιμοποίησα ξανά αυτά τα τεστ δεν μου έβγαλαν ποτέ εξάτμισης. Και εγώ κάτι βλεπω ειναι η αλήθεια αλλά από την άλλη αν είναι όντως εμφύτευσης το αιμα είναι πολύ νωρίς να δείξει κατι έντονο. Οπότε περίμενε ακόμη μια δυο μέρες και πήγαινε για μια χοριακη. Μη βασανιζεσαι με τα τεστακια 🙏🏻🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα έχω περισσότερο αίμα αλλά όχι με τόσο έντονη ροή... Εκανα τεστακι.. Σας το παραθέτω... Κάτι αχνο φαίνεται.. Αλλά μάλλον είναι εξάτμισης.. Πως το βλέπετε εσείς; 

Αύριο θα πάω για εξετάσεις.. Ορμονολογικες.. . Είμαι πλήρως απογοητευμένη.. Δεν περίμενα τόσο νωρίς περίοδο...δεν ξέρω τι να πω... Κάποιος με ματιαξε... 🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿

IMG_20230502_103620_edit_264957899995507.jpg

Κορίτσι μου εγώ την βλέπω την γραμμή χωρίς να την επεξεργαστώ αλλά δεν ξέρω την συγκεκριμένη μάρκα καθόλου οπότε δεν γνωρίζω αν είναι εξάτμισης η όχι!! Αλλά αν πούμε ότι αυτό είναι αίμα εμφύτευσης τότε σίγουρα θα ήταν κάπως έτσι αχνή η γραμμή!! Μην απογοητεύσε κορίτσι μου ακόμα αφού δεν έχεις κανονική ροή γιατί σε έχει πάρει από κάτω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα έχω περισσότερο αίμα αλλά όχι με τόσο έντονη ροή... Εκανα τεστακι.. Σας το παραθέτω... Κάτι αχνο φαίνεται.. Αλλά μάλλον είναι εξάτμισης.. Πως το βλέπετε εσείς; 

Αύριο θα πάω για εξετάσεις.. Ορμονολογικες.. . Είμαι πλήρως απογοητευμένη.. Δεν περίμενα τόσο νωρίς περίοδο...δεν ξέρω τι να πω... Κάποιος με ματιαξε... 🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿

IMG_20230502_103620_edit_264957899995507.jpg

Κορίτσι μου τι να πω πραγματικά! Να πας να κανεις ορμονολογικές και κάνε και μια χοριακη ! Βλέπω μια γραμμουλα πάντως!❤️🙏μακάρι να μην είναι περίοδος!🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lilbern είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα εύχομαι σε όλες 🌺🌸

Ηρθε και επίσημα η άνοιξη και ας μην μας κάνει την χάρη ο καιρός. Είμαι σίγουρη ότι αυτό τον μήνα και τον επόμενο θα γεμίσει με θετικά τεστακια και δάκρυα συγκίνησης το θεματάκι ♥️

Ευχομαι σε όλες τις κοπέλες υγεία, αγάπη και ευτυχία!! Επίσης στις μανούλες που προσπαθούν με άλλους τρόπους να φέρουν τα πλασματάκια τους στον κόσμο, μια μεγάλη αγκαλιά για την δύναμη που δείχνουν και το όμορφο πείσμα που έχουν 🙏♥️

@marinamanoulitsa Οι μέρες ταιριάζουν για να είναι αίμα εμφύτευσης και λόγω γιαουρτιού που ήθελες να τρως συνέχεια, νομίζω είναι ο μήνας σου 🥰 Περιμένουμε τα νέα σου σήμερα!!

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ κορίτσια μου;

Την Πέμπτη περιμένω περίοδο, όμως προχτές το βράδυ παρατήρησα μια άχνη γραμμή που ξεκινάει όχι από τον αφαλό και κάτω αλλά από τα μισά του αφαλου και κάτω. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι σημάδι από το εσώρουχο αλλά το έχω μέχρι και σήμερα. Στην εγκυμοσύνη είχα βγάλει αυτή την γραμμή αλλά πολύ αργότερα και μετά την γεννά μου είχε φύγει. Είμαι και αρκετά άσπρη όποτε και στην εγκυμοσύνη και τώρα είναι άχνη, όμως φαίνεται ξεκάθαρα.

Κορίτσι μου δεν ξερω να σου πω για την γραμμουλα , ωστόσο σε λίγες μέρες σου εύχομαι να δεις θετικο τεστακι κορίτσι μου❤️🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Για δείτε και εδώ.. Φαίνεται καλύτερα νομιζω

Screenshot_20230502_110442.jpg

Εδώ φαινετε πιο έντονα η γραμμουλα 🙏🙏🙏αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει χρώμα ! Εσυ από κοντά βλέπεις να είναι ροζ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μουυυυ εγώ αύριο εχω την σαλπιγγογραφια και ξερετεεεε το άγχος είναι μεγαλοοοο😬 ελπιζω να πανε όλα καλαα!🙏 

@singing in the rain τι κανεις κορίτσι μουυυ;;; Βγήκαν οι εξετάσεις ;; Εσυ σήμερα δεν ήταν να κανεις την σαλπιγγογραφια ή κάνω λάθος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκια μουυυυ εγώ αύριο εχω την σαλπιγγογραφια και ξερετεεεε το άγχος είναι μεγαλοοοο😬 ελπιζω να πανε όλα καλαα!🙏 

@singing in the rain τι κανεις κορίτσι μουυυ;;; Βγήκαν οι εξετάσεις ;; Εσυ σήμερα δεν ήταν να κανεις την σαλπιγγογραφια ή κάνω λάθος;;;

Καλά αποτελέσματα να έχεις να μας στείλεις τα νέα σου κορίτσι μου να μας πεις πως πήγε η εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκια μουυυυ εγώ αύριο εχω την σαλπιγγογραφια και ξερετεεεε το άγχος είναι μεγαλοοοο😬 ελπιζω να πανε όλα καλαα!🙏 

@singing in the rain τι κανεις κορίτσι μουυυ;;; Βγήκαν οι εξετάσεις ;; Εσυ σήμερα δεν ήταν να κανεις την σαλπιγγογραφια ή κάνω λάθος;;;

Λογικό είναι να έχεις άγχος, όμως σκέψου το μετά γλυκιά μου. Λένε ότι συνήθως στο 3μηνο μένεις έγκυος. Κάτι που εύχομαι άπειρα για εσένα 😍🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις να μας στείλεις τα νέα σου κορίτσι μου να μας πεις πως πήγε η εξέταση 

Ευχαριστώ κορίτσι μου❤️ εύχομαι να είναι όλα καλά και να πανε όλα καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Λογικό είναι να έχεις άγχος, όμως σκέψου το μετά γλυκιά μου. Λένε ότι συνήθως στο 3μηνο μένεις έγκυος. Κάτι που εύχομαι άπειρα για εσένα 😍🙏

Μακαριιι μακαριιιιι❤️ σε ευχαριστώ πολύ κοριτσιιι μουυυ και εσυ να έχεις θετικο τεστακι σε λίγες μέρες❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκια μουυυυ εγώ αύριο εχω την σαλπιγγογραφια και ξερετεεεε το άγχος είναι μεγαλοοοο😬 ελπιζω να πανε όλα καλαα!🙏 

@singing in the rain τι κανεις κορίτσι μουυυ;;; Βγήκαν οι εξετάσεις ;; Εσυ σήμερα δεν ήταν να κανεις την σαλπιγγογραφια ή κάνω λάθος;;;

Να μας πεις αν πονάει.. Ή όντως είναι ανώδυνο γιατί αυτό με είπε ο γυναικολόγος πρέπει να είναι το επόμενο βήμα μας.. Και σκέφτομαι να την κάνω αλλά φοβάμαι... Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα κορίτσι μου 🙏🌺🌸 εύχομαι να είναι διάπλατα ανοιχτές οι σάλπιγγες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Να μας πεις αν πονάει.. Ή όντως είναι ανώδυνο γιατί αυτό με είπε ο γυναικολόγος πρέπει να είναι το επόμενο βήμα μας.. Και σκέφτομαι να την κάνω αλλά φοβάμαι... Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα κορίτσι μου 🙏🌺🌸 εύχομαι να είναι διάπλατα ανοιχτές οι σάλπιγγες 

Από ότι έχω διαβάσει και μου έχουν πει είναι ότι δεν ποναει ή ποναει ελάχιστα σαν κράμπες περιόδου! (Σαλπιγγογραφια με αφρο). Η κλασική με ακτινογραφίες ποναει περισσότερο και παίρνεις και ακτινοβολία και πολλοί γιατροί λένε να μη προσπαθήσεις για μπεμπε τον ίδιο μηνα ενώ αυτή με τον αφρο έχει το πλεονέκτημα να έρθεις σε επαφές τον διό μηνα ! Ευχαριστώ κορίτσι μου❤️ μακάρι να είναι όλα καλά ! Αύριο το πρωί θα σας ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκια μουυυυ εγώ αύριο εχω την σαλπιγγογραφια και ξερετεεεε το άγχος είναι μεγαλοοοο😬 ελπιζω να πανε όλα καλαα!🙏 

@singing in the rain τι κανεις κορίτσι μουυυ;;; Βγήκαν οι εξετάσεις ;; Εσυ σήμερα δεν ήταν να κανεις την σαλπιγγογραφια ή κάνω λάθος;;;

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου και εγώ πέρσι είχα πολύ άγχος, άκουγα ότι πονάει κτλ. Αν πονάς πολύ στη περίοδο μου έλεγαν θα νιώσεις λίγο πόνο. Εγώ που έχω φοβερούς πόνους στη περίοδο εννοείται φοβήθηκα. Τελικά δεν ήταν τίποτα!! Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκια μουυυυ εγώ αύριο εχω την σαλπιγγογραφια και ξερετεεεε το άγχος είναι μεγαλοοοο😬 ελπιζω να πανε όλα καλαα!🙏 

@singing in the rain τι κανεις κορίτσι μουυυ;;; Βγήκαν οι εξετάσεις ;; Εσυ σήμερα δεν ήταν να κανεις την σαλπιγγογραφια ή κάνω λάθος;;;

Άντε κορίτσι μου επιτέλους θα πας να την κάνεις να ησυχάσεις γιατί είμαι σίγουρη ότι είναι τελείως η σάλπιγγες σου!!! Και θα είσαι πιο γόνιμη για επόμενο τρίμηνο 🥰🥰🥰 θα το πιάσεις το σπορακι πολύ σύντομα εσύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου και εγώ πέρσι είχα πολύ άγχος, άκουγα ότι πονάει κτλ. Αν πονάς πολύ στη περίοδο μου έλεγαν θα νιώσεις λίγο πόνο. Εγώ που έχω φοβερούς πόνους στη περίοδο εννοείται φοβήθηκα. Τελικά δεν ήταν τίποτα!! Όλα καλά θα πάνε!

Εγώ δεν έχω έντονους πόνους στην περίοδο εδώ και κάποιους μήνες ! Παλαιότερα πονούσα πολύ! Μακάρι να είναι ανεκτοί τουλάχιστον και το σημαντικότερο να είναι όλα καλά! Να πάω να την κάνω να ξεμπερδευω και να μου φύγει το άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Άντε κορίτσι μου επιτέλους θα πας να την κάνεις να ησυχάσεις γιατί είμαι σίγουρη ότι είναι τελείως η σάλπιγγες σου!!! Και θα είσαι πιο γόνιμη για επόμενο τρίμηνο 🥰🥰🥰 θα το πιάσεις το σπορακι πολύ σύντομα εσύ!!!

Μακαριιιι να είναι ανοιχτές🙏 εύχομαι να το πιασωωωω❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εγώ δεν έχω έντονους πόνους στην περίοδο εδώ και κάποιους μήνες ! Παλαιότερα πονούσα πολύ! Μακάρι να είναι ανεκτοί τουλάχιστον και το σημαντικότερο να είναι όλα καλά! Να πάω να την κάνω να ξεμπερδευω και να μου φύγει το άγχος! 

Σου στέλνω ολη τη θετική μου ενέργεια όλα να πάνε καλά και να εχεις τέλειες σάλπιγγες και τους επόμενους μήνες θα είσαι και πιο γόνιμη 🫶 μην ανησυχείς τίποτα δεν είναι, αντιθέτως θα σου φύγει και ένα επιπλέον άγχος/βάρος και θα ξέρεις οτι "εκεί" είναι όλα καλά. ♥️ Θα περιμένουμε μαζι σου τα αποτελέσματα ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω η γραμμουλα φαίνεται καλη μου !!! Όντως αν εγινε η εμφύτευση χθες ειναι αρκετα νωρίς να δείξει κατι έντονο !! Κάνε υπομονή 2 μέρες και επανέλαβε προτείνω !! 🤞🏽🤞🏽🤞🏽🤞🏽 Ευχομαι να πάνε όλα καλα @marinamanoulitsa !!! 

4D484746-D1F6-45F8-972D-3458BB09479D.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εγώ δεν έχω έντονους πόνους στην περίοδο εδώ και κάποιους μήνες ! Παλαιότερα πονούσα πολύ! Μακάρι να είναι ανεκτοί τουλάχιστον και το σημαντικότερο να είναι όλα καλά! Να πάω να την κάνω να ξεμπερδευω και να μου φύγει το άγχος! 

Κοριτσι μου καλη επιτυχία !!!!! Σε νιώθω απόλυτα !!! Και γω είχα 2-3 μέρες τρομερό άγχος πριν την εξέταση ! Αλλα μετα αποδείχθηκε πως δεν ήταν τιποτα !!! Ετσι θα γινει και με σενα ! Καλα αποτελέσματα ! Θα περιμενουμε τα νέα σου !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...